La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Eibar - 30. listopadu 2019   16:00

Real Sociedad
25' Le Normand (Ödegaard) • 47' Oyarzabal  • 58' José (D. Llorente) • 80' Ödegaard (Portugués)
4:1
(1:1)
Eibar
35' Papakouli Diop  (Inuj)
Remiro Gargallo – Zaldúa, A. Elustondo (9. Le Normand), D. Llorente, Monreal – Portugués, Merino, Zubeldia, Oyarzabal (C) (79. Barrenetxea) – José (66. Isak), Ödegaard.
Moyà – Barrenetxea, Guevara, Isak, Januzaj, Muñoz, Le Normand.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Reale Arena (San Sebastián)
28612 diváků
Eibar
Dmitrović – De Blasis, P. Oliveira, Ramis, Cote – Papakouli Diop (81. Expósito), Escalante (C) – P. León (61. Quique), Orellana, Inuj (61. Kike García) – Charles.
Y. Rodríguez – Bigas, R. Correa, Kike García, Expósito, Enrich, Quique.

Je konec! Ačkoliv první poločas přinesl nerozhodný výsledek 1:1, tak se nakonec z vítězství raduje San Sebastian, který svého soupeře porazil výsledkem 4:1. Domácím vyšel vstup do druhého poločasu na jedničku, v krátkém časovém sledu se dostali do dvoubrankového vedení. Eibar byl i postupem času naprosto bezradný, naopak si San Sebastian připsal ještě jeden přesný zásah.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:12.
90+4'
90+4'
Isak mohl vsítit pátou branku svého celku, jenomže mířil kousek vedle.
90+2'
Jenomže rozehrávka to nebyla zrovna povedená, neboť centr skončil hned u prvního protihráče. Real Sociedad si navíc sám vybojoval autové vhazování.
90+1'
Po nedovoleném zákroku se na zemi ocitl hostující Exposito, který svému celku zajistil jednu z posledních standardních situací v utkání.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je již delší dobu rozhodnuto. Ještě musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Ramis toho schytává v posledních minutách opravdu dost, nicméně dnešní utkání musí prostě dohrát. Chvíli se nehrálo, na scénu totiž přispěchal lékařský personál.
86'
Hezká kombinace San Sebastianu nepřinesla nic nebezpečného, ba naopak se Isak nacházel v ofsajdu. Aby toho nebylo málo, tak na zemi opět skončil Ramis.
85'
De Blasis si vyzkoušel ještě jedno autové vhazování, po kterém Ángel velice chytře přenášel hru k postranní lajně, kde si nedovoleně počínal obránce Zaldúa.
84'
Krátce poté měl zdravotní problémy hostující Ramis, který se okamžitě po souboji s Isakem chytil za lýtko. Hostující celek už nemůže střídat, Ramis bude muset dohrát.
83'
Remiro nemá ve druhém dějství moc práce, nicméně v tuto chvíli si musel dávat pozor na napadající protihráče. Nakonec se mu povedlo přihrát na volného Monreala.
81'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Eduardo Expósito.
80'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Zničehonic tu máme další přesný zásah domácích hráčů! Útočnou akci domácích sám rozjel MARTIN ÖDEGAARD, který si na pravém křídle všiml naběhnuvšího Portua. Ten po chvilkovém driblinku přihrával pod sebe, což vedlo k fantastické ráně zpoza pokutového území v podání Ödegaarda.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea.
77'
Ani tentokráte se Kike daleko nedostal, naopak se na útočnou polovinu dostával domácí Zubeldia, kterému se povedlo zavést hrací předmět k levé lajně.
76'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Escalante (SD Eibar).
76'
Orellana se chopil rozehrávky rohového kopu, který nebyl vůbec špatný. Ba naopak se k hlavičce dostal zkušený obránce Ramis, který výrazně minul branku.
75'
Kike měl na práci s míčem příliš málo času, aktivně ho totiž napadal Le Normand, který si vysloužil potlesk stadionu. Eibar se však dostal na útočnou polovinu.
74'
Do kombinace se zapojil také domácí brankář Remiro, který pro změnu hledal u pravé autové lajny aktivního Zaldúú, jenž mu okamžitě vracel zpět na kopačku.
73'
Nejvýše do vzduchu se dokázal dostat hostující Escalante, který přitom nahrál pouze na kopačku Portua. Domácí křídelník byl čistě zastaven Orellanou.
72'
Žlutou kartu dostává Paulo Oliveira (SD Eibar).
71'
Quique se nevypořádal s prudkou nahrávkou k postranní lajně, naopak mu míč uskočil od kopačky až za čáru. Autového vhazování se tak zmocní domácí Monreal.
70'
Hodně šikovně to provedl De Blasis, který si za pokutovým územím přehodil míč na levou nohu, avšak ani tentokráte jsme nesledovali povedený centr.
69'
Eibar se už delší dobu drží u míče, avšak bez kýženého efektu. Tentokráte Kike pouze roztáhl hru na pravou stranu, kde se pro spolupráci nabídl Orellana.
68'
Oliveira si nebral servítky, naopak nekompromisním způsobem zkoušel poslat hrací předmět na opačnou polovinu, avšak nahrávka se stala kořistí Llorenteho.
67'
De Blasis se ještě pokoušel zastavit míč na hrací ploše, nicméně se mu to nakonec nepovedlo. To nemusí zas tak vadit, jako poslední se ho dotkl Llorente.
66'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, pro domácí celek se tento zápas vyvíjí velice dobře. Úvod druhého poločasu totiž přinesl hned dva přesné zásahy.
61'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Quique.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Kike García.
60'
Zaldúovi se povedlo zpracovat těžkou nahrávku, načež jsme sledovali velice pohlední zakončení Ödegaarda. Střelecký pokus nakonec vystoupal na horní síť.
59'
Eibar to bude mít nesmírně složité, v tuto chvíli prohrává už o dvě branky. Hostující celek je směrem dopředu bezradný, což pocítil také nenápadný De Blasis.
58'
Domácí celek odskakuje na rozdíl dvou branek! Real Sociedad totiž zahrával rohový kop, který sice nebyl nebezpečný, avšak poté do pokutového území přiletěl další centr. Ten si dokázal najít WILLIAN JOSÉ, který na hranici ofsajdu vypálil přesně ke vzdálenější konstrukci, na což byl Dmitrović krátký.
57'
Domácí fanoušci se dožadovali pokutového kopu, José se totiž u šestnáctky poroučel k zemi, nicméně dle sudího v tom nebyl nedovolený zákrok.
56'
Ödegaardovi se ke spolupráci nabídl Portu, jenomže ani on nedokázal nahrát přessně. Dmitrović musel opět ven z branky, navíc rozehrál konstruktivně do strany.
55'
Už to vypadalo, že se Portu požene sám na brankáře, jenomže Dmitrović tento úmysl přečetl mnohem rychleji. Hostující strážce tyčí raději odkopával do autu.
54'
K balónu zavítal také domácí brankář Remiro, který se snažil poslat balón k levé autové lajně, nicméně Oyarzabal neměl šanci dosáhnout na padající předmět.
53'
Další krátká domluva s videorozhodčím, jednalo se o situaci v domácí šestnáctce. Nikdo z domácích rukou nezahrál, De Blasis se tak ujme autového vhazování.
52'
Na opačné straně mohl mít za pokutovým územím hodně prostoru k zakončení Diop, nicméně míč podjel pod jeho kopačkou až ke středovému kruhu.
51'
I po rozehrávce jsou častěji u míče hráči Realu Sociedad. Po pravém křídle si to namířil Zaldúa, jehož pokus o centr zablokoval na rohový kop zadák Ángel.
50'
Hlavní sudí ještě celou situaci konzultoval s videorozhodčím, nicméně branka skutečně platí. José se totiž dostával do souboje na hranici ofsajdového postavení.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se Ödegaard pokoušel mezi obránci nastartovat Portua, jenomže nahrávka nakonec skončil až u brankáře Dmitroviće.
47'
Domácí se dostávají podruhé v utkání do vedení! Jeden z hostů pouze prodlužoval za sebe, kde se do míče nekompromisním způsobem opřel talentovaný MIKEL OYARZABAL, který prudkým projektilem nedal Dmitrovićovi sebemenší šanci na reakci.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl hned dvě branky. Nejprve se do vedení dostali domácí, jenomže soupeř si přichystal celkem rychlou odpověď. Konec prvního poločasu nabídl další dvě branky, avšak ani jedna nebyla regulérní, proto je stav i nadále nerozhodný, tedy 1:1.
45+5'
45+4'
Merino se pokoušel nasadit jesličky Ángelovi, jenomže ten s tímto úmyslem počítal. Konec prvního poločasu se blíží, domácí jsou stále na útočné polovině.
45+3'
Žlutou kartu dostává Papakouli Diop (SD Eibar).
45+2'
Hrací předmět opět doskákal ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro San Sebastian. Monreal si nakonec ke spolupráci vybral Merina.
45+1'
První poločas bude nastaven o pět minut.
45+1'
To jsou věci! Také Eibar se radoval ze druhé branky, avšak ani tato trefa neplatí. Charles si totiž při zpracování pomohl rukou.
45'
Domácí hráči se sice radovali ze druhé branky, nicméně už předtím se Portu nacházel v ofsajdu.
44'
Do pokutového území pronikl Oyarzabal, který ještě zkoušel přihrávkou naslepo najít spoluhráče pod sebou, nicméně nahrávka pouze proletěla vápnem.
42'
Žlutou kartu dostává Joseba Zaldúa (Real Sociedad San Sebastian).
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Ramis nedoskočil na centrovanou nabídku, naopak se za ním nacházel domácí Portu, který mířil zhruba dva metry vedle. Dmitrović se za míčem pouze ohlédl.
40'
Orellana si ustlal na zemi na hranici šestnáctky, nicméně dle sudího v tom nebyl nedovolený zákrok. Jako poslední se dotkl míče hostující hráč, bude se vykopávat.
39'
Eibar přidal na aktivitě, výsledkem je zisk druhého rohového kopu. K rozehrávce se postavil León, jehož cvičený signál přinesl centr na hlavu Monreala.
35'
Eibar právě vstřelil branku!
Ojedinělá útočná akce Eibaru končí vyrovnávací brankou! Domácí chybovali přes svým pokutovým územím, kde si pořádně zahrával Merino. Toho čistým způsobem obral o míč Orellana, který vysunul do šance Charlese. Jeho zakončení skončilo pouze na tyči, nicméně mnohem lépe si počínal PAPAKOULI DIOP.
34'
José šikovně roztáhl hru na Portua, který ještě lépe přihrával pod sebe na Ödegaarda, jehož zakončení pravou nohou skončilo kousek vedle branky.
33'
Zpětná nahrávka nakonec přeci jenom směřovala na domácího Le Normanda, který musel pro míč k vlastní šestnáctce, kde měl patřičný klid na rozehrávku.
32'
Eibaru byla ponechána výhoda, napadající Ödegaard totiž lehce trefil nohu Escalanteho, což uviděl také rozhodčí. Hosté se snaží prodrat na útočnou polovinu.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. V tuto chvíli sledujeme celou řadu nepřesností, jednu z nich vyrobil domácí Zubeldia.
30'
Oliveira se vypořádal s napadajícím Josém, načež rovněž odkopával míč na opačnou polovinu. V ofsajdu se ale zjevil León, který na nahrávku nedosáhl.
29'
Prudký pas vypustil ze své nohy Llorente, který zároveň přenášel hru křížem na pravou stranu. Portu mu za nahrávku poděkoval, i tak balón skončil v zámezí.
28'
Pomezní sudí byl i v tomto okamžiku velice pozorný, za obranou soupeře se pro změnu zapomněl José. Oliveira se tak sám zhostil rozehrávky standardky.
27'
Eibar to bude mít v tuto chvíli hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Hostující celek nemusí nikterak smutnit, naopak má na vyrovnání hodně času.
25'
Domácí hráči se dostávají do kýženého vedení! Rozehrávku standardní situace si totiž vzal na starost Ödegaard, který svůj nebezpečný centr zakroutil přesně na hlavu ROBINA LE NORMANDA, jenž bezpečnou hlavičkou uklidil míč mimo dosah brankáře Dmitroviće.
25'
Kousek od středového kruhu si dalším zákrokem proti pravidlům pomohl hostující Diop. Domácí hráči rozehráli po zemi, nicméně Ödegaard narazil na Ángela.
24'
Žlutou kartu dostává Iván Ramis (SD Eibar).
23'
Dmitrović nemusel tentokráte zasahovat, naopak se zakončení od Monreala sneslo vysoko nad branku soupeře. Následovat bude odkop od branky.
22'
Do první slibnější šance se za domácí dostal Portu, který pálil v pádu. Nakonec se do dráhy letu míče připletl Ramis, který zablokoval střelu na rohový kop.
21'
Zaldúa byl lehce zahnán k postranní lajně, odkud se mu povedlo velice přesně rozehrát na volného kolegu Merina, který se chystá k vyvezení do bezpečí.
16'
Zkušený Ramis měl hodně těžkou práci, nakonec se mu čistým způsobem povedlo zastavit agilního Portua. Domácí vykřesali zisk prvního rohového kopu.
15'
Posléze Ramis zbytečně nic nevymýšlel, naopak se odhodlal vyprodukovat zpětnou nahrávku na brankáře Dmitroviće, který pro změnu roztáhl hru vpravo.
14'
Směrem dopředu si to namířil také domácí Portu, jenomže se nedostal hned přes prvního protihráče. Real Sociedad si vybojoval aut, ke kterému se postavil Zaldúa.
13'
Kombinace na levém křídle nakonec přinesla centr od Oyarzabala, který trefil pouze pozorného De Blasise. Domácí přesto zůstali u vápna, kde nepřesně centroval Portu.
12'
Na opačné straně si autové vhazování vyzkoušel domácí Zaldúa, načež se Real Sociedad bleskově dostal na útočnou polovinu, kde operuje s míčem Monreal.
11'
Oyarzabal se mezi obránci pokoušel oslovit Josého, jenomže nahrávka byla hodně nepřesná. Míč tak skončil až u Dmitroviće, který se chystá k odkopu od branky.
10'
Elustondo skutečně nemohl pokračovat ve hře, na scénu tak přiběhl první střídající hráč. Nemilá zpráva pro domácí celek, který musel vynuceně střídat.
9'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Robin Le Normand.
9'
Nehraje se už více než dvě minuty, Elustondo stále leží na zeleném pažitu. Mezitím se ostatní hráči občerstvují, oba trenéři navíc podávají taktické pokyny.
8'
Tím druhým zraněným hráčem byl právě León, který už je na nohou. Mnohem hůře to vypadá s otřeseným Elustondem, který zřejmě bude muset střídat.
7'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi obránce Elustondo, který se ve vzduchu srazil s Leónem. Na hrací plochu tak přispěchali lékaři obou mužstev.
6'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si velice přesně všiml ofsajdového postavení domácích. V něm se zjevil José, což potvrdil také opakovaný záběr.
5'
V krátkém časovém sledu se opět vhazovalo, po nabídce se na zem skácel hostující Charles, sudí nechává pokračovat ve hře. Elustondo tak vyváží balón.
4'
Posléze na řadu přišlo autové vhazování pro hostující celek, konkrétněji se ho ujal Orellana. Tomu na pomoc přispěchal Charles, který prodlužoval na Inuiho.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Escalante, který doslova vletěl do Merina. Domácí mají k dispozici standardní situaci.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro Gargallo – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Monreal – Portugués, Merino, Zubeldia, Oyarzabal (C) – José, Ödegaard.
Náhradníci: Moyà – Barrenetxea, Guevara, Isak, Januzaj, Muñoz, Le Normand.

SD Eibar: Dmitrović – De Blasis, P. Oliveira, Ramis, Cote – Papakouli Diop, Escalante (C) – P. León, Orellana, Inuj – Charles.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Bigas, R. Correa, Kike García, Expósito, Enrich, Quique.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
SD Eibar

Na opačné straně stojí trápící se Eibar, kterému pro změnu patří šestnáctá pozice tabulky. Eibar má na svém kontě patnáct bodů, nicméně od sestupového pásma ho dělí pouze dva body. Hostující tým tohoto zápasu v posledních duelech výsledkově zabral, dokonce měl na svém kontě sérii dvou výher v řadě, která byla hodně rychle minulostí. Na tyto dvě vítězství totiž navázaly dvě prohry, nejprve Eibar nestačil na madridský Real, kterému podlehl výsledkem 0:4. Eibar navíc prohrál i další domácí utkání, tentokráte v souboji proti Deportivu Alavés prohrál poměrem 0:2.
Real Sociedad San Sebastian

Fotbalisté Realu Sociedad se po čtrnácti kolech nacházejí na sympatickém šestém místě, které by v konečném důsledku zajistilo kvalifikaci o Evropskou ligu. San Sebastian doposud nasbíral třiadvacet bodů, totožný počet bodů má také pátý Athletic Bilbao, jenomže má lepší vzájemnou bilanci. Domácí celek tohoto zápasu se v jednu dobu dokonce nacházel na prvním místě, nicméně zhoršená forma z posledních zápasů měla za příčinu pád na šestou pozici. Real Sociedad navíc čeká na výhru už dva zápasy, nejprve totiž pouze remizoval s posledním Leganés poměrem 1:1, v minulém kole navíc prohrál s druhým Realem Madrid 1:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Sociedad San Sebastian a SD Eibar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.