La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Levante - 14. prosince 2019   13:00

Granada
60' Machís (Díaz)
1:2
(0:0)
Levante
55' Rochina  (Campaña) • 89' E. Bardhi  (Campaña)
Granada
Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, J. A. Martínez, Neva – Y. Herrera, Gonalons (75. Eteki) – Puertas (53. Machís), C. Fernández, Vadillo – Soldado (71. Machís).
A. Escandell – Eteki, Á. Martínez, Ramos, Machís, Azeez, Rodríguez Ruiz.
Levante
Aitor Fernández – Miramón (71. Coke), Postigo, Cabaco, Toňo – Rochina (88. S. León), Campaña, Radoja, E. Bardhi – Morales (C) (78. N. Vukčević), Martí.
Olazábal – B. Mayoral, N. Vukčević, Hernâni, Coke, Pereira, S. León.

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 9:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:12.
Dnešní duel je u konce. Levante zvládlo zápas ve středu tabulky na půdě Granady a díky pozdnímu gólu Makedonce Enise Bardhiho poráží svého rivala v poměru 2:1. V tabulce se posunulo na jedenácté místo s třiadvaceti body, CF má na kontě o bod více a je deváté.
90+7'
90+6'
Hosté to už asi zvládnou, nyní vyrážejí do brejku.
90+5'
Levante odkopává míč daleko od své branky.
90+4'
Granada se nadechuje k jednomu z posledních útoků.
90+3'
Campaña se srazil s Etekim u míče zůstávají hosté.
90+2'
Granadě tečou nervy, takovýto závěr jistě nečekala.
90+1'
Za strkanici obdrželi žlutou kartu také Carlos s Cabacem.
90+1'
Eteki zasáhl do obličeje Martího a vidí žlutou kartu.
90'
Nastavuje se šest minut.
89'
Levante právě vstřelilo branku!
Tak to je obrovský šok pro domácí výběr! Campaña našel zpětnou přihrávkou makedonského záložníka ENISE BARDHIHO a ten nádherným projektilem z dvaceti metrů překonává brankáře Silvu. Hostující strážce si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu zabránit nedokázal! Asistence: José Campaña
89'
Levante vybojovalo rozehrávku na vlastní polovině a snaží se ještě zahrozit dlouhým nákopem.
88'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Sergio León.
87'
Hostům se rohový kop nepovedl, od vlastní branky bude vykopávat Aitor Fernández.
86'
Martí našel úžasnou patičkou ve volném prostoru Toña, ale ten byl na poslední chvíli zablokován.
85'
Defenzíva Levante si poradila a vyráží dopředu.
84'
Granada získala rohový kop a pokusí se rozhodnout.
83'
Oběma celkům evidentně docházejí síly, nicméně o něco lépe na tom je domácí Granada.
82'
Bardhi se postavil k přímému volnému kopu, jeho slabá střela skončila v náručí Silvy.
81'
Důležitý obranný zákrok teď předvedl Domingos Duarte.
80'
Po hezkém pasu z levé strany si naběhl před branku Rochina a svůj volej poslal vysoko na tribuny.
79'
Granadě se čas krátí, v aktivitě však nepolevuje.
78'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Nikola Vukčević.
78'
Machís opět byl ve správný čas na správném místě, jenomže zakončení před brankou mu vůbec nevyšlo.
77'
Granada kombinuje v blízkosti středové čáry a jen těžko se prokousává přes defenzívu protivníka.
76'
Granada opět přidává na obrátkách, ale do vyložené možnosti se ne a ne dostat.
75'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Yan Eteki.
74'
Gonalons se srazil s Martím a jen horko těžko se zvedá z trávníku.
73'
Na druhé straně měl dostatek prostoru ke střele Herrera, jenomže se šancí nenaložil dobře a z dvaceti metrů pálí zhruba o metr a půl vedle vzdálenějšího horního rohu.
72'
Bardhi se snažil prosadit na levé straně, ale to se mu nepovedlo.
71'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge Miramón, přichází Coke.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Darwin Machís.
70'
Ke střele z velké vzdálenosti se odhodlal Machís a míří hodně mimo prostor tří tyčí.
69'
Domácí krouží kolem šestnáctky protivníka, ale nedaří se jim vystřelit.
68'
Hra vzápětí pokračuje, nyní je mírně aktivnější Granada.
67'
Herrera byl nečistě odstaven a svíjí se v bolestech na trávníku.
66'
Hostující klub je stále aktivní a drží se svým soupeřem krok.
65'
Levante nyní hýří aktivitou a snaží si vzít zpět ztracené vedení.
64'
Silva si došel pro vysoký centr a poté rychle rozehrál, hosté vzápětí zůstávají u míče po nedovoleném zákroku Granady.
63'
Levante drželo míč ve středu hrací plochy, pak ale o něj přišlo.
62'
Granada výrazně ožila a teď působí mnohem sebevědomějším dojmem.
61'
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku, hra he proto přerušena.
60'
Granada právě vstřelila branku!
Domácí přesně po odehrané hodině vyrovnávají! Na pravé straně si udělal dostatek prostoru kapitán Diáz a odcentroval k zadní tyči, kde vyskočil nejvýše do vzduchu DARWIN DANIEL MACHÍS a prudkou hlavičkou zamířil nad pozdě reagujícího gólmana Silvu. Asistence: Víctor Díaz
60'
Následný přímý volný kop se Granadě nepovedl a míč končí mimo prostor tří tyčí.
59'
Bardhi objal kolem pasu svého protihráče a po zásluze vidí žlutou kartu.
58'
So šance se řítil Soldado, ale toho zastavil praporek pomezního rozhodčího kvůli ofsajdu.
57'
UD pokračuje v aktivitě a snaží se svůj náskok navýšit.
56'
Rozhodčí ještě konzultoval celou situaci s videorozhodčím, ale nyní dává pokyn ke hře a gól tak platí!
55'
Hosté se z ničeho nic dostávají do vedení. ROCHINA převzal zpětnou přihrávku od Campañy a pak napřáhl z dvaadvaceti metrů, jeho nádherný křižný projektil zapadl přesně do vzdálenějšího spodního rohu. Asistence: José Campaña
53'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází Darwin Machís.
52'
Soldado se dostal do zajímavé pozice a zpětnou přihrávkou těsně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Po následném brejku musel zatáhnout za záchranou brzdu Neva, když stáhl k zemi Rochinu a vidí žlutou kartu.
51'
Na druhé straně vybojoval kapitán Díaz pro svůj tým rohový kop.
50'
Po jeho zahrání se dostává k míči Granada a kombinuje na vlastní polovině.
49'
Ze střední distance napřáhl Miramón a Silva musel vyrážet na rohový kop!
48'
Martí vybojoval pro Levante rohový kop na levé straně.
47'
Hosté nikam nespěchají a drží balón na vlastní polovině.
46'
Carlos Fernández se hned vydal na zteč, ale jeho přízemní pokus byl hodně nepřesný.
46'
První poločas je minulostí. V úvodní polovině byla aktivnější Granada a vytvořila si dvě nadějné možnosti, nicméně pak se hra vyrovnala a Levante mohlo z ničeho nic vést asi pět minut před přestávkou. Nicméně Morales trefil břevno a do kabin se tak odchází za nerozhodného bezbrankového stavu. Druhý poločas začne přibližně ve 14:03.
45+2'
45+2'
Je tomu tak, Levante se k ničemu nedostalo a první poločas proto končí.
45+1'
Bardhi vybojoval na pravé straně zřejmě poslední rohový kop úvodního dějství.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
První poločas se nám pomalu a jistě chýlí ke konci, od vlastní branky bude odkopávat Silva.
43'
Útočnému faulu se teď nevyhnul Víctor Díaz.
42'
Granada zahrávala rohový kop, nyní pošle míč do hry od protějšího praporku.
41'
Pro domácí to bylo dostatečné varování a nyní se ženou dopředu.
40'
No tak tohle byla šance jako hrom! Morales si naběhl na úžasný pas z vlastní poloviny, přelstil ofsajdovou past a nakonec stanul sám před brankářem Silvou. Jeho závěrečné ráně scházely centimetry, neboť balón orazítkoval vzdálenější spojnici!
39'
Teď už to Rochinovi sedlo o poznání lépe. Po kličce na pravé straně napřáhl z dvaadvaceti metrů a donutil brankáře Silvu k dobrému zákroku! Následovat bude rohový kop.
38'
Rochina zkusil vypálit z velké vzdálenosti, ale míří nepřesně.
37'
Hosté se snaží prosadit postupným útokem, defenzíva protivníka je však k ničemu nepouští.
36'
Jenomže ten to neudělal vůbec dobře a míč poslal o více než dva metry vedle bližší konstrukce.
35'
Granada má k dispozici přímý volný kop, ke kterému se staví Vadillo.
34'
Utkání je zatím velmi průměrného charakteru, místo vyložených šancí spíše sledujeme mnoho nedovolených zákroků.
33'
Po jeho zahrání měla defenzíva Granady potíže, nicméně pak odkopla balón do bezpečí.
32'
Morales předvedl krásnou individuální akci, a nakonec vybojoval alespoň rohový kop.
31'
Roger Martí dělal co mohl, ale míč ve vymezeném území nakonec nestihl.
30'
Miramón nedovoleně atakoval Vadilla, Granada tak může znovu rozehrát.
29'
Po následné akci končí balón v zámezí, vykopávat bude brankář Rui Silva.
28'
Hra se přesunula do středu hřiště, vhazovat bude Levante.
27'
Herrera to znovu přehnal s důrazem a může být rád, že od rozhodčího neuviděl žlutou kartu. K míči se proto dostává Levante.
27'
Martí byl proti přesile krátký a na pravé straně přichází o míč.
26'
Víctor Díaz poděkoval Soldadovi za přihrávku, ale na míč těsně nedosáhl.
25'
Po následném rohovém kopu se dopustil útočného faulu Herrera.
24'
Po centru z pravé strany hlavičkoval prudce pod břevno Carlos Fernandez a brankář Aitor Fernández musel ukázkově jednoruč vytěsnit míč nad svou branku!
23'
Soldado zahrál rukou, hosté proto budou rozehrávat z vlastní poloviny.
22'
Granadě znovu nevyšel útok na levém křídle, hosté zatím pozorně brání.
21'
Na levé straně se srazili domácí Antonio Puertas a hostující Radoja, oba nakonec budou v pořádku.
20'
Martí si nezpracoval balón prvním dotekem příliš dobře a ten nakonec v zámezí.
19'
UD pokračuje v ofenzivním snažení, teď ale bylo vytlačeno zpět směrem k půlící čáře.
18'
Domácí drží míč na pravém křídle, nyní během krátké chvíle získali sérii autových vhazování.
17'
Levante teď zklidnilo svou hru a vydává se do ofenzívy.
16'
Domácím se první rohový kop nepovedl, ovšem po tom druhém se málem propracoval k hlavičce José Martínez, jenž v dobré pozici minul míč vskutku jen o několik decimetrů.
15'
A hned záhy jsme byli svědky první nebezpečnější příležitosti. Soldado přistrčil míč pro Vadilla, který na levé straně uvolnil rozběhnutého Carlose Nevu a jeho projektil z ostrého úhlu odvrací na rohový kop připravený brankář Aitor Fernández!
14'
Obrázek hry se nemění, Granada se snaží dostat do útoku.
13'
Postigo nakonec bude v pořádku, hra může pokračovat.
12'
Tohle nevypadá pro Postiga dobře, ten je ošetřován na hrací ploše a zatím se zdá, že nebude moci pokračovat.
11'
Gonalons zcela zřetelně podrazil Postiga a po zásluze také vidí žlutou kartu.
10'
Hosté si nakonec vytvořili slušnou střeleckou pozici, ale rána Bardhiho ze střední vzdálenosti letí příliš vysoko.
9'
CF založilo další útočnou akci a o balón přišlo. Na opačné straně se vydal do brejku Roger Martí, ale vybojoval jen autové vhazování.
8'
Diváci momentálně sledují nudnou podívanou, domácí ztratili balón v přechodové fázi a odevzdali ho soupeři.
7'
Míč se nejčastěji nachází v blízkosti půlící čáry, v držení ho má Granada.
6'
Hosté nikam nepospíchají, tempo hry prozatím není příliš vysoké.
5'
Po následné akci přišla střela z velké vzdálenosti a ta letí hodně mimo prostor tří tyčí.
4'
Victoru Diazovi se standardní situace vůbec nepovedla a trefil jen stojící zeď před sebou.
3'
Těsně před hranicí pokutového území se sešlo hned několik hráčů Granady a uvidíme, kdo na sebe vezme zodpovědnost.
2'
Hned v úvodu utkání tu máme zajímavou příležitost! Postigo velmi nevybíraným způsobem poslal k zemi Vadilla, rozhodčí mu okamžitě udělil žlutou kartu a domácí navíc budou mít k dispozici velmi zajímavou standardní situaci.
2'
Oba celky se pokusily založit útoky a brankáři si poprvé v zápase osahali míč.
1'
Vše už je připraveno, utkání za malý okamžik začne.

Granada CF: Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, J. A. Martínez, Neva – Y. Herrera, Gonalons – Puertas, C. Fernández, Vadillo – Soldado.
Náhradníci: A. Escandell – Eteki, Á. Martínez, Ramos, Machís, Azeez, Rodríguez Ruiz.

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Cabaco, Toňo – Rochina, Campaña, Radoja, E. Bardhi – Morales (C), Martí.
Náhradníci: Olazábal – B. Mayoral, N. Vukčević, Hernâni, Coke, Pereira, S. León
Při pohledu na posledních pět zápasů vidíme, že oba celky se nenachází v dobré formě. Lepší pozici ovšem hájí Granada, které patří se čtyřiadvaceti body devátá příčka. Nejlepším střelcem týmu pak je Antonio Puertas, jenž se prosadil čtyřikrát, ovšem aktuálně figuruje mezi zraněnými. Jen o čtyři body méně pak má Levante, které najdeme na dvanáté pozici. Hostující celek v posledních dvou zápasech odešel poražen, což by dnes potřeboval změnit. Nejlepším střelcem týmu je Marti Roger, jenž dal šest branek.
Vítám všechny fanoušky španělského fotbalu, LaLiga má na programu sedmnácté kolo, v němž se proti sobě postaví Granada CF a Levante UD.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.