La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Granada - 8. března 2020   16:00

Levante
11' Martí (Morales)
1:1
(1:0)
Granada
60' Machís  (C. Fernández)
Levante
Aitor Fernández – Miramón (46. Coke), Vezo, Bruno González, C. Clerc – Campaña, N. Vukčević (78. S. León), Radoja (56. Melero), E. Bardhi – Morales (C), Martí.
Koke – Coke, Ó. Duarte, Toňo, S. León, B. Mayoral, Melero.
Prieto – Villate, Bueno
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
Granada
Rui Silva – J. Vallejo, D. Duarte, Sánchez – Díaz (C) (46. Puertas), Eteki, Gonalons, Neva – Vico (46. Machís) – C. Fernández (79. Foulquier), Soldado.
A. Escandell – Azeez, J. A. Martínez, Machís, Puertas, Antoñín, Foulquier.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Do druhého poločasu lépe vstoupil domácí celek, který si vypracoval územní převahu, jenomže rychlý protiútok soupeře nakonec přinesl kýžené vyrovnání. Zbytek druhého poločasu přinesl řadu osobních soubojů, přesto se hrdinou mohl stát Soldado, který krátce před koncem zápasu selhal ve vyložené šanci.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 20:11.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává José Campaña (Levante UD).
90+2'
Vypadá to, že se žádné další branky už nedočkáme. Míč se totiž i nadále nachází daleko od jakékoliv branky, Levante má k dispozici dost možná poslední standardku.
90+1'
Žlutou kartu dostává Yan Eteki (Granada CF).
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Hrdinou tohoto zápasu mohl být hostující Soldado, ke kterému propadl míč, jenomže prudkou ránu pravou nohou dokázal Fernández zneškodnit.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, výsledek je i nadále nerozhodný. Ještě nepředbíhejme, na řadu totiž přijde nastavený čas.
87'
Ve vlastním pokutovém území obětavě zasahoval hostující Sánchez, který v pádu dopravil míč ven z hrací plochy. Coke sebral míč a ihned ho poslal zpět.
86'
Na opačné straně to zkoušel vzít na sebe Puertas, který se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku. To se nedělo, hlavní sudí neponechal ani výhodu.
85'
Za volným míčem pelášil domácí Roger, před kterým se povedlo zakročit pozornému Sánchezovi. Levante zkoušelo odcentrovat, další snadná práce pro Silvu.
84'
Na řadu přišla standardní situace pro domácí hráče, která ovšem nebyla vůbec povedená. Ven z branky se vydal brankář Silva, který schoval míč do náruče.
82'
Žlutou kartu dostává Domingos Duarte (Granada CF).
79'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Dimitri Foulquier.
79'
Nápor domácích hráčů pro změnu přinesl nepovedenou ránu v podání Rogera, který ovšem pálil vysoko nad branku. Silva se za touto střelou pouze ohlédl.
78'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Sergio León.
77'
Levante si chvíli pohrávalo s míčem na vlastní polovině, načež směrem na druhou polovinu vyrazil Coke, jehož prudkou nabídku do malého vápna vyrazil Silva.
76'
Kousek od středového kruhu chyboval domácí Coke, což mohlo být pro Levante nebezpečné. Finální nahrávka směrem na Fernándeze nebyla zrovna přesná.
75'
Clerc nedosáhl na padající míč, který tak doplachtil mimo hrací plochu. Jako poslední se ho přesto dotkl hostující Eteki, následovat bude aut pro domácí.
74'
Granada si vyzkoušela rohový kop, který se kroutil směrem od branky. K odraženému míči se poté dostal Machís, který mířil pouze do rukavic brankáře.
73'
Standardní situace se chopil hostující Machís, kterému se ale nepovedlo najít nikoho ze svých spoluhráčů. Posléze pálil celkem daleko vedle branky Fernández.
72'
Cokeho nahrávka putovala do běhu na Moralese, který zkoušel nahrávkou do malého vápna oslovit svého parťák Rogera, jenomže tento úmysl přečetl Silva.
71'
Jeden z pokusů o vysunutí útočníků skončil až u brankáře Silvy, který z jedničky vracel balón daleko na druhou stranu, kde se k míči nakonec nikdo nedostal.
70'
Zničehonič se však domácí celek mohl dostat zpět do vedení, za obranu se totiž dostal kapitán Morales, kterého na poslední chvíli dokázal zablokovat Vallejo.
69'
Žlutou kartu dostává Nikola Vukčević (Levante UD).
68'
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější, nyní pro změnu měli možnost vhazovat z pravé strany. Puertas si sice vybral Soldada, ten však rychle narazil.
67'
Pro Granadu to znamenalo zisk dalšího rohového kopu, který se celkem nebezpečně stáčel směrem do branky, kde se však Fernándezovi povedlo vyboxovat.
66'
K velice nadějnému zakončení se navíc dostal zkušený Gonals, který to zkoušel přímo ze vzduchu. Jeho rána směřovala k pravé tyči, kam skočil také brankář.
61'
Granada se opět dožadovala pokutového kopu, ani tentokráte se jí však nedočkala. Bude se ještě zkoumat video?
60'
Granada právě vstřelila branku!
Rychlý protiútok hostujícího celku nakonec končí vyrovnávací brankou! Střídající DARWIN MACHÍS si naběhl na prodloužení v podání Fernándeze, poté se natlačil před brankáře Fernándeze, kterého dokázal obejít. Poté následovala střela do prázdné branky.
60'
Je za námi zhruba hodina hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Levante je v úvodu druhého poločasu aktivnějším celkem, nyní byl pískán útočný faul.
60'
Zničehonic měl celkem dost prostoru na zakončení Morales, který se pokoušel vypálit mezi nohy brankáře Silvy, který v tomto případě podržel svůj celek.
59'
Za nepřesnou nahrávkou uháněl domácí Clerc, který se dostal do problémů. Napadající Puertas totiž vypíchl míč, jenomže vzápětí se k němu dostal soupeř.
58'
Uvnitř pokutového území se k zemi poroučel hostující Gonalons, jehož pád na zem byl celkem dost teatrální. Hlavní sudí pochopitelně nechal pokračovat ve hře.
57'
Ve druhém dějství jsme sledovali už čtyři střídání, navíc do konce zápasu zbývá ještě hodně času. Oba celky tak budou moci vystřídat ještě jedinkrát.
56'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nemanja Radoja, přichází Gonzalo Melero.
55'
Hra musela být opět přerušena, kolem ležícího hráče se seskupila skupina hráčů. Za postranní lajnou se připravuje náhradník, pro Radoju tento zápas končí.
54'
Aby toho nebylo málo, tak po jednom ze soubojů se na zemi ocitl domácí hráč. Vypadá to na Radoju, který dost možná bude muset střídat, ještě nepředbíhejme.
53'
Na pravém křídle měl celkem dost prostoru na centrovanou nabídku hostující Puertas, který ovšem našel pouze připraveného protihráče, jenž zakročil.
52'
Vzápětí si však obrannou povinnost splnil pozorný Vezo, který tak za sebe nepustil kolmici směrem na Fernándeze. Naopak domácí obránce odvracel do autu.
51'
Zatím sledujeme celkem dost osobních soubojů, úvod druhého poločasu zatím absolutně nepřináší pohlednou podívanou. V tuto chvíli je u míče domácí celek.
50'
Do rychlého protiútoku se pokoušel dostat Soldado, který narazil na prvního protihráče, kterým byl domácí Vezo. Levante tak dokázalo udržet míč na útočné polovině.
49'
Žlutou kartu dostává Antonio Puertas (Granada CF).
48'
Zničehonic chyboval hostující brankář Silva, čehož se okamžitě pokoušel využít Morales, jehož zakončení z velkého úhlu putovalo kousek vedle.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Fede Vico, přichází Darwin Machís.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Víctor Díaz, přichází Antonio Puertas.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge Miramón, přichází Coke.
46'
Máme za sebou první poločas, jenž nepřinesl zrovna pohlednou podívanou. Úvod tohoto zápasu sice patřil Granadě, avšak paradoxně se do vedení dostal domácí celek, který tak využil jedinou vyloženou šanci prvního poločasu. Po zbytek poločasu jsme totiž neviděli nic nebezpečného, naopak se do hry vkrádalo celkem dost nepřesností, což rozhodně fotbalu škodí.
45+4'
45+3'
Konec prvního poločasu se neúprosně blíží. Granada se ještě snaží s výsledkem něco udělat, jenomže domácím se daří držet míč na svých kopačkách.
45+2'
Hrací předmět se opět dostal až za postranní lajnu, tentokráte mohl vhazovat obránce Duarte, který místo Etekiho, našel pouze domácího Vukčeviće.
45'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
44'
Sledovali jsme menší strkanici, která nakonec nekončí žlutým oceněním. Pokračovat se bude odkopem od hostující branky.
42'
Do menších problémů se dostal rozehrávající González, kterému se nakonec povedlo odehrát míč před napadajícím Fernándezem, který neměl k míči daleko.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Pro Fernándeze se tak nejednalo o žádný problém, naopak si vyzkoušel další odkop od své branky, se kterým si dával celkem dost načas, což sudímu nevadilo.
39'
Pokus o přenesení hry na křídelníka Nevu přeci jenom vyšel, hostující hráč se navíc ihned pokoušel odcentrovat směrem do vápna, kde na míč nedosáhl Soldado.
38'
Před Silvu přiletěl další nebezpečný centr, na který si pokoušel seběhnout Roger. Jako první se z branky vydal hostující brankář, kterému se povedlo zakročit.
34'
Vzápětí se Miramón pokoušel prodrat po pravém křídle, kde ovšem narazil do dobře postaveného Sáncheze. V posledních minutách nesledujeme fotbalové momenty.
33'
Soldado se vrátil vypomoct svému celku s bráněním, což se mu povedlo na jedničku. Hostující útočník byl faulován, rozehrávat tak bude brankář Granady.
32'
Hodně nepřesnou nahrávkou se prezentoval hostující Sánchez, který při pokusu o rozehrávku našel pouze Vukčeviće, jenž naopak rozjel rychlou protiakci.
31'
Je za námi zhruba třetina tohoto zápasu. I nadále sledujeme celkem bojovnou podívanou, Levante sice vede o jednu branku, avšak to byla jediná větší šance.
30'
Do protiútoku se chtěl pustit hostující Díaz, jenomže nepřesně nahrál, což dokázal přečíst pozorný Vezo. Vzápětí se však od Vica odrazil míč směrem do zámezí.
29'
S míčem si opět zahrál brankář Fernández, který rozehrávkou po zemi oslovil svého kolegu Gonzáleze. Ten byl opět velice nepříjemně dohrán od Soldada.
28'
Domácí brankář navíc chtěl založit rychlou protiakci svého celku, po které na zemi skončil útočník Roger. Hlavní sudí celkem překvapivě nechává pokračovat.
27'
Hostující celek v krátkém časovém sledu hned dvakrát obstaral autové vhazování. Duarte navíc vysokou nabídkou mířil do malého vápna, kde číhal Fernández.
26'
Po delší době jsme se tak dočkali náznaku šance, o který se postaral domácí celek. Granada se na opačné straně dostala k centru, který ovšem srazil Clerc.
25'
Zpětná nahrávka putovala na kopačku obránce Valleja, který musel hrát směrem dopředu. Nakonec se však k míči dostal Roger, který zaměstnal hostujícího Silvu.
24'
V krátkém časovém sledu fauloval také Gonalons, který šel do souboje s Campaňou loktem napřed. Sudí byl i tentokráte pozorný, domácí rozehráli nakrátko.
23'
Posléze se i do další útočné akce zapojil hostující Soldado, který se ovšem nedokázal protlačit kolem Veza. Navíc se to bylo s nedovoleným zákrokem Granady.
22'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Silva, který po chvilkovém přemýšlení zkoušel odkopnout směrem na Nevu, který se nedokázal prosadit.
21'
Gonalonsovi se povedlo v pokutovém území najít Fernándeze, jenomže druhý jmenovaný hráč se dostal do velkého úhlu, kde ho dokázal zablokovat Vezo.
16'
Pokračovalo se ve hře, Levante hraje v početní nevýhodě, což potrvá ještě několik desítek vteřin. Před malým momentem navíc zakončoval vedle branky Fernández.
15'
Z pravé strany mohl vhazovat hostující Díaz, jenomže sudí musel přerušit hru. Lékařskou pomoc si totiž vyžádal domácí hráč, který zřejmě inkasoval míčem.
14'
Poté byl jako první v souboji o míč hostující Eteki, který patičkou dokázal sklepnout pod sebe na Sáncheze. Do kombinace Granady se zapojil také její brankář.
13'
Ihned po rozehrávce jsme sledovali velice přesné přenesení hry přímo na hrudník hostujícího Nevy. Ten v tísni raději vyprodukoval další zpětnou nahrávku.
12'
Levante tak dokázalo zužitkovat hned první výraznější šanci, po několika minutách hry tak jde do vedení. Hostující celek má na dotažení manka hodně času.
11'
Levante právě vstřelilo branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli vůbec dlouho čekat! Nejprve se uvnitř pokutového území dostal k zakončení Bardhi, který ovšem trefil pouze protihráče. To paradoxně hrálo do karet Moralesovi, který nahrávkou do malého vápna oslovil ROGERA MARTÍHO, před kterým číhala prázdná branka.
10'
Vezo se dalekonosným pasem pokoušel najít některého ze svých spoluhráčů, jeho odkop se však stal kořistí Valleja, který s přehledem odhlavičkoval míč.
9'
Kousek od postranní lajny se povedlo zabojovat Rogerovi, který navíc otřel míč o nohu napadajícího Soldada. To vše znamená, že Miramón bude moci vhazovat.
8'
Na malým moment musela být hra přerušena, jeden z hostujících hráčů měl zdravotní problémy. Nejednalo se o nic vážnějšího, Duarta tak mohl opět rozehrát.
7'
Na opačné straně si to přímo do pokutového území namířil Radoja, který si nakonec našel prostor k centru, avšak ten doputoval přímo na hlavu pozorného Valleja.
6'
Míč se opět snesl ven z hrací plochy, což přineslo další autové vhazování pro Granadu. Díaz si nakonec vybral Vica, kterému se povedlo odcentrovat do vápna.
5'
Soldado vybojoval první rohový kop tohoto zápasu, o který se z levé strany postaral Neva. Jeho rozehrávka nakrátko přinesla centr, který odhlavičkoval Roger.
4'
Na opačné straně nepřesně zkoušel přenést hru domácí Bardhi, který tak našel pouze kopačku pozorného protihráče. Granada si navíc vybojovala další aut.
3'
Granada se v úvodu prvního poločasu dostal ke svému prvnímu střeleckému pokusu, o který se postaral Gonalons, jehož rána putoval přímo doprostřed.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Bruno González, C. Clerc – Campaña, N. Vukčević, Radoja, E. Bardhi – Morales (C), Martí.
Náhradníci: Koke – Coke, Ó. Duarte, Toňo, S. León, B. Mayoral, Melero.

Granada CF: Rui Silva – J. Vallejo, D. Duarte, Sánchez – Díaz (C), Eteki, Gonalons, Neva – Vico – C. Fernández, Soldado.
Náhradníci: A. Escandell – Azeez, J. A. Martínez, Machís, Puertas, Antoñín, Foulquier.

Rozhodčí: Prieto – Villate, Bueno.
Granada CF

Na opačné straně stojí sympaticky hrající Granada, která pro změnu okupuje osmou pozici tabulky, což je pro nováčka soutěže přijatelné umístění. Granada se dokonce v jednu dobu nacházela na vedoucí pozici celé LaLigy, na tuto v tuto chvíli ztrácí už jednadvacet bodů. Hostující tým tohoto zápasu se plně může koncentrovat na domácí soutěž, v týdnu se totiž rozloučil s domácím pohárem, ve kterém v rámci semifinále nestačil na Athletic Club. Granada navíc z posledních pěti ligových duelů prohrála pouze jedinkrát, bylo tomu tak v souboji proti madridskému Atléticu.
Levante UD

Fotbalisté Levante v letošním ročníku podávají hodně kolísavé výkony, které v současné době stačí na dvanáctou pozici tabulky, což není zas tak špatné. Levante totiž do této chvíle nasbíralo dvaatřicet bodů, nicméně od pohárových pozic ho dělí už jedenáct bodů. Domácí celek tohoto zápasu tak bude muset pořádně zabrat, navíc náskok na sestupové pásmo je nyní sedmibodový. Levante z posledních pěti duelů dokázalo vyhrát ve dvou případech, nicméně ani v jednom případě nevyhrálo dvakrát v řadě. Po domácím vítězství proti Realu, pro změnu přišla prohra s Eibarem.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Levante UD a Granada CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.