La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : CA Osasuna - 17. září 2023   14:00

Getafe
37' Mitrović (Damián Suárez) • 51' Carmona (Rico) • 86' Maksimović (Damián Suárez)
3:2
(1:1)
CA Osasuna
45' I. Muñoz  (Oroz) • 57' Budimir
Getafe
Soria – Carmona (61. Aleñá), D. Duarte (61. Arambarri), Mitrović, Rico (88. G. Álvarez) – Damián Suárez, Dakonam (C), Maksimović, Mayoral – Mata (61. Rodríguez), Latasa (77. Greenwood).
Fuzato – Alderete, Angileri, J. Iglesias, Lozano.
Hernández – Ferrer, González
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
9 808 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – R. Peña (88. Areso), David García (C), Herrando, J. Cruz I – Oroz (79. Ibáñez), I. Muñoz, Mo. Gómez – Ávila (68. Rubén García), Budimir (79. Raúl García), Barja (68. Arnáiz).
A. Fernández – Mojica, Vidal, Torró.

To je pro dnešek vše! Užijte si zbytek víkendu a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 15:12.
Šílený zápas je u konce! 5.kolo LaLigy mezi Getafe a Osasuny skončil divokým výsledkem 3:2.
Tomuto skóre rozhodně neodpovídala první půl hodina, kde jsme nebyli svědky žádné velké šance. Jenže ve 37.minutě otevřel skóre domácí Mitrović. Do kabiny se, ale šlo za stavu 1:1, jelikož srovnal po závaru ve vápně Muňoz.
Druhou půli otevřel brankou Carmona, ale o pár minut později proměnil pokutový kop Budimir a bylo znovu srovnáno. Následně byla spíše nakopávácí hra, ale v 86.minutě vstřelil vítěznou branku domácí Maksimović. Následné tlaky Osasuny dokázala domácí defenziva vyřešit, proto Getafe zvítězilo 3:2.
90+12'
90+12'
Dlouhé nákopy hostům nevychází, jelikož Soria opět chytá.
90+11'
Nevydařená přihrávka Muňoze znamená další zdržení času pro Getafe.
90+10'
Domácí delší dobu drželi balón, ale Osasuna ho rychlejším napadání získává zpět.
90+9'
Juan Cruz poslal přihrávku svému spoluhráči trochu do špeku, ten ale nakonec balón pro svů tým vybojoval.
90+8'
Nepřesný nákop Herranda znamená to, že Soria bere balón do svých rukavic.
90+7'
Getafe se hrnulo do rychlého brejku, který zastavuje gólman Herrera.
90+6'
Moi Gomez napřáhl k daleké střele z hranice vápna, pokus mířil mimo branku.
90+6'
Hlavní sudí píská faul v rohu hřiště Osasuny. Dlouhý nákop hostů.
90+5'
Borja Mayoral byl osře faulován. Volný přímý kop pro domácí celek.
90+4'
Getafe se usazuje na útočné polovině, kde probíhá kombinace.
90+3'
Špatný centr Osasuny končí za brankou Sorii. Cenné vteřinky pro domácí.
90+2'
Hra se teď hodně zdržela kvůli vyloučenému náhradníkovi domácích.
90+1'
Červenou kartu za nějaké nadávky dostává náhradník domácích Fabrizio Anglieri.
90'
Střelecký pokus se hostům vůbec nepodařil, když míří na tribunu.
89'
Ke konci zápasu se dostává k nadějné standartce Osasuna, jelikož za cenu žluté karty fauloval Dakonam Djené
88'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Diego Rico, přichází Gastón Álvarez.

Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Jesús Areso.
87'
Tentokrát budou šetřit čas domácí, kteří kombinují v klidu na útočné polovině.
86'
Getafe právě vstřelilo branku!
Znovu domácí udeřili z rohového kopu! NEMANJA MAKSIMOVIČ se na úrovni penalty dostal nejvýše do vzduchu a po centru od rohového praporku překonává přesnou hlavičkou pod břevno bezmocného Herreru.
85'
Život do domácího celku přinesl Mason Greenwood, který vybojoval další roh.
84'
Na druhé straně také došlo k menší vzruchu, jelikož zblokovaný centr Rubéna Garcíi mířil mezi tři tyče, ale Soria si tohle dokázal pohlídat.
83'
Celou situaci po rohovém kopu řeší Sergio Herrera, který si došel pro sraženou střelu.
83'
Mason Greenwood si povodil balón a vybojoval pro svů tým rohový kop.
82'
Slabý pokus Pabla Ibáñeze míří hodně mimo branku Sorii. Brankář okamžitě rozehrává.
81'
Dopředu se spíše hrne celek z Getafe, který se snaží probojovat do útočných akcí.
80'
Domácí se konečně protlačili k zakončení, konkrétně Greenwood, ale jeho hlava míří pouze do náruče Herrery.
79'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Raúl García,
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Pablo Ibáñez.
78'
Domácím se znovu nevydařila kombinace, protože Soria zavařil výkopem svým spoluhráčům.
77'
ze hřiště odchází Juan Latasa, přichází Mason Greenwood.
76'
Po tvrdém souboji zůstal na hrací ploše ležet Jorge Herrando, ale v utkání bude pokračovat.
75'
Hra se nám mírně uklidnila. Momentálně vidíme v delší kombinaci domácí celek.
74'
Getafe chtělo standartku rozehrát nakrátko, jenže vůbec se to nepovedlo a balón míří do zámezí.
73'
Po okatém držení bude zahrávat volný přímý kop domácí celek.
72'
Aktivní Ante Budimir se hrnul do dalšího zakončení, jenže na vše byl sám a navíc byl načapán v ofsajdu.
71'
Aleñá měl k dispozici autové vhazování, které hodně pokazil, proto se opět zahrají hosté.
70'
Stadionem to jen zahučelo, jelikož centr Cruze letěl jen těsně nad branku Davida Sorii.
69'
Po vystřídání se Osasuna hrnula dlouhým nákopem k brance Sorii, ale nic vážného nedokázala vytvořit.
68'
ze hřiště odchází Kike Barja, přichází José Arnáiz,
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Rubén García.
67'
Dlouhý balón Aleñy chytá na hranice velkého vápna do svých rukavic Herrera.
66'
Kike Barja a Dakonam Djené se rvali ve vápně Getafe o balón. Vítězem se stal domácí kapitán, který vybojoval odkop od vlastní branky.
65'
Osasuna se pokoušela o menší signál, který je ale zastaven pomezním rozhodčím kvůli ofsajdu Rodrígueze.
64'
Po faulu Stefana Mitroviče bude Osasuna zahrávat standartní situaci.
63'
Rohový kop domácího celku našel pouze hlavu Herranda, který odpravuje do bezpečí.
62'
K nebezpečné střele se dostal domácí celek, jenže prudkou střelu z velké dálky lapí brankář Herrera.
61'
ze hřiště odchází Domingos Duarte, přichází Mauro Arambarri,
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Óscar Rodríguez,
ze hřiště odchází José Ángel Carmona, přichází Carles Aleñá.
60'
Za tvrdý šlapák dostává žlutou kartu domácí Jose Angel Carmona.
59'
Pro ostrý centr si tvrdě došel David Soria a okamžitě vykopává dopředu.
58'
Budimir byl znovu faulován, tentokrát na u levé lajny. Nadějná standartka pro hostující celek.
57'
Osasuna právě vstřelila branku!
Hosté díky penaltě srovnávají! Pokutový kop si vzal na starost ANTE BUDIMIR. Svou střelu poslal k levé tyč, kde Soria nebyl, jelikož skákal na opačnou stranu.
56'
Domácím se verdikt nelíbí, ale rozhodčí všechny vyhání mimo vápno.
55'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (David Soria).
55'
Penalta pro Osasunu! Ante Budimir si naběhl za obranu a kličkou chtěl překonat Soriu, který ho fauluje. Jasná penalta.
54'
Domácím se autové vhazování nevydařilo, proto akci znovu rozvíjí hostující celek.
53'
Osasuna se okamžitě snaží srovnat dnešní duel, ale dlouhé nákopy jsou nepřesné.
52'
Celou situaci ještě zkoumal VAR, ale nakonec rozhodl, že branka platí.
51'
Domácí se brzo po přestávce ujímají vedení! Diego Rico vyslal přesný centr z levé strany na hlavu JOSEFO ANGELA CARMONY, který skvělou hlavou do šibenice nedal ani malou šanci brankáři Herrerovi.
50'
Getafe se dostává znovu k balónu a kombinuje na své obranné polovině.
49'
Z následného rohu si domácí nedokázali vypracovat vážnou šanci. Naopak dopředu zamíří hráči Osasuny.
48'
Borja Mayoral dostal přihrávku na roh velkého vápna. Míč si povedl směrem k brance a tvrdým pokusem na přední tyč postrašil Herreru, který vyráží na rohový kop.
47'
Defenziva Osasuny si zavařila ve svém vápně. Nakonec Hererra vše v klidu vyřešil ve prospěch svého týmu.
46'
První poločas 5.kola LaLigy nezi Getafe a Osasunou je u konce! Do kabin se jde za nerozhodného stavu 1:1. Do první vstřelené branky byl zápas velice opatrný a bez větších šancí. Jednu měl Budimir, který i dal gól, ale nacházel se v ofsajdovém postavení. Jenže ve 37.minutě se ujmulo Getafe vedení, když po rohu uklidil hlavou míč do branky Mitrovič. Domácím vedení moc dlouho nevydrželo, jelikož do kabin se prosadil Muñoz.

Druhý poločas začne přibližně v 15:05.
45+2'
45+2'
Pro prudký centrovaný balón si dosšel brankář Herrera a boxuje do bezpečné zóny.
45+1'
Getafe se na závěr první půle dostane k rozehrávce přímého kopu z levé strany.
45'
Vyrovnávací gól do kabiny! Po rohovém kopu vznikl menší zmatek ve vápně, kterého využil IKER MUŇOZ, když po příklepu Aimara Oroze překonal z malého vápna bezmocného brankáře Soriu.
44'
Po dlouhém nákopu se rozehrávky rohového kopu ujme hráč Osasuny.
44'
To se ale okamžitě mění, jelikož v souboji o míč si pomohl loktem Jaime Mata.
43'
Getafe nabudila vedoucí branka a po rychlém napadání získává balón na své kopačky.
42'
Jose Angel Carmona odebral balón hráčům hostů, ale chvátal s dlouhým pasem a to se nevyplatilo, protože míč míří na tribunu.
41'
Roh znovu mířil do nebezpečného prostoru, tentokrát na brankáře, ale akci zastavuje útočný faul domácího celku.
40'
Další rohový kop pro domácí celek.
39'
Getafe je při chuti, jelikož se dostává do menšího tlaku na útočné polovině hostů. Jorge Herrando vše vyřešil odkopem do autu.
38'
Za ostrý nákok do domácí hráče inkasuje žlutou kartu hostující Ávila.
37'
Domácí Getafe se ujímá vedení! Damián Suárez vyslal špičkový centr do prostoru přední tyče, kam si naběhl nikým nehlídaný stoper STEFAN MITROVIČ, který tvrdou hlavou uklízí mimo dosah brankáře Herrery.
36'
Borja Mayoral se pokoušel o centr z pravé strany, který byl zblokován na roh.
35'
Getafe bojuje o střed pole a je prozatím vítězem, protože byl faulován Suárez.
34'
Po skvěle rozehraném rohu se dostal k hlavičce Ante Budimir. Jeho prudká hlava trefuje pouze připravený koš Davida Sorii.
33'
Po menším závaru ve vápně hostů se opět dostává Osasuna do kombinace. Tentokrát vytěžila rohový kop.
32'
David García si nekomplikoval život, když před Matou odpravuje raději do zámezí.
31'
Getafe je znova hodně pasivní, jelikož nenapadá rozehrávku hostujících obránců.
30'
Ruben Peña poslal z pravé strany dlouhý balón do vápna, kde byl ovšem nachystán k obrannému zákroku Mitrović
29'
Getafe okamžitě zahrozili dlouhým nákopem, nebo spíše si zavařil García s Herrerou. Nakonec vše uhasil se štěstím brankář.
28'
Hosté už mohli jít do vedení! Ante Budimir si naběhl na krásnou přihrávku za obranu. Následně udělal kličku Soriovi a zakončoval do prázdné branky. Jenže gól neplatí, protože rozhodčí píská ofsajd, který byl jasný.
27'
Osasuna se po přímém kopu dopředu vůbec nehrne, jelikož rozehrála tak aby opět kombinovala vzadu.
26'
Za ostrý loket ve vzdušném souboji inkasuje žlutou kartu domácí obránce Domingos Duarte.
25'
Velice opatrný zápas pokračuje ve stejném tempu, tedy v pomalém.
24'
Aimar chtěl napadat domácího brankáře, ale obránce Duarte ho zastavil, jenže rozhodčí faul nepíská.
23'
Snad první střelecký pokus v zápase. Hostující Chimy Avila napálil tvrdě balón levou nohu na Soriu, který mohl být klidný, protože pokus minul branku.
22'
Obětavá práce Damiana Suáreze znamená to, že se domácí pokusí o rychlý brejk.
21'
Juan Cruz se pokoušel o dlouhý aut do ohně před branku Sorii. Duarte byl ale pozorný a odhlavičkoval míč do bezpečné zóny.
20'
Sporný aut na obranné polovině Osasuny. Nakonec bude házet hostující Juan Cruz.
19'
Opět byl k vidění stejný obrázek jako do teď, když kombinovala zadní část hráčů Osasuny. Dlouhý nákop si ale domácí znovu bezpečně pohlídali.
18'
Moi Gómez rozvíjel rychlou útočnou akci hostů. Jenže nepřesnou přihrávkou celou akci zabrzdil.
17'
Ruben Peña hledal dlouhým autem Budimira, na kterého byl míč moc vysoký.
16'
Domácím útočníkům se nepodařilo si nahrát mezi sebou, proto domácí znovu musí plnit defenzivní činnost.
15'
Přízemní převahu zastavuje včasným vyběhnutím Soria, který lapí balón směřující za svou obranu.
14'
Stále se v kombinaci více vyžívá zejména hostující defenziva, ale k vážnější šance se nemůže dostat.
13'
Osasuna se znovu aktivně zapojuje do dnešního zápasu, když delší dobu nepouští domácí k balónu.
12'
Po faulu domácího celku bude rozherávat standartku Diego Rico.
11'
Dakonam Djené si špatně zpracoval přihrávku od spoluhráče. Míč mu utekl do autu.
10'
Getafe se usadilo na polovině hostujícího celku a kombinuje v blízkosti brány Osasuny.
9'
K hlavičce z velké dálky se dostal Jaime Mata, ale jeho slabý pokus končí v rukavicích Herrery.
8'
Iker Muñoz si před hranicí velkého vápna fauloval domácího kapitána. K míči se dostává Getafe.
7'
Moi Gómez zachyboval na polovině hřiště. Domácí měli aut, ze kterého nic není, jelikož Mata fauloval.
6'
Po rohu sice hostující hráči neohrozili Soriu, ale i nadále přízemně kombinují.
5'
Aimar Oroz se dostal důrazně do vápna, kde následně hledal své spoluhráče, ale domácí stopeři dopravují balón na roh.
4'
Domácí si nevedli přesně v rozehrávce, proto hosté stále kombinují.
3'
Ruben Peña i nabíhal po pravé straně na náběhovou přihrávku, jenže obránci ho zastavili.
2'
Domácím se nevyvedla po autu kombinace, proto u balónu je hostující Osasuna.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči hostujícího celku, kteří chtěli okamžitě dlouhým nákopem překonat domácí obranu.
1'
Ještě před začátkem zápasu nás čeká minuta ticha.
Kapitáni obou celků mají za sebou los o míč a stranu, za chvíli odstartuje dnešní utkání.
Všichni aktéři dnešního duelu právě nastupují na stadion Alfonsa Peréze.
Hráči obou týmů mají za sebou rozcvičku a právě míří do kabin, kde proběhnou poslední přípravy na zápas.

Getafe CF: Soria – Carmona, D. Duarte, Mitrović, Rico – Damián Suárez, Dakonam (C), Maksimović, Mayoral – Mata, Latasa.
Náhradníci: Fuzato – Alderete, G. Álvarez, Angileri, Arambarri, Aleñá, Greenwood, J. Iglesias, Lozano, Rodríguez.
Trenér: Jose Bordalas

CA Osasuna: S. Herrera – R. Peña, David García (C), Herrando, J. Cruz I – Oroz, I. Muñoz, Mo. Gómez – Ávila, Budimir, Barja.
Náhradníci: A. Fernández – Areso, Mojica, Vidal, Rubén García, Torró, Ibáñez, Arnáiz, Raúl García.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: Hernández – Ferrer, González.
Getafe CF

Domácí celek se vstupem do letošní sezóny může být vzhledem k těžkému losu relativně spokojen. Po čtyřech zápasech získal stejný počet bodů a nachází se na 14.pozici. V otevíráku doma Getafe hostilo slavou Barcelonu, se kterou uhrálo bezbrankovou remízu. Následně přišla těžká prohra 0:3 v Gironě, kde totálně propadlo. Další domácí duel zvládlo těsným výsledkem 1:0 s Alavésem. Azulones před reprezentační přestávkou nastoupili na Realu Madrid, kde přišli alespoň o bod v 95.minutě.

CA Osasuna

I hostující celek může být se vstupem do nového ročníku spíše spokojen. V úvodním zápase dokázala vyhrát na těžké půdě na Celtě Vigo 2:0. Menší zklamání přišlo na domácím stadioně, kde padla s Athletic Bilbao též 0:2. Těžký zápas sehrála ve Valencie, zde nakonec Osasuna rozhodla v nastavení druhého poločasu. Před přestávkou si doma neporadila se silnou Barcelonou, jenže tady přišla o bod v posledních minutách. Osasuna také bojovala o Konferenční ligu, ale v play-off nezvládla dvojzápas proti belgickým Bruggám.
Koho sledovat?

Borja Mayoral (Getafe CF)

Šestadvacetiletý odchovanec Realu Madrid je zatím jediným střelcem domácího celku v letošním ročníku. V Getafe momentálně započal třetí sezónu. V předešlých dokázal v La Lize nastřílet z 53 zápasů 14 branek. Letos se prosadil již dvakrát a to do sítě Alavésu a Realu Madrid.

Aimar Oroz (CA Osasuna)

Jednadvacetiletý záložník hostujícího celku se zvedá rychlostí blesku. Odchovanec Osasuny začíná stabilně v A-týmu tohoto celku teprve druhou sezónu. V té předešlé odehrál v rámci La Ligy 31 zápasů, ve kterých zaznamenal tři branky a šest asistencí. V probíhajícím ročníku se jednou prosadil a to proti Valencii.
Historické okénko

Oba soupeři se již setkali několikrát. Když se zaměříme na minulou sezónu, tak nám vyjde, že úspěšnější je domácí Getafe. Téměř před rokem se odehrálo utkání na hřišti Osasuny, kde uspělo právě Getafe, které ve vyhroceném duelu vyhrálo 2:0. Na konci května letošního roku znovu dokázal vyhrát domácí celek 2:1, když rozhodl o zisku tří bodů v 90.minutě Jaime Mata.
Osasuna výjezdy na stadion Alfonse Péreze nemá moc ráda. Naposledy zde uspěla v roce 2008, od té doby nevyhrála na tomto hřišti 11 utkání v řadě.
Krásné nedělní odpoledne z španělského Getafe! Od 14:00 nás čeká v Coliseum Alfonsa Péreze duel mezi domácím Getafe CF a CA Osasuna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.