La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Valladolid - 2. ledna 2021   18:30

0:1
(0:1)
Valladolid
37' Weissman
Getafe
Yáñez – Damián Suárez, Dakonam (C), Cabaco, Olivera (82. Patrick) – Nyom (46. Portillo), Nemanja Maksimović (66. Timor), Arambarri, Cucurella – Jaime Mata, Ángel Rodríguez.
de Mera – Escuela, De Francisco
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Valladolid
Masip (C) – L. Pérez, Bruno González, Aljámik, Nacho Martínez – Mesa (89. J. Sánchez), Fede – Jota (72. Hervías), K. Pérez (84. Guardiola), T. Villa (72. Plano) – Weissman (84. Alcaraz).
Roberto – Vilarrasa, J. Sánchez, Rubio, Alcaraz, Guardiola, Míchel, Plano, Hervías.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Valladolidu, který svého soupeře dokázal porazit výsledkem 1:0. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, i tentokráte jsme sledovali celkem nezáživnou podívanou. Směrem dopředu byl ale aktivnější RealValladolid, který se hned v úvodu druhého poločasu mohl dostat do dvoubrankového vedení, avšak domácí podržel brankář Yáñez. Valladolid i po zbytek zápasu působil o něco aktivněji, a nakonec po zásluze bere tři body. Getafe CF tak navázalo na špatnou formu z posledních zápasů, ani tentokráte nedokázalo zvítězit.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:13.
90+6'
90+4'
Suárez poslal do malého vápna pohotový centr, se kterým si hostující obrana dokázala poradit. Sám Suárez si poté počínal nedovoleným způsobem.
90+3'
Getafe se v nastaveném čase nedaří držet míč na svých kopačkách. Nyní se povedlo přerušit útočnou akci hostujícímu Alcarazovi, který se tak vrací za míč.
90+2'
Na levém křídle se ještě dostal k míči hostující Nacho, který se okamžitě snažil odcentrovat do pokutového území, kde se ovšem nenacházel nikdo z kolegů.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Javier Sánchez.
88'
Další přenesení hry se tentokráte snášelo na Cucurellu, před kterým se ovšem povedlo zakročit Pérezovi. Následovat tak bude autové vhazování pro domácí.
87'
Ještě jedna žlutá karta. Kousek od svého pokutového území šel příliš pozdě do souboje střídající Alcaraz, který kartónku neunikl.
86'
Na pořadu dne bylo další autové vhazování, po kterém se Getafe na malý moment dostalo na útočnou polovinu. Tam se ovšem povedlo odkopnout míč Mesa.
85'
Žlutou kartu dostává Luis Pérez (Real Valladolid).
84'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Rubén Alcaraz.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Sergi Guardiola.
83'
Getafe mělo k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice, kterou si nakonec na sebe vzal Timor. Jeho jedovatá rána se nakonec snesla na horní síť.
82'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mathias Olivera, přichází John Patrick.
81'
Do konce zápasu zbývá už jen necelých deset minu. Getafe se nemůže odlepit od svého pokutového území, naopak bude čelit dalšímu rohovému kopu soupeře.
80'
Ten ovšem nepřinesl nic nebezpečného, ba naopak si sudí všiml útočného faulu. tak mohl znovu odkopávat, na opačné polovině se snažil najít Ángela.
79'
Aby toho nebylo málo, tak Valladolid rozehraje svůj osmý rohový kop.
78'
Hosté zahrávali hned tři rohové kopy v krátkém časovém sledu. Ten poslední byl nakonec rozehrán nakrátko, Plana ovšem dokázal eliminovat Cucurella.
77'
Po delší době byl tedy k vidění rohový kop, který se snášel směrem od branky. Na přední tyči ho zkoušel prodloužit Kike, který ovšem trefil pouze protihráče.
76'
Snad poprvé se po příchodu na hrací plochu dostal k míči střídající Plano, který si ihned došel pro faul. Následnou standardní situaci odehrál na roh Cabaco.
75'
Masip si celkem v poklidu pohlídal střílený centr, který nakonec doputoval přímo do jeho rukavic. Hostující brankář poté zvolil vysoký odkop na hlavu Kikeho.
74'
V krátkém časovém sledu další žlutá karta, znovu pro domácího hráče, tentokráte jí vyfasoval obránce Suárez.
74'
Valladolid si navíc vybojoval další standardní situaci, která přinesla hodně nepovedený centr. Ten se snesl přímo na kopačku Cabaca, jenž dokázal odkopnout.
73'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Valladolid stále drží jednobrankové vedení, přičemž svého soupeře drží daleko od své šestnáctky.
72'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Óscar Plano.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Jota, přichází Pablo Hervías.
71'
Žlutou kartu dostává Erick Cabaco (Getafe CF).
70'
Hodně prostoru měl ve středu hrací plochy Cucurella, který ještě roztáhl hru do tandemu na Arambarriho. S jeho následným centrem si Mata nedokázal poradit.
69'
Na vlastní polovinu se poté musel vracet domácí Olivera, kterému se po krátkém driblinku povedlo přenést hru do volného prostoru, kde se nacházel Suárez.
67'
Getafe se dožadovalo nedovoleného zákroku, přičemž sudí nakonec ponechal výhodu. Poté následovala nabídka na Matu, který měl k míči hodně daleko.
66'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází David Timor.
65'
K míči se dostal také domácí brankář, který si rovněž přichystal vysoký odkop od branky. Ten zamířil až k opačné šestnáctce, kde se povedlo zakročit Gonzálezovi.
64'
Valladolid se nakonec nedokázal na delší dobu usadit na útočné polovině, ba naopak se do nahrávky povedlo vložit kopačku Cabacovi, který založil protiútok.
63'
Od hlavy domácího hráče nakonec šel míč pouze ven z hrací plochy. K provedení autového vhazování se tak mohl postavit Nacho, který hledal kolegu Kikeho.
62'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Masip, který si přichystal odkop od své svatyně. Ten nakonec poslal na opačnou stranu, kde číhal Portillo.
61'
Olivera na nic nečekal a rovněž se pokoušel o centr do pokutového území. Tam se ovšem povedlo zodpovědně zakročit El Yamiqovi, který odehrál míč pryč.
60'
Nakonec si také domácí celek vybojoval autové vhazování, po kterém se mu povedlo proniknout na druhou stranu, kde Cucurella centroval mimo dosah Ángela.
59'
Žlutou kartu dostává Djené Dakonam (Getafe CF).
58'
Kousek od středového kruhu se povedlo dobře zapracovat hostujícímu Mesovi, který poté na jistotu vyprodukoval zpětnou nahrávku na osamoceného Fedeho.
57'
Valladolid je v druhém dějství nesmírně nebezpečný. Po dalším rohovém kopu se do vzduchu dostával obránce González, který trefil pouze rukavice brankáře.
56'
Rozehrávku si poté vzal znovu na starost Mesa, který svůj střílený centr poslal k hranici malého vápna. Do zakončení se dral Weissman, jenž trefil nohu Suáreze.
55'
Jenomže ještě před rozehrávkou došlo k výměně názorů mezi dvěma protihráči. Hlavní sudí dokázal situaci včas ukočírovat, a nakonec se žlutit znovu nebude.
54'
Villa ukázkově zabojoval a povedlo se mu míč vybojovat zpět. Po dalším souboji se ovšem na zemi ocitl Jota, který svému celku vykřesal standardní situaci.
53'
Valladolid tak měl možnost zahrávat další rohový kop, tentokráte z pravé strany. Znovu se míč snášel na přední tyči, kde zakončující Mesa trefil pouze Cabaca.
52'
Málem to bylo o dvě branky! Chybu totiž udělal domácí Cabaco a na levém křídle se k centru dostal Villa, jehož přesná nabídka našla Jotu, kterého fantasticky vychytal Yáñez.
51'
V úvodu druhého poločasu se Portillo dostal k velice přesnému centru, který si dokázal najít kolega Mata. Jeho hlavička v tísni našla pouze rukavice brankáře.
50'
O přenesení hry na levou stranu se poté pokoušel domácí Arambarri, který ovšem svůj vysoký pas poslal pouze ven z hrací plochy. Vhazovat tak bude Maqueda.
49'
Poté do pokutového území přiletěl další centr, o který se pro změnu postaral Fede. Jeho nabídka byla příliš nízká, proto se stala snadnou kořistí domácího hráče.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali rohový kop Valladolidu. K oné rozehrávce z levé strany se postavil Kike, který ovšem našel pouze Oliveru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Francisco Portillo.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl poměrně vyrovnanou podívanou. Nakonec jsme se dočkali jediné branky, o kterou se v závěru postaral hostující Shon Weissman. Do té doby byl o něco aktivnější domácí celek, který se dostal k několika střeleckým pokusům, avšak ani jeden z nich neskončil za zády brankáře Masipa. Valladolid dokázal využít hned první slušnou šanci, díky které se dostal do průběžného vedení o jednu branku.
45'
44'
Hráči v modrých dresech se posléze dokázali přesunout na pravou stranu, kde to na sebe vzal aktivně hrající Cucurella. Toho ovšem dokázal zastavit Pérez.
43'
Do útočení se posléze zapojil také Suárez, kterému se velice přesným centrem povedlo oslovit svého kolegu Cucurellu, jehož hlavička směřovala doprostřed.
42'
Už to vypadalo, že by se domácí Arambarri mohl pokusit o zakončení, nicméně místo toho přenášel hru na pravou stranu, odkud zkoušel odcentrovat Suárez.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Getafe CF to po inkasované brance bude mít hodně složité, přesto do konce zápasu zbývá hodně času. Domácí sice nemají nejlepší pozici, avšak ani nejhorší.
37'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Zničehonic tu máme první branku tohoto zápasu, do vedení jde Valladolid! Hosté totiž dokázali přenést hru na levou stranu, kde na hranici ofsajdu vybíhal Kike. Jeho centr nakonec v pokutovém území tečoval jeden z domácích, což dokonale hrálo ve prospěch SHONU WEISSMANOVI, který placírkou uklidil míč ke vzdálenější tyči.
36'
Nekompromisním odkopem na druhou stranu to poté chtěl vyřešit hostující Pérez, který ovšem našel prvního protihráče. Getafe se tak žene směrem kupředu.
35'
Na opačné straně to zodpovědně provedl vracející se Maksimović, který hlavičkou dopravil míč do rukavic brankáře. Getafe CF to zkouší od vlastní svatyně.
34'
Rozehrávku volného kopu nakonec obstaral Suárez, který to zkoušel nadýchanou nabídkou do pokutového území. Střela přesto přistála do rukavic brankáře.
33'
Celkem důrazný souboj nakonec přinesl nedovolený zákrok hostujícího Kikeho, který šel do Maty šlapákem. Tento souboj klidně mohl přinést žlutý kartónek.
32'
Posléze se k volnému míči dostal brankář Masip, který to zkoušel nákopem na levou stranu. Weissman se souboje neúčastnil, Dakonam tak měl lehkou práci.
31'
Ze vzdálenosti devětadvaceti metrů od branky se k rozehrávce postavil záložník Mesa. Jeho přímý střelecký pokus nakonec skončil na dobře postavené zdi.
30'
Posléze to středem hrací plochy zkoušel vzít na sebe hostující Mesa, kterého ovšem fauloval dotírající Cabaco. Valladolid bude zahrávat standardní situaci.
29'
Yáñez v krátkém časovém sledu znovu odkopával na opačnou polovinu. Tamto Nyom zkoušel centrem na Matu, který ovšem nepřesně sklepával na Ángela.
28'
Poté to nepřesným centrem do pokutového území vyřešil obránce Nacho, který byl zároveň celkem dost nepřesný. Proto bude moci brankář Yáñez vykopávat.
27'
Na opačné straně měl málo prostoru kolem sebe záložník Mesa, který šikovně roztáhl hru do křídla. Valladolid nyní kombinuje kousek od šestnáctky soupeře.
26'
Olivera prostřednictvím autového vhazování dokázal na hranici pokutového území najít Matu, jenomže toho včas obelstil González, který založil rychlý kontr.
25'
U půlící čáry se Kike pokoušel nahrávkou mezi obránce vysunout zatím nenápadného Weissmana. Včas ovšem vystoupil Maksimović, který nahrávku srazil.
24'
K poměrně zajímavému pokusu se znovu dostal domácí Cucurella, který si navedl míč na levou nohu, avšak poté zamířil přímo do rukavic brankáře Masipa.
23'
Už se opět pokračuje ve hře a domácí zahrávali další rohový kop. Po něm jsme ovšem sledovali rychlý protiútok soupeře, který dokázal eliminovat Dakonam.
22'
Madridský celek zahrával rohový kop z levé strany, po kterém se Getafe dožadovalo pokutového kopu. Na zemi ale skončil El Yamiq, který dostal míčem do obličeje.
20'
Hezkým pasem do pokutového území to zkoušel hostující Nacho, kterému se sice povedlo najít Jotu, jenomže jeho hlavička trefila pouze záda protihráče.
19'
Navíc jsme se konečně dočkali prvního střeleckého pokusu. Poměrně hodně místa měl na zakončení křídelník Cucu, jehož rána pravačkou nebyla zrovna přesná.
18'
Poté se do pokutového území pokoušel prodrat domácí Ángel, kterého nakonec dokázal na poslední chvíli zastavit González. Getafe ale začíná pořádně tlačit.
17'
Obětavým způsobem to poté dokázal vyřešit hostující González, kterému se povedlo zachránit míč od hrozby rohového kopu. Jeho celek bude vhazovat.
16'
Yáñez tak mohl odkopávat od své branky, přičemž se na útočné polovině pokoušel najít svého kolegu Cucurellu, kterému se povedlo prodloužit míč za sebe.
15'
Hlavní sudí si všiml zpracování rukou v podání hostujícího Mesy, který se výroku hodně diví. I opakovaný záběr nabídl skutečnost, že šlo o zpracování rukou.
14'
Navíc se po delší době dostal k míči také hostující brankář Masip, který rutinním výhozem našel na pravém křídle Péreze, jenž prudkým pasem kopl vpřed.
13'
Getafe jednoduchou kombinací přeneslo hru na pravou stranu, odkud do pokutového území přiletěl další centr, jenž se snesl přímo na kopačku obránce Nacha.
12'
Hosté tak zahrávali úvodní rohový kop tohoto zápasu, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Nejvýše do vzduchu se dostal Dakonam, který odvracel míč.
11'
Vhazovat mohl také obránce Pérez, který si dával poměrně dlouho načas. Nakonec se jeho celek dostal k pozici pro centr, jenž ale odvracel zadák Dakonam.
10'
Hostující brankář Masip tak mohl odkopávat od své branky. Valladolid se přesto na druhé straně hrací plochy moc dlouho neudržel, k míči se dostal Olivera.
9'
Hned dva centry v krátkém časovém sledu vyprodukoval domácí obránce Nyom, nicméně ve druhém případě se jednalo o nepřesnost, jenž skončila v autu.
8'
Tentokráte se vhazovalo z pravé strany. Domácímu Suárezovi přispěchal na pomoc Arambarri, kterému se povedlo přesně narazit, přesto ale fauloval González.
7'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z pravé strany, ke kterému se postavil hostující Pérez. Jeho nabídka měla směřovat na Weismanna, který na míč nedosáhl.
6'
Posléze se do hlavičkového souboje pokoušel natlačit domácí Ángel, který ovšem neodhadl dráhu dopadu míče. Přesto ho za ním jistil spoluhráč Cucurella.
5'
Hlavní sudí ovšem ukázal na opačnou stranu, což znamenalo standardní situaci pro Getafe. Rozehrávky se chopil Cabaco, který po zemi hledal kolegu Suáreze.
4'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte byl příliš pozdě v souboji o míč domácí obránce Dakonam, který přišlápl Péreze.
3'
U středového kruhu převzal nahrávku hostující Mesa, který se dokázal otočit kolem své osy. Poté jsme sledovali nahrávku na Villu, jenž po faulu skončil na zemi.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Getafe CF: Yáñez – Damián Suárez, Dakonam (C), Cabaco, Olivera – Nyom, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Jaime Mata, Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Soria – Abdulai, Diaby, Etxeita, Timor, Portillo, Patrick, Palaversa, Iglesias, Chema.

Real Valladolid: Masip (C) – L. Pérez, Bruno González, Aljámik, Nacho Martínez – Mesa, Fede – Jota, K. Pérez, T. Villa – Weissman.
Náhradníci: Roberto – Vilarrasa, J. Sánchez, Rubio, Alcaraz, Guardiola, Míchel, Plano.

Rozhodčí: de Mera – Escuela, De Francisco.
Getafe CF (14. místo, 4 – 5 – 6, skóre 12:16, 17 bodů)
Od Getafe se před sezónou očekávalo, že se bude pohybovat výše než ve druhé polovině tabulky jen s dvoubodovým náskokem na sestupové pozice. Od 7. kola navíc hráči tohoto celku vyhráli jen jeden ligový zápas, vítězství 2:0 si přivezli ze hřiště Cádizu. Naposledy Getafe prohrálo 0:1 na hřišti vedoucího Atlética Madrid. Jediný gól zápasu vstřelil už ve 20. minutě Luis Suárez.

Posledních 5 zápasů Getafe:
Gefate – Sevilla 0:1
Anaitasuna – Getafe 1:2 (Pohár)
Cádiz – Getafe 0:2
Getafe – Celta Vigo 1:1
Atl. Madrid – Getafe 1:0
Real Valladolid (18. místo, 3 – 6 – 7, skóre 15:24, 15 bodů)
Fotbalisté Valladolidu jsou namočeni v sestupovém pásmu, na týmy před sebou ale mají minimální ztrátu. Real doplácí hlavně na špatný začátek sezóny, kdy na první vítězství čekal až do 9. kola, v němž dokázal na domácí půdě zdolat 2:1 Bilbao. Hned poté naplno bodoval také v Granadě a ve 13. kole doma udolal 3:2 Osasunu. Naposledy hráči Valladolidu uhráli bezgólovou remízu na hřišti nováčka z Cádizu.

Posledních 5 zápasů Valladolidu:
Valladolid – Osasuna 3:2
Cantolagua – Valladolid 0:5
Sevilla – Valladolid 1:1
Valladolid – Barcelona 0:3
Cádiz – Valladolid 0:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! O prvním víkendu roku 2021 pokračuje španělská La Liga. V jejím 17. kole se odehraje také souboj dvou týmů ze druhé poloviny tabulky – čtrnácté Getafe přivítá osmnáctý Valladolid. Oba celky od sebe dělí jen dva body a tak bude rozhodně o co hrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.