La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : CA Osasuna - 25. září 2019   21:00

Real
36' Vinícius Júnior (Kroos) • 72' Rodrygo (Casemiro)
2:0
(1:0)
Real
Aréola – Odriozola Arzallus, Ramos, Militao, Nacho Fernández – Casemiro, Kroos, Valverde (82. James Rodríguez) – Vinícius Júnior (71. Rodrygo), Jović, L. Vázquez.
Courtois – Carvajal, Varane, Benzema, James Rodríguez, E. Hazard, Rodrygo.
Mateu Lahoz – Cebrián, De Francisco
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
57 520 diváků
CA Osasuna
R. Martínez – Castellano, Navas, Roncaglia, Estupiñán – Mérida, R. Ibáñez (70. R. Torres), Moncayola – Brandon (65. Villar), Cardona (66. Ávila), R. García.
Herrera – Vidal, Ávila, R. Torres, Villar, Aridane, Perea.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:13.
Fotbalisté Realu Madrid porážejí Osasunu Pamplona 2:0 díky trefám Viníciuse Júniora a mladého brazilského debutanta Rodryga. Ten pojistil domácí výhru jen krátce po svém příchodu na trávník.

Osasuna na Santiagu Bernabeu nepředvedla takřka nic zaznamenání hodného a Real si i bez mnoha opor vítězství s přehledem pohlídal.
Hráčem zápasu je vyhlášen Éder Militao.
90+4'
90+3'
Po dobře sehraném rohu se z voleje opřel do míče Ávila, ovšem neprostřelil hradbu těl před Martínezem.
90+2'
Centr Lilla Castellana sice nenašel nikoho v červeno-modrém, hosté ale ještě vybojovali jeden rohový kop.
90+2'
Utkání už se spíše jen dohrává, domácí jsou s jeho průběhem spokojeni a hosté nemají potřebnou kvalitu na to, aby dokázali defenzivu Realu ještě ohrozit.
90+1'
Rozhodčí Antonio Mateu Lahoz oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Kroos hledal obloučkem v pokutovém území Vázqueze, toho si ale pohlídal bránící Pervis Estupiňán.
88'
Mezi Ávilou a Militaem to nadále vře, argentinský útočník Osasuny trefil brazilského fotbalistu do nosu a může být rád, že se znovu vyhl červené kartě, tentokrát po případné druhé žluté.
87'
Na střelecké pokusy už Real vede 11:2, na bránu je to 4:0.
86'
Po Kroosově rohovém kopu Luka Jović hlavou prodloužil míč ke vzdálenější tyči, kde hostující hráči nezachytili náběh naprosto osamoceného Rodryga, ten ale ve skluzu zakončoval mimo branku.
85'
Vázquezova střela zpoza pokutového území je sražena mimo hostující branku, Real bude pokračovat rohovým kopem.
84'
Zatímco hosté už mají dostřídáno, tak domácí trenér Zidane stále ještě disponuje jednou možnou změnou v sestavě.
83'
Rubén Martínez zaváhal při odkopu, trefil jen Toniho Kroose, odražený míč si pak ale nedokázal zpracovat Rodrygo.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází James Rodríguez.
81'
Do hry se připravuje James Rodríguez, kolumbijský fotbalista by měl zřejmě nahradit Federica Valverdeho.
80'
Žlutou kartu dostává Ezequiel Ávila (CA Osasuna).

Argentinský útočník trochu z frustrace dohrál Militaa po odehrání míče a tady může být za žlutou kartu ještě rád.
78'
Valverde sice odchází za postranní čáru po svých, ovšem zřejmě nebude moci v zápase pokračovat.
77'
Roberto Torres si neporadil s těžkým zpracováním míče, ten mu odskočil do zámezí.

Ošetřen pak musí být Federico Valverde, v akci možná budou muset být i nosítka. Domácího záložníka trápí svalové potíže.
75'
Na Vázquezův centr si naskočil Luka Jović, na míč ale jen stěží dosáhl a jemnou tečí jej nasměroval daleko za vzdálenější tyč pamplonské branky.
73'
Rozhodčí Mateu Lahoz ještě krátce ověřil situaci s kolegy u videa, tentokrát už ale bylo vše v pořádku a branka je uznána.
72'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Start v novém dresu jako ze sna! Po necelých dvou minutách pobytu na hřišti se trefuje RODRYGO!
Mladý Brazilec převzal dlouhé přenesení hry svého krajana Casemira, od postranní čáry potáhl míč do pokutového území a střelou kolem bránícího Lilla Castellana pak pokořil brankáře Martíneze!
71'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo.
70'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Robert Ibáñez, přichází Roberto Torres.
70'
K debutu ve španělské La Lize se chystá Rodrygo, osmnáctiletá posila z brazilského Santosu.
68'
Další střelecké zakončení domácích, Valverde ale ze střední vzdálenosti branku netrefil.
68'
Toni Kroos ránou zpoza pokutového území prověřil pozornost brankáře Martíneze, ten Němcovu ránu vyrazil mimo branku.
67'
Po ošetření brankáře Realu už se může zase ve hře pokračovat, Aréola zůstává mezi tyčemi a Thibault Courtois se mohl usadit zpět mezi náhradníky.
66'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Marc Cardona, přichází Ezequiel Ávila.
65'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Brandon, přichází Juan Villar.
65'
Třetí roh hostů se stal lahůdkou pro Alphonsa Aréolu, ten se ale zřejmě při stažení míče ze vzduchu zranil a bude potřebovat ošetření.
64'
Estupiňana vzal přes kotníky Lucas Vázquez, následnou standardní situaci hostů vyřešil Sergio Ramos, jenž odhlavičkoval míč za vlastní branku.
62'
Viníciusova střela postrádala přesnost, Real se ale zase brzy zmocnil míče a už je znovu usazen na útočné polovině.
61'
Casemiro ve středu hřiště podrazil Brandona, píská se proti domácím.
60'
Branka je odvolána kvůli ofsajdu!
59'
Rozhodčí Antonio Mateu Lahoz ještě řeší situaci s kolegy u videa, jednalo se o skutečně velmi těsnou ofsajdovou situaci.
58'
Přeci jen se LUKA JOVIĆ dočkal premiérové soutěžní branky v dresu královského klubu! Lucas Vázquez potáhl míč po útočné polovině, poté šikovně prostrčil míč do běhu Jovićovi a ten už obstřelil brankáře Rubéna Martíneze.
57'
Žlutou kartu dostává Nacho Fernández (Real Madrid CF).

Domácí bek zezadu objal Roberta Ibáňeze, stáhl jej k zemi a proti žluté kartě nemohl nijak diskutovat.
55'
Po nákopu z hloubi pole se dral do zakončení Marc Cardona, ovšem neprotlačil se přes důrazného Casemira.
53'
Utkání na stadiónu Santiaga Bernabeua sleduje 57 520 diváků.
52'
Po nedůrazném odkopu Estupiňana se z krkolomné pozice pokusil zakončit Kroos, jeho střela bez přípravy doskákala k Aréolovi.
51'
Přeci jen jsme se dočkali první střely hostů, Fran Merida ale střílel z obrovské dálky velmi nepřesně. Přesto se jedná o významný statistický zápis.
50'
Luka Jović mohl protrhnout střeleckou nulu po přestupu do Realu, když se objevil zcela osamocen před Martínezem, branku ale přestřelil!
49'
Meridův centr ke vzdálenější tyči před Cardonou odklidil Nacho Fernández.
49'
Brandon se pokusil neúspěšně proniknout po levé straně hřiště, navíc fauloval Militaa a rozehrávat může domácí brankář.
48'
Po rohu hosté nijak neohrozili Aréolu a nadále tak platí, že Osasuna v dosavadním průběhu zápasu ještě nevystřelila.
47'
Osasuna se pokusila brzy zaútočit, Ibáňezův centr Sergio Ramos srazil za branku a pokračovat se bude druhým rohem hostů, Real zahrával tři.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Real Madrid vede po prvním poločase nad Osasunou Pamplonou 1:0, když z vůbec jediné střely na bránu v celém úvodním dějství skóroval Vinícius Júnior, jehož ránu Raúl Navas tečoval do horního rohu vlastní branky.

Právě Raúl Navas je největším nebezpečím pro vlastního brankáře Rubéna Martíneze, ten v osmnácté minutě parádně vyrazil nešťastnou Navasovu střelu na vlastní branku.

Hosté se snaží hrát aktivně, ovšem v prvním poločase nedokázali vůbec vystřelit a tak není divu, že zatím prohrávají.
45+1'
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti rozhodčí Antonio Mateu Lahoz přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Cardona si naběhl na dlouhý pas z vlastní poloviny a mohl běžet vstříc brankáři Aréolovi, proti němu se ale zblízka nedokázal prosadit. Jednalo se zatím o nejnebezpečnější útočnou akci Osasuny v dosavadním průběhu zápasu.
44'
Centr Lilla Castellana zachytil ze vzduchu Alfonso Aréola.
43'
Luka Jović podnikl výpad otevřeným prostorem na pravém křídle, pak se ale v tísni nedokázal prosadit Lucas Vázquez.
42'
Z následné standardní situace domácí nedokázali nijak ohrozit Rubéna Martíneze. Tomu se jeho jediný dosavadní zákrok nepočítá do statistik, neboť nešťastné zakončení Raúla Navase na vlastní branku není oficiálně střelou.
41'
Lillo Castellano v krkolomné pozici u vlastního rohového praporku netrefil míč, naopak podrazil Nacha Fernándeze a prohlíží si žlutou kartu.
40'
Další zdravotní potíže hostujících zadáků, těžce ze země se teď zvedá Facundo Roncaglia, i ten by ale měl být schopen v zápase pokračovat.
39'
Real po zisku míče podnikl rychlý přechod do útoku, před pokutovým územím Valverde přiťukl míč proti noze Viníciusovi, jehož střela zpoza "šestnáctky" proletěla nad břevnem.
38'
Po odrazu míče do zámezí hosté vhazují na vlastní polovině.
36'
Los Merengues se ujímají vedení! Toni Kroos potáhl míč po útočné polovině, předal jej VINÍCIUSOVI JÚNIOROVI, jenž s pomocí jemné teče Raúla Navase nasměroval míč do vzdálenějšího horního rohu hostující branky mimo dosah Rubéna Martíneze!
34'
Lillo Castellano centroval od pravé postranní čáry, míč ze vzduchu stáhl brankář Aréola.
33'
Další náznak útočné akce hostů, Facundo Roncaglia přihrál do křídla Ibáňezovi a naběhl si do pokutového území na zpětnou přihrávku, na ni už ale nedosáhl.
32'
Odriozola se pokusil proniknout do pokutového území, tísněn Roncagliou už se ale ke střele nedostal a míče se zmocnil brankář Rubén Martínez.
31'
Úvodní půlhodina nabídla podprůměrnou podívanou, na střely vede Real 3:0, na bránu je to 0:0.
30'
Hezká kombinace hostů na pravém křídle, Marc Cardona pak ale nepřesně centroval.
28'
Lillo Castellano pronikl po pravé straně, pak se po jeho souboji se Sergiem Ramosem odrazil míč za domácí branku a ke Castellanově nevoli rozhodčí ukazují na branku Realu, odkud se bude rozehrávat.
27'
Ošetření Estupiňána už se přesunulo za postranní čáru a ve hře se může pokračovat. Mezitím se velmi aktivně začal rozcvičovat Aridane.
26'
Po střetu s vlastním spoluhráčem Roncagliou se na trávníku v bolestech svíjí Pervis Estupiňán a ekvádorský obránce vyžaduje ošetření.
25'
Lucas Vázquez se šikovně uvolnil na pravém křídle, pak ale svým prudkým centrem nenašel před brankou žádného ze spoluhráčů.

Odražený míč se ještě pokusil napálit na branku Kroos, ovšem neprocedil jej přes bránící hráče Osasuny.
23'
Robert Ibáňez byl faulován u středové čáry, hosté ale krátce po rozehrávce o míč přišli.
21'
Další útočná snaha Realu končí nezdarem, Vinícius byl u postranní čáry přistižen v postavení mimo hru.
19'
Toni Kroos se nadechl ke střele zpoza pokutového území, ovšem jeho rána prosvištěla vedle hostující branky.
18'
Málem jsme viděli gól dříve než jakoukoliv střelu! Po průniku Odrizozoly a nepříliš povedeném centru totiž Raúl Navas nečekaně zakončoval na vlastní branku a donutil brankáře Martíneze ke skvělému zákroku! Luka Jović pak měl ještě dobrou příležitost při dorážce, branku ale přestřelil.
17'
V jednu chvíli na trávníku zůstali ležet po střetech s protihráči Vinícius i Nacho Fernández, hůře vstával druhý jmenovaný, oba už jsou ale na nohou.
15'
První roh také pro hosty, skákavý centr Rubéna Garcíi odkopl Toni Kroos.
14'
Další útočná snaha Viníciuse, ten ale tentokrát centroval až za hostující branku a stále tak čekáme na vůbec první střelecký pokus v zápase.
13'
Hosté se pokusili zahrozit po levé straně, centr Rubéna Garcii ale našel jen hlavu připraveného Sergia Ramose.
12'
Domácí disponovali hned dvěma rohy v rychlém sledu, v obou případech rozehráli nakrátko a do zakončení se nedostali.

Pak odehráli míč z útočné poloviny až k brankáři Areolovi a z hlediště se ozývá drobný pískot netrpělivých fandů Realu.
11'
Vinícius Júnior průnikem po levém křídle vybojoval první rohový kop zápasu.
11'
Militao se tentokrát dopustil laciné ztráty na vlastní polovině, Brandon pak potáhl míč k pokutovému území, ke střele už se ale nedostal.
10'
Brzká žluta karta pro domácího stopera Édera Militaa, ten ve středu hřiště podkopl k zemi Brandona.
8'
Hosté se zmocnili míče na vlastní polovině a od obranného kvarteta se snaží rozjet útočnou akci.
6'
Valverde hledal centrem z pravé strany Vázqueze, ten se do zakončení nedostal.
5'
Nadále se v úvodu pokračuje ve velmi pozvolném tempu, zatím čekáme na ohrožení jedné z branek.
4'
První útočný výpad hostů vedl Ibáňez po pravém křídle, pak ale nepřesně centroval.
2'
V úvodu utkání mají domácí podle očekávání míč častěji na svých kopačkách, zatím se jim ale ještě nepovedlo přejít střed hřiště.
1'
Rozehráno! Fotbalisté Realu oblékli tradiční bílé dresy, hosté hrají v červeno-modré kombinaci.
1'
Před úvodním výkopem jsou oceněni Marcelo, Sergio Ramos, Luka Modrić a Eden Hazard, kteří se v týdnu dostali do nejlepší sestavy FIFA tohoto roku.

Real Madrid CF: Aréola – Odriozola Arzallus, Ramos, Militao, Nacho Fernández – Casemiro, Kroos, Valverde – Vinícius Júnior, Jović, L. Vázquez.
Náhradníci: Courtois – Carvajal, Varane, Benzema, James Rodríguez, E. Hazard, Rodrygo.

CA Osasuna: R. Martínez – Castellano, Navas, Roncaglia, Estupiñán – Mérida, R. Ibáñez, Moncayola – Brandon, Cardona, R. García.
Náhradníci: Herrera – Vidal, Ávila, R. Torres, Villar, Aridane, Perea.

Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián, De Francisco.
CA Osasuna

Hosté z Pamplony se vrátili do La Ligy poprvé od sezóny 2016/2017, kdy sestoupili do druhé nejvyšší soutěže. Tu Osasuna loni ovládla se značným náskokem.

La Ligu Osasuna rozehrála cenným vítězstvím 1:0 v Leganes a následovaly hned čtyři remízy v řadě, tři z nich na domácím trávníku. Kromě Eibaru a Betisu se tam Osasuna podělila o body také s Barcelonou (2:2).

Na stadiónu Santiaga Bernabea Osasuna nedokázala bodovat od prosince 2005, kdy uhrála remízu 1:1. Poslední vítězství je ještě o rok starší, v dubnu 2004 senzačně zvítězila nad domácím Realem 3:0.
Real Madrid CF

Real Madrid zahájil sezónu vítězstvím 3:1 ve Vigu a zdálo se, že je na nejlepší cestě napravit loňskou zpackanou sezónu, kdy obsadil třetí místo ve španělské lize a v Lize mistrů nedokázal dohrát slibně rozehrané osmifinále po výhře 2:1 v Amsterdamu na Ajaxu.

Po utkání ve Vigu ale začaly nezdary Realu. V domácím utkání s Valladolidem se Real dlouho trápil, nakonec přeci jen skóroval v 82. minutě, ovšem v závěru se hostům ještě povedlo senzačně vyrovnat.

Ve čtvrtém kole si Real dokázal zkomplikovat hladce rozjetý zápas proti Levante, po poločase 3:0 dvakrát inkasoval a nakonec byl rád za těsnou výhru 3:2.

Vstup do Ligy mistrů Realu vůbec nevyšel, když v Paříži nevystřelil ani na branku a prohrál tam 0:3. Pak si ale připsal důležité vítězství v Seville 1:0 díky trefě Karima Benzemy.
Hezký večer při sledování přenosu ze španělské La Ligy, v souboji dosud neporažených týmů Real Madrid na Santiagu Bernabeu přivítá Osasunu Pamplona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.