La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Bilbao - 24. listopadu 2019   14:00

CA Osasuna
76' Ávila (Cardona)
1:2
(0:1)
Bilbao
21' I. Williams  (Sancet) • 79' Kodro  (Lekue)
CA Osasuna
Herrera – Castellano, Roncaglia, D. García, Estupiñán – R. Torres (C), Brašanac (78. I. Pérez), Mérida, R. García (71. Cardona) – Ávila, Villar (72. Adrián López).
Pérez – Cardona, Adrián López, Moncayola, Navas, Perea, I. Pérez.
Sánchez – Cabañero, Gallego
Estadio El Sadar (Pamplona)
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López (64. San José) – Raúl García (C) (46. Kodro), I. Córdoba, Sancet (74. Lekue) – I. Williams.
Herrerín – Kodro, I. Gómez, Larrazabal, Lekue, Núñez, San José.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme vám hezký den.
V Pamploně se odehrál souboj mezi Osasunou a Bilbaem. Nováček LaLigy chtěl svému soupeři překazit návrat na pohárové pozice, jenomže ani po dobrém výkonu na Athletic nestačil. Po prohře 1:2 zůstala Osasuna v přibližném středu tabulky, zatímco radující se Bilbao poskočilo na pátou pozici.
Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 15:18.
90+4'
90+3'
Při jednom z posledních útoků si Ávila (Osasuna) nepohlídal ofsajdovou linii. Zdá se, že jeho tým se bude muset smířit s porážkou.
90+1'
A živit ji může ještě čtyři minuty.
90'
Taktéž nebezpečná byla situace, při které se na Herreru řítil Williams! Autora prvního gólu však Herrera tentokrát vychytal a díky němu může Osasuna stále živit naději na remízu.
88'
Uklidňující gól měl na kopačce Berchiche (Bilbao), který z hranice vápna těsně minul tyč!
87'
A tak to Pérez (Osasuna) zkusil ze střední vzdálenosti. Simón byl uprostřed brány připraven.
85'
Hosté nadále urputně brání své území a hráči Osasasuny se tak do něj nedokáží dostat.
82'
Tak nakonec ne. Defenziva Bilbaa se totiž na tuto situaci důkladně připravila.
81'
Další příležitost vyrovnat mají domácí díky rohovému kopu. Sám jsem zvědavý, jestli se jim to povede.
79'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Z vyrovnání se domácí radovali pouhé tři minuty. Při ošemetné situaci totiž nedokázali odkopnout míč z vápna a tohoto zaváhání využil KENAN KODRO. Gólu nezabránil ani David García, jemuž balon prošel mezi nohama.
78'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Iñigo Pérez.
76'
Osasuna právě vstřelila branku!
V Pamploně je čtvrt hodiny před koncem veselo! EZEQUIEL ÁVILA se uvnitř šestnáctky dostal k centru z levé strany a nechytatelným pokusem k tyči z voleje přes nohu vyrovnal na 1:1.
76'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
74'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Iñigo Lekue.
73'
Nově příchozí Adrián López (Osasuna) se okamžitě uvedl střeleckým pokusem. Rána z uctivé vzdálenosti byla příliš unáhlená.
72'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Juan Villar, přichází Adrián López.
71'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Marc Cardona.
69'
To jim nedovolil Herrera. Gólman Osasuny jasně ukázal, kdo je králem pokutového území.
68'
Změnit to můžou hosté, kteří rozehrají rohový kop.
67'
Oproti posledním minutám se hra uklidnila.
64'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Mikel San José.
63'
Bilbao se během chvíle ubránilo dvěma rohům, ovšem při tom prvním mělo obrovské štěstí! Poděkovat může Simónovi, který Torresovu hlavičku likvidoval na brankové čáře!
61'
Festival žlutých karet pokračuje. Svou kartu do něj po faulu přidává Yuri Berchiche (Bilbao).
61'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
60'
Na tribunách to zašumělo poté, co o vyrovnání usilující Castellano (Osasuna) poslal svou křižnou střelu kousek vedle levé tyče!
58'
A dalším napomínaným hráčem je tentokrát za podražení Iñaki Williams (Bilbao).
57'
Žlutou kartu dostává Rubén García (Osasuna).
57'
Ruben García vyhořel v tutovce! Pro Ávilovu kolmici si doběhl na hranici malého vápna, odkud ve skluzu trestuhodně přestřelil. Hned nato se začal vztekat, že byl vracejícím se obráncem podražen. Podle rozhodčího byl však zákrok křišťálové čistý a naopak za nesportovní chování potrestal hráče Osasuny.
55'
To se jim sice povedlo, jenomže po útočném faulu na Martíneze budou moci hrát hosté.
53'
S rozvahou kombinující domácí hledají cestu, po které by se prošli hlouběji do pole.
52'
Mimo souboj o míč strčil Iñigo Córdoba (Bilbao) do Capy a trest na sebe nenechal dlouho čekat.
50'
Jejda, tohle se dvakrát nepovedlo. Rubén García (Osasuna) si ukopl míč do zámezí. A to i navzdory tomu, že široko daleko neměl žádného soupeře.
48'
Žlutí se, žlutí. A to oprávněně. Lillo Castellano (Osasuna) vůbec nebral ohled na protivníka běžícího po lajně, Sanceta sundal k zemi podkopnutím.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: vinou zranění odstoupil Raúl García. Poločas sice dohrál, ale dále už to nešlo. Místo něj přišel Kenan Kodro.
46'
Aktéři zápasu se vracejí na trávník.
První poločas nabídl třígólovou podívanou. Bohužel pro nezaujatého diváka nebyly hned dvě branky uznány. Noční můrou hráčů se v obou případech stal ofsajd, a tak jediným úspěšným střelcem zůstal Williams.
Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 1:0. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 6:7.
45+2'
45+2'
Rohový kop domácí tým sice nevyužil, ale o chvíli později rozjel nebezpečný útok vzduchem. V obrovské šanci se ocitl Villar, jehož hlavičku o zem Simón fantasticky vytáhl mimo branku!
45+1'
Nic takového se však nestalo.
45'
Hned z další akce Osasuna vytěžila roh a před přestávkou se tak ještě pokusí zahrozit.
43'
A tak zaveleli k útoku domácí. Na hranici šestnáctky si zpracoval míč Ávila a okamžitě poté vystřelil. Simón zasahovat nemusel, balon proletěl vysoko nad ním.
42'
Capa (Bilbao) se narozdíl od něj snažil k souhře vyzvat spoluhráče, ale ani tato varianta úspěch neslavila.
40'
Sám na vlastní pěst se do útoku vydal Williams (Bilbao). Situace pro něj nedopadla dobře.
37'
Villarovi se podařilo vyrovnat, ale oslavy osasunských fotbalistů rychle utichají! Gól na 1:1 je totiž označen jako ofsajdový.
35'
Poté se hra přestěhovala k půlící čáře.
33'
K nařízené standardce se postavil Unai López (Bilbao). Zeď postavenou gólmanem neprostřelil.
32'
Darko Brašanac (Osasuna) zezadu podkopl unikajícího Córdobu a na žlutou kartu se jen usmál.
31'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
30'
Pokažená akce byla také na druhé straně, kde nepřesně přihrával Capa (Bilbao).
28'
Při vzniklém brejku se domácí fotbalisté řítili ve třech dopředu zbytečně.
27'
Lépe si nevedl ani Sancet (Bilbao), jehož úmysl centru před bránu její strážce Herrera skvěle odhalil.
25'
Tvrdé boje, které tam probíhaly, ovládli hosté. Raúl García se tak mohl vydat k pokutovému území, přihrávka do něj však přes obrannou tvrz neprošla.
24'
Momentálně se hraje kolem středového kruhu.
21'
Athletic otevírá skóre a tento gól už je posvěcen jako regulérní! Sancet po zrychlení hry našel otevřený prostor na pravé straně vápna a placírkou střílející IÑAKI WILLIAMS zamířil kolem vyběhnutého Herrery ke vzdálenější tyči.
19'
Ze strany centrující Torres (Osasuna) našel pouze hlavu jednoho z vysokých obránců.
18'
Ofsajd a v něm Raúl García (Bilbao).
16'
Statistika držení míče: 46% : 54%.
15'
Simón (Bilbao) musel vystartovat z brány, aby byl u nakopnutého míče dříve než dobíhající soupeř.
13'
Drápky trochu vystrčili i domácí. Torres pozdravil Simóna střelou z uctivé vzdálenosti.
10'
A rozhodnutí technologie VAR už známe. Gól kvůli milimetrovému ofsajdu neplatí!
9'
Raúl García (Bilbao) si naběhl na průnikovou přihrávku a střelou kolem Herrery skóroval! Situace však hraničila s ofsajdem, takže ji pro spravedlivé posouzení prověří VAR.
7'
Navzdory aktivitě Osasuny vystřelili jako první hosté. A Herrera musel hned zasahovat, protože jeho směrem hlavičkoval Sancet.
5'
Při dalším útoku si Villar (Osasuna) nepohlídal ofsajd.
3'
Estupiñán (Osasuna) prohrál v blízkosti pokutového území souboj s bránícím Capou.
2'
První darebák je odhalen už ve druhé minutě. Ezequiel Ávila (Osasuna) inkasoval žlutou kartu za bolestivý šlapák vůči Berchichemu.
1'
Rozehrávku provedli hosté.
1'
Základní jedenáctky nastupují na hřiště.
Fotbalisté obou týmů se právě rozcvičují.

CA Osasuna: Herrera – Castellano, Roncaglia, D. García, Estupiñán – R. Torres (C), Brašanac, Mérida, R. García – Ávila, Villar.
Náhradníci: Pérez – Cardona, Adrián López, Moncayola, Navas, Perea, I. Pérez.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López – Raúl García (C), I. Córdoba, Sancet – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Kodro, I. Gómez, Larrazabal, Lekue, Núñez, San José.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Gallego.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou co nejsrdečněji přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 14. kola španělské LaLigy mezi Osasunou a Bilbaem.
A souboj se očekává opravdu vyrovnaný. Nejen protože oba celky od sebe dělí pouhý bod, ale také pro jejich identickou formu 2-2-1 z posledních pěti zápasů. Největší rozdíl spatřuji v tabulce "doma – venku." Zatímco Osasuna si z Estadia El Sadar vytvořila nedobytnou tvrz (3-3-0), Bilbao ještě žádného ze svých soupeřů kompletně nevyloupilo (0-4-2). V posledních letech se však Bilbau na hřišti Osasuny daří. Od roku 2011 tam Athletic vyhrál hned čtyřikrát a pouze jednou odtamtud cestoval poražen (bereme-li v potaz jen soutěžní utkání).
14. kolo španělské LaLigy nás mimo jiné zavede do Pamplony. V hlavním městě autonomního společenství Navarra ležícího na severu země dojde k souboji mezi Osasunou a Bilbaem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.