La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Mallorca - 22. listopadu 2019   21:00

Levante
52' Martí (Miramón) • 73' Rochina (Miramón)
2:1
(0:0)
Mallorca
65' Rodríguez  (Sastre)
Levante
Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Postigo (42. Ó. Duarte), C. Clerc – Campaña, Melero (6. Rochina), Radoja, Morales (C) – B. Mayoral, Martí (78. E. Bardhi).
Olazábal – Hernâni, Rochina, S. León, Ó. Duarte, Coke, E. Bardhi.
Pizarro – Alcoba, Garrido
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
Mallorca
Reina (C) – Sastre, Valjent, Raíllo, Gámez – Febas (77. Chavarría), Baba Mohammed – Rodríguez, Kubo, Sevilla (72. Señé) – Budimir (82. Abdón).
Fabri – Alegría, Campos, Chavarría, Señé, Sedlar, Abdón.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí hubeným vítězstvím Levante, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. V prvním dějství jsme sice žádnou branku neviděli, avšak poločas druhý nabídl hned tři branky. Do vedení se dostalo Levante, jenomže nováček soutěže dokázal jednobrankovou ztrátu smazat. I přesto si poslední slovo vzal domácí celek, který vedení udržel i přesto, že dohrával v početní nevýhodě.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:9.
90+5'
90+5'
Ou! Kubo totiž dokázal najít naprosto volného Pratse, jehož dělovka skončila pouze na horní brankové konstrukci.
90+4'
Vyrovnávací branku měl na kopačce Kubo, jehož ránu pod břevno dokázal Fernández zneškodnit.
90+3'
Po jednom ze souboji skončil na zemi domácí Vezo, který dost možná ještě sbírá cenné vteřinky. Zanedlouho bude Fernández odkopávat od své svatyně.
90+2'
Mallorca opět zavezla míč do nebezpečné vzdálenosti od branky, přičemž to hodně nepovedeným centrem zamýšlel Sastre, jenž našel pouze Miramóna.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí hráči stále vedou o jednu branku. Ještě ale bude moci počítat s nastaveným časem.
87'
Vracející se Kubo dokázal předběhnout Rochinu, který navíc zřejmě má zdravotní problémy. Levante ale střídat už nemůže, střelec vedoucí branky tak musí pokračovat.
86'
Tak pozor, domácí budou dohrávat bez vyloučeného Campani. Ten totiž neudržel nervy na uzdě a naprosto zbytečným způsobem atakoval Sastreho.
86'
Do konce tohoto zápasu zbývá zhruba pět minut, Levante i nadále vede o jedinou branku. Domácí celek hraje hodně zkušeně, svého soupeře k ničemu nepouští.
85'
Nováček soutěže musel opět rozehrávat až od vlastní branky, Reinovi se ke spolupráci jako první nabídl obránce Raillo, který pohodlně dokráčel ke středovému kruhu.
84'
Na útočnou polovinu se dostal také slovenský obránce Valjent, který chtěl roztáhnout hru na střídajícího Pratse, jenž byl hodně důrazně atakován Miramónem.
82'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Abdón.
79'
I tak jsme nic nebezpečného neviděli, naopak Levante celkem v poklidu rozehrálo od svého pokutového území, přičemž se do rozehrávky zapojil také brankář.
78'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Enis Bardhi.
78'
Sastre rozehrával další volný kop zhruba čtyřicet metrů od branky, přičemž ho posílal na střídajícího Chavarríu, kterému se povedlo prodloužit balón za sebe.
77'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Aleix Febas, přichází Pablo Chavarría.
76'
Kubo se nechal předskočit Moralesem, který se pro změnu pokoušel vysunout do šance dnes hodně nevýrazného Mayorala, jenž se nedostal ani ke střele.
75'
Poté ještě přišlo na řadu přenesení hry na levou stranu, jenomže López nedokázal zastavit míč na hrací ploše. Miramón si tak vyzkouší autové vhazování.
74'
Mallorca to bude mít opět hodně složité, zničehonic totiž podruhé v utkání inkasovala. Nováček letošní sezóny má na vyrovnávací branku zhruba dvacet minut.
73'
Levante právě vstřelilo branku!
Rána z velké vzdálenosti vrací domácímu celku vedení! Levante totiž zvolilo kombinaci u středového kruhu, načež se k míči dostal RUBÉN ROCHINA, který to zkoušel z dobrých pětatřiceti metrů od branky. Jeho dělovka dost možná zaplavala, nicméně i přesto nemá brankář Reina čisté svědomí.
73'
Kubo šikovně přeposlal míč na lépe postaveného Sastre, který to zkoušel přímo na branku. Výsledkem bylo zakončení, jenž vystoupalo vysoko nad branku soupeře.
72'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Josep Señé.
71'
Na pořadu dne byl další rohový kop, tentokráte pro hostující družstvo. Sevilla kroutil míč k přední brankové konstrukci, kde se pro změnu povedlo zakročit Vezovi.
70'
Sastremu uskočil míč daleko od nohy, což vedlo k hodně nebezpečnému zákroku na Clerca. Ten to pořádně schytal, hlavní sudí ale nebude tasit žlutou kartu.
69'
Rogerovi se povedlo zachytit zpětnou nahrávku, po které se málem hnal sám na brankáře. Na poslední chvíli zakročil Valjent, jenž čistým způsobem odstavil soupeře.
68'
Obrannou povinnost si dokázal splnit hostující Febas, který navíc velice přesně nahrával k pravé autové lajny, odkud Sastre pouze odkopával do bezpečí.
67'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, hostujícímu celku se totiž povedlo srovnat krok. Navíc je to právě Mallorca, která zkouší založit další útočný výpad.
65'
Mallorca právě vstřelila branku!
Zničehonic jsme svědky vyrovnávací branky! Velký kus práce odvedl Kubo, kterému se podařilo prohodit nahrávku na naběhnuvšího Sastreho, který tak měl hodně času na nabídku pod sebe. Ta navíc velice přesně směřovala na DANIELA RODRÍGUEZE, který prudkým zakončením překonal Fernándeze.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, Levante i nadále vede tím nejtěsnějším možným způsobem. Mallorca tak má více než třicet minut, aby dotáhlo jednobrankové manko.
60'
Žlutou kartu dostává José Campaña (Levante UD).
60'
To nebylo vůbec špatné. Kubo si za pokutovým územím našel prostor pro zakončení levou nohou, svůj pokus ale nasměroval pouze doprostřed hostující branky.
59'
Campaňa se i tentokráte postaral o provedení standardní situace, jenomže to bylo celkem daleko od branky. Jeho nabídka navíc doputovala pouze k Febasovi.
58'
Své štěstí zkoušel z dobrých třiceti metrů domácí Radoja, jehož pokus se stal snadným soustem pro brankáře Reinu, který si se střelou doprostřed poradil.
57'
Po delší době se divákům připomněl také rychlonohý Morales, který se po levém křídle prohnal až do pokutového území, kde našel pouze nohu protihráče.
56'
Žlutou kartu dostává Ante Budimir (RCD Mallorca).
55'
Do volného prostoru si seběhl hostující Sastre, který ještě zkoušel spolupracovat s kolegou Rodríguezem, jenž se v nejméně vhodný moment vydal na druhou stranu.
54'
Nakonec bylo pískáno ve prospěch nováčka soutěže, napadající Rochina totiž místo míče trefil nohu Mohammeda. Mallorca tak i tentokráte rozehrála po zemi.
53'
Mallorca tak inkasovala hned v úvodu druhého poločasu, což ale znamená hodně času na vyrovnávací branku. Levante je i po první brance častěji na míči.
52'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, do vedení se dostávají domácí hráči! Levante se totiž dostalo na útočnou polovinu, kde se fantastickým centrem prezentoval právě obránce Miramón. Jeho nadýchaná nabídka našla hlavu ROGERA MARTÍHO, který hlavičkoval mimo dosah Reiny.
52'
Kubo se za svůj čin již omluvil, naopak domácí celek rozehrával z hlouby hrací plochy. K míči se postavil Duarte, který vyprodukoval nahrávku na Miramóna.
51'
Až tentokráte byl odpískán nedovolený zákrok, hodně ostře totiž vletěl do protihráče Kubo. Mohla se klidně tasit žlutá karta, sudí byl ale opačného názoru.
50'
Do zakončení se tlačil domácí Roger, který při pokusu o střelu dost možná ještě fauloval Valjenta. Dle sudího tomu tak nebylo, pokračuje se tak ve hře.
49'
Mallorca se svižným způsobem dostala na útočnou polovinu, kde došlo k roztažení hry na levou stranu, kde se ale López nedokázal dostat kolem protihráče.
48'
Na útočnou polovinu se dokázal dostat domácí Mayoral, který se poté neprokousal přehuštěným blokem před šestnáctkou, kde nakonec zasahoval Raillo.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádný přesný zásah. Sledovali jsme celkem nezáživnou podívanou, přičemž v úvodu byla o něco aktivnější Mallorca, nicméně poté se aktivně prezentovalo také Levante. I tak si největší šanci uplynulého dějství vypracovali hostující hráči, Budimirovi se ale nepovedlo překonat Fernándeze.
45+3'
45+2'
Kubo prohrál souboj jeden na jednoho, což nemělo fatální následky. Radoja svým centrem sice našel Mayorala, avšak ten sklepával do země nikoho.
45+1'
Na polovině hrací plochy šel příliš agresivně do souboje domácí Vezo, který doslova zboural protihráče. Mallorca se rozhodla rozehrát po zemi nakrátko.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Levante zahrávalo svůj třetí rohový kop, který z levé strany rozehrával Campaňa. Nakonec se jednalo o prudký centr, který na zadní tyči vracel do malého vápna Vezo, avšak našel pouze protihráče.
42'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Sergio Postigo, přichází Óscar Duarte.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Tohle nevypadá vůbec dobře. Právě po předchozí standardní situaci skončil na zemi obránce Postigo, domácí celek tak bude muset podruhé v utkání střídat.
40'
Sevilla zahrával další standardní situace, která byla naprosto katastrofální. Centr se totiž snesl daleko za branku, následovat bude odkop od domácí branky.
36'
Za dlouhým pasem se pokoušel dostat domácí Campaňa, jenomže dobrý obranný zákrok předvedl Sastre, který raději na jistotu odvracel za cenu dalšího autu.
35'
Je za námi třetina zápasu, na první přesný zásah stále čekáme. Levante najednou začalo pořádně bušit do svého soupeře, nicméně útočné akce nejsou zrovna přesné.
34'
Morales se rychlostním způsobem dostal kolem protihráče, načež zkoušel v pokutovém území najít Rogera, který se nakonec nedostal přes obránce Valjenta.
33'
Chvíli se nehrálo, problémy s obuví měl brankář Reina, který nakonec musel přezout do jiného typu kopaček. Mezitím oba trenéři udělovali taktické pokyny.
32'
Kubo si na pravém křídle přehodil míč na pravou nohu, což vedlo k pohotovému centru. Budimir se ani tentokráte neprosadil, hra se otáčí na druhou stranu.
31'
O nahrávku si na levém křídle řekl hostující López, který v tísni raději ještě vyprodukoval zpětnou nahrávku na Railla, jenž pro změnu vybojoval autové vhazování.
30'
Reina to pro změnu zkoušel dalekonosným nákopem na opačnou stranu, kde se Budimir dostal do souboje o míč příliš pozdě. Naopak do vzduchu vyšplhal Postigo.
29'
Kubo šikovně přenechal za sebe na Budimira, který byl dle sudího zastaven nedovoleným zákrokem. Miramón se výroku hodně diví, i tak verdikt zůstává v platnosti.
28'
Po delší době zahrozila také Mallorca, jenomže o nic světoborného se nejednalo. Sastre totiž nepřehodil Clerca, který s vypětím všech sil odehrál míč na aut.
27'
Morales se doslova prohnal kolem protihráče, načež přízemní nahrávkou hledal pod sebou kolegu Mayorala, který se absolutně nedostal k žádnému zakončení.
26'
Campaňa pelášil s míčem podél levé autové lajny, načež po krátkém driblinku zkoušel centrovat na Rogera, jenomže před ním se povedlo zasáhnout Valjentovi.
25'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného počínání v podání domácího Postiga, který lehce trefil nohu protihráče. Sevilla si i v tomto případě vezme na starost rozehrávku.
24'
Práci si připsal také hostující brankář Reina, jenomže se nejednalo o nic nebezpečného. Naopak se mu povedlo do své náruče schovat padající předmět.
19'
I přesto jsme sledovali další rohový kop, i tentokráte z pravé strany. Zkušený Salva Sevilla kroutil míč směrem od branky, ve vzduchu si ho našel Radoja.
18'
Napadající Budimir nedosáhl na nahrávku od Veza, nicméně hosté přeci jenom ukořistili balón. Sastre hledal své spoluhráče ve vápně, Sevilla to měl na dlouhou nohu.
17'
Levante raději trochu uklidnilo hru, načež rozjelo kombinaci v blízkosti středového kruhu. Vezo se za obranou pokoušel najít Moralese, který v tísni udržel balón.
16'
Do nepříjemného nátlaku se dostal hostující Sevilla, který v konečném důsledku přišel o balón. Na druhou stranu se tak dostal Radoja, jenž přihrával nepřesně.
15'
Tak nakonec nevybojoval, hlavní sudí svůj původní verdikt rychle přehodnotil. Místo rohu se odkopávalo od domácí branky, Fernández si nakonec vybral Mayorala.
14'
Mallorca ještě zahrávala další rohový kop, po kterém se do pokutového území dostával aktivní Kubo. Tento japonský šikula vybojoval svému celku další rohový kop.
13'
Obrovská šance pro hosty! Do pokutového území totiž zamířil velice nebezpečný centr, na který si dokázal naskočit Budimir, jehož hlavičku Fernández zlikvidoval.
12'
V posledních minutách nesledujeme zrovna atraktivní podívanou. Nicméně i přesto se na útočnou polovinu dostal Kubo, který si vybral vedle stojícího Febase.
11'
Mallorca, coby nováček soutěže, vhazovala ještě ze své poloviny, přičemž se k autovému vhazování postavil López. Jeho aut odklízel zpět do zámezí Postigo.
10'
Avšak ani ten nebyl zrovna nebezpečný, v poklidu se povedlo zakročit pozornému Valjtentovi. Navíc velice nepřesně zkoušel přenést hru domácí Miramón.
9'
Na opačné straně si hledal prostor k centru Campaňa, kterému se málem povedlo najít naběhnuvšího Moralese. Levante si rovněž zajistilo první rohový kop.
8'
Hodně nebezpečný centr vypustil ze své kopačky hostující Febas, který se na hranici malého vápna pokoušel najít Kuba, jenomže s velkým štěstím zakročil brankář Fernández.
7'
Na útočnou polovinu zavítal také obránce López, který se na levém křídle snažil spolupracovat s Kubem. Toho včas dostoupil Miramón, jenž odehrál míč do zámezí.
6'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Rubén Rochina.
5'
Mallorca si vyzkoušela rozehrávku prvního rohového kopu, který nebyl zrovna povedený. Poté se míč dostal ven z hrací plochy, následovat bude autové vhazování.
4'
Zdravotní komplikace měl domácí Melero, který nakonec má problémy se zadním stehenním svalem. Zřejmě se bude hned v úvodu tohoto zápasu muset střídat.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali hodně spornou záležitost. Hostující Rodríguez totiž skončil v pokutovém území na zemi, sudí ale nechává pokračovat.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal na starost hostující celek, který bude hrát zprava doleva.
1'

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Postigo, C. Clerc – Campaña, Radoja, Melero – B. Mayoral, Martí, Morales (C).
Náhradníci: Olazábal – Hernâni, Rochina, S. León, Ó. Duarte, Coke, E. Bardhi.

RCD Mallorca: Reina (C) – Gámez, Valjent, Raíllo, Sastre – Febas, Baba Mohammed – Kubo, Sevilla, Rodríguez – Budimir.
Náhradníci: Fabri – Alegría, Campos, Chavarría, Señé, Sedlar, Abdón.

Rozhodčí: Pizarro – Alcoba, Garrido.
Poslední vzájemné zápasy

Mallorca – Levante 1:2
Mallorca – Levante 1:1
Levante – Mallorca 2:1
Mallorca – Levante 0:1
RCD MALLORCA je na tom o trochu hůře. Hostující celek zatím vybojoval 14 bodů a je na 16. místě. Hosté mají problémy hlavně směrem dopředu, protože ze třinácti kol vstřelili pouze a jen 12 branek a nemají tedy průměr ani jednu branku na utkání. V posledním kole ale Mallorca zabrala a doma porazila 3:1 silný Villarreal.
LEVANTE UD má po třinácti kolech 17 bodů a nachází se na dvanáctém místě. Domácí celek v minulém kole prohrál a nenavázal tak na dvě výhry, které vybojoval proti Barceloně a San Sebastianu, takže proti hodně silným soupeřům. V posledním kole ale nestačil na Bilbao, na jehož hřišti prohrál 1:2.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Španělská LaLiga má na programu další kolo a my budeme sledovat duel mezi Levante a Mallorcou. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.