Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Frankfurt - 15. března 2023   21:00

Neapol
45+2' Osimhen (Politano) • 53' Osimhen (Di Lorenzo) • 64' Zieliński
3:0
(1:0)
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-čä (66. Jesus), Rui – Anguissa, Lobotka, Zieliński (74. Ndombèlé) – Politano (66. Lozano), Osimhen (81. Simeone), Kvaracchelija (74. Elmas).
Idasiak, Gollini – Oliveira, Bereszyński, Østigård, Gaetano.
Taylor (ENG) – Beswick (ENG), Betts (ENG)
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
49 082 diváků
Frankfurt
Trapp – Buta, Tuta, Ndicka, Lenz (67. Max) – Rode (C) (74. Jakić), Sow – Knauff (62. Alidou), Götze, Kamada – Borré.
Ramaj, Horz – Smolčić, A. Touré, Hasebe, Alario, Chandler.

Utkání je u konce a domácí mohou slavit. I ve druhé půli byla Neapol tím lepším celkem a svou převahu potvrdila v 53. minutě, kdy zprava nacentroval Di Lorenzo, našel na malém vápně Victora Osimhena a ten přidal dnes svou druhou branku. V 64. minutě bylo pro Frankfurt ještě hůře, neboť Piotr Zieliński potrestal faul na svou osobu a proměnil pokutový kop. Od té doby se zápas pouze dohrával, domácí i podruhé vymazali soupeře a mohou se vůbec poprvé v klubové historii radovat z postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 49 082 diváků.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:15.
90+2'
90+2'
Ještě jedna akce domácích, už je to ale jen čekání na závěrečný hvizd.
90+1'
Už se toho asi moc nestane, domácí si přihrávají na vlastní polovině, hráči Eintrachtu už ani nenapadají.
89'
Meret kombinuje se svou obrannou řadou, už se čeká na konec utkání.
88'
Eintracht chce dát alespoň čestný gól, jenže dnes to směrem kupředu opravdu nejde.
87'
Publikum už nějakou dobu oslavuje výhru a stadionem se nesou hlasité chorály.
86'
Ndicka šel po míči poměrně tvrdě, tohle šlo posoudit i jako šlapák na Lozana.
85'
Standardka ale nebyla pro branku Neapole nebezpečná, na hostech je vidět už velký zmar.
84'
Po Elmasově zákroku následuje rohový kop pro Frankfurt.
83'
Pěkné prostrčení hostů na levé straně, Max ale neodcentroval. Jeho pas po zemi zastavil jeden z obránců včasným skluzem.
82'
Faul domácího Mária Ruie, tohle ale bylo hodně taktické, byl tím zastaven rodící se kontr Eintrachtu.
81'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giovanni Simeone.
80'
Hosté hrají oslabeni o Maxe, který leží u pomezní čáry, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře. Pískalo se až po zahrání míče do autu.
79'
Odražený míč končí u Mereta, ten s rozehrávkou samozřejmě nepospíchá.
77'
Následný centr do šestnáctky odvrátil na roh Osimhen, ten dnes září jak v útoku, tak dokáže výborně pracovat i v obraně.
77'
První žlutá karta na straně Neapole, za zákrok loktem ji dostal Juan Jesus.
76'
Domácí předvedli rychlou kombinaci, poslední pas na Osimhena však šel do ofsajdu.
74'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Kristijan Jakić.
74'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Tanguy Ndombèlé.
74'
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Eljif Elmas.
73'
Po delší době si míč osahal i domácí gólman Meret, nečelil ale střele, pouze dlouhému nákopu.
72'
Lobotka byl faulován u půlky, hosté v posledních chvílích docela přitvrdili hru...
70'
Rode přibrousil soupeře na půlce, tohle se obešlo bez karty.
69'
Hraje se teď už docela bezstarostně, alespoň ze strany domácího klubu, Neapol má obrovský náskok a vypadá to, že zbývá zodpovědět jedinou otázku – o kolik to dnes bude...
67'
ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Philipp Max.
66'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
66'
ze hřiště odchází Kim Min-čä, přichází Juan Jesus.
64'
Hosté po proměněné penaltě ještě chvíli protestovali, verdikt se jim vůbec nelíbil, ale jediné, čeho dosáhli, byla žlutá karta pro Maria Götzeho.
64'
Neapol právě vstřelila branku!
Míč si na penaltový puntík postavil sám faulovaný PIOTR ZIELIŃSKI, s ničím se nepáral, zvolil střelu doprostřed branky a hravě překonal Trappa, který skočil ke své pravé tyči – 3:0.
63'
Penalta pro Neapol. Ve vápně se o kličku pokoušel Zieliński, byl u toho faulován trochu nešikovným zákrokem a rozhodčí neváhal ani okamžik.
62'
ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Faride Alidou.
61'
Neapol v rychlém kontru, zprava centroval Osimhen, Kvaracchelija se ale k voleji nedostal přes dobrý obranný zákrok. O malou chvíli vystřelil z úhlu a Trapp musel vyrážet.
59'
Další akce Eintrachtu, Kamada přiťukl na Borrého, jenže tomu nevyšly nůžky, míč šel zcela mimo.
58'
Konečně tu byla šance, zblízka zakončoval Kamada, jenže pas od Borrého byl zřejmě z ofsajdové pozice a případný gól by tedy neplatil.
57'
Frankfurtu to jde pouze po pokutové území, jakmile má přijít finální fáze, následuje chyba.
55'
Po krátkém ošetření se ale dnes už dvougólový střelec vrací na hrací plochu a byl vřele přivítán publikem.
54'
Osimhen byl při zakončení přišlápnutý Tutou, kolíky na ruce určitě nebyly nic příjemného.
53'
Vypadá to, že je o postupujícím definitivně rozhodnuto. Domácí tým byl u vápna, kombinaci dostal na pravou stranu, odkud nacentroval Di Lorenzo, pasem po zemi našel na malém vápně VICTORA OSIMHENA a ten bez problémů sklepl do sítě – 2:0.
52'
Na útočné polovině si míč převzal Kim Min-čä a přehnal se kolem obrany až do vápna. Sice zakončil vedle, ale ukázal, že i on za to umí vzít.
51'
Politano sice neodcentroval, ale ve spolupráci s Kvaracchelijou vybojoval aut.
50'
Ndicka byl pod tlakem Victora Osimhena a před ním raději odkopával do autu.
49'
Eintracht předvedl akci pravým křídlem, jenže na centr si nejlépe naskočil Rrahmani a povedlo se mu míč dostat z vápna. O malou chvíli sice ještě hosté jednou nacentrovali, tohle už však skončilo u připraveného Mereta.
47'
Hned v úvodu druhé půle tu byl přímý kop pro Neapol, jenže centr z levé strany skončil jen v Trappových rukavicích.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Je za námi první půle, která nepřinesla zrovna nejšpičkovější fotbal, hodně se bojovalo a šancí mnoho nebylo. Dopředu se musel tlačit zejména Eintracht, jenže prakticky nic nevymyslel, a nedokázal zužitkovat ani chyby soupeře v rozehrávce. Když už to vypadalo, že se gólu nedočkáme, tak v nastaveném čase nacentroval Politano, našel Victora Osimhena a ten hlavou překonal Trappa. Neapol tak vede 1:0 a je pouhý jeden poločas od postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů.
45+3'
45+2'
Domácí tým právě udělal velký krok k potvrzení postupu do čtvrtfinále. Neapol potáhla akci po pravé straně, Politano svým centrem našel ve vápně trestuhodně nepokrytého VICTORA OSIMHENA, který skvěle umístěnou hlavičkou nedal Trappovi žádnou šanci na zákrok – 1:0.
45'
Di Lorenzo byl na hranici vlastní šestnáctky faulován Lenzem. Ten by si měl dávat pozor, má už totiž žlutou kartu.
44'
Opět Trappův zákrok, nyní vyboxoval jednou rukou a navíc se na něj pískal nedovolený zákrok.
44'
Rohový kop se stáčel na branku, Trapp musel do vzduchu a vyrážel na další roh.
42'
Levou stranou se do akce prodral Zieliński, z úhlu ale Trappa nepřekvapit. Ten srazil míč na roh.
41'
Lobotka je v péči týmového lékaře a v jeho doprovodu míří za postranní čáru. Neapol tak bude chvíli hrát v deseti.
40'
Na trávníku leží domácí Lobotka, rozhodčí však nepískal a hra se přerušila až při zakopnutí míče do autu.
38'
Další z chyb domácích při rozehrávce, Eintracht však zatím nedokáže tato pochybení trestat.
37'
Hostující Lenz se k centru nedostal, v rozhodujícím okamžiků podklouzl a navíc se dopustil útočného faulu na Politana.
35'
Podobná přihrávka byla k vidění i na opačné straně, Trapp ale musel rychle odkopávat, neboť na něj už dotíral Osimhen.
34'
Neapol nikam nespěchá, dokonce byla k vidění poklidná malá domů na Mereta.
32'
Další žlutá karta pro Eintracht, za tvrdý skluz byl potrestán Christopher Lenz.
31'
Chyba domácí obrany a najednou se na branku hrnuli hned dva hráči Frankfurtu. Nejblíže k míči měl ale Meret a na hranici vápna zakročil.
30'
Zápas teď nemá zrovna strhující tempo, domácí tým to ale nemusí až tak trápit, ti nemusí tvořit hru.
28'
Politano ve společnosti s Di Lorenzem útočili pravou stranou, jenže skončili na hostující zdi a nevybojovali ani aut.
27'
Zase hráč Neapole na zemi, nyní to byl Zieliński. Domácí rychle rozehráli, momentálně kombinují na vlastní polovině.
26'
Máme tu první žlutou kartu utkání, za zákrok ve vzduchu na Osimhena ji dostal hostující Evan Ndicka.
24'
Neapol se snažila ještě pokračovat v tlaku, jenže přišel útočný faul a už jsou u míče hráči v červeném.
23'
Následný přímý kop spočíval v centru z pravé strany, na míč si naskakoval Anguissa, nedokázal ale najít cíl.
22'
Píská se proti Frankfurtu, i když se hosté diví, tak sudí odpískal Lenzův zákrok na Osimhena.
21'
Zákrok na Lobotku, ten s bolestivým výrazem vstává a už se zase zapojuje do hry.
19'
Na půlce odzbrojil Sowa Zieliński, přihrál na Kvaraccheliju, ten přesprintoval obránce a zakončil z úhlu. Trapp vyrazil na roh!
17'
Hosté vhazují na vlastní polovině, schází tomu ale více tempa. Eintracht tak půjde do plných.
16'
O malou chvíli později dostal pas za obranu Osimhen, ranou z první donutil jít Trappa na zem, ale i kdyby skóroval, tak by gól neplatil pro jeho ofsajd.
15'
Pravou stranou předvedl pěkný sprint domácí Di Lorenzo, povedlo se mu i poslat pas do vápna a obrana Eintrachtu měla docela práci s odvrácením.
14'
Pokračuje poměrně bojovné utkání z obou stran, rozhodčí je zatím tím nejzaměstnanějším mužem na trávníku.
12'
Za domácí hrozil Kvaracchelija, ani on se ale nepotkal s přesností a z levé strany zakončil o obrovský kus mimo.
10'
První náznak šance utkání, měli ji hosté. Ti rozehráli rohový kop, na centr si naskočil Borré, hlavičkoval ovšem vedle Meretovy branky.
9'
Příhru do běhu dostával domácí Kvaracchelija, osobní souboj o míč proti Butovi však byl nad jeho síly. Hra se zase otáčí na druhou stranu.
8'
Z levé strany se o centr pokoušel hostující Borré, nedokázal ale zvednout míč a pouze trefil stínícího soupeře.
7'
Osimhen sice dokázal zpracovat přihrávku vzduchem, poté se ale nedokázal odpoutat od obránce. Vybojoval pro svůj tým však alespoň autové vhazování.
6'
Neklaplo to ani po centru z pravého křídla, míč pouze neškodně proskákal a domácí obrana odkopla.
5'
Frankfurt poprvé na delší dobu u míče, zatím to ale nevede k tomu, že by se hosté probili k Meretově brance.
4'
Úvod utkání je tedy hodně tvrdý, nyní se bolestivě střetli domácí Anguissa a hostující Sow. Rozhodčí to viděl jako faul hráče Neapole.
3'
A právě Knauff na vlastní polovině fauloval, dopustil se nebezpečné hry vysokou nohou.
2'
Rohový kop nebyl pro branku Eintrachtu nebezpečný, Knauff se už chystá vhazovat.
1'
Neapol se hned v úvodu pustila do útoku a zpoza vápna přišla střela od Politana. Trapp musel vyrážet a jeho spoluhráči pak sráželi míč na roh.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-čä, Rui – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Idasiak, Gollini – Jesus, Elmas, Lozano, Oliveira, Simeone, Bereszyński, Østigård, Gaetano, Ndombèlé.
Trenér: Luciano Spalletti

Eintracht Frankfurt: Trapp – Buta, Tuta, Ndicka, Lenz – Rode (C), Sow – Knauff, Götze, Kamada – Borré.
Náhradníci: Ramaj, Horz – Smolčić, Jakić, Alidou, A. Touré, Hasebe, Alario, Chandler, Max.
Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Taylor (ENG) – Beswick (ENG), Betts (ENG).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Diego Armando Maradona začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Anthony Taylor, kterému budou na pomezí asistovat Gary Beswick a Lee Betts. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Robert Jones. Všichni pánové jsou z Anglie. U videa pak budou vše hlídat Jeroen Manschot a Pol van Boekel, oba z Nizozemska.
První utkání

Neapol si v Německu připravila velice dobrou pozici do dnešní odvety, když dala soupeři hned dvě branky a navíc ještě neproměnila pokutový kop. V první půli se prosadil Osimhen a po pauze navýšil náskok Italů Di Lorenzo, když už domácí hráli oslabeni o vyloučeného Kolo Muaniho. Neapol pak zápas dotáhla do poklidného konce a dnes bude hájit dvoubrankový náskok.

Eintracht Frankfurt – SSC Neapol 0:2 (0:1)

Branky: 39. Osimhen (Lozano), 65. Di Lorenzo (Kvaracchelija)

Žluté karty: 61. Götze (FRN) – 38. Kim Min-čä (NEA), 83. Elmas (NEA) Červená karta: 58. Kolo Muani (FRN)

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Ndicka, Jakić – Buta (69. Knauff), Kamada, Sow, Max (90+2. Lenz) – Lindström (69. Borré), Kolo Muani, Götze (81. Alidou).

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-čä, Oliveira – Anguissa (80. Ndombèlé), Lobotka, Zieliński – Lozano (80. Elmas), Osimhen (84. Simeone), Kvaracchelija (84. Politano).

Rozhodčí: Dias – Soares, Ribeiro (vš. POR)
Dobrý večer u osmifinálové odvety fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání mezi týmy SSC Neapol a Eintracht Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.