La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Mallorca - 22. září 2019   12:00

Getafe
7' Baba(vl.)  • 33' J. Molina  • 63' Nyom (Jaime Mata) • 84' Ángel Rodríguez (Portillo)
4:2
(2:0)
Mallorca
70' Budimir  (Kubo) • 77' Budimir
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Nyom – Jason (82. Portillo), Arambarri, Maksimović, Cucurella (89. Kenedy) – J. Molina (C), Jaime Mata (66. Ángel Rodríguez).
Chichizola – Bruno González, Portillo, Ángel Rodríguez, Fajr, Timor, Kenedy.
Santiago Jaime – Jorge Bueno, Fernando Tresaco
Coliseum Alfonso Pérez, Getafe
Mallorca
Reina – Sastre, Valjent, Campos (C), Baba Rahman (19. Agbenyenu) – Rodríguez (71. Alegría), Baba, Sevilla (19. Kubo), Febas – Lago Junior, Budimir.
Fabri – Pedraza, Señé, Trajkovski, Alegría, Agbenyenu, Kubo.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:17.
Je dobojováno a z výhry se nakonec radují domácí, kteří díky brance Nyoma vedli už 3:0, ovšem Mallorca to nezabalila a nakonec ještě zdramatizovala utkání. Dvěma brankami totiž snížil na 3:2 Budimir a Getafe si poté muselo dávat opravdu velký pozor. Nakonec modré uklidnil čtvrtým přesným zásahem Rodríguez, jenž tak zařídil tři body pro svůj tým.
90+3'
90+2'
Mallorca se ještě pokouší o malý fotbalový zázrak, avšak do konce zápasu už chybí pouhá minuta, takže to na nějaký obrat ve skóre nevypadá.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90'
Kenedy se hned vydal dopředu a pořádně zatápěl obraně hostů, ovšem nakonec byl zdvojen a o míč přišel.
89'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Kenedy.
88'
Všichni hráči v modrém už jsou zatažení na vlastní polovině a je tedy jasné, že domácí už se soustředí jen a pouze na defenzivu.
87'
Cucurella zahrával standardku Getafe, jenže jeho střela byla hodně nepřesná a balon zamířil vysoko nad bránu.
87'
Žlutou kartu dostává Iddrisu Baba (RCD Mallorca).
86'
Žlutou kartu dostává Lumor Agbenyenu (RCD Mallorca).
84'
Getafe právě vstřelilo branku!
Zdá se, že je hotovo! Getafe přidává čtvrtou branku a je blízko první výhře v sezoně! Portillo vyslal do útoku ÁNGELA RODRÍGUEZE, jenž si potáhl balon a poté přesnou střelou na vzdálenější tyč nedal Reinovi šanci.
84'
Mallorca už vrhá všechny své síly do útoku, ovšem moc času na vyrovnání už jí nezbývá.
83'
Arambarri chtěl vysunout do útoku Portilla, avšak tomu chybělo pár decimetrů k tomu, aby na míč dosáhl.
82'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jason, přichází Francisco Portillo.
81'
O chvilku později Cucurellův centr našel Molinu, ovšem ten v těžké pozici nezakončil přesně.
80'
Cucurella se po přiťuknutí Moliny odhodlal k dalekonosné ráně, která ale neměla šanci přejít přes obranný val hostů.
79'
Žlutou kartu dostává Aleix Febas (RCD Mallorca).
77'
Mallorca právě vstřelila branku!
A opravdu, máme zaděláno na zajímavý závěr! Centr z pravé strany se díky teči jednoho z obránců Getafe dostal až k ANTEMU BIDMIROVI, jenž elegantní patičkou zametl balon za brankovou čáru.
76'
Ángel Rodríguez se hnal za nákopem Suáreze, jenže nakonec nebyl dost rychlý na to, aby míč zastihl na hrací ploše.
75'
Kubo zkusil překvapit Soriu ranou z dálky, ale domácí gólman byl připravený a připsal si snadný zákrok.
74'
Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval druhý stoper Getafe Cabrera a hosté budou mít volný přímý kop z velmi zajímavé pozice.
73'
Hosté rozjížděli velmi dobře vypadající brejk a Dakonam musel tuto akci přerušit za cenu faulu.
72'
Červení jsou po vstřelené brance velmi aktivní a snaží se přidat další gól. Dočkáme se závěrečného dramatu?
71'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Alex Alegría.
70'
Tak jako bych to přivolal! Kubo dostal na pravé straně spoustu prostoru k centru, kterým našel ve vápně číhajícího ANTEHO BUDIMIRA, jenž hlavou nasměroval balon za záda marně se natahujícího brankáře domácích.
68'
Getafe je dál lepším celkem a hráči hostujícího celku se vůbec nemohou dostat do bezprostřední blízkosti Soriovy svatyně.
67'
Z dobré pozice nyní mohl pálit Cucurella, avšak rychle k němu přistoupil Campos, jenž mu balon odebral.
66'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Ángel Rodríguez.
65'
Valjent vyslal dlouhý nákop na Budimira, ovšem ten byl pomalejší než Dakonam a balonu se nezmocnil.
63'
Z následného rohu už to ale domácím klaplo a je to 3:0! Po rohovém kopu se nejprve dostal ke střele Dakonam, s jehož zakončením si ještě Reina poradil. Poté ale balon vybojoval Mata, jenž jej posunul na ALLANA NYOMA a ten nekompromisní ranou už brankáře hostů překonal.
62'
Getafe bylo blízko gólu! Jason si zpracoval pas Cucurelly a poté vypálil. Jeho střelu vyrazil brankář Reina konečky prstů a míč se lehce otřel o tyč!
61'
Je tu další faul za žlutou kartu, po zbytečném ataku jí vidí Jason.
60'
Žlutou kartu dostává Fabri (RCD Mallorca).
60'
Lago Junior ztratil míč a při snaze získat ho zpět nedovoleně atakoval Cabreru, domácí budou moct v klidu rozehrávat.
59'
Žlutou kartu dostává Damián Suárez (Getafe CF).
58'
Dobrou práci teď odvedl Molina, jenž podržel míč a poté ho poslal doleva na úplně volného Cucurellu.
57'
Nyní ale dobře rozjeli svůj brejk, který však nepřesným centrem zakončil Jason.
56'
Modří jsou si dobře vědomi svého náskoku, a proto už se do nějakého zběsilého útočení vůbec nehrnou.
55'
Kubo se snažil přejít přes Nyoma, jenže na zkušeného kamrunského obránce si nepřišel a balon ztratil.
54'
Sám faulovaný Jason standardku rozehrál a našel hlavu Cucurelly, avšak ten nedokázal balon nasměrovat na bránu.
53'
Po zisku míče se domácí vydali do brejku a po faulu na Jasona z toho bude volný přímý kop.
52'
Hosté se snaží něco vymyslet směrem dopředu, nicméně obrana Getafe zatím pracuje bezchybně.
51'
Cabrera byl v hlavičkovém souboji zasažen loktem do obličeje a je jen s podivem, že Budimir za tento faul neinkasoval žlutou kartu.
50'
Po několika odrazech vyplaval balon u Baby a ten vypálil z první, avšak míč vůbec netrefil a bude z toho jen odkop od brány.
49'
Mallorca mohla udeřit z volného přímého kopu, ale Kubo svým centrem nikoho v červeném nenašel.
48'
Žlutou kartu dostává Leandro Cabrera (Getafe CF).
48'
Už to mohlo být 3:0! Cucurella vystihl rozehrávku Sastreho a poté našel nikým nehlídaného Molinu, který ale z hranice malého vápna nedokázal míč nasměrovat na bránu.
47'
S první akcí druhého poločasu chtěl přispěchat Mata, ale toho před vápnem odzbrojil Valjent.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, zda dokáže Mallorca s dnešním mačem ještě něco udělat.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi a hráči odchází do kabin za stavu 2:0 pro domácí. Ti byli v prvním poločase daleko lepší než Mallorca a zaslouženě vstřelili dvě branky. Ta první padla po rohovém kopu, kdy si vlastní gól dal Baba. Poté mělo Getafe k dispozici penaltu po faulu na Matu a Molina s ní naložil nejlépe, jak mohl.
45+4'
45+3'
Po tvrdém ataku Maty měla Mallorca ještě volný přímý kop, ovšem ten žádnou vážnější šanci hostů nenabídl.
45+2'
Žlutou kartu dostává Jaime Mata (Getafe CF).
45+2'
Jason si vzal na starost další rohový kop Getafe, ovšem jeho nabídku na přední tyč odhlavičkoval Agbenyenu.
45+1'
Nad rámec první půle byly nastaveny tři minuty.
45'
Budimir se dostal do samostatného úniku, jenže si nepohlídal ofsajdové postavení, takže z jeho šance nic nebylo.
44'
Na zemi zůstal na chvíli ležet Cucurella a hra byla přerušena. Domácí fotbalista ale bude v pořádku.
43'
Jason se protáhl po křídle a poté nabízel míč pod sebe, avšak jeho pas zachytil před sbíhajícím Matou Campos.
42'
Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval Kubo a Getafe bude znovu v klidu rozehrávat.
41'
Ve středu hřiště zajel Budimir do Arambarriho a může být rád, že za tento zákrok nedostal žlutou kartu.
40'
Domácí se po krásné kombinační akci radovali ze třetího přesného zásahu, jenže Mata, který přihrával na gól Molinovi, se nacházel v ofsajdu, a proto nemohla být branka uznána.
39'
Nyom se dostal pod tlak dvou napadajících soupeřů a nakonec mu nezbylo nic jiného než poslat balon zpět na Dakonama.
38'
Mallorca je po druhém inkasovaném gólu pod tlakem a hráči v červeném momentálně neví, kam dřív skočit.
37'
Nyom poslal do vápna poměrně solidní centr, ale nikdo v modrém se k balonu kvůli zásahu Reiny nedostal.
36'
Cucurella si zabíhal za obranu RCD na pas Maksimoviće, avšak balon před ním s vypětím všech sil stačil zastavit Sastre.
35'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Kubo, nicméně jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.
33'
Domácí už vedou o dvě branky! Exekuce pokutového kopu se ujal kapitán JORGE MOLINA, který střelou do protipohybu Reiny navýšil vedení svého celku.
32'
Žlutou kartu dostává Joan Sastre (RCD Mallorca).
32'
Po dalším rohovém kopu byl ve vápně k zemi stažen Mata a bude z toho penalta pro Getafe!
31'
Ve velmi slibné palebné pozici se ocitl Jason, ale tomu zakončení vůbec nesedla a míč se jen pomalu došoural do náruče Reiny.
30'
Getafe se o něco aktivnější a nyní se znovu mohlo prosadit z rohového kopu, nicméně nikdo v modrém se k zakončení neprodral.
29'
Za dlouhým nákopem Valjenta se hnal Kubo, avšak Soria se vydal daleko ze své brány a míč před japonským mladíkem stačil odkopnout.
28'
Té se ujal Jason, jenž ale svůj centr příliš přetáhl a na jeho nabídku nikdo nedosáhl.
27'
U postranní čáry byl faulován Mata a bude z toho další standardka pro domácí celek.
26'
Cucurella si narazil s Molinou a poté se mohl hnát do šance, jenže míč si příliš předkopl a poté mu jej odebral Valjent.
25'
Rodríguez teď zaváhal v rozehrávce a jeho chybu musel hasit Campos, jenž raději poslal míč na tribunu.
24'
Momentálně sledujeme poněkud nudnější pasáž hry, v níž se ani jeden z celků nedokáže prokousat přes střed hřiště.
23'
O podobnou akci se pokusil také Budimira, který ale pro změnu v souboji nedovoleně atakoval Dakonama.
22'
Lago Junior se pokusil přejít přes Suáreze, jenže vycestoval s balonem mimo hrací plochu, a vhazovat tak budou domácí.
21'
Getafe poté zůstalo na míči a nakonec vypálil Cucurella, s jehož střelou si však Reina bez problémů poradil.
20'
Modří měli k dispozici standardní situaci ze slibné pozice, jenže Arambarriho centr odhlavičkoval do bezpečí Campos.
19'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Takefusa Kubo.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Abdul Baba Rahman, přichází Lumor Agbenyenu.
18'
Tak ani s jedním to nevypadá moc dobře a zdá se, že Mallorca bude muset sáhnout hned ke dvěma změnám v sestavě!
17'
V osobním souboji se srazili Abdul Rahman Baba a Salva Sevilla a na hrací plochu znovu míří lékařský tým hostů.
16'
Baba se před pokutovým územím srazil s Maksimovićem a poté musel být ošetřován. Nakonec se ale zvedl a vypadá to, že bude v pořádku.
14'
Febas poslal do vápna další dobrý centr a nebýt zásahu domácího brankáře, Budimir by se zjevil ve stoprocentní příležitosti.
13'
Los Bermellones se momentálně snaží malinko uklidnit hru a stopeři si pouze vyměňují balon na vlastní polovině.
12'
Rychlá akce Getafe vyústila v přízemní ránu sbíhajícího Maty, avšak ten neseřídil svá mířidla a míč si cestu mezi tři tyče nenašel.
11'
Domácí napadali rozehrávku soupeře a málem se jim to vyplatilo, ovšem nakonec se balon odrazil do zámezí od Nyoma, takže vhazovat budou červení.
10'
Ten se jim ale vůbec nepovedl, Cabrera Febasovu nabídku do pokutového území bez zaváhání odvrátil.
9'
Cucurella si v souboji s Rodríguezem počínal za hranicí pravidel a hosté budou mít po jeho zákroku volný přímý kop.
7'
Getafe se dostává do vedení! Rohový kop domácích mířil na přední tyč, kde si míč do vlastní sítě srazil IDDRISU BABA.
6'
Hosté se mohli dostat do vedení! Po levém křídle pláchl obraně Getafe Febas, který poté přihrávkou pod sebe našel volného Juniora, který ale z hranice malého vápna trefil pouze před sebou stojícího Cabreru.
5'
Poprvé se dopředu vydala také Mallorca, nicméně její akci přerušilo ofsajdové postavení Budimira.
4'
Z rohového kopu se nic nenarodilo. O chvilku později zkusil své štěstí z velké dálky Nyom, ovšem ten bránu Reiny o pořádný kus přestřelil.
3'
Po několika odrazech před vápnem hostů se míč dostal k Matovi, jehož střelu levačkou zblokoval na roh Valjent.
2'
Domácí se po krátké kombinace vydali rychle dopředu, avšak akce Moliny úspěchem neskončila.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Getafe, kteří dnes nastupují v modrých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil červenou sadu.
1'

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Nyom – Jason, Arambarri, Maksimović, Cucurella – J. Molina (C), Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola – Bruno González, Portillo, Ángel Rodríguez, Fajr, Timor, Kenedy.

RCD Mallorca: Reina – Sastre, Valjent, Campos (C), Baba Rahman – Rodríguez, Baba, Sevilla, Febas – Lago Junior, Budimir.
Náhradníci: Fabri – Pedraza, Señé, Trajkovski, Alegría, Agbenyenu, Kubo.

Rozhodčí: Santiago Jaime – Jorge Bueno, Fernando Tresaco.
RCD Mallorca

Také pro Mallorcu byl minulý ročník velmi povedený, po základní části LaLigy2 se nacházela na páté pozici, která zaručovala postup do play-off. V tom se Los Bermellones velmi dařilo a nakonec se radovali z návratu mezi španělskou elitu. Mezi ní nezačal tým vedený lodivodem Morenem špatně a hned v úvodu si vyšlápl na Eibar. Poté však přišel menší pokles formy a nyní má Mallorca na své kontě čtyři body. Stejně jako Getafe se tento celek trápí v útočné fázi. Letos dal jen dvě branky a momentálně čeká na gól už tři zápasy, neboť všechny vsítil hned v úvodním kole.
Getafe CF

Getafe po velmi povedené minulé sezoně, kdy si k překvapení všech vybojovalo díky pátému místu vstupenku do Evropské ligy, nevstoupilo do té nové příliš dobře. Zatím totiž stále čeká na první výhru v lize a na svém kontě ma jen tři body za tři remízy. Aktuálně se navíc nachází až na osmnácté příčce, což rozhodně není pozice, na které by se tento klub chtěl nacházet. Nejvíce se svěřenci kouče Bordaláse trápí v ofenzivě, ve čtyřech zápasech se z přesného zásahu radovali pouze třikrát. V týdnu se jim ale povedl vstup do již zmíněné Evropské ligy a na domácí půdě porazili turecký Tranzonspor.
Hezké nedělní dopoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má tento víkend na programu své páté kolo, v jehož rámci se proti sobě postaví také Getafe a Mallorca. Úvodní výkop je naplánován na 12:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.