La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Vallecano - 12. února 2023   14:00

Getafe
77' Ünal
1:1
(0:1)
Vallecano
38' Arambarri (vl.)
Getafe
Soria (C) – Portu, Duarte, Alderete, G. Álvarez – G. Villar (46. Munír), Arambarri (90+1. Seoane), L. Milla (26. Algobia), Aleñá – Mayoral (73. Latasa), Ünal.
Casilla, D. Conde – Da. Suárez, Angileri, Amavi, Mitrović, Maksimović, Mata.
Diaz de Mera Escuderos – Becerril, Aguado
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu (53. M. Hernández), Lejeune, Catena, Fran García – Valentín, Comesaña (68. Ciss) – Palazón, Trejo (C) (68. U. López), Álvaro García (84. Chavarria) – Camello (84. de Tomás).
D. López I – M. Suárez, Mumin, Salvi, J. Pozo, Falcao, Andr. Martín.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 21:19.
Prvních takřka 40 minut hry nic moc zajímavého nenabídlo. Getafe se sice zranil tvůrce hry Milla, ale žádné výrazné šance diváci neviděli. Zejména Vallecano působilo trošku zakřiknutě. To se změnilo v 38. minutě, kdy si vlastní gól vsítil do té doby poměrně aktivní Arambarri. Po změně stran se dlouhou dobu vše vyvíjelo jasně ve prospěch hostů. Nejprve Borja Mayoral neproměnil pokutový kop, poté se vykartoval Aleñá a Getafe hodně otevřelo svou obranu. Toho však Vallecano nedokázalo přes několik šancí využít a naopak hrubkou Dimitrievskiho přislo o vedení. Hosté si mohli nakonec i tak odvézt tři body. To by ovšem musel penaltu proměnit de Tomás, což se také díky skvělému zákroku kapitána v bráně Getafe nepovedlo.
Oba celky se tak rozešly smírně s bodem, což vzhledem k průběhu utkání bude úspěchem spíš pro domácí Getafe.
Toto je pro dnešek vše a já děkuji za pozornost.
90+8'
90+8'
Vallecano se chystalo po zisku míče uprostřed hřiště k další akci. Palazón byl však posledním, kdo se dotkl balónu a sudí už si bere píšťalku k ústům.
90+7'
Raúl de Tomás dostal na levé straně mnoho místa od Duarteho, navedl si míč na pravou nohu do středu hřiště a vypálil ke stejné tyči, kam zahrál penaltu a opět u ní výborně zasáhl Soria!
90+7'
Chavarria signalizuje, že byl faulován Duartem. Rozhodčí to tak nevidí a má pravdu. Chavarria se o Duarteho spíš opřel a postupně sám padal.
90+6'
Vallecano skříplo Getafe na jeho polovině, ale kombinuje daleko od pokutového území.
90+5'
Centr byl moc krátký a hosté neměli problém odvrátit. Soria na druhé straně poté musel rychle a včas svým výběhem zasahovat proti dotírajícím soupeřům.
90+4'
Ciss fauluje Muníra a daruje tak Getafe další standardku. Tu už si chystá Seoane.
90+3'
Skvěle před Chavarriou sešlápl plyn Portu a zastavil protiútok Raya.
90+3'
Po faulu poslal dlouhý nákop dopředu David Soria. Míče se ale ujalo Vallecano.
90+2'
Ještě dost času mají oba týmy na to, aby zvrátily výsledek na svou stranu. Hra se aktuálně odehrává ve středu pole a hráči si tedy nic nedarují.
90+1'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Jaime Seoane.
90'
Nastavovat se bude osm minut.
90'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Mauro Arambarri) po tvrdém zákroku na Palazóna.
90'
Dlouhý centr bere do náručí Soria. Getafe bude moct hrát s míčem a jít vstříc polovině soupeře.
87'
Tak to je neskutečné! Ani druhá penalta dnešního zápasu nerozvlnila síť. Raúl de Tomás byl na hřišti nějaké tři minuty a už se ujal pokutového kopu. Jeho střelu k tyči skvěle vystihl David Soria a drží remízový stav pro své Getafe!
86'
Rychlý protiútok Vallecana přes čerstvého Chavarriu! Ten si na levé straně povodil Duarteho a posunul míč k Palazónovi. Proti tomu vyjel skluzem Alvarez a zasáhl míč úmyslně rukou. Je tu penalta!
85'
Portu má nekonečnou výdrž. Neustále piluje pravou lajnu. Tentokrát jeho pokus nevyšel a po kombinaci se spoluhráčem mají odkop hosté.
84'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Raúl de Tomás.
84'
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Pep Chavarria.
83'
První centr Vallecano ubránilo, ale následný centr si našel Algobii si našel přímo Arambarriho, který střelou o zem nechal vyniknout Dimitrievskiho! Rozhodčí následně zapískal útočný faul, který předcházel zakončení.
82'
Ciss nedovoleně zakročil a je tu příležitost pro domácí. Sice z velké vzdálenosti, ale Arambarri bude posílat centr do vápna, kde už se chystají nejlepší hlavičkáři.
80'
Prudký centr vápnem dopadl až k Álvaru Garcíovi, který sice nedokázal zpracovat, ale stihl míč aspoň před autovou čárou a vrátil ho do vápna. Útočný faul dává možnost opět Getafe.
80'
Na Vallecanu jde znát zvýšená aktivita a velká nespokojenost s aktuálním výsledkem proti oslabenému soupeři.
77'
Getafe právě vstřelilo branku!

Z ničeho nic je vyrovnáno! Po velkých šancích hostů se přeci jen dočkali domácí! Za vše může obrovská chyba brankáře Dimitrievskiho. Dával si na čas s rozehrávkou, až k němu přiběhl ENES ÜNAL a makedonský reprezentant napálil míč do něj. Ten se odrazil tak nešťastně pro Dimitrievskiho, že zamířil přímo za jeho záda do brány – 1:1!
75'
Opět skvělá zpětná přihrávka z levé strany na Palazóna, který znovu trefil obránce. Tentokrát ale přispěchal s dorážkou Sergio Camello. Hostující hráč z Atlética Madrid mířil dobře po zemi k tyči, kam se ale vydal také gólman Soria a skvěle chytil!
74'
Po rohu přišla nepříjemná srážka Alvareze s Dimitrievskim. Gólman Vallecana ale bude v pořádku a může rozehrát. Nikam však spěchat nebude.
73'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Juan Latasa.
73'
Opět Portu a opět centr od pravé lajny. Máme tu další rohový kop.
72'
Obrovskou šanci měl nyní Isi Palazón! Zpětnou přihrávkou ho po velmi svižné akci hledal Unai López a Palazón zblízka trefil obránce domácích.
72'
Vallecano s velkým množstvím přihrávek operuje na vlastní ploše.
70'
Po nepovedeném rohu šli v jednu chvíli tři na jednoho hosté, ale dávali si pozor na ofsajdové postavení a nakonec z kroku musel zakončovat Unai Lóper, který vůbec netrefil branku.
70'
Portu znovu hledal centrem spoluhráče. Bude z toho roh.
68'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Pathé Ciss.
68'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Unai López.
67'
Mayoral mohl odčinit penaltový nezdar. Na jeho pokus z otočky zareagoval skokem k tyči Stole Dimitriovski a lapil míč do rukavic.
66'
Následný rohový kop Rayo přežilo a má teď míč na svých kopačkách.
65'
Portu opět skvělým náběhem po pravé straně získal výhodu pro domácí a centr poslal k Munírovi! Jeho střelu na brankové čáře hlavou vytáhl stoper Leujene!
64'
Ünal patičkou vyzval k akci Alvareze. Uruguajský bek se probil přes jednoho soupeře, ale druhý mu vystavil stopku.
63'
Tento centr ale mířil jen za bránu a rozehrávat bude brankář David Soria.
62'
Další nebezpečná centr Palazóna. Po závaru před bránou zakončoval vleže stoper Florian Lejeune, ale na poslední chvíli před ním zakročil Alderete. Další roh Vallecana.
62'
Rohový kop pro hosty.
61'
Po delší době byl v akci Enes Ünal, když vypíchl míč dlouze čekajícímu Lejeunemu, který o Turkovi vůbec nevěděl. K ničemu to ale nakonec nevedlo a naopak na druhé straně se k zakončení dostal Santi Comesaña. Záložník, jež kroutí v Rayu už sedmý rok, minul tyč.
60'
Alvarez pěkně prošel po levé straně kolem střídajícího Hernandéze. Centr už tak kvalitní nebyl, což rozlítilo domácího trenéra Sáncheze Florese.
59'
Vallecanu hraje nyní vše do karet tak, aby ukořistilo požadované tři body. Los Franjirrojos už nikam nespěchají a kouskují hru.
56'
Zpoza vápna solidně napřáhl Fran Garcíia. Mezi tři tyče se jeho střela ovšem nevešla.
54'
Po zranění Milly, vlastním gólu a neproměněné penaltě je tu další pohroma pro domácí! Carles Aleñá naprosto nesmyslně podkopl Valentína, který už odehrál balón pryč, a dostává druhou žlutou kartu. Zápas tím pro něj končí!
54'
Palazón spadl nepříjemně na kostrč, ale míč pro svůj tým nevybojoval. Rozhodčí signalizuje autové vhazování Getafe.
53'
ze hřiště odchází Iván Balliu, přichází Mario Hernández.
51'
Borja Mayoral penaltu naprosto zahodil! Zakončení šlo vysoko nad brankovou konstrukci a Getafe tak stále prohrává.
50'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Iván Balliu).
49'
Přetažený centr z levé strany si našel Portua. Míč se vrátil do vápna hostů a zakončení Muníra zblokoval rukou Ivan Balliu! Getafe bude zahrávat pokutový kop!
49'
Hosté zahajují novou kombinaci od brankáře Dimitrievskiho.
47'
Carles Aleñá zezadu nabral na vidle Óscara Treja a kapitán Raya musí na chvíli po ošetření za postranní čáru.
47'
Hodně volného místa před Franem Garcíou, ale jeho centr našel jen hlavu obránců Getafe.
46'
Getafe využilo pro druhý poločas už druhého střídání. Vallecano stále nezměnilo úvodní jedenáctku.
46'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Munír.
46'
Po první půli malého madridského derby můžou být šťastnější hosté. Favorizované Rayo se prosadilo v 38. minutě, kdy po rohovém kopu poslal míč do vlastní sítě Mauro Arambarri. Do té doby byli nejspíš o něco nebezpečnější domácí, ale gólově prosadit se nedokázal Ünal ani do správné branky Arambarri.
Getafe má v druhém poločasu co dohánět a navíc od 25. minuty hraje bez zraněného tvůrce hry Luise Milly.
45+4'
45+3'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Carles Aleñá).
45+2'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Álvaro García).
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Nepovedená narážečka, na jejímž konci měl být znovu Portu. Getafe prakticky nevužívá levou stranu, kde operuje Gastón Alvarez.
43'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Óscar Valentín). Záložník hostů si počínal ve vzduchu nedovoleně loktem.
43'
Palazónovi chyběli k centru nějaké dva metry. Ale byl to pěkný rychlý útok Vallecana.
43'
Několik nepřesností na obou stranách. Hra je nyní poněkud rozháraná.
42'
Po pravé straně se prohnal Portu. Další z jeho centrů byl pokryt obranou.
42'
Gólový úspěch vlil energii do žil hostů. kteří teď nedávají Getafe ani centimetr prostoru navíc.
41'
Držení míče vyznívá aktuálně 59 % ku 41 % ve prospěch Vallecana.
40'
Camello zkusil ranou z dálky zahrozit, avšak velmi nepřesně.
38'
Vallecano právě vstřelilo branku!

Rohový kop si vzal na starost Isi Palazón a přes hlavy několika fotbalistů se míč dostal až k padajícímu MAUROVI ARAMBARRIMU, který si bohužel pro něj vsítil vlastní gól – 0:1!
38'
Pravý obránce Vallecana Balliu centr nedostal před bránu domácích. Rohový kop je však uspokojivou náplastí.
36'
Pohlednou akci ukončil po narážečce teatrální pád Aleñy přímo před očima sudího Escuderose. Ten vyzývá domácího fotbalistu, aby se zvedl a pokračoval ve hře.
36'
Getafe míč po nepovedeném centru znovu získalo a Algobia si vykoledoval faul.
35'
Další možnost volného přímého kopu pro Getafe.
34'
Ze souboje se míč odrazil k Arambarrimu a uruguajský záložník zkusil střelou z voleje ohrozit bránu, kterou však z velké vzdálenosti minul.
33'
Duarte skákavou přihrávkou vracel balón k Soriovi a kapitán v bráně modrých byl rád, že odkopl do bezpečí.
32'
Velká příležitost hostů. Přečíslení tři na dva si až pozdě všiml Camello a nedokázal poté už míč procpat na Álvara Garcíu, který z toho zjevně nemá radost. García mohl jít sám na bránu.
31'
Omar Alderete se pověsil do vzduchu a míč poslal přímo do rukavic gólmana Dimitrievskiho.
30'
Trejo si vzal na středovém kruhu velké sousto a byl přesilou obrán o balón. K zakončení se po rychlé akci dostal domácí Algobia, jehož střela byla tečována na roh.
29'
Po rohu přišel další z druhé strany, který zahrál Palazón. Následný odražený míč a pokus z dálky zblokovala obrana Getafe.
28'
První rohový kop hostů vybojoval Santi Comesaña.
27'
V ofsajdu byl nachytán Álvaro García z Vallecana.
26'
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Ángel Algobia.
Vypadá to, že Getafe bude střídat. Luis Milla je ze hřiště. To je velká ztráta pro domácí.
25'
Trenér Sánchez Flores nervózně hledí na hrací plochu, kde si na zranění stěžuje Milla.
24'
Palazón dostal míč ideálně na svou levačku a zpoza vápna vytloukl bloky getafské defenzívy.
23'
Rohový kop a skvělá hlavička Ünala těsně vedle brány! Na příležitost čekal ještě Domingos Duarte, ale zakončení Ünala už usměrnit nedokázal a poté bouchl pěstí do trávníku.
22'
Milla fauluje, ale Vallecano hned o výhodu standardky přišlo a na druhé straně ze střední vzdálenosti napřáhl Mauro Arambarri a střelu musel nad břevno vytáhnout Dimitrievski!
21'
Ünal srazil nedovoleně Frana Garcíu, který o forvardovi Getafe vůbec nevěděl.
20'
Rtuťovitý Palazón je nejčastěji faulovaný hráč ligy po Viniciusovi Jr. z Realu Madrid. Teď si na své osobě znovu vykoledoval faul a následně ze standardní situace našel hlavu Cateny. Zakončení šlo jen doprostřed brány, kde se nacháze Soria.
19'
Na území hostů se s míčem dostává Getafe. Obrana Raya je ale dobře zformována.
18'
Dlouhá přihrávka doputovala jen k rukám Dimitrievskiho v bráně Vallecana.
16'
Vallecano si už už vytvářelo dobrou pozici na polovině soupeře, ale přišla zbytečná ztráta.
15'
Rychlá akce Getafe bohužel nebyla zakončena střelou, ale v jednu chvíli byla obrana hostů přečíslena a nevypadalo to s ní vůbec dobře.
15'
K míči se před vápnem Getafe dostal Isi Palazón a levou nohou se pokoušel ohrozit bránu. Střela byla zablokovaná a míč v klidu ze vzduchu sebral Soria.
13'
Portu se zlobí. Nabíhal si opět po lajně na balón, ale pas na jeho adresu byl velmi nepřesný.
13'
Centr na okraj vápna obrana Getafe zkontrolovala.
12'
Domácí zase získali rychle balón a hledají cestu z vlastní poloviny hřiště.
11'
První velká šance zápasu! Arambarri prudkým centrem našel na přední tyči hlavu Ünala a turecký reprezentant míjí. Stadionem to jen zahučelo.
11'
Arambarri přišel o balón. Rozhodčí však viděl, že kapitán hostů Torja si počínal nedovoleně a je tu další standardka Getafe. Tentokrát o dost blíž k vápnu. Z pravé strany bude centrovat právě Arambarri.
10'
Centr na zadní tyč úspěch neslavil, ale Getafe bude nadále u míče. Má autové vhazování.
9'
Faulovaný Ünal se sbírá ze země a modří budou mít výhodu standardní situace. K míči se staví Luis Milla.
8'
Dlouhý míč na Palazóna. Ten podstoupil u koncové čáry souboj se stoperem domácích a dožaduje se autu. Rozhodčí však nechává rozehrát od branky Getafe.
8'
Vallecano se ubránilo pokusu domácích o průchod středem hřiště.
7'
Getafe dnes hraje v prvních minutách převážně přes pravou stranu, kde piluje lajnu Portu. Další nepřesný centr španělského beka.
6'
Zatím jsme neviděli žádnou zajímavou akci nebo míč do vápna. Oba celky ale působí na míči dost sebevědomě.
5'
Zblokovaný pokus o centr Portua. Getafe nyní bylo u vápna ve velkém počtu hráčů.
5'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Santi Comesaña).
4'
Nepřesnost v ofenzívě se promítla v rychlou protiakci Getafe, kterou musel řešis Santi Comesaña zatažením za záchrannou brzdu.
3'
Pár přihrávek si užili také domácí. Dlouhý nákop na Ünala nevyšel a šanci kombinovat dostává znovu Rayo.
2'
Vallecano nyní kombinuje kolem středové čáry. Dlouhým nákopem poté zkusil Catena najít Camella. Balón ale sebrala obrana v modrém.
2'
Alderete si podržel Valentína a míč tak mají hosté.
1'
První snaha o útok Getafe byla neúspěšná. Pravý bok Portu si míč ukopl moc před sebe a nestihl ho před autovou čarou.
1'
Výkopem zahájili utkání hosté v bílo-červeném.
1'
Oba celky už jsou na hrací ploše. Domácí mají trička s odkazem na neštěstí v Turecku a v Sýrii. Právě na hrotu Getafe dnes bude operovat turecký útočník Enes Ünal.

Getafe CF: Soria (C) – Portu, Duarte, Alderete, G. Álvarez – G. Villar, Arambarri, L. Milla, Aleñá – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Casilla, D. Conde – Da. Suárez, Angileri, Amavi, Mitrović, Seoane, Algobia, Maksimović, Mata, Latasa, Munír.
Trenér: Sánchez Flores

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, Fran García – Valentín, Comesaña – Palazón, Trejo (C), Álvaro García – Camello.
Náhradníci: D. López I – M. Hernández, M. Suárez, Chavarria, Mumin, Salvi, U. López, Ciss, J. Pozo, Falcao, Andr. Martín, de Tomás.
Trenér: Iraola

Rozhodčí: Diaz de Mera Escuderos – Becerril, Aguado.
Getafe CF

V posledních dvou sezónách skončila parta Azulones shodně na 15. pozici, tedy těsně nad sestupovými příčkami. Takový výsledek v kombinaci s ne zrovna výrazným posílením z vás dělá i na následující ročníky kandidáta sestupu. Getafe chybělo v elitní soutěži od roku 2004 pouze jedno, ale pokud brzy nezabere, tak půjde dolů. Takřka jasným sestupujícím je osmibodové Elche. Getafe má bodů 18. Před ním je Valencia s 20 a pak už jsou týmy naskládány ve čtyřech bodech (21 až 24) do středu tabulky. To není úplně beznadějná vyhlídka, ale bez bodů to nepůjde.
Rok 2023 domácím zatím výhru nepřinesl, i když poslední remízový duel na půdě Atlética může být příslibem, tak to byl bohužel také první bod od konce prosince. Vyrovnání v poslední minutovce a ukořistění cenného bodu by mohlo aspoň psychicky nakopnout výběr Sáncheze Florese. Ten bude kvůli žlutým kartám postrádat Djeneho Dakonama a do obranné trojice tak nejspíš naskočí zkušený Mitrović. Zranění nepustí do hry ani Angileriho s Iglesiasem.
Rayo Vallecano

Okolo Los Franjirrojos se v poslední době kromě skvělého umístění v tabulce hovoří také v souvislosti se zájmem Leedsu United o kouče Andoniho Iraolu. Madridský celek však odchod někdejšího skvělého obránce zablokoval. Pro Vallecano by to byla určitě ztráta, ale úspěšné spojení bude zjevně pokračovat i nadále.
Rayo nikdy neskončilo v Primera Division na lepším než osmém místě a nyní je pouhé tři body za čtvrtým Atléticem Madrid! Právě tento celek obralo o dva body v minulém kole Getafe. Jen kvůli tomu ale se svým soupeřem nebudou mít hosté slitování. Je potřeba se dívat také za sebe. Jen tři body zpět je naopak devátá Osasuna. Tabulka je velice vyrovnaná a tři body z Getafe se zdají jako nutné. Tomu nahrává i vyprázdněná marodka Raya. Na hrotu bude operovat od začátku se vší pravděpodobností pětigólový Sergio Camello a na lavičce bude čekat na šanci legendární Kolumbije Radamel Falcao. Oporu v bráně reprezentuje Makedonec Stole Dimitrjevski, která chyběl v tomto ročníku pouze jednou a drží skvělou bilanci jedné obdržené branky na zápas.
Španělská LaLiga uvidí v rámci 21. kola souboj dvou celků z blízkosti hlavního města Madridu. Předposlední Getafe CF bude hostit letošní kometu, kterou je Rayo Vallecano. Domácí jsou druzí nejhorší v rámci ligy také, co se týče domácí bilance. Poslední tři vzájemné zápasy těchto celků zároveň skončily bez míče v sítě Vallecana.
Rayo má dostatečné kvality na to, aby i na základě těchto statistik ukořistilo tři body a vidí to tak i bookmakeři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.