La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Granada - 24. září 2023   18:30

Las Palmas
90+2' K. Rodríguez (Kaba)
1:0
(0:0)
Las Palmas
Valles – Araujo, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – Loiodice, Perrone – K. Rodríguez, Viera (C) (66. J. Muñoz), Pejiño (46. Marvin) – al-Haddádí (66. Kaba).
Escandell – Mfulu, C. Herrera, Sinkgraven, Curbelo, Coco, Lemos, M. Cardona.
de Burgos – De Fransisco, Núñez
Estadio de Gran Canaria
Granada
Ferreira – Ri. Sánchez, Miquel, Torrente (73. V. Díaz), Neva (73. Fernandez) – Melendo (73. Zaragoza), S. Ruiz, Gumbau (64. G. Villar) – Uzuni, Boyé (81. Diédhiou), Puertas (C).
R. Fernández – Bosch, Perea, Petrović, Callejón, Manafá.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 13:19.
Velká radost v hledišti! Fotbalisté Las Palmas zdolali Granadu 1:0 a připisují si první výhru mezi elitou. Domácí přitom hráli od 58. minutě o deseti poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Mármol. V oslabení ale byli paradoxně možná i o něco lepším týmem a v nastaveném čase se na ně nakonec usmálo štěstí. Kaba totiž sklepl míč Kirianovi Rodríguezovi, který ze střední vzdálenosti zamířil levačkou do šibenice. Granada už pak nijak reagovat nedokázala a její hráči se musejí smířit s hodně bolestivou porážkou.
90+7'
90+7'
Rozhodčí ještě nechává Granadu hrát...
90+6'
Po sklepnutí od spoluhráče Uzuniho střílel z dálky Antonio Puertas. Bránu domácích netrefil.
90+4'
Teď už musejí hosté hrát vabank. Tohle by byla pro Las Palmas sladká a zlatá výhra.
90+2'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
A domácí se navíc výrazně přibližují k výhře! Sory Kaba skvěle zapracoval zády k bráně, když dokázal zpracovat míč a posunout ho proti noze KIRIANA RODRÍGUEZE. Ten si ho srovnal na levačku a z nějakých 18 metrů zamířil do pravé šibenice. Ferreira si na balón lehce sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit.
90+2'
V podstatě není znát, že domácí hrají o deseti. Mají spíše mírnou herní převahu.
89'
Alvaro Fernandez vidí žlutou kartu. Je to ale za faul, který přišel až později.
89'
Domácí se po rohu dožadovali penalty za ruku. Balón u malého vápna zastavoval Alvaro Fernandez, ale těžko říct jakým způsobem.
88'
Nakonec ale dobrá akce domácích! Sory Kaba šel do kombinace s Cardonou, na jehož centr nedosáhl na zadní tyči Kirian Rodríguez! Bude z toho roh.
87'
Sory Kaba dostával pas za obranu. Přeci jen byl ale vyhnán do strany a teď už je z toho postupný útok.
85'
Momentálně se na hřišti nic velkého neděje. Zdá se, že Granada by asi byla spokojená i s remízou a o deseti hrající domácí pochopitelně také.
83'
V ofsajdové pozici se zapojil do hry domácí Sory Kaba. Hra přerušena.
82'
Hostující Ricard Sánchez dostal žlutou kartu za ostřejší zajetí do Sergia Cardony.
81'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Famara Diédhiou.
78'
Hosté směřovali dopředu, ale v obraně dobře zapracoval Marvin Park, přes kterého neprošel Bryan Zaragoza. navíc aut pro domácí.
76'
Po centru z rohu spadl v pokutovém území Álex Suárez. Penaltu si nevymodlil.
76'
Nyní rohový kop pro domácí a tribuny jsou na nohou. Fanoušci ženou Las Palmas.
74'
Další šance v oslabení hrajícího Las Palmas! Marvin zasprintoval na pravém křídle a krásným centrem oslovil Soryho Kabu. Ten hlavičkoval těsně vedle brány!
73'
ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Bryan Zaragoza,
ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Alvaro Fernandez,
ze hřiště odchází Raúl Torrente, přichází Víctor Díaz.
72'
Sergio Cardona z levého křídla podpořil brejk domácích. Dostal hezkou přihrávku do běhu a tvrdou ranou na bližší tyč prověřil Ferreiru. Ten vyráží na roh!
71'
Hosté zahrávali svůj sedmý roh. Na zadní tyči se dopustil nedovoleného zákroku nabíhající Antonio Puertas.
71'
Žlutá karta pro tým Granada CF (Gonzalo Villar).
70'
Granada se drží na míči a snaží se v početní výhodě diktovat tempo hry.
69'
Po centru Nevy z levé strany musel z brány Valles, který míč vyboxoval.
66'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Javi Muñoz,
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Sory Kaba.
64'
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Gonzalo Villar.
63'
Červená karta na domácí straně by tomu paradoxně mohla trochu pomoci. Granada by mohla hru více otevřít ve snaze přesilovku využít a domácí by pak měli mít prostor na protiútoky.
61'
Šance také na druhé straně! Brankář Ferreira vyběhl mimo šestnáctku, aby zastavil brejk domácích, ovšem odehrál míč jen k Jonathanovi Vierovi. Kapitán Las Palmas ho chtěl lobovat, ovšem svůj oblouček poslal za bránu. Myslel to však rozhodně dobře a chytře.
60'
Po centru z levé strany se dostal k hlavičce Myrto Uzuni, Míč dobře usměrnil k levé tyči, kde dokázal Valles zasáhnout nohou!
58'
Velký problém pro domácí! Mika Mármol zezadu přistrčil unikajícího Lucase Boyého a dostal žlutou kartu. Protože už jednu měl, následovala také červená a fotbalisté ve žlutomodrém tak budou dohrávat o deseti!
56'
Gerard Gumbau zahrával přímý kop z velké dálky. Zkusil to rovnou na bránu a jeho střela nadělala Álvarovi Vallesovi nečekané problémy. Brankář Las Palmas míč napoprvé neudržel a musel ho chytat až na druhý pokus.
54'
Penalta je odvolána! Perrone se sice míče rukou dotkl, ale ten do ní šel od hlavy spoluhráče Arauja a možná ještě i od hlavy samotného Argentince. To se tedy nedá považovat za úmyslné hraní rukou a rozhodčí de Burgos přehodnotil původní verdikt.
53'
Rukou podle všeho zahrál Máximo Perrone. Sudí se ještě jde podívat na monitor systému VAR!
52'
Penalta pro hosty! Sudí viděl ruku jednoho z obránců Las Palmas!
51'
Sergi Cardona přišlápl Sergia Ruize. Obešlo se to bez karty pro domácího fotbalistu.
49'
Munír al-Haddádí se dnes podruhé dostal za obranu hostí. Opět byl ale v ofsajdu. Na rozdíl od prvního případu teď nepřekonal brankáře Ferreiru a při dorážce Miky Mármola už bylo pískáno.
48'
Na levém křídle se dostal k míči Sergi Cardona, jehož centr hosté odvrátili.
46'
ze hřiště odchází Pejiño, přichází Marvin.
46'
První poločas gól nenabídl. Je to poměrně logické vyústění toho, co bitva dvou týmu ze zadní části tabulky přináší. Hraje se totiž spíše opatrně. Hostující Granada, která disponuje nejhorší defenzivou v lize, se snaží být vzadu tentokrát pozorná, a celek z kanárských ostrovů má naopak se střílením gólů velký problém. Hráči Las Palmas sice jednou míč do sítě soupeře dostali, ovšem zakončující al-Haddádí byl v ofsajdu.
45+4'
45+4'
Domácí ho zahráli nakrátko. Poté centroval Jonathan Viera jen do náruče brankáře Ferreiry.
45+4'
Sánchez bolestivý zážitek rozchodí. Domácí budou ještě zahrávat roh.
45+3'
Na hrací ploše zůstává ležet Ricard Sánchez. Hostující krajní bek zřejmě dostal ránu do velmi choulostivých míst.
43'
Náznak hostující šance nakonec utnul odpískaný ofsajd.
42'
Žlutá karta pro tým UD Las Palmas (Julián Araujo).
40'
Po standardní situaci hlavičkoval nad domácí bránu Myrto Uzuni.
39'
Dalším žlutě potrestaným domácím hráčem je Álex Suárez.
39'
Žlutou kartu dostal domácí Mika Mármol.
39'
Hostující Antonio Puertas spálil asi největší šanci dosavadního průběhu zápasu! Ve velké příležitosti pálil vedle brány.
36'
Pejiño si z pravého křídla navedl míč na levačku. Z dálky však střílel nepřesně.
34'
Jonathan Viera to zkusil zpoza šestnáctky. Hostující gólman kontroloval, jak míč minul jeho levou tyč.
32'
Rohový kop hostujícího Gerarda Gumbaua. Balón vyboxoval brankář Valles. Poté hosté faulovali.
31'
Máme za sebou úvodní půlhodinu zápasu. Podle statistik domácí jednou trefili bránu soupeře, ale upřímně jsem zákrok brankáře Ferreiry proti přímé střele ani nezaznamenal.
30'
Přihrávku na levé křídlo dostával Carlos Neva. Obránce Julián Araujo byl ale rychlejší.
28'
Zahrával ji Viera, jehož centr ale pokryla obrana Granady.
27'
Jonathan Viera byl na pravé straně faulován Sergiem Ruizem. Uvidíme standardní situaci domácích.
25'
Už víme, že sudí řešil pád Myrta Uzuniho po souboji s Álexem Suárezem.
24'
Nyní se chvíli řešila zřejmě nějaká situace v šestnáctce Las Palmas. Rozhodčí ale po krátké konzultaci s VAR dává pokyn k zahájení hry. Na penaltu to tedy nebylo.
23'
Změnit to mohl Munír al-Haddádí. Ten si naběhl za obranu a zblízka překonal brankáře Andrého Ferreiru. Byl však v ofsajdu!
22'
Pokračuje spíše opatrné utkání. Je znát, že se oba týmy nacházejí v tabulce na sestupových místech a zápas je pro ně důležitý.
19'
Pomezní rozhodčí viděl ofsajd hostujícího hráče na pravém křídle.
17'
Jonathan Viera se dostal k míči jen za cenu faulu na Ricarda Sáncheze. Rozehrávat bude hostující celek.
15'
Utkání zatím nepřineslo nějakou větší šanci. S míčem nyní hrají fotbalisté Las Palmas.
13'
Přetažený centr Melenda. Lucas Boyé už míč na hrací ploše nestihl.
12'
Óscar Melendo byl poslán k zemi Juliánem Araujem. Rozehrávat budou hosté.
11'
Hráči Granady se teď na delší dobu usadili na své útočné polovině. Zatím tomu ale schází finále.
9'
Oba týmy proti sobě vůbec poprvé hrají na úrovni nejvyšší soutěže. Ve druhé lize se přitom často potkávaly.
7'
Gerard Gumbau poslal k zemi Kiriana Rodrígueze a je potrestán žlutou kartou.
5'
Hráči Las Palmas dokázali skórovat! Jejich gól ale neplatí pro ofsajd.
3'
Domácí začali aktivně. Kirian Rodríguez se ocitl v dobré pozici, ve které ale přestřelil.
1'

UD Las Palmas: Valles – Araujo, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – Loiodice, Perrone – K. Rodríguez, Viera (C), Pejiño – al-Haddádí.
Náhradníci: Escandell – Mfulu, C. Herrera, Marvin, Sinkgraven, Curbelo, J. Muñoz, Coco, Kaba, Lemos, M. Cardona.
Trenér: García Pimienta

Granada CF: Ferreira – Ri. Sánchez, Miquel, Torrente, Neva – Melendo, S. Ruiz, Gumbau – Uzuni, Boyé, Puertas (C).
Náhradníci: R. Fernández – Bosch, Diédhiou, Perea, Petrović, V. Díaz, G. Villar, Callejón, Fernandez, Manafá, Zaragoza.
Trenér: Paco López

Rozhodčí: de Burgos – De Fransisco, Núñez.
UD Las Palmas (19. místo, 0 – 2 – 3, skóre 1:4, 2 body)
Nováček La Ligy na sebe zatím nejvíce upozornil minulý týden a to dost úsměvnou záležitostí. Hned 15 hráčů totiž nestihlo let na zápas do Sevilly, když se v útrobách letiště zdrželi na kávě. Klub tak pro ně musel dodatečně zařídit charterový let, který je na utkání, které pak tým z Kanárských ostrovů prohrál 0:1 dopravil. Po fotbalové stránce se Los Amarillos výrazně trápí v ofenzivní části hry. Jejich fotbal nevypadá na pohled zle, defenziva zatím dokonce patří k nejpevnějším v soutěži, ale scházejí góly. Jediný vstřelený stačil na úvodní domácí remízu proti Mallorce. Pak ještě přišla bezgólová plichta s Realem Sociedad. Zbylé tři duely pak Las Palmas prohrálo vždy výsledkem 0:1.

Posledních 5 zápasů Las Palmas:
Las Palmas – Mallorca 1:1
Valencia – Las Palmas 1:0
Las Palmas – Real Sociedad 0:0
Girona – Las Palmas 1:0
Sevilla – Las Palmas 1:0
Granada CF (18. místo, 1 – 0 – 4, skóre 9:16, 3 body)
Granada se vrátila mezi elitu po roce ve druhé lize. V úvodu ročníku tápe zejména v defenzivě, když inkasovala už 16 gólů, což je jasně nejhorší počin mezi všemi účastníky La Ligy. Jediný zápas celek z Andalusie vyhrál ve 3. kole, kdy doma zdolal 3:2 Mallorku. V posledních dvou duelech pak Nazaríes prohrály po divokých průbězích. Na Realu Sociedad padli 3:5, naposledy doma s Gironou pak 2:4. V útoku to tedy špatné není, ale dozadu musejí svěřenci kouče Paca Lópeze hodně zabrat.

Posledních 5 zápasů Granady:
Atlético – Granada 3:1
Granada – Rayo Vallecano 0:2
Granada – Mallorca 3:2
Real Sociedad – Granada 5:3
Granada – Girona 2:4
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V neděli večer se odehraje utkání 6. kola španělské La Ligy mezi nováčky z Las Palmas a Granadou. Oba celky se nacházejí na sestupových pozicích, byť mají každý jiné problémy. Zatímco domácí Los Amarillos se mají velké problémy prosazovat střelecky, tak Granadě to zase vážně hapruje v defenzivě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.