La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Mallorca - 28. dubna 2024   14:00

Cádiz
59' C. Ramos (Guardiola)
1:1
(0:1)
Mallorca
12' Muriqi  (Valjent)
Cádiz
Ledesma (C) – Carcelén, Ousou (46. Guardiola), Chust, Pires (46. J. Hernández) – Navarro (79. Machís), Fali, Alcaraz, C. Ramos (80. Martí) – Á. Fernández, Jiménez (65. Ma. Gómez).
Gil – Alejo, Escalante, Mbaye, Samassékou, Sobrino, Zaldúa.
Díaz de Mera – Aguado, Ramos
Estadio Nuevo Mirandilla, Cádiz
18 174 diváků
Mallorca
Rajković – G. González, Valjent, Raíllo (C), Nastasić, Maffeo (84. Lato) – Radonjić (57. Ant. Sánchez), Mascarell, S. Costa (70. Darder), Dan. Rodríguez (70. Morlanes) – Muriqi (84. Prats).
Greif, Cuéllar – J. Costa, Larin, Llabrés, Van der Heyden, Vidal.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:21.
Pět kol před koncem sezóny zůstává situace Cádizu kritická, protože ze sestupového 18. místa ztrácí na 17. Vigo pět bodů. Šestnáctá Mallorca je na tom ještě o bod lépe než Celta.
Napínavý duel dvou týmů ze spodních pater LaLigy vítěze nepoznal. Mallorca od dvanácté minuty vedla díky centru Valjenta a hlavičce Muriqiho, ale v 59. minutě o tento náskok přišla v důsledku toho, že Mascarell s Raíllem nezabránili hlavičce Christophera Ramose. Ke konci zápasu měly oba týmy po jedné velké šanci na rozhodnutí. Darderova střela z úniku ale skončila na tyči a Martí po chybě Rajkoviće poslal míč jen do boční sítě.
90+4'
90+4'
Machísův přízemní centr byl odklizen na rohový kop. Ten byl zahrán velmi bídně a jeden z hostů před bližší tyčkou snadno odkopl balon do bezpečí.
90+3'
Hostům vypadl míč do zámezí, když ho na několik desítek metrů distribuovali k levé postranní čáře. Aut pro Andalusany.
90+1'
Ani Cádiz ohromnou možnost na rozhodnutí nezužitkoval! Rajković chyboval ve výběhu za Faliho nákopem. Balon se stal kořistí Martího a ten ho přes Mascarella poslal do vnější sítě.
89'
Nastasić ovládl hlavičkový souboj a míč se s přispěním Dardera ocitl až na opačném konci hřiště, odkud Cádiz začíná postupný útok.
88'
Lato dlouho manévroval na levém křídle. O centr se o něj postaral Morlanes, jenže balón prosvištěl nad břevnem do autu.
86'
Infarktová chvilka pro příznivce Cádizu! Ledesma nepatrným zásahem balonu pomohl Darderově střele z úniku na krajní tyč. Dardera dostal do této šance Morlanes, jenž noblesně vymotal míč ze souboje s třemi oponenty.
85'
Martí se praštil o hlavu Raílla, když se snažil dostat za dalším z mnoha centrů.
84'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
84'
ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Toni Lato.
82'
Antonio Sánchez a Javier Hernández skončili na zemi po vzájemném souboji. Míč se vrací na kopačky Cádizu, zatímco Javier Aguirre chystá další dvě změny.
81'
Javier Hernández se ujal standardní situace, ale krátkým nákopem obranu Mallorcy nerozhodil. Na řadě je postupný útok hostů.
80'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Roger Martí.
79'
ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Darwin Machís.
78'
Po špatně kopnutém přímém kopu si Darder reputaci moc nevylepšil. Ani tento pokus zpoza šestnáctky Ledesmovu interventi nevyžadoval.
77'
Muriqi upadl v souboji s Falim a centr zprava tak skončil u Chusta, který trochu neortodoxním způsobem předal balon Ledesmovi.
76'
Úplně sami se hráči z Baleárských ostrovů vyhnali do autu. Po změně stran je jejich ofenzivní výkon velmi slabý. Zlepšení nepřinesli ani hráči z lavičky.
75'
Muriqi zablokoval centr na roh. Pro domácí byl teprve druhý a vzešla z něj těžká hlavička Ramose, která se do brány v žádném případě nevešla.
74'
Vzrušení z přímého kopu bylo tuze krátké. Darderova střela letěla několik metrů vedle šibenice.
73'
Průnik Morlanese zastavil až faul pár metrů před vstupem do pokutového území. Nejistě působící Fali za něj vyfasoval žlutou kartu.
72'
Valjentovo propadnutí v souboji nemělo žádné vážné následky. Maxi Gómez si cestou k brance dal vysokánský první dotek a míč mu vyfoukl Rajković.
70'
ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Sergi Darder.
70'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Manu Morlanes.
69'
Nepřipravenou ranou z dálky Álex Fernández ohrozil jen diváky za brankou Mallorcy, jež bude v přerušené hře vícenásobně střídat.
68'
Andalusané se s bodem určitě nespokojí. Remíza pro ně nic neřeší protože by na sestupovém osmnáctém místě dál ztráceli pět bodů na sedmnáctou Celtu Vigo.
67'
Víctor Chust napravil nedorozumění mezi Falim a vybíhajícím Ledesmou! Míč spadl za ně a Chust duchapřítomným odkopem na roh znemožnil Danimu Rodríguezovi zakončit do nehlídané brány.
65'
ze hřiště odchází Juanmi Jiménez, přichází Maxi Gómez.
64'
Valjent se vyšplhal do vzduchu kvůli obloučku letícímu před malé vápno. Ledesma si s jeho nedůraznou hlavičkou hravě poradil a dodatečně byl posouzen i Slovákův ofsajd.
63'
Mallorcu dostává z krize faul na Muriqiho, který si už poněkolikáté odskočil do souboje v hloubce hřiště.
62'
Nažhavění fanoušci Cádizu byli v očekávání druhého gólu při letu křížné střely Guardioly. Pokus zpoza šestnáctky proletěl jen kousek vedle Rajkovićovy branky.
61'
Držení míče: 63 % – 37 %.
59'
Cádiz právě vstřelil branku!
Za neutuchající aktivitu přichází sladká odměna v podobě vyrovnávajícího gólu! CHRISTOPHER RAMOS si naběhl mezi Mascarella s Raíllem a hlavou přesměroval letící centr střídajícího Guardioly k bližší tyči. Zmínění obránci se po sobě vyčítavě dívají. Podle všeho se nedokázali kloudně domluvit, kdo půjde do souboje.
57'
ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Antonio Sánchez.
57'
Robert Navarro to odvážně vyzkoušel z více než třiceti metrů. Rajkoviće v žádném případě nevystrašil, před jeho odkopem se bude střídat.
56'
Radonjić došel s míčem jen na půlku. Pak si ho zase vzali žlutomodří, kteří po změně stran disponují ještě markantnější územní převahou.
55'
Ani dlouhé pasy do vápna nepomáhají tuto hráz prolomit. V době, kdy se míč snášel na zadní tyč, už Guardiola padal v souboji k zemi.
54'
Cádiz marně dobývá zatažený blok. Obrana Mallorcy do této chvíle stojí na pevných základech.
53'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Omar Mascarell).
51'
Radonjićova přízemní přihrávka do předbrankového prostoru nekorespondovala s pohybem Giovanniho Gonzáleze. Tomu chyběl asi krok, aby měl ohromnou šanci na druhý gól Mallorcy.
50'
Neadresný nákop z hloubi pole byl určen pouze pro Predraga Rajkoviće, jenž si dal záležet, aby s lapeným balónem nevykročil do autu.
49'
Další obdobnou situace znegoval špatný první dotek Christophera Ramose. Maffeo si poté pomohl faulem a pomohl Cádizu udržet se na dostřel.
48'
Domácí se prokombinovali dovnitř pokutového území, ale Guardiola kvůli špatné stabilitě na branku Rajkoviće levačkou pořádně nevypálil.
46'
ze hřiště odchází Aiham Ousou, přichází Sergi Guardiola.
46'
ze hřiště odchází Lucas Pires, přichází Javier Hernández.
46'
První půle končí s příznivým výsledkem pro Mallorcu. O jednogólový náskok se ve 12. minutě postaral kosovský útočník Muriqi, který profitoval z noblesního centru Martina Valjenta. Nejblíže druhému gólu byli hosté při nepřesném pokusu Giovanniho Gonzáleze. Jinak se museli spíše bránit, což se jim takřka stoprocentně dařilo. Nervózní Cádiz si nevytvořil ani jednu kvalitnější šanci. Za zmínku stála jen akrobatická koncovka Ramose z nastaveného času.
45+5'
45+4'
Na základě Fernándezovy přihrávky vzduchem se Christopher Ramos odhodlal k atraktivnímu zakončení nůžkami z dobrých patnácti metrů. Branku sice trefil, ale s ní i připraveného gólmana Rajkoviće.
45+3'
Navarrův centr z levého okraje šestnáctky byl z předbrankového prostoru navrácen. Stejně tak nabídka Chusta.
45+2'
Muriqi si chytře došel pro faul na obranné polovině. Současně za řeči vyfasoval žlutou kartu Dani Rodríguez.
45'
Naivní nástřel z obrovské dálky od Samuela Costy neprošel přes první překážku. Hosté rozjíždějí akci nanovo od vlastního brankáře.
44'
Na pád Daniho Rodrígueze nebyla žádná odezva, byť Faliho bránění vypadalo přinejmenším podezřele. Míč každopádně setrval na straně Mallorcy.
43'
Radonjić po zapískaném faulu zabránil rychlému rozehrání Faliho, takže se to na hřišti zase trochu pohádalo. Poločasová pauza přijde vhod hráčům i rozhodčím, kteří mají dost napilno.
42'
Mallorca se metr po metru přibližuje palebné destinaci. Giovanni González bude krátce po sobě házet už třetí aut.
41'
Jako památku na faul na Martina Valjenta si Christopher Ramos odnesl žlutou kartu. Slovenskému obránci byl nepříjemně přišlápnut nárt.
40'
Samuel Costa zapojil do hry levou stranu, nicméně Radonjić byl čistým způsobem odtlačen z vápna do autu.
38'
Nervozita a podrážděnost se ze hřiště přenáší i na střídačky. Na tu domácí nyní byla adresována žlutá karta.
37'
Robert Navarro se před malým vápnem snažil převzít Juanmiho přihrávku. Raíllo tomu zabránil riskantním skluzem, jenž byl podle rozhodčích proveden čistě. Míč se mezitím dokoulel k Rajkovićovi.
36'
To se ale vůbec nedaří. Chust byl vytlačen zpět na půlku a Fali na jeho vynucenou přihrávku dokonce navázal malou domů pro Ledesmu.
35'
Dani Rodríguez nenechal Chusta v klidu poslat balon z půlky hřiště někam dopředu. Domácí tak musí učinit skrze autové vhazování.
34'
Valjent s Raíllem odešli z ofenzivní standardky s nepořízenou. Cádiz poté míč ztratil na vlastní půlce, aby jim ho hosté vrátili nepřesnou přihrávkou.
32'
Drsné souboje u střídačky Mallorcy. Giovanni González byl vkleče okopáván Juanmim a Lucasem Piresem, jenž z této šlamastiky vyšel se žlutou kartou.
31'
Ani Cádiz v útočné fázi dlouho nevydržel. Další hvizd byl reakcí na útočný faul Isaaca Carceléna.
30'
Raíllův útočný faul na Faliho pozornosti sudích neunikl. Hra je v tomto období hodně rozkouskovaná.
29'
Muriqi si nezpracoval Valjentův aut. Mallorca okamžitě získala balon zpět a díky faulu Juanmiho Jiméneze na Daniho Rodrígueze bude mít k dispozici standardku.
28'
27'
Hra se na chvíli přerušila. Drobné potíže měl Alcaraz a na druhé straně Nastasić, který chvilku zůstal bez kopačky.
25'
Domácí zase narazili na neschopnost adresovat kvalitní balón do šestnáctky. V zárodku přechodové fáze skončil Mascarell v kotrmelcích kvůli faulu Pirese.
24'
Cádiz zdlouhavě kombinoval asi čtyřicet metrů od Ledesmovy branky. Nastasić v tomto prostoru přemotivovaně vletěl do souboje a zbytečným faulem daroval soupeři standardní situaci.
22'
Mallorca dobrovolně odcouvala s uloupeným balónem k Ledesmovi. Domácí publikum na to reaguje pískotem.
21'
Navarrův dalekonosný centr ztroskotal hned na první překážce. V dalším případě letěl do vápna až moc vysoký balón, plus byl pískán útočný faul Ousoua na Valjenta.
20'
Christopher Ramos byl podle mínění rozhodčích nedovoleně atakován Raillem. Domácí zkusí něco vymyslet ze standardky z pravé strany.
19'
Jenom to zahučelo! Centr zleva proletěl kolem Muriqiho s Danim Rodriguezem až do pravé části vápna, odkud Giovanni González vypálil z voleje těsně nad břevno.
18'
Přenesení hry na levou stranu bylo pro Álexe Fernándeze nechytatelné, tudíž je nařízeno autové vhazování v podání Valjenta.
17'
Na konci sedmnácté minuty si Rajković připsal premiérový zákrok, jenž spadá do kategorie banálních. Rubén Alcaraz nedokázal lépe umístit svůj pokus vypuštěný z okraje poutového území.
16'
Větší držení míče zatím nemá pro Cádiz valný efekt. V sérii neúspěšných centrů pokračoval Carcelén.
15'
Ani po autovém vhazování nebyl Samuel Costa schopen doručit balon do pokutového území. Muži ve žlutomodrém u něj byli dostatečně rychle.
14'
Muriqi vystihl rozehrávku Cádizu, ale protiútok Mallorcy trval jen krátkou dobu v důsledku nepřesné přihrávky Samuela Costy.
12'
Mallorca právě vstřelila branku!
Napravo driblující Valjent poslal brilantní centr do souboje jeden na jednoho. VEDAT MURIQI v něm setřásl Faliho a ze vzduchu umístil hlavičku do pravého spodního rohu brány, kam se Ledesma natahoval marně.
11'
Sklepnutí nákopu k rozbití domácí obrany nestačilo, jelikož to k balonu měl ze všech nejblíže pravděpodobně provozuschopný Ledesma.
10'
Muriqi se zodpovědně stáhl na vlastní polovinu. Zezadu se nechal zfaulovat a míč se na nějakou dobu stane majetkem Mallorcy.
9'
Piresovu přihrávku z levé lajny odklidil do zámezí slovenský obránce Valjent. Domácí se budou i dál zdržovat na polovině soupeře.
8'
Christopher Ramos se na křídle opět potkal s Raillem. V tomto případě roh nezískal, Rajković bude vykopávat.
7'
A právě Jeremías Ledesma má v samotném úvodu zápasu zdravotní problémy, kvůli kterým se preventivně chystá David Gil. Vypadá to na starosti se stehenním svalem.
6'
Chust se nechtěl dostat pod tlak Daniho Rodrígueze a z poloviny hřiště poslal velkou malou domů ke kopačkám Jeremíase Ledesmy.
5'
Ani jeden ze dvou centrů Cádiz před Rajkovićem nezužitkoval. Na třetí se možná nebude čekat dlouho, domácí pokračují vhazováním.
4'
Christopher Ramos vytěžil ze souboje s Raillem první rohový kop zápasu, před kterým probíhá stěhování všech hlavičkářů do pokutového území.
3'
Brankář Ledesma zabrnkal na nervy trenéra Pellegrina odvážnou kličkou. Stačila sebemenší chybička a míč by mu sebral houževnatě presující Radonjić.
2'
Zahajovací výkop měl Cádiz, který nasadil tradiční žlutomodré dresy. Mallorca hraje v červeném.
1'

Cádiz CF: Ledesma (C) – Carcelén, Ousou, Chust, Pires – Navarro, Fali, Alcaraz, C. Ramos – Á. Fernández, Jiménez.
Náhradníci: Gil – Alejo, Escalante, Ma. Gómez, Guardiola, J. Hernández, Machís, Martí, Mbaye, Samassékou, Sobrino, Zaldúa.
Trenér: Mauricio Pellegrino

RCD Mallorca: Rajković – G. González, Valjent, Raíllo (C), Nastasić, Maffeo – Radonjić, Mascarell, S. Costa, Dan. Rodríguez – Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – J. Costa, Darder, Larin, Lato, Llabrés, Morlanes, Prats, Ant. Sánchez, Van der Heyden, Vidal.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Díaz de Mera – Aguado, Ramos.
Cádiz CF

Domácí mužstvo má posledních šest kol na smazání značné ztráty na záchranu. Cádiz, jenž je s 22 góly nejméně produktivním týmem v lize, je konkrétně na osmnáctém místě, a to šest bodů za 17. Celtou Vigo a osm bodů před 19. Granadou. Nejnovějším výsledkem Cádizu je prohra 1:4 s Gironou. S pouhými pěti zásahy vede týmovou tabulku střelců Chris Ramos.
RCD Mallorca

Hostující tým po prohře ve finále Copa del Rey těsně prohrál s Realem Madrid a poté nestačil 1:2 ani na Sevillu. V tabulce Mallorca zůstala na šestnáctém místě a vzhledem k šestibodovému náskoku na osmnáctý Cádiz ještě nemá stoprocentní jistotu záchrany. S šesti zásahy a jednou asistencí je nejproduktivnějším hráčem Abdon Prats.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třiatřicáteho kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Cádizem a Mallorcou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.