La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Barcelona - 25. ledna 2020   16:00

Valencia
49' Alba(vl.)  • 79' Gómez (Torres)
2:0
(0:0)
Valencia
Doménech (C) – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Torres, Coquelin, Kondogbia, Soler (90+1. Sobrino) – Gameiro (62. Rodrigo), Gómez (80. J. Costa).
Rivero – Rodrigo, Esquerdo, J. Costa, Sobrino, Mangala, Lee Kang-in.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio de Mestalla (Valencia)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Arthur (58. Arturo Vidal), Busquets, F. de Jong (86. Rakitić) – Messi (C), Griezmann, Fati (87. Collado).
Peña – Lenglet, N. Semedo, Firpo, Arturo Vidal, Rakitić, Collado.

Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:16.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a Valencia se může radovat z velkého vítězství. Na domácím stadionu přejela Barcelonu 2:0.

Největší šance prvního poločasu přišla již záhy po startu zápasu. Piqué sestřelil ve vápně Gayu a domácí rozehrávali pokutový kop. Gómezovu střelu k tyči však dokázal Ter Stegen zlikvidovat. Valencia sice držela méně balon pod kontrolou, ale byla nebezpečnější. Další pokus Solera vytěsnil německý gólman na tyč, následně si poradil i s raketou Coquelina do středu branky.

Okamžitě po změně stran přišla úvodní trefa. Po přetaženém centru pálil téměř bez přípravy Maxi Gómez, který ještě míč otřel od tělo Jordiho Alby a právě krajnímu obránci byla připsána vlastní branky. Barcelona s se postupně nadechovala do tlaku, ale obléhání vápna Valencie úspěch nepřineslo. Naopak přišla druhá střela za zády Ter Stegena. Maxi Gómez tentokrát propálil hostujícího gólmana po přihrávce Torrese.
90+4'
90+4'
Ani sám Lionel Messi dnes nemá svůj den. Obávaná levačka nasměrovala míč sice přes zeď, ale také vysoko nad Doménechovu branku.
90+3'
Messiho těsně před šestnáctkou poslal k zemi Garay. Barcelona bude mít ještě v samém závěru možnost alespoň korigovat výsledek dnešního zápasu.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned čtyři minuty.
90+1'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Rubén Sobrino.
90'
Domácí mají stále dostatek sil na napadání barcelonské rozehrávky. Busquets přihrával na krátkou vzdálenost Griezmannovi, ten ale nedokázal zpracovat.
89'
Střídající Ivan Rakitić velmi rychle vhodil míč zpět do hry zpoza postranní lajny. Na pravé straně si chorvatský záložník vyměnil místo s Vidalem, ale obrana Valencie pokračuje ve vynikajícím výkonu.
88'
Lionel Messi to vzal na sebe. S míčem se vymotal z obležení hned několika soupeřů, poté se z otočky opřel do střely, ale jeho pokus nebyl dostatečně prudký.
87'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Anssumane Fati, přichází Álex Collado.
86'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Ivan Rakitić.
85'
Opakovaný centr od rohového praporku už si pohlídal Piqué. Domácí se ale záhy dostali zpět k balonu a šetří čas na útočné polovině daleko od své branky.
84'
Hlavní rozhodčí ještě komunikoval s kolegy u videa a nakonec nechal rohový kop opakovat. Valencie může pokračuje v útočení.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Po rohovém kopu sice dostal míč do sítě Gabriel, ale gólu podle rozhodčího předcházel faul.
82'
Barcelona spěchá. Fatimu přihrával do běhu Vidal, ale teprve sedmnáctiletý útočník si neporadil ani s prvním bránícím hráčem Valencie.
80'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Jaume Costa.
79'
Valencia právě vstřelila branku!
Valencia se musela v posledních minutách výhradně bránit, ale z protiútoku dává parádní gól! Přechod do brejku odstartoval ve středu pole Coquelin, následně se dostal z pravé strany více k ose Torres, který ještě našel zcela volného MAXIHO GÓMEZE a ten vynikajícím obstřelem našel volné místo u zadní tyče.
78'
U postranní lajny byl faulován také José Gayá. Netrpělivým hráčem byl Sergi Roberto, který soupeře tvrdě postrčil zezadu.
77'
Ke slovu se dostali také domácí. Samuel Umtiti si ale strčil míč před Gómeze a nechal se chytře faulovat. Barcelona se tak vrací s míčem do útoku.
76'
Valencia se sice na moment osvobodila, ale hosté už znovu začínají obehrávat pokutové území. U balonu byl Vidal, Messi i Fati, ale obrana Valencie stále v pozoru.
75'
Z jednadvaceti metrů se opřel do balonu Lionel Messi. Argentinský čaroděj poslal míč směrem ke vzdálenější tyči, ale jeho úmysl vystihl i skvěle chytající Doménech.
74'
Těsně před šestnáctkou byl faulován Griezmann Garayem. Barcelona bude mít velkou příležitost na srovnání stavu z volného přímého kopu.
73'
Obléhání vápna Valencie opět pokračuje. De Jong si narazil s Vidalem, poté se ale museli hosté stáhnout až ke středovému kruhu.
72'
Tak přece jen mohli hosté udeřit. Nadýchaný centr našel přesně hlavu Lionela Messiho, který ale poslal balon pouze vedle tyče.
71'
Arturo Vidal trefil v tvrdém souboji Gómeze. Autor brankové střely se ale po chvíli zvedl z trávníku a zápas může pokračovat bez většího zdržení.
70'
Doménecha musel napomínat hlavní rozhodčí, aby rozehrával o něco rychleji. Domácí gólman z toho ale protentokrát vyvázl bez žluté karty.
68'
Fatimu se míč při snaze projít do vápna zamotal mezi nohama. Na poslední chvíli ještě dokázal balon pošťouchnout osamocenému Griezmannovi.
67'
Dnes to není De Jongův zápas. Dvaadvacetiletý Nizozemec minul Messiho jen na pár metrů. Následně se však zasloužil o rychlý zisk balonu.
66'
Už už to vypadalo, že by se do útoku mohli hnát také domácí. Torresova myšlenka však zaskočila prchajícího Gómeze a míč prošel až k Ter Stegenovi.
65'
Arturo Vidal vedl útočnou akci hostujícího celku, nakonec centroval do šestnáctky Jordi Alba, ale zblokovaný pas si pohlídal v rukavicích Jaume Doménech.
64'
Kombinace Barcelony sice pokračuje těsně před vápnem, ale domácí obrana se stačí s přehledem přesouvat ze strany na stranu.
63'
Valencia rozhodně nemyslí jen na obranu. Střídající Rodrigo měl na pravé straně solidní rychlost, ještě posouval míč k Solerovi, který ale na prudký pas nedosáhl.
62'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Rodrigo.
61'
Messi dostal jen trochu prostoru a hned z toho bylo nebezpečí. Střela argentinského hráče ale prolétla kolem pravé tyče Doménchovy branky.
60'
Po hodině hry vede Valencia nad Barcelonou stále o jednu branku. Ani De Jongova pobídka do šestnáctky se neujala. Balon sebral pro domácí José Gayá.
59'
Ke slovu se dostala také Barcelona. Střídající Vidal posouval míč do pohybu Messimu, který si ale neudělal dostatečný prostor kolem bránícího Gabriela.
58'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arthur, přichází Arturo Vidal.
57'
Fati měl na pravé straně proti sobě hned dvojici soupeřů. I tak si troufl do souboje, míč však získal pro Valencii jednoduchým zákrokem Carlos Soler.
56'
Hlavní rozhodčí má znovu práci. Messiho zastavil jen nešetrným zatažením za dres Francis Coquelin.
55'
Pro vysoký centr se ve vápně natáhl Ter Stegen. Německý gólman okamžitě vyhodil míč do brejku Fatimu, kterého dokázal lehce zastavit Daniel Wass.
54'
Barcelona zatím ve druhém poločase nestíhá. Další faul předvedl Busquets a tentokrát už to je i za žlutou kartu.
53'
Domácí jsou po vstřelené brance při chuti. Alba měl co dělat, aby na kraji trávníku zastavil unikajícího Torrese. Následně se ale jen zbavil míče odkopem.
52'
De Jong se pokoušel procedit míč do vápna, kde už číhal na šanci Griezmann. Následně přišla střela nizozemského hráče, ale jen do míst, kde byl Doménech.
51'
Barcelona se snaží o rychlé vyrovnání. Akci katalánského celku ale zastavil taktickým faulem ještě v dostatečné vzdálenosti od vápna Gabriel.
49'
Druhá část zápasu začíná pořádně zostra! Valencia se ujímá vedení! Už už to vypadalo, že se Barcelona dokáže ubránit po přetaženém centru, ale balon propadl k nohám MAXIHO GÓMEZE, který ještě svou střelu otřel o Albu a Ter Stegen už nedokázal zareagovat.

Branka je nakonec označena jako vlastní. Nešťastníkem je JORDI ALBA.
48'
Anssumane Fati mohl ohrozit branku Jaumeho Domémecha. Jeho střela v pádu ale prosvištěla jen vedle vzdálenější tyče domácí konstrukce.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Gameiro zkoušel překvapit obranu soupeře, ale míč jen odevzdal Busquetsovi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Valencie hraje s Barcelonou zatím bez branek.

45+2'
45+2'
Ještě těsně před koncem poločasu se Barcelona nadechla k útoku. Před vápnem míchal s míčem Messi, ale ani přihrávku na Griezmanna nedal přesně.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Samuel Umtiti vyfasoval za svůj zákrok ve středu pole žlutou kartu.
44'
Po Arthurovi převzal míč ve středovém kruhu De Jong, ale okamžitě o něj přišel. Následně skončil na trávníku Coquelin. Hlavní rozhodčí mohl nechat výhodu domácím, kteří šli do otevřené obrany, ale zapískal faul.
43'
Gómez byl po zisku míče sestřelen Busquetsem a dožadoval se pro hostující záložníka žlutou kartu. Hlavní rozhodčí ale vše řeší pouze domluvou.
42'
Barcelona se usadila na balonu a zdlouhavou kombinací soupeře nepouští do hry. Arthur našel Griezmanna, který ještě oslovil de Jonga, ale ve vápně už byl přihuštěný prostor.
41'
Také Valencia se pokusila o postupný útok. Na pravé straně spolupracoval Wass s Torresem, ale proti byl dobře postavený Jordi Alba.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Valencia hraje i nadále před domácím publikem s Barcelonou bez branek.
39'
Ani Jaume Doménech to neměl při rozehrávce snadné. Před napadajícím Griezmannem stačil míč odehrát jen na poslední chvíli a to ještě do středu pole k Busquetsovi.
38'
Už už to vypadalo, že míč získá De Jong, ale při snaze obrat Solera si pomohl lehkým přistrčením a musel zazním hvizd hlavního rozhodčího.
37'
Opět se pískal faul na Lionela Messi. Z dobrých třiceti metrů pálil argentinský útočník pouze do prostoru, kde byl připraven Doménech.
36'
Jordi Alba měl sice po perfektním zpracování čas na centr, ale před Doménechem nebyl jediný jeho spoluhráč a tak raději přihrával zpět k Arthurovi.
35'
Messi si došel pro míč až do středového kruhu, poté zcela sám prošel až do pokutového území, kde poté nenašel volného Griezmanna. Barcelona ale ještě pokračuje v držení balonu.
34'
Obrana hostů byla znovu pod tlakem napadajících soupeřů. Kondogbia nebyl daleko od zisku míče, ale přece jen měl o něco blíže k hracímu předmětu Piqué.
33'
Barcelona znovu uklidňuje hru ve středu pole. S Arthurem si narazil Busquets, ale následně už se přihlásil o slovo opět Carlos Soler.
32'
Valencia se s míčem ještě udržela na polovině soupeře. Tentokrát to zkoušel ze střední vzdálenosti Francis Coquelin, ale míč směřoval jen do středu branky, kde byl připraven Marc-André ter Stegen.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu bezbrankový. Valencia ještě pokračovala v mírném náporu rozehrávkou od rohového praporku. Míč ale jen přeletěl a zadní tyči stojícího Gabriela.
29'
Také hosté museli bránit. Ter Stegen opět zachránil Barcelonu. Zničehonic přišla dělovka Carlose Solera, kterou německý gólman vytlačil na tyč. Následnou dorážku poté dokázal Ter Stegen vyrazit mimo.
28'
Balon si připravil na místo přestupku sám faulovaný Lionel Messi. Levačka argentinského kouzelníka vyslala prudkou ránu přes zeď, ale také přes branku.
27'
Obléhání vápna domácího celku pokračuje. Barcelona si posouvá míč podél vápna, až přišel faul Coquelina na Messiho. Hosté budou mít šanci ohrozit branku.
26'
Barcelona tentokrát mířila do otevřenější obrany. Arthurova pobídka do pokutového území však Griezmanna přeletěla o pořádný kus a míč sebral Doménech.
25'
Po ziscích balonu se domácí chtějí velmi rychle přesunout do útoku. Nyní se o to snažil na pravém kraji Daniel Wass, kterému musel zastavit jen za cenu faulu Jordi Alba.
24'
Barcelona se nežene do útoku. S Messim si narazil Arthur, poté byl u míče na levé straně i Anssumane Fati. Obrana Valencie je stále pevná.
23'
Po ubráněném útoku se domácí mohli hnát do brejku, ale ani souhra Torrese s Coquellinem nebyla optimální. Balonu se poté ujal ve středovém kruhu Busquets.
22'
Domácí jsou v deseti staženi před vlastním vápnem. Ani Busquetsova přihrávka na Fatiho neprošla do šestnáctky. Následně byl zblokován pokus Arthura.
21'
Po autovém vhazování byl při zpracování podražen De Jong. Barcelona ještě zůstala u balonu, ale přes zhuštěný prostor se ne a ne probojovat.
20'
I po dvaceti minutách je stav zápasu bez branek. Valencia je aktivnějším týmem směrem do ofenzivy, naopak Barcelona na první pokus směrem na branku čeká.
19'
Další zmatky před brankou Barcelony. Sergio Roberto hlavičkoval před Gameirem jen do Umtitiho, od kterého se poté míč odrazil směrem do branky. Ter Stegen ale byl připravený.
18'
Umtiti rozhodně nebyl jistý při obranném zákroku. Levačkou jen posunul míč mimo dosah nabíhajícího Gómeze, ale poté musel zabojovat ještě proti Gameirovi.
17'
Od De Jonga putoval míč na levou stranu k nohám Alby. Domácí se ale bleskově stáhli na vlastní polovinu a čistým skluzem zasáhl proti Albovi Daniel Wass.
16'
Faulem se u postranní lajny provinil také Samuel Umtiti. Francouzský stoper Barcelony rychlostně nestačil na Torrese a tak si pomohl přidržením za dres.
15'
Naopak zahrozit mohli i hosté. Roberto si narazil na pravé straně s Arthurem, poté byl u balonu Messi, kterého ale zastavil čistým zákrokem těsně před vápnem Gabriel.
14'
Barcelona se snaží hru uklidnit. Postupná kombinace ve středu pole zatím nedává šanci domácímu celku pokračovat v náporu.
12'
Ter Stegen chytá penaltu! Německý gólman vystihl směr střely k pravé tyči, Gómezova střela sice šla k brankové konstrukci, ale Ter Stegen se stačil parádně natáhnout.
11'
Penalta pro Valencii! Piqué šel do souboje ve vápně nešetrným skluzem, trefil Gayu a po zásluze vidí také žlutou kartu.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Valencia se štěstím získala míč ve středu pole, poté se hnal do útoku Maxi Gómez, kterého zastavil jen za cenu faulu Roberto.
9'
Barcelona sice drží balon pod kontrolou, ale do blízkosti Doménechovy branky se nemůže dostat. De Jong přihrával na pravou stranu k Robertovi, který byl okamžitě napadán.
8'
Také Messi se zapojil do kombinace. Nakonec přihrával do vápna Jordi Alba, Griezmann však jeho úmysl nepochopil a míč tak sebral zcela osamocený Gabriel.
7'
Postupnou rozehrávku tentokrát vedl Frenkie De Jong. Mladý Nizozemec spolupracoval na pravé straně s Arthurem, obrana Valencie je ale v úvodu zápasu pozorná.
6'
Mladičký Anssumane Fati se pokoušel překonat domácí obranu průnikem z levé strany. Jeho rána z druhou kroků skončila jen na chráničích dobře postaveného Garaye.
5'
Hned několikrát si vyměnil míč ve středu zálohy Busquets s Arthurem. Oba fotbalisté se pokoušeli o průnikovou přihrávku do útoku na Griezmanna, ale francouzský útočník byl obsazen dvojicí soupeřů.
4'
Hostům se v úvodu zápasu nedaří přechod do útoku. Ani De Jongova přihrávka středem trávníku nenašla Lionela Messiho. Barcelona se ale velmi rychle vrátila k míči.
3'
Barcelona se musela zatáhnout až na vlastní polovinu. Roberto dokonce posílal míč až k Ter Stegenovi, který neměl snadnou úlohu proti napadajícímu Gómezovi. S velkou dávkou štěstí dokázal německý gólman odkopnout.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté Barcelony. Na pravé straně spěchal s míčem Sergi Roberto, ale domácí si pohlídali první pokus o útok.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jednadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků začít.

Valencia CF: Doménech (C) – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Torres, Coquelin, Kondogbia, Soler – Gameiro, Gómez.
Náhradníci: Rivero – Rodrigo, Esquerdo, J. Costa, Sobrino, Mangala, Lee Kang-in.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Arthur, Busquets, F. de Jong – Messi (C), Griezmann, Fati.
Náhradníci: Peña – Lenglet, N. Semedo, Firpo, Arturo Vidal, Rakitić, Collado..

FC Barcelona

Fotbalisté Barcelony se i po dvaceti kolech drží na čele španělské nejvyšší soutěže La Ligy, byť jen o skóre před odvěkým rivalem Realem Madrid. Barcelona i s novým trenérem jednašedesátiletým Quique Setiénem dokázala o víkendu zdolat jedinou brankou Lionela Messi nebezpečnou Granadu, která navíc dohrávala téměř půlhodiny bez vyloučeného Sáncheze. Ještě o týden dříve ale nedokázala v semifinále španělského superpoháru přehrát Atlético Madrid a tak mohla na první trofej sezony zapomenout. Ve sledovaném duelu sice Barcelona vedla po gólech Messi s Griezmannem 2:1, ale o zvrat se v samém závěru postaral proměněnou penaltou Morata a poté také Correa.
Valencia CF

Valencia v týdnu bojovala o postup do jarní části Ligy mistrů. Na trávníku Ajaxu dokázal španělský tým uspět a po vítězství 1:0 se vyšplhal dokonce na první místo základní skupiny H před Chelsea. Také v LaLize se Valencia pomalu dostává do míst, odkud může pomýšlet na evropské poháry v příští sezoně. Po ne zcela vyvedeném úvodu roku se Valencia prokousala už na sedmou příčku pouze s čtyřbodovou ztrátou na třetí Atlético Madrid. Podobně jako Barcelona, tak i Valencia nezvládla semifinále španělského superpoháru. Proti Realu Madrid korigoval na konečných 1:3 až v samém závěru Parejo. Ani před týdnem se Valencia v lize příliš nevytáhla. Na trávníku trápící se Mallorky padla nečekaně hladce 1:4.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již jednadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Valencie, která přivítá na domácím trávníku Barcelonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.