La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : CD Leganés - 30. října 2019   21:15

Real
7' Rodrygo (Benzema) • 8' Kroos (Benzema) • 25' Ramos  • 69' Benzema  • 90+1' Jović (Carvajal)
5:0
(3:0)
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Valverde (75. Isco), Casemiro, Kroos (62. Modrić) – Rodrygo, Benzema (70. Jović), E. Hazard.
Aréola – Jović, L. Vázquez, Militao, Modrić, F. Mendy, Isco.
Soto – Costoya, Álvarez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
CD Leganés
Soriano – Bustinza (C) (72. Rosales), Tarín, Omeruo, J. Silva – Rivera, Awaziem – Braithwaite, Óscar Rodríguez (66. Ruibal), Rodrigues (56. Recio) – Nasjrí.
Cuéllar – Arnáiz, Carrillo, Ruibal, Rosales, Aviles, Recio.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:12.
Real Madrid dnes žádné překvapení nedopustil. Poslední Leganés vyprovodili hráči Bílého baletu výsledkem 5:0.

Domácí položili základ k hladké výhře hned v úvodu zápasu. V 7. minutě otevřel skóre po Benzemově sklepnutí Rodrygo a o chvíli později opět Benzema nahrával před bránu Tonimu Kroosovi, jenž zvýšil na 2:0. Na třetí trefu domácích se pak čekalo do 25. minuty. Po faulu brankáře Soriana na Hazarda byla nařízena penalta, kterou na první pokus neproměnil Sergio Ramos. Hostující gólman však vyběhl z brankové čáry a tak dostal Ramos ještě jeden pokus a napodruhé se již nemýlil.

Po změně stran se Real prosadil ještě dvakrát. V 69. minutě proměnil druhou penaltu v zápase Karim Benzema a v samotném závěru duelu se trefil hlavou střídající Luka Jović. Domácí se tak v tabulce soutěže posunuli na druhé místo, Leganés zůstává poslední.
90+3'
90+3'
Střela Modriće byla sražena na rohový kop. Po něm se míč v šestnáctce dostal k Raphaëlovi Varanovi, který ho v pádu nedostal z bezprostřední blízkosti na Soriana!
90+1'
Zápas bude nastaven o tři minuty.
90+1'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Pátého gólu se nakonec publikum na Santiagu Bernabéu dočkalo! Dani Carvajal poslal z pravé strany šestnáctky centr na vzdálenější tyč, odkud míč hlavou usměrnil do sítě střídající LUKA JOVIĆ – 5:0.
90'
Po přihrávce Modriće vbíhal do šestnáctky Rodrygo. O míč ho připravil stoper Omeruo.
88'
Na druhé straně měl na kopačce čestný úspěch hostí Jonathan Silva. Ten zakončoval z levé strany šestnáctky do připraveného Courtoise!
87'
Se stavem se pokusil pohnout Luka Jović. Jeho střelu k bližší tyči vyrazil Soriano.
85'
Real hraje s chutí. Domácí by rádi potěšili fanoušky ještě jedním gólem.
83'
Nic z něj ale nevytěžili. Domácí budou vhazovat.
83'
Zaútočili také hosté. Aitor Ruibal pro ně získal roh.
82'
Modrič připravil šanci pro Marcela. Jeho ránu nártem vytáhl na roh Soriano!
80'
Co scházelo ke vstřelení pátého gólu! Rodrygo nahrál za obranu Hazardovi, který chtěl celou akci vyšperkovat přihrávkou před prázdnou bránu. Tam těsně nedosáhl Varane. Scházel mu tak krok.
79'
Rodrygo postupoval dopředu po levém křídle. Po obranném zákroku Awaziema budou domácí zahrávat rohový kop.
77'
Roberto Rosales si naběhl za záda Marcela. Ten o něm ale věděl a míč před ním odehrál.
75'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Isco.
74'
Luka Jović poslal hlavou míč do hostující sítě. Gól ale neplatí, útočník Madridu byl v ofsajdu!
72'
Rodrygo předložil z pravé strany míč do šestnáctky Lukovi Jovićovi. Ten se gólem neuvedl. Jeho střela skončila půl metru vedle pravé tyče!
72'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Unai Bustinza, přichází Roberto Rosales.
70'
A pro Benzemu zápas končí. Na hřiště přichází Luka Jović.
69'
KARIM BENZEMA se dočkal gólu! Z pokutového kopu zamířil k pravé tyči, zatímco si brankář Soriano vybral druhou stranu – 4:0.
68'
Druhá penalta pro Real! Luka Modrić si v pokutovém území hodil míč do protipohybu Omerua, který mu nechal v cestě nohu.
67'
Karim Benzema hraje velmi dobrý zápas, ale střelecky mu zatím není přáno. Francouzský útočník Realu si navedl míč na pravačku a z 18 metrů vypálil. Jeho přízemní rána skončila na tyči!
66'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Aitor Ruibal.
63'
Marcelo nahrál doleva Hazardovi, který chtěl brazilskému spoluhráči míč vrátit. Nebyl ale dostatečně přesný a Marcelo, ve snaze získat balón zpět, fauloval protihráče. Dokonce tak ostře, že mu za to dal sudí Soto žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Luka Modrić.
62'
Žlutou kartu dostal hostující Christian Rivera. Ten si pomohl v souboji rukama.
62'
Domácí kouč Zinedine Zidane chystá své první střídání. Do hry půjde Luka Modrić.
60'
Zajímavá akce domácích. Na centr z pravé strany před bránou nedosáhl Benzema.
59'
Unai Bustinza napravo poslal míč na rozběhnutého Braithwaita. Ten odcentroval do rukavic brankáře Courtoiuse.
58'
Hosté měli k dispozici přímý kop. Zkusili signál, kdy Awaziem posunul míč na Jonathana Silvu,který nahrával spoluhráči v šestnáctce. Domácí to však přečetli a balón získali.
57'
Domácí s vědomím jasného vedení trošku polevili a nechávají soupeře držet míč.
56'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Kévin Rodrigues, přichází Recio.
55'
Hosté budou střídat, do hry se chystá Recio. Uvidíme, koho nahradí.
53'
Toni Kroos zahrál standardní situaci přímo do rukavic Juana Soriana.
52'
Jonathan Silva zastavil faulem kličky Edena Hazarda, který si seběhl na pravou stranu. Je z toho žlutá karta pro hostujícího obránce.
51'
Hosté se vydali do rychlého protiútoku. Óscar Rodríguez nahrál na pravou stranu Braithwaitovi, který vystřelil. Courtois však neměl s přízemním pokusem velký problém a míč ztlumil v rukavicích.
50'
Óscar Rodríguez byl ve středu hřiště faulován Casemirem. Rozehrávají hosté.
48'
Odražený míč po odvráceném rohu se dostal k Marcelovi. Ten si ho navedl na svou slabší pravačku a střelou do středu brány připravil brankáři Sorianovi docela příjemnou práci.
47'
Centr Rodryga byl sražen do zámezí. Rohový kop pro Real.
47'
Do druhé půle oba týmy vstoupily beze změn v sestavách.
46'
Rozhodčí Soto nakonec nenastavil vůbec nic a ukončil první poločas. Ten fotbalisté Realu Madrid zvládli velmi dobře a nad posledním celkem tabulky vedou 3:0. Domácí neponechali od začátku nic náhodě a dvěma zásahy v rozmezí zhruba 90 sekund určili ráz utkání. V 7. minutě otevřel skóre po Benzemově sklepnutí Rodrygo a o chvíli později opět Benzema nahrával před bránu Tonimu Kroosovi, jenž zvýšil na 2:0. Na třetí trefu domácích se pak čekalo do 25. minuty. Po faulu brankáře Soriana na Hazarda byla nařízena penalta, kterou na první pokus neproměnil Sergio Ramos. Hostující gólman však vyběhl z brankové čáry a tak dostal Ramos ještě jeden pokus a napodruhé se již nemýlil.
45'
45'
První poločas se už spíše jen dohrává. Uvidíme, zda sudí něco nastaví.
43'
Hosté se dostali na svou útočnou polovinu. Óscar Rodríguez posílal míč před bránu Realu, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl v pozici, aby mohl tuto nabídku zachytit.
42'
Následný přímý kop zahrával Karim Benzema. Jeho střela skončila nad břevnem.
41'
Průnik Toniho Kroose zastavil faulem Unai Bustinza. Hostující kapitán si prohlédl žlutou kartu.
39'
Krásná spolupráce mezi Karimem Benzemou a Carvajalem zakončoval prvně jmenovaný. Soriano předvedl výborný zákrok a vyrazil střelu francouzského útočníka.
37'
Domácí mají klid na kopačkách a je to znát. Po další postupné kombinaci se dostal v šestnáctce k míči Kroos, který hledal obloučkem Benzemu. Tomu na poslední chvíli sebral zakončení Rodrigo Tarín.
36'
Hosté kontrovali centrem Silvy. Po zásahu obránce si míč stáhl ze vzduchu Courtois.
36'
Domácí v poklidu kombinovali. Nakonec přišel centr Marcela z levé strany, který zkrotil brankář Soriano.
34'
Hosté zahrávali rohový kop. Kévin Rodrigues centroval na přední tyč, ale domácí obrana byla připravena.
32'
Půl hodina zápasu za námi a Real směřuje k jednoznačné výhře. Uvidíme, zda mu to poslední celek tabulky ještě zkusí nějak zkomplikovat...
30'
Další příležitost na skórování si vytvořili domácí. Rodrygo z pravé strany naservíroval míč před bránu pro Federica Valverdeho, který však přestřelil!
28'
Z něj už hosté další příležitost nevytěžili.
27'
Hosté mohli snížit! Ze střední vzdálenosti vypálil Martin Braithwaite a balón směřoval do levé šibenice brány Realu. Thibaut Courtois však předvedl skvělý zákrok a vyškrábl míč na rohový kop.
25'
Na druhý pokus už SERGIO RAMOS nezaváhal! Penaltu zahrál do protipohybu brankáře Soriana – 3:0.
24'
Hostující brankář dostal za svůj prohřešek žlutou kartu.
23'
Pokutový kop Sergia Ramose brankář Soriano vyrazil! Rozhodčí však po konzultaci s asistentem u videa nařizuje opakování pokutového kopu! Hostující gólman totiž předčasně ukročil z brankové čáry!
22'
Penalta pro Real! Eden Hazard dostal přihrávku za obranu, obhodil si vybíhajícího Soriana a přepadl přes jeho ruce. Rozhodčí je nekompromisní!
21'
Ten byl rozehrán nakrátko. K centru se pak dostal Varane a Karim Benzema zakončoval akrobaticky. Míč skočil vedle pravé tyče!
20'
Karim Benzema hraje výborný zápas! Patičkou poslal míč proti noze Toniho Kroose, jehož dobrou střelu vytáhl na roh brankář Soriano.
19'
Další útočnou akci Leganés vedl po pravém křídle Martin Braithwaite. Jeho centr ale neprošel až před bránu soupeře.
16'
Hosté v ojedinělé útočné akci. Kévin Rodrigues se dokonce odhodlal ke střeleckému pokusu, který se ale mezi tyče nevešel.
15'
Bílý balet soupeři vůbec nepůjčuje míč. Zatím sledujeme jednoznačný zápas.
13'
Domácí se snaží využít momentum a pokračují v náporu. Hráči Legánes jsou v deseti zatlačeni v blízkosti své šestnáctky.
10'
Hosté určitě doufali ve zcela jiný začátek. Jistě chtěli držet co nejdéle nulu a Real znervóznit. Madridští se po dvou gólech naopak hodně uklidnili.
8'
Tohle je pro domácí skvělý začátek! I na tomhle gólu má velký podíl Benzema, který na levé straně pokutového území vyzpovídal obránce a přihrál míč do malého vápna, odkud ho patičkou tečoval za Sorianova záda TONI KROOS – 2:0.
7'
Bílý balet jde do vedení rychlým gólem! Po přenesení hry na levou stranu si míč vyměnili Hazard a Marcelo. Druhý jmenovaný přetáhl centr na zadní tyč, odkud Karim Benzema poslal balón z první do předbrankového prostoru a RODRYGO ho pohodlně usměrnil do sítě.
6'
Hosté v náznaku své první útočné akce. Tu podpořil po levé straně Jonathan Silva, který posílal míč do šestnáctky, ale nabíhající Nasjrí to měl k balónu příliš daleko.
3'
Hráči Realu od začátku zatlačili svého soupeře k jeho šestnáctce. Benzema nyní centroval z levé strany na vzdálenější tyč, kde hlavou nedosáhl na balón Rodrygo.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Valverde, Casemiro, Kroos – Rodrygo, Benzema, E. Hazard.
Náhradníci: Aréola – Jović, L. Vázquez, Militao, Modrić, F. Mendy, Isco.

CD Leganés: Soriano – Bustinza (C), Tarín, Omeruo, J. Silva – Rivera, Awaziem – Braithwaite, Óscar Rodríguez, Rodrigues – Nasjrí.
Náhradníci: Cuéllar – Arnáiz, Carrillo, Ruibal, Rosales, Aviles, Recio.

Rozhodčí: Soto – Costoya, Álvarez.
V loňské sezóně Real na domácí půdě Leganés zdolal 4:1, ale na hřišti soupeře jen remizoval 1:1. Oba celky se pak utkaly také v Copa del Rey. Madridští v podstatě rozhodli o postupu hned v domácím zápase, v němž zvítězili 3:0. Porážka 0:1 z trávníku soupeře už na tom nic změnit nemohla.
Real Madrid CF (6. místo, 5 – 3 – 1, skóre 5:14, 5 bodů)
Fotbalisté Realu jsou za své letošní výkony často kritizováni. Nevyšel jim především vstup do Ligy mistrů, v níž si na úvod přivezli porážku 0:3 z Paříže a poté doma jen remizovali s Bruggami. V La Lize navíc Bílému baletu patří až šesté místo, ale to je způsobeno především odloženým El Clássicem. Real má totiž jen o dva body méně než vedoucí Granada a na další týmy ztrácí ve vyrovnané tabulce dokonce pouze bodík. V posledním ligovém utkání Madrid překvapivě padl 0:1 na hřišti nováčka z Mallorky. Poté zvítězil v LM 1:0 na půdě Galatasaraye.

Posledních 5 zápasů Realu:
Atlético – Real 0:0
Real – Bruggy 2:2 (LM)
Real – Granada 4:2
Mallorca – Real 1:0
Galatasaray – Real 0:1
CD Leganés (20. místo, 1 – 2 – 7, skóre 5:14, 5 bodů)
Fotbalisté Leganés tabulku La Ligy uzavírají. Doplácejí především na špatnou ofenzivní část své hry, jelikož pouhých 5 vstřelených gólů je spolu s dalšími dvěma kluby nejhorší počin v celé soutěži. Na první výhru v sezóně tak celek z předměstí Madridu čekal až do minulého kola. V něm Los Pepineros zdolali na domácím hřišti 1:0 nováčka z Mallorky.

Posledních 5 zápasů Leganés:
Leganés – Bilbao 1:1
Granada – Leganés 1:0
Leganés – Levante 1:2
Getafe – Leganés 2:0
Leganés – Mallorca 1:0
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! V do týdne vloženém 11. kole španělské La Ligy se utkají také Real Madrid a Leganés. Domácím patří ve vyrovnané tabulce soutěže šesté místo, Leganés ji uzavírá. Bílý balet tedy bude velkým favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.