La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : CA Osasuna - 31. října 2019   19:00

Mallorca
21' Lago Junior  • 75' Sevilla
2:2
(1:0)
CA Osasuna
69' Cardona  (Brašanac) • 77' R. García  (Estupiñán)
Mallorca
Reina – Gámez, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Sevilla, Baba Mohammed, Febas (76. Trajkovski) – Lago Junior (64. Salibur), Budimir, Rodríguez (81. Abdón).
Fabri – Campos, Kubo, Pedraza, Abdón, Salibur, Trajkovski.
Cordero – Escuela, De Francisco
Iberostar Estadi, Palma de Mallorca
CA Osasuna
R. Martínez – Roncaglia, Aridane, D. García, Estupiñán – R. Torres (62. Mérida), Moncayola, Brašanac, R. García – Cardona (89. Ávila), Brandon (78. Perea).
Herrera – Ávila, Castellano, Mérida, Perea, I. Pérez, Villar.

To je ode mne pro dnešek vše, díky za pozornost a přeji příjemný večer.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:10.
Dnešní velmi zajímavé utkání nakonec končí remízou 2:2, která určitě vyhovuje více hostům. Mallorca šla totiž dvakrát do vedení, vždy gólem z pokutového kopu, ale ani jednou vedení nedokázala udržet. Osasuna totiž v rozmezí osmi minut nasázela dvě pěkné branky, díky kterým si zajistila alespoň bod. Oba týmy však určitě berou bodík všemi deseti, protože bojují o záchranu.
90+5'
90+4'
Mallorca vhazuje na útočné polovině, míč se nakonec dostal až do vápna, ale odtud už ho odklidili obránci.
90+3'
Hosté se ještě zkouší dostat dopředu, ale nic neriskují, takže přes bránící hráče soupeře se nemohou dostat.
90+2'
Domácí se také zkouší prosadit ze standardní situace, ale slabý centr moc šancí na úspěch neměl.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Osasuna má pravděpodobně jednu z posledních šancí na skórování, z přímého kopu však přišla jen nepřesná střela, kterou se snažil prosadit Pervis Estupiñán.
89'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Marc Cardona, přichází Ezequiel Ávila.
88'
Hra musela být na chvíli přerušena, Iddrisu Baba Mohammed si chvíli poležel na trávníku, ale nakonec se obejde bez ošetření.
87'
Mallorca se však k ničemu nedostala, což se nedá říci o Marcu Cardonovi, který následný protiútok zakončil dost nebezpečnou střelou, kterou však skvěle zlikvidoval Manolo Reina.
86'
Domácí hrají po dlouhé době na útočné polovině a rovnou vybojovali nebezpečnou standardní situaci.
85'
Osasuna se díky skvělému napadání dostala do další šance, Rubén García však na vysoký centr nedosáhl.
84'
Po autovém vhazování se míč dostal až k Manolu Reinovi, který pohotově zasáhl a následně rychle rozehrál.
83'
Stále se hraje převážně na domácí polovině, hosté tam nyní vybojovali soupeřící faul.
81'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Abdón.
82'
Hosté jsou po vyrovnávacím gólu o něco aktivnější, i Mallorca však hraje velmi nebezpečně.
81'
Zápas se pravděpodobně dohraje ve vysokém tempu, oba týmy cítí, že by ještě mohli zvítězit.
78'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Brandon, přichází Luis Perea.
77'
Osasuna právě vstřelila branku!
Je velmi rychle srovnáno, Osasuna se prosazuje z výkopu! Po něm se totiž k centru dostal Pervis Estupiñán, který skvěle našel RUBÉNA GARCÍU, který ještě lepší hlavičkou překonal domácího brankáře. Asistence: Pervis Estupiñán.
76'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Aleix Febas, přichází Aleksandar Trajkovski.
75'
Mallorca právě vstřelila branku!
Ostrovní klub si rychle bere vedení zpět a opět je to z pokutového kopu! SALVA SEVILLA poslal míč do levé části branky, zatímco Rubén Martínez šel napravo, takže nemohl zasáhnout.
75'
Žlutou kartu dostává Facundo Roncaglia (CA Osasuna).
73'
Nyní už se ale penalta píská! Facundo Roncaglia zastavil přihrávku Daniho Rodrígueza, čehož si hlavní sudí samozřejmě všimnul!
72'
Ve vápnu padá další hráč, tentokrát to je Ante Budimir, který skončil na zemi po mírném přistrčení Aridaneho, ale penalta to tentokrát nebude.
71'
Domácí ihned začínají být útočně aktivní, na útočné polovině prozatím získali aut.
69'
Hosté nakonec vyrovnávají docela v přijatelném čase, takže se mohou pokusit o obrat! MARC CARDONA se chopil míče téměř na půlící čáře, následně se s ním dostal až na hranu šestnáctky, odkud zaskočil Manola Reinu přízemní střelou k levé tyči. Asistence: Darko Brašanac.
68'
Mallorca chytře získává čas napadáním, hostujícím obráncům tak musí pomáhat i jejich gólman.
67'
Z rohu zkusila skórovat také Osasuna, centr na zadní tyč se dostal k Brandonovi, ale ten nehlavičkoval ani mezi tři tyče.
66'
Pervis Estupiñán si hned dvakrát pomohl hraničním zákrokem, ale ani jeden nebyl proti pravidlům. Rubén Martínez tak bude odkopávat od své klece.
65'
První domácí roh rozehrál Salva Sevilla, ten centrem na bližší tyč našel vyskakujícího Martina Valjenta, který však zakončil jen nad bránu.
64'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lago Junior, přichází Yannis Salibur.
63'
Žlutou kartu dostává Aridane (CA Osasuna).
62'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Fran Mérida.
61'
Další útočné snažení hostující celku končí jen zákrokem domácího gólmana, který do protiútoku okamžitě poslal Ante Budimira, který poslal míč jen těsně vedle pravou tyč!
60'
Osasuna má poslední půlhodinu na vyrovnání, Mallorca se navíc stále v klidu brání.
59'
Domácí fotbalisté získávají co nejvíce času napadáním, nyní navíc získali i autové vhazování.
58'
Rubénu Garcíovi utekl míč až k domácímu gólmanovi, který ho raději schoval do své náruče.
57'
Osasuna je každým okamžikem aktivnější, vytváří si i docela dost šancí, jen tomu chybí gól.
56'
Centr hostů byl po dlouhé době přesný, ale Darko Brašanac pod tlakem hlavičkoval jen přímo na Manola Reinu.
55'
Žlutou kartu dostává Iddrisu Baba Mohammed (RCD Mallorca).
54'
Po žluté kartě samozřejmě následoval přímý kop, ze kterého přišel centr, který však skončil jen v rukavicích Rubéna Martíneze.
53'
Žlutou kartu dostává David García (CA Osasuna).
52'
Lago Junior se skvěle uvolnil, ale kvůli skvěle vracejícímu Aridanemu nakonec zakončil jen hodně nepřesně.
51'
Osasuna rozehrála roh nakrátko, což se vůbec nevyplatilo, protože Mallorca při napadání ihned získala míč a odkopla ho do bezpečí.
50'
Lago Junior se skvěle vrátil, zachytil soupeřící aut, ale hosté se i přesto dostali k centru, který však k ničemu nebezpečnému nevedl.
49'
Hosté jsou snad poprvé ve druhé půli pevně u míče, dopředu však zatím nějak moc nespěchají.
48'
Forvard Mallorcy spěchal do dalšího brejku, brankář Osasuny však chytře vyběhl, čímž zamezil nebezpečí.
47'
Domácí jsou aktivnější, do vápna vyslal centr Lumor Agbenyenu, ale ten toho správného adresáta nenašel.
46'
Rubén Martínez hned na začátku poločasu musel zasahovat, nic složitého to pro něj však nebylo.
46'
První půle byla velmi vyrovnaná, nakonec ji však lépe zvládli domácí fotbalisté, kteří díky proměněnému pokutovému kopu drží těsné vedení. Jinak si ani jeden tým nevytvořil nic extra nebezpečného, takže uvidíme, jestli se nějakých gólů dočkáme ve druhém poločase.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
45+1'
45'
Míč se poté rychle dostal k hostům, kteří se ještě opatrně vrhají do útoku.
44'
Domácí se po autovém vhazování skvěle vykombinovali až k dalšímu autu.
43'
V závěru první půle se Mallorca už jenom brání, to však činí velmi zodpovědně, protože za žádnou cenu nechce inkasovat.
42'
Ani další roh Osasuny nepřináší nic nebezpečného, domácí obránci nakonec odklidili míč odkopem.
40'
Iddrisu Baba Mohammed končí po dalším faulu v bolestech, domácí tak budou moci v klidu rozehrát.
39'
Dani Rodríguez zkusil štěstí z velkého úhlu, ale jeho tvrdá rána skončila jen na boční síti.
38'
Z přímého kopu přišla do vápna přízemní přihrávka, která však nebyla úspěšná. Následný nákop už skončil jen v rukavicích Manola Reiny.
37'
První půle se pomalu začíná dohrávat, Osasuna začíná být aktivnější, ale domácí už získávají čas, kde se jen dá.
36'
Hosté se po delší době dostali až do šestnáctky, ale Facundo Roncaglia odtud napálil jen boční síť.
35'
Domácí forvard se nakonec dostal k dlouhému nákopu, poté už ale nedokázal přesně přihrát.
34'
Žlutou kartu dostává Pervis Estupiñán (CA Osasuna).
33'
Domácí už opět kombinují na útočné polovině, Ante Budimir zkusil odcentrovat z levé strany, ale obránce hostů nakonec odklidil míč do autu.
31'
Mallorca obrala soupeře o míč a sama ihned spěchala dopředu, zatím získala aut na půlící čáře.
30'
Osasuna hledá po dlouhé době cestu do soupeřící šestnáctky, ale domácí obrana zatím stále funguje naprosto bezchybně.
28'
Lago Junior se dostával do úniku, ve vápně byl docela neohrabaným způsobem poslán k zemi, ale na penaltu to tentokrát nebylo.
27'
K míči se po dlouhé době dostává Manolo Reina, který v pohodě zachytil soupeřící nákop.
26'
Pořád se hraje převážně na polovině hostů, ti se po zbytečné penaltě zatím docela v pohodě brání.
25'
Mallorca je stále při chuti, nyní rozehrávala rohový kop, ale centr Salva Sevilly našel jen bránícího hráče.
24'
Osasuna se okamžitě pokouší o vyrovnání, na útočné polovině zatím získává aut.
21'
Domácí pravé křídlo bez váhání penaltu proměňuje, čímž posílá Mallorcu do vedení! LAGO JUNIOR si počkal na pohyb soupeřícího gólmana, takže poté jednoduše poslal míč do protipohybu Rubéna Martíneze.
21'
Roberto Torres podkopl ve vlastním vápnu útočícího hráče, což znamená penaltu pro domácí!
20'
Centr Frana Gámeze moc šancí na úspěch neměl, další vzdušná přihrávka už celou šestnáctku přeletěla.
19'
Mallorca se kvůli nepřesné kombinaci musí rychle stahovat zpátky, soupeři však nakonec darovali aut.
18'
Osasuna se po odkopu dostala k centru, po kterém ještě přišla přihrávka před odkrytou branku, ale odtud už uklidili míč domácí obránci!
17'
Míč z autu letěl přímo do vápna, kde snažil k zakončení dostal Lago Junior, který byl nakonec hraničním zákrokem poslán k zemi.
16'
Domácí standardní situaci nevyužili, ale alespoň získali autové vhazování.
15'
Žlutou kartu dostává Brandon (CA Osasuna).
14'
Domácí hroťák tentokrát poslal do vápna přízemní přihrávku, ale ani tentokrát míč neprošel.
13'
Mallorca je opět u soupeřící šestnáctky, Lago Junior zkoušel najít nějakého spoluhráče centrem, ale opět zasáhl pozorný Aridane.
12'
Aridane se prezentuje tvrdou hrou, jeho zaviněním na zemi opět skončil Aleix Febas, ale ani tentokrát to faul nebyl.
11'
Osasuna po delší době uklidňuje hru, zatím rozhodně nemá kam spěchat.
10'
Lago Junior při souboji o balón fauloval, hosté tak můžou v klidu rozehrávat.
9'
Domácí to nyní pěkně vykombinovali, Aleix Febas už byl s míčem v pokutovém území, ale tam skončil na zemi. Na penaltu to však nebylo.
8'
Mallorca se přece jen vzápětí dostala do útoku, nic nebezpečného však nevymyslela, což znamená odkop pro Rubéna Martíneze.
7'
Dani Rodríguez si vůbec nerozuměl se svým spoluhráčem, protože jeho přihrávka skončila jen v zámezí.
6'
Osasuna se dostala k míči za cenu hraničním zákroku, který byl nakonec čistý. Balón však následně skončil jen v rukavicích domácího brankáře.
5'
Brandon se prezentoval docela pěkným sólem, dostal se snad přes tři bránící hráče, ale poté zakončil jen hodně nepřesně.
4'
Centr byl protečován zhruba na střed šestnáctky, kde byl připravený Ante Budimir, ale ten hlavou poslal míč jen nad bránu.
3'
Na domácí straně vedl první útočné snažení Lago Junior, ten vybojoval alespoň rohový kop.
2'
První útok podnikli fotbalisté Osasuny, ti však Manola Reinu slabou střelou nemohli ohrozit.
1'

RCD Mallorca: Reina – Gámez, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Sevilla, Baba Mohammed, Febas – Lago Junior, Budimir, Rodríguez.
Náhradníci: Fabri – Campos, Kubo, Pedraza, Abdón, Salibur, Trajkovski.

CA Osasuna: R. Martínez – Roncaglia, Aridane, D. García, Estupiñán – R. Torres, Moncayola, Brašanac, R. García – Cardona, Brandon.
Náhradníci: Herrera – Ávila, Castellano, Mérida, Perea, I. Pérez, Villar.

Rozhodčí: Cordero – Escuela, De Francisco.
Osasuna CA
Osasuna je také nováčkem a v porovnání se svým dnešním soupeřem je na tom o trochu lépe. V tabulce ji patří osmé místo, protože dnešní hosté prohráli zatím jen dvakrát v sezoně, ale jinak zapsali pět remíz, jednou to bylo proti slavné Barceloně. To tedy znamená, že Osasuna vyhrála jen tři utkání, takže má na kontě jen čtrnáct bodů. V posledním zápase porazili dnešní hosté Valencii 3:1, takže určitě budou chtít prodloužit vítěznou sérii i proti Mallorce.

Poslední tři utkání
Osasuna vs. Valencia – 3:1
Granada vs. Osasuna – 1:0
Osasuna vs. Villarreal – 2:1
RCD Mallorca
Mallorce se po návratu do nejvyšší španělské soutěže moc nedaří, protože v tabulce hájí až patnácté místo s desetibodovým ziskem. Dnešní domácí odehráli deset zápasů, z čehož vyhráli jen třikrát a jednou také remizovali. Za zmínku však určitě stojí to, že Mallorca získala skalp Realu Madrid, který ji v tabulce posunul hodně nahoru. Poté ale přišla porážka s posledním Leganésem, takže ostrovní klub nebude chtít prohrát druhé utkání v řadě.

Leganés vs. Mallorca – 1:0
Mallorca vs. Real Madrid – 1:0
Mallorca vs. Espanyol – 2:0
Zdravím všechny fanoušky španělské kopané! Dnes je na programu poslední tři zápasy 11. kola, přičemž v jednom duelu na sebe narazí nováčci Mallorca a Osasuna. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.