La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Granada - 25. ledna 2020   21:00

Sevilla
11' L. de Jong (Navas) • 34' Nolito (Reguilón)
2:0
(2:0)
Sevilla
Vaclík – Navas (C), Sergi Gómez, Diego Carlos, Reguilón – Ó. Torres, Fernando, F. Vázquez (46. Gudelj) – Ocampos (86. Nasjrí), L. de Jong, Nolito (71. Koundé).
Díaz – Escudero, Koundé, Rony Lopes, Nasjrí, Munir, Gudelj.
Hernández – Naranjo, Sánchez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Granada
Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte (86. J. Vallejo), J. A. Martínez, Neva – Eteki (46. Foulquier), Gonalons – Puertas, Y. Herrera, Machís (78. Vadillo) – Soldado.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:18.
Zápas končí výsledkem, který se zrodil už v prvním poločase, tedy 2:0 pro Sevillu. Domácím zajistili vítězství svými zásahy Luuk de Jong a Nolito. Po přestávce si domácí svůj náskok hlídali a Granadu do šancí téměř nepouštěli. Minimálně do neděle se tak Sevilla posunula v tabulce La Ligy na třetí místo.
90+2'
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.
89'
Torres našel svou přihrávkou Luuka de Jonga. Ten mohl jít sám do zakončení, nebo míč sklepávat. Zřejmě přemýšlel až příliš dlouho o tom, co udělat a tak z toho nebylo nic. Balón mu ve finále odskočil.
89'
Domácí si nepohlídali ofsajdové postavení.
88'
Hostujícím hráčům nevyšla narážečka před pokutovým územím. Čas se Granadě rychle krátí.
87'
Maxime Gonalons zboural v hlavičkovém souboji střídajícího Nasjrího. Domácí tak budou rozehrávat.
86'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Domingos Duarte, přichází Jesús Vallejo.
86'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Júsuf Nasjrí.
85'
Pro centr Gonalonse od rohového praporku si došel Vaclík. Ten byl navíc faulován Herrerou.
84'
Zahrával ji Yangel Herrera. Jeho nástřel byl sražen na roh.
84'
Za záchrannou brzdu nyní zatáhl Fernando. Další standardní situace pro hosty.
82'
Domácí stoper Sergi Gómez dostává žlutou kartu za podražení Roberta Soldada.
80'
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Domácí dobře sehráli rychlý protiútok. Po přihrávce Ocampose pálil z hranice šestnáctky k bližší tyči Luuk de Jong, ovšem Rui Silva Granadu podržel výtečným zákrokem!
79'
Hostům byl odmáván ofsajd.
78'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Álvaro Vadillo.
76'
Přímý kop zahrával Roberto Soldado. Zkusil to vedle zdi na Vaclíkovu stranu. Český brankář nechyboval a schoval míč do rukavic.
75'
Teď byl naopak faulován Yangel Herrera, kterého poslal na trávník Torres. Hosté budou zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice...
74'
Yangel Herrera fauloval ve snaze získat míč Nemanju Gudelje. Domácí rozehrávají z vlastní poloviny.
73'
Na nákop Sergiho Gómeze nemohl dosáhnout Koundé. Hosté vhazují.
72'
Fotbalisté Granady dnes stále netrefili prostor mezi tyčemi. To je samozřejmě problém, když potřebujete vstřelit góly.
71'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Jules Koundé.
70'
Spolupráce mezi Ocamposem a Navasem na pravém křídle domácím nevyšla. Navas balón na hřišti nedostihl.
67'
Domácí navíc mohou chodit do rychlých protiútoků. Fernando výborně přenesl hru na Nolita, který s míčem na levé straně šestnáctky zakvedlal a poté ho zkusil poslat na zadní tyč, kde byl Ocampos. Tuto přihrávku zastavil obránce, ovšem o chvíli později se dostal k zakončení zpoza šestnáctky Óliver Torres. Pro merunu si doskočil brankář Rui Silva.
66'
Hosté se snaží s výsledkem něco udělat. Jejich aktivitě ale schází finále v podobě gólových příležitostí.
64'
Na pravé straně vyjížděl s míčem dopředu Jesús Navas. Proti němu včas vystoupil hostující hráč, který balón odkopl do autu.
63'
Víctor Díaz hledal svým centrem Soldada. Míč však odhlavičkoval do bezpečí Diego Carlos.
62'
Ani ten ale nepřinesl změnu ve skóre. Herrera se naopak dopustil útočného faulu.
61'
Hosté zvyšují aktivitu. Po obranném zákroku Sergia Reguilóna je tu další roh.
59'
Po něm se dostal k hlavičce José Antonio Martínez. Ta byla ale nepřesná.
59'
Střelu Roberta Soldada srazil na roh obránce. Soldado reklamuje, že to bylo rukou, ovšem tu měl hráč Sevilly u těla. Nařízen je tedy pouze další roh.
58'
Centr Puertase srazil na roh Nemanja Gudelj.
58'
Pro změnu na levém křídle se neprosadil Sergio Reguilón. Bude se kopat od brány Granady.
57'
Lucas Ocampos je dnes hodně aktivní. Jeho průnik po pravé straně tentokrát zastavil Martínez.
56'
Sergio Reguilón nyní neměl podporu spoluhráčů. Přesto míč na půlce udržel a nechal se faulovat. Sevilla tak zůstává v držení balónu.
55'
Reguilón zahrál míč do autu o Víctora Díaze. Domácí tedy vhazují.
54'
Nolito nahrával za obranu Lucasovi Ocamposovi. Ten byl však v ofsajdu.
53'
Ocampos na pravé straně předal míč Óliverovi Torresovi. Ten odcentroval do rukavic Ruie Silvy.
52'
Oba hráči budou v pořádku a rozhodčí mohl opět zahájit hru. Fotbalisté Granady sportovně vrátili míč soupeři.
51'
Ve středu hřiště se nepříjemně srazili domácí záložníci Nemanja Gudelj a Óliver Torres, kteří zastavovali protiútok Granady. Rozhodčí přerušil hru, aby mohlo dojít na ošetření, které zřejmě potřebují oba fotbalisté.
49'
Tomáš Vaclík centr z rohového kopu podběhl a snížení tak měl na hlavě Antonio Puertas. Balón však nasměroval těsně vedle brány domácího celku!
48'
Darwin Machís si vzal na levém křídle míč a doběhl s ním až na hranici šestnáctky, odkud se pokusil vystřelit. Balón byl tečován obráncem a snesl se za bránu Sevilly. Hosté budou zahrávat rohový kop.
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yan Eteki, přichází Dimitri Foulquier.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Nemanja Gudelj.
46'
První poločas se favorizované Seville povedl. Hned v úvodu nastřelil tyč Ocampos, ale v 11. minutě se už mohl se svými spoluhráči radovat. Byl to právě on, kdo na pravé straně udržel míč pro kapitána Navase, po jehož centru se prosadil Luuk de Jong. Po čtvrthodině hry domácím naopak zatrnulo. Sudí totiž proti nim nejprve nařídil penaltu, ovšem po prohlédnutí situaci na monitoru systému VAR své rozhodnutí změnil. Ve 34. minutě se tak měnilo skóre opět ve prospěch Sevilly. Po nahrávce Reguilóna chladnokrevně zakončoval Nolito.
45+1'
45+1'
Útočného faulu se dopustil Roberto Soldado. Míč uvede do hry Tomáš Vaclík, který je zatím téměř bez práce.
45+1'
Nakonec ještě minutu.
45'
První poločas se už jen dohrává. Rozhodčí ale zřejmě ještě něco nastaví.
44'
Kouč Granady Diego Martínez má svým hráčům, co říci. Zatím ale jeho pokyny nefungují. Hosté se v závěru poločasu nemohou vymanit ze své obranné poloviny.
42'
Na centr Navase si naběhl Nolito. Hlavička zkušeného fotbalisty zamířila mimo bránu.
41'
Fotbalisté Sevilly teď s klidem kombinují na své útočné polovině. Po druhém gólu se dostali do pohody.
40'
Fotbalisté Granady ztrácejí ve středu hřiště míče příliš často. Na to si musejí dávat pozor, po každé ztrátě totiž hrozí rychlý kontr Sevilly.
38'
Nolito si šel pro standardní situaci až příliš okatě. Rozhodčí ponechal jeho pád bez povšimnutí.
36'
Střely celkem – 6:0
34'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí navíc svůj náskok navyšují! Na levém křídle zatáhl balón dopředu Sergio Reguilón. Ten ho pak prostrčil na NOLITA, který z poměrně ostrého úhlu technicky obstřelil vybíhajícího Ruie Silvu – 2:0.
32'
Domácí fotbalisté za sebou mají solidní vstup do zápasu. Po půlhodině hry vedou a ještě nastřelili tyč.
31'
Antonio Puertas se zbavil Fernanda, ale následně zboural Franca Vázqueze. Za to byl potrestán žlutou kartou.
29'
Sergio Reguilón na levé straně unikl bránícímu hráči a posílal do šestnáctky zpětnou přihrávku, kterou pokryl ve skluzu Gonalons. Hráči Sevilly reklamují ruku hostujícího záložníka, ale k porušení pravidel v tomto případě nedošlo.
28'
Právě Luuk de Jong zůstává ležet na trávníku po hlavičkovém souboji s Josém Antoniem Martínezem. Rozhodčí raději přerušil hru.
27'
Luuk de Jong sváděl před hostující bránou souboj s bránícím Gonalonsem. Rozhodčí nakonec viděl nedovolený zákrok forvarda Sevilly.
25'
Domácí Fernando podkopl ve středu hřiště Yangela Herreru, za což dostal žlutou kartu.
24'
Pěkná akce domácích. Nejprve přišlo hezké přenesení na pravé křídlo, kde byl volný Jesús Navas. Ten poslal ostrý centr na vzdálenější tyč a na balón jen o kousek nedosáhl Luuk de Jong.
23'
S míčem hrají fotbalisté Granady. Mají ho ale na vlastní polovině.
22'
Hra se po hektickém úvodu trochu zklidnila. Na další zajímavou situaci čekáme.
20'
Domácí zahrávali rohový kop. Jesús Navas centroval na bližší tyč a obrana Granady byla připravena.
19'
Zápas zatím přináší zajímavé momenty na obou stranách. Doufejme, že v tom budou týmy pokračovat i nadále.
17'
Standardku hostující hráč zahrál jen do rukavic Tomáše Vaclíka.
16'
Tak pozor! Penalta to nakonec nebude! Hráči Granady si pouze zopakují rozehrávku standardní situace.
15'
Rozhodčí si ještě vše prohlédne u monitoru systému VAR.
15'
Žlutou kartu dostává Diego Carlos (Sevilla FC).
14'
Penalta pro Granadu! Po standardní situaci zasáhl Diego Carlos nabíhajícího Antonia Puertase rukou do obličeje a sudí ukazuje na penaltový puntík!
13'
Franco Vázquez stáhl protihráče na trávník rukou. Je z toho žlutá karta pro domácího fotbalistu.
11'
Domácí se ujímají vedení! Lucas Ocampos na pravém křídle udržel míč a patičkou ho předal Jesúsovi Navasovi. Zkušený fotbalista poslal do pokutového území výborný centr a LUUK DE JONG balón hlavou umístil do pravé šibenice.
10'
Maxime Gonalons zajel do Franca Vázqueze. Domácí budou rozehrávat ze středu hřiště.
9'
Vše bylo v pořádku. Hosté budou vhazovat.
8'
Domácí aktivně presovali a donutili soupeře k chybě v rozehrávce. Míč získal Óliver Torres, který ho předával Ocamposovi, jenž se ale do zakončení nedostal. Rozhodčí však konzultuje s kolegou u videa, zda nebyl Ocampos faulován!
8'
Hostující fotbalisté se nyní snaží uklidnit hru a podržet míč na svých kopačkách.
6'
Lucas Ocampos vybojoval pro domácí roh. Ten byl rozehrán nakrátko, Sevilla zůstává u míče.
5'
Fotbalisté Sevilly se tlačí do ofenzivy. Ukazují Granadě, kdo je zde doma.
3'
Domácí poprvé zahrozili! Lucas Ocampos si narazil míč s Óliverem Torresem a z poměrně ostrého úhlu napálil bližší tyč brány Granady! Odražený balón pak poslal vedle hostující svatyně Fernando.
2'
Hosté se v úvodu nastěhovali na svou útočnou polovinu, kde vhazoval Víctor Díaz. Teď už ale balón vybojovali fotbalisté Sevilly.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Sergi Gómez, Diego Carlos, Reguilón – Ó. Torres, Fernando, F. Vázquez – Ocampos, L. de Jong, Nolito.
Náhradníci: Díaz – Escudero, Koundé, Rony Lopes, Nasjrí, Munir, Gudelj.

Granada CF: Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, J. A. Martínez, Neva – Eteki, Gonalons – Puertas, Y. Herrera, Machís – Soldado.
Náhradníci: A. Escandell – Vadillo, Rodríguez Ruiz, Foulquier, Á. Martínez, Azeez, J. Vallejo.

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez.
Sevilla FC (4. místo, 10 – 5 – 5, skóre 25:20, 35 bodů)
Fotbalisté Sevilly drží v tabulce čtvrté místo, které by zaručovalo místo v play-off o Ligu mistrů. Celek, jehož brankářskou jedničkou je Tomáš Vaclík, navíc nasbíral stejně bodů jako třetí Atlético. Naposledy svěřenci kouče Lopeteguie padli 1:2 na hřišti Realu Madrid, před tím doma jen remizovali 1:1 s Bilbaem. Andalusané si zatím vedou suverénně v národním poháru. Ve středečním utkání 3. kola doma zvítězili 3:1 nad Levante.

Posledních 5 zápasů Sevilly:
Mallorca – Sevilla 0:2
Sevilla – Bilbao 1:1
Escobedo – Sevilla 0:5 (Copa del Rey)
Real Madrid – Sevilla 2:1
Sevilla – Levante 3:1 (Cola del Rey)
Granada CF (10. místo, 8 – 3 – 9, skóre 25:26, 27 bodů)
Fotbalisté Granady po výborném startu do sezóny, kdy dokonce jednu chvíli La Ligu vedli, postupně propadají tabulkou. Momentálně jim patří desátá pozice. Z posledních deseti ligových utkání vyhrál tento celek jen dvě. Naposledy padl 0:1 na půdě vedoucí Barcelony, když čtvrthodinu před koncem rozhodl Lionel Messi. Náladu si pak celek Granady spravil pohárovou výhru 3:1 v prodloužení na hřišti třetiligové Badalony.

Posledních 5 zápasů Granady:
Eibar – Granada 3:0
Granada – Mallorca 1:0
Tamaraceite – Granada 0:1 (Copa del Rey)
Barcelona – Granada 1:0
Badalona – Granada 1:3 po prodl. (Copa del Rey)
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! Sobotní program 21. kola španělské La Ligy uzavře souboj čtvrté Sevilly s desátou Granadou. V roli favorita do zápasů půjde domácí celek, v jehož prospěch hovoří postavení v tabulce i aktuální forma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.