La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Valladolid - 5. prosince 2020   18:30

Atlético
56' Lemar (Trippier) • 72' M. Llorente (Trippier)
2:0
(0:0)
Atlético
Oblak (C) – Trippier, Felipe, Savić, Hermoso – Vitolo (46. M. Llorente), H. Herrera, Saúl (57. Félix), Lemar (77. Torreira) – Á. Correa (57. Koke), L. Suárez (63. Kondogbia).
Pablo González – Alfredo Rodríguez, Israel Bárcena
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Valladolid
Masip (C) – Hervías (82. Janko), J. Sánchez, Bruno González, Nacho Martínez – Mesa, Alcaraz – Plano, K. Pérez (62. Weissman), Jota (62. T. Villa) – Maranhão.

S konstatováním, že Atlético Madrid potvrdilo papírové předpoklady a posunulo se na vedoucí příčku LaLigy, se loučím a přeji vám příjemný sobotní večer.
Druhý poločas byl o mnoho zajímavější než první, ale ono to ani jinak dopadnout vlastně nemohlo. Atlético o vítězství rozhodlo už v šestapadesátý minutě, kdy se prosadil Thomas Lemar, kterého ještě napodobil střídající Marcos Llorente. Valladolid se pokoušel o tlak, ovšem kontaktní branku se nepovedlo vsítit, a tak Madridští potvrdili papírové předpoklady.

Atlético Madrid tak v tabulce je na prvním místě, když o dva body přeskočil Real Sociedad. Naopak Real Valladolid se pakuje na předposlední příčku tabulky, ale dnes jeho předpoklady byly spíše mizivé, což se v utkání potvrdilo.
90+3'
90+1'
Ještě tři minuty se bude hrát toto utkání! Valladolid už brát body asi nebude, to by se snad musel stát zázrak.
90'
Valladolid kombinoval na útočné polovině, až se do míče opřel Rubén Alcaraz, Jeho pokus zpoza velkého vápna letěl pouze nad branku favorita.
88'
Další centr z pravé strany mířil na zadní tyč, kde se pohyboval Óscar Plano. Ovšem hostující hráč nevystoupal tak vysoko, jako jeho soupeře. Atlético Madrid se znovu ubránilo.
87'
Blížíme se ke konci zápasu, který už je rozhodnutý. Hostující hráči se ještě snaží vsítit kontaktní gól, ale v předfinálních situacích jim schází větší kvalita.
85'
Héctor Herrera (Atl. Madrid) pozdě dostoupil do souboje a došlápl mu na kotník. Hlavní rozhodčí správně tahá žlutou kartu z kapsičky.
84'
Oba celky se hlásí, že mají rozehrávat! Centr z pravé strany zamířil na první tyč a zakončení šlo jen vedle pravé tyče. Tím, že balon drží Jan Oblak, tak uvidíme odkop od brány.
83'
Atlético chvíli drželo balon, ale poté přišla nepřesná přihrávka. Postupná akce Valladolidu byla zastavena faulem už ve středovém kruhu.
82'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Pablo Hervías, přichází Saidy Janko.
81'
Zcela zbytečný zákrok vytáhl Roque Mesa (Real Valladolid), který snad potřetí atakoval Marcose Llorentea. Poslední faul přišel zezadu a podražení už rozhodčí viděl.
80'
Marcos Llorente si před vápnem vyměnil míč s Héctorem Herrerou a naběhl si dovnitř šestnáctky. Zakončení Španěla pak proletělo těsně vedle vzdálenější tyče.
79'
Centr od praporku mířil do nebezpečného prostoru, odkud byl odklizen. Po chvíli přišlo zakončení z velké dálky, který mířil nad branku a navíc jej hlídal slovinský brankář Madridu.
78'
Atlético zastavilo další akci soupeře hned za půlící čárou. Ovšem domácí balon jen odevzdali a museli se bránit. Do šestnáctky letěl centr zprava a je tu další rohový kop.
77'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Lucas Torreira.
76'
Valladolid se pokusil o dlouhý nákop za obranu, jenomže situaci si pohlídal Jan Oblak. Slovinský brankář vyrazil na hranici velkého vápna a balon schoval do rukavic.
75'
Vraťme se na zelený pažit, kde je pořádně horko. Do vápna vletěl Marcos Llorente, jehož hokejovým stromem zastavil Roque Mesa. Ani tentokrát se pokutový kop pískat nebude.
72'
Atlético právě vstřelilo branku!
Troufám si říct, že o vítězi zápasu je už rozhodnuto! Madridští se dostali velmi rychle od vlastní branky až ke vstřelené brance. Jan Oblak vykopl míč a hlavičkový souboj pak vyhrál Kieran Trippier. Sám na branku díku tomu postupoval MARCOS LLORENTE, jenž se střelou na první tyč nemýlil a mohl se spoluhráči slavit.
71'
Na levou stranu vápna dostal přihrávku Kieran Trippier, před nímž byl míč ukopnut na další roh. Na následný centr si naskočil Stefan Savić, jehož hlavička zamířila pouze nad branku.
70'
Madridští se snaží otupit tlak soupeře, sledujeme jejich postupnou akci. Po chvíli přišla nepřesná přihrávka do vápna, o kterou se pokusil João Félix. Celou situaci vyběhnutím uhasil Jordi Masip.
69'
Centr od rohového praporku zamířil do zadní části šestnáctky, odkud byl vrácen do ohně. Jenomže tam se míče chopili bránící hráči, kteří jej poslal za postranní lajnu.
68'
Valladolid je znovu u balonu, ovšem jen těžce hledá cestu před branku. Po centru z pravé strany vybojovalo hostující mužstvo alespoň rohový kop.
66'
Centr od rohového praporku zamířil na první tyčku, ke de balon odrazil od Felipea vedle levé tyče. Situace nebezpečně nevypadala, ale hráči domácích se chytali za hlavy.
64'
Po pěkné patičce na pravé straně se do šestnáctky dostal Koke, který ale dál neprošel. Atlético bylo vytlačeno dál od vápna, ale stále kombinuje a hledá cestu k dalšímu gólu.
63'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Geoffrey Kondogbia.
62'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Jota, přichází Toni Villa.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Shon Zalman Weissman.
61'
Na levé straně šestnáctky pracoval Luis Suárez, který vybojoval rohový kop. Centr od praporku mířil před branku, odkud jej obrana Realu odvrátila.
60'
Po levé straně postupoval Óscar Plano, který měl proti sobě dvojici soupeřů, kteří byli ještě doplněni. Hostující soupeř byl tak zbaven míče.
59'
Madridští zalezli po vstřelené brance na svou polovinu hrací plochy a nechávají hrát soupeře. Valladolid potřebuje alespoň vsítit gól, ovšem nečeká jej nic jednoduchého.
57'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Saúl, přichází João Félix.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Koke.
56'
Na levé straně se pohyboval osamocený Kieran Trippier, který poslal nebezpečnou přihrávku před branku. Na balon sice nedosáhl Luis Suárez, avšak Jordi Masip už musel reagovat a šel na zem. Celou situaci uzavíral THOMAS LEMAR, jenž z úhlu zamířil do horní části branky. Atlético se tak ujímá vedení v zápase a může se konečně uvolnit.
54'
Ángel Correa se obtočil kolem svého strážce a nebezpečně vystřelil vedle levé tyče. Při zakončení jej atakoval Roque Mesa, jenomže pokutový kop se zahrávat nebude.
52'
Utkání je bohaté na žluté karty, nikoliv na šance nebo dokonce góly. Úroveň hry se zatím ani ve druhém poločase nezlepšila, bohužel ...
51'
Javier Sánchez (Real Valladolid) u postranní čáry dostoupil Ángela Correu, jehož trefil do obličeje. Hlavní sudí se poradil s kolegou u čáry a udělil další žlutou kartu.
49'
Na levé straně šestnáctky se nacházel Maranhão, jenž okamžitě zakončoval, ale zamířil jen do soupeře. Valladolid z rohového kopu pak už nic nevytěžil.
48'
Prvním potrestaným ve druhém poločase je Luis Suárez (Atl. Madrid), který nebyl spokojený s odpískáním faulu na svou osobu, ale především s neudělením žluté karty soupeře, a tak si ji prohlédl sám.
47'
Domácí mužstvo rozehrávalo standardní situaci a balon putoval do zadní části šestnáctky. Balon znovu zamířil jen mimo hrací plochu, uvidíme pouze odkop od branky Realu.
46'
Pokračujeme druhým poločasem! Atlético Madrid mění rozestavení, což naznačuje příchod Marcose Llorentea.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Marcos Llorente.
46'
Nejzajímavějším momentem prvního poločasu byla výměna komunikačního zařízení u rozhodčích. Fotbal v úvodní části pokulhával a hrálo se jen od šestnáctky k šestnáctce. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo velkou šanci, a tak jsme sledovali fotbalovou nudu. Snad se úroveň zápasu zlepší po výměně stran.
45+3'
45+3'
Dalším hráčem, který to zkusil z velké dálky byl Maranhão. Zakončení brazilského útočníka bylo nepřesné, a tak se půjde do kabin za bezbrankového stavu.
45+2'
Za pokutovým územím měl trochu času Mario Hermoso, který se do míče opřel, jenže vyslal nepřesné zakončení. Španělský hráč to myslel velmi dobře, avšak realizace pokulhávala.
45+1'
Budou se nastavovat tři minuty! To je doba, kterou trvala výměna komunikačního zařízení. V šestnáctce se nacházel Luis Suárez, jehož pokus byl zablokován.
45'
Luis Suárez vybojoval balon, kterého se pak chopil Mario Hermoso, jenž postupoval k šestnáctce. Domácí hráč byl přistrčen, ale k zemi se potácel velmi ochotně- Píšťalka sudího mlčí a hra se otáčí.
43'
Hráči hostujícího mužstva kombinovali na pravé straně, ale k centru se neodhodlali. Hru se pak pokusili otočit, avšak ani tam pšenka nekvetla.
42'
Real Valladolid odehrál celkem slušný poločas. Neinkasoval a nepustil ohromného favorita do žádné velké příležitosti.
40'
Vitolo (Atl. Madrid) je dalším potrestaným hráčem, když položil ruce na záda soupeře. Španělský fotbalista pak použil nevhodné gesto, za které rozhodčí vytáhl žlutou kartu.
40'
Úvodní poločas už se chýlí ke konci, avšak stav zápasu je stále bezbrankový. Horší je ale fakt, že jsme neviděli ani žádnou velkou příležitost.
39'
Na levou stranu si seběhl Luis Suárez, který přes soupeře přešel a následně přihrál před branku. Jenomže v nebezpečném prostoru se nenacházel žádný hráč Atlética.
37'
Na druhé straně se pokusil přejít přes soupeře Kike Pérez, kterému to nevyšlo. Real vyslal do vápna alespoň centr, který znovu mířil pouze k soupeři.
36'
Valladolid po ztrátě míče rychle míří za balon a urputně brání. Další balon putoval na hranici šestnáctky, kde se nacházel Luis Suárez, jenž byl atakován. Ke střele se pak odhodlal Saúl, jenže byl odpískán ofsajd.
34'
Propastný rozdíl v tabulce zatím není znát a dál se hraje bez branek. Centr z pravé strany přizvedl jeden ze stoperů, a tak Luis Suárez nestihl reagovat a míč od něj putoval mimo hrací plochu.
33'
Madridští kombinovali znovu na levé straně, kam si seběhl také Saúl. Jeho centr mířil do druhé vlny, kde na něj nedosáhl Kieran Trippier. Atlético ale dál kombinuje.
32'
K rohovému praporku přispěchal Thomas Lemar, jehož centr putoval na první tyčku, odkud byl odvrácen mimo pokutové území.
31'
Na levé straně kombinovali Vitolo a Ángel Correa. Druhý jmenovaný se pokoušel o přihrávku před branku, která byla odvrácená na rohový kop.
28'
Hostující celek zkouší střílet z velké dálky, což předvedl také nyní. Ovšem pokus šel jen vedle pravé tyče. O chvíli přišlo i zakončení z levé strany, které si pohlídal slovinský brankář.
27'
Ani jeden z týmů se nedostává příliš před branku toho druhého, především u Atlética je to překvapivé. Valladolid útok zastavil a otáčí hru na druhou stranu.
26'
Doufejme, že se úroveň hry zvedne, protože zatím sledujeme fotbalovou nudu. Atlético zastavilo protiakci soupeře, ale poté balon odevzdalo. Do šestnáctky si pak naběhl Óscar Plano, který byl neustále tísněn a jeho slabý pokus lapil Jan Oblak.
24'
Prvním potrestaným hráčem je Stefan Savić (Atl. Madrid), který vystoupil z obrany a šel do souboje šlapákem. Hlavní rozhodčí neváhal ani chvíli a vytáhl žlutou kartu.
24'
Po rychlé kombinaci mířila kolmá přihrávka na pravou stranu, kde si naběhl Vitolo. Na centr španělského hráče nedostál Luis Suárez, a tak míč schoval do rukavic Jordi Masip.
23'
Po rozehrání rohového kopu přišel centr ze strany, který mířil na zadní tyčku. Celou situaci se pokoušel zavřít jeden z hostujících fotbalistů, avšak balon na hrací ploše neudržel.
22'
Zatím sledujeme utkání, které diváky ze sedadel moc nezvedne. Valladolid otočil hru na druhou stranu a vyslal centr před branku soupeře. Hostující mužstvo bude rozehrávat pouze roh.
20'
Atlético Madrid pomalu ale jistě přebírá otěže zápasu a stále častěji kombinuje na útočné polovině. Favorit zápasu by za nedlouho mohl poprvé zahrozit.
19'
Na pravé straně se za obranu rozeběhl Ángel Correa, který byl neustále pod tlakem. Domácí útočník se pokusil o centr, jenž mířil na Luise Suáreze, před ním ale zasáhl obránce.
17'
Z levé strany odcentroval Mario Hermoso, jehož pas patou za sebe zpracoval Luis Suárez. Obávaný střelec ale žádného spoluhráče nenalezl, a tak se hra znovu otáčí.
16'
Hra se velmi kouskuje! Z defenzivní řady vystoupil Mario Hermoso, který si počínal za hranicí pravidel. Na zemi po zákroku totiž skončil Kike Pérez.
15'
Patnáct minut hry moc zajímavých situací nepřineslo. Oba celky se před branku soupeře dostávají jen sporadicky, a tak na velkou příležitost stále čekáme.
14'
U postranní čáry přišel faul Valladolidu, který se musel bránit. Míč do šestnáctky poslal Thomas Lemar, jehož centr zamířil příliš blízko brance, a tak v pohodě zasáhl Jordi Masip.
13'
Z velké dálky se do balonu opřel Rubén Alcaraz, jehož pokus v šestnáctce ještě skočil, ale zamířil vedle levé tyče. Jan Oblak celou situaci jistil a pustil míč do zámezí.
12'
Hostující celek zalezl do hlubokého bloku, na což Madridští musejí reagovat. Tentokrát to zkusili dlouhým nákopem, který si stopeři pohlídali.
11'
U balonu se nachází Atlético, které zatím nikam moc nespěchá. Favorit zápasu ví, že má spoustu času k tomu, aby vsítilo úvodní branku zápasu.
10'
Také pomezní rozhodčí měl potíže a i on potřeboval výměnu. Zdá se ale, že všechno už je přichystáno k pokračování zápasu, jdeme na to!
8'
Kuriózní situace hlavnímu rozhodčímu totiž nefunguje komunikační zařízení. Pablo González zamířil k pomocníkovi od VARu, který už má připravenou novou techniku.
7'
Hostující celek zatím hraje vyrovnanou partii a rozhodně nepřijel jen bránit. Real se s míčem nachází na útočné polovině, kde trpělivě kombinuje.
6'
Na druhou stranu se vydal Óscar Plano, kterého poslal na hrací plochu Thomas Lemar. Valladolid bude rozehrávat zajímavou standardní situaci. Ovšem pas ze šestnáctky byl rychle odklizen za postranní čáru.
4'
Ángel Correa si chtěl na hranici vápna narazit se spoluhráčem, kterému se chtěl nabídnout, ale naběhl si do soupeře. Akce trvala dál a zpoza vápna se napřáhl Ángel Correa, jehož pokus brankáři vypadl. Dříve byl u odraženého balonu Luis Suárez, jenž se po kličce dostal mimo hrací plochu.
3'
Thomas Lemar pracoval u postranní lajny, avšak ho nedovoleně atakoval Rubén Alcaraz. Domácí tým kombinoval chvíli vzadu a následně se vydal do akce, která skončila na levé straně.
2'
Hostující celek kombinuje na vlastní polovině, ale zatím si moc neví rady. Atlético výborně napadalo a následný nákop si pohlídal stoper s Janem Oblakem.
1'
Jdeme na to! João Félix je dnes pouze na střídačce, ovšem těsně před duelem přebral trofej pro nejlepšího hráče uplynulého měsíce.
1'
Oba celky přicházejí na zelený pažit, což značí, že utkání za malou chvilku začne. Hlavním rozhodčím zápasu bude Pablo González. Doufejme, že nás čeká zajímavé střetnutí.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Felipe, Savić, Hermoso – Vitolo, H. Herrera, Saúl, Lemar – Á. Correa, L. Suárez.
Náhradníci: Grbić, San Román – Kondogbia, M. Llorente, Lodi, Moya, Koke, Sanabria, R. Sánchez, Šaponjić, Félix, Torreira.

Real Valladolid: Masip – Hervías, J. Sánchez, Bruno González, Nacho Martínez – Mesa, Alcaraz – Plano, K. Pérez, Jota – Maranhão.
Náhradníci: Roberto – Aljámik, Fernández, Raúl García, Míchel, Janko, L. Pérez, Rubio, Fede, T. Villa, Weissman, Benito.

Rozhodčí: Pablo González – Alfredo Rodríguez, Israel Bárcena.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu ze španělské nejvyšší soutěže. Duel mezi Atléticem a Valladolidem startuje zhruba za pětačtyřicet minut. Již jsou známy sestavy, které si za pár okamžiků představíme.
Poslední vzájemné střetnutí zvládlo lépe Atlético, které vyhrálo brankou z jednaosmdesáté minuty, kterou vsítil Victor Vitolo. Předposlední duele dokráčel do bezbrankové remízy. A pokud budeme hledat vítězství Valladolidu, musíme hodně zabloudit do minulosti. Real totiž naposledy zvítězil na začátku roku 2009, kdy přivezl výhru z Madridu.

Atlético Madrid – Real Valladolid 1:0
Real Valladolid – Atlético Madrid 0:0
Real Valladolid – Atlético Madrid 2:3
Atlético Madrid – Real Valladolid 3:0
Při pohledu na tabulku zjistíme, že Atlético je na tom skvěle, přestože má o dva duely odehráno méně, než vedoucí Real Sociedad nebo třetí Villarreal. Madridský celek posbíral třiadvacet bodů a v lize ještě neprohrál. Domácí celek navíc pouze dvakrát inkasovalo, což je úctyhodné. Atlético nastupuje také v Lize Mistrů, kde ještě bude bojovat o postup do jarní části evropských pohárů. Naopak ve složité situaci se nachází Valladolid, který bojuje o záchranu. Hostující mužstvo posbíralo deset bodů a krčí se až na sedmnáctém místě, které je první nesestupové. Ovšem Real se v posledních třech zápasech zvedl, když vyválčil hned sedm bodů.
Vítám všechny nadšence španělské nejvyšší soutěže u dvanáctého kola LaLigy, v němž se střetnou Atlético Madrid a Real Valladolid. Souboj svede proti sobě dva týmy, které se nacházejí na opačných pólech tabulky a favoritem budou domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.