Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : Paris SG - 5. října 2022   21:00

Benfica
Benfica
41' Danilo Pereira(vl.) (Fernández)
1:1
(1:1)
Paris SG
22' Messi  (Neymar)
Benfica
Vlachodimos – Bah, Ant. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Fernández (78. Aursnes), Florentino – Neres (90+1. Pinho), João Mário, Raf. Silva – G. Ramos (78. Draxler).
Leite – Gilberto, D. Gonçalves, Chiquinho, Ristić, Brooks, Bastiao Dias, Musa, João Victor.
Jesús Gil Manzano (ESP) – Diego Barbero (ESP), Ángel Nevado (ESP)
Estádio do SL Benfica, Lisabon
Paris SG
Donnarumma – Danilo Pereira, Marquinhos (C), S. Ramos – Hakimí, Vitinha (87. Ruiz), Verratti, Mendes (67. Bernat) – Messi (81. Sarabia) – Neymar, Mbappé.
K. Navas, Rico – Soler, Mukiele, Bitshiabu, Zaire-Emery, Ekitike.

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:9.
Je konec a zápas nakonec končí remízou 1:1. Ve druhém poločase jsme se gólu nedočkali, nicméně k vidění bylo několik zajímavých šancí. Suverénně nejlepšími hráči na obou stranách však dnes byli brankáři, kteří několikrát podrželi své celky. S dělbou bodů mohou být spokojení oba týmy, neboť stále platí jejich neporazitelnost ve skupině a na třetí Juventus, který zvládl svůj souboj s Maccabi Haifa, mají solidní čtyřbodový náskok.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain FC (Marco Verratti).
90+3'
Ruiz to zkusil z velké dálky a jeho rána nebyla špatná, avšak balon zamířil několik decimetrů nad bránu.
90+2'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90+1'
Fabián Ruiz zastavil brejk domácích a za svůj faul dostal žlutou kartu. Neymar si pak neodpustil nějaký nevhodný komentář, za který byl potrestán stejně jako jeho španělský kolega.
90+1'
Střídání v týmu Benfica Lisabon:
ze hřiště odchází David Neres, přichází Rodrigo Pinho.
90'
Sarabia si posunul balon na levačku a zakončil, ale trefil před sebou stojícího Otamendiho.
89'
Neres si vzal na starost rohový kop domácích a nenaložil s ním úplně nejlépe, jeho pas bez problémů odvrátil Sergio Ramos.
88'
Bernat sice obešel Nerese, nicméně během tohoto manévru vycestoval i s míčem za postranní čáru.
87'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Fabián Ruiz.
87'
Neymar se probíjel přes defenzivní val červených, ovšem z tohoto nerovného souboje vyšel jako poražený.
86'
Hosté zůstali nastěhovaní u vápna domácích, jenže po odmávaném ofsajdu Neymara budou moct rozehrávat fotbalisté Benficy.
85'
Střídající Sarabia hledal na přední tyči Ramose, ovšem António Silva stačil před hostujícím stoperem balon odhlavičkovat.
84'
Bernatova nabídka z levé strany byla zblokována a následovat bude rohový kop PSG.
83'
Domácí po ztrátě okamžitě začali presovat, ale jejich snažení o znovuzískání míče bylo zastaveno kvůli faulu Baha.
81'
ze hřiště odchází Lionel Messi, přichází Pablo Sarabia.
81'
Po dlouhé době zahrozila také Benfica! Domácí získali míč ve středu hřiště a dopředu se pak vydal Rafa Silva. Portugalský křídelník se prodral až před Donnarummu, kterého ovšem nepropálil. Jeho následná dorážka už hostujícího gólmana neohrozila.
80'
Vitinha poslal balon do vápna a Bah si jej srazil na vlastní bránu. Vlachodimos byl ale pozorný a nepustil míč za svá záda.
79'
Mbappé si narazil s Bernatem a poté hledal Messiho, ovšem před ním stačil zasáhnout dobře postavený Otamendi.
78'
ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Julian Draxler,
ze hřiště odchází Enzo Fernández, přichází Fredrik Aursnes.
77'
Do konce utkání zbývá zhruba patnáct minut a stále platí remízový stav. Dočkáme se ještě nějaké branky?
76'
Marocký bek se o chvilku později dostal k centru, který si však celkem v pohodě ze vzduchu stáhl Vlachodimos.
75'
Dobrý obranný zákrok předvedl Grimaldo, který ideálně načasovaným skluzem vypíchl balon Hakimímu.
74'
Orli šli do zajímavého přečíslení, jenže Fernándezovu pomalou přihrávku zachytil Pereira. Ze slibně vypadající akce tak vůbec nic nevzniklo.
73'
Messi prostrkával balon na Neymara, ale ten jeho záměr nepochopil a balon pak zamířil do zámezí.
72'
Vlachodimos se dostal pod tlak Mbappého, a proto raději zakopl balon do autu.
71'
Benfica znovu vysoko napadala, ale hosté celkem v klidu udrželi balon na svých kopačkách.
70'
Žlutá karta pro tým Benfica Lisabon (Gonçalo Ramos).
69'
Následný roh rozehrál Messi na přední tyč, ale našel pouze Baha. Ten rychle odhlavičkoval balon do bezpečí.
68'
Oba gólmani dnes předvádí skvělé výkony. Nyní se znovu blýskl Vlachodimos, jenž parádně vytěsnil technický pokus Mbappého zpoza šestnáctky.
67'
ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Juan Bernat.
67'
Grimaldovu nabídku tečoval na přední tyči Otamendi, od jehož ramene se balon odrazil do zámezí.
66'
Neymar je v posledních minutách hodně vidět. Nyní se ale dopustil faulu a Benfica bude mít volný přímý kop.
65'
Mendes se zbavil svého strážce a poté poslal do šestnáctky střílený centr, který ale odvrátil Otamendi.
64'
Neymar přišel o míč na vlastní polovině a musel být rád, že podle hlavního arbitra si Neres v souboji se svým krajanem pomohl nedovoleným způsobem.
63'
Bah si teď vůbec neporozuměl s Neresem a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
62'
Prudká přihrávka Vitinhy směřovala na Mbappého, ovšem u míče byl jako první Vlachodimos.
61'
Lionel Messi na sebe natáhl několik protihráčů a poté před vápnem roztáhl hru na Hakimího. Ten si pak připravil míč na střelu, jenže Vlachodimose nepropálil.
60'
Messi poslal do pokutového území parádní centr a Pereirovi chyběl jen kousek k tomu, aby na balon doskočil.
59'
António Silva nezachytil náběh Neymara a poté ho musel faulovat. PSG je ve druhém poločase lepší.
58'
Rafa Silva se hnal dopředu a po souboji s Mendesem spadl. Vše se odehrálo před pomezním rozhodčím a ten poté pouze ukázal, že se bude kopat od brány. Zákrok hostující beka byl totiž v souladu s pravidly.
57'
Danilo Pereira si ve vápně našel nabídku Messiho, avšak jeho zakončení nebylo přesné, a skóre se tak nezměnilo.
56'
Brazilský šikula si pak vzal na starost rohový kop, ovšem také v tomto případě zasáhl domácí brankář. Ten v tomto případě vyboxoval míč daleko od své svatyně.
55'
Nyní to zkusil Neymar, jehož štiplavá rána pořádně protáhla Odissease Vlachodimose.
54'
Vitinha si chytře pokryl balon a Mário ho poté fauloval. Následovat tak bude standardka PSG.
53'
Ten nic nepřinesl a naopak brejk domácích musel zastavit Verratti, který může být rád, že vyvázl jen s domluvou.
52'
Vlachodimos musel opět zasahovat, tentokráte vyrazil Hakimího pokus z úhlu na roh.
51'
Své defenzivní úkoly si teď splnil Neres, jenž nedal prostor Messimu a donutil ke zpětné nahrávce na Marquinhose.
50'
PSG mělo dvě velké šance během krátké chvíle. Po centru zleva pálil Hakimí a jeho lehce tečovanou střelu famózně vytáhl Vlachodimos. Balon se pak dostal k Neymarovi, který zakončil nůžkami a trefil břevno.
49'
Ani o chvilku později se Mbappému nezadařilo, tentokrát byla jeho akce zastavena kvůli signalizovanému ofsajdu.
48'
Mbappé chtěl individuálně přejít přes střed hřiště, nicméně Florentino mu balon čistě odebral.
47'
Otamendi vyslal dlouhý nákop na útočnou polovinu, jenže nikdo z jeho spoluhráčů se k balonu nedostal.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém poločase.
46'
Je za námi úvodní dějství, které muselo nezaujatého diváka bavit. Benfica vstoupila do utkání velmi aktivně a vypracovala si několik gólovek, ovšem na Donnarummu si nikdo z domácích nepřišel. Opět se navíc potvrdilo nepsané pravidlo nedáš-dostaneš a v 22. minutě otevřel skóre Messi, který rychle zakombinoval se svými kolegy Neymarem a Mbappém a poté vymetl pavučiny v horní rohu Vlachodimosovy svatyně. Červeným pak chvilku trvalo, než se znovu dostali do tempa, ale v 41. minutě se jim podařilo srovnat, centr Fernándeze si do vlastní sítě srazil Danilo Pereira. Doufejme, že druhý poločas nám nabídne podobnou podívanou.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Žlutá karta pro tým Benfica Lisabon (Enzo Fernández).
44'
Levý bek PSG pak zastavil rozběhnutého Baha jen za cenu faulu, takže uvidíme standardku domácího celku.
43'
Mendes se vydal dopředu, jenže prováhal ideální moment pro přihrávku a následně ho čistě odzbrojil vracející se Florentino.
41'
Benfica právě vstřelila branku! Krátce před koncem prvního poločasu máme srovnáno! Benfica se usadila u vápna PSG a nakonec přišel centr Fernándeze, který si do vlastní sítě srazil DANILO PEREIRA.
40'
Mbappé si hledal dlouhý pas Danila, avšak v době přihrávky se nacházel v ofsajdu. Praporek pomezního arbitra tak okamžitě vylétl nahoru.
39'
Hakimí dlouho otravoval Mária a nakonec ho donutil ke zpětné nahrávce na stopera Otamendiho.
38'
Nyní však mohlo být srovnáno! Benfica rozehrála roh na krátkou vzdálenost a po akci Nerese se míč se štěstím odrazil k Antóniu Silvovi, jehož střelecký pokus však zneškodnil dnes zatím bezchybný Donnarumma.
37'
Domácím se v posledních minutách vůbec nedaří prokombinovat se k šestnáctce PSG. Je jasné, že inkasovaný gól s nimi lehce otřásl.
36'
Rafa Silva se hnal za nákopem Otamendiho, nicméně Ramos byl u balonu první a následně jej nahrál Donnarummovi.
35'
Do hry se zatím příliš nedostává Kylian Mbappé, kterého má domácí defenziva výborně pokrytého. Uvidíme, zda se mladý Francouz dokáže ve zbytku zápasu prosadit.
34'
Messi odcentroval z levé strany a našel Hakimího, jenž však nenasměroval míč mezi tři tyče.
33'
Vitinha se odhodlal ke střele z dálky, kterou bez problémů lapil Vlachodimos. Řecký brankář pak rychle rozehrál na volného Grimalda.
32'
Ve vápně šel na zem Neymar, avšak obranný zákrok Otamendiho byl v pořádku. Hra tak může plynout dál.
31'
João Mário si odběhl na křídlo a poté hledal v pokutovém území číhajícího Ramose, avšak balon pro sebe uzmul Donnarumma.
30'
Verratti se vydal napadat rozehrávku soupeře, nicméně v souboji s Grimaldem to přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul.
29'
Hosty vstřelená branka uklidnila a nyní to jsou oni, kdo je daleko více v držení balonu.
28'
Neymar roztáhl hru doleva na Mendese a ten okamžitě posílal míč před bránu, kde ale úřadoval kapitán domácích Otamendi.
27'
Hakimí chyboval v rozehrávce a doslova odevzdal balon Neresovi. Marocký obránce ale pak svou chybu napravil a získal míč zpět.
26'
Bah svým dlouhým autem nastartoval Nerese, ovšem toho pak dokázal ubránit Mendes.
25'
Ramos poslal k zemi rozběhnutého Nerese a může být rád, že mu za tento zákrok nebyla udělena žlutá karta.
24'
Benfica chtěla přispěchat s rychlou odpovědí, avšak akce Grimalda neměla dlouhého trvání.
22'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Domácí nevyužili své šance a následně přišel trest. LIONEL MESSI si vzal míč na pravé straně a po rychlé kombinaci s Mbappém a Neymarem se zjevil v dobré palebné pozici. Argentinec se s tím nepáral, zakončil z první a jeho technický pokus zapadl přesně k vzdálenější tyči.
21'
Rohový kop už žádnou šanci nepřinesl, neboť centr Mária vycestoval do autu.
20'
Donnarumma opět podržel PSG! Rafa Silva před vápnem vyslal do šance Nerese, jehož střelu pravačkou vytěsnil italský gólman na roh.
19'
Rafa Silva čelil dvěma obráncům a očividně si šel pro faul, ovšem zákrok Marquinhose byl dle názoru rozhodčího v souladu s pravidly.
18'
Galtierova družina se teď snaží uklidnit hru, a proto v poklidu kombinuje na vlastní polovině hřiště.
17'
Exekuce se ujal Lionel Messi, který nedostal balon přes zeď. Brankář Vlachodimos tak mohl zůstat v klidu.
16'
Mbappé si píchl míč kolem Otamendiho a ten ho následně fauloval. Hosté budou zahrávat volný přímý kop z dobré pozice.
15'
Gonçalo Ramos si navedl balon na střelu a zkusil to z dálky. Donnarumma měl s jeho ránou menší problémy, ovšem za svá záda ji nepustil.
14'
Stoper Ramos šel k zemi po souboji s Rafou Silvou, ale arbitr Manzano nechal hru plynout dál. PSG se zatím nemůže dostat do hry.
13'
Neres to zkusil individuálně po levém křídle, jenže stopku mu vystavil důrazný Danilo.
12'
Fernández získal balon a okamžitě chtěl nastartovat Nerese, jenž však nedokázal zastihnout míč na hrací ploše.
11'
Ten domácí rozehráli na krátkou vzdálenost a momentálně kombinují na útočné polovině.
10'
Benfica je opravdu velmi vysoko napadají a nyní díky své aktivitě získali rohový kop.
9'
Gonçalo Ramos dostal ideální pas za obranu a řítil se sám na bránu. Donnarumma ale včas vyběhl a střelu domácího forvarda vykopl nohou.
8'
Donnarumma dostal pomalou přihrávku od Marquinhose a měl co dělat, aby odehrál balon před dotírajícím Silvou.
7'
Messi posadil míč na hlavu Sergia Ramose, který ale nedokázal zakončit přesně.
6'
Mendesovu nabídku do pokutového území zblokoval Florentino, po jehož zákroku bude následovat rohový kop.
5'
Mbappé mohl rozjet brejk hostujícího celku, ovšem hráči Benficy ho rychle zdvojili a balon mu odebrali.
4'
Gonçalo Ramos se snažil probít do šestnáctky, avšak defenziva pařížského celku ho do šance nepustila.
3'
Poměrně ostrým zákrokem se prezentoval Florentino, jenž poslal k zemi Neymara. Hlavní sudí mu hned musel dát najevo, že takové zákroky nebude trpět.
2'
Domácí hned od začátku vysoko napadali a Silva málem donutil k chybě Ramose. Zkušený Španěl to ale zvládl a hosté dál drží balon.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas začíná! Úvodní výkop obstarali fotbalisté PSG, kteří budou hrát v tmavě modrých dresech. Jejich soupeř zvolil červenou sadu.
1'

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Bah, Ant. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Fernández, Florentino – Neres, João Mário, Raf. Silva – G. Ramos.
Náhradníci: Leite – Gilberto, Aursnes, D. Gonçalves, Pinho, Chiquinho, Ristić, Brooks, Bastiao Dias, Musa, Draxler, João Victor.
Trenér: Roger Schmidt

Paris Saint-Germain FC: Donnarumma – Danilo Pereira, Marquinhos (C), S. Ramos – Hakimí, Vitinha, Verratti, Mendes – Messi – Neymar, Mbappé.
Náhradníci: K. Navas, Rico – Bernat, Ruiz, Sarabia, Soler, Mukiele, Bitshiabu, Zaire-Emery, Ekitike.
Trenér: Christophe Galtier

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano (ESP) – Diego Barbero (ESP), Ángel Nevado (ESP).
Průběžné pořadí skupiny H

1. Paris Saint-Germain FC – 6 bodů, 5:2
2. Benfica Lisabon – 6 bodů, 4:1
3. Juventus FC – 0 bodů, 2:4
4. Maccabi Haifa – 0 bodů, 1:5
Paris Saint-Germain FC

Také PSG je v probíhajícím ročníku naprosto suverénní. V Ligue 1 je po devíti kolech na čele tabulky a stejně tomu tak je i v Lize mistrů, kde je však před Benficou jen díky lepšímu skóre. O víkendu ale neměli Pařížané daleko k druhé ztrátě, jelikož Nice až do 83. minuty drželo nerozhodný stav. Tři body jim nakonec přiřkl Mbappé, jenž začal utkání na lavičce. V již zmíněné Lize mistrů si svěřenci kouče Galtiera podle očekávání poradili s Maccabi Haifa i Juventusem. V Izraeli to však nebylo nic jednoduchého, jelikož PSG muselo zápas otáčet. Uvidíme, jak se mu bude dařit dnes v Lisabonu.
Benfica Lisabon

Benfica si v této sezoně vede naprosto parádně, doposud totiž neprohrála ani jedno soutěžní utkání. V domácí soutěži se proto nachází na prvním místě s tříbodovým náskokem na Bragu. O víkendu každopádně poprvé ztratila body, když remizovala na půdě Vitórie Guimarães. Podobně si celek z Lisabonu vede i v Lize mistrů, kde po úspěšně zvládnutých předkolech dobře vstoupila i do skupinové fáze. Na úvod si doma poradil s Maccabi Haifa a ve druhém kole možná trochu překvapivě porazil Juventus. PSG si bude muset dát pozor hlavně na ofenzivní duo ve složení Rafa Silva – Gonçalo Ramos, které už dohromady nasázelo čtrnáct branek. Podaří se jednomu z nich prosadit i dnes?
Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu osm zápasů třetího kola skupinové fáze Ligy mistrů a my se v tomto online přenosu zaměříme na skupinu H, v jejímž rámci změří své síly Benfica a Paris Saint-Germain. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.