To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemně strávený večer a někdy zas u Ligue1 napočtenou.

Rohy: 2 – 5
Fauly: 25 – 17
Žluté karty: 2 – 2
Červené karty: 0 – 0
Je dobojováno! Hosté si zaslouženě odváží 3 body, když svého soupeře přehráli svoji taktickou vyzrálostí. Ve druhé půli se dlouho oba týmy tahaly o to, kdo bude aktivnější. Pak se prosadil Dossevi a domácí začali mít strach o výsledek, do konce hrací doby již branku nedali, za to z ojedinělého protiútoku Valenciennes udeřilo potřetí.
90+4
Běží poslední minuta nastavení.
90+3
Valenciennes právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! GR0GORY PUJOL si zaběhl na malé vápno pro přihrávku Néry, kterou špičkou usměrnil za bezmocného Ochou.
90+2
Valenciennes se na levé straně drží co nejdál od branky.
90+1
Pedretti nael na hranici vápna Zubara, jeho pokus šel příliš vysoko, domácí hráč se zklamaně drží za hlavu.
90+1
Nastaveny byly 4 minuty.
90
Ještě jedno střídání v hostujícím týmu, ze hřiště jde Maor Melikson, na hřiště nastupuje Loris Néry.
90
Běží poslední minuta základní hrací doby. Domácí už nemají příliš času na vyrovnání.
89
Lala u levého rohového praporku získává cenné vteřinky pro domácí.
88
Ochoa opět sbírá dalekonosný odkop.
87
Doumbia se dostal do vápna, kličkou se zbavil svého strážce, který však získal míč zpět, hostující hráč jej u brankové čáry fauluje.
86
Zatím rozdílový střelec Mathieu Dossevi přepouští své místo Eloge Enza-Yamissimu.
85
Hra se na malý okamžik přestěhovala před vápno Ajaccia, které po získání míče překračuje půlící čáru.
84
Tonucci při výskoku požil loket, což se nelíbí hlavnímu rozhodčímu. hosté tedy zůstanou u míče, což jim vyhovuje.
83
Zbytečná žlutá karta pro Crescenziho, který útočně fauloval u hostující brankové čáry.
83
Další dlouhý odkop hostů až Ochoaovi.
82
Melikson se dostal po levé straně až do šestnáctky, jeho přihrávka na penaltu mířila na Cisse, ale ten měl k míči daleko.
81
Na malém vápně hlavičkuje Adrian Mutu, trefuje však pouze tyč,pak již Peneteau sbírá míč ze země.
81
Domácí už musí začít spěchat.
80
Hosté se nepouští do žádných kombinací, spíš vyráží k rychlý brejkům, které zatím končí neúspěšně.
78
Pro dnešek dohrál i Gadji Tallo, místo přenechal Salimu Arrachemu.
77
Hosté v této fázi hry zvolili taktiku, míč co nejdál od vlastní branky, všechny míče létají na polovinu Ajaccia.
76
Rudy Mater nakonec střídá. přenechává své místo Kenny Lalovi.
75
Jedná se o Matera.
74
Nějaký problém hostujícího hráče, je přivolán lékař týmu Valenciennes.
74
Hostující brankář si poradil s jednoduchou střelou Talla z hranice vápna.
73
Domácí začínají dobývat svatyni, kterou okupuje Penneteau.
72
Ač se držení míče téměř vyrovnalo, tak na vstřelené branky vedou hosté. Držení míče zatím 48% – 52%.
71
Andrého pokus z velkého úhlu končí nad hostující brankou.
69
Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Sigamary Diarra, přichází Dennis Oliech.
68
Avšak vydrželi tam jen chvíli. Do brejku se dostala trojice hostů, Doumbia nahrál nalevo nabíhajícímu Pujolovi, který ve vápně stihl najít MATHIEU DOSSEVIho, který měl za úkol trefit pouze prázdnou branku.
67
Domácí se nastěhovali na polovinu Valenciennes.
66
Střelec první branky hostů Grégory Pujol se ocitl sám na malém vápně, jeho hlavička mířila na levou tyč domácí branky, minula ji tak o půl metru.
65
Teď se z fotbalu stala kopaná, míč létá vzduchem a pranic se to nelíbí ani zdejším divákům.
64
Ve vápně padá Doumbia a dožadoval se pokutového kopu, hlavní sudí byl jiného názoru.
62
Diarra moc kličkoval na své levé straně, zpětnou patičku vystihl Ducourtioux, toho musel domácí hráč následně faulovat.
61
Znovu pokus hostů, z ostrého úhlu se snažil překvapit Ochou Ciss.
60
Odehraná hodina hry se blíží, domácí zatím i ve druhém poločase tahají za kratší konec, naštěstí hosté zatím nemají přesnou mušku, je před námi ještě dalších asi 30 minut a stát se ještě může cokoliv.
58
Rychlý přechod od vlastní branky předvedli hosté, k zakončení Pujolovi chybělo půl kroku, takto zakončoval na dlouhou nohu a s tím neměl Ochoa žádnou práci.
57
Teď již hosté zakončili, ale slabou střelu Ochoa chytá.
56
Valenciennes postupuje vpřed ve 4 lidech. Melikson centroval a domácí obrana opět sráží na rohový kop.
55
Nepřesnost domácí neopouští, Crescenzi mu uniká míč do zámezí.
54
Ti z něj nevytěžili ani střelu, naopak domácí vyvážejí až k půlící čáře.
53
Znovu Zubar zasáhl při střele da Silvy, další roh hostů.
52
Lagne vybídl přihrávkou na penaltu svého spoluhráče ke skórování, ten míč minul. Crescenzi jej zpracoval a technickou střelou zkoušel pozornost Penneteaua. Hostující brankář zasahovat nemusel, střela šla příliš vysoko.
51
Hosté ztrácí míč na středu hřiště, vpřed spěchal Tallo, jenže do šestnáctky se nedostal.
49
Centr Valenciennes do vápna, kde nabíhal Pujol, Zubar zasáhl. Hosté mají výhodu rohového kopu.
48
Lasneho na pravé straně zastavil Ciss, domácí budou vhazovat.
47
Penneteau se natahoval proti střele Talla, nedosáhl, měl však štěstí, že míč šel těsně vedle jeho levé tyče.

Žluté karty: 1 – 2
V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná hra především ve středu hřiště, jako první otevřeli skóre hosté, když se nadvakrát prosadil Pujol. Za dalších 6 minut bylo vyrovnáno, když na hlavičku vyskočil nejvýše Zubar a Mater si usměrnil míč do vlastní sítě, od té doby měli domácí trvalejší tlak, ale další branku zatím nepřidali.
45+1
Nastavovat se bude jediná minuta.
45
Po standardní situaci se k míči dostali domácí, ale zabrzdil je ofsajd Talla.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu. Melikson na zemi po zásahu domácích obránců.
43
Držení míče: 45% – 55%.
43
Ducourtioux šel pro míč, do souboje vlétl skluzem Diarra, ač by se mohlo zdát, že fauloval domácí hráč, tak byl pískán nedovolený zákrok hráči Valenciennes.
42
Vzápětí to samí zkouší i Valenciennes, tentokrát musel zasahovat i brankář Ochoa.
41
Ajaccio zahajuje rychlý kontr po levé straně.
40
Valenciennes rozehrává na vlastní polovině, míč dostává Melikson, kterého zezadu fauluje Zubar.
39
Ten hosté rozehráli nakrátko, dostali se až do vápna, naštěstí pro domácí se křižná přihrávka nedostala na volného Dosseviho.
38
Dossevi se prodral přes dva hráče, jeho pokus však byl sražen na rohový kop.
37
Žlutou kartu dostává Tallo (AC Ajaccio).
37
Postupujícího Lasneho zastavil čistě Doumbia, rychle obrací hru.
36
Nešťastník Mater v souboji s Diarrou padá, domácímu hráči je pískán útočný faul.
35
Hosté se braní pouze odkopávanými míči, které sbírá až Ochoa.
34
Domácí jsou zas živější, jako by jim vstřelená branka nalila nový život do kopaček.
33
Ajaccio právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Z přímého kopu nejvýše vyskočil Zubar, před brankou se snažil ještě zasáhnout RUDY METR, který se ukázkově trefil do šibenice vlastní branky.
31
Hostující Doumbia přidržel domácího útočníka, Ajaccio bude kopat přímý kop.
30
Odehráno téměř 30 minut hry a k vidění byla jediná branka, jenž dalo Valenciennes. Pokud by utkání takto skončilo přeskočili by hosté svého soupeře v tabulce.
29
Domácí branka zaskočila, Valenciennes se dostává stále častěji k míči.
27
Tak přeci se jim to povedlo. GRÉGORY PUJOL dostal ve vápně přihrávku od Dosseviho, první pokus mu ještě domácí obrana zblokovala. Opakovaný už si cestu do sítě našel.
26
Hosté opět u míče a neví, jak přelstít domácí obranu.
25
Domácí přechází půlicí čáru a snaží se proniknout po levé straně, což se jim vůbec nedaří.
24
Zubar si osedlal Pujola jako koně, ale to se nelíbilo hlavnímu sudímu, hosté zůstanou u míče.
23
Kapitán André si skluzem dojel pro míč, který vypíchl Dossevimu, ten jej ještě stihl faulovat.
22
Utkání je hodně nervozní, teď musí rozhodčí uklidňovat jednoho z trenérů.
20
Domácí se snažili projít podél levé postranní čáry, jenže nedovolený zákrok Matera je zastavil.
18
Ani jeden tým nemá trvalou převahu, hraje se především uprostřed hřiště, přechody před vápna soupeřů hlídá pozorná obrana.
16
Žlutou kartu dostává Maor Melikson (Valenciennes FC).
16
Hra se přesunula opět do středu hřiště.
15
Žlutou kartu dostává David Ducourtioux (Valenciennes FC).
14
Domácím se zranil jeden ze stoperů a probíhá jeho ošetřování.
12
Penneteau si šel do skrumáže pro vysoký míč, ale ten nezískal, zároveň jej netrefil nikdo z domácích.
11
Ten si vzal na starost Marco Da Silva, nechybělo mnoho a mohlo Valenciennes vést.
10
Tallo se dobře vrátil se svým hráčem, ale zadržel jej rukama, takže hosté budou z 28 metrů zahrávat přímý kop.
10
Tak až teď z voleje střílel domácí Tallo. Jenže minul.
9
Hosté jsou častěji u míče, ale hrají především po stranách, ve vápně se ještě ani jeden ze soupeřů neprosadil.
8
Míč opustil podle názoru pomezního sudího hrací plochu. Ten tedy připadne domácím.
7
Dalekonosná střela Dosseviho šla hodně vysoko.
6
Z něj hosté nic nevytěžili.
5
Tonnuci při snaze odehrát míč upadl, a proto jej raději odehrál na rohový kop.
4
Valenciennes kombinuje na vlastní polovině, pomoci musí i brankář Penneteau.
3
Ajaccio se u míče dlouho neohřálo, dnes uvidíme boj o každý metr hrací plochy.
3
Tallo vybojoval autové vhazování na vlastní polovině.
2
Nepřesná rozehrávka domácích končí na kopačkách Valenciennes.
1
Hosté se snaží dostat před šestnáctku Ajaccia, ale nedaří se jim.
1

AC Ajaccio: Ochoa – André (C), Zubar, Tonucci, Crescenzi – Mostefa, Pedretti, Diarra – Lasne, Mutu, Tallo.
Náhradníci: Sissoko – Pierazzi, Popescu, Dielna, Bonnart, Arrache, Oliech.

Valenciennes FC: Penneteau (C) – Mater, Kagelmacher, Angoua, Ciss – Ducourtioux, Doumbia, da Silva – Dossevi, Pujol, Melikson.
Náhradníci: Novaes – Néry, Lala, Enza-Yamissi, Chitu, Nguette, Le Tallec.

AC Ajaccio

Domácí jsou na tom o malinko lépe. V 11 utkáních získali celých 7 bodů, když vyhráli také jedinkrát, ale mají 4 remízy a 6 porážek. Jejich brankový poměr je 7:15.

Poslední utkání
Guingamp – Ajaccio 2:1
Ajaccio – Nantes 0:1
Lille – Ajaccio 3:0
Ajaccio – Montpellier 1:1
Ajaccio – Lyon 2:1

Nejlepší střelec: Tým nemá nejlepšího střelce o 7 branek se podělilo 7 různých hráčů..
Valenciennes FC

Hosté jsou na samém dně ligové tabulky. Z jedenácti odehraných utkání získali pouze 5 bodů, za jedno vítězství, dvě remízy a osm proher. Svým soupeřům nasázeli pouhých 7 branek a celkem 18 jich inkasovali.

Valenciennes – Evian TG 0:1
Rennes – Valenciennes 2:2
Valenciennes – Reims 1:1
Sochaux – Valenciennes 2:0
Valenciennes – PSG 0:1

Nejlepší střelec: Maor Melikson – 2 branky.
Vítám všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu už dvanácté kolo a my budeme sledovat utkání na chvostu tabulky mezi Ajacciem a Valenciennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.