La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Real Sociedad - 22. září 2019   14:00

Espanyol
71' Zaldúa(vl.)
1:3
(0:2)
Real Sociedad
18' José  (Oyarzabal) • 34' José  (Portugués) • 75' Isak
Espanyol
Diego López – V. Sánchez (C), Lluis López, F. Calero, Vilà (57. Pedrosa) – Lej, Darder, Roca (80. David López), Granero (65. Campuzano) – Calleri, Vargas.
Prieto – Campuzano, Lozano, David López, Javi López, Melendo, Pedrosa.
Cordero – Escuela, Cerezo
RCDE Stadium (Barcelona)
Moyà – Zaldúa (80. Le Normand), A. Elustondo, D. Llorente, Monreal – Zubeldia, Merino (83. Zurutuza) – Portugués, Ödegaard, Oyarzabal (C) – José (65. Isak).
Remiro Gargallo – Isak, Le Normand, Barrenetxea, Sangalli, Zurutuza, Guevara.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:10.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Realu Sociedad, který svého soupeře porazil poměrem 3:1. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácímu celku, který si vytvořil územní převahu, díky které se Espanyolu povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Vypadalo to na další nátlak domácích, avšak místo toho přišla chyba v rozehrávce, kterou potrestal Isak, jenž tak vstřelil poslední branku tohoto zápasu.
90+3'
90+2'
Zurutuza nakonec nedokázal udržet míč před postranní lajnou, avšak to nemuselo zas tak vadit. Vargas totiž bezmyšlenkovitě odkopával hrací předmět.
90+1'
Hosté zahrávali ještě jeden rohový kop, při kterém zkoušeli rozehrávku nakrátko, během které nasbírali cenné vteřinky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Isak vybojoval zdánlivě ztracený míč, se kterým se dostal před brankáře, který se mu vrhl pod nohy. Hodně se zlobí Portu, který by v případě nahrávky zakončoval do prázdné branky.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Moyovi se podařilo rozehrát do volného prostoru, kde se o rozehrávku staral jeho kolega Monreal. Ten se pro změnu snažil najít Isaka, což se nepovedlo.
87'
Klenot Realu Madrid vstal na nohy, bude se tak pokračovat ve hře. Před malým momentem navíc fauloval jeden z hostujících hráčů, následovat bude volný kop.
86'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi hostující Ödegaard, který dostal tvrdě naloženo u postranní lajny. Hlavní sudí přerušil hru, žlutit se ale nebude.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází David Zurutuza.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, Real Sociedad i nadále vede o dvě branky. Závěr utkání ale může klidně přinést dvě branky soupeře.
80'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Robin Le Normand.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Marc Roca, přichází David López.
79'
Ve druhém dějství celkem nevýrazný Ödegaard raději přihrával na vlastní polovinu, kde to velice dobře udělal Zubeldia, jenž přenášel hru do volného prostoru.
78'
Na opačné straně si pomezní sudí všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel Isak. Tuto skutečnost potvrdil také opakovaný záběr, domácí ihned rozehráli.
77'
Darder se postaral o provedení rohového kopu z pravé strany, kterým dokázal najít naskakujícího Campuzana, jehož pokus směřoval vysoko nad branku.
76'
Espanyol tak doplatil na individuální chyby, naopak hostující celek udeřil z ojedinělé akce ve druhém dějství. Domácí se po rozehrávce usadili na druhé straně.
75'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Jenomže chyba v domácí rozehrávce znamená další branku v podání Realu Sociedad! Calero to neudělal vůbec dobře, slabou nahrávku totiž dokázal přečíst pozorný ALEXANDER ISAK, který se dostal až do pokutového území, kde vypálil přesně ke vzdálenější konstrukci.
74'
Espanyol to opět zkoušel přes střed hrací plochy, avšak tam číhala smečka protihráčů, jenž zasáhla na jedničku. Roca i přesto udržel míč na hrací ploše.
73'
Ihned po rozehrávce se na útočnou polovinu podíval střídající Isak, který se daleko s míčem nedostal. Naopak zasahoval Sánchez, který si vysloužil potlesk.
72'
Najednou to bude ještě hodně zajímavé, Espanyolu chybí už jen jedna branka. Hosté navíc úplně přestali hrát, na což by klidně mohli doplatit.
71'
Espanyol právě vstřelil branku!
Domácí přeci jenom snižují na rozdíl jediné branky! Roztažení hry našlo na pravém křídle střídajícího Campuzana, který si navedl míč na pravou nohu a poté nebezpečně centroval do malého vápna. Tam nešťastně zasáhl JOSEBA ZALDÚA, který si vstřelil vlastní branku.
70'
Darder šikovně roztáhl hru do volného prostoru, kam si nabíhal Sánchez. Jeho okamžitá nabídka směřovala na Campuzana, kterému nevyšel úmysl.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Esteban Granero, přichází Victor Campuzano.
64'
Navíc si Moyá dával celkem dost dlouho načas s odkopem od branky, avšak u sudího mu to prošlo. Na opačné straně navíc vyhrál v souboji Portu.
63'
Zdravotní problémy měl hostující Elustondo, který nakonec musel ven z hrací plochy. To se nelíbilo domácím, kteří pískají na jeho okamžitý příchod zpět.
62'
Lej nahrával napříč malým vápnem, přičemž jeho nahrávku stačil doběhnout Vargas. Druhý jmenovaný rovněž centroval, avšak pouze na hlavu soupeře.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, úvod druhého poločasu nám přináší velice zajímavou podívanou. Espanyolu se stále nedaří snížit manko.
60'
Málem bylo sníženo! Moya se vydal ven z branky, jenomže jeden z protihráčů ho přehodil, avšak vzorně se vrátil Zubeldia, který poslal míč do zámezí.
59'
Calleri si seběhl pro padající míč, avšak ten mu uskočil daleko od kopačky. To vedlo k centru z levé strany, avšak Oyarzabalovu nabídku zablokoval Sánchez.
58'
Ödegaard se na pravém křídle chtěl dostat kolem Dídaca, avšak ten ho za sebe nepustil. Výsledkem je míč v zámezí, San Sebastian bude moci vhazovat.
57'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Dídac Vilà, přichází Adria Giner Pedrosa.
56'
Zubeldia chyboval ve středu hrací plochy, jenomže domácí hráči toho nedokázali využít. Granerova nahrávka na Vargase byla totiž hodně prudká.
55'
Sánchez opět zkoušel centrovat do pokutového území, avšak jeho pas se snesl pouze do náruče hostujícího brankáře, který následně rozehrál po zemi.
54'
První větší šance pro Espanyol, avšak Calleri nedokázal vyzrát na brankáře Moyu. Naopak domácí zahrávali další roh, který okamžitě odklízel Elustondo.
53'
Výsledkem byl vůbec první rohový kop pro celek z Katalánska. Pro něj si ven z branky vyběhl pozorný Moyá, který ho okamžitě vyboxoval ze šestnáctky.
52'
Na pravém křídle si řekl o přihrávku obránce Sánchez, který posléze sám centroval do pokutového území. Po jeho pasu pálil do protihráče zadák Dídac.
51'
Moyá si musel dát pozor na překvapivé zakončení z poloviny hrací plochy, avšak balón se snesl nad branku. Hostující brankář se sám ujal odkopu od branky.
50'
Portu se vydal do rychlého protiútoku, který nakonec úplně zbrzdil. Místo toho to po levém křídle zkoušel Vargas, po jehož pasu nebezpečně centroval Calleri.
49'
Posléze kousek od středového kruhu operoval s míčem Vargas, který nakonec přenechal lépe postavenému Rocovi, jehož přihrávku si Calleri nezpracoval.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se na zemi ocitl hostující Ödegaard, avšak dle sudího v tom nebyl nedovolený zákrok. Espanyol přenesl hru na pravou stranu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který patřil hostujícímu celku. Ten měl v úvodu utkání územní převahu, kterou až posléze vyjádřil tak gólově. San Sebastian se dokonce dostal do dvoubrankového vedení, naopak domácí celek se směrem dopředu hodně trápí. Espanyol stále naráží na pozornou obranu soupeře, která nemá s bráněním sebemenší potíže.
45+2'
45+2'
Espanyol opět dlouho kombinoval u svého pokutového území, přičemž se do kombinace zapojil také brankář López, který zkoušel na druhé straně najít Leje.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Hodně nebezpečně to zkoušel Zaldúa, s jehož tvrdým zakončením si López dokázal poradit. Na řadu přijde další rohový kop.
44'
Aby toho nebylo málo, tak po tvrdém souboji ve středu hrací plochy skončil na zemi Merino, jenž se drží za hlavu. Tento střet nebude oceněn žlutou kartou.
42'
Dídac při centru trefil jednoho z protihráčů, který okamžitě ulehl na zem. Vypadá to na aktivního Portua, jenž zřejmě míčem inkasoval do intimní oblasti.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Naprosto totožný verdikt vydal také videorozhodčí, který skutečně nedovolený zákrok neviděl. Nutno dodat, že Moyá šel do souboje hodně nešťastně.
39'
Katalánci chvíli kombinovali na vlastní polovině, načež se Calero vydal na druhou stranu. Tam Vargas narazil Granerovi, který po souboji s Moyou spadl na zem. Pokutový kop to ale nebude.
38'
Espanyol se tak nachází v hodně složité situaci, v tuto chvíli bude muset dotahovat dvoubrankové manko. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
37'
Hlavní sudí ještě cosi konzultoval s videorozhodčím, avšak po chvilce ukázal odkop od hostující branky. Zřejmě se zkoumal předchozí souboj před Moyou.
36'
Granero to zkoušel střílenou nabídkou do malého vápna, kam si nabíhal kolega Lej, jenž tečoval míč vedle branky. Moyá tak na svůj první zákrok stále čeká.
34'
Je tu druhý přesný zásah hostujícího celku! Ödegaard vykouzlil famózní přihrávku za obranu, kam si nabíhal Portu. Druhý jmenovaný se dostal před Lópeze, který nešťastným dotekem přihrál míč protihráči, který naservíroval nahrávku před prázdnou branku na WILLIANA JOSÉHO, jenž měl snadnou práci.
31'
Marmol si pořádně vydechl, domácí obránce totiž neodhadl odskok míče, načež se k němu přiřítila dvojice hostujících hráčů, avšak jeden z nich se nacházel v ofsajdu.
30'
Calleri se po souboji s protihráčem poroučel k zemi, avšak dle sudího v tom nebyl nedovolený zákrok. Naopak se do šance dostal Portu, který z dobré pozice přestřelil branku.
29'
Navíc jsme sledovali další standardní situaci. Ödegaard vzal odpovědnost na sebe, po jeho centr hlavičkoval celkem daleko vedle branky útočník José.
28'
Oyarzabal táhl další zajímavý protiútok, přičemž se i tentokráte pokoušel najít Josého, což se nakonec nepovedlo. San Sebastian se stále drží na útočné polovině.
27'
Žlutou kartu dostává Esteban Granero (Espanyol Barcelona).
27'
Hlavní sudí si nyní všiml hraní rukou v podání Vargase, který si je svého činu vědom. Hra se tak otočí na opačnou stranu, volný kop navíc rozehraje Elustondo.
26'
Po delší době nepřesnost z hostující strany. Monreal chtěl přenést hru na volného spoluhráče, avšak míči dal až příliš razance. Dídac bude moci vhazovat.
25'
Sánchez ještě udržel míč na hrací ploše, načež to Vargas zkoušel průnikem kolem Monreala, který to udělal natolik zkušeně, že vybojoval autové vhazování.
24'
K rozehrávce se nakonec postavil Darder, který centroval daleko ke vzdálenější tyči, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů. Naopak se jako první dostal k míči Portu.
23'
Hlavní sudí si nyní všiml nedovoleného zákroku v podání Elustonda, který poslal k zemi Calleriho. Espanyol bude zahrávat nadějnou standardní situaci.
22'
Zubeldiovi se podařilo přihrát podél autové lajny, kde se nacházel kolega Portu. K němu se bleskově přiřítil obránce Dídac, který vypíchl balón do zámezí.
21'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli čekat ani dvacet minut, do vedení se dostal aktivněji hrající San Sebastian, který tak vede o jednu branku.
18'
Rychlý protiútok přináší první branku tohoto zápasu! Obrana domácích se nestihla vrátit, naopak soupeř podnikl smrtelně nebezpečný kontr, který po levém křídle táhl Oyarzabal. Jeho dobře načasovaná nahrávka našla naběhnuvšího WILLIANA JOSÉHO, který jednoduše přehodil Lópeze.
16'
Hrací předmět se opět odrazil pouze za autovou lajnu, logicky se z toho vyklubalo autové vhazování. Monreal si ke spolupráci vybral naběhnuvšího Oyarzabala.
15'
Katalánci opět dokráčeli na druhou stranu, avšak tam domácímu Sánchezovi chyběla v větší podpora spoluhráčů. Logickým vyústěním bylo přenesení hry na levou stranu.
14'
Espanyol se vůbec poprvé dostal k hranici pokutového území, kde to Lej zkoušel centrem ke vzdálenější tyči, avšak tento záměr pochopil také brankář Moyá.
13'
Josému se povedlo přenést hru na pravou stranu, kde Portu zkoušel z jedničky přeposlat na Ödegaarda. Nepovedené řešení dokázal vystihnout Calero.
12'
Zubeldia měl na centr z pravé strany hodně prostoru, což mu naopak uškodilo. Jeho nabídka putovala daleko za branku, López tak nemusel zasahovat.
11'
Ještě před brankovou čárou se povedlo zasáhnout Calerovi, který na jistotu poslal míč ven z hrací plochy. Zaldúa okamžitě obstaral další autové vhazování.
10'
Espanyol konečně uklidnil hru, během které pouze bránil. I tak to Marmol neudělal zrovna nejlépe, jeho nákop z otočky skončil pouze na kopačce Elustonda.
9'
Llorente to zkoušel dalekonosným pasem na rychlonohého Portua, avšak ten měl k míči o něco dál. Toho ihned využil pozorný López, který vyběhl ze své branky.
8'
Ani druhý rohový kop nebyl zrovna povedený, avšak San Sebastian zůstal u míče. José si navíc pohlídal ofsajdovou linii, avšak poté nepřešel kolem Sáncheze.
7'
Merino šikovně roztáhl hru na volného Zaldúu, který ihned centroval do pokutového území. Do vzduchu se dostával Monreal, avšak před ním zasahoval Lej.
6'
Monreal je v úvodu utkání hodně aktivní, v tomto případě se mu podařilo zastavit Sáncheze, který se tak daleko nedostal. Prvně jmenovaný bude moci vhazovat.
5'
Avšak ten nepřinesl nic nebezpečného, místo toho López poprvé rozehrával od své branky. K spolupráci se mu nabídl Dídac, jehož nahrávka skončila až u Moyi.
4'
Posléze to málem vypadalo, že se Monreal dostane až do velkého vápna, avšak jeho průnik včasným zákrokem zastavil Sánchez. Následovat bude první rohový kop.
3'
Monrealovi se v pokutovém území podařilo najít Josého, avšak jeho kolega měl příliš málo času na zorientování se. Toho okamžitě využil pozorný Marmol.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Espanyol Barcelona: Diego López – V. Sánchez, Lluis López, F. Calero, Vilà – Lej, Darder, Roca, Granero – Calleri, Vargas.
Náhradníci: Prieto – Campuzano, Lozano, David López, Javi López, Melendo, Pedrosa.

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Monreal – Zubeldia, Merino – Portugués, Ödegaard, Oyarzabal – José.
Náhradníci: Remiro Gargallo – Isak, Le Normand, Barrenetxea, Sangalli, Zurutuza, Guevara.

Rozhodčí: Cordero – Escuela, Cerezo.
Real Sociedad San Sebastian

Na opačné straně stojí o něco lépe hrající San Sebastian, který pro změnu okupuje devátou pozici tabulky, což není zas tak špatné. Real Sociedad má na svém kontě sedm bodů, avšak v případě vítězství se může vyškrábat na pohárové pozice. Hostující tým tohoto zápasu v prvním ligovém kole remizoval, avšak v tom druhém dokázal porazit nováčka soutěže z Mallorcy poměrem 1:0. Derby proti Athleticu se zrovna nepovedlo, soupeř totiž oslavil vítězství 2:0. Velice cenné vítězství se zrodilo v minulém kole, San Sebastian na vlastní půdě hostil velice silné Atlético Madrid, které nejen, že prohrálo, dokonce nevstřelilo ani jednu branku.
Espanyol Barcelona

Fotbalisté Espanyolu se po čtyřech kolech nacházejí až na sedmnácté pozici, což rozhodně neznačí povedený vstup do ligové scény. Espanyol má na svém kontě pouze čtyři body, avšak zápas pátého kola má ještě k dobu. Katalánci prohráli hned v prvním ligovém duelu, posléze uhráli bezbrankovou remízu proti Alavésu. Aby toho nebylo málo, tak v rámci třetího kola došlo k další porážce, tentokráte Espanyol na vlastním stadionu nestačil na Granadu, které podlehl poměrem 0:3 Až v minulém kole se katalánskému celku povedlo poprvé vyhrát, souboj proti Eibaru se nejevil moc dobře, avšak Espanyol nakonec otočil na konečných 2:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu zápasy druhého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Espanyol Barcelona a Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.