La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Real - 26. ledna 2020   21:00

0:1
(0:0)
Real
78' Nacho Fernández  (Kroos)
Valladolid
S. Pérez – De la Fuente, Hervías, Moyano, Nacho Martínez, Plano, T. Villa.
De Burgos – Díaz, Núñez
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
23 404 diváků
Real
Aréola – Jović, L. Vázquez, Marcelo, Militao, James Rodríguez, Valverde.

Máme za sebou utkání 21. kola španělské La Ligy, v němž Real Valladolid dlouho vzdoroval Bílému baletu, nakonec mu ale nejtěsnějším možným rozdílem podlehl. Klíčový moment střetnutí přišel v 78. minutě zápasu, kdy Kroosův centru uklidil do sítě Nacho Fernández. Domácím se v závěrečných minutách rovněž podařilo dosáhnout gólu, ten však pro ofsajd nemohl platit.

Svěřenci kouče Zidana zvítězili napříč všemi soutěžemi po páté v řadě, v La Lize se navíc dostali do čela soutěže, neboť Barcelona podlehla Valencii 0:2. Valladolid se kvůli remízu Eibaru propadl na šestnáctou příčku.

To je ode mě vše. Přeju vám úspěšný vstup do nového týdne a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:11.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Luka Jović.
90+2'
Z levé strany vyslal zajímavě vypadající centr do šestnáctky Madridu Óscar Plano, kapitán hostů Sergio Ramos si ovšem dokázal pohlídat Guardiolu.
90+1'
Ferland Mendy výborně přeskočil pasivně hrajícího Guardiolu a pod tlakem nahrál gólmanovi. Thibaut Courtois nezazmatkoval a přenesl hru na volného Nacha.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Hosté v klidu kombinují na útočné polovině soupeře, nechtějí dopustit podobnou situaci jako před chvílí. Faulem proti Valverdemu se provinil Óscar Plano.
88'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Federico Valverde.
87'
Domácí se radovali z vyrovnávací branky, ale ta jim moc dlouho nevydržela! Prodloužený centr na zadní tyči si našel Rubén Alcaraz, jenže gól vstřelil z ofsajdového postavení!
86'
Zbytečným faulem na polovině hřiště se provinil Rodrygo. Mladý Brazilec použil v souboji s Garcíou lokty, což pozornosti hlavního rozhodčího neuniklo.
85'
Najednou je to Real Madrid, který se snaží zdržovat při každé vhodné příležitosti. Casemirovi trvalo dobrých pár vteřin, než přihrál gólmanovi míč na odkop.
84'
Na středu hřiště dostal příliš volného prostoru Joaquin Fernández. Španěl situace využil k technické ráně na zadní tyč, Thibaut Courtois ale dobře odhadl, že rána nesměřuje mezi tři tyče, a tak nezasahoval.
83'
Zajímavý signál z rohového kopu, kdy Kroos našel na zadní tyči netradičně naběhnutého Benzemu. Francouz si balón jedním dotykem zpracoval a z halfvoleje posléze vypálil do rukavic brankáře.
82'
Nechybělo mnoho a mohlo se začínat zase od nuly. Na nahrávku do pokutového území si naběhl Sergi Guardiola, slabou ránou však trefil pouze blokujícího Mendyho.
81'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fede, přichází Miguel De la Fuente.
80'
Situace je rázem úplně jiná. Valladolid, který prakticky po celou dobu zápasu bránil, musí zapnout útočný mód, pokud si z utkání chce odnést alespoň jeden bod.
78'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Kýžená branka je na světě! Míč se znovu odrazil ke Kroosovi, jenž na podruhé posadil balón přesně na hlavu NACHA FERNÁNDEZE, na jehož hlavičku na zadní tyč neměl Masip šanci dosáhnout!
77'
Ani čtvrtý roh Bílého baletu neznamenal nebezpečí. Kroos poslal míč na přední tyč, kde nabíhajícího Varaneho přehlavičkoval Raúl García.
76'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Óscar Plano.
76'
Hosté si musí dávat pozor na zadní vrátky. Do těch nyní vběhl Toni Villa, jehož zezadu poslal k zemi Nacho Fernández. Španělský bek se stává třetím hráčem Madridu potrestaným žlutou kartou.
75'
Sledujeme prakticky pořád to stejné. Real Madrid se zoufale snaží vstřelit vedoucí branku, zatímco soupeř úspěšně odolává místy až drtivému tlaku.
74'
Více volného prostoru u pravé strany využil k centru Rodrygo. Pas se mu ovšem vůbec nepovedl, kulatý nesmysl poslal přímo do rukavic gólmana.
73'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Lucas Vázquez.
72'
Deset hráčů domácího celku brání bezbrankový stav v blízkosti vlastní šestnáctky. Pouze Sergi Guardiola se stará o napadání na půli hřiště.
71'
Parádní techniku s míčem ukázal Toni Kroos. Německý středopolař si špičkou kopačky zpracoval těžký odkop Masipa a posléze si dokonale přehodil balón přes Fedeho. Tomuto počinu uznale zatleskali i někteří domácí fanoušci.
70'
V přehuštěném středu hřiště si fotbalisté Bílého baletu nedokázali vytvořit nic zajímavého. Nakonec z levé strany odcentroval Mendy přímo na hlavu Olivase.
69'
Sergi Guardiola se na sebe zlobí, moc dobře totiž ví, že brejkovou situaci šlo sehrát lépe. Při snaze nasadit Varanemu jesličky nepochodil.
68'
Do pokutového území Valladolidu si nabíhal nikým nepokrytý Isco. Kroosovi však lob za obranu nevyšel, Masip se chystá rozehráva tod brány.
67'
Hledištěm to pouze zašumělo. Po centru z pravé strany se k zakončení dostal Karim Benzema, jehož hlavička jen o kousek minula levou tyčku!
66'
Nacho si tentokráte vedl o poznání lépe. Pod tlakem nakopl do nohy blokujícího Fedeho a vybojoval alespoň autové vhazování.
65'
Není kudy. Hosté sice kombinují, na hřišti momentálně dominují, ale přes kompaktní obranu soka se ne a ne dostat. Nepovedlo se to ani Rodrygovi.
64'
S neposedným balónem si vůbec neporadil Nacho Fernández, jenž zpracovával kulatý nesmysl až za autovou čárou. Zbytečná ztráta Madridských.
63'
Sergio Ramos pomalou malou domů pořádně zavařil Thibautu Courtoisovi. Belgický gólman musel zabrat, aby stihl odklidit balón před dobíhajícím Guardiolou.
62'
Španělský záložník Realu Madrid to zkusil technicky přes zeď, jenže míč podkopl až příliš, ten tak proletěl vysoko nad Masipovou svatyní.
61'
Bílý balet bude rozehrávat standardku z ideální pozice a vzdálenosti od branky, když Rodryga nedovoleně dohrál Salisu Karim. Míč si postavil Isco.
60'
Uplynula již hodina střenutí a my stále čekáme na první gól. Pokud by se Valladolida podařilo vybojovat alespoň jeden bod, byl by to velký úspěch.
59'
Skvělým obranným zákrokem na polovině hřiště se prezentoval nově příchozí Toni Villa, jímž zamezi v dalším pohybu rychlému Rodrygovi.
58'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Míchel, přichází Toni Villa.
57'
Zbytečnou žlutou kartu nyní inkasoval Luka Modrić. Chorvata poslal nedovoleným způsobem k zemi Rubén Alcaraz, avšak Modrić si neodpustil pár slov směrem k pomeznímu.
56'
Svěřenci kouče Zidana začínají dominovat. Hosté pokračují v trpělivé hře na míči a čekají na mezírku v soupeřově defenzivě.
55'
Snaha o brejk Valladolidu nevyšla. Zrychleným pasem se snažil Guardiolu uvolnit středopolař Fede, jeho úmysl však vystihl Sergio Ramos.
54'
Dlouho netrvalo a Real uzmul balón zpátky do své moci. Na hranici šestnáctky se opřel do míče Casemiro, dělovku zblokoval obětavým zákrokem Raúl García.
53'
Karim Benzema si nedokázal poradit s prudkým pasem Rodryga z pravé straně. Míč si zpracoval až moc před sebe, čehož využil Kiko Olivas.
52'
Jordi Masip musel řešit první složitější situaci ve svém brankovišti. Bývalý gólman Barcelony dobře viděl na ránu Rodryga mířenou k jeho levé tyči, na zemi byl včas a připsal si úspěšný zákrok.
51'
Toni Kroos se tentokráte rozhodl pro rozehrávku na krátko, ve vzduchu se totiž dnes moc prosazovat nedaří ani jednomu z celků. Pokračuje postupná kombinace.
50'
Šikovně si Isco dal tělo před soupeře. Rubén Alcaraz nestihl zastavit pohyb vpřed a Španěla doslova převálcoval. Real bude rozehrávat standardku.
49'
Forvard Enes Ünal se za dlouhým nákopem Kika Olivase hnal zbytečné, nacházel se totiž již za posledním soupeřem, praporek pomezního okamžitě vyletěl vzhůru.
48'
Rohový kop vybojoval Sergi Guardiola. Jeho exekuci se postavil tradiční rozehrávač Míchel, jehož centr odvrátil do bezpečné vzdálenosti od branky Nacho Fernández.
47'
Ani jeden z trénérů nesáhl o poločasové přestávce do sestavy, týmy tedy nastupují v původním složení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Skončil první poločas utkání mezi Realem Valladolid a Realem Madrid, který nám gól nenabídl. Tedy vlastně ano, ve 12. minutě se po standardce hlavou trefil Brazilec Casemiro, systém VAR ale odhalil milimetrové ofsajdové postavení středopolaře a branka tak neplatila. Svěřenci kouče Segia hrají s gigantem nad očekávání vyrovnanou bitvu, kromě neuznaného zásahu soka k ničemu většímu nepustili.
45+2'
45+1'
Antoñito u pravé lajny dokonale zmátl Mendyho. Pravý bek naznačil centr, místo toho ale nahrál volnému Fedemu, Mendy proskočil na prázdno. Domácí středopolař pak naslepo centroval do šestnáctky, Guardiolu si pohlídal Varane.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Avšak to semu nepodaří, tedy alespoň prozatím. Kroos odcentroval na přední tyč, kde si prostor pohlídal stoper Kiko Olivas.
43'
Podobná standardka, z níž padl ofsajdový gól Bílého baletu. Casemiro opět spěchá do šestnáctky, pokusí se skórovat pro změnu regulérním způsobem.
42'
Skvělé přenesení hry předvedl Ferland Mendy na Nacha Fernándeze. Španělský bek si zpracoval balón na prsa a poté centrem nepřesně hledal Benzemu.
41'
Rubén Alcaraz může hodně litovat, jeho přízemní přihrávka Guardiolovi byla příliš prudká. Španělský forvard měl před sebou otevřenou dálnici až ke gólmanovi.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se úvodního gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
V posledním okamžiku zareagoval na přízemní pas směřující do pokutového území Kiko Olivas. V opačném případě bychom sledovali nebezpečnou situaci, Karim Benzema už už napřahoval ke střele.
38'
Opět se musel Thibaut Courtois hodně natahovat, aby zabránil divně se stáčejícímu centru v cestě do brány. Těžko říct, zda Fede podobný kousek zamýšlel nebo měl v úmyslu centrovat.
37'
Toni Kroos na poslední chvíli stihl balón na hrací ploše a z jedničky nezištně předal Modričovi. Chorvat hledal Benzemu, toho ovšem výborně pokryl Salisu Karim.
36'
Na polovině hřiště zastavil slibně se rozvíjející brejk domácích Raphaël Varane. V tomto případě nebylo o čem diskutovat, faul a žlutá karta jsou na místě.
35'
Ne, tady se v žádném případě o nedovolený zákrok nejednalo. Sergi Guardiola pěkně proskočil kolem Mendyho, avšak na Ramose už nevyzrál. Snažil se alespoň vybojovat faul, rovněž neúspěšně.
34'
Chvíli se zdálo, že Rodrygo uteče poslednímu obránci. García ale také nepatří k pomalým hráčům, s Brazilcem udržel krok a ve skluzu mu odkopl kulatý nesmysl z pod kopaček.
33'
Valladolid pokračuje v aktivním pojetí hry. Vysoký centr z pravé strany padal někam na hranici penalty, zde balón sebral ze vzduchu včas vyběhnuvší Thibaut Courtois.
32'
Marně se Sergi Guardiola snažil proháčkovat skrze obrannou dvojici Varane – Ramos. Francouzsko-španělská dvojice soka skřípla do kleští a připravila jej o míč.
31'
Rodrygo ukázal výborné technické dovednosti, na malém prostoru si dokázal pohrát hned s dvojicí soupeřů. Sám se ale zahnal k lajně, odkud nenašel cesty zpět.
30'
Půl hodina střetnutí je minulostí. Casemiro se v jejím průběhu radoval z vedoucí branky, tu ovšem odvolal systém VAR kvůli jeho ofsajdovému postavní.
29'
Velmi tvrdě dohrál Fede protihráče Kroose po odehrání balónu. Hlavní rozhodčí dává domácímu středopolaři jasně najevo, že příště to bude za žlutou.
28'
Vysoký centr do pokutového území nepřinesl úvodní regulérní gól. Na balón si sice naskakoval Kiko Olivas, ještě výše však vyskočil Ramos.
27'
Volný přímý kop. Drzý průnik se Joaquinu Fernándezovi vyplatil, Casemirovi posléze nezbývalo nic jiného, než zatáhnout za ruční brzdu.
26'
Belgický brankář situaci vůbec nezvládl! Středem hřiště poslal míč přímo k nohám Enese Ünala. TUrek byl viditelně zaskočený, že se k němu kulatý nesmysl dostal, z nastálé akce nedokázal vytěžit nic.
25'
Do kombinační hry Bílého baletu se zapojil i gólman Thibaut Courtois. Tomu adresoval míč Toni Kroos, jenž v nouzi rozehrával před Fedem.
24'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Rubén Alcaraz viděl za obranu nabíhajícího Guardiolu, jenže adresoval mu příliš pomalou nahrávku, kterou zachytil Ramos.
23'
Marná snaha Raúla Garcíi projít přes zahuštěnou levou stranu. Při kličce přes Varaneho se navíc ukopl, Madrid bude vhazovat.
22'
V hodně těžké pozici se ocitl Nacho Fernández. Španělský stoper musel hrát, na záda mu totiž nebezpečně dýchal Rubén Alcaraz. Hostující bek si ale poradil na jedničku, po lajně odkopl míč do bezpečí.
21'
Nahrávku Alcaraze na Guardiolu viditelně zastavil rukou Casemiro. Střelec neregulérní branky hrál rukou nechtěně, proto neobdržel žlutou kartu.
20'
Když nevíš co s míčem, vystřel. Tímto heslem se řídil Luka Modrić, jenž neměl komu nahrát, a tak vypálil z dobrých dvaceti metrů. K jeho smůle těsně nad.
19'
Rychlý brejk Valladolidu končí neúspěchem. Fede se dlouhým nákopem pokusil oslovit Enese Ünala, jehož však za svá záda tentokráte nepustil Raphaël Varane.
18'
S kombinační hrou přichází Real Madrid. Ten zatím nedominuje tak, jak se předpokládalo. Svěřenci kouče Sergia hrají více než rovnocennou partii.
17'
Sergio Ramos prokázal mnohaleté zkušenosti, když si dal tělo před dotírajícího Sergiho Guardiolu, forvard se marně snažil přes soka dostat.
16'
Překvapivá varianta, kdy Míchel točil balón přímo do brány! Vysoký Thibaut Courtois se ovšem zaskočit nenechal, pravou rukou vyškrábl kulatý nesmysl do bezpečí.
15'
A naopak se sám může pokusit skórovat. Raúl García při snaze o centr nastřelil nohu Nacha Fernándeze, od níž se míč odrazil do zámezí. Bude se kopat roh.
14'
V době rozhodnutí na stadiónu byla atmosféra, jako kdyby domácí vstřelili gól. Fanoušci jsou nadšeni, že jejich tým drží s gigantem nadále bezbrankový stav.
13'
Branka neplatí! Středopolař Bílého baletu se totiž v době pasu nacházel o milimetry za posledním obráncem Valladolidu. Po konzultaci s videorozhodčím je gól správně neplatný.
12'
Je to gól! A nebo ne? Po centru Toniho Kroose dopravil míč hlavou do sítě CASEMIRO, do hry ale vstupuje VAR, který bude zkoumat možné ofsajdové postavení Brazilce!
11'
Po faulu se strhla menší potyčka mezi tábory celků. K dalšímu napomínání ale rozhodčí přistoupit nemusel, horké hlavy se včas uklidnily.
10'
Nyní už se žlutí. Joaquin Fernández šel do skluzu proti Rodrygovi oběma nohama napřed. Velmi nebezpečný zákrok, stoper může být ještě rád za kartu žluté barvy.
9'
Sergi Guardiola si teatrálním pádem řekl o faul. Arbitr situaci dobře viděl a nechává ve hře pokračovat, což se nelíbí hlavně domácím fanouškům.
8'
Dlouho neváhal Rubén Alcaraz co s blónem, poté, co o něj připravil Isca. Dlouhým odkopem poslal míč až ke Courtoisovi.
7'
Rodrygo naznačil nahrávku, místo toho se šikovně zbavil zmateného Salisua a mířil do šance, jenže cestu mu zkřížil Joaquin Fernández.
6'
Fotbalisté Valladolidu se favorita nezalekli, snaží se hrát i do útoku, a to je dobře. Uvidíme, jak dlouho dokážou s Bílým baletem držet krok.
5'
Tady se klidně mohlo žlutit. Faul Toniho Kroose byl z kategorie tvrdších, rozhodčí ještě ponechvá karty v kapsičce, Fede vyvázl ze souboje bez zranění.
4'
Do šance se hnal i Real. Konkrétně Ferland Mendy, který podnikl útočný vyýpad, při němž obešel jednoho protihráče, aby následně odcentorval nepřesně na hlavu Kika.
3'
Z levé strany si navedl balón na střed hřiště Míchel, jenž se posléze snažil vystřelit, avšak pokus zblokoval Sergio Ramos.
2'
Domácí vstoupili do utkání v bílo-fialových dresech, hostující Real navlékl dresy barvy bílé.
1'

Real Valladolid: Masip – Antoñito, Fernández, Olivas, Karim, Raúl García – Fede (81. De la Fuente), Míchel (C) (58. T. Villa), Alcaraz – Ünal (76. Plano), Guardiola.
Náhradníci: S. Pérez – De la Fuente, Hervías, Moyano, Nacho Martínez, Plano, T. Villa.

Real Madrid CF: Courtois – Nacho Fernández, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Modrić (88. Valverde), Casemiro, Kroos – Rodrygo (90+3. Jović), Benzema, Isco (73. L. Vázquez).
Náhradníci: Aréola – Jović, L. Vázquez, Marcelo, Militao, James Rodríguez, Valverde.

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez.
Real Madrid

Real Madrid má úplně jiné starosti, než jeho nedělní soupeř. Bílý balet se momentálně nachází na druhém místě tabulky jen kvůli horšímu skóre vůči Barceloně, ta však prohrála na půdě Valencie a Real má tedy šanci probojovat se do čela. Svěřenci trenéra Zidana nepoznali hořkost porážky od poloviny října, krize ze začátku roku je pryč. Týmovou produktivitu vede Karim Benzema, s dvanácti góly zaostává jen o dvě trefy za vedoucím Messim.
Real Valladolid

Cíl Realu Valladolid pro letošní sezóny španělské ligy je jasný, zachránit se. To se zatím daří, neboť svěřenci kouče Sergia se po dvaceti odehraných kolech nacházejí na patnáctém místě s šestibodovým náskokem na osmnáctou Celtu Vigo. Fotbalisté Valladolidu z posledních pěti ligových zápasů prohráli jen jednou, avšak pro změnu vůbec nezvítězili, hned čtyřikrát remizovali. Nejlepším střelcem týmu je Segio Guardiola se čtyřmi zásahy.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer! Vítám vás při sledování 21. kola španělské La Ligy, v němž Real Valladolid vyzve na domácím hřišti Real Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.