Tătăruşanu – Kalulu, Kjaer, Thiaw – Saelemaekers (77. Messias), Krunić, Tonali (86. Pobega), T. Hernández (C) – B. Díaz (77. De Ketelaere), Leão (90+1. Rebić) – Giroud.
Forster – Lenglet (81. B. Davies I), Dier, C. Romero – Emerson Royal, Skipp, P. Sarr, Perišić – Kulusevski (70. Richarlison), Son Hung-min (81. Danjuma) – Kane (C).
Austin, Whiteman – D. Sánchez, Porro, Tanganga, Moura, Al. Devine.

A to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 17:13.
Úvodní dvojzápas osmifinále máme za sebou, zatímco v PSG vyhrál hostující Bayern, zde se radoval domácí tým, a sice AC Milán. Jeho hráči vstřelili vítězný gól hned v úvodu tohoto duelu, jmenovitě Brahim Díaz, dalších gólů se už diváci nedočkali, Tottenham si tak do odvety neodnáší špatný výsledek a italský tým nečeká na horké anglické půdě jistě nic jednoduchého. Myslím, že se máme na co těšit.
90+7'
90+5'
Ciprian Tătăruşanu může po odpískaném faulu v klidu rozehrávat od svého pokutového území, čas hraje ve prospěch jeho mančaftu.
90+4'
Harry Kane byl blízko ohrožení domácí svatyně, ovšem do zakončení přes posledního obránce neprošel.
90+3'
Richarlison možná prováhal moment pro střelu, k té se nakonec nedostal on, ani žádný z jeho spoluhráčů.
90+3'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Theo Hernández). Domácí hráč pyká za nesportovní chování a nemístné poznámky, když se mu nelíbilo to, že hlavní arbitr ocenil jeho zákrok jako nedovolený.
90+1'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Ante Rebić.
89'
Rafael Leão si špatně zpracoval přihrávku a míč tečoval k vyběhnutému gólmanovi Hotspur. Kdyby balón zpracoval lépe, mohl možná postupovat sám na gólmana.
88'
Ben Davies se na sebe nyní hodně zlobí a má proč. Levačkou zbytečně přetáhl svůj centr a míč poslal za vzdálenější postranní čáru.
86'
ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Tommaso Pobega.
84'
Ben Davies se tentokrát už do zakončení sice dostal, avšak bránu AC minul. Takto to zřejmě nezamýšlel.
82'
Ben Davies neměl šanci ve vzdušném souboji o míč porazit dlouhána v domácí svatyni, navíc je máván ofsajd.
82'
Eric Dier odehrál svou střelu z dálky jen do zámezí, bylo to ale s tečí, neboť následuje rohový kop.
81'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Ben Davies.
81'
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Arnaut Danjuma.
80'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Sandro Tonali). Hráč, jenž byl dnes hodně často faulován, pyká za nedovolený atak na Kanea.
79'
Malick Thiaw mohl dát svým barvám lepší výchozí pozici, když si udělal prostor pro hlavičku v malém vápně, trestuhodně ale minul vzdálenější tyč. Tohle měl být gól.
77'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere.
77'
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Junior Messias.
75'
Domácím se daří kazit rozehrávku soupeře, čímž jej nepouští do nějaké nebezpečné možnosti. Chystá se další střídání, tentokrát na jejich straně.
74'
Richarlison se na pravé straně pokutového území dostal ke střele, ta mu ale příliš nesedla, míč byl navíc zblokován.
73'
Míč putuje opět k Forsterovi, ten v tomto případě rozehrává na krátko.
73'
Ivan Perišić poslal z levé strany centr do vápna, tam ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
72'
Fraser Forster pohlídal balón v cestě do zámezí, následně se postaral o rozehrávku od své svatyně. Jeho týmu se pomalu krátí čas.
70'
ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Richarlison.
69'
Rafael Leão se ve vápně sice opřel do míče hlavou, ovšem lehký balón se vzduchem snesl do rukou Frasera Forstera.
67'
Skrumáž ve vápna Tottenhamu po rohovém kopu domácích šanci nepřinesla, hosté nebezpečí zažehnali včas.
66'
Docela škoda pro hostující tým, Clément Lenglet ustál na levé hranici vápna souboj o míč, popošel blíž k bráně a přihrával nabíhajícímu spoluhráči, avšak balón byl zblokován do zámezí. Kdyby přihrávka prošla, možná to bylo už 1:1.
65'
Clément Lenglet poslal levačkou křižný centr do vápna, kde si pro míč vyběhl Ciprian Tătăruşanu a s ledovým klidem jej schoval do rukavic.
63'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Eric Dier). Hráč hostů poslal k zemi Girouda.
62'
Tottenham rozehrál rohový kop, centrovaný míč se ovšem snesl přímo do náruče připraveného brankáře a z tohoto mráčku rozhodně nezaprší.
61'
Po pauze se tak může pokračovat dál, rozehrává právě brankář AC.
59'
Son Hung-min místo přímé střely volil centr, jenž byl odvrácen, akce pokračovala, avšak míč se nakonec vzduchem snesl do náruče připraveného Tătăruşanua. Ten následně takticky zdržuje hru, když leží na trávníku. Kontakt s protihráčem sice proběhl, ale rozhodně dle pravidel a nijak těžký.
57'
Domácí se hodně zlobí poté, co hlavní arbitr píská faul na Harry Kanea kousek před jejich pokutovým územím. Tottenham má slušnou možnost.
55'
Harry Kane mohl vyrazit se spoluhráči do brejku, na půlící lajně však přišel o míč a z šance tak rázem nebylo nic.
53'
Brahim Díaz střílel pouze do protihráče před sebou, Clément Lenglet byl tím, kdo zblokoval pokus domácího fotbalisty.
52'
Nepřesná přihrávka, kterou vyslal Harry Kane, doputovala jen k brankáři AC Milán.
50'
Vyšší trest udělen není, domácí budou rozehrávat na útočné polovině a střídání zatím na řadu nepřijde.
48'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Cristian Romero). Hostující hráč hodně tvrdě fauloval Tonaliho, karta zasloužená, ovšem rozhodčí se ještě radí s VAR, zda nebýt přísnější.
46'
Poměrně vyrovnaný poločas, který sice začali aktivněji hosté, ovšem byli to domácí, kteří se ujali vedení. Následně se hra přelévala ze strany na stranu, k vidění byla spousta faulů na obou stranách, bez žlutého trestu, ovšem dalšího gólů se už fanoušci nedočkali.
45+4'
45+4'
V krátkém časovém horizontu už potřetí letí praporek pomezního arbitra vzhůru, Kohouti se lapili do dalšího ofsajdu.
45+3'
Ještě jeden faul a standardka pro hostující celek.
45+2'
Harry Kane zkoušel v pokutovém území zakončit nůžkami, záměr mu ale nevyšel. Vzápětí se jeho tým chytil do dalšího ofsajdu.
45'
Velká šance hostů, ovšem Son Hung-min nejen, že nechal pouze vyniknout gólmana a dorážka jeho spoluhráče skončila na břevně, hosté se navíc chytili do ofsajdové pasti.
45'
Fraser Forster si vyběhl pro míč, který mu do rukou poslal hlavou jeden z jeho spoluhráčů, čímž zabránil šanci.
43'
Centrovaný míč šel na vzdálenější tyč, Ciprian Tătăruşanu se natáhl a uklidil jej do rukou.
42'
Nepříjemnou přihrávku do vápna odvrátil skluzem do bezpečí jeden z obránců AC, anglický tým však rozehraje roh.
40'
Dnes to fotbalisty obou celků docela bolí, Theo Hernández zůstává ležet po nepříjemném pádu, po chvíli se však staví zpět na nohy, aby jeho tým mohl pokračovat standardkou.
39'
Theo Hernández znovu odvedl kus práce na levé straně, snažil se protlačit do zakončení a situace byla hodně podobná té, ze které padl úvodní a zatím jediný gól duelu. V tomto případě byl ovšem míč zblokován do zámezí.
38'
Tottenhamu nevyšla souhra před vápnem Milána, jeho hráči tak vyráží do brejku.
36'
Malick Thiaw pohlídal míč v cestě do zámezí před dotírajícím Dejanem Kulusevskim, jenž se tak do šance nedostal.
34'
Ciprian Tătăruşanu si dokázal těžkou malou domů zpracovat a míč včas odehrát do bezpečí. Jednoduchou pozici ale neměl.
32'
Sandro Tonali leží na trávníku a drží se na levou nohu, Cristian Romero jej hodně tvrdě poslal na trávník a tady už karta rozhodně měla přijít.
30'
Harry Kane se nechává ve vápně protivníka ošetřovat, faul se však nepíská.
29'
Hostům kombinace na útočné polovině příliš nevyšla, u míče ale zůstávají i nadále.
27'
Brahim Díaz fauloval v útoku Sarra, což pozornosti neušlo. Míč tak opět získává domácí celek.
25'
Střílený centr šel do malého vápna, kde zblokoval míč do zámezí jeden z hráčů italského mančaftu. Následovat tak bude rohový kop.
24'
Další faul ze strany domácího týmu, který se zatím proviňuje v tomto ohledu víc, Tottenham v tomto případě bude rozehrávat od levé postranní čáry.
23'
Dejan Kulusevski se málem dostal do dobré šance, v zakončení mu však zabránil jeden z hráčů AC, který odehrál míč včas do zámezí.
21'
Eric Dier tečoval letící míč hlavou jenom do zámezí, Ciprian Tătăruşanu mohl zůstat zcela v klidu.
19'
Po krátké pauze se může pokračovat, rozehrává milánský tým.
17'
Situace se otočila a byl to Harry Kane, který fauloval Kjaera. Žluta karta však zatím není udělena, domácí hráč si žádá ošetření.
16'
Pokoušeli se domácí tým překvapit rychlou rozehrávkou, ovšem hlavní arbitr nařizuje rozehru opakovat.
16'
Simon Kjaer fauloval Harryho Kanea, hosté rozehrají na soupeřově straně.
14'
Nebezpečná přihrávka z pravé strany byla zastavena domácí obranou, hosté pokračují vhazováním.
13'
Ciprian Tătăruşanu zaznamenává první zákrok, Eric Dier si vyskočil na centr a hlavou usměrnil balón do jeho připravené náruče.
12'
Po faulu bude domácí tým čelit standardce Tottenhamu.
10'
Hosté se pokusili o rychlou odpověď, ovšem do žádné příležitosti se nedostali a už musí rychle zpátky.
8'
Rozhodčí ještě řešil s VAR, zda gólu nepředcházel faul, ovšem vše bylo v pořádku.
7'
AC Milán právě vstřelil branku!
Italský tým jde do vedení. Velkou práci odvedl na levé straně Theo Hernández, jenž prověřil gólmana hostů tvrdou ranou, Fraser Forster vyrazil míč před sebe, k tomu doběhl BRAHIM DÍAZ, jehož první střelu fantastiky zneškodnil gólman anglického mužstva, ovšem na následnou hlavičku stejného fotbalisty byl strážce hostující svatyně už krátký. Je pravda, že obránci mu moc nepomohli.
6'
Další faul na domácí sedmnáctku a tentokrát docela tvrdý, přesto se žlutit nebude.
5'
U balónu je stále domácí tým, jenž kombinuje daleko od brány Tottenhamu.
3'
Míč končí u Tătăruşanua, jenž jej odkopává do bezpečí.
2'
Do protiútoku vyrazil domácí celek, Rafael Leão byl faulován a AC rozehraje na útočné polovině.
1'
První centrovaný míč do vápna AC Milán svého adresáta nenašel, domácí jej odvrací do bezpečí.
1'

AC Milán: Tătăruşanu – Kalulu, Kjaer, Thiaw – Saelemaekers, Krunić, Tonali, T. Hernández (C) – B. Díaz, Leão – Giroud.
Náhradníci: Mirante, Nava – Calabria, Ballo-Touré, Gabbia, Pobega, De Ketelaere, Rebić, Origi, Messias.
Trenér: S. Pioli.

Tottenham Hotspur: Forster – Lenglet, Dier, C. Romero – Emerson Royal, Skipp, P. Sarr, Perišić – Kulusevski, Son Hung-min – Kane (C).
Náhradníci: Austin, Whiteman – D. Sánchez, Porro, Tanganga, B. Davies I, Richarlison, Danjuma, Moura, Devine.
Trenér: A. Conte.

Rozhodčí: S. Schärer – S. De Almeida, B. Zogaj (všichni SUI).
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu od roku 2011 v různých pohárových soutěžích střetli čtyřikrát, třikrát se radoval z výhry anglický tým, dvakrát 1:0 a jednou 2:0, a v jednom případě skončil mač bezbrankovou remízou.
Tottenham Hotspur

Oproti tomu anglické mužstvo po obrovském dramatu v závěrečných zápasech, kdy v jednu chvíli bylo doslova nad propastí, ovládlo skupinu D. Celkem docílilo jedenácti bodů za tři výhry a dvě remízy, především poslední duel skupiny stál opravdu za to. Tottenham zajížděl na hřiště francouzského Marseille, kde musel nutně bodovat, po poločase však prohrával 0:1, v tom druhém ovšem dokázal dvěma zásahy skóre otočit, druhý gól vsítil v 5. minutě nastaveného času, díky čemuž si zajistil první příčku, Marseille kvůli této inkasované brance nepostoupilo ani do osmifinále EL a skončilo čtvrté. Co se gólů týče, byla skupina D velmi vyrovnaná, Tottenham, Sporting i Marseille měli shodně osm vstřelených branek, Frankfurt jen o jednu méně. Kohouti jich pak inkasovali šest, Frankfurt s Marseille osm a Sporting devět.
Malou kuriozitou je, že také Tottenham ve své domácí lize v současnosti drží pátou příčku, na čtvrtý Newcastle ztrácí dva body. Avšak na rozdíl od AC Milán v generálce na dnešní souboj utrpěl debakl s Leicesterem, jemuž na jeho hřišti podlehl 1:4.
Útočnou silou je pro anglické mužstvo jednoznačně Harry Kane, jenž má v sezóně na kontě už sedmnáct branek. Lepší je pouze nedostižný Erling Haaland s pětadvaceti góly.
AC Milán

Italský tým byl členem skupiny E, kde se utkal s jiným anglickým týmem Chelsea, dále pak s rakouským Salzburgem a chorvatským Dinamem Záhřeb. Z šesti zápasů si milánský tým odnesl deset bodů díky třem výhrám a jedné remíze, což v konečném zúčtování znamenalo druhé místo o tři body za první Chelsea, právě jen s ní mužstvo z Apeninského poloostrova prohrálo, na jejím hřišti 0:3 a v odvetě pak 0:2. Celkem hráči AC ve skupině E vstřelili dvanáct gólů a sedm inkasovali.
V Serii A se Milánu poměrně daří, pobývá na páté pozici a jen dva body ztrácí na městského rivala Inter, jenž drží stříbrné místo. V generálce na dnešní osmifinále LM zvítězil i trochu se štěstím doma nad Turínem 1:0.
Nejlepším střelcem je osmigólový Portugalec Rafael Leao.
Dámy a pánové, vážení fotbaloví fanoušci a příznivci. Dočkali jsme se, osmifinále fotbalové Ligy mistrů otevírá své brány, dnes se odehrají jeho první dva zápasy. V tomto přenosu budeme sledovat italsko-anglický souboj mezi celky AC Milán a Tottenhamu. Očekává se vyrovnaný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.