La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Mallorca - 19. července 2020   21:00

CA Osasuna
21' Adrián López (R. Torres) • 68' I. Pérez (Arnáiz)
2:2
(1:1)
Mallorca
45+1' Agbenyenu   • 65' Budimir  (Campos)
CA Osasuna
R. Martínez – Vidal, Roncaglia, D. García, Lato (80. Oroz) – R. Torres, Oier (58. I. Pérez), Mérida (58. Moncayola), Barja (80. J. Martínez) – Adrián López, Arnáiz.
Herrera – J. Martínez, Aridane, Oroz, Navas, Estupiñán, Moncayola, Hualde, I. Pérez.
Mateu – Cebrián, De Francisco
Estadio El Sadar (Pamplona)
Mallorca
Parera – Pozo, Campos, Valjent, Agbenyenu (87. Obrador) – Rodríguez, Baba Mohammed (87. Prats), Febas (73. Trajkovski), Lago Junior (59. Kubo) – Chavarría (59. Sevilla), Budimir.

S konstatováním, že jsme viděli čtyři branky a remízový výsledek, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, které by spíše bojovné. Mallorce se povedlo otočit skóre, ovšem s nejvyšší soutěží se loučí pouze remízou. Osasuna v závěru zápasu sahala po vítězství, jenomže VAR odhalil předchozí faul, a tak byla branka odvolána.

Osasuna končí sezónu na desátém místě, když pod sebe dostala Bilbao. Naopak Mallorca zůstává na předposledním místě a míří o patro níže.
90+8'
90+7'
Nacho Vidal odchází za postranní lajnu po svých, ale s bolestivou grimasou. Při dopadu si zřejmě poranil rameno, snad to nebude nic vážného.
90+5'
Ante Budimir (Mallorca) mířil za míčem, přičemž zasáhl Nacha Vidala. Domácí hráč musí být ošetřen a dokonce jsou přineseny také nosítka.
90+3'
Chvíli se nehrálo, jelikož se situace řešila. Pokračujeme tak za vyrovnaného stavu, což oživilo Mallorcu.
90+1'
Branka neplatí! José Arnáiz se nacházel po kolmici ve vyložené šanci a střelou na zadní tyč se nemýlil. Jenomže do hry vstoupil VAR, který odhalil předchozí faul, jehož se dopustil střídající Aimar Oroz.
90+1'
Za obranu domácího celku si naběhl Abdón Prats, kterého dostihl soupeře. Celou akci následně dořešil Rubén Martínez.
90'
Poslední minuta normální hrací doby je tu! Hostující celek mohl jít znovu do otevřené obrany, jenomže přihrávka napravo byla znovu pokažená.
88'
Hostující hráč se dopustil faulu, po které bude Osasuna rozehrávat standardní situaci! Z velké dálky se do míče opřel Iñigo Pérez, jehož pokus vyrazil Miquel Parera.
87'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iddrisu Baba Mohammed, přichází Abdón Prats.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lumor Agbenyenu, přichází Rafael Obrador.
85'
Střídající Takefusa Kubo si navedl balon na střed hrací plochy a z velké dálky vypálil. Míč mířil k pravé tyči, avšak Rubén Martínez jej vytěsnil na rohový kop – nádherný zákrok.
84'
Za druhý poločas by si loučící Mallorca zasloužila zvítězit. Ovšem další šance přechází ani na jedné straně, dočkáme se ještě gólu?
83'
Na zeleném pažitu zůstal ležet Iddrisu Baba Mohammed, ke kterému přiběhl hlavní sudí, jenž se přesvědčil o tom, zda bude hostující hráč v pořádku.
81'
Dalším dobrým centrem se prezentoval Xisco Campos, na jehož pas nedoskočil ideálně Ante Budimir. Bude se znovu odkopávat od domácí brány.
80'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Lato, přichází Aimar Oroz.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Javier Martínez.
80'
Z velké dálky se do míče opřel Iddrisu Baba Mohammed, jehož pokus letěl vysoko nad bránu. Domácí celek chystá další střídání, které přijde na řadu v dalším přerušení.
78'
Hostující celek znovu tlačí soupeře k jeho šestnáctce. Balon zamířil na levou stranu, kde se pohyboval Lumor Agbenyenu, jehož centr byl znovu žalostný.
77'
Budeme pokračovat v utkání, čeká nás velice zajímavá koncovka tohoto střetnutí. Mallorca vhazuje na vlastní polovině hrací plochy.
74'
Po vystřídání hlavní rozhodčí fouká do píšťalky, čímž dává najevo, že je tu další pauza na občerstvení.
73'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Aleix Febas, přichází Aleksandar Trajkovski.
72'
Na levé straně šestnáctky se snažil přes soupeře dostat Aleix Febas, ovšem obránce použil v souboji tělo a pustil míč do zámezí.
71'
Svou chybu chtěl napravit Lumor Agbenyenu, jenž neutancoval soupeře, přesto poslal míč před branku. Jenomže balon mířil tak blízko brány, že jej chytil Rubén Martínez.
68'
Osasuna právě vstřelila branku!
Ve vlastní šestnáctce chyboval Lumor Agbenyenu a je znovu srovnáno! José Arnáiz přihrál na hranici vápna, kde se pohotovou střelou prosadil IÑIGO PÉREZ, jenž trefil přesně spodní roh brány. Asistence: José Arnáiz.
67'
Pokračujeme dále a otázku, kterou si aktuálně pokládám, zaskočí Mallorca favorita? Pojďme na koncovku zápasu posledního kola španělské LaLigy.
65'
Mallorca právě vstřelila branku!
Takefusa Kubo pozvedl hru hostů, kteří otáčí stav zápasu na svou stranu! Z pravé strany odcentroval z jedné Xisco Campos, který poslal ideální centr. Na balon si úplně sám naskočil ANTE BUDIMIR, jehož pokus zapadl přesně k levé tyči. Asistence: Xisco Campos.
63'
Na pravé straně šestnáctky měl hodně prostoru Takefusa Kubo, který přihrával na zadní tyčku. Jenomže Ante Budimir zaspal a před prázdnou bránou nešel ani do skluzu.
62'
Blíží se další pasáž, kdy se pro občerstvení nebude hrát. Hostující tým byl znovu v pokutovém území, ovšem došlo k nedorozumění, a tak situace rychle vyšuměla.
61'
Z levé strany odcentroval Lumor Agbenyenu, jenž dal pasu moc razance, a tak posla balon za druhou postranní lajnu. Ovšem bylo to s tečí, tak bude Mallorca vhazovat.
59'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Pablo Chavarría, přichází Salva Sevilla.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lago Junior, přichází Takefusa Kubo.
58'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Fran Mérida, přichází Jon Moncayola.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Juan Pérez.
57'
Adrián López už se nemohl dívat, jak se nikdo nemůže dostat k zakončení. Ovšem sám se kličkou dostal do úhlu, jeho centr byl sražen, a tak Miquel Parera musel být na první tyči ostražitý.
55'
Od levé postranní čáry odcentroval Xisco Campos, který našel na hranici vápna soupeře. Osasuna se ihned vydala na druhou stranu, kde přihrávku pokazil Roberto Torres.
54'
Domácí hráči teď často běhají bez balonu a musejí být v obraně hodně ostražití. Mallorca je při chuti a chce strhnout vedení na svou stranu.
53'
Míč proti noze dostal Alejandro Pozo, který se nacházel v ideální střelecké pozici. Jenomže jeho pokus mířil jen doprostřed branky, kde figuroval Rubén Martínez.
52'
Hráči v bílých dresech jsou znovu u míče a aktuálně jsou lepším celkem. Mallorca se chce zřejmě rozloučit vítězstvím.
50'
Hostující tým běžel do otevřené obrany soupeře. Na centr z pravé strany nedoskočil Ante Budimir, ovšem obránce vrátil balon zpátky do ohně, a tak musel velmi rychle reagovat Rubén Martínez.
49'
V šestnáctce Osasuny upadl po souboji jeden z hostů. Trochu to vypadalo, že domácí hráč použil ruce, ale penalta se zatím nepíská.
47'
Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že ani jeden z trenérů ke změně nesáhl, a tak pokračujeme v zahajovacích sestavách! Vraťme se ale na trávník, kde nad branku zakončoval José Arnáiz.
46'
Jdeme na to, jelikož druhý poločas byl právě zahájen! Osasuna začala na míči a po pár přihrávkách přišel nákop, jenž byl na pravé straně zlikvidován.
46'
V prvním poločase byla Osasuna lepším celkem, jenomže vsítila pouze jednu branku, další tři zahodila. A tak v nastaveném čase přišel trest, kdy se po pěkné střele prosadil Lumor Agbenyenu. Ve druhé části hry nás tak čeká zajímavá podívaná.
45+3'
45+3'
Z levé strany si to do šestnáctky namířil Kike Barja, kterého dobře stínoval soupeř, který zakončení dokázal srazit. Více se už v prvním poločase nestane.
45+1'
Po nádherné střele je srovnáno! Centr byl sice z pokutového území odvrácen, ovšem za vápnem číhal LUMOR AGBENYENU, jenž po halfvoleji balon otřel o mokrý trávník a balon zapadl do pravého spodního rohu. Rubén Martínez si na balon sice sáhl, ale už ho nedokázal zkrotit.
45'
David García zastavil střelu soupeře rukou, což také hosté reklamují. Hlavní rozhodčí vrtí hlavou a ukazuje, aby se kopal pouze rohový kop.
43'
David García si znovu pomohl faulem a poté prošel velmi blízko hostujícího trenéra, kterému se to pochopitelně nelíbilo. I proto proběhla komunikace k hlavní rozhodčím.
42'
Na pravé straně šestnáctky se pohyboval Lago Junior, který si přehodil balon na střed, ovšem jeho zakončení bylo žalostné, a tak se bude znovu kopat jen od branky.
40'
Centrovaný míč byl také k vidění na druhé straně, také Rubén Martínez si pro něj v poklidu vyběhl. Po ztrátě míče znovu přišel faul, kterého se dopustil Fran Mérida.
39'
Po dalším centru se do hry zapojil brankář Miquel Parera, jenž okamžitě zvolil dlouhý nákop na útočníky. Jenomže obránci Osasuny si znovu poradili.
38'
Za dlouhým balonem se dral Pablo Chavarría, který si pomohl přistrčením, a tak akce hostujícího mužstva rychle končí.
36'
Hostující celek poslal další centr do šestnáctky, jenomže byl znovu odvrácen. Hostující trenér v tomto okamžiku posla rozcvičovat Salva Sevillu.
34'
Mallorca rozehrávala standardní situaci a poradila si s ofsajdovou pastí! Hned tři hráči se objevili za obranou Ante Budimir, který na míč jen těsně nedosáhl.
33'
Po třech minutách budeme pokračovat! Mallorca začne vhazováním na útočné polovině hrací plochy.
30'
Hlavní rozhodčí přerušuje hru, jelikož se hráči potřebují občerstvit. Za malou chvíli budeme pokračovat koncovkou prvního poločasu.
29'
Centr z pravé strany propadl až na zadní tyč, kde se zjevil sám před brankářem Adrián López. Domácí hráč ovšem ve vyložené šanci netrefil vůbec branku.
28'
Jenže obránce zazmatkoval, protože na zle dotíral José Arnáiz. Osasuna tak rozehrávala rohový kop, po němž centr mířil do malého vápna, kde vládnou obránci.
27'
Hráči v bílých dresech jsou novu na míči a budou na tahu za vyrovnáním. Ovšem přihrávku na pravé straně zachytil soupeře, jenž zvolil pouze odkop.
25'
Osasuna znovu táhla útok zleva, odkud Lato přihrál do šestnáctky, kde se po kličce do strany uvolnil Kike Barja. Ten už se nacházel trochu z úhlu, a tak se snažil brankáře přehodit. Miquel Parera zasáhl, přesto míč mířil před branku, odkud jej na roh odehrál obránce.
24'
Domácí celek je po vstřelené brance při chuti a chce přidat další zásah do černého. Za šestnáctkou se už nacházel Fran Mérida, jenž zaváhal vhodný moment ke střele.
21'
Žlutou kartu dostává Oier (CA Osasuna).
21'
Tohle je drahá ztráta míče kolem středového kruhu, kterou Osasuna potrestalo! Jen pár přihrávek to trvalo, než se domácí dostali k šestnáctce. Těsně za ní se míče chopil ADRIÁN LÓPEZ, jenž zamířil přesně do levého spodního rohu branky. Asistence: Roberto Torres.
20'
Jeden z hostujících hráčů se opřel do míče zpoza šestnáctky, ovšem zakončení bylo hodně nepřesné. Rubén Martínez mohl být v klidu a bude rozehrávat o branky.
19'
Oba celky se téměř pravidelně střídají o balon a hraje se hodně kolem středového kruhu. Aktuálně drží balon hráči v bílých dresech.
17'
Domácí celek drží míč a bude volit další postupný útok. Ovšem Mallorca výborně napadá, a tak soupeř na rozehrávku neměl moc klidu.
16'
Zatím sledujeme spíše bojovné utkání, které moc krásny nepobralo. Doufejme, že se úroveň hry v dalších minutách výrazně zlepší.
14'
První náznak velké šance měla Mallorca! Dani Rodríguez odcentroval na zadní tyč, kde se po balonu natahoval Ante Budimir. Tomu chyběl kousek, aby balon trefil a mohl se jít radovat.
13'
Pozdě do souboje přispěchal Lato (Osasuna), který poslal k zemi Anteho Budimira (Mallorca). Domácí za tento zákrok dostává žlutou kartu.
11'
Mallorca rozehrávala rohový kop, který mířil na zadní tyčku, kam musel doběhnout David García. Ten se sice protlačil k hlavičce, ta byla ovšem hodně nepřesná.
9'
Centr opravdu do šestnáctky letěl, ale na její hranici byl odvrácen. Hostující celek dostal ještě šanci k reparátu, ovšem akce dopadla úplně stejně jako před chvíli.
8'
Hostující tým táhl akci středem, ale přihrávka na pravou stranu se nepovedla. Jenomže Fran Mérida zahrál rukou, a tak Mallorca pošle do vápna centr.
7'
Hostující celek kombinoval kolem středové čáry, ovšem Osasuna výborně napadala, a tak soupeře vytlačila až k jeho šestnáctce.
6'
Do šestnáctky zleva vnikl Lago Junior, jehož bránil Fran Mérida. Domácí obránce byl úspěšnější, když balon zastavil a ještě vybojoval faul.
5'
Domácí celek plní roli favorita a zatím se více cpe k centrům. Akce Osasuny jsou téměř neustále taženy po levé straně, další pas ale proskákal napravo.
4'
Běží už čtvrtá minuta a zatím sledujeme boj ve středu hrací plochy. Osasuna vstoupila do zápasu v modrovínových dresech, naopak Mallorca se oblékla do bílé barvy.
2'
Další centr byl vyslán zleva, tentokrát se o něj postaral Kike Barja. Ovšem hostující celek znovu balon odvrátil, tentokrát za postranní lajnu.
1'
Vítám vás u dnešního přenosu, který právě začíná, jelikož bylo střetnutí zahájeno! Domácí celek táhl první akci po levé straně, ovšem Miquel Parera si centr před brankou našel.
1'

CA Osasuna: R. Martínez – Vidal, Roncaglia, D. García, Lato – R. Torres, Oier, Mérida, Barja – Adrián López, Arnáiz.
Náhradníci: Pérez, Herrera – J. Martínez, Aridane, Oroz, Navas, Estupiñán, Moncayola, Hualde.

RCD Mallorca: Parera – Pozo, Campos, Valjent, Agbenyenu – Rodríguez, Baba Mohammed, Febas, Lago Junior – Chavarría, Budimir.
Náhradníci: Reina, Garcia – Kubo, Señé, Sevilla, Obrador, Salibur, Romero, Prats, Trajkovski.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že Osasuna se nachází na jedenáctém místě, když získala jednapadesát bodů. Pokud by Getafe, Valencia, Granadam Bilbao prohrají, může CA myslet na sedmou příčku, zaručující předkolo Evropské ligy, ovšem šance je jen mizivá. Naopak pod sebe domácí celek koukat nemusí, protože dvanácté Levante na něj ztrácí pět bodů. Pokud budeme hledat Mallorcu shlédneme na pozice zaručující sestup. RCD totiž v letošní sezóně posbíralo jen dvaatřicet bodů, z čehož v posledním kole neuteče, a tak minimálně na roz zmizí ze španělské nejvyšší soutěže.

CA Osasuna tak bude dnes plnit roli favorita, ovšem RCD Mallorca se bude chtít rozloučit vítězstvím. Doufejme, že nás čeká vydařená fotbalová zábava.
Dobrý večer u španělského fotbalu, LaLiga má na programu poslední kolo, které definitivně rozlouskne poslední odpovědi. V našem utkání už o nic nepůjde, jelikož CA Osasuna se nachází v klidných vodách tabulky, naopak RCD Mallorca se se soutěží loučí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.