La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Valencia - 19. ledna 2020   12:00

Mallorca
7' Raíllo (Sevilla) • 22' Budimir (Rodríguez) • 41' Budimir (Sevilla) • 80' Rodríguez (Budimir)
4:1
(3:0)
Valencia
82' Torres  (Wass)
Mallorca
Reina (C) – Gámez, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez, Baba Mohammed, Sevilla (69. Febas), Lago Junior (80. Kubo) – Hernández (64. Pozo), Budimir.
Fabri – Campos, Febas, Pedraza, Kubo, Abdón, Pozo.
Melero – Torre, Martínez
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
9 856 diváků
Valencia
Doménech – Wass, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Soler, Parejo (C), Coquelin, Čeryšev (44. Torres) – Gameiro (61. Lee Kang-in), Gómez.
Cillessen – J. Costa, Kondogbia, Lee Kang-in, Mangala, Sobrino, Torres.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 18:11.
Fotbalisté Mallorcy senzačně přejeli Valencii 4:1, když hosté sice dohrávali bez vyloučeného kapitána Pareja, to už se ale přihodilo až za jasného stavu 3:0 pro Mallorcu.

Skóre zápasu otevřel Antonio Raillo, do přestávky pak přidal ještě dvě branky Ante Budimir. Po změně stran byl vyloučen Parejo, čehož Mallorca využila ještě k brance Daniho Rodrígueze, za hosty už jen korigoval výsledek Ferrán Torres. V samém závěru pak Budimir ještě mohl uzavřít hattrick Budimir, ovšem nepochopitelně minul naprosto prázdnou branku.
90+4'
90+4'
Domácí v závěru zahodili takřka nezahoditelné! Kubův skákavý centr brankář Doménech jen lehce ztlumil a před Budimirem doslova zívala prázdná branka, Chorvat ji ale neuvěřitelně dokázal minout!
90+4'
Mallorca dohrává míč s míčem na svých kopačkách na útočné polovině.
90+3'
Nastavený čas už se přehoupl do své druhé poloviny, utkání rychle míří ke svému konci.
90+1'
Kubovu nebezpečnou přízemní střelu Doménech vyrazil do strany, dobíhající domácí hráči už byli v ofsajdu.
90+1'
Rozhodčí Melero oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Coquelin už je na nohou a odchází směrem k vlastní střídačce.
89'
Ve středu hřiště je po srážce se spoluhráčem Gabrielem velmi otřesen Francis Coquelin, rozhodčí Melero hned volá hostující zdravotníky.
87'
Žlutou kartu dostává Ferrán Torres (Valencia CF).
86'
Valencia se ještě pokouší o zázrak, hosté se usadili na útočné polovině, ovšem o míč přišli ještě před pokutovým územím.
84'
Na střelecké pokusy Mallorca vede 11:8, přičemž takřka všechny nebezpečné na obou stranách skončily v brance.
82'
Valencia právě vstřelila branku!
Hosté se dočkali vstřelené branky! Střela FERRÁNA TORRESE zapadla kolem bránícího Valjenta k bližší tyči domácí branky, Manolo Reina jen zaskočeně sledoval dráhu míče.
81'
Žlutou kartu dostává Dani Rodríguez (RCD Mallorca).
80'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lago Junior, přichází Takefusa Kubo.
80'
Mallorca právě vstřelila branku!
Čtvrtá gólová euforie na Mallorce! Hosté jsou na ručník obrazně i v dešti doslova, Ante Budimir sklepl míč DANIMU RODRÍGUEZOVI, jehož prudká táhlá střela zapadla do dolního rohu valencijské branky!
78'
Baba dostal velké množství prostoru ve středu hřiště, potáhl míč po útočné polovině a přihrál doprava Pozovi, jeho centr se hostům povedlo odvrátit.
77'
Útočné pokusy hostů jsou zcela bezzubé, oslabená Valencia už by nejraději měla dnešní zápas za sebou.
75'
U postranní čáry už byl do dresu vysvlečen Takefusa Kubo, ovšem byl vrácen zpět k lavičce, oblékl si rozlišovací dres a zamířil zpět do rozcvičovacího prostoru.
74'
Znovu domácí zahrozili přímočarým útokem, Dani Rodríguez ale z hranice pokutového území střílel vysoko nad branku.
72'
Další rychlý brejk domácích, Lago Júnior vysunul Poza do samostatného úniku, mladý fotbalista ale nepřekonal brankáře Doménecha, navíc mu je pískán těsný ofsajd.
71'
Ante Budimir pronikl s míčem za hostující obranu, v pokutovém území padl k zemi po těsném kontaktu s Diakhabym, rozhodčí Melero ale penaltu rezolutně odmítl.
69'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Aleix Febas.
68'
Další Pozův centr si Budimir dokázal zpracovat, zády k brance se mu ale vystřelit nepovedlo.
67'
Pozo hledal centrem před brankou Anteho Budimira, ten se v krkolomné pozici pokusil zakončit patičkou, tu ale nasměroval mimo prostor ohraničený třemi tyčemi.
65'
Gayá na levém křídle zakominoval s Lee Kang-inem, jeho zpětnou přihrávku před branku srazil slovenský fotbalista Valjent na rohový kop.
64'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Juan Hernández, přichází Alejandro Pozo.
63'
První střídání se chystá na domácí straně, do hry přijde čerstvá posila ze Sevilly Alejandro Pozo.
61'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Lee Kang-in.
60'
Žlutou kartu dostává Manolo Reina (RCD Mallorca).

Domácí brankář je potrestán za zdržování při odkopu.
59'
Útočný výpad hostů záhy končí odmávaným ofsajdem Maxiho Gómeze, jednalo se ale o těsnou situaci.
58'
Cucho Hernández pronikl po pravém křídle, pak střílenou přihrávkou hledal před brankou nabíhajícího Laga Júniora, ten ale na míč nedosáhl.
57'
Následný rohový kop hostů už nepřinesl ohrožení pro brankáře Reinu, rozhodčí Melero navíc viděl útočný faul jednoho z hostujících hráčů.
56'
Hosté sehráli snad první pohlednou útočnou akci, v jejím závěru ale Torresovu přihrávku srazil Baba na rohový kop.
55'
Žlutou kartu dostává Salva Sevilla (RCD Mallorca).
54'
Domácí tentokrát zaútočili po pravé straně, kde dostal obrovské množství prostoru Cucho Hernández, tomu pak ale nevyšla přihrávka do pokutového území.
53'
Po Gámezově centru zaváhal Daniel Wass, míč propadl k Lagu Júniorovi, ten si ale při zpracování pomohl rukou.
52'
Nutno dodat, že druhá žlutá karta pro Pareja je více než sporná, neboť hostující fotbalista ukopl Budimirovi míč a Chorvat pak přepadl přes jeho nohu.
51'
Pohroma pro Valencii pokračuje dále! Kapitán Dani Parejo ve středu hřiště podkopl Anteho Budimira a po druhé žluté kartě je vyloučen!
50'
Gameirův prudký centr spolehlivě stáhl ze vzduchu Manolo Reina.
50'
Maxi Gómez se pokusil vystřelit z dálky, domácí ale jeho ránu zablokovali ještě před pokutovým územím.
49'
První rohový kop Mallorcy v zápase nepřinesl ohrožení pro hostujícího brankáře, po odrazu míče do zámezí vhazuje Gámez.
48'
Sevillův centr byl nadzvednut jedním z hostujících hráčů a zapadal pod břevno, Doménech musel jistit situaci vyražením míče nad branku.
48'
Po Solerově zásahu rukou zůstane Mallorca usazena na útočné polovině.
46'
Domácí se vrátili na trávník velmi pozitivně naladěni a hned se vrhli do útoku, Gámez ale měl v pokutovém území míč na dlouhou nohu a svoji střelu nasměroval jen k brankáři Doménechovi.
46'
O přestávce se žádná další změna v sestavách neudála, může se pokračovat.
46'
Fotbalisté Mallorcy po prvním poločase vedou nad Valencií senzačně vysoko 3:0, když domácí byli nesmírně efektivní a jejich vysoké vedení svými trefami zařídilo Antonio Raillo a dvakrát Ante Budimir.

Frustrovaný trenér Valencie Albert Celades poprvé střídal už před přestávkou a bude muset v herním plánu změnit hodně věcí, pokud si tu Valencie dnes nechce udělat ostudu.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Melero k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Maxi Gómez střílel z otočky, ovšem při svém pokusu podklouzl a následná rána mířila několik metrů vedle Reinovy branky.
44'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Ferrán Torres.

Hostující trenér Celades poprvé sáhl do své sestavy dokonce ještě před přestávkou.
43'
Hosté znovu kombinují na útočné polovině, ovšem tradičně daleko od pokutového území Mallorcy, vůbec se nemohou dostat k Manolu Reinovi.
41'
Šokující průběh na Mallorce nebere konce! Salva Sevilla posunul míč do pokutového území ANTEMU BUDIMIROVI, ten si šikovným posunutím míče posadil na zem Diakhabyho a svoji ránu nasměroval ke vzdálenější tyči hostující branky!
40'
Hosté při předchozí standardní situaci reklamovali ruku Idrissa Baby, ten si ale hlavou sklepl míč na nohu a rukou se míče vůbec nedotkl.
39'
Po neúspěšné standardní situaci hostů do rychlého brejku vyrazil Cucho Hernández, měl před sebou hodně prostoru, v pokutovém území už se ale do zakončení nedostal.
38'
Prvním žlutě napomenutým hráčem Mallorcy se stává střelec první branky Antonio Raillo za zákrok na Maxiho Gómeze.
37'
Valencia zatím hraje častěji s míčem na útočné polovině, hostům se ale vůbec nedaří dostat do zahuštěného předbrankového prostoru.
35'
Při třetím rohu Valencie Parejo poprvé centroval rovnou před branku, našel ale jen hlavy domácích hráčů.
35'
Po rozehrávce nakrátko Parejo šikovně našel naprosto volného Čeryševa, jeho střelecký pokus je ale nadražen nad branku Mallorcy.
35'
Gayův centr je sražen za branku Mallorcy, následovat bude rohový kop.
33'
Dani Rodríguez se opřel do míče z hranice do pokutového území, Doménech jeho prudkou střelu vyrazil před sebe, Lago Júnior ale na odražený míč nedosáhl a navíc mu je pískán těsný ofsajd.
32'
Chorvatský útočník Ante Budimir na pravé straně hřiště hýří aktivitou, tentokrát se pokusil proniknout do pokutového území kolem Diakhabyho, ten mu vystavil stopku velmi riskantním zákrokem, o penaltu se ale nejednalo.
30'
Kévin Gameiro byl ubráněn při pokusu o průnik podél pravé postranní čáry, po odrazu míče do zámezí vhazuje Daniel Wass.
29'
Mallorca mohla rozehrávat volný kop ve středu hřiště, Salva Sevilla ale nepřesně adresoval míč do pokutového území, rozehrávat může brankář Doménech.
27'
Budimirova střela byla sražena na roh, ovšem Danimu Rodríguezovi byl odmáván ofsajd a rozehrávat tak může Jaume Doménech.
26'
Znovu zahrozili domácí, Lago Júnior potáhl míč po útočné polovině k pokutovému území, pak se do odraženého míče opřel Cucho Hernández, ovšem přestřelil branku.
26'
Po další nepřesné souhře Valencie se volného míče zmocnil brankář Manolo Reina, domácí kapitán zatím zůstává bez práce.
24'
Soler zakombinoval na levé straně hřiště s Čeryševem, ten pak nepřesně přihrával před branku.
22'
Domácí navyšují své vedení! Budimir potáhl míč po pravém křídle, pak sice nepřesně přihrával, Coquelinovi se ale nepovedlo odkopnout míč, který pak Dani Rodríguez napálil na branku a ANTE BUDIMIR jej kolenem tečoval mimo dosah brankáře Doménecha!
21'
Denis Čeryšev si naběhl na dlouhé přenesení hry na levé křídlo, těžký balón se mu ale nepovedlo ve skluzu zpracovat.
19'
Po nepřesné přihrávce na levé křídlo Denis Čeryšev podkopl Daniho Rodrígueze, rozehrávat může domácí brankář Manolo Reina.
18'
Hosté už jsou zase usazeni na útočné polovině a dobývají pokutové území Mallorcy.
16'
Parejovi ale tato rána vůbec nevyšla a proletěla velmi vysoko nad brankou.
15'
Dani Parejo byl podkopnut v těsné blízkosti pokutového území Mallorcy a to bude parádní pozice právě pro hostujícího kapitána.
13'
Salva Sevilla pak zakončoval přímo na branku, mířil ovšem za vzdálenější tyč Doménechovy svatyně.
13'
Francis Coquelin stáhl k zemi rozběhnutého Daniho Rodrígueze, ten vybojoval žlutou kartu už pro druhého středopolaře Valencie.
12'
Budimir při průniku do pokutového území viditelně přidržel za dres Gabriela, píská se proti domácím.
11'
Francis Coquelin napřáhl ke střeleckému pokusu z dálky, jeho střela po zemi ale postrádala potřebnou kvalitu a mířila vedle domácí branky.
10'
Parejo od praporku rozehrál po zemi na Gayu, jeho centr ale nenašel před brankou nikoho v modrém.
9'
Průnik Kevina Gameira po levém křídle končí rohovým kopem pro Valencii, hostující hlavičkáři míří před Manola Reinu.
7'
Domácí skvěle sehráli standardní situaci, respektive Valencia vůbec nezvládla její bránění, když hosté ponechali uprostřed pokutového území naprosto osamoceného ANTONIA RAILLA, proti jehož přesné hlavičce byl brankář Doménech zcela bezmocný!
6'
Hostující kapitán Dani Parejo vidí brzy žlutou kartu za velmi ostrý zákrok na Daniho Rodrígueze.
5'
Domácí sehráli velmi pohlednou kombinaci na levém křídle, v jejím závěru pak ale Lago Júnior dostal nepřesnou kolmici, ke které měl blíže Gabriel.
3'
Lago Júnior potáhl míč podél levé postranní čáry, pak se pokusil o střílený centr, který doletěl těsně nad břevno hostující branky, Jaume Doménech ale měl situaci pod kontrolou.
3'
Úvodní minuty doprovází řada nepřesností na obou stranách, i přes nepříznivé počasí je ale terén výborně připraven.
1'
Rozehráno! Mallorca oblékla tradiční červeno-černou kombinaci, hostující Netopýři dnes hrají v modré sadě.
1'
Na Mallorce dnes výrazně prší a jelikož místní stadión není dešti moc uzpůsoben, tak utkání bude sledovat poloprázdné hlediště.
Valencia CF

Valencii se letos zadařilo v Lize mistrů, kde v nesmírně obtížné skupině s Chelsea, Ajaxem a Lille dokázala vyválčit dokonce první místo a za měsíc se v osmifinále soutěže utká s Atalantou Bergamo.

V La Lize Valencia zůstává neporažena na domácím trávníku (5-5-0), ze hřišť soupeřů už ale čtyřikrát přijela bez bodu (3-2-4. V součtu je zatím sedmá, na pozice zajišťující Ligu mistrů ztrácí čtyři body, přičemž třetí Atlético Madrid i čtvrtá Sevilla už mají svůj zápas dvacátého kola za sebou.

Minulý týden si Valencia zahrála španělský superpohár v Saúdské Arábii, kde prohrou 1:3 v semifinále s Realem Madrid ukončila sérii sedmi zápasů bez prohry ve všech soutěžích, ovšem stále zůstává neporažena v posledních pěti ligových zápasech.
RCD Mallorca

Mallorca v roce 2013 po šestnácti letech opustila nejvyšší španělskou soutěž, o čtyři roky později pak dokonce sestoupila i z té druhé, ovšem v nejrychlejší možné době se ze třetí ligy stačila vrátit do Primera Division. Postup si zajistila famózním obratem ve finále loňského playoff druhé nejvyšší soutěže, kdy po prohře v La Coruni 0:2 porazila Deportivo na domácím trávníku 3:0.

Do La Ligy Mallorca vůbec nevstoupila špatně, v říjnu dokonce porazila i Real Madrid, ovšem od 10. listopadu, kdy zvítězila 3:1 nad Villarrealem, marně čeká na další výhru. V následujících šesti kolech navíc získala jediný bod a tabulkou se postupně propadla až do sestupového pásma. Na osmnáctém místě sice zaostává za Celtou Vigo jen o skóre, další týmy už jsou ale vzdáleny o sedm a více bodů.

Hlavním důvodem aktuálního postavení je zejména naprosto tristní bilance na hřištích soupeřů, kde Mallorca získala jediný bod díky remíze 2:2 ve Vigu, všech dalších sedm zápasů prohrála. Do dnešního utkání ji tak může povzbudit fakt, že doma si nevede tak špatně (4-2-4).
Hezké nedělní poledne. Dnešní program zápasů největších evropských soutěží startuje ve Španělsku, kde se na Baleárských ostrovech utkají dva týmy se zcela opačnými ambicemi.

Domácího nováčka z Mallorcy čeká tvrdý boj o udržení prvoligové příslušnosti, naopak Valencia se chystá na tuhou bitvu o evropské poháry a zejména Ligu mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.