La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Sevilla - 18. srpna 2019   19:00

0:2
(0:1)
Sevilla
44' Reguilón   • 87' Nolito  (Reguilón)
Espanyol
Diego López – Javi López, Naldo, Lluis López, Vilà – Melendo, Roca, V. Sánchez (66. Darder), Vargas – Ferreyra (82. F. Calero), Lej (72. Puado).
Prieto – Iturraspe, F. Calero, Darder, Granero, Campuzano, Puado.
Martínez – Prieto, Noval
RCDE Stadium, Cornella de Llobregat
Sevilla
Vaclík – Navas, Diego Carlos (76. Koundé), Carriço, Reguilón – Jordán, Fernando, Ó. Torres (77. Gudelj) – Ocampos (62. Munir), L. de Jong, Nolito.
S. Rico – Munir, Koundé, Escudero, Gudelj, F. Vázquez, Gil.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:17.
Je dobojováno. Vstup do nové sezony zvládla lépe Sevilla, která vyhrála na hřišti Espanyolu 2:0. Domácí byli možná o něco aktivnější, ale v útočné fázi se jim nedařilo. Sevilla hrála jednoduše, a to se nakonec hostům vyplatilo. Český brankář Tomáš Vaclík si připsal první nulu v nové sezoně.
90+7'
90+6'
Domácí hráč se dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale míč poslal vysoko nad branku Vaclíka.
90+5'
Hosté zvládají konec utkání na jedničku a domácí borce do ničeho nepouští.
90+3'
Hostující hráč byl dobré dvě minutky ošetřován, takže se nehrálo. Domácí fanoušci už opouštějí stadion.
90+1'
Rozhodčí přidal 6 minutek.
90+1'
Domácí se ještě snaží a tlačí se dopředu, ale je jasné, že dnes nezískají ani bod.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
87'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je zřejmě rozhodnuto, protože hosté dávají na 2:0. NOLITO obešel protihráče, dostal se do vápna a technickým pokusem nedal brankáři žádnou šanci. Asistenci si připsal aktivní Sergio Reguilón, který hraje skvělý zápas.
87'
Po rychlé akci to vyzkoušel z hranice velkého vápna Sergio Reguilón, ale tahle střela se mu vůbec nepovedla a branku netrefil.
85'
Na trávníku zůstal ležet jeden z hostující hráčů, který je ošetřován. Chvíli se tedy hrát určitě nebude.
83'
Domácí to zkusili po levé straně, ale po nepřesné přihrávce skončil míč v zámezí.
82'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází Fernando Calero.
81'
Je před námi posledních zhruba deset minutek. Domácí už sází vše na útočnou kartu, tak uvidíme, zda se jim podaří alespoň vyrovnat.
79'
Druhý poločas zatím nenabídl nic zajímavého. Domácím se dopředu nedaří a hosté dobře brání, takže se hraje bez šancí.
77'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Nemanja Gudelj.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Diego Carlos, přichází Jules Koundé.
74'
Domácím se nedaří dostat do zakončení. Hosté se už soustředí pouze na defenzívu a zatím jim to vychází na jedničku.
72'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Wu Lej, přichází Javi Puado.
72'
Už se opět hraje. Domácí drží míč a tlačí se dopředu.
70'
Rozhodčí poslal hráče k postranní lajnu se občerstvit a je před námi posledních 20 minutek.
68'
Hosté drží míč na své polovině a šetří cenné vteřinky. Nutno dodat, že domácím se velice rychle krátí čas.
66'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Sergi Darder.
64'
Domácí se stále snaží něco kloudného vymyslet, ale zatím se jim směrem dopředu ve druhém poločase příliš nedaří.
62'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Munir.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Sevilla stále vede pouze o jednu braku, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Žlutou kartu dostává Matías Vargas (Espanyol Barcelona).
57'
Tak nebude. Rozhodčí celou situaci prozkoumal a nakonec z toho pokutový kop není.
56'
Rozhodčí nyní zkoumá video, možná to bude pokutový kop pro domácí celek!
53'
Žlutou kartu dostává Víctor Sánchez (Espanyol Barcelona).
51'
Ale Sevilla zatím soupeře do ničeho nepouští. Hostující obrana dnes funguje na jedničku a střely z dálky likviduje Tomáš Vaclík.
50'
Žlutou kartu dostává Lucas Ocampos (Sevilla FC).
49'
Domácí vstoupili do druhého poločasu hodně aktivně a stále se tlačí dopředu, což je pochopitelné, protože hrát potřebují hlavně oni.
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku tohoto utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:02 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který nabídl několik střeleckých pokusů a nakonec také jednu branku. V závěru první půle se prosadil Sergio Reguilón a Sevilla tedy vede na hřišti Espanyolu 1:0. Je ale jasné, že druhé dějství bude ještě hodně zajímavé.
45+3'
45+3'
Závěr prvního poločasu je plný nepřesností a víc se už zřejmě nestane.
45+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Hosté jdou v samotném závěru prvního poločasu do vedení 1:0! A branka to byla hodně šťastná, protože nejdříve zasáhl Diego López, po dorážce skončil míč na břevně, ale nakonec se k němu ještě dostal SERGIO REGUILÓN, který ho dorazil do branky.
44'
Hosté nyní dobře kombinovali, dostali se až k vápnu soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů neprodral.
42'
Do konce prvního poločasu zbývají poslední zhruba tři minutky a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
40'
Žlutou kartu dostává Sergio Reguilón (Sevilla FC).
40'
Ale rozehrávka tohoto rohu se domácím vůbec nepovedla. Nejdříve to byl nepovedený centr, poté ještě faul a u míče jsou tedy hráči Sevilly.
39'
Rohový kop pro Espanyol. Dočkáme se úvodní branky?
37'
Facundo Ferreyra to vyzkoušel z velké dálky, ale s tím propagačním pokusem neměl Tomáš Vaclík žádné větší problémy.
35'
Hosté nyní skvěle napadali domácí rozehrávku a nakonec svého soupeře o míč obrali.
33'
Ve finální fázi se zatím ani jednomu celku nedaří podle představ. Oba týmy se tlačí dopředu, ale do zakončení se dostávají sporadicky.
31'
A z následného rohu nic nebylo, takže pokračujeme za stavu 0:0.
31'
Nakonec se domácí dopředu vydali a byla z toho zajímavá skákavá střela. Vaclík si ale vše pohlídal a míč vyrazil na roh!
30'
Domácí drží míč a kombinují na své polovině.
28'
Po dobrém centru se do zakončení natlačil jeden z hostujících hráčů, ale branku ohrozit nedokázal.
26'
Zatím na trávníku dominují zadáci. Oba celky se sice tlačí dopředu, ale na první větší šanci i nadále čekáme a Espanyol tak hraje se Sevillou stále 0:0.
24'
Aktivní Jesús Navas obešel protihráče, dostal se do vápna, ale s jeho přízemním pokusem si zkušený Diego López v pohodě poradil.
22'
Ale hostující celek se i tentokrát v pohodě ubránil. Lucas Ocampos nic nevymýšlel a poslal míč až na polovinu soupeře.
21'
Je tu další rohový kop pro domácí mužstvo.
20'
Sergio Reguilón si dobře podržel míč a Facundo Ferreyra ho fauloval a zastavil tím útočnou akci svého celku.
19'
Espanyol zahrával už svůj třetí rohový kop, ale ani z jednoho nic nevytěžil.
18'
Hosté chybovali v rozehrávce a soupeři doslova darovali rohový kop.
18'
Snažení hostů zastavil další útočný faul a na tahu je tedy domácí mužstvo, které zatím nikam nepospíchá.
17'
Jesús Navas je na pravé straně hodně aktivní, ale domácí si na tohoto borce dávají velký pozor a zatím ho do zakončení nepustili.
15'
Na druhé straně se k hlavičce tlačil Matías Vargas, ale nakonec mu v ideální pozici pár centimetrů chybělo.
14'
A další snažení hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
13'
Jeden z hostujících hráčů se prodral do vápna Espanyolu a po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.
12'
Nyní hlavičkoval Wu Lej, jeden z nejmenších hráčů na hřišti, ale míč skončil nad brankou.
12'
Po centru zasáhl Vaclík, který míč vyrazil na další rohový kop.
11'
Rohový kop pro Espanyol.
11'
Sergio Reguilón zatáhl na polovině hřiště za záchranou brzdu a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
10'
Hosté to dobře vykombinovali na pravé straně, ale nakonec z toho byl jen velmi nepřesný centr a míč skončil v zámezí.
9'
Začátek duelu je velmi opatrný a zatím stále čekáme na první střelu na branku.
7'
Je za námi necelých sedm minut a už jsme viděli čtyři fauly, takže hráči se rozhodně nešetří a potvrzuje se, že to dnes bude velká bitva.
6'
Óliver Torres si dělal na hranici velkého vápna prostor na střelu, ale nakonec to přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul.
4'
Další dlouhý nákop, ale ani tentokrát nebyl přesný a Facundo Ferreyra míč na hrací ploše nezachytil. Od své branky bude rozehrávat Vaclík.
3'
Jesús Navas utekl po levé straně, poslal míč před branku, ale vše si pohlídal Diego López.
2'
I hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ten se vůbec nepovedl a míč skončil v zámezí.
1'
První nákop domácího hráče se neujal a na tahu jsou hosté. V sestavě Sevilly nechybí Tomáš Vaclík, jasná jednička.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají v bílo-modrých dresech. Sevilla hraje v červeném.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Espanyolem a Sevillou začne za malý okamžik.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López, Naldo, Lluis López, Vilà – Melendo, Roca, V. Sánchez, Vargas – Ferreyra, Lej.
Náhradníci: Prieto – Iturraspe, F. Calero, Darder, Granero, Campuzano, Puado.

Sevilla FC: Vaclík – Navas, Diego Carlos, Carriço, Reguilón – Jordán, Fernando, Ó. Torres – Ocampos, L. de Jong, Nolito.
Náhradníci: S. Rico – Munir, Koundé, Escudero, Gudelj, F. Vázquez, Gil.

Espanyol – Sevilla 3:1
SEVILLA FC si vedla dost podobně, jako její dnešní soupeř. Hostující celek nasbíral o šest bodů více, měl jich tedy 59 a to stačilo na šesté pozici. Sevilla hrála v loňské sezoně také Evropskou ligu, kde vypadla s pražskou Slavií. V letní přestávce přišla o svého střelce, protože Ben Yedder trochu překvapivě přestoupil do Monaka. V týmu je stále také český brankář Tomáš Vaclík, který by dnes v bráně neměl chybět.
ESPANYOL BARCELONA se v minulé sezoně nevedl vůbec špatně. Espanyol předváděl pohledný fotbal, bavil diváky a nakonec získal 53 bodů a skončil na sedmé pozici. Domácí tedy obsadili příčku zaručující evropské poháry. Stejné cíle má Espanyol také v této sezoně, kdy by chtěl umístění z loňské sezony ještě vylepšit, což ovšem v tak velké konkurenci nebude vůbec jednoduché.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Rozeběhla se nám také LaLiga a my budeme sledovat duel mezi Espanyolem a Sevillou. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo se bude radovat po závěrečném hvizdu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.