La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Granada - 31. října 2019   21:15

Getafe
35' Ángel Rodríguez (Cucurella) • 41' Arambarri (Jason) • 88' Timor
3:1
(2:0)
Granada
74' Puertas
Getafe
Soria – Damián Suárez (68. Timor), Dakonam (C), Cabrera (46. Etxeita), Nyom – Jason (78. Portillo), Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Ángel Rodríguez, Jaime Mata.
Chichizola – Etxeita, Portillo, Timor, Kenedy, Gallego, J. Molina.
J. González – A. Villate, D. Sánchez
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
10227 diváků
Granada
Rui Silva – J. A. Martínez, D. Duarte (46. Quini), Sánchez – Díaz (C), Gonalons, Eteki (68. Azeez), Köybaşı (46. Puertas) – Machís, Ramos – Soldado.
A. Escandell – Neva, Vadillo, Azeez, Quini, Puertas, C. Fernández.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 22:11.
Hostům se povedlo ve druhé půli snížit, avšak jejich další útočné snahy vyrovnání nepřinesli. Naopak po jejich faulu se domácím povedlo z přímého kopu vrátit do dvoubrankového vedení, které poté udrželi až do závěrečného hvizdu.
90+7'
90+6'
Jaime Mata se málem dostal do samostatného úniku, avšak nedokázal si zpracovat prudký balón.
90+5'
Hosté málem ještě snížili, avšak míč se odrazil namísto do brány pouze k protihráčům, kteří jej odkopli do bezpečí.
90+4'
Žlutou kartu dostává Xabier Etxeita (Getafe CF).
90+3'
Domácí odvrací míč do bezpečí, čas je na jejich straně.
90+3'
Rohový kop pro Granadu.
90+1'
Nakonec pokračuje ve hře, nic jinému mu ani nezbývá. Nastavuje se šest minut vinou neustále zdržování domácích.
90'
Cucurella zůstává ležet na trávníku po soupeřově ataku.
88'
Getafe právě vstřelilo branku!
Tak tady není co vytknout. DAVID TIMOR to kopl asi nejlépe, jak to jen šlo, když přehodil zeď a zamířil do břevna, od kterého se balón odrazil za brankovou čáru. Rui Silva se sice pohnul, ale i tak neměl nejmenší šanci něco dělat.
87'
Žlutou kartu dostává Ramon Azeez (Granada CF), který stáhl soupeře za dres. Jeho tým bude čelit přímému kopu z hranice pokutového území.
87'
Domácí si vynutili vhazování u pokutového území soupeře a mohou šetři čas.
85'
Sánchez teď hodně ochotně spadl ve svém pokutovém území na zem a může být rád, že rozhodčí situaci posoudil jako faul, ačkoliv tohle bylo spíše filmování.
83'
Hosté teď míč pouze odkopli k domácímu brankáři, který opět rozehrávku zdržuje.
81'
Žlutou kartu dostává David Soria (Getafe CF) a to za zdržování.
81'
Soldado se snažil vyskočit na letící míč, ale to se mu nepovedlo.
80'
Druhý roh pro hostující tým.
78'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jason, přichází Francisco Portillo.
77'
Domácí se snaží šetřit čas a využívají k tomu své poslední střídání.
74'
Granada právě vstřelila branku!
Hosté se přeci jen dočkali a z duelu dělají drama. Machís přenesl hru na pravou stranu, kde z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Ramos, jeho pokus stihl Soria vyrazit, ovšem k dorážce doběhl nepohlídaný ANTONIO PUERTAS, který zblízka zamířil do prázdné brány.
73'
Už to vypadalo, že se hostům povede snížit, avšak domácí přihrávku před bránu zastavili a sami vyráží do brejku.
71'
Ten však žádné nebezpečí pro Soriu nepřinesl.
70'
Tečovaná rána Azeeze končí v zámezí a je tu první roh pro Granadu.
68'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází David Timor.
68'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yan Eteki, přichází Ramon Azeez.
67'
Žlutou kartu dostává Roberto Soldado (Granada CF), který se srazil s Nyomem. Trest se mu vůbec nelíbí.
65'
Domácí rozehrají svůj druhý roh v zápase. Pro zajímavost, hosté ještě neměli k dispozici žádný.
64'
Žlutou kartu dostává Mauro Arambarri (Getafe CF).
63'
Stále stejná písnička, hosté se snaží útočit, avšak soupeř veškeré jejich pokusy odvrací do bezpečí.
60'
Znovu je hra přerušena, na trávníku zůstává sedět hráč Getafe.
57'
Krátce na to faulovali hosté znovu a žlutou kartu dostává Sánchez (Granada CF).
55'
Žlutou kartu dostává Maxime Gonalons (Granada CF).
55'
Střelec druhé branky Arambarri zůstává po kontaktu se soupeřem ležet na trávníku a na nohy se mu moc nechce. Hlavní arbitr po velkých protestech uděluje žlutou kartu.
54'
Domácí jen nakopli míč k hostujícímu gólmanovi, který jej lehce chytá do náruče.
53'
Hosté jsou aktivní, teď ale pokazili přihrávku a míč získává soupeř.
50'
Další zajímavý pokus jednoho z hostujících fotbalistů, znovu to bylo o centimetry. Granadě zatím nepřeje střelecké štěstí.
48'
Akce na jeden dotek hostům nevyšla a míč končí za postranní lajnou.
47'
Darwin Machís to zkusil z dálky a jeho střela nebyla vůbec špatná, míč proletěl kousek vedle levé tyče domácí svatyně.
46'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Leandro Cabrera, přichází Xabier Etxeita.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Domingos Duarte, přichází Quini.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Ismail Köybaşı, přichází Antonio Puertas.
46'
První půle byla dlouho docela nudná a nesla se bez branek, ovšem deset minut před jejím koncem se domácí hráči dostali do vedení a pak se přeci začalo více hrát. Getafe stačilo ještě zvýšit vedení, soupeř mohl v závěru snížit, ale Eteki velkou šanci nevyužil. Bude druhá půle navazovat na kvalitní závěr toho prvního?
45+3'
45+2'
V posledních vteřinách mělo Getafe ještě jednu šanci, Damián Suárez však místo střely volil centr, kterým nenašel nikoho ze spoluhráčů.
45+1'
Nastavují se ještě dvě minuty.
44'
Málem bylo sníženo, Eteki vyslal na bránu soupeře pěknou ránu z voleje, avšak mířil těsně vedle pravé tyče. Soria zůstal přikován na středu a po ráně se jen ohlédl.
43'
Míč končí znovu u brankáře Granady, ten na nic nečeká a rychle rozehrává.
41'
Getafe vede už o dva góly. MAURO ARAMBARRI po rozehrávce rohového kopu poslal míč hlavou do odkryté brány, neboť Rui Silva se vyběhnutím snažil šanci zabránit, leč bezúspěšně.
41'
Damián Suárez trefil jen dobře postavenou zeď, od níž se míč odrazil do zámezí.
40'
Žlutou kartu dostává Domingos Duarte (Granada CF) a domácí rozehrají přímý kop z hranice pokutového území.
38'
Nechybělo moc a sám před Soriou se ocitl jeden z hostů, domácí však situaci zvládli a v poslední chvíli balón odkopli do bezpečí.
35'
Přeci jen jsme se v první půli dočkali gólu. Domácí vyrazili do útoku, Cucurella místo střely volil ještě přihrávku na pravou stranu, kde se k míči dostal ÁNGEL RODRÍGUEZ a zblízka překonal vyběhnuvšího brankáře střelou mezi nohy.
34'
Cucurellův centr byl až příliš přetažený, míč letí za postranní čáru.
32'
Po faulu se musí hosté znovu stěhovat zpátky na svoji stranu.
30'
Ofsajd a v něm chyceni hráči Granady.
29'
Míč zaletěl do skrumáže těl před bránou, odkud byl následně odkopnut do bezpečí.
28'
Po faulu rozehraje Getafe standardku na straně soupeře.
26'
Cucurella při snaze o přihrávku mířil jen do protihráče, od kterého se míč odrazil do autu.
25'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, ale bez šancí i střel. Zatím docela nudná první půle.
23'
Ángel Rodríguez se sice dostal k hlavičce, ale mířil příliš mimo, tady nemusel Rui Silva nic dělat.
21'
Po dvou žlutých kartách se hra uklidnila a znovu se hraje spíše u středové lajny.
18'
Žlutou kartu dostává Ángel Rodríguez (Getafe CF), který skluzem počastoval protihráče. Naprosto zasloužený trest.
17'
Žlutou kartu dostává Damián Suárez (Getafe CF).
15'
Domácí rozehráli od postranní lajny, do šance se málem dostal Jaime Mata, avšak míč mu utekl.
13'
Rui Silva v poslední chvíli vyboxoval letící míč před dobíhajícím protihráčem do bezpečí.
11'
Hodně špatný centr domácího hráče letí jen do zámezí. Zatím nesledujeme příliš kvalitní podívanou.
8'
Střídání nakonec není nutné a hra může pokračovat.
7'
Stejný hráč je o chvíli později ošetřován a hra je přerušena.
6'
Soldado vystihl rozehrávku soupeře a vydal se do útoku, za středovým kruhem byl faulován a tam také jeho tým rozehraje.
3'
Zatím se toho na hřišti mnoho neděje, hra se odbývá daleko od obou branek.
1'

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Cabrera, Nyom – Jason, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Ángel Rodríguez, Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola – Etxeita, Portillo, Timor, Kenedy, Gallego, J. Molina.

Granada CF: Rui Silva – J. A. Martínez, D. Duarte, Sánchez – Díaz (C), Gonalons, Eteki, Köybaşı – Machís, Ramos – Soldado.
Náhradníci: A. Escandell – Neva, Vadillo, Azeez, Quini, Puertas, C. Fernández.

Rozhodčí: J. González – A. Villate, D. Sánchez.
Granada vyhrála proti Getafe tři poslední soutěžní duely. Naposledy se tak stalo v lednu roku 2016, kdy triumfovala na domácím hřišti poměrem 3:2. Loni se pak oba celky utkaly v přátelském zápase, ten ale góly nenabídl.
Granada je zatím největším překvapením letošního ročníku LaLigy! Nováček soutěže byl před zahájením 11. kola lídrem celé soutěže. Po výhrách favoritů z Realu Madrid a Barcelony sice Granada klesla na třetí pozici, v případě vítězství se ale do čela opět vrátí. Z deseti dosavadních zápasů vyhrál tým hned šest, dvakrát pak remizoval. Granadě se daří střelecky, když zaznamenala celkem již sedmnáct branek. Nejvíce jich nasázel "pouze" třígólový Antonio Puertas, což svědčí o tom, že trefit se v dresu nováčka dokáže mnohem více fotbalistů. Naposledy se Granada utkala s Betisem, který zdolala 1:0.
Getafe získalo za deset zápasů celkem 13 bodů, a to s vzácně vyrovnaným skóre 14:14. V tabulce nejvyšší španělské soutěže pak klubu z jižního předměstí Madridu náleží třináctá pozice. Více gólů než Getafe vstřelily jen čtyři týmy, v inkasovaných gólech jsou naproti tomu horší jen dva. Naposledy odjelo Getafe s prázdnou ze hřiště Sevilly, která potvrdila roli favorita a zvítězila 2:0. Tým táhnou dva čtyřbrankoví útočníci – dvaatřicetiletý Angel a o rok mladší Jaime Mata.
Příjemný večer. V pořadí 11. kolo španělské LaLigy uzavře souboj mezi celky Getafe CF a Granada CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.