La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Real Sociedad - 26. září 2020   18:30

0:3
(0:0)
Real Sociedad
56' Portugués  (Merino) • 77' Januzaj   • 90+4' Roberto López  (Merino)
Elche
Badía – Cifuentes (32. Nino), Verdú (C), Calvo, Josema – Josan, Mfulu (74. Luismi), Guti (88. V. Rodríguez), Fidel – Milla, Morente.
Díaz de Merra – Becerril, Escuela
Venue Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Guevara (78. Zubimendi), Merino – Portugués (68. Januzaj), D. Silva (78. Roberto López), Oyarzabal (C) (68. Barrenetxea) – Isak (69. Bautista).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:12.
Fotbalisté Realu Sociedad ve druhém poločase vyjádřili svou herní převahu i střelecky a ze hřiště nováčka si tak odvážejí vítězství 3:0. V prvním dějství ještě obrana Elche náporu soupeře odolávala. Po změně stran se už však kvalita zkušeného celku hostí projevila naplno. V 56. minutě využil krásnou Merinovu přihrávku Cristian Portugués a uklidňující druhý gól pak přišel čtvrthodinu před koncem z penalty, kterou po faulu na vlastní osobu proměnil střídající Adnan Januzaj. V nastavení pak zpečetil skóre Roperto López, kterému hezky nahrával opět Merino. Důležitou postavou hostujícího mužstva byl i brankář Álex Remiro. Ten většinu utkání sledoval útočnou snahu svých spoluhráčů, ale v klíčových momentech dvakrát skvěle zasáhl. Za bezgólového stavu vychytal Josana a ve druhé půli sebral Millovi téměř jisté vyrovnání.
90+4'
90+4'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tečku za zápasem dělá ROBERTO LÓPEZ! Střídající hostující hráč obdržel přihrávku od Mikela Merina, následně využil mezery mezi obránci soupeře a z pravé strany šestnáctky se trefil do bližšího horního rohu Badíovy svatyně – 0:3.
90+3'
Otřesený Gorosabel byl odveden za postranní čáru. Zbytek zápasu by se už měl dohrát.
90+2'
Po centru Nina se v pokutovém území srazili dva bránící hráči hostí. Odnesl to Gorosabel, který se zřejmě uhodil do hlavy a rozhodčí raději přerušil hru.
90+1'
Hosté se po rohu ubránili. Rozhodčí nastaví tři minuty!
90'
Čtyřicetiletý veterán Nino se snažil z pravé strany natlačit do koncovky. Hostující Zubimendi ho ale zakřižoval a odehrál míč na roh.
89'
Po rozehrávce nakrátko zkusil Roberto López překvapit brankáře Badíu. Ten jeho nečekanou střelu vyrazil na další roh!
88'
Centr Adnana Januzaje ze standardní situace odvrátila do zámezí domácí obrana. Roh pro celek ze San Sebastianu. Už desátý v zápase.
88'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Víctor Rodríguez.
87'
Žlutou kartu dostává Raúl Guti (Elche CF).
86'
Ander Barrenetxea se v pokutovém území zbavil bránícího Josana a z ostrého úhlu vypálil na bližší tyč. Brankář Edgar Badía se překvapit nenechal a vyrazil ránu hráče Realu Sociedad.
85'
Nic z toho ale nebylo. Hosté naopak vyrazili do brejku a před Januzajem musel odkopávat balón brankář Badía.
84'
Le Normand fauloval Pereho Millu. Standardní situace pro domácí.
82'
Centr z pravé strany se stal snadnou kořistí pro hostujícího gólmana Remira.
80'
Hráči San Sebastianu nechtějí ponechat nic náhodě. Napadáním donutili brankáře Badíu rozehrát do autu.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Roberto López.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Martín Zubimendi.
77'
K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný ADNAN JANUZAJ. Zvolil střelu k levé tyči z pohledu brankáře Badíi, který sice vystihl stranu, ale na umístěnou a prudkou ránu dosáhnout nemohl – 0:2.
76'
Rychlonohý Adnan Januzaj vběhl z pravé strany do pokutového území, kde ho fauloval Luismi! Sudí okamžitě ukázal na penaltový puntík!
75'
Luismi, který vběhl před pár desítkami sekund na hřiště, používá podobnou ochranu hlavy, se kterou během kariéry nastupoval Petr Čech. Čech ale chytával, kdežto fotbalista Elche je defenzivním záložníkem.
74'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Omenuke Mfulu, přichází Luismi.
73'
První gól za Real Sociedad si mohl připsat David Silva. Jeho střela by možná byla úspěšná, pokud by do ni nevběhl bránící Nino.
71'
Gorosabel vnikl z pravé strany do domácí šestnáctky, kde našel Jona Bautistu. Střídající útočník míč netrefil dobře a vypálil mimo.
70'
Žlutou kartu obdržel domácí kapitán Gonzalo Verdú, který fauloval Andoniho Gorosabela.
70'
Hosté se snaží neslevovat s presinku. Tím nutí Elche k chybám v rozehrávce.
69'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Jon Bautista.
68'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Adnan Januzaj.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea.
66'
Hra je přerušena po faulu hostujícího stopera Le Normanda. U míče tedy domácí.
63'
Hosté si musejí dávat pozor. Jednogólový náskok jim jistotu vítězství nedává. O tom jsme se mohli přesvědčit i před chvílí, kdy brankář Remiro zabránil téměř jistému gólu.
61'
Málem bylo vyrovnáno! Hosté ubránili rohový kop, následně však ztratili balón. Ten byl přenesen na levé křídlo, odkud Nino naservíroval tutovku Peremu Millovi. Ten měl před sebou na malém vápně téměř volnou bránu, ale jeho zakončení na brankové čáře famózně zastavil Álex Remiro. Ten si připsal zákrok kola!
60'
Málem další příležitost hostí. Centr Silvy z pravé strany prošel až na vzdálenější tyč, kde se nezorientoval dostatečně rychle Muñoz.
59'
Vedoucí gól by měl hosty výrazně uklidnit. Hodně se na něj nadřeli, byť jsou celý zápas lepší. Elche navíc bude muset otevřít hru.
57'
Platnost gólu ještě potvrdil systém VAR. Ten zkoumal možný ofsajd, ke kterému ale nedošlo.
56'
Teď už to tam hostům spadlo! Po rohovém kopu zůstali Baskové u míče. K němu se pak dostal Mikel Merino, který našel skvělým pasem rozběhnutého CRISTIANA PORTUGUÉSE. Ten se dostal už do poměrně ostrého úhlu, přesto dokázal z pravé strany z první zakončit na vzdálenější tyč. Brankář Badía už na tohle odpověď nenašel a kapituloval.
55'
Tlak Realu Sociedad ale pokračuje! Parádní přihrávku Davida Silvy doběhl Gorosabel, který z pravé strany výborně odcentroval. Našel hlavu Mikela Merina, jehož hlavičku senzačně vyškrábl nad břevno Badía!
54'
Hosté zatlačili soupeře k jeho šestnáctky. Rána Alexandera Isaka na bránu neprošla.
53'
Po rohovém kopu hlavičkoval mimo Isak. Hostující útočník ještě reklamuje teč bránícího Mfulua, sudí ale nařizuje odkop od brány.
53'
Merino nahrál na pravé křídlo Portuguésovi. Jeho centr byl sražen na roh.
51'
Ze standardky domácí nevytěžili nic zajímavého. Hra se otáčí na druhou stranu.
50'
Fidel byl faulován tak 30 metrů od hostující brány. Poměrně zajímavá standardka pro Elche.
48'
Po rozehrávce nakrátko si David Silva počkal na náběh Gorosabela. Ten odcentroval na zadní tyč, kde se dostal k hlavičce Aihen Muñoz, který zamířil do náruče brankáře Badíi.
48'
Hosté mají k dispozici další rohový kop.
46'
Hosté zkusili překvapit obranu soupeře hned po rozehrávce druhé půle. David Silva poslal míč doprava na Cristiana Portuguése. Ten se prosadit nedokázal a ani centr Gorosabela nezaskočil defenzivu Elche.
46'
První poločas gól nepřinesl. Aktivnější byl rozhodně hostující celek dirigovaný zkušeným záložníkem Davidem Silvou. Střelecky se činil zejména Alexander Isak, jenž se dostal do několika příležitostí a ve 36. minutě dokonce trefil efektním zakončením patou břevno. Elche si vytvořilo jedinou příležitost, ta ale byla tutová. Josan se dostal na zadní tyči k zakončení, které reflexivně vyrazil levou nohou brankář Remiro.
45+1'
45+1'
Edgar Badía si nedělá při rozehrávce problémy. Míč z jeho kopačky zase letěl až do zámezí.
45+1'
První půle bude nastavena o minutu!
45'
Po zablokované střele jednoho z hostujících hráčů zabránil rohu brankář Badía. Ten doběhl míč mimo pokutové území a odehrál ho do autu.
44'
První poločas pomalu spěje ke svému konci. Skóre se zatím nezměnilo.
43'
David Silva si pomohl taktickým faulem, kterým zastavil Raúla Gutiho. Bylo to za žlutou kartu.
41'
Aihen Muñoz se pokusil o průnik podél levé postranní čáry a byl faulován. Standardka pro hosty.
41'
Domácí kapitán Gonzalo Verdú zřejmě špatně došlápl a rozhodčí kvůli němu raději přerušil hru. Snad ale bude vše v pořádku.
40'
Ten zahrával právě Gorosabel, Mfulu odvrací balón do autu.
39'
Merino roztáhl hru na Gorosabela, který získal pro hostující tým rohový kop.
38'
Fidel si to namířil středem hřiště směrem k hostující bráně. Byl ale rychle zastaven.
36'
Fotbalová nádhera v podání Alexandera Isaka! Švédský útočník zřejmě sleduje svého slavnějšího krajana Zlatana Ibrahimoviće. Centr spoluhráče Portuguése totiž usměrnil směrem na bránu efektní patičkou a Badíu zachránilo břevno!
35'
Domácí záložník Omenuke Mfulu dojel Davida Silvu a dostal za to žlutou kartu.
34'
Domácí se trošku osmělují a i přes presink soupeře dokáží docela solidně kombinovat.
32'
Odražený míč napálil směrem na hostující bránu Raúl Guti. Jeho dalekonosný pokus prolétl jen nad břevnem.
32'
Cifuentes nebude moci pokračovat. Nahradí jej Nino.
31'
Na trávníku zůstává ležet domácí Miguel Cifuentes. Vypadá to na problém s třísly nebo stehenním svalem.
30'
Držení míče – 33 % : 67 %
28'
Domácí záložník Raúl Guti poslal dopředu dlouhý míč. Ten zachytila obrana Realu Sociedad.
27'
Domácí brankář Badía dostal malou domů a okamžitě byl pod tlakem napadajícího Isaka. Raději tak míč odkopl do autu.
26'
Domácí usilovně brání. Střela Davida Silvy byla zablokována a podobně dopadl i následný pokus Silvova spoluhráče.
25'
Fidel fauloval Gorosabela. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
24'
Domácí roh přestáli, obléhání jejich pokutového území však pokračuje.
24'
David Silva roztáhl hru doleva na Muñoze. Ten našel přízemním centrem Andoniho Gorosabela, jehož střela byla sražena na roh.
21'
Domácí již naznačili, že i oni dokáží občas zahrozit. Celkově se ale hraje za převahy hostujícího celku. Ten disponuje mnohem zkušenějším kádrem, co se týče startů mezi elitou.
19'
První gólová příležitost Elche! K centrovanému míči se dostal na zadní tyči Josan, který dokázal v pádu zakončit a Remiro zasahoval reflexivně nohou!
18'
Chyba v rozehrávce Elche. Míče se ujal David Silva, který ho předal aktivnímu Isakovi. Jeho střela byla zblokována, ale akce hostí ještě pokračovala. Centr z pravé strany usměrnil na zadní tyči těsně vedle brány Aihen Muñoz.
17'
David Silva poslal míč do běhu Portuguésovi, který našel Alexandera Isaka. Ten zakončoval po zemi a Edgar Badía se složil na trávník včas na to, aby míč dokázal zachytit!
16'
Aihen Muñoz centroval před domácí bránu takřka od rohového praporku. Obrana Elche zatím odolává tlaku soupeře.
14'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr na vzdálenější tyč byl ale odvrácen.
13'
Protiútok Elche táhl Tete Morente, který si dovolil i vystřelit. Jeho pokus ze střední vzdálenosti minul bližší tyč brány, kterou hájí Álex Remiro.
12'
U pokutového území se dostal k míči Isak. Při pokusu vystřelit však udeřil kopačkou do prázdna, balón jednoduše promáchl.
11'
Teď už se zase usazuje na útočné polovině celek ze San Sebastianu, jehož akce chodí převážně přes Davida Silvu. Ten podle očekávání hru Realu Sociedad diriguje.
10'
Celá akce domácích skončila jen útočným faulem.
10'
Domácí se konečně podívali na útočnou polovinu. Fidel na levé straně otočil hru a zvolil pokračování akce v podobě postupného útoku.
8'
Velezkušený David Silva fauloval při napadání Teteho Morenteho. Dlouholetá opora Manchesteru City hned věděla, co provedla a šla se protihráči omluvit.
7'
Na levé straně pokutového území se dostal k balónu Alexander Isak, který vypálil a Edgar Badía musel vyrážet balón zpět do pole.
7'
Andoni Gorosabel přerušil případný domácí protiútok taktickým faulem ještě na útočné polovině.
6'
Fotbalisté Realu Sociedad zatím diktují tempo hry. Hraje se převážně na obranné polovině Elche.
5'
Rohový kop pro hostující Basky. Centr Davida Silvy na bližší tyč obrana nováčka soutěže odvrátila.
3'
První šance hostí! Alexander Isak se ocitl za obranou Elche sám před brankářem Badíou. I kvůli kontaktu s obráncem zamířil vedle levé tyče a odpískání pokutového kopu se následně dožadoval marně.
1'

Elche CF: Badía – Cifuentes, Verdú (C), Calvo, Josema – Josan, Mfulu, Guti, Fidel – Milla, Morente.
Náhradníci: Castillo – Luismi, Nino, Salinas, Bri, Pastor, Boyé, Álamo, V. Rodríguez, Barri, Medina, Folch.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Guevara, Merino – Portugués, D. Silva, Oyarzabal (C) – Isak.
Náhradníci: Moyà, Zubiaurre – Bautista, Zubimendi, Sagnan, Aranbarri, Januzaj, Roberto López, J. Pacheco, José, Monreal, Barrenetxea.

Rozhodčí: Díaz de Merra – Becerril, Escuela.
Poslední vzájemné zápasy těchto soupeřů se datují do sezóny 2014/15, kdy Elche ukončilo tehdejší dvouletou anabázi v nejvyšší soutěži. Real Sociedad nejprve domácí zápas vyhrál jasně 3:0, ale na hřišti Elche 0:1 padl. V předchozím ročníku dokázalo Elche doma se San Sebastianem remizovat, na půdě soupeře však prohrálo 0:4.
Elche CF:
Elche v létě vyměnilo trenéry, přestože se mu podařilo postoupit do nejvyšší soutěže. Mezi elitou má mužstvo kormidlovat nepříliš zkušený Jorge Almirón. Ten svůj nový tým vedl v utkání o trofej Joana Gampera na Camp Nou, kde Elche po statečném výkonu podlehlo 0:1 domácí Barceloně. Ligové duely právě s Barcelonou a Sevillou byly odloženy kvůli účasti soupeřů v závěrečné fázi evropských pohárů a ligový debut tak čeká Almiróna a jeho svěřence až nyní.
Real Sociedad San Sebastian:
San Sebastian obsadil v minulém ročníku La Ligy šesté místo a zajistil si tak účast ve skupinové fázi Evropské ligy. Vstup do této sezóny mají fotbalisté baskického celku remízový. Začali totiž nerozhodným výsledkem 1:1 s Valladolidem a na domácí půdě pak uhráli bezgólovou plichtu s mistrovským Realem Madrid.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Ve 3. kole španělské La Ligy se utkají také celky Elche a Realu Sociedad. Pro Elche to bude letošní soutěžní premiéra, jelikož zápasy proti Barceloně a Seville byly odloženy. To hostující Baskové mohli sehrát obě utkání, z nichž si odnesly dvě remízy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.