La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Sevilla - 28. listopadu 2020   18:30

0:1
(0:0)
Sevilla
83' Nasjrí  (Ocampos)
Huesca
Andrés Fernández – Maffeo Becerra, Insua, Siovas, Galán – Seoane (60. Ferreiro), Mosquera, M. Rico (C) – B. García (72. Ontiveros), Mir, Sandro Ramírez (72. Okazaki).
Cuadra – Sobrino, López
Estadio El Alcoraz, Huesca
Sevilla
Vaclík – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Rekik (64. Aleix Vidal) – Jordán (64. Rakitić), Fernando, Ó. Torres (74. Nasjrí) – Munir (86. Gudelj), L. de Jong (74. Óscar Rodríguez), Ocampos.

To už je z mé strany vše. Díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 2:9. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:9.
Po závěrečném hvizdu se oba trenéři, kteří utkání velmi emotivně prožívali a dostali i žluté karty, vřele pozdravili. I o tom by to mělo být.

Spokojenější nakonec může být hostující Julen Lopetegui, jehož svěřenci na hřišti Huesci zvítězili 1:0. Domácí dlouho drželi bezgólový stav a po hodině hry mohli i skórovat. Sandro Ramírez v úniku obešel brankáře Vaclíka, ale míč si dal příliš daleko od nohy a neměl tak prostor k zakončení do prázdné brány. Rozhodnutí přišlo až v 83. minutě, kdy trefil Seville tři body střídající Júsuf Nasjrí. Ten využil přihrávku Lucase Ocampose. Domácí tak nevyhráli ani v jedenáctém zápase sezóny, Sevilla naopak navázala na dobré výsledky z poslední doby.
90+4'
90+4'
Hosté si nekomplikovali situaci a odehráli míč co nejdále od své brány. Huesce dochází čas.
90+3'
Ferreiro centroval z pravé strany na vzdálenější tyč, obrana Sevilly ale byla připravena. Domácí to zkoušejí, na svou šanci ale zatím čekají.
90+1'
Šindži Okazaki se před bránou snažil dostat k odraženému míči, ale zakončení mu sebral obránce. Poté si balón naváděl na pravačku Ontiveros. Jeho polocentr/polostřela se však snesla vedle vzdálenější tyče Vaclíkovy brány.
90+1'
Tak ještě čtyři minuty!
90'
Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik času sudí ještě nastaví...
88'
Pablo Insua musel zadržet unikajícího Nasjrího faulem. Domácí stoper za něj vyfasoval žlutou kartu.
87'
Střely celkem – 2:15
86'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munir, přichází Nemanja Gudelj.
85'
Favorizovaní hosté nakonec strhli vedení na svou stranu. Huesca už moc času na zvrat nemá.
83'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácím se omlouvám, z jejich pohledu jsem to zakřikl! Ivan Rakitić našel Lucase Ocampose, který se po pravé straně dostal s míčem do šestnáctky a následně nahrál před bránu JÚSUFOVI NASJRÍMU, jenž balón zblízka uklidil do protipohybu brankáře Fernándeze.
82'
Huesca naplňuje pověst remízového krále soutěže. Dnes směřuje už za osmým nerozhodným výsledkem od startu ročníku.
81'
Domácí se ubránili i proti druhému rohovému kopu v krátkém sledu.
80'
Rodrígueze tentokrát zahrával rohový kop. Po obranném zákroku Rica se bude situace opakovat.
77'
Hosté se nyní neprosadili po standardní situaci. Centr Rodrígueze si pohlídala obrana soupeře.
76'
Hosté nyní zahrozili po rohu! Na centr Óscara Rodrígueze si naskočil Munir a Fernández měl štěstí, že balón směřoval přímo do něho. Míč tak dokázal zkrotit a udržet před brankovou čarou!
74'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Óscar Rodríguez.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Júsuf Nasjrí.
73'
Hosté se teď dobře prokombinovali až k pokutovému území soupeře. Na sebe to vzal Lucas Ocampos, jehož prudká střela ale mířila poměrně blízko středu brány a Fernández míč stačil vyrazit.
72'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Šindži Okazaki.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Borja García, přichází Javier Ontiveros.
70'
Domácí se osmělují! Rozehrávku soupeře na půlce vystihl Pedro Mosquera a Óliver Torres musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Dostal za to žlutou kartu.
69'
K velkému sólu se nadechl Rafael Mir. Domácí útočník obešel dva hráče Sevilly. V šestnáctce si troufl i na Diega Carlose, ovšem ten zahrál dobře pozičně a volný míč lapil Vaclík.
68'
Po rohovém kopu se ocitl ve slušné příležitosti Ivan Rakitić. Svou ránu však umístil nad břevno.
66'
Uvidíme, jak nově příchozí hráči ovlivní hru Sevilly. Kvalitu na pozitivní přínos určitě oba mají.
64'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Ivan Rakitić.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Karim Rekik, přichází Aleix Vidal.
62'
Domácí ukázali, že z brejku zahrozit umění a Sevilla si tak musí dávat pozor na zadní vrátka.
60'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Jaime Seoane, přichází David Ferreiro.
60'
Domácí byli blízko vedení! Rafael Mir pustil přihrávku ze středu hřiště na Sandra Ramíreze, který šel sám na Vaclíka. Českého brankáře obešel, ale zároveň si balón ukopl dál, než potřeboval a už neměl možnost zakončovat do prázdné brány. Z následné zpětné přihrávky pak nebylo nic!
59'
Joan Jordán u postranní čáry zajel do soupeře a dostal za to žlutou kartu.
58'
Rychlý protiútok domácích. Ten ale ukončil nepovedený centr Javiera Galána, jenž poslal míč jen do míst, kde byli hráči Sevilly.
55'
Fernando byl ještě ošetřován. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
53'
Žlutou kartu dostává Jaime Seoane (SD Huesca). Ten byl potrestán za faul na Fernanda.
51'
Hosté zahrávali rohový kop. Ani z něj vedoucí zásah nevytěžili.
48'
Zahrozili ale domácí. Jaime Seoane našel chytrou přihrávkou Borju Garcíu, který zkusil z dálky překvapit Tomáše Vaclíka. Jeho střela ale skončila nad bránou.
47'
I po změně stran můžeme očekávat především ofenzivu Sevilly. Ta by chtěla na půdě Huesci naplno bodovat.
46'
O přestávce ani jeden z trenérů nestřídal.
46'
První poločas nenabídl gól. Huesca vsadila na důslednou obranu, kterou Sevilla zatím nedokázala překonat. Hostům nebyla nic platná ani výrazná převaha v držení míče, ta jim totiž moc gólových příležitostí nevynesla.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu za nesportovní chování obdržel hostující kouč Julen Lopetegui. S kolegou Míchelem si tedy již nemá co vyčítat.
45+1'
Nizozemský útočník je zpátky na hřišti. První poločas bude nastaven o minutu.
45'
De Jong je v péči lékařů. Doošetřen bude zřejmě v zámezí, aby hra mohla pokračovat.
44'
Na zemi zůstal ležet hostující de Jong, který zřejmě špatně došlápl. Rozhodčí po chvilce hru přerušil a přišel útočníka Sevilly zkontrolovat.
42'
Luuk de Jong sklepl v šestnáctce hlavou míč doleva, kde byl jeho spoluhráč Óliver Torres. Jeho střílený centr prolétl předbrankovým prostorem a skončil vedle vzdálenější tyče.
42'
Pokračuje dobývání domácí defenzivy. Ta stále odolává.
40'
Po Munirově centru z pravé strany se balón snášel před bránu ze vzduchu. Domácí obránci si to dokázali uhlavičkovat.
38'
Po patičce Munira nastřeloval míč před bránu Lucas Ocampos. Trefil však jen tělo jednoho z bránících hráčů. V šestnáctce domácích bylo hodně husto.
36'
Domácí kouč Míchel, který už má žlutou kartu, vztekle mrštil na zem láhev na pití. Už by měl emoce krotit, jinak by také mohl být vykázán ze střídačky.
36'
De Jong si zpracovával míč ramenem, což rozhodčí posoudil jako hru rukou. Rozehrávat mohou domácí.
35'
Hraje se v podstatě jen na obranné polovině domácího týmu, který ale stále drží bezgólový stav. Sevilla je velkým favoritem zápasu, což potvrzuje i obraz hry.
33'
Roh byl rozehrán nakrátko na Rekika. Ten odcentroval na hlavu Luuka de Jonga, jenž z dobré pozice zamířil jen do rukavic Andrése Fernándeze.
32'
Lucas Ocampos si udělal prostor na levé straně šestnáctky a dostal se ke střele, kterou mu protihráč zablokoval. Další roh pro Sevillu.
31'
Rozehrávka nakrátko. Centr přišel až později, domácím ale problémy nenadělal.
31'
Hosté mají k dispozici další rohový kop...
29'
Centr Rekika si našel v pokutovém území Munir. Ten převzal míč zády k bráně, otočil se s ním a zkusil vystřelit. Zakončení mu ale nevyšlo, skončilo vysoko nad.
29'
Hosté se zahnali od půlící čáry až k Vaclíkovi. Moc nevědí, kudy na pozornou obranu nováčka La Ligy.
27'
Domácí se proti rohovému kopu soupeře dokázali ubránit.
27'
Torres se snažil z pravé strany šestnáctky dostat míč do ohně. Domácí obránce srazil jeho přihrávku na roh.
25'
Joan Jordán byl při výskoku přistrčen Seoanem. Domácímu hráči byl odpískán nedovolený zákrok. Jordán se těžce zvedal, měl by být ale v pořádku.
24'
Óliver Torres dostihl míč až za postranní čarou. Vhazovat tak bude domácí tým.
23'
Potrestán žlutou kartou je také hostující Karim Rekik.
22'
Žlutou kartu za protesty obdržel domácí trenér Míchel.
21'
Držení míče – 28 % : 72 %
20'
Sevilla přes velkou převahu v držení míče zatím nenašla cestičku k proražení obrany soupeře. Kromě Rekikovy hlavičky po rohu si větší šanci nevytvořila.
19'
Domácí hráči zkusili dlouhou přihrávku na Rafaela Mira. Jeho náběh si ale hlídal Diego Carlos a zbytek vyřešil včasným vyběhnutím Tomáš Vaclík.
18'
Domácí si mohou v obraně vydechnout. Budou vhazovat.
16'
Andalusané drží míč na svých kopačkách. Huesca na soupeře vyčkává v deseti na vlastní polovině.
13'
A byla z toho první šance Seviily! Na centr po rohovém kopu si naskočil Karim Rekik, jehož hlavička minula pravou tyč z pohledu brankáře Fernándeze jen těsně!
12'
Joan Jordán získal pro hosty rohový kop.
11'
Domácí Rafael Mir zkusil střelecké štěstí z 20 metrů. Mířil přímo do středu brány a Vaclík míč zkrotil v rukavicích.
10'
Míč putoval na pravou stranu k Jesúsovi Navasovi. Po jeho centru skončil hrací předmět v zámezí a kopat se bude od brány Huesci.
10'
Dlouhý nákop domácího brankáře Fernándeze sebrali hráči Sevilly, kteří tak mohou zaútočit.
8'
Rekik se snažil prosadit na levém křídle. Míč ale do domácího pokutového území nedostal.
7'
V ofsajdové pozici byl přistižen hostující Karim Rekik. Rozehrává domácí celek.
6'
Tohle bylo z domácí strany nebezpečné! Prudký přízemí centr Sandra Ramíreze směřoval na zadní tyč. Tam míč přizvedl bránící Diego Carlos a poté si ho stáhl ze vzduchu Vaclík.
5'
Když už hosté míč nemají, tak se snaží o okamžitý re-presink. Nyní zkomplikoval soupeři rozehrávku Ocampos.
4'
Hosté se podle očekávání drží od začátku na míči. Huesca je zatažená na své polovině a brání.
2'
Poprvé se dotkl míče Tomáš Vaclík, který při zranění kolegy Bunúa po delší době plní roli jedničky. Český brankář si zpracoval malou domů a rozehrál.
1'
První hostující nákop propadl až na Lucase Ocampose. Ten se na pravém křídle neprosadil, ale získal pro Sevillu alespoň aut.
1'

SD Huesca: Andrés Fernández – Maffeo Becerra, Insua, Siovas, Galán – Seoane, Mosquera, M. Rico (C) – B. García, Mir, Sandro Ramírez.
Náhradníci: Fernández Llorente – Ontiveros, Luisinho, Pedro López, Carlos, Pulido, Okazaki, Escriche, Ferreiro, Valderrama, Gómez, G. Silva.

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Rekik – Jordán, Fernando, Ó. Torres – Munir, L. de Jong, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Pastor – Gnagnon, Zarzana, Aleix Vidal, Sergi Gómez, Óscar Rodríguez, Nasjrí, Rakitić, Gudelj, Idrissi, F. Vázquez.

Rozhodčí: Cuadra – Sobrino, López.
Oba celky se dvakrát utkaly při působení Huesci v La Lize v předminulém ročníku. Zápasy to byly překvapivě vyrovnané. Sevilla doma zvítězila 2:1, na hřišti soupeře pak ale po stejném výsledku padla.
SD Huesca (19. místo, 0 – 7 – 3, 8:16, 7 bodů)
Huesca je jediným týmem La Ligy, který se dosud neradoval z vítězství. Nováček soutěže uhrál alespoň sedm remíz, i tak je ale v tabulce předposlední. Zas tak překvapivé to ostatně není, celek z Aragonie byl už před sezónou pasován na jednoho z hlavních aspirantů na sestup. Poslední dva zápasy Oscenses skončily výsledkem 1:1. Bod si Huesca odnesla z domácích duelů s Eibarem a na půdě Osasuny.

Posledních 5 zápasů Huesci:
Huesca – Valladolid 2:2
Real Sociedad – Huesca 4:1
Real Madrid – Huesca 4:1
Huesca – Eibar 1:1
Osasuna – Huesca 1:1
Sevilla FC (7. místo, 4 – 1 – 3, skóre 11:8, 13 bodů)
Sevilla se po slabším úvodu sezóny dostala do výborné formy a stoupá tabulkou směrem vzhůru. Momentálně mají Andalusané na kontě už čtyři výhry v řadě. Dvakrát se radovali v La Lize, v níž doma přehráli Osasunu a Celtu, v Lize mistrů pak dvakrát zdolali ruský Krasnodar a s předstihem si zajistili postup do osmifinále milionářské soutěže. Kouč Julen Lopetegui začal v poslední době zase více stavět českého brankáře Tomáše Vaclíka, který ztratil pozici jedničky po zranění v závěru loňského ročníku.

Posledních 5 zápasů Sevilly:
Bilbao – Sevilla 2:1
Sevilla – Krasnodar 3:2 (LM)
Sevilla – Osasuna 1:0
Sevilla – Celta 4:2
Krasnodar – Sevilla 1:2 (LM)
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V 11. kole španělské La Ligy se utkají také Huesca a Sevilla. Zatímco domácí nováček stále čeká na první vítězství v soutěži, tak hosté z Andalusie nabrali v posledních týdnech výbornou formu. O favoritovi duelu je tedy jasno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.