La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Espanyol - 16. července 2020   21:00

Valencia
17' Gameiro (F. Torres)
1:0
(1:0)
Valencia
Cillessen – T. Correia (71. Florenzi), Diakhaby (77. Gabriel), Guillamón, J. Costa – Kondogbia (C), Soler – F. Torres (72. Čeryšev), Lee Kang-in (63. Coquelin), Guedes – Gameiro (78. Gómez).
Prieto – Díaz, Villate
Estadio de Mestalla (Valencia)
Espanyol
Diego López (C) – Pipa, Cabrera, Espinosa (85. Vargas), Vilà – Darder (85. Melamed), David López, Roca (64. Melendo), Lej (85. Lozano) – Embarba, de Tomás (70. Campuzano).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Máme za sebou utkání 37. kola španělské La Ligy, v němž Valencia porazila na domácím stadiónu poslední Espanyol nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O třech bodech Netopýrů rozhodl v 17. minutě Kévin Gameiro, jenž po průnikové přihrávce Torrese využil samostatný únik. Katalánský klub měl jistý sestup už před tímto střetnutím, přesto bojoval a sahal po remíze, jenže branku nevstřelil, pouze dvakrát nastřelil brankovou konstrukci. Nejprve Embarba trefil levou tyč, v samotném závěru střídající Vargas pravou.

Svěřenci kouče Vora se díky vítězství vyhoupli na osmou pozici před Bilbao, přičemž do Evropy postupuje sedm nejlepších celků, na Getafe ztrácí jediný bod. Espanyol zůstává poslední s vekou osmibodovou ztrátou na Mallorcu.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:10. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:18.
90+8'
90+7'
Rozhodčí Prieto byl milosrdný a ještě ponechal Espanyolu poslední možnost v podobě rohu, ikdyž čas dávno přesáhl stanovený limit. Pro vysoký balón si však vyskočil gólman.
90+6'
Dlouho váhal na pravé lajně s míčem na kopačkách Oscar Melendo. Ve finále zvolil centr, který měl od přesnosti hodně daleko. Následuje odkop od brány.
90+5'
Moc času už nezbývá. Fotbalisté v zeleném mají možná poslední možnost získat ze zápasu bod za remízu, tu předposlední zhatil výborným obranným zákrokem Gabriel.
90+4'
Zvoní tyč! Matías Vargas kousek za šestnáctkou vystřelil placírkou k přední tyči. Gólman ve službách Valencie tentokráte letěl vzduchem marně, podruhé ho ale zachránila konstrukce brány!
90+3'
Jasper Cillessen musel na zem, neboť David López pálil přímo na bránu. S přízemní ránou si holandský gólman poradil, míč vytěsnil do bezpeční vzdálenosti od branky.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.
90+1'
Hlavní rozhodčí po shlédnutí videa mění původní rozhodnutí a Costu rovnou vylučuje! Rozhodnutí si určitě obhájí, bek levou nohou trefil soupeře na koleno.
90'
Žlutá karta do domácích řad, v pořadí již třetí. Jaume Costa podrazil Melenda bez viditelné snahy hrát balón, nebylo co řešit.
89'
Zády k bráně bojoval Matías Vargas. Žádný ze spoluhráčů mu nenaběhl do ideální pozice, argentinský útočník nakonec proti přesile kapituloval.
88'
Adrián Embarba umí zahrávat přímé kopy. Tentokráte zkoušel přes zeď poslat balón k levé tyči, avšak míč podkopl více, než by potřeboval.
87'
Katalánské mužstvo bojuje ze všech sil. Dalí možnost má z přímého kopu, z nějž lze přímo ohrozit bránu. Byl to Coquelin, kdo se provinil faulem.
86'
David López vyslal od rohového praporku na přední tyč, kde stál jen domácí obránce Jaume Costa. Ten poslal míč mimo vlastní šestnáctku.
85'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Wu Lej, přichází Pol Lozano.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Bernardo Espinosa, přichází Matías Vargas.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Nico Melamed.
84'
Přijde z rohového kopu kýžené vyrovnání? Adrián Embarba zabojoval a ještě zachytil balón na hrací ploše, načež chytře nastřelil Solera do levé nohy.
83'
Sergi Darder odcentroval z halfvoleje na úroveň penalty, kde chtěl zakončovat Oscar Melendo, ovšem ještě výše vyskočil Gabriel.
82'
Nacházíme se v závěrečné desetiminutovce základní hrací doby. Valencia je blízko zisku tří bodů, které by ji vzhledem k současným výsledkům vynesly na osmé místo před Bilbao.
81'
Nejspíše z frustrace vletěl Bernardo Espinosa do zad hrajícího Maxiho Gomeze. I v tomto případě je karta žluté barvy neoddiskutovatelná.
80'
Středopolař Francis Coquelin za sebou nechal nohu, o níž zakopl Wu Lej. Viditelný faul, po němž sudí ukázal hříšníkovi žlutý kartónek.
80'
Adrián Embarba to zkusil přímo, jenže střela postrádala přesnost, zamířila přímo do středu brány. Jasper Cillessen zapsal jeden z těch snazších zákroků.
79'
Zápas pokračuje. Poslední celek tabulky má k dispozici volný přímý kop, když Carlos Soler zfauloval v blízkosti vlastního vápna Dardera.
78'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Maxi Gómez.
77'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Mouctar Diakhaby, přichází Gabriel.
76'
Také ve druhém poločase arbitr Prieto nařídil oběma týmům přestávku na osvěžení. Domácí kouč Voro je hodně hlasitý, hra svěřenců se mu viditelně vůbec nepozdává.
75'
Střídající Oscar Melendo mohl střílet, na poslední chvíli však ještě nahrával do vápna Wu Lejovi. Čínský útočník pod tlakem mířil nepřesně.
74'
Espanyol kombinuje, ale zatím nedokázal vymyslet nic moc zajímavého. Série přihrávek probíhá převážně kolem středového kruhu, kde si míč vyměňují obránci.
73'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Gonçalo Guedes hledal nákopem Gameira, ovšem i teď skvěle zareagoval velezkušený gólman v dresu katalánského celku.
72'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Denis Čeryšev.
71'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Alessandro Florenzi.
70'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Victor Campuzano.
69'
Druhá žlutá karta v krátkém časovém rozmezí pro Espanyol. A znovu za zákrok v soupeřově pokutovém území, tentokráte Dídac Vilà nakopl Costu.
68'
Ferrán Torres se neunáhlil, šikovně počkal na náběh Solera a ve finále mu adresoval průnikovou přihrávku. Avšak dobře zareagoval gólman López, jenž byl u míče jako první.
67'
Přetažený centr hledal Huga Guillamóna, ten ovšem upadl ještě před doletem míče. Leandro Cabrera podle názoru sudího bránil v rámci pravidel.
66'
Domácí mužstvo má možnost zahrozit z volného přímého kopu poté, co Sergi Darder sice zasáhl balón, ale jako první protihráčovy kotníky.
65'
Mouctar Diakhaby hlídal míč směřující do zámezí, když do něj vší silou úplně zbytečně vrazil Raúl de Tomás. Útočník inkasuje pátou žlutou v sezóně, poslední ligový zápas v sezóně odsedí na tribuně.
64'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Oscar Melendo.
63'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Francis Coquelin.
62'
Geoffrey Kondogbia udržel na zádech Rocu. Vzápětí rozehrál do lajny volnému Guedesovi, vysoký pas proletěl pouze nad brankou hostů.
61'
Fotbalisté v bílých dresech zklidňují hru. Vorova družina hledá ve druhém poločase ideální herní tempo, soupeř je o něco lepším týmem.
60'
Hodina je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Valencia stále drží těsné jednobrankové vedení, avšak Espanyol tíhne za vyrovnáním.
59'
Čistý trestní rejstřík Valencie zrušil Mouctar Diakhaby. Stoper při snaze o obranný zákrok bolestivě přišlápl kotník de Tomásovi.
58'
Netopýři podnikli rychlý brejk levou lajnou. Lee Kang-ina marně stíhal Vila, sprint Jihokorejce po lajně zastavil až Cabrera, a to za cenu rohového kopu.
57'
Centimetry dělily hostující klub od vyrovnání! Kousek za hranicí šestnáctky vypálil Adrián Embarba, balón se odrazil od levé tyče do zámezí!
56'
Espanol chce vyrovnat, nyní kombinuje na polovině soupeře a hledá skulinku v jeho obraně. Zatím bezúspěšně, defenziva domácích odolává.
55'
Carlos Soler udělal to nejlepší, co v danou chvíli mohl. Proti přesile dal tělo před balón a počkal na faul, který nakonec přišel, provinil se David López.
54'
Číňan v dresu katalánského klubu patří k nejaktivnějším hráčům na trávníku. Tentokráte centroval na malé vápno, odkud Adrián Embarba hlavičkoval mimo cílové zařízení.
53'
Wu Lej natáhl krok a po pravé lajně utekl svému osobnímu strážci. Posléze chytře zbrdil akci a přenesl hru k Darderovi, jehož přízemní střela rozvlnila boční síť.
52'
Po velkým tlakem musel hrát stoper Bernardo Espinosa. V tíživé situaci otočil hru směrem vzad, malou domů oslovil brankáře.
51'
Obrovskou hrubku udělal při postupné kombinaci Geoffrey Kondogbia, když zpětnou nahrávkou našel jen de Tomáse. Ten ale zaváhání soka nevyužil, pomalý pas zachytil Costa.
50'
Leandro Cabrera pohlídal míč směřující do zámezí. Ferrán Torres ještě zabojoval, avšak pokud by chtěl balón získat, musel by faulovat.
49'
Poměrně dost volného prostoru dostal za šestnáctkou Sergi Darder. Využil toho k ráně, kterou Jasper Cillessen nadvakrát zpacifikoval.
48'
Gonçalo Guedes adresoval dlouhý nákop Gameirovi. Francouzský útočník vyskočil hodně vysoko, přesto jej balón o pár centimetrů přeletěl.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tedy pokračují v původním rozestavení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Skončil první poločas zápasu mezi Valencií a Espanyolem, v němž jsme byli svědky jediného gólu. Postaral se o něj favorit v 17. minutě, kdy po parádním pasu Torrese bez potíží proměnil samostatný únik Kévin Gameiro. Avšak i Espanyol měl své příležitosti, ještě má šanci v průběhu druhého poločasu uhrát nějaký dobrý výsledek. Rufeteho družina určitě chce opustit nejvyšší soutěž se ctí.
45+3'
45+2'
Přetažený centr Sergiho Dardera našel na zadní tyči nikým nepokrytého Davida Lópeze, jenž vestoje umístil hlavičku přímo do náruče Cillesena.
45+1'
V závěru úvodního dějství má katalánský klub šanci zahrozit z rohového kopu poté, co Dídac Vilà šikovně nastřelil blokujícího Costu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Mizerné zpracování chtěl Geoffrey Kondogbia napravit ve skluzu, avšak minul jak balón, tak naštěstí i protihráče. Hra pokračuje bez přerušení.
43'
Ofenzivní složku týmu často podporuje pravý bek Thierry Correia. Nyní právě on poslal do pokutového území povedený centr, na nějž jen o pár čísel nedoskočil Gameiro.
42'
Gonçalo Guedes vlastní vinou uvázl v těžké pozici, kdy u levé lajny zůstal sám proti dvěma soupeřům. Portugalský záložník nevybojoval ani aut.
41'
Netopýři sázejí na trpělivou kombinaci, v jejímž průběhu hledají okénko v defenzivě protivníka. Fotbalisté v zeleném zatím brání na jedničku.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Přichází první žlutá karta. Po nezdařeném brejku domácích se hlavní rozhodčí vrátil k zákroku Pipy na Kan-ina, kdy obránce zbytečně dohrál protihráče.
38'
Obrovská šance také na druhé straně! Lee Kang-in vyslal za obranu Kévina Gameira, který se sám vytlačil z ideální palebné pozice, a tak ještě patou poslal balón za sebe na Torrese, ten minul úplně prázdnou bránu.
37'
Skoro to vypadá, jako by si Geoffrey Kondogbia při vlastním faulu sám ublížil. Reprezentant Středoafrické republiky šel do skluzu, místo míče trefil jen nohy soupeře.
36'
Mohlo a mělo být vyrovnáno! Sergi Darder parádním pasem našel de Tomáse, kterému ovšem ne úplně ideálně vyšlo zpracování, posléze z bezprostřední blízkosti pouze napálil gólmana. Lob Embarby vzápětí proletěl vysoko nad.
35'
Středopolař David López viděl, že Cillessen je poměrně dost z brány. Proto ho chtěl z poloviny hřiště přelobovat, ale úplně minul cílové zařízení.
34'
Utkání pokračuje. Zápas obnovil Jasper Cillessen dlouhým výkopem ke Lee Kang-inovi, Jihokorejec hlavou sklepl míč do lajny na Guedese.
33'
Hlavní rozhodčí nařizuje oběma týmům pauzu na občerstvení, jež má zamezit možným zraněním. Oba trenéři pochopitelně využívají brejku k udílení nových pokynů.
32'
Moře volného prostoru dostal na pravé straně Raúl de Tomás. Centrem hledal Dardera, který však místo míče přejel nohy bránícímu hráči.
31'
Hodně odvážný průnik vymyslel Thierry Correia. Balón hodil mezi dva protivníky, kteří jej zavřeli do kleští, mladičkého beka dále nepustili.
30'
Půl hodina z utkání je minulostí. Sledujeme vyrovnané střetnutí, avšak ve vedení je Valencia, když se po krásném pasu Torrese prosadil Gameiro, ten vstřelil 5. ligový gól v sezóně.
29'
Carlos Soler předal Guedesovi a šel hledat místo do vápna. Portugalec po chvilce hledal právě středopolaře, jenž ve skluzu zamířil přímo do míst, kde stál brankář.
28'
Na centr z rohového kopu naskočil u přední tyče Ferrán Torres. Z těžké pozice umístil kulatý nesmysl do boční sítě, obrana Espanyolu mohla zůstat klidná.
27'
Zkušený gólman Diego López má za sebou premiérový zákrok. Na ránu Kondogbii z dvaceti metrů dobře viděl, pravou rukou míč vytěsnil nad horní tyč.
26'
Kévin Gameiro je zatím velmi aktivní. Opět zabíhal za obranu a nahrávku mu adresoval Soler, jenže ve skluzu zastavil balón Bernardo.
25'
Velmi dlouhý aut předvedl Adrián Embarba, kulatý nesmysl dohodil až skoro na penaltu. V tomto prostoru kraloval stoper Mouctar Diakhaby.
24'
Dva proti jednomu, přesto hráči přes pozičně skvěle postaveného Correiu neprošli. Portugalský obránce vystihl pas a míč odpálil do zámezí.
23'
Lékaři ovšem mohou být za postranní čárou v klidu, teprve dvacetiletý talentovaný fotbalista totiž chvilkovou bolest rozběhal.
22'
Zatímco hosté kombinují na útočné polovině, tak Ferrán Torres stojí v předklonu a drží se za pravý kotník. Bylo by samozřejmě velkým oslabení, pokud by španělský krajní záložník musel opustit hřiště z důvodu zranění.
21'
S útočnou agresivitou to přehnal Raúl de Tomás. Soka hrajícího po velkým tlakem zbytečně podrazil, připravil tím svůj tým o velkou možnost.
20'
Avšak rovněž Espanyol ukazuje, že umí útočit. Po rychlé narážečce středem hřiště se míč vrátil k Darderovi, přízemní rána prolétla o kousek vedle levé části brankové konstrukce.
19'
Netopýři jsou při chuti! Vedoucí branka je pochopitelně nakopla a ihned chtěli přidat další, jenže Torresův další pas tentokráte sebral ze vzduchu gólman.
17'
Valencia právě vstřelila branku!
První střela na bránu, první gól! Polovina gólu jde za Torresem, jenž vymyslel parádní průnikovou nahrávku, KEVINA GAMEIRA vyslal do samostatného nájezdu. Francouzský útočník zachoval chladnou hlavu, balón poslal Lópezovi k pravé tyči.
16'
A opět čínský forward! Tentokráte v o poznání složitější situaci, kdy ho v blízkosti rohového praporku okamžitě dostoupil Costa. Ten následně získal míč do své moci.
15'
Rychle na druhou stranu. Adresátem dlouhého nákopu de Tomáše byl Wu Lej, který nechal kulatý nesmysl skočit, vzápětí pálil z halfvoleje těsně nad.
14'
Rovněž po druhém rohovém kopu Valencie mohl zůstat gólman Diego López klidným. Do odraženého míče se posléze opřel Correia, avšak balón zastavil ve změti těl v předbrankovém prostoru.
13'
Více volného prostoru využil ke střele zhruba z osmnácti metrů Geoffrey Kondogbia. Směr letu míče změnil Darder, od jehož nohy míč skončil v autu.
12'
Obranné povinnosti na jedničku splnil Thierry Correia. Portugalský bek zasahuje teprve do třetího ligového utkání v sezóně, poprvé na jaře. Teď nepustil za záda nabíhajícího Embarbu.
11'
Kopne si také Jasper Cillessen. Domácí strážce svatyně pošle balón do hry poté, co dalekonosná rána Lópeze proletěla vysoko nad.
10'
Jistě sestupující Espanyol bez zábran, moc dobře ví, že nemá co ztratit. První pořádný útok hostů táhl Wu, jenže v souboji jeden na jednoho proti Diakhabymu neuspěl.
9'
Nyní hlavní rozhodčí musel hru přerušit. Proti pravidlům hrál Raúl de Tomás, útočník v blízkosti středového kruhu srazil k zemi Costu.
8'
Ferrán Torres chtěl moc. Nejprve sice u lajny krásně obelstil Vilu, avšak následně v souboji proti Bernardovi upadl v šestnáctce, píšťalka sudího zůstala němá.
7'
K jeho exekuci se postavil Gonçalo Guedes. Vysoký balón na hranici šestnáctky našel pouze Rocu, který s přehledem vyhlavičkoval míč pryč z vlastního vápna.
6'
Budeme sledovat první rohový kop střetnutí. Aktivita Valencia nabírá na aktivita, centr z levé strany srazil mimo hrací plochu skluzující Pipa.
5'
Středopolař Soler přenesl hru na střed hřiště, kde míč jedním dotekem sklepl Ferrán Torres. O tohoto hráče v posledních dnech projevil zájem anglický velkoklub Manchester City.
4'
Diego López odkopl na útočnou polovinu před presujícím Gameirem. Hlavičkový souboj zvládl lépe Kondogbia, jenž vyskočil výše jak Darder.
3'
Svěřenci kouče Vora podnikli rychlý výpad levou stranou. Gonçalo Guedes dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec přihrál Solerovi do ofsajdu.
2'
Domácí vstoupili do svého posledního domácího utkání v letošní sezóně v bílých dresech. Espanyol dnes navlékl dresy barvy černé.
1'

Valencia CF: Cillessen – T. Correia, Diakhaby, Guillamón, J. Costa – F. Torres, Soler, Kondogbia (C), Guedes – Lee Kang-in, Gameiro.
Náhradníci: Doménech – Coquelin, Esquerdo, Florenzi, Gabriel, Gómez, A. Guerrero, Čeryšev, Mangala, Parejo, Sobrino, Wass.

Espanyol Barcelona: Diego López (C) – Pipa, Cabrera, Espinosa, Vilà – Darder, David López, Roca, Embarba – Lej, de Tomás.
Náhradníci: Olazábal – Calleri, Campuzano, Lozano, Javi López, Melamed, Melendo, Naldo, Pedrosa, V. Sánchez, Vargas, Villahermosa.

Rozhodčí: Prieto – Díaz, Villate.
Espanyol Barcelona

Katalánský klub z Barcelony nebude na letošní ročník vzpomínat vůbec v dobrém.Espanyol je poslední a už bez šance na záchranu, s nejvyšší španělskou soutěží se rozloučí po dlouhých 26 letech.

Espanyol nezvítězil již osmkrát v řadě přičemž jen proti Getaglfenubojoval alespoň bod za remízu 0:0. Svěřenci kouče Rufeteho trápí na venkovních hřištích střelecká potence, v každém druhém utkání na cizím stadiónu nevstřelili jediný gól. V Espanyol hned tři hráči zaznamenali čtyři branky. Jsou jimi Wu Lej, Raul De Tomás a David Lopéz.
Valencia CF

Valencia okupuje dvě kola před koncem soutěže devátou pozici. Svěřenci kouče Vora ještě mají šanci dostat se na pohárové příčky, avšak museli by oba duely vyhrát a spoléhat na zaváhání úhlavních konkurentů.

Forma Netopýrů je v posledních střetnutích žalostná. Za posledních šest kol jednou vyhrála, jednou remizovala a hned čtyřikrát prohrála, přičemž při každé každé porážce obdržela úvodní gól už v prvních dvaceti minutách. Doma ovšem Vorova družina působí jistým dojmem, za celý ročník na vlastním stadiónu podlehla pouze Bilbau. Nejlepším střelcem celku je s Maxi Gómez s 10 brankami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer! Vítám vás při sledování 37. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Valencií a Espanyolem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.