La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Real Sociedad - 29. června 2020   22:00

Getafe
20' Jaime Mata  • 83' Jaime Mata (J. Molina)
2:1
(1:0)
Real Sociedad
57' Januzaj  (Oyarzabal)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Etxeita, Chema, Olivera – Nyom (69. Etebo), Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella (82. Jason) – Duro (69. J. Molina), Jaime Mata (C) (90. Timor).
A. Vega – A. Izquierdo, M. Munuera
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Remiro – Zaldúa, J. Pacheco (78. Zubimendi), A. Elustondo (C) (88. Djouahra), Le Normand, Monreal – Januzaj (78. José), Merino, Zubeldia, Oyarzabal – Isak (67. Portugués).

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme dobrou noc.
V příštím kole se Getafe představí na horké půdě vedoucího celku soutěže – Realu Madrid. San Sebastian bude usilovat o ukončení černé série doma proti poslednímu Espanyolu.
Getafe si v tabulce polepšilo na pátou pozici, kde je momentálně o bod před Villarrealem. Real Sociedad je po čtyřech porážkách v řadě sedmý.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 22:11.
Fotbalisté Getafe ukončili své pětizápasové čekání na vítězství, když porazili na domácím stadionu 2:1 Real Sociedad. Domácí šli do vedení po hrubce brankáře Remira, jenž špatnou rozehrávkou namazal balon na kopačky Dura. Toho následně poslal ve vápně k zemi Le Normand, a tak mohl Mata otevřít skóre ze značky pokutového kopu. Víc toho nezáživný úvodní poločas nenabídl, po změně stran už ale šancí přibylo. A dvakrát se měnilo i skóre. Nejprve vyrovnával po průnikové přihrávce Oyarzabala střelou na zadní tyč Januzaj, jehož trefu musel posvětit až VAR, sedm minut před koncem řádné hrací doby šlo ale Getafe do vedení podruhé. Hosté si nepohlídali rychlé autové vhazování Moliny, který našel Matu. Ten pak prostrčil z hranice malého vápna míč mezi nohami Remira a zajistil tak svému celku druhou trefou v utkání nesmírně cenné tři body.
90+7'
90+6'
Právě se rozbíhá poslední minuta avizovaného nastavení. Míč si staví k odkopu David Soria, a sice poté, co z levé strany centroval do zámezí Mikel Oyarzabal.
90+4'
Po Jasonově centru z pravé strany přišlo pohotové zakončení z voleje, branku ale Jorge Molina vysoko přestřelil.
90+3'
Balon si hýčká v rukavicích David Soria. Ten s rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
90+2'
Domácí rozehráli na jistotu dozadu k vlastnímu brankáři. Posléze přeci jen přišel nákop vpřed, jenž však skončil odpískaným ofsajdem.
90+1'
Martín Zubimendi fauloval ve středovém kruhu Nemanju Maksimoviće. Jsou z toho další uspořené vteřinky pro Getafe.
90+1'
Utkání bude nastaveno o šest minut!
90'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází David Timor.
88'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Nais Djouahra.
87'
Hrdina dnešního duelu, dvougólový Jaime Mata, je potrestán žlutou kartou.
85'
San Sebastian bude muset vrhnout všechny síly do útoku. Zatím se ale na dostřel Davida Sorii vůbec nedostává.
84'
Getafe je velmi blízko tomu, aby ukončilo svou pětizápasovou sérii bez vítězství.
83'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
83'
Getafe právě vstřelilo branku!
Domácí tým jde podruhé do vedení! Jorge Molina rozehrál bleskově autové vhazování a našel na pravé straně šestnáctky JAIMEHO MATU, který z hranice malého vápna našel skulinku mezi nohami Álexe Remira a zahrál mu z úhlu překvapivě na housle!
82'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Jason.
81'
San Sebastian měl roh. Mikel Oyarzabal jej rozehrál nakrátko, následný pokus o centr do šestnáctky byl ihned odvrácen pryč.
80'
Do konce zápasu schází deset minut plus nějaké to nastavení. Nutno říci, že takto vyrovnanému utkání by remíza slušela.
79'
Centr Damiána Suáreze byl odhlavičkován do bezpečí. Následně Oghenekaro Etebo naběhl do Cristiana Portuguése a rozšiřuje řady hráčů, kteří dohrávají pod karetním nepomenutím.
79'
Oghenekaro Etebo si navedl míč na levačku a střelou z hranice šestnáctky pálil skrze skrumáž. Míč byl tečován, a tak z toho bude roh.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Willian José.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Jon Pacheco, přichází Martín Zubimendi.
76'
Po půlhodině druhé půle je opět nařízena krátká přestávka na osvěžení. A dojde i na střídání.
75'
Další faul, po kterém rozehrávalo Getafe. K dalekonosné střele napřáhl Mauro Arambarri, jeho rána ale letěla nad břevno.
73'
Centr Cristiana Portuguése odvrátil do bezpečí Mathias Olivera. Rozjíždějící se protiútok Getafe následně hasil taktickým faulem Mikel Oyarzabal, jenž vidí zaslouženou žlutou kartu.
72'
Real Sociedad přebírá s přibývajícím časem čím dál častěji otěže hry. Nyní budou zelení kopat další roh.
71'
Po následném rohovém kopu přišla dobrá možnost San Sebastianu. Robin Le Normand vracel balon hlavou na pravou stranu, kde zády k brance hlavičkoval Aritz Elustondo těsně vedle levé tyče!
70'
Výborný obranný zákrok Marca Cucurelly! Ten teď na poslední chvíli odkopával míč před Mikelem Oyarzabalem, který se již chystal zakončovat z hranice malého vápna!
69'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Oghenekaro Etebo.
69'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Jorge Molina.
68'
V krátkém sledu další žluté napomenutí. Tentokrát je jeho příjemcem domácí Damián Suárez.
68'
Z hranice vápna se do balonu bez přípravy opřel Mauro Arambarri, jeho střela ale letěla výrazně vedle levé tyče a pleskla tak jen o reklamní panel.
67'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Cristian Portugués.
66'
Alexander Isak vidí za svůj zásah na půli hřiště žlutou kartu.
65'
Marc Cucurella hledal nadýchaným vzdušným pasem na zadní tyči Mathiase Oliveiru, ani tentokrát se ale adresát přihrávky k balonu nedostal.
65'
I nadále se ale hraje poblíž středového kruhu. Getafe bude vhazovat.
64'
Robin Le Normand byl faulován poblíž půlící čáry. Rozehrávat bude Real Sociedad.
63'
Nakonec z toho byl přetažený centr Marca Cucurelly z levého křídla, na který nedosáhl Jaime Mata.
62'
Getafe kombinuje s balonem na polovině San Sebastianu a snaží se něco vymyslet směrem dopředu. Okénka v hostující obraně ale hledá velmi těžko.
60'
Nacho Monreal se uvolnil na levém kraji hřiště a posílal k penaltovému puntíku přihrávku, po níž špičkou kopačky zakončoval vedle pravé tyčky Alexander Isak. Tomu scházel zhruba krok k tomu, aby svůj pokus umístil lépe.
57'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Zásah ADNANA JANUZAJE nakonec platí! Hostující útočník, jenž oblékal v minulosti dresy Manchesteru United či Dortmundu, podle dostupných záběrů v ofsajdu nestál, a tak je stav zápasu zničehonic srovnán!
55'
Bude to gól, nebo ne? Mikel Oyarzabal vyslal průnikovou přihrávkou na zteč osamoceného Adnana Januzaje, který prudkou střelou levačkou na zadní tyč se štěstím prostřelil Davida Soriu! Je však pískán ofsajd, a tak se bude zkoumat video.
54'
Getafe mělo další roh. Damián Suárez tentokrát zvolil namísto krátké rozehrávky centr, ten ale Hugo Duro na středu šestnáctky podskočil.
53'
San Sebastian by se potřeboval trochu uklidnit. Hosté nejsou v těchto chvílích schopni dát si tři přesné přihrávky za sebou.
52'
Nyní mělo Getafe k dispozici svůj třetí rohový kop, i tentokrát je však okamžitě zahnáno až k vlastní brance. Když pomineme penaltu, stále čekáme na nějaké smysluplné zakončení mezi tři tyče.
51'
Z levé strany poslal do vápna padající list Marc Cucurella, Jon Pacheco si ale pod tlakem protihráčů počínal fantasticky a balon hlavou odvrátil.
51'
Domácí s ní ale nenaložili nikterak dobře. Posléze musejí dokonce rozehrávat až od vlastní branky.
50'
Igor Zubeldia naskočil na nohu Marca Cucurelly, který padl s hlasitým výkřikem k zemi. Standardka pro Getafe.
49'
Na obou stranách dochází k intenzivnímu rozcvičování. V brzké době se dají očekávat první změny v sestavách.
47'
Alexander Isak obdržel zajímavou prostrkávačku do vápna, kde se zjevil sám před Davidem Soriou, balon mu ale příliš uskočil, a tak se do zakončení nedostal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:05.
Nezáživný první poločas mezi Getafe a San Sebastianem byl prakticky bez šancí, přesto se jednou měnilo skóre. To když brankář Álex Remiro chyboval v rozehrávce a přihrál na kopačky Huga Dura, kterého taktickým faulem musel ve vápně zastavit Robin Le Normand. Getafe následně kopalo penaltu, kterou ve 20. minutě bezpečně proměnil Jaime Mata. Jinak je k vidění pouze přehršel nedovolených zákroků, kterými je hra až nezdravě často kouskována. Doufejme, že oba týmy, jež usilují o účast v pohárové Evropě, nabídnou po přestávce kvalitnější podívanou.
45+5'
45+4'
Álex Remiro vyběhl na okraj vlastní šestnáctky a odkopl balon až kamsi na tribunu.
45+3'
Hra musela být na chvíli přerušena z důvodu špatného balonu. Aktéři už ale dostali k dispozici nový.
45+2'
Jeho vzdušný pas byl ale přetažený, a tak jej Mikel Merino nezastihl na hrací ploše.
45+2'
San Sebastian bude kopat standardku z nějakých dvaadvaceti metrů. Míč si staví Adnan Januzaj.
45+1'
Z pravé strany odcentroval do šestnáctky Igor Zubeldia, balon ale odhlavičkoval z vápna Chema.
45+1'
Rozhodčí Vega nastaví první poločas rovnou o čtyři minuty.
45'
Real Sociedad měl k dispozici ještě další dvě autová vhazování, ani po jednom se ale do pokutového území neprodral.
44'
Adnan Januzaj uvede do hry autové vhazování kousek od útočného rohového praporku.
43'
Chema nabral u půlící čáry na vidle Alexandera Isaka a je dnes už třetím hráčem Getafe, který vyfasoval žlutou kartu. San Sebastian drží v tomto ohledu čisté konto.
42'
Marc Cucurella poslal do vápna přízemní centr, který jemně tečoval Nemanja Maksimović. Pouze však do míst, v nichž číhal připravený Álex Remiro.
41'
Rychlá akce Getafe vedená po pravé straně hřiště končí faulem Jona Pacheca na Damiána Suáreze. Modří mají k dispozici zajímavou standardku.
40'
Damián Suárez naběhl do Mikela Merina. Ten je otřesen a potřebuje chvíli času, aby se opět postavil na nohy.
39'
Akci San Sebastianu zastavuje zdvižený praporek pomezního sudího. Ten přistihl v ofsajdu Alexandera Isaka.
39'
Getafe se daří po vstřelené brance čím dál častěji pobývat na útočné polovině, na dostřel Remirovy svatyně se ale domácí prakticky nedostávají.
38'
Na trávníku leží otřesený Hugo Duro, do kterého naskočili zároveň z obou stran Joseba Zaldúa a Robin Le Normand.
37'
Po delší době se může pomazlit s míčem i David Soria. Do hry jej uvede odkopem od branky.
36'
Následnou standardku rozehrál centrem na střed vápna sám faulovaný Adnan Januzaj, nikoho se spoluhráčů ale nenašel.
35'
Další faul Marca Cucurelly. Ten vehementně protestuje, že se Adnana Januzaje nedotkl, jeho pád u postranní čáry byl ale posouzen jako zaviněný.
35'
Álex Remiro se v brance San Sebastianu rozhodně nenudí. Ne však proto, že by musel předvádět zákroky, nýbrž proto, že jej obránci neustále zapojují do kombinace. Jednou se jim to dnes již nevyplatilo...
34'
Oba trenéři využili čas k taktickým promluvám. Nyní již může hra pokračovat.
32'
Následuje tradiční zhruba dvouminutová pauza, během které dostanou obě jedenáctky prostor na doplnění tekutin.
31'
Damián Suárez po rozehrávce nakrátko centroval na bližší tyč, zde se ale balonu zmocnili hosté, kteří ho dostali do bezpečí.
30'
Po centru k levé tyči byl balon vracen do ohně těl před brankou, odkud vyslal sraženou střelu Chema. Následuje další roh.
30'
Prudká přihrávka Jaimeho Maty byla tečována, a tak si kopne Getafe první roh.
28'
Je to až neuvěřitelné, ale byl to znovu Marc Cucurella, kdo byl u dalšího faulu. Dnes jde už o jeho pátý nedovolený zákrok.
27'
Tentokrát sestřelil Marc Cucurella před střídačkami Josebu Zaldúu. Zadák Getafe je v posledních minutách hodně vidět, a to nejen díky své vizáži.
26'
Marc Cucurella tentokrát v roli faulovaného hráče. Dlouhovlasý obránce padl k zemi po přižduchnutí Igora Zubeldii.
25'
Balon se momentálně stěhuje ze strany na stranu, ovšem jen poblíž středového kruhu daleko od obou šestnáctek. Žádné ofenzivní představení zatím nesledujeme.
24'
Marc Cucurella se dopustil ve výskoku faulu. Real bude rozehrávat ze středu hřiště.
22'
Ačkoliv byl San Sebastian v úvodu o něco lepším týmem, chyba jeho brankáře ho vyšla pořádně draho. Uvidíme, kterak hosté na inkasovaný gól zareagují.
20'
JAIME MATA naznačil střelu, počkal si na pohyb brankáře a poté poslal balon přesně k levé tyči, tedy na opačnou stranu, než kam skočil Álex Remiro.
19'
A stalo se tak i tentokrát! Álex Remiro po zpětné přihrávce chyboval v rozehrávce, když namazal Hugovi Durovi! Ten byl následně ve vápně faulován Robinem Le Normandem. Penalta pro Getafe!
18'
San Sebastian hraje s míčem na kopačkách častěji než soupeř, teď ale donutilo Getafe aktivním napadáním zapojit hosty dvakrát do kombinace i vlastního brankáře Álexe Remira.
17'
Alexander Isak obdržel výborný pas na levou stranu vápna. Po zpracování míče hledal Isak vzdušným pasem na pravé straně Adnana Januzaje, k tomu ale balon nedoputoval.
16'
A další nepřesný nákop, tentokrát na pravé křídlo. Ani Hugo Duro jej na hrací ploše nezastihl. Tudy cesta pro Getafe očividně nevede.
15'
Hra pokračuje. Chema hledal dlouhým nákopem vpřed rozběhnutého Jamieho Matu, balon ale doskákal až do zámezí.
14'
Hostující obránce Joseba Zaldúa je viditelně otřesen a musí být ošetřen. Hugo Duro naproti tomu stále rozhazuje rukami a nevěří, že dostal za vzájemný střet žlutou.
13'
Hugo Duro se ve výskoku srazil zády s Josebem Zaldúou a je z toho i přes protesty další brzké žluté napomenutí.
11'
Mathias Olivera vidí za svůj nedovolený zákrok první žlutou kartu tohoto střetnutí.
10'
Mikel Oyarzabal se zmocnil odraženého míče na levé straně vápna, jeho následná střela byla ale zblokovaná. Po chvíli centroval na malé vápno Nacho Monreal, balon si ale stáhl do rukavic brankář David Soria.
9'
San Sebastian má po obranném zásahu Nemanji Maksimoviće k dispozici autové vhazování na polovině soupeře. Hosté jsou zkraje zápasu mírně aktivnějším týmem.
8'
Álex Remiro vyběhnul ze svého vápna, aby odkopl balon před dotírajícím Hugem Durem.
7'
Adnan Januzaj jej rozehrál nakrátko, neudělal ale nejlépe. Real Sociedad se po této standardní situaci do zakončení nedostal.
6'
Mikel Oyarzabal se vřítil do vápna a po souboji s Mathiasem Oliverou vybojoval první rohový kop.
4'
Na druhé straně obdržel prudkou přihrávku zleva Hugo Duro, jeho rána bez přípravy byla ale zblokována.
3'
Mikel Merino oslovil průnikovou přihrávkou na pravou stranu velkého vápna Alexandera Isaka, vzápětí je ale máván ofsajd.
2'
Marc Cucurella se pověsil na záda Aritze Elustonda. Je pískáno držení.
1'
Getafe nastoupilo do zápasu v modrých dresech, San Sebastian v zelených.
1'

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Etxeita, Chema, Olivera – Nyom, Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella – Duro, Jaime Mata (C).
Náhradníci: Chichizola, Lavin – Etebo, Fajr, J. Molina, Ndiaye, Poulolo, Portillo, Jason, Ángel Rodríguez, Timor.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, J. Pacheco, A. Elustondo (C), Le Normand, Monreal – Januzaj, Merino, Zubeldia, Oyarzabal – Isak.
Náhradníci: Moyà, Zubiaurre – Djouahra, Gorosabel, Lobete, Roberto López, Muñoz, Ödegaard, Portugués, José, Zubimendi, Zurutuza.

Rozhodčí: A. Vega – A. Izquierdo, M. Munuera.
Podzimní vzájemné měření sil vyznělo lépe pro Getafe, To sice od páté minuty prohrávalo, po obratu ale na půdě San Sebastianu zvítězilo 2:1.
Real Sociedad je v tabulce na sedmém místě a v případě vítězství se může před svého pondělního soupeře posunout. Ani San Sebastian ale není momentálně v pohodě, když prohrál tři poslední utkání v řadě a na výhru pak čeká ještě o zápas déle. Naposledy tento klub prohrál doma 0:1 s Vigem, o výsledku rozhodl pokutový kop. O góly Realu se starají dva devítigóloví kanonýři – Španěl Mikel Oyarzabal a Brazilec Jose Willian.
Getafe figuruje v dvacetičlenné tabulce na šesté pozici, na níž má dvoubodový náskok na sedmý San Sebastian. Devízou týmu je především výborná defenzíva. Počet 29 inkasovaných branek znamená nálepku třetího nejlépe bránícího klubu celé soutěže. Po koronavirové přestávce se však Getafe příliš nedaří. Ze čtyř odehraných zápasů získal tým z jižního předměstí Madridu jen tři body za tři remízy, na výhru čeká Getafe už pět kol. Naposledy se představilo v úterý na stadionu Valladolidu, kde uhrálo bod za plichtu 1:1. Nejlepším střelcem je desetigólový španělský útočník Angel.
Příjemný pondělní večer u sledování španělské La Ligy. Její 32. kolo bude uzavřeno duelem mezi týmy Getafe CF a Real Sociedad San Sebastian, tedy dvou tabulkových sousedů, kteří usilují o pohárové příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.