La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Atlético - 31. října 2020   18:30

CA Osasuna
80' Budimir (R. García)
1:3
(0:1)
Atlético
43' Félix   • 69' Félix  (Á. Correa) • 88' Torreira  (Trippier)
CA Osasuna
Herrera – Roncaglia (84. Vidal), D. García, U. García, I. Pérez – R. García, Moncayola, Oier (C) (59. Torró), Jony (68. R. Torres) – Adrián López (68. Budimir), Gallego (68. Barja).
J. Fernandéz
Estadio El Sadar (Pamplona)
Atlético
Oblak – Trippier, Savić, J. Giménez, Hermoso – M. Llorente, Koke (C), H. Herrera, Vitolo (90+2. M. Sánchez) – Á. Correa (86. Lemar), Félix (85. Torreira).

Z tohoto utkání je to všechno. Děkujeme vám za pozornost a užijte si, pokud možno, sobotní večer. Na viděnou.
V příštím kole bude Atlético Madrid hostit za týden na domácím stadionu Cádiz. Osasuna se představí na hřišti Sevilly.
Atlético Madrid je se čtrnácti body na třetím místě tabulky La Ligy za vedoucím duem Realů Madrid (16 bodů) a Sociedad (14). Oproti zmíněným klubům má však skvadra trenéra Simeoneho zápas k dobru. Osasuna se propadla na devátou pozici.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:10.
Atlético Madrid neprohrálo ani v šestém letošním duelu La Ligy a připsalo si v domácí soutěži třetí vítězství v řadě! Fotbalisté z hlavního města ukončili třízápasovou šňůru Osasuny bez inkasované branky a zvítězili 3:1. Skóre otevřel krátce před přestávkou ze značky pokutového kopu João Félix. Stejný hráč mohl ihned po změně stran vedení navýšit, druhou penaltu ale napálil do tyče. Jestliže byl první poločas herně vyrovnaný, v tom druhém bylo Atlético jednoznačně lepším týmem. Po sérii několika velkých šancí se přeci jen znovu prosadil Félix, jenž v 69. minutě pálil z hranice vápna k pravé tyči. Domácí zadělali deset minut před koncem řádné hrací doby na drama, po centru z pravé strany usměrnil míč z malého vápna hlavou k levé tyči Ante Budimir. Atlético se ale o tři body připravit už nenechalo. Hosté naopak přidali pojistku, když si kratší centr Trippiera zpracoval na pravé straně velkého čtverce střídající Lucas Torreira a napálil ho do bližší šibenice.
90+4'
90+4'
Již se rozeběhla čtvrtá nastavená minuta. Hraje se daleko od branky Jana Oblaka a dá se říci, že je rozhodnuto.
90+3'
Domácí celek se nyní zlobí na rozhodčího. Iñigo Pérez pouštěl po průnikové přihrávce balon do zámezí v domnění, že jeden z hostů míč skluzem tečoval. Rohový kop ale nenásledoval, naopak byl k nelibosti Osasuny nařízen odkop od branky.
90+2'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Manu Sánchez.
90+1'
Marcos Llorente přižduchnul zezadu Nacha Vidala a ten se s křikem poroučel k zemi. Ačkoliv zákroku domácí bek dost přidal, udělil sudí Fernandéz Llorentemu žlutou kartu.
90'
Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.
88'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté se uklidňují třetí trefou. Po zisku balonu ve středu hrací plochy mohlo Atlético zaútočit. Po levé straně to nešlo, a tak přišlo přenesení na pravou. Z té odcentroval k přední tyči Kieran Trippier. Střídající LUCAS TORREIRA si na pravé straně šestnáctky zpracoval balon a poslal ho nekompromisně do bližší šibenice.
86'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Thomas Lemar.
85'
Domácím vlil vstřelený gól do žil novou krev a Atlético je zatlačeno na vlastní polovině. Rubén García vyslal další ze svých centrů, tentokrát si ale nepočínal tak přesně jako při gólové akci.
85'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Lucas Torreira.
84'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Facundo Roncaglia, přichází Nacho Vidal.
82'
Atléticu se daří držet balon na polovině soupeře. Fotbalisté ve svítivě žlutých dresech budou vhazovat. Zároveň se chystá poslední domácí střídání.
80'
Osasuna právě vstřelila branku!
No vida, zápletka je na světě! Rubén García odcentroval z pravé strany na malé vápno, kde míč prodloužil hlavou k levé tyči ANTE BUDIMIR! Ten tak dává svůj první gól v dresu Osasuny.
79'
Čas domácím rychle plyne. Atlético má navíc k dispozici ještě všech pět střídání, takže se dá očekávat závěrečné kouskování hry.
77'
Osasuně se daří čím dál častěji pobývat na útočné polovině, do střeleckých pozic se však domácí celek dostává ve druhé půli jen sporadicky.
75'
Po faulu Unaie Garcíi budou rozehrávat hosté. Ti mají nahráno a nikam již spěchat nepotřebují. Do konce střetnutí schází poslední čtvrthodina.
73'
Do odraženého míče se zpoza vápna pořádně opřel střídající Roberto Torres! Jeho pumelici musel Jan Oblak vytěsnit hbitým skokem na rohový kop.
72'
Koke přišlápl nohu Lucasi Torróovi, za což si vykoledoval žluté napomenutí.
69'
Hosté korunují svou aktivitu zasloženou druhou brankou! Ángel Correa vyhrál důležitý souboj a posunul balon z pravé strany na střed hřiště, odkud vypálil JOÃO FÉLIX z hranice šestnáctky k pravé tyči.
68'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Enric Gallego, přichází Kike Barja.
68'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází Ante Budimir.
68'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jony, přichází Roberto Torres.
66'
Osasuna se vrátila ke svému aktivnímu presinku, a tak museli hosté zapojit do kombinace na vlastní polovině i brankáře Jana Oblaka.
65'
Jony si posouval balon z levého křídla na osu hřiště, kde se chystal ke střele, míč mu ale na poslední chvíli odebral Koke.
64'
Po menších průtazích rozehrál standardku Kieran Trippier. Prudkou dělovkou si poradil se zdí, mířil ale doprostřed branky, kde číhal připravený Sergio Herrera.
62'
David García přižduchl zezadu těsně před hranicí šestnáctky aktivního Ángela Correu. Atlético bude zahrávat standardní situaci z hodně nebezpečné pozice.
59'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Lucas Torró.
58'
Z levé strany šestnáctky střílel těsně vedle vzdálenější tyče Vitolo. Jeho případný zásah byl ale neplatil, v ofsajdu se zapomněl João Félix.
57'
Jestliže byla Osasuna v prvním poločase favoritovi rovnocenným soupeřem, po změně stran plní fotbalisté v červených dresech "roli sparingpartnerů" a musí se neustále bránit.
55'
Další velká šance pro Atlético! Po Kokeho průnikové přihrávce střílel ze středu velkého čtverce Ángel Correa, Sergio Herrera ale jeho ránu parádně vyrazil na rohový kop!
53'
Tak ano. Kieran Trippier se zapojil zpět do hry. To je pro argentinského kouče Simeoneho jistě dobrá zpráva.
51'
Vypadá to nějaké svalové zranění. Hra již pokračuje, zatím tedy bez hostujícího beka. Uvidíme, zda bude moci vrátit se na trávník.
50'
Aktuálně se nehraje. Zdravotní problém má Kieran Trippier, jenž bude muset být ošetřen za postranní čárou.
49'
A další tyčka! Dva metry zpoza vápna napřáhl ke střele opět Ángel Correa a napálil pro změnu pravou část brankové konstrukce! Osasuna má na začátku druhé půle obrovské štěstí a je stále v kontaktu!
48'
João Félix ale tentokrát selhal! Přízemní střelou orazítkoval levou tyčku! Od té se míč odrazil k Ángelu Correaovi, ten ale prázdnou branku trestuhodně přestřelil!
47'
Je to tak! Atlético má možnost navýšit náskok z pokutového kopu!
46'
Pozor! Hned zkraje druhé půle zasáhl v pokutovém území Oier míč rukou a bude se zkoumat video. Ve vzduchu visí druhá penalta!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Úvodní poločas zápasu mezi Osasunou a Atléticem Madrid nabídl jedinou branku. Zrodila se krátce před přestávkou poté, co Roncaglia přižduchl v pokutovém území zezadu Vitola a ten se ochotně poroučel k zemi. Balon si na penaltový puntík postavil João Félix a napálil jej přesně k levé tyči. Nutno ale říci, že i domácí měli své šance. Už ve 2. minutě hlavičkoval z malého vápna trestuhodně nad břevno Gallego a deset minut před pauzou zase poslal balon hlavou těsně vedle levé tyče Rubén García.
45+1'
45+1'
Poločas už se jen dohrává. Spokojenější odejdou do kabin hosté z hlavního města.
45'
Úvodní dějství bude nastaveno o jednu minutu.
44'
Fotbalisté Osasuny se snaží o rychlou reakci. Atlético muselo zahustit prostor před vlastní šestnáctkou.
43'
Autorem branky z pokutového kopu je JOÃO FÉLIX. Ten jej poslal po zemi přesně k levé tyči. Sergio Herrera sice směr střely vystihl, přesto na skvěle umístěnou ránu nedosáhl.
42'
Za protesty proti odpískané penaltě inkasoval vůbec první žlutou kartu v tomto utkání brankář Osasuny Sergio Herrera.
41'
Facundo Roncaglia srazil na levé straně velkého vápna zezadu k zemi Vitola. Atlético bude kopat penaltu!
40'
Z levé strany šestnáctky zkoušel technickou střelu na zadní tyč João Félix. Míč ale zakroutil mimo branku.
38'
Z pravé strany poslal do šestnáctky prudký centr Facundo Roncaglia. Jan Oblak balon vyboxoval.
37'
Osasuna je sice nebezpečnějším celkem, na držení míče ovšem jednoznačně vedou hosté. Zatím drželo Atlético míč na kopačkách v 61 procentech herního času.
36'
Dobrá šance Osasuny! Domácí podnikli rychlý útok a pramenil z něj centr z levé strany, po němž hlavičkoval na zadní tyči Rubén García. Balon nezasáhl ideálně, dal mu trochu faleš, vinou které se stočil kousek vedle levé tyčky.
36'
David García ustřežil hranici malého vápna, odkud bleskurychle odkopl do zámezí přihrávku z pravé strany.
35'
Domácí obránce Roncaglia rozhodně nehraje v rukavičkách. Nyní při pokusu o získání míče zasáhl do břicha Joãa Félixe.
33'
Facundo Roncaglia se provinil nevybíravým šlapákem. Atlético rozehrává na útočné polovině.
31'
A platí to i po rohovém kopu, který teď měla Osasuna k dispozici. Po rozehrávce nakrátko přišel přetažený centr, kterého se zmocnili hosté.
30'
Půlhodina zápasu je minulostí. V městě Pamplona se hraje zajímavé utkání, na ukazateli skóre přesto nadále svítí dvě nuly.
27'
Facundo Roncaglia si zpracoval balon na prsou a napřáhl k odvážné střele z nějakých třiceti metrů. Míč prosvištěl nad břevnem a rozhoupal horní síť.
25'
Atlético z rohu neudeřilo, po chvíli se ale zrodila rychlá akce. Z levé strany šestnáctky přišla přihrávka na malé vápno, kde se míč snažil z ideální pozice zasáhnout João Félix, balon ovšem netrefil vůbec ideálně!
23'
Domácí centr zachytil na zadní tyči Kieran Trippier. Následně přešlo Atlético do protiútoku a i ono z něj vytěžilo svůj první roh v utkání.
22'
Iñigo Pérez přenesl dlouhým pasem hru na levou stranu. Z tohoto prostoru centroval rovněž Facundo Roncaglia, míč poté srazil na roh Vitolo.
21'
Nakonec se Atléticu přeci jen podařilo jakž takž zaútočit, centrovaný balon z kopačky Kierana Trippiera ovšem domácí obrana odhlavičkovala.
20'
Hosté znovu kombinují krátkými přihrávkami na vlastní polovině. Osasuna se prezentuje aktivním napadáním, a tak to nemají Madridští vůbec jednoduché.
19'
Héctor Herrera fauloval uprostřed hřiště Rubéna Garcíu. Balon pro Osasunu.
18'
Atlético Madrid je dnes výrazným papírovým favoritem, zatím tuto roli ale nenaplňuje. Momentálně se snaží hostující obranná čtveřice podržet balon a zklidnit hru.
17'
David García poslal balon vpřed dalekým nákopem. Míč ale nikoho z jeho spoluhráčů nenašel, hrací předmět tak skončil až u Jana Oblaka.
16'
Osasuna začíná být mírně aktivnějším celkem. Adrián López posunul na levé straně balon Jonymu, ten se ale nakonec k pokusu o centr nedostal.
15'
Duel je zatím maximálně vyrovnaný. Obrany poctivě střeží hranici šestnáctky. Červený neprostupný val nyní v tomto prostoru zastavil rychlý útok Atlética, který vedl Ángel Correa.
13'
Po divokých úvodních minutách se v těch posledních hra přeci jen trochu uklidnila. O balon se vesměs bojuje poblíž půlící čáry.
12'
Rubénu Garcíovi teď vůbec nevyšel pokus o odkop, a tak se hosté z hlavního města dostali na útočné polovině zadarmo k autového vhazování.
10'
Je za námi úvodní desetiminutovka zápasu. Balon aktuálně drží Osasuna, jež vede většinu svých akcí po levém křídle.
8'
Mario Hermoso zahrál na vlastní polovině rukou. Následná standardní situace Osasuny skončila vysokou hlavičkou, kterou si pohodlně stáhl do rukavic Jan Oblak.
7'
Atlético se usadilo na útočné polovině, kde úspěšně navyšuje počet krátkých přihrávek. Na dostřel Herrerovi se ale zatím nedostává.
5'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, hned od úvodních minut je k vidění oboustranně ofenzivní fotbal. Po přetaženém centru domácího celku bude rozehrávat Jan Oblak.
4'
Marcos Llorente posunul z pravé strany balon na hranici šestnáctky, odkud vypálil Koke. Jeho přízemní rána ale mířila doprostřed branky, kde se jí zmocnil připravený Sergio Herrera.
2'
Osasuna měla hned zkraje zápasu velkou možnost otevřít skóre! Po centru z levé strany hlavičkoval na malém vápně nehlídaný Enric Gallego, mířil ale vysoko nad břevno! To byla skvělá pozice!
2'
Kousek za středovým kruhem byl faulován Adrián López. Balon pro domácí celek.
1'
Fotbalisté Osasuny nastoupili do zápasu v červených dresech, hosté z Madridu ve fosforově žlutých.
1'

CA Osasuna: Herrera – Roncaglia, D. García, U. García, I. Pérez – R. García, Moncayola, Oier (C), Jony – Adrián López, Gallego.
Náhradníci: R. Martínez, Martínez – Barja, Cordoba, Cruz, J. Martínez, Navas, Saverio, R. Torres, Torró, Vidal, Budimir.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Savić, J. Giménez, Hermoso – M. Llorente, Koke (C), H. Herrera, Vitolo – Á. Correa, Félix.
Náhradníci: Grbić – Camello, Lemar, Lodi, Felipe, M. Sánchez, R. Sánchez, Šaponjić, Torreira, Valera.

Rozhodčí: J. Fernandéz.
Atléticu Madrid se proti Osasuně dlouhodobě daří. Tým z hlavního města vyhrál poslední čtyři vzájemná střetnutí, a to při celkovém skóre 13:0! Naposledy zvítězilo Atlético v polovině června na půdě soupeře vysoko 5:0.
Atlético Madrid má oproti Osasuně jeden zápas a jeden bod k dobru. V tabulce La Ligy je celek z hlavního města na páté pozici, a to s vizitkou nejlepší obrany celé soutěže, která dosud v pěti duelech inkasovala jen jedinkrát. Atlético je navíc jediným účastníkem La Ligy, který v letošním ročníku ještě nepoznal hořkost porážky. Naposledy si svěřenci trenéra Simeoneho doma poradili 2:0 s Betisem. Poslední duel ovšem odehrálo Atlético v úterý, když v rámci Ligy mistrů porazilo 3:2 rakouský Salcburk.
Osasuna je se šesti odehranými zápasy v tabulce La Ligy na pěkném sedmém místě. Tým z města Pamplona vytěžil z posledních tří kol rovnou sedm bodů, navíc už tři utkání v řadě neinkasoval. Naposledy porazila Osasuna nejtěsnějším rozdílem 1:0 Bilbao, ze značky pokutového kopu rozhodl v 81. minutě Ruben García. A právě sedmadvacetiletý španělský záložník je se dvěma letošními zásahy momentálně nejlepším střelcem Osasuny.
Hezký sobotní podvečer. Osmé kolo španělské La Ligy dnes proti sobě mimo jiné svede týmy CA Osasuna a Atlético Madrid, tedy dva soupeře z horní poloviny tabulky. Roli papírového favorita budou plnit hosté z hlavního města.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.