La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Valencia - 23. října 2020   21:00

Elche
19' Josan  • 37' Fidel (Josan)
2:1
(2:0)
Valencia
74' Lato  (Lee Kang-in)
Elche
Badía – Barragán, Verdú (C), Josema – Josan (90+4. Calvo), Marcone, Guti (90+1. Mfulu), Fidel – Lucumí (46. Morente), Rigoni (63. Y. Koné) – Milla.
Soto – Álvarez, Carreño
Venue Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Valencia
Doménech – T. Correia, Paulista, Diakhaby (60. Guillamón), Lato – Musah (86. Jason), Wass (86. Račić), Soler, Gayá (C) (68. Lee Kang-in) – Guedes (68. M. Vallejo), Gameiro.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 0:6. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 15:8.
Parádní jízda nováčka z Elche La Ligou pokračuje. Svěřenci kouče Almiróna si vyšlápli i na Valencii a v tabulce poskočili na těžko uvěřitelné 5. místo. O vítězství domácího mužstva rozhodly dva zásahy v první půli. V 19. minutě skóroval krásnou technickou střelou k levé tyči Josan, do stejného prostoru, a také úspěšně, zamířil ve 27. minutě Fidel. Valencia ve druhém poločase zabrala, ale na víc než snížení to nestačilo. V 74. minutě zakončil samostatný únik kličkou gólmanovi a střelou do prázdné brány Toni Lato. Netopýři sahali po vyrovnání krátce po prvním zásahu, avšak zakončení Valleja vytáhl na brankové čáře kapitán Verdú.
90+6'
90+5'
Ještě jedna žlutá karta, která přichází do hostujících řad. Toni Lato ve skluzu sice zasáhl i balón, avša jako prvního trefil Marconeho.
90+4'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Daniel Calvo.
90+4'
V závěru utkání ještě inkasoval žlutou kartu Antonio Barragán, a to za faul na Correiu. Těžko říct, jestli ještě hosté dostanou příležitost k poslednímu útoku.
90+3'
Tete Morente chtěl odpískání nedovoleného zákroku na svou osobu, jenže pro faul si šel hodně okatě, což rozhodčí dobře věděl a proto nechal hru plynout dál.
90+2'
Hráči Elche hodně riskují, když kombinují v blízkosti vlastní šestnáctky. Zatím jim zdržování hry vychází, Gameiro s Vallejem běhají sem a tam bez šance získat kulatý nesmysl pro sebe.
90+1'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Omenuke Mfulu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Velké štěstí měl při obranném odkopu Antonio Barragán. Nohu zvedl hodně vysoko a málem zasáhl do obličeje vzrůstem malého Lee Kang-ina. Pokud by ke kontaktu došlo, musel by rozhodčí odpískat pokutový kop.
88'
V pořadí již čtvrté ofsajdové postavení zamezilo Netopýrům v honbě za vyrovnávacím gólem. Gameiro vystartoval za obranu moc brzy.
87'
Žlutou kartu obdržel Fidel. Střelec zatím rozhodující branky ještě na útočné polovině zatáhl za dres Kang-ina, čímž zamezil hrozbě protiútoku.
86'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Uroš Račić.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Jason.
85'
Skvělou práci odvedl Tete Morente. Sám proti třem dokázal vybojovat na svou osobu faul, Gabriel Paulista se rozhodnutí sudího hodně diví.
84'
Poslední minuty probíhají na obranné polovině domácích, kteří v případě zisku balónu ihned odkopávají do bezpečí. Tři body brání zuby nehty.
83'
Hra je znovu přerušena, na zemi totiž zůstal ležet Ivan Marcone. O jeho pád se zasloužil Daniel Wass, který soupeři zezadu přišlápl kotník.
82'
Proti centru vystartoval dopředu Edgar Badía. Při výskoku trefil nejen balón, ale i Gameira, jenž srážku hodně těžce rozdýchává.
81'
Další standardka pro Valencii, avšak v tomto případě půjde zcela jistě o centr, protože k prohřešku došlo u lajny. Provinil se Fidel.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Elche pořád vede, ale už jenom o gól. Poslední fáze utkání bude pro nováčka velmi náročná.
79'
Příliš velké sousto na sebe vzal Kévin Gameiro. Sám naběhl do předem ztraceného souboje proti třem protihráčům. Podle očekávání o balón přišel.
78'
Štěstí pokusil Lee Kang-in. Střídající fotbalista dal míči pěknou faleš, jenže vysokou výšku. Badía kontroloval střelu letící nad.
77'
Žlutá karta pro Gutiho a nadějná standardní situaci pro Valencii. Nejspíše půjde o přímý pokus na bránu, u balónu stojí Soler a Kang-in.
76'
Mohlo být okamžitě vyrovnáno! Za domácí defenzivou se tentokráte zjevil Manu Vallejo, který slabou, ale dobře provedenou střelou obstřelil brankáře, na brankové čáře však Elche zachránil kapitán Gonzalo Verdú!
74'
Valencia právě vstřelila branku!
Ještě to bude drama, Netopýři snižují! Pravému bekovi to nevyšlo, levému ano. TONI LATO si naběhl za obranu na průnikovou nahrávku Kang-ina, Badíovi udělal kličku na levou stranu a míč bezpečně zasunul do odkryté svatyně.
73'
Portugalský pravý obránce Correira se nemohl dívat na nemohoucnost útočníků, proto se rozhodl zkusit štěstí sám. Narazil si s Musahem, střelou na bližší tyč trefil boční síť.
72'
Thierry Correia pěknou stahovačkou vyřadil ze hry Marconeho, načež prohodil Gutimu míč mezi nohama. Přenesení hry ovšem Lata přeletělo.
71'
Po hodně dlouhé době vyvinuli domácí snahu zaútočit. Ta přetrvala pár vteřin, akci totiž zazdil Guti mizerným pasem po lajně.
70'
Edgar Badía musel řešit zatím nejtěžší situaci v utkání. Dalekonosný projektil stopera Gabriela Paulisty zaplaval, přesto Badía šel včas na zem a s ránou si poradil.
69'
Hra se zklidnila. Valencia jako by chtěla zpomalit, a poté soupeře překvapit rychlým úderem. Nebo jí už docházejí síly.
68'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Manu Vallejo.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází José Gayá, přichází Lee Kang-in.
67'
Pěknou akci fotbalistů v oranžových dresech zakončil Carlos Soler pokusem z hranice šestnáctky. Tvrdá rána postrádala přesnost, letěla přímo na střed. Badía míč s přehledem vyboxoval.
66'
Došlo, jenže místo odpískání faulu přišel VAR na jiný přestupek. Francouzský forward Gameiro byl v době převzetí balónu v ofsajdovém postavení.
65'
Kévin Gameiro chtěl po střetu s Fidelem penaltu. Píšťalka rozhodčího zůstala němá, možná ještě dojde ke konzultaci s videorozhodčím.
64'
Více volného prostoru využil k dalekonosné střele Gonçalo Guedes. Balón ovšem nabral opačnou faleš, než by portugalský forward potřeboval, vykroutil se ven z brány.
63'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Emiliano Rigoni, přichází Youssouf Koné.
62'
Těžkou pozici zvládl Antonio Barragán obstojně. Před dotírajícím Gameirem dokázal kulatý nesmysl odvrátit alespoň mimo hrací plochu.
61'
Hodina ze zápasu je pryč, stále však ještě třicet minut zbývá. Elche i nadále vede o dvě branky, ale Valencia je ve druhé půli o poznání nebezpečnější.
60'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Mouctar Diakhaby, přichází Hugo Guillamón.
59'
Diakhaby se drží za pravé stehno, které si s největší pravděpodobností natáhl v momentě, kdy natáhl nohu ve snaze vypíchnout míč unikajícímu Millovi.
58'
Po obranném skluzu zůstal na trávníku ležet Mouctar Diakhaby a zdá se, že pro francouzského třiadvacetiletého obránce dnešní zápas skončil.
57'
Thierry Correia je v posledních minutách hodně vidět. Portugalec ještě zabojoval a ve skluzu dokázal přihrát pod sebe Wassovi. Centr dánského záložníka ze vzduchu lapil brankář.
56'
Domácí obrana zatím pokračuje v bezchybné hře. Stoper Josema výborně dostoupil Gameira, francouzského útočníka k ničemu nepustil.
55'
Tlak Valencie sílí každou minutou víc a víc. Těžko posoudit, jak dlouho zvládne Elche odolávat velkému náporu soupeře.
54'
Presink Graciovy družiny je hodně nepříjemný. Pravý bek Thierry Correia teď zaujímal spíše pozici křídla, když vystihl nahrávku Verdúa. Sám pak ale nepřesně rozehrál.
53'
Vzápětí útočný faul vyrobil v blízkosti velkého vápna Kévin Gameiro. Obrana v bílém může na okamžik vydechnout.
52'
Obrovská šance hostů přišla vniveč, Elche zachránil Edgar Badía! Mensah posadil centr z pravé strany na hlavu Joseho Gayi, jehož hlavičku na střed gólman reflexivně vyrazil před sebe!
51'
Netopýři nakoukli do šestnáctky soupeře, ovšem skutečně jen na okamžik. Thierry Correia zazdil celou akci mizerným zpětným pasem. Míč nahrál přímo do míst, kde stál Rigoni.
50'
Domácí si dlouho míče neužili. Guti dostal těžou nahrávkou pod tlak Marconeho, jenž raději zvolil variantu dlouhého odkopu.
49'
Když to nešlo kombinačně, vzal to Yunus Musah na svá bedra. Jenže v souboji jeden na jednoho proti Latovi neuspěl, navíc fauloval.
48'
Hráči Valencie od výkopu drží balón na kopačkách, ten se ale pohybuje jenom ve středu pole. Defenzíva Elche je skvěle zorganizovaná.
47'
Tím, kdo udělal o poločasové přestávce změnu v sestavě, byl překvapivě domácí trenér Almirón. Avšak nutno podotknout, že Lucumí v prvním poločase moc vidět nebyl.
46'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Jeison Steven Lucumí, přichází Tete Morente.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Po prvním poločase je zaděláno na velké překvapení. Nováček španělské La Ligy Elche totiž na domácím stadiónu vede nad Valencií 2:0. Poměrně nudná první půle nabídla jen dvě střely mezi tři tyče, obě však byly gólové. Nejprve v 19. minutě změnil skóre utkání parádní technickou ránou z pravé strany na vzdálenější tyč záložník Josan. Tento hráč měl prsty i ve druhém zásahu, když nahrál Fidelovi, který ve 37. místa zakončil do podobného místa jako spoluhráč, akorát ze středu.
45+1'
45'
V závěru prvního poločasu přichází první žlutá karta. Za faul na polovině hřiště si ji zblízka prohlédl hostující obránce Gabriel Paulista.
44'
Za obranným nákopem Barrágana ještě zkusil zasprintovat Milla. Ztrátu na Paulistu ale nevymazal, brazilský stoper si vypomohl malou domů.
43'
Poslední varování dostal od rozhodčího autor druhé branky Fidel. Musaha srazil na zem bez viditelné snahy hrát míč. Zde se klidně mohlo žlutit.
42'
Zmatky domácí obrany soupeř nedokázal potrestat. Překvapenému Marconemu odskočil míč od nohy. Za spoluhráče pohotově zaskočil Josema, před Gameirem odkopl mimo hrací plochu.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?
40'
Carlos Soler vzal exekuci standardky na sebe. Kulatý nesmysl zakroutil přes zeď, avšak dal mu moc velkou výšku, míč rozvlnil jen horní síť.
39'
Hráči Valencie mají velkou šancí snížit. Těsně za hranicí šestnáctky skončil na zemi Guedes, výraznou měrou mu k tomu dopomohl neobratným skluzem Verdú.
37'
Elche právě vstřelilo branku!
Neskutečné, svěřenci kouče Almiróna přetavili i svou druhou střelu v gól! Chybnou rozehrávku středem vystihl Josan, jenž v obležení Diakhabyho a Wasse ještě dokázal nahrát vedle sebe FIDELOVI. Krásné zakončení placírkou k levé tyči rozvlnilo síť, gólman zůstál stát nehnutě na středu.
36'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Carlos Soler. Do kapitána Verdúa nalétl ve velké rychlosti, navíc úplně minul balón.
35'
Marcone předvedl pěknou narážečku s Fidelem a pokračoval v pohybu vpřed. Slibně vypdající příležitost zastavil až čistě skluzující Paulista.
34'
Kromě gólu zatím čekáme na nějakou velkou šanci. Domácí hrají přesně to co potřebují, a sice trpělivou defenzivní hru. Valencia se naopak herně ještě hledá.
33'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Yunus Musah chtěl proměnit nabranou rychlost ve výhodu, míč si prohodil kolem stojícího Barragána. Ten ho však zastavi tělem.
32'
Rychlý protiútok středem pozastavila pomalý přihrávka Rigoniho, balón doputoval Fidelovi na paty. V mezičase než si míč zpracoval se hosté dokázali dobře zorientovat a včas vrátit.
31'
Role otočeny, kombinují Netopýři. V případě Elche ovšem nelze mluvit o presinku, útočníci naopak brání hlouběji v poli.
30'
Půl hodina zápasu je pryč a výsledek zatím nahrává velkému překvapení. Nováček z Elche potvrzuje výborný vstup do sezóny, nad favoritem vede gólem Josana z 19. minuty.
29'
Vedoucí tým pokračuje v trpělivé kombinaci s tím, že dopředu vůbec nespěchá. Valencia proto začíná presovat ve více lidech.
28'
Středopolař Guti rozehrál přímý kop moc rychle, arbitr ukázal, že hrát se bude na píšťalku. Millovi se výrok vůbec nelíbí.
27'
Emiliano Rigoni doběhl s míčem na kraj šestnáctky, navzdory velkého úhlu zkusil vypálit. Dobrým blokem se prezentoval Diakhaby.
26'
Fidel zakřičel, avšak píšťalka rozhodčího zůstala němá. Levý záložník Elche sám naběhl do Musaha, o faulu nemohla být řeč.
25'
Kompletní obranná čtyřka, včetně brankáře Badíi, nechává s ledvým klidem mezi sebou běhat útočné duo Guedes – Gameiro, kteří běhají sem a tam bez účinku.
24'
Většina akcí fotbalistů v bílých dresech je po pravé straně, odkud také padl dosud jediný gól střetnutí. Levou stranu a střed hřiště využívají podstatně méně.
23'
Musah nedosáhl na příliš dlouhou nahrávku Wasse, kulatý nesmysl získali na kopačky domácí. Ti po vstřeleném gólu nikam nespěchají.
22'
Graciova družina pochopitelně chce rychle odpovědět. Za obranu nabíhal Gameiro, avšak průnikový pas skvěle přečetl Josema. Šanci zamezil.
21'
Přesně tohle domácí fotbalisté umí. Skvěle brání a pak zničehonic uděří. Dnes to zatím poznává i Valencia, jež na venkovní stadión přišla v roli velkého favorita.
19'
Hraje Valencia, skóruje Elche! V závěru brejkové akce si JOSAN navedl míč zprava do šestnáctky a krásnou technickou střelou na zadní tyč umístil míč přesně za háčky! Domenech se natahoval marně.
18'
Elche pracuje v defenzivní činnosti na výbornou. Soupeř sice podle očekávání hýří větší aktivitou, avšak v ofenzivě má velké potíže se prosadit.
17'
Zatím nejslibnější akce Netopýrů k zakončení nevedla. Gueses si špatně převzal nahrávku, což okamžitě potrestal Verdú.
16'
Kévin Gameiro si tak dlouho hrál s balónem, až o něj přišel. Sběhli se k němu totiž hned tři protihráči, kteří soka bez problémů zpacifikovali.
15'
Skvělé přenesení hry mezi beky, Correia oslovil na levé straně Lata. Místo očekávaného centru přišla pouze zpětná nahrávka stoperům.
14'
Poprvé nízko, nyní příliš vysoko. Milla dostal druhý pokus na centr, k jeho dosažení by však Rigoni musel měřit tak o třicet centimetrů více.
13'
Tentokráte to zkusil vzduchem Pere Milla. Zleva ovšem vyslal příliš nízký centr, který před Lucumím odhlavičkoval pryč pozorný Diakhaby.
12'
Jakmile se hráči v bílém posunuli do blízkosti hostující svatyně, nastal problém. Wass v přehuštěném prostoru přihrál do nohy protihráčovi Fidelovi.
11'
Kombinovat zkouší rovněž domácí mužstvo. Podobně jako před chvílí soupeř zatím víceméně pouze ve středovém kruhu.
10'
Akce Almirónových svěřenců měla svůj konec na pravém křídle. Odtud centroval Emiliano Rigoni, Domenech boxoval do bezpečí.
9'
Míčskončil v zámezí, ani jeden z týmů chvíli nevěděl, kdo bude vhazovat. Pomezní rozhodčí udělal správné rozhodnutí, když balón přisoudil Elche.
8'
Na dlouhý nákop Thierryho Correiy si naběhl Goncalo Guedes. K souboji jeden na jednoho vyzval Verdúa, domácí kapitán byl úspěšnější.
7'
Dobrou práci odvedl Ivan Marcone, jenž využil špatného zpracování Solera, kterého následně odstavil tělem. V klidu nahrál volnému bekovi Barragánovi.
6'
Balón se přesunul na polovinu hřiště, stále ho mají v držení hosté. Několikrát si jej teď vyměnila stoperská dvojice.
5'
Netopýři, jak se fotbalistům Valencie přezdívá, začínají kombinační hru od vlastního gólmana. Jaume Doménech se prvním dotekem zbavil míče, nahrál Paulistovi.
4'
Na druhou stranu rozjelo útočnou akci Elche. Raúl Guti si navedl balón z levého křídla na střed, rána trefila jen dobře postaveného Lata.
3'
Gonçalo Guedes velmi brzy zapojil do hry i pomezního rozhodčího. Přihrávka Wasse byla parádní, jenže Portugalec byl v její době za posledním obráncem.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Valencie pro dnešní střetnutí navlékli dresy oranžové barvy.
1'

Elche CF: Badía – Barragán, Verdú (C), Josema – Josan, Marcone, Guti, Fidel – Rigoni, Milla – Lucumí.
Náhradníci: Rodríguez – Bri, Calvo, González, Y. Koné, Nino, Mfulu, V. Rodríguez, Miño, Luismi, Morente, Álamo.

Valencia CF: Doménech – T. Correia, Paulista, Diakhaby, Lato – Musah, Wass, Soler, Gayá (C) – Guedes, Gameiro.
Náhradníci: Cillessen, Rivero – A. Blanco, Esquerdo, Guillamón, Čeryšev, Lee Kang-in, Mangala, Račić, Jason, Sobrino, M. Vallejo.

Rozhodčí: Soto – Álvarez, Carreño.
Valencia CF

Fotbalisté Valencie, na rozdíl od svého pátečního soupeře, se vstupem do letošního ligového ročníku nemohou být spokojeni. Jsou totiž o příčku pod ním, přičemž mají odehráno o dva zápasy více. Netopýři sice v prvním kole porazili 4:2 Levante, ale o týden později nestačili na Celtu Vigu, doma s Huescou jen remizovali. Pak Graciova družina nečekaně zvítězila na půdě lídra Realu Sociedad, avšak vzápětí zapsala dvě porážky v řadě, s Betisem a Villarealem.
Elche CF

Nováček soutěže zahájil sezónu mezi elitou nad očekávání. Elche má po čtyřech zápasech na kontě sedm bodů a nachází se na pěkném 12. místě. Na úvod sice prohrálo 0:3 s Realem Sociedad, ale následně dokázalo vyhrát 1:0 na stadiónu Eibaru, doma uhrálo bezbrankovou remízu s Huescou a před reprezentační přestávkou svěřenci kouče Almiróna zvítězili 2:0 v Alavesu.
Všem fanynkám a fanouškům volejbalu přeju krásný páteční večer! Vítám vás při sledování 7. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Elche a Valencií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.