La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Atlético - 12. února 2023   16:15

0:1
(0:0)
Atlético
89' Depay  (Carrasco)
Celta Vigo
I. Villar – Mingueza, Aidoo, Tapia, Galán – C. Pérez, Beltrán (90+1. Paciência), Veiga (86. Ó. Rodríguez), de la Torre (86. Cervi) – Aspas (C), Larsen (62. Seferović).
Ch. Sánchez – Domínguez, Mallo, Solari, Sotelo, Swedberg, K. Vázquez.
Figueroa – Carreňo, Villate
Abanca-Balaídos (Vigo)
15 842 diváků
Atlético
Oblak – Molina, Savić, Hermoso, Reinildo – Llorente (66. Witsel), de Paul, Koke (C), Barrios (46. Carrasco) – Griezmann (66. Correa), Morata (61. Depay).
Grbić – Kondogbia, Doherty, J. Giménez, Lemar, Saúl, Reguilón.

To je ode mě pro dnešní den vše. Přeji pěkný zbytek nedělního večera.
Druhý poločas, na rozdíl od toho prvního, přinesl hned několik šancí. Blíž ke vstřelení první branky měli domácí. Střela Aspase v samostatném úniku nepřekročila brankovou čáru. V 73. minutě trefil domácí kapitán z přímého kopu břevno. I přes vyloučení Saviče dokázali hosté to, co čekal málokdo. V 89. minutě využil odrazu v pokutovém území Depay a vstřelil vítěznou branku zápasu. Atlético tak ukázalo Celtě lekci z produktivity a odváží si s sebou všechny 3 body.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:13.
90+4'
90+3'
Atlético dalekým odkopem do zámezí přesunuje hru na polovinu domácích.
90+2'
Haris Seferović využil svých fyzických dispozic a prodral se na pravé straně přes obránce. Jeho centr ale tečovala obrana roh.
90+1'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Gonçalo Paciência.
89'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté jdou i přes početní oslabení do vedení. Střela Carrasca se od jednoho z obránců odrazila k MEMPHISI DEPAYOVI, který míč pohotově uklidil do odkryté brány.
87'
Do oblasti hlavy zasáhl Nahuel Molina protihráče. Tento přestupek se neobejde bez žlutého trestu.
86'
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Franco Emanuel Cervi,
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Óscar Rodríguez.
84'
Haris Seferović poslal před bránu Atletica prudký přízemní centr. Smolařem utkání se málem stal Reinildo, který míč nešťastně usměrnil do vlastní brány. Jan Oblak ale stál na správném místě, a tak i v této situaci nepustil balón za svá záda.
83'
Yannick Carrasco svou střelou trefil pouze obránce. Následná přihrávka De Paula byla v pokutovém území nepřesná.
82'
Koke průnikovou přihrávkou vyslal do sprintu Depaye. Na poslední chvíli mu z kopaček míč odkopl Iván Villar, jenž včas vyběhl.
80'
Centr do vápna ze standardní situace lapil do rukavic Iván Villar.
79'
Javier Galán po zisku míče mohl rychlým výpadem využít rozhozené obrany hostů. Akci se ale rozhodl zpětnou přihrávkou zbrzdit, což mu spoluhráči vyčetli.
78'
Yannick Carrasco si pomohl nedovoleně. Celta bude pokračovat s míčem.
77'
Početní převaha domácích je během prvních minut ihned znát. V šanci se ocitl Gabriel Veiga, ale pokusem z první minul levou tyč.
75'
Carles Pérez vyslal ránu z velké dálky na zadní tyč. Jan Oblak opět podržel svůj tým skvělým zákrokem!
74'
Jan Oblak si vyžádal lékařské ošetření. Trable má zřejmě v oblasti stehna.
73'
Iago Aspas se ujal přímého kopu a svou střelou napálil břevno! Následná dorážka Veigy přeletěla horní tyč.
72'
Trenér hostů Diego Simeone vidí za nevhodná slova žlutou kartu.
71'
Přestupek se odehrál těsně před hranicí šestnáctky, proto sudí Figueroa nařídil přímý kop.
70'
Střídající Haris Seferović se tělem dostal před Saviče, kterému nezbylo nic jiného než Švýcara faulovat. Červená karta je v tomto případě na místě a hosté budou dohrávat v deseti!
70'
Centr od rohového praporku zamířil přesně na hlavu Saviče. Obránce hostí svou hlavičkou poslal míč nad bránu Villara.
69'
Memphis Depay z autu nedaleko pokutového území vytěžil roh.
68'
Stefan Savić obdržel úder do oblasti hlavy. Ve hře bude po krátkém ošetření pokračovat.
67'
Čerstvý Ángel Correa se skvěle obtočil kolem protihráče. Jeho postup s míčem překazil skluzem Renato Tapia.
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Axel Witsel,
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ángel Correa.
64'
Hra se rychle přesouvá od jedné brány k druhé. Doufejme, že za chvíli budeme svědky první branky zápasu.
63'
Luca de la Torre se s míčem protlačil po levé straně až k praporku. Celta bude zahrávat svůj dnešní čtvrtý rohový kop.
62'
ze hřiště odchází Jørgen Strand Larsen, přichází Haris Seferović.
61'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Memphis Depay.
60'
Centr Griezmanna srazil Oscar Mingueza na rohový kop.
59'
Celta Vigo si vytvořila šanci rohového kopu. Z centru na přední tyč šance nevyplynula.
58'
Do obrovské šance se dostal domácí kapitán Iago Aspas. Dobrým zpracováním se dostal před obránce a už stačilo překonat pouze brankáře. Jan Oblak parádním zákrokem míč zbrzdil, ale musel se ještě rychle vracet zpátky, aby míč vytáhl z brankové čáry. Centimetry rozhodly, že skóre se zatím měnit nebude.
56'
Javier Galán byl poslán k zemi Llorentem. Nic neuniklo zraku hlavního rozhodčího.
55'
Nahuel Molina se zaseknutím zbavil obránce, a do šestnáctky tak mohl vstoupit nikým nehlídaný. Svůj prudký pass směřoval na Griezmanna, ale balón zblokoval Tapia.
53'
Gabriel Veiga postupoval s míčem kupředu po pravé straně. De Paul společně s Reinildem zvládli mladého záložníka zkrotit.
52'
Šťastného odrazu mohl využít Antoine Griezmann. Jeho pohotový volej srazila obrana na roh.
50'
Dnešní utkání sleduje 15 842 diváků.
49'
Nejprve o míč přišel Iago Aspas, z čehož chtěl těžit Álvaro Morata. Pronásledován obránci ale s míčem na kopačkách dlouho nevydržel.
48'
Marcos Llorente připravil míč ke střele Moratovi. Španělský útočník své šance nevyužil a svou střelou nechal vyniknout brankáře Villara.
47'
Antoine Griezmann si hlavičkou prostrčil míč do vápna. Renato Tapia stihl zareagovat a míč odkopl za autovou čáru.
46'
Úvodní výkop do druhé půle obstarali domácí.
46'
ze hřiště odchází Pablo Barrios, přichází Yannick Carrasco.
46'
Druhá půle začne přibližně v 17:20.
První poločas, který se odehrál ve slušném tempu nahoru dolů, branku nepřinesl. Namísto vyložených šancí jsme spíše viděli tvrdé zákroky, za něž byli hned tři hráči potrestáni žlutou kartou. Stav utkání – 0:0.
45+2'
45+2'
Stefan Savić ve vzdušném souboji fauloval Aspase. Pro hosty je toto již osmý faul.
45'
Luca de la Torre chtěl překvapit Oblaka dalekonosnou střelou. Míč však poslal vysoko nad bránu.
44'
Chyba v rozehrávce od Villara mohla mít fatální následky. Marcos Llorente nepřesnou přihrávkou nevyužil zaváhání domácích.
43'
Vysokým napadáním se hosté snažili získat míč u rozehrávky Celty. De Paul si ovšem pomohl faulem.
41'
Reinildo Mandava poslal kličkujícího Péreze k zemi. V dnešním zápase se tak Reinildo stává prvním napomenutým na straně hostů.
40'
Kolmice na Moratu málem vedla k první brance. Včasným výběhem šanci hostů uhasil Villar.
39'
Velmi aktivní Carles Pérez si vytvořil prostor na pravé straně a ihned vypálil na bránu. Jeho pokus z velké vzdálenosti minul zhruba o metr pravou tyč.
38'
Rodrigo de Paul svou překvapivou přihrávkou za obranu pouze poslal míč do zámezí. Útok hostů k vyložené šanci nedošel.
37'
Hra se momentálně pohybuje na polovině domácích. Madriďané postupným útokem hledají recept na obranu Viga.
35'
Griezmann s Llorentem dokázali rozhýbat defenzívu domácích. Centr z pravé strany ale odhlavičkoval pryč Aidoo.
33'
Carles Pérez napřáhl z velké dálky, avšak jeho projektyl neprošel přes obránce.
32'
Hlavička Veigy neohrozila bránu Oblaka.
31'
Carles Pérez úspěšně obešel Reinilda. Přes dalšího obránce už ale neprošel. Pro svůj tým tak vybojoval aspoň rohový kop.
30'
Několikátý faul již píská sudí Figueroa Moratovi.
29'
Do rychlého protiútoku se vydali domácí. Míč nakonec skončil v zámezí. Pokračovat bude Oblak.
28'
Nahuel Molina prudkým míčem na penaltový puntík našel Antoina Griezmanna. V těžké palebné pozici francouzský útočník z jednoho doteku přestřelil.
27'
Nepřesnosti v přihrávkách na obou stranách nedovolují si vytvořit střelecké příležitosti.
25'
Antoine Griezmann nedopatřením došlápl na Oscara Minguezu. Ten tak zůstává v bolestech ležet na trávníku.
23'
Zaváhání v obraně Atletica chtěl využít Iago Aspas. Jeho pokus byl tečován jedním z obránců, a tak pouze otestoval pozornost Villara.
22'
Madriďané získali míč, ale rázem o něj opět přišli. Domácí pokračují v útočném snažení.
21'
Morata si počínal nedovoleně vůči pravidlům. Vigo bude pokračovat s míčem na kopačkách.
19'
Přetažený centr Moliny vracel před bránu Griezmann. Osamocený Llorente se dostal k zakončení, ale svou střelou trefil před sebou blokujícího Tapiu.
18'
Gabriel Veiga upadl po souboji s Reinildem v šestnáctce. Hlavní rozhodčí pokutový kop nenařídil.
17'
Oscar Mingueza se vydal do útoku. Střelou ze střední vzdálenosti daleko minul pravou tyč Oblakovi svatyně.
16'
Nahuel Molina čechral míč z pravé strany před bránu. Oscar Mingueza vyskočil nejvýše a míč odhlavičkoval do bezpečí.
14'
Jako řešení přímého kopu zvolil domácí rozehru na krátko. Centr do vápna ale dostat nedokázali. Celta stále pokračuje v držení míče.
13'
Koke fauloval na vlastní polovině. Celta bude zahrávat standardku.
12'
Centr Minguezy nenašel nikoho ve vápně. Atlético se následně zmocnilo míče.
11'
Na druhé straně hledala obrana domácích dlouhým balónem Larsena. Příliš dlouhý nákop skončil v moci hostů.
10'
Nákop za obranu stihl udržet Griezmann na hrací ploše tak tak. Následného centru do vápna využil Morata. Balón mezi tři tyče ale usměrnit nedokázal.
8'
Hlavní arbitr kartami ze začátku zápasu vůbec nešetří. Popostrčením zezadu se provinil proti pravidlům Gabriel Veiga, žlutá karta však přišla až po slovním dovětku domácího záložníka.
7'
Jørgen Strand Larsen se dožadoval faulu, poté co přišel o míč v souboji s Hermosem. Hlavní rozhodčí nechal hru plynout.
5'
Standardní situaci na útočné polovině Madriďané nevyužili. Odkopávat bude Villar.
4'
Joseph Aidoo se špatným zpracováním dostal do úzkých. Jako záchrannou brzdu složil útočícího Moratu k zemi. Sudí Figueroa trestá tento zákrok první žlutou kartou zápasu.
3'
Celta drží Atletico pod tlakem. Kombinací ze strany na stranu se domácí snaží prolomit obranu hostů.
2'
Rodrigo de Paul nachystal míč vzduchem Moratovi na hlavu. Iván Villar předvedl skvělý zákrok, přestože byl Morata v ofsajdu.
2'
Celta nastoupila ve standardních modrých dresech. Atleti hrají v červeném.
1'
Úvodní výkop provedli hosté.
1'

Real Club Celta de Vigo: I. Villar – Mingueza, Aidoo, Tapia, Galán – C. Pérez, Beltrán, Veiga, de la Torre – Aspas (C), Larsen.
Náhradníci: Ch. Sánchez – Domínguez, Mallo, Cervi, Seferović, Ó. Rodríguez, Paciência, Solari, Sotelo, Swedberg, K. Vázquez.
Trenér: C. Carvalhal

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Savić, Hermoso, Reinildo – Llorente, de Paul, Koke (C), Barrios – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Grbić – Carrasco, Correa, Depay, Kondogbia, Doherty, J. Giménez, Lemar, Saúl, Reguilón, Witsel.
Trenér: D. Simeone

Rozhodčí: Figueroa – Carreňo, Villate.
Atlético Madrid

Atletico se po dvaceti odehraných kolech nachází na 4. místě v závěsu za čelem tabulky. Cílem pro stratéga Simeoneho je zajisté získat vstupenku do Ligy mistrů. Náskok na páté Vallecano činí pouze tři body, proto bodovat v tomto duelu bude pro Atlety mimořádně důležité. V La Lize Madriďané neprohráli 4x v řadě. Minulý týden hostili Getafe, s kterým nakonec po gólech v druhé půli remizovali 1:1.

Nejlepším střelcem týmu je sedmi brankami Alvaro Morata. Těsně za ním je se šesti góly Antoine Griezmann.
Real Club Celta de Vigo

Fotbalový celek ze západu Španělska se v letošní sezóně pohybuje dle očekávání ve středu tabulky. Nastřádaných třiadvacet bodů stačí Celtě na průběžné 12. místo. V posledních dvou duelech si tým, pod vedením trenéra Carvalhala, počínal výborně. Na domácí půdě zdolala Celta gólem v závěru Bilbao (1:0) a minulý týden porazila v přestřelce favorizovaný Betis (4:3). Právě na tuto dvouzápasovou neporazitelnost budou chtít hráči navázat i doma proti Atletům.

Nejvíce zásahů zaznamenal v letošní sezóně Iago Aspas. Díky svým devíti trefám je v tabulce střelců třetí.
V tomto textovém přenosu se společně zaměříme nedělní zápas mezi Celtou Vigo a Atléticem Madrid. Mírným favoritem jsou díky lepšímu postavení v tabulce Atleti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.