La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Getafe - 1. března 2020   18:30

0:1
(0:0)
Getafe
67' Nemanja Maksimović  (Kenedy)
Mallorca
Reina – Pozo, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez, Sevilla (56. Chavarría), Baba Mohammed (76. Febas), Kubo – Lago Junior, Cucho Hernández (72. Prats).
Fabri – Gámez, Chavarría, Prats, Febas, Sedlar, Pedraza.
Melero – Torre, Martínez
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Etxeita, Oliveira – Etebo, Nemanja Maksimović, Arambarri, Kenedy (77. Ndiaye) – Jaime Mata, Ángel Rodríguez (70. Deyverson).
Chichizola – J. Molina, Ndiaye, Jason, Deyverson, Timor, Cabaco.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 1:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 13:24.
Je konec! Favorit dnešního zápasu v podobě Getafe nakonec zapisuje hubenou výhru 1:0, po které si do tabulky připisuje tři body. O vítěznou branku se nakonec postaral Nemanja Maksimović, kterého našel skvělým centrem Kenedy. V závěru utkání se ještě děly zajímavé věci, ovšem další branka už nepadla.
90+7'
90+6'
Mohlo být definitivně rozhodnuto, ale fantastický zákrok předvedl Manolo Reina! Střela totiž mířila nahoru na zadní tyč, ale gólman míč vyrazil!
90+5'
Manolo Reina se zpočátku nevracel do branky, ale nyní už je zpět. Mezitím Mallorca vyslala centr, na který si domácí hráč naskočil, ale David Soria chytá.
90+4'
Mallorca zahrávala rohový kop, kdy se nám do šestnáctky dostal i domácí gólman. Getafe sice tuto možnost odvrátilo, ale domácí jsou zase u balónu.
90+3'
To tedy bylo hodně zajímavé, ale pro domácí je nyní důležité, že nedostal kartu nikdo, kdo je na hřišti. Pak by totiž mohli na srovnání už zapomenout.
90+2'
Nějakou dobu se nehrálo, jelikož rozhodčí dával žlutou kartu někomu na domácí střídačce. Jeden z hráčů dostal dokonce dvě během několika sekund! Naprosto zbytečná červená.
90+1'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Salva Sevilla (RCD Mallorca).
90'
Žlutou kartu dostává Cucho Hernández (RCD Mallorca).
90'
Žlutou kartu dostává Salva Sevilla (RCD Mallorca).
90'
Nastavovat se bude šest minut!
89'
Dani Rodríguez a Damián Suárez se dostali do menší rozmíšky, čemuž sudí učinil okamžitou přítrž. Takefusa Kubo byl sice podkopnut, ale sudí to jako faul nevyhodnotil. David Soria může odkopávat od brány.
88'
To nebyl zrovna přesvědčivý zákrok hostujícího obránce, který naprosto promáchl balón. Naštěstí pro něj to bylo kousek od poloviny hřiště, daleko od brány.
87'
Amath Ndiaye nahrával do druhé vlny, odkud si sbíhal jeho spoluhráč. Ten už chtěl vypálit z první, ovšem hra je přerušena. Hostům je nejspíše odpískán faul.
86'
Nemanja Maksimović vyslal centr na hranici šestnáctky, kde našel hlavu svého spoluhráče. Ten však nemohl zakončovat, jelikož branka byla ještě daleko.
85'
Avšak Mallorca se během několika okamžiků dostala k balónu. Lago Junior vyslal zajímavý centr do šestnáctky, ale našel jen hlavu hostujícího fotbalisty.
84'
Domácí hráč bojoval hned se čtyřmi soupeři, ovšem nakonec se ukázalo, že vybíhal z ofsajdového postavení. Hra je proto přerušena a hosté budou rozehrávat.
83'
Se žlutými kartami se nám nyní roztrhl pytel, v posledních minutách jsme viděli tři, celkově v utkání jich padlo pět, zatím se rozhodně nehraje v rukavičkách.
82'
Žlutou kartu dostává Oghenekaro Etebo (Getafe CF).
81'
Žlutou kartu dostává Deyverson (Getafe CF).
81'
A do konce utkání už nám chybí pouhých deset minut + nějaké to nastavení. Antonio Raíllo zasáhl v dobré šanci hostí, navíc byl ještě faulován.
79'
Getafe nadále hraje v naprostém klidu, zatímco domácí se nemohou dostat do nějaké pořádné akce. Hosté jsou celkem blízko zisku tří bodů.
78'
Žlutou kartu dostává Pablo Chavarría (RCD Mallorca).
78'
Domácí už nemohou v tomto utkání střídat, zatímco hosté mají tuto možnost ještě jednu. Mallorca bude potřebovat dát všechny síly do útoku.
77'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Amath Ndiaye.
76'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iddrisu Baba Mohammed, přichází Aleix Febas.
75'
Už nám chybí jen nějakých patnáct minut do konce utkání, dá se počítat ještě s nějakým nastavením. Fotbalisté v modrém nadále vedou o jednu branku.
74'
Stejný hráč ale následně vyskočil jako laňka, když konečně pochopil, že faul se na jeho osobu pískat nebude. Hosté následně poslali nepřesný pas.
73'
Getafe navíc nechce pustit svého soupeře k balónu, takže v pohodě drží svůj jednogólový náskok. Mezitím zůstává jeden z domácích ležet na hřišti.
72'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Abdón Prats.
71'
Mallorca přitom nehrála ve druhé půli zrovna špatně, ale hostující postupem času začali přebírat iniciativu na svou stranu, čehož využili ke vstřelení branky.
70'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Deyverson.
69'
Fotbalisté v modrém se nadále drží na balónu a určitě by rádi vstřelili ještě jednu branku na uklidnění. Vedení o jeden gól rozhodně ještě není rozhodující.
67'
Getafe právě vstřelilo branku!
Hosté se po rychlé akci dostávají poprvé v tomto utkání do vedení! Hostující hráč nacentroval před branku, kde byl úplně nehlídaný NEMANJA MAKSIMOVIĆ, jehož prudká hlavička se zastavila až v síti. Konečně jsme se dočkali branky.
66'
Na hřišti nám zůstává ležet další hráč, tentokrát je to Xabier Etxeita, který byl celkem zbytečně dohrán. Nakonec ale nebude potřebovat ani nějaké ošetření.
65'
Martin Valjent se nejspíše trochu zalekl napadajícího soupeře, tak odehrál míč pod tlakem. Přesto svým pasem našel na polovině hřiště spoluhráče.
64'
Přetažený centr si v šestnáctce sebral Oghenekaro Etebo, který se snažil balón vrátit zpět do ohně. Tam už ale bez potíží zahrála zase domácí obrana.
63'
Pablo Chavarría byl nejspíše ten, kdo se snažil probít až k šestnáctce. Damián Suárez si ho jasně podržel za dres, ale pískán je až následný zákrok domácích.
62'
Téměř po třech minutách tedy můžeme pokračovat v utkání! Oghenekaro Etebo posílal přihrávku na střed hřiště, ke které se nakonec dostal spoluhráč.
61'
Manolo Reina je tedy nyní ošetřován, vypadá to na nějaký problém se zadním stehenním svalem. Každopádně přišel obstřik a už se bude hrát.
60'
Už je za námi hodina hry a nadále se nehraje, dá se očekávat celkem velké nastavení. Nyní pro změnu leží na hřišti domácí gólman, který schytal v první půli celkem ostrý zákrok. Hernández bude v pořádku.
59'
Žlutou kartu dostává Xabier Etxeita (Getafe CF).
59'
Cucho Hernández zůstává ležet na hřišti poté, co dostal nejspíše kopačkou přímo do obličeje. Jsou k němu proto voláni lékaři, kteří zastavují krvácení na čele.
58'
Domácí se hnali už téměř dva na nikoho! Nakonec jim je ale odpískán ofsajd. Ten byl hodně těsný, ovšem zdá se, že situace byla posouzena správně.
57'
Ángel Rodríguez chtěl rovnou poslat přihrávku z první, ovšem absolutně se mu nepovedla. Proto se může Mallorca zase hnát dopředu, zase se nám hra přelévá.
56'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Pablo Chavarría.
55'
Tohle už byl podstatně lepší centr přímo na penaltový puntík! Bohužel pro hosty byl moc vysoký. Následně ale pálil nebezpečně Jaime Mata, jehož rána byla tečována těsně vedle tyče!
54'
Suárez zahrával vhazování na útočné polovině, takže Getafe se může poprvé ve druhé půli dostat k zakončení. To sice přišlo, ale z velkého úhlu značně minul zadní tyč. Přesto hosté u míče zůstávají.
52'
Takefusa Kubo doslova zahodil svého soupeře, ale k zisku míče to nevedlo. Ten se totiž bez problémů dokutálel až ke gólmanovi hostujícího celku.
51'
Mallorca se znovu provinila ofsajdem, což je škoda. Na to by si měla dát pozor. Jinak už se teoreticky mohla dostat do vedení, jenže se tak nestalo.
50'
Alejandro Pozo si na něco stěžuje u hlavního rozhodčího, je opravdu otázkou na co. Mallorca bude rozehrávat, takže nemá k tomu nějaký důvod.
49'
Lago Junior si naběhl mezi obránce, ale míč mu nakonec od nohy značně odskočil. David Soria proto měl k míči blíže, takže překazil akci domácích.
48'
Salva Sevilla posílal balón za sebe, kde mu chtěl pomoci spoluhráč. Ten ovšem vybíhal z ofsajdového postavení, takže ofsajd je domácímu týmu odpískán.
47'
Tohle už byla šance, která přišla na domácí straně! Cucho Hernández si naběhl a obranu, ale dostal se hodně do strany! Proto zkoušel centrovat, ale tam už hostující obrana zasáhla.
46'
A už nám začal i druhý poločas, který snad přinese o něco lepší podívanou než ten první. Vypadá to, že jsme vstoupili do druhé půle bez nějakých změn.
46'
Tak je za námi první poločas utkání v rámci LaLigy, který nám přinesl absolutně nezáživnou podívanou. Dohromady jsme viděli možná dvě střel na branku, ty navíc rozhodně nebyly nijak nebezpečné. Z toho prostě branka padnou nemohla, tak snad se nám obraz hry zlepší do druhé půle.

Druhý poločas začne přibližně v 19:30.
45'
44'
Fotbalisté v červeném měli k dispozici rozehrávku na útočné polovině, ale znovu předvedli jen další nepřesnost. Vhazovat tak budou hráči Getafe.
43'
Antonio Raíllo se po souboji ocitl až mimo hřiště, nutno dodat, že faul byl pískaný naprosto po právu. Ke konci poločasu tak zase rozehrává Mallorca.
42'
No, konečně něco trochu zajímavějšího! Ángel Rodríguez vyslal pěknou přihrávku na hranici šestnáctky, kde byl jeho spoluhráč. Tomu rána nesedla a šla nad.
41'
A další přerušení z důvodu faulu. To se ani trochu nelíbilo hostujícímu trenérovi, ale ten s tím nic neudělá. Nezáživná podívaná tak nadále pokračuje.
40'
A do konce poločasu už nám chybí posledních pět minut! Fotbalisté v červeném předvedli faul na útočné polovině, takže ti v modrém mohou hrát.
39'
Mallorca je zatím o trochu lepší, ale nyní je vepředu Getafe. Kenedy vyslal pěkný lob do šestnáctky, ovšem domácí obrana si s tím znovu v klidu poradila.
38'
Takefusa Kubo vymyslel zajímavou přihrávku za obránce, ale ta byla o něco delší, než by jeho spoluhráč potřeboval. To je celkem škoda pro domácí celek.
37'
Domácí ale tuto situaci rozehráli jen nakrátko. Přesto nakonec přišel centr do šestnáctky, ale tam si s ním bez problémů poradil hostující gólman.
36'
Dani Rodríguez se pro změnu ocitl na zemi a faulů je opravdu více než dost. To rozhodně nepomáhá tempu zápasu, ovšem domácí mají standardku.
35'
Do konce prvního poločasu nám chybí nějakých deset minut, nastavovat se asi moc nebude, jelikož k tomu není důvod. Branku jsme ještě stále neviděli.
34'
Mauro Arambarri byl tentokrát obětí faulu a hra je přerušována v této půli opravdu hodně. K tomu nevidíme zrovna zajímavý fotbal, snad se to zlepší.
33'
Alejandro Pozo se drží za achilovku, ale z toho nebude nic vážného. Po krátkém okamžiku se zvedl, takže my můžeme nadále pokračovat v utkání.
32'
Hostující hráč vyslal centr z jedničky, Mauro Arambarri si na něj naběhl, ovšem v pádu nezakončil ani trochu přesně. Spíše ohrozil diváky na tribuně.
31'
Ángel Rodríguez se za každou cenu snažil obrat gólmana domácích o balón, ale místo toho mu dal spíše hokejový bodyček, následně za to dostal žlutou.
30'
Žlutou kartu dostává Ángel Rodríguez (Getafe CF).
29'
Další nepřesnost, kterých máme nyní opravdu plno. Tentokrát se o ní postaralo Getafe, takže Mallorca se může dostat znovu dopředu.
27'
Alejandro Pozo centroval do šestnáctky, ale dnešní centry zatím stojí za nic. Takhle trefil jen hlouček hráčů hostů, kteří odvrátili balón na rohový kop.
26'
Nemanja Maksimović se s jedním ze soupeřů dostal do klinče, který byl nakonec posouzený jako faul hráče hostí. Mallorca ale předvedla další nepřesnost.
25'
Už je za námi dvacet pět minut dnešního utkání, ve kterém jsme viděli snad jednu střelu na branku! Ta nebyla nebezpečná, takže gólmani mohou být v klidu.
24'
Stejný hráč se doslova probíjel skrze dva soupeře, jenže těsně předtím se provinil faulem. Proto bylo veškeré vzrušení nakonec hodně zbytečné.
23'
Jaime Mata hlavičkoval na polovině hřiště, odkud poslal míč na spoluhráče. Ten hodně zrychlil hru, ale centr do šestnáctky byl znovu hodně dlouhý a nepřesný.
22'
Ti předvedli alespoň rychlou kombinaci, ale centr před branku byl zastaven. Následně ještě přišel pas mezi obránce, ale u něj byl první David Soria.
21'
Opravdu je to hodně slabá podívaná. Mallorca se snažila něco vymyslet, ale Damián Suárez celou situaci odhadl, načež poslal míč na aut pro domácí.
20'
Gatafe mohlo zahrávat standardní situaci z velké vzdálenosti. Nakonec jsme viděli dlouhý centr, který však přeletěl všechny na hřišti a skončil mimo něj.
19'
Ángel Rodríguez si vyskočil vysoko, když ho Iddrisu Baba Mohammed podťal. Hostující útočník se nakonec zvedl a nebude potřebovat ani ošetření.
18'
Avšak hosté se nakonec provinili faulem v blízkosti šestnáctky. Jenže domácí se na druhé straně provinili ofsajdem. Rozehrávku tak má zase Getafe.
17'
Přihrávku z poloviny hřiště do strany k šestnáctce vyslal hostující záložník. Tam sice dobře zasáhl obránce Mallorcy, avšak Getafe se zase dostali k míči.
16'
Alejandro Pozo rozehrával autové vhazování, ale jeho celek se dlouho na útočné polovině nezdržel. Přišly zpětné pasy a Mallorca se stahuje více a více.
15'
Domácí zahrávali standardní situaci, ale vcelku rychle se provinili faulem na Dakonamovi. Rozhodčí si toho všiml, a tak budou hosté rozehrávat od své brány.
14'
No, zatím opravdu nesledujeme ani trochu zajímavé utkání. Getafe se sice snaží víc běhat a útočit, ale zatím to vedlo k jediné střele mezi tři tyče.
12'
Fotbalisté v modrém působí o něco aktivnějším dojmem. Kenedy znovu operoval na levé straně a dostal se až do šestnáctky. Nakonec byl však zastaven.
11'
Dobrou obrannou práci odvedlo také Getafe na druhé straně. Kenedy následně centroval do šestnáctky, ovšem jeho centr byl zablokován soupeřem.
10'
Přesto se hosté dostali až do šestnáctky, ovšem tam dobře zapracovala domácí obrana. Ta se s ničím nerozpakovala a poslala míč zase na polovinu.
9'
Getafe se na delší dobu dostalo na útočnou polovinu, kde se snaží kombinovat. Už byl v blízkosti šestnáctky, avšak skončil zase na polovině.
8'
Xabier Etxeita se snažil vyslat dlouhou přihrávku na stranu hřiště, ale podjela mu noha, takže jeho pas nebyl ani trochu přesný a u míče jsou domácí.
7'
Gatefe se provinilo faulem na útočné polovině, takže Mallorca mohl rozehrávat. Předvedla ale nepřesnost, takže hosté budou zahrávat aut.
6'
Zatím nesledujeme ani trochu zajímavou podívanou. Míč se nachází hlavně okolo poloviny hřiště a oba celky produkují hodně moc nepřesností.
5'
Hosté předvedli dlouhý nákop, ke kterému měl ale nejblíže Manolo Reina. Po jeho následném odkopu proběhlo několik hlavičkových soubojů na půlce.
4'
Oghenekaro Etebo to nyní nemyslel vůbec zle, ale nakonec tomu přece jen něco chybělo! Jeho přihrávka mezi obránce totiž nebyla tak přesná a soupeř ji zastavil.
3'
Djené Dakonam pohlídal balón, který se nakonec dostal až mimo hřiště. Zatím jsme vlastně neviděli vůbec nic zajímavého a David Soria bude odkopávat.
2'
O první atak se postarali domácí fotbalisté, ale jejich snaha neskončila ani nějakým centrem nebo střelou na branku. Getafe tak bude zahrávat aut.
1'
A duel mezi Mallorcou a Getafe právě začal! Domácí celek nastupuje v červených dresech. Hostující tým je v modrém a dá se považovat za favorita.
1'

RCD Mallorca: Reina – Pozo, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez, Sevilla, Baba Mohammed, Kubo – Lago Junior, Cucho Hernández.
Náhradníci: Fabri – Gámez, Chavarría, Prats, Febas, Sedlar, Pedraza.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Etxeita, Oliveira – Etebo, Nemanja Maksimović, Arambarri, Kenedy – Jaime Mata, Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Chichizola – J. Molina, Ndiaye, Jason, Deyverson, Timor, Cabaco.

Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez.
Poslední vzájemný zápas:

Getafe – RCD Mallorca 4:2

Branky: 7. Baba (vla.), 33. J. Molina (pen.), 63. Nyom (Jaime Mata), 84. Ángel Rodríguez (Portillo) – 70. Budimir (Kubo), 77. Budimir.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Nyom – Jason (82. Portillo), Arambarri, Maksimović, Cucurella (89. Kenedy) – J. Molina (C), Jaime Mata (66. Ángel Rodríguez).
Náhradníci: Chichizola – Bruno González, Portillo, Ángel Rodríguez, Fajr, Timor, Kenedy.

RCD Mallorca: Reina – Sastre, Valjent, Campos (C), Baba Rahman (19. Agbenyenu) – Rodríguez (71. Alegría), Baba, Sevilla (19. Kubo), Febas – Lago Junior, Budimir.
Náhradníci: Fabri – Pedraza, Señé, Trajkovski, Alegría, Agbenyenu, Kubo.
Getafe CF

To Getafe je na tom podstatně lépe, jelikož se nachází v horní polovině tabulky. Po dvaceti pěti utkáních má na svém kontě dvaačtyřicet bodů, které mu stačí zatím na šestou pozici nejvyšší španělské ligy. Hosté nedostávají tolik branek, jelikož jich zatím inkasovali jen dvacet pět, zatímco sami jich dali šestatřicet. Z posledních tří utkání v rámci LaLigy bralo Getafe jen jednu výhru, když porazilo Valencii 3:0. Následně však padlo s Barcelonou 1:2 a se Sevillou 0:3.
RCD Mallorca

Mallorca se zatím nachází v sestupových vodách, takže potřebuje každý bod. po pětadvaceti kolech má totiž na svém kontě jen dvacet dva bodů, což stačí na osmnáctou, tedy první sestupovou, pozici. Na sedmnáctém místě je Calta Vigo, na kterou ztrácí pouhé dva body. Velkým problémem domácího celku je inkasování branek, kterých dostal už dvaačtyřicet, což je druhé nejvyšší číslo v lize. Mallorca z posledních tří utkání brala jednu výhru, když přehrála Alavés těsně 1:0. Jinak ale nestačila na Espanyol, zatímco v posledním zápase remizovala s Betisem 3:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.