La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Espanyol - 7. prosince 2019   13:00

Real
37' Varane (Benzema) • 79' Benzema (Valverde)
2:0
(1:0)
Real
Courtois – Carvajal, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Kroos (71. Modrić), Casemiro, Valverde – Rodrygo (85. B. Díaz), Benzema, Vinícius Júnior (85. Militao).
Aréola – Militao, Modrić, Jović, Odriozola Arzallus, Isco, B. Díaz.
Santiago Jaime Latre – Jorge Bueno Mateo, Fernando Tresaco Escabosa
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Espanyol
Diego López – David López (C), Espinosa, F. Calero – Roca – V. Gómez, Granero (73. Lozano), Darder, Vilà – Lej (65. Campuzano), Calleri (83. Melendo).
Prieto – Pipa, Pedrosa, Lluis López, Melendo, Lozano, Campuzano.

Z tohoto zápasu je to ode mě vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:13.
Je dobojováno a z výhry se mohou radovat fotbalisté Realu. Ti ve druhém poločase pokračovali v kvalitním výkonu a nedopustili žádné drama. Sami naopak ještě zásluhou Benzemy jednu branku přidali a zvítězili 2:0. Jedinou kaňkou na tomto utkání je vyloučení Ferlanda Mendyho, které přišlo v 83. minutě.
90+3'
90+2'
Bílý balet měl ještě v závěru standardní situaci. Tu rozehrál Luka Modrić, jehož centr ale odvrátil David López.
90+1'
Žlutou kartu dostává Sergi Darder (Espanyol Barcelona).
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90'
Z pravé strany nabízel míč do šestnáctky Roca, ale ve vápně se nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.
89'
Na střídajícího Campuzanu letěl i další pas, ovšem tentokrát si pro změnu pro balon došel Courtois.
88'
Nákop brankáře Lópeze sice doputoval až ke Campuzanovi, jenže ten se v době přihrávky nacházel v ofsajdu, a proto byla hra přerušena.
87'
Domácí jsou si moc dobře vědomi svého náskoku, a proto se nyní dopředu příliš neženou.
86'
Militao hned musel předvést jistý skluz, neboť jinak by se z pravé strany hnal na Courtoise Gómez.
85'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Brahim Díaz.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Éder Militao.
83'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Oscar Melendo.
83'
Že by tu přeci jen byla zápletka? Ferland Mendy ve středu hřiště tvrdě fauloval Lozana, za což byl potrestán žlutou kartou. A jelikož se jednalo už o druhou v dnešním utkání, tak následovalo vyloučení.
82'
Přesto se ale hosté snaží něco vymyslet směrem dopředu. Po křídle individuálně zkoušel Lozano, nicméně jeho akce ztroskotala na Ramosovi.
81'
Madrid je nyní už k vítězství opravdu blízko a musel by se stát malý fotbalový zázrak, aby Espanyol bral z tohoto mače alespoň bod.
79'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Nyní už to KARIMU BENZEMOVI vyšlo a Real vede 2:0! Francouzský kanonýr sám rozjel akci svého celku, poté poslal míč na Valverdeho, jenž mu ho následně ve vápně vrátil a Benzema už neměl problém s tím přidat jedenáctý přesný zásah v sezoně.
78'
Modrić hledal kolmým pasem rozběhnutého Benzemu, jenže k tomu se balon kvůli zásahu Espinosy nedostal.
77'
Belgický gólman měl práci i o pár chvil později, když bez problémů lapil zakončení Calleriho.
76'
Ten si vzal na starost Darder, který však pouze načechral balon do rukavic připraveného Courtoise.
Z velké dálky to nyní zkusil Gómez. Ten bránu sice netrefil, avšak po jemné teči Carvajala z toho bude rohový kop.
75'
Darder hledal dlouhým pasem čerstvého Lozana, ovšem ten nedokázal balon zastihnout na hrací ploše.
74'
Žlutou kartu dostává Federico Valverde (Real Madrid CF).
73'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Esteban Granero, přichází Pol Lozano.
72'
S další akcí Realu chtěl přispěchat Rodrygo, ovšem jeho průnik po pravé straně zastavil Espinosa.
71'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Luka Modrić.
71'
Vinicíus se protáhl po levém křídle a následně vybídl ke skórování Benzemu, který ale ve své druhé šanci znovu selhal a bránu z dobré pozice netrefil.
70'
Na Darderův centr si naskakoval Espinosu, před kterým ale stačil míč odhlavičkovat Ramos.
69'
Rodrygo zbytečně ztratil balon a poté musel zatáhnout za záchrannou brzdu, čímž nabídl Barceloně volný přímý kop.
68'
Ke střele se odhodlal Casemiro, jenž ale neseřídil svá mířidla a bránu o pořádný kus přestřelil.
67'
Valverde získal míč na útočné polovině a následně byl faulován Rocou, Real bude mít k dispozici standardní situaci z velmi zajímavé pozice.
66'
Vinícius si navedl balon do středu hřiště a poté vypálil, ale přes shluk těl jeho rána neprošla.
65'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Wu Lej, přichází Victor Campuzano.
63'
Roh nic důležitého nepřinesl a naopak slibně se rozvíjející brejk Espanyolu musel jen za cenu žluté karty překazit Ferland Mendy.
63'
A poté, co byl zblokován centr Mendyho, uvidíme rohový kop v podání hráčů Realu.
62'
Po faulu na Rodryga měli domácí volný přímý kop. Z toho se sice nic nenarodilo, avšak Bílý balet i nadále zůstane v držení balonu.
61'
Žlutou kartu dostává Fernando Calero (Espanyol Barcelona).
61'
David López teď pod tlakem odehrál míč jen k Mendymu a měl velké štěstí, že francouzskému obránci balon uskočil do zámezí.
60'
Nakonec přišel centr z pravé strany, pro který se ale v pohodě došel Courtois.
59'
Vilà teď poměrně ostře atakoval Carvajala, ovšem hlavní sudí nechal hru plynout dál a hosté mohou kombinovat okolo pokutového území Madridu.
58'
Po akci Rodryga se míč přes Benzemu dostal až ke Kroosovi. Ten nakonec vypálil zpoza vápna, jenže bránu Lópeze netrefil.
57'
Kroos chtěl přenést hru doprava na Carvajala, nicméně jeho nepovedenou přihrávku vystihl Darder.
56'
Roh nerozehráli hosté vůbec špatně a v šestnáctce Realu nastaly nemalé zmatky, ovšem nakonec se balon od jednoho z hráčů Espanyolu odporoučel do zámezí a bude z toho odkop od brány.
55'
Na druhé straně pálil z dobré pozice Wu Lej, ovšem jeho pokus stačil srazit na rohový kop Ramos.
54'
Už to mohlo být o dvě branky! Benzema se z levé strany řítil sám na bránu, jenže střelou na zadní tyč Lópeze nepřekonal.
53'
Z pravé strany poslal do vápna dobrý centr Carvajal a Benzemovi chybělo jen pár decimetrů k tomu, aby na balon dosáhl.
52'
Varane si nyní dovolil opravdu hodně, když z pozice poslední hráče udělal kličku Callerimu. Za svou odvahu byl ale odměněn a teď může založit další akci svého celku.
51'
Mendy se vydal dopředu a málem se prodral až ke střele, jenže v klíčový moment si balon ukopl od nohy a poté už ho nedokázal zastihnout na hrací ploše.
50'
Calero hledal dlouhým nákopem Wu Leje, avšak jeho pas byl příliš dlouhý a zamířil až do rukavic Courtoise.
49'
Dobře to teď udělal Calleri, který udržel míč před Ramosem a poté se jím nechal faulovat.
48'
Darder se dostával do slibné šance, ovšem na poslední chvíli mu balon parádním skluzem vypíchl vracející se Casemiro.
47'
Dopředu se chtěl rychle vydat Rodrygo, který bal ale zdvojen a poté mu míč odebral Roca.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém poločase.
46'
Je za námi první půle dnešního utkání mezi Realem Madrid a Espanyolem a spokojenější zatím mohou být domácí. Ti do zápasu vstoupili velmi aktivně, nicméně branka stále ne a ne přijít. Na druhé straně naopak mohl hosty poslat do vedení Granera, jenž však ztroskotal na pozorném Courtoisovi. Nakonec se Ramos a spol. dostali do vedení ve 37. minutě, kdy se přesně trefil Varane.
Po závěrečném hvizdu se do menší strkanice pustili Carvajal a Calleri. Oba kohouty ale od sebe rychle odtrhli jejich spoluhráči a vše se obejde bez karetního trestu.
45+4'
45+3'
Hosté ještě dostali k dispozici volný přímý kop, avšak ten obrana Realu bez sebemenších problémů odvrátila.
45+2'
Čínský útočník Wu Lej se ještě pokusil proniknout po pravé straně, ovšem na Mendyho nevyzrál.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Domácí už zřejmě chtějí úvodní pětačtyřicetiminutovku pouze dohrát, momentálně si totiž jen nahrávají na vlastní polovině.
44'
Vinícius se po zisku balon vydal rychle dopředu, pláchl všem obráncům a poté dnes již poněkolikáté prověřil Diega Lópeze, který si však připsal další úspěšný zákrok.
43'
Calleri dostal hodně prostoru k centru, jenže ideální moment pro nahrávku prováhal a následně mu míč odebral Varane.
42'
Nakonec David López po svých odkulhal za postranní čáru a zdá se, že minimálně do konce prvního poločasu to ještě bude chtít zkusit.
41'
Hostující kapitán je stále v péči lékařů a není jisté, zda mu jeho zdravotní stav dovolí pokračovat v dnešním utkání.
40'
Vinícius při snaze změnit směr podklouzl a nešťastně při tom zasáhl do nohy Davida Lópeze, který si okamžitě žádá lékařské ošetření.
39'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Wu Lej, ovšem jeho akci středem hřiště přerušil dobrým obranným skluzem Ramos.
37'
Z rohového kopu sice nic nevzniklo, nicméně akce Realu pokračovala a nakonec je z toho první branka zápasu! Benzema před vápnem se štěstím udržel míč a poté jej posunul na RAPHAËLA VARANA, jenž přesnou ranou na zadní tyč nedal Lópezovi šanci zasáhnout.
37'
Valverde napřáhl k tvrdé pumelici a tu musel pohotovým zákrokem vyrazit López. Uvidíme další roh.
36'
Madrid se znovu snaží kombinovat na polovině soupeře, nicméně obrana hostů v posledních momentech funguje velmi dobře.
35'
Rodrygo při snaze dostat se před Vilu pomohl nedovoleným způsobem a bal mu odpískán faul.
34'
Další nabídku posílal do vápna Mendy, nicméně ani tuto nahrávku si nikdo ve světle zeleném nenašel.
33'
Aktivní Vinícius se znovu zbavil svého strážce a poté hledal ve vápně číhajícího Benzemu, avšak míč ke svému adresátovi nedoputoval.
32'
Granero přetáhl svůj centr až na zadní tyč, kde však úřadoval Ramos, jenž odklidil míč pryč z pokutového území.
31'
Standardní situaci uvidíme také v podání hostů, jelikož Darder byl u postranní čáry faulován Mendym.
30'
Následně mohl Madrid udeřit z volného přímého kopu, jenže to by nesměl Kroosovu nabídku odhlavičkovat Roca.
29'
Na druhé straně pálil z dobré pozice Vinícius, nicméně s jeho střelou neměl López příliš velké starosti.
28'
A nakonec se dostali i do dobré šance! Calleri poslal do šestnáctky velmi dobrý centr a míč si našel Granero, jehož hlavičku z hranice malého vápna brilantním zákrokem vyškrábl Courtois.
27'
Hosté se po nevýrazném úvodu osmělili a nyní svým aktivním napadáním dělají domácím poměrně velké starosti.
26'
Wu Lej si teď vůbec neporozuměl s Darderem a po jejich neshodě uvedou domácí balon do hry autovým vhazováním.
24'
Vinícius u postranní čáry dohrál Rocu a hlavní sudí opět píská nedovolený zákrok. Brazilský mladík by si měl dávat pozor, neboť jednu žlutou kartu už má.
23'
Benzema se dravě hnal za odraženým balonem, avšak první u něj byl Calero, jenž ho následně poslal na volného Espinosu.
22'
Hosté znovu aktivně presovali a hráči Realu nakonec museli hru otočit dozadu, do kombinace se zapojil také Thibaut Courtois.
21'
Následovala tedy standardka Espanyolu, která však žádné nebezpečí nepřinesla. Naopak ve vápně byl faulován Varane, takže míč znovu poputuje na kopačky domácích fotbalistů.
20'
Na hřišti se nám v posledních minutách lehce přitvrdilo. Dalším zákrokem za hranicí pravidel se provinil Casemiro.
19'
Carvajal prostrkával balon na Rodryga, jenže ten se zrovna vracel z ofsajdu, a proto se do hry ani nezapojoval.
18'
Po zákroku Viníciuse musel být ošetřován brankář López, jenž se ale po chvilce zvedl a bude moct pokračovat ve hře.
17'
Žlutou kartu dostává Vinícius Júnior (Real Madrid CF).
16'
Rodrygo se pokusil překonat obranu soupeře individuální akcí, avšak před vápnem mu stopku vystavil Espinosa.
15'
Žlutou kartu dostává Esteban Granero (Espanyol Barcelona).
14'
Bílý balet i nadále dominuje a nyní měl k dispozici další rozehrávku od rohového praporku, Kroosovu nabídku ale odvrátil Calero.
13'
Samotný roh svěřenci kouče Machína ubránili, ovšem poté se před šestnáctkou k míči dostal Rodrygo, jehož rána proletěla kousek vedle levé tyče Lópezovy brány.
12'
Valverdeho rána zpoza šestnáctky byla zblkována jedním z obránců hostů a bude z toho první rohový kop zápasu.
11'
Mendy si zabíhal za obranu na nákop Kroose, ale nakonec nebyl dost rychlý na to, aby zastihl balon na hrací ploše.
10'
Casemiro v hlavičkovém souboji lehce postrčil Granera a hlavní sudí okamžitě píská, rozehrávat budou barcelonští.
9'
Wu Lej se vydal napadat rozehrávku Madridu a za svou aktivitu byl odměněn, Carvajal totiž pod tlakem odehrál míč jen do zámezí.
8'
Diego López musel poprvé zasahovat. Vinícius se krásně protáhl kolem svého strážce a poté z úhlu vypálil, jenže brankář Espanyolu byl pozorný a jeho zakončení vyrazil. Následná dorážka Valverdeho už neznamenala pro hostující svatyni žádné nebezpečí.
7'
Casemiro si všiml rozběhnutého Rodryga a hned mu také adresoval svůj pas, nicméně ten byl nakonec moc prudký a balon doskotačil až do zámezí.
6'
Poprvé se dopředu vydali také hráči Barcelony, jenže po nepřesné přihrávce Dardera z toho bude jen odkop od brány.
5'
Další nabídku poslal do pokutového území Rodrygo, jehož centr odvrátil před dobíhajícím Benzemou Calero.
4'
Real se hned na začátku utkání snaží dostat hosty pod tlak a zatím se jim to poměrně daří, neboť kombinují na útočné polovině.
3'
Vinícius se zbavil dvou protihráčů a následně chtěl poslat míč do vápna, ovšem jeho centr neprošel přes dobře postaveného Davida Lópeze.
2'
Krátce po rozehrávce vyslal Espinosa dlouhý nákop na Calleriho, jenž byl v souboji přetlačen Ramosem.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Espanyolu, kteří dnes nastupují v modro-bílých dresech. Jejich soupeř se naopak navlékl netradičně do světle zelené sady.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Valverde – Rodrygo, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Aréola – Militao, Modrić, Jović, Odriozola Arzallus, B. Díaz, Isco.

Espanyol Barcelona: Diego López – David López (C), Espinosa, F. Calero – Roca – V. Gómez, Granero, Darder, Vilà – Lej, Calleri.
Náhradníci: Prieto – Pipa, Pedrosa, Lluis López, Melendo, Lozano, Campuzano.

Rozhodčí: Santiago Jaime Latre – Jorge Bueno Mateo, Fernando Tresaco Escabosa.
Espanyol Barcelona

Espanyol to má naopak přesně obráceně, minulý ročník pro ně byl velmi úspěšný a díky sedmému místu se probojovali do Evropské ligy. Letos se mu ale vůbec nedaří na loňský rok navázat a v lize se velmi trápí. Barcelonští se aktuálně krčí na předposledním místě a zatím patří mezi největší zklamání této sezony. Ve spodku tabulky se svěřenci kouče Machína nachází i proto, že jejich defenziva je s osmadvaceti inkasovanými brankami vůbec nejhorší ze všech účastníků nejvyšší španělské soutěže. V úplně ideálním rozpoložení se nenachází ani ofenziva, která je pro změnu druhá nejslabší. Dva z celkových deseti gólů vstřelil Espanyol minulý týden proti Osasuně, nicméně na body nestačilo a byla z toho prohra 2:4.
Real Madrid CF

Po nevydařené minulé sezoně, kdy královský klub skončil v lize „až“ třetí, se Real dokázal vzchopit a momentálně se s Barcelonou dělí o první místo v tabulce. Přestože madridský klub momentálně prochází menší generační obměnou, tak nejvíce se paradoxně daří zkušenému Karimu Benzemovi. Francouzský snajpr chytil parádní formu a s deseti přesnými zásahy je nejlepším střelcem LaLigy. Víc se naopak čekalo od Edena Hazarda, jenž v létě přicházel jako obrovská posila. Angažmá v Madridu mu ale zatím nevychází úplně podle představ, za což částečně mohou také poměrně časté zdravotní problémy. Belgický reprezentant v základní sestavě Realu chyběl i minulý týden proti Deportivu Alavés, který Bílý balet porazil 2:1.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Španělská liga tento víkend napíše již šestnácté pokračování a do boje půjde také Real Madrid, který na svém stadionu přivítá Espanyol. Výkop je naplánován na 13:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.