La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Valladolid - 18. ledna 2020   18:30

CA Osasuna
Herrera – Vidal, D. García, Aridane, I. Pérez – R. Torres (72. R. Ibáñez), Oier (C) (42. Moncayola), Brašanac, R. García – Ávila, Adrián López (82. Villar).
Pérez – U. García, Cardona, R. Ibáñez, J. Martínez, Villar, Moncayola.
Alberola – I. Hernández, Cerdán
Estadio El Sadar, Pamplona
Valladolid
Masip – Antoñito, Fernández, Olivas, Karim, Raúl García – Míchel (C) (84. Plano), Fede, Alcaraz – Ünal, Guardiola (69. Sandro Ramírez).
Churripi – Hervías, Porro, Plano, Sandro Ramírez, T. Villa, Nacho Martínez.

Je konec! Dnešní utkání nakonec skutečně končí bezbrankovou remízou. I druhý poločas nám přinesl vyrovnanou podívanou, přičemž největší šance, a sice z hostující strany, skončila na horní konstrukci. Osasuna však měla posléze mnohem více ze hry, avšak finální fáze nebyla vůbec optimální. Dnešní utkání navíc přineslo řadu hodně ostrých soubojů, sudí tak měli plné ruce práce.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 16:10.
90+3'
90+2'
Masip v krátkém časovém sledu opět vykopával, tentokráte poslal míč pouze ven z hrací plochy – aut pro domácí hráče.
90+1'
Villar si nedokázal načasovat náběh za nahrávkou, pomezní sudí si velice přesně všiml ofsajdového postavení. Masip si dává s rozehrávkou od své branky načas.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Hrdinou tohoto zápasu mohl být domácí Ávila! Ten se po rohovém kopu opřel do míče zpoza vápna, jeho jedovku přizvedl těsně nad břevno jeden z protihráčů.
88'
Osasuně i nadále skřípe přechodová fáze, což se potvrdilo před malým momentem. Real se také daleko nedostal, což je ale už tradičním obrázkem zápasu.
87'
Fernández poslal vysoký centr zhruba k hranici pokutového území, kde v přetlačované dokázal uspět kolega Ünal, který měl na následnou nahrávku málo času.
84'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Míchel, přichází Óscar Plano.
84'
Na opačné straně hrací plochy se k míči dostal také Fede, který ho však celkem zbytečně daroval soupeři. Ten bude muset rozehrávat až od svého vápna.
83'
Do útočného výpadu se před malým momentem zapojil také obránce Vidal, který využil spolupráce se Brašanacem, avšak následným centrem našel soupeře.
82'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází Juan Villar.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut, i nadále sledujeme taktickou bitvu. Nutno dodat, že tento zápas nepřinesl moc šancí.
80'
V posledních minutách se probudili také fanoušci, kteří jsou téměř celý zápas hodně potichu. Osasuna potřebuje podpořit, v posledních minutách má navrch.
79'
Žlutou kartu dostává Rubén García (CA Osasuna).
78'
Ávila se mohl řítit sám na Masipa, nicméně hostující brankář se bleskovým způsobem vydal ze své branky, přičemž se k hracímu předmětu dostal jako první.
77'
Kdepak. I opakovaný záběr prokázal, že hostující Kiko zahrál hlavou. Domácí tak alespoň zahrávali rohový kop, avšak ani ten nepřinesl nic nebezpečného.
76'
Osasuna podnikla další bleskový protiútok, po kterém se domácí dožadovali pokutového kopu, sudí ale celou situaci projedná s videorozhodčím. Uvidíme penaltu?
75'
Nakonec to přeci jenom faul byl, navíc se pro Valladolid připravila dobrá standardní situace. Místo střely jsme sledovali centr, který ale směřoval do jasného ofsajdu.
74'
Aby toho nebylo málo, tak po dalším střetu skončil na zemi hostující Alcaraz. Hlavní sudí byl donucen přerušit, dle jeho výroku se ale o žádný faul nejednalo.
73'
Žlutou kartu dostává Aridane (CA Osasuna).
72'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Robert Ibáñez.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen dvacet minut, což není rozhodně příliš času. Stále čekáme na první přesný zásah, jakákoliv chyba může mít fatální následky.
69'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Sandro Ramírez.
66'
Domácí hráči měli k dispozici standardní situaci z velice zajímavé pozice. Nakonec to na sebe vzal záložník Torres, který svým pokusem trefil pouze zeď.
65'
Žlutou kartu dostává Fede (Real Valladolid).
64'
Máme za sebou hodinu hry, avšak na první přesnou trefu stále čekáme. Ve druhém dějství je sice aktivnější Osasuna, nebezpečnější je ale pro změnu soupeř.
63'
Do pokutového území se už, už dostával Adrián, který si ale ukopl balón daleko od kopačky. To se podařilo využít Antonitovi, jenž raději odklízel za cenu autu.
62'
Osasuna zahrávala v krátkém časovém sledu hned dva rohové kopy. O oba se postaral křídelník García, kterému se ani jednou nepovedlo najít spoluhráče.
61'
Na jedné straně sudí neodpískal nedovolený zákrok, na té opačné se Ávila dostával mezi smečku protihráčů, avšak na poslední chvíli vložil do střelu nohu Salisu.
60'
Na opačné straně se pokoušel odpovědět Adrián, avšak jeho pokus byl pro změnu hodně nepovedený. Masip nemusel zasahovat, naopak bude odkopávat.
59'
Real Valladolid mohl jít do vedení! Zničehonic se do zajímavé šance natlačil Guardiola, který dokonce přehodil brankáře, avšak míč skončil na břevně.
58'
García to pro změnu zkoušel prudkým pasem na Torrese, avšak ten se za míčem vůbec nevydal. Nabídka to byla hodně dlouhá, balón skončil v zámezí.
57'
Hodně ostrým způsobem si počínal také defenzivně laděný Brašanac, který při snaze o zachycení míče fauloval Fedeho. I tentokráte se klidně mohlo žlutit.
56'
Tentokráte se postaral o provedení autového vhazování domácí Vidal, kterému se sice povedlo najít Ávilu, avšak toho celkem důrazně skolil k zemi zadák García.
55'
Směrem dozadu musel pořádně zabrat Salisu, který v pádu raději poslal míč hlavou do náruče pozorného Masipa. Real Valladolid to tentokráte zkouší po zemi.
54'
Na opačné straně se do slibného zakončení natlačil dnes celkem nevýrazně hrající Avila, který to vzal na pravou nohu, avšak míč poslal pouze mezi diváky.
53'
Herrera na jistotu raději rozehrál na naběhnuvšího Aridaneho, který se staral o rozehrávku. Na pomoc mu přispěchal Brašanc, který mu v tísni raději vrátil.
52'
Hodně prostoru měl kolem sebe Antonito, který se snažil ihned odcentrovat směrem do šestnáctky, avšak jeho nabídka trefila kopačku hned prvního protihráče.
51'
Masipovi se pro změnu nepovedlo odkopnout dle představ, jeho nabídka totiž doputovala pouze za postranní lajnu, což pro Péreze znamenalo vhazování.
50'
Herrera se musel činit! Na zadní tyči totiž ve skluzu zakončoval Guardiola, kterému se nepovedlo vystřelit zrovna přesvědčivě, což hrálo do karet Herrerovi.
49'
V pokutovém území se povedlo zakročit pozornému Garcíovi, nicméně poté zkoušel z velké vzdálenosti štěstí Alcaraz, jehož pokus směřoval doprostřed branky.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nahrávku na kopačku Ünala, který se ještě snažil přeposlat míč na Fedeho, avšak rukou zahrál Moncayola.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Je za námi první poločas, který nám přinesl hodně vyrovnanou podívanou, jenž ale nepřinesla žádnou branku. Osasuna měla o něco více ze hry, největší šanci uplynulého dějství ale promarnil zkušený Adrián, který si vylámal zuby na Masipovi. Valladolid měl na svém kontě pouze náznaky šancí, avšak ani on se neprosadil.
45+2'
45+2'
Osasuna podnikla jednu z posledních útočných akcí prvního poločasu, jenomže nahrávka na Adriána byla hodně nepřesná. Navíc jí včas zachytil Fernández.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Valladolid v posledních minutách přidal na aktivitě, avšak i další útočný výpad skončil na pozorné obraně. Pérez pro změnu odvracel pouze za cenu dalšího autu.
42'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Jon Moncayola.
41'
Včasný zákrok předvedl také Aridane, který odehrál míč k postranní lajně, kde se navíc nacházel Vidal. Ten to provedl hodně zkušeně, balón otřel o nohu Guardioly.
39'
Vidal pouze odkopával na opačnou polovinu, kde ovšem Oier prodlužoval mimo dosah všech ofenzivně laděných kolegů. Proto se k míči nakonec dostal obránce Kiko.
38'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Na poslední chvíli se povedlo zakročit domácímu Garcíovi, který tak do vyložené šance nepustil Ünala. V opačném případě by se brankář Herrera musel činit.
36'
Valladolid bude chvíli hrát v početní nevýhodě, jeden z hostujících hráčů utržil tržnou ránu, proto musí na malý moment za postranní lajnu, kde bude ošetřen.
35'
Žlutou kartu dostává Rubén Alcaraz (Real Valladolid).
35'
Další zdravotní komplikace na hostující straně. Na hrací plochu dokonce musel lékařský personál, avšak to na vynucenou změnu nevypadá, avšak ještě nepředbíhejme.
34'
Je za námi zhruba třetina utkání, na první přesný zásah stále čekáme. Směrem dopředu je aktivnější Osasuna, která dokonce měla na svědomí největší šanci.
33'
García měl velké problémy s neposedným míčem, nicméně napadající Torres ho pouze zahnal na jeho vlastní polovinu, kde navíc vyprodukoval zpětnou nahrávku.
32'
Z druhé vlny mohl zakončovat hostující obránce García, který pořádně protáhl brankáře Herreru. Ten vyrážel vedle sebe, poté se mu ale povedlo balón schovat do náruče.
31'
Kousek od pravé autové lajny mohl rozehrávat volný kop obránce Antoňito, který poslal hrací předmět až do pokutového území, kde však zasahoval García.
30'
Hlavní sudí musel přerušit hru, zdravotní problémy měl totiž hostující Guardiola, který zůstal ležet na zemi. Dnešní utkání nabízí celou řadu tvrdých soubojů.
29'
Na zadní tyči zůstal zcela zapomenutý Adrián, který se dostal do největší šance. Včas proti němu ale vyběhl Masip, kterému se povedlo vytasit klíčový zákrok.
28'
Hlavní sudí nastolil hodně benevolentní metr. Nedovoleného zákroku se totiž dožadoval také hostující Ünal, avšak ani on nevykřesal zisk volného kopu pro svůj celek.
27'
Pérez dokázal uspět v důležitém hlavičkovém souboji, navíc velice přesně nahrával na volného Brašance, který si po střetu s Antoñitem nevybojoval standardku.
26'
Kousek od středového kruhu se dokázal zorientovat Míchel, kterému se navíc povedlo přenést hru na levou stranu, odkud centrem našel prvního protihráče García.
25'
Domácí obrana opět na malý moment zapomněla na naběhnvušího Guardiolu, což ve finální fázi nemuselo vadit, neboť se jednalo o další ofsajd Realu.
24'
Je za námi něco málo přes dvacet minut hry, stále čekám na první větší šanci tohoto zápasu. Oba celky předvádějí vyrovnanou podívanou, což se dalo očekávat.
19'
Tohle bude nadějná pozice pro Valladolid. Kousek před pokutovým územím byl totiž faulován Guardiola, který tak svému celku zajistil standardní situaci.
18'
I další rozehrávku si vzal na starost domácí Aridane, kterému se i v tomto případě povedlo velice přesně roztáhnout hru, jenomže García se dostal do nátlaku.
17'
Tentokráte mohl z levé strany vhazovat domácí Pérez, kterému se uvnitř pokutového území povedlo najít Brašance, jehož centr se však snesl pouze ke Kikovi.
16'
Ve vzdušném souboji kraloval domácí Brašanac, který ovšem našel pouze jednoho z protihráčů. Real Valladolid se daleko nedostal, hra se tak může otáčet vpřed.
15'
Herrera na malý moment ulehl na zelený pažit, měl totiž drobné problémy se stehenním svalem. Chvíli se nehrálo, avšak na vynucené střídání to vůbec nevypadá.
14'
Na opačné straně se pro změnu dostal do vyložené šance Guardiola, avšak rozruch to byl naprosto zbytečný, neboť se jednalo o ofsajdové postavení hostujícího celku.
13'
Zničehonic se k zajímavému střeleckému pokusu dostal domácí kanonýr Ávila, který pálil zhruba z pětadvaceti metrů, Masip jeho zakončení dokázal zneškodnit.
12'
Herrera musel pořádně zabrat, sám na branku by se totiž řítil Ünal. Domácí brankář to zvládl na jedničku, krátce po rozehrávce navíc fauloval hostující García.
11'
Hostující Masip tak mohl sám rozehrávat volný kop, kterým se na opačné polovině pokoušel oslovit Guardiolu, avšak toho zastavila hladová přesila protihráčů.
10'
Logicky tak na řadu přišel rohový kop, po kterém nebezpečně nabízel míč do malého vápna obránce Vidal. K balónu se však dostal Kiko, který byl navíc faulován.
9'
Domácí hráči si vybojovali standardní situaci ze zajímavé pozice. Nakonec jsme sledovali rozehrávku po zemi, po které Torres trefil pouze prvního protihráče.
8'
Tentokráte se Herrerovi nepovedlo odkopnout dle představ, míč totiž zaplul ven z hrací plochy. To znamená, že García si vyzkouší další autové vhazování.
7'
Hodně riskantní nahrávku na Herreru vyprodukoval Torres, který poslal malou domů vzduchem. Herrera si dokázal poradit a poté roztáhl hru na levou stranu.
6'
Valladolid rozehrál standardní situaci nakrátko, avšak to nebylo vůbec dobré řešení. Alcaraz sice hledal kapitána Míchela, jenže ten se nacházel v ofsajdu.
5'
O provedení autového vhazování se před malým momentem postaral hostující García, který se snažil najít Guardiolu, avšak toho nedovoleně zastavil Vidal.
4'
Osasuna se přesto opět vrátila na vlastní obrannou polovinu, kde se Aridane pokoušel dalekonosným pasem najít Adriána, před kterým však zakročil Fernández.
3'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Herrera, kterému se povedlo vyhodit hrací předmět na vedle stojícího Aridaneho, jenž pro změnu nahrával na kolegu Garcíu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

CA Osasuna: Herrera – Vidal, D. García, Aridane, I. Pérez – R. Torres, Oier (C), Brašanac, R. García – Ávila, Adrián López.
Náhradníci: Pérez – U. García, Cardona, R. Ibáñez, J. Martínez, Villar, Moncayola.

Real Valladolid: Masip – Antoñito, Fernández, Olivas, Karim, Nacho Martínez – Míchel (C), Fede, Alcaraz – Ünal, Guardiola.
Náhradníci: Churripi – Hervías, Porro, Plano, Sandro Ramírez, T. Villa.

Rozhodčí: Alberola – I. Hernández, Cerdán.
Utkáním, které se odehraje na Estadio El Sadar v Pamploně (Iruñea), provede jako hlavní sudí Javier Alberola, kterému budou na čarách asistovat Iván Hernández a Marcos Cerdán.
REAL VALLADOLID
Valladolid také zvládl zápas 2. kola Copa del Rey, kdy se ale na postup nadřel ještě o něco více, než Osasuna. Třetiligová Marbella totiž v normální hrací době uhrála remízu 1:1, navíc ještě pět minut před koncem zápasu vedla... Ünal v 86. minutě srovnal na 1:1 a postup zajistil favoritovi až penaltový rozstřel. V lize je na tom Real ještě o něco hůře, než Valladolid, navíc na výhru čeká již od 3. listopadu, kdy doma porazila snadno Mallorcu 3:0.
CA OSASUNA
Osasuna má za sebou úspěšný duel 2. kola Copa del Rey, kdy vyhrála na hřišti třetiligového Haro Deportivo, kdy o výhře rozhodl až gól Ávily v 90. minutě. Pravdou je, že Osasuna odehrála tento duel ve značně pozměněné sestavě, oproti běžné jedenáctce, s níž nastupuje v zápasech ligových.V LaLize to taková sláva není, poslední výhra se datuje k 1. prosinci, kdy Osasuna zaskočila Espanyol a na jeho hřišti vyhrála 4:2! V dalších čtyřech kolech ale nevyhrála, vybojovala dva body a dvakrát prohrála.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 20. kola španělské LaLigy, v němž CA OSASUNA přivítá na svém stadionu REAL VALLADOLID.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.