Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Toulouse - 18. února 2024   15:00

Monaco
48' Akliouche
1:2
(0:1)
Toulouse
41' Sierro   • 70' Costa
Monaco
Köhn – Kehrer, Maripán, Salisu, Jakobs (78. Ouattara) – Yo. Fofana, Zakaria (C), Mo. Camara (24. M. Coulibaly) – Minamino, Balogun (71. E. Ben Seghir), Akliouche.
Liénard, Majecki – E. Diop, Michal, Platret, Valme.
Bastien B.
Stade Louis-II, Monaco
Toulouse
Restes – Mawissa, Nicolaisen, Costa – Kamanzi (56. Desler), Cásseres, Sierro (C), M. Diarra – Magri, Dallinga (76. Dønnum), Gboho (88. Babicka).
Domínguez – Cissoko, Gelabert, Keben, Schmidt, Spierings.

Ode mne je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního dne!
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:12.
Utkání je u konce! Toulouse vítězí potřetí za sebou na stadionu soupeře. V druhém poločase se podařilo domácím rychle vyrovnat, když po několika odrazech ve vápně Toulouse skóroval Akliouche. Monako pak několik minut bylo v útoku aktivnější, jenže si další větší brankovou příležitost nevytvořilo. Naopak v 70. minutě vrátil vedení hostům Costa, jenž se dostal k odraženému míči po rohovém kopu a trefil přesně odkrytou část domácí svatyně, čímž zařídil cenné body pro svůj tým.
90+6'
90+6'
Ten nepřinesl nic nebezpečného. Míč putuje na obranou polovinu domácího celku a zdá se, že je rozhodnuto.
90+5'
Minamino teď chtěl odčinit celou předešlou situaci, když se prodral do vápna hostů a v rychlosti zakončoval. Jeho pokus sražen na rohový kop.
90+5'
Minamino ale od postranní čáry vyslal do šestnáctky soupeře hodně nepřesný balón a zmařil tak tuto příležitost svého družstva. Hráči Toulouse rozehraji pomocí altového vhazování.
90+4'
Ouattaru u pomezní čáry seslal k zemi Babicka. Domácí tak z velké dálky rozehrají standardku.
90+3'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Guillaume Restes).
90+3'
Maripan ale ve vápně předvedl útočný faul a akce Monaka je zastavena. Restes navíc zdržuje rozehrávku a dostane žlutou kartu.
90+2'
Monako vzápětí získává balón a postupuje pomalými krůčky vpřed ve snaze alespoň vyrovnat stav utkání.
90+1'
Střídající Babicka postupoval s míčem po pravé straně, ale k zemi ho seslal kapitán Zakaria. Ten teď může být hodně rád, že neinkasoval druhou žlutou kartu.
90'
Přesně tak. Domácí zvolili centr na zadní tyč, kde zasáhli stopeři Toulose. Baůón se sice odrazil k Ouattarovi za velkého vápno, ale ten se nejspíše nechal unést a z první napálil míč na tribunu.
89'
Fofana končí na trávníku po zákroku Sierra. Monako tak v závěru dostane k dispozici přímý kop, který ale nebude na přímé ohrožení branky.
88'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Shavy Babicka.
88'
Desler ve spolupráci s Donnumem vyslal z pravého křídla centr, ten byl sražen za domácí branku a následovat bude rohový kop.
87'
Kehrer z velké dálky centroval, ale jeho přihrávku zachytil Nicolaisen, jenž zakopl míč daleko za polovinu hřiště. Monako může pokračovat v závěrečném tlaku.
85'
Zbytečný zákrok Fofany znamená zisk míče pro Toulouse, které zatím nemá žádné problémy při bránění jednobrankového vedení.
84'
Po vzdušném střetu je ve středu hrací plochy na zemi ošetřován jeden z hostujících hráčů. Hra tedy zatím nepokračuje dále a hlavní rozhodčí dává jasně najevo, že na tento prostoj bude pohlížet při závěrečném nastavení.
82'
Ben Seghir už se radoval, když z hranice malého vápna poslal míč hlavou do branky Toulouse, ale rychle reaguje hlavní arbitr, který signalizuje ofsajdové postavení. Tato branka platit nebude.
82'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Dønnum).
81'
Sierro vyslal nebezpečný míč z pravého křídla do šestnáctky Monaka, tam se k hlavičce dostal Nicolaisen, ale v záklonu mířil mimo.
80'
Salisu nenechal Diarru na pravém křídle projít a seslal ho v souboji k zemi. Toulouse tak z rozehraje standardku od postranní čáry.
79'
Domácí trenér využívá dalšího střídání a vypadá to, že vše vsadí do útoku. Monako bude v posledních minutách pokračovat se třemi obránci.
78'
Střídání v týmu AS Monaco:
ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Kassoum Ouattara.
77'
Diarra postupoval směrem vpřed po levé straně, ale nakonec zvolil přihrávku dozadu a výrazně tak zpomalil útok Toulouse. Zdá se, že hosté již nyní spěchat vpřed nebudou a budou hrát více na jistotu.
76'
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Aron Dønnum.
75'
Restes si teď znepříjemnil sám rozehrávku, když se snažil pokrýt míč před nabíhajícím Minaminem. Hostující gólman byl pak nucen balón poslat do zámezí.
74'
Útočná snaha Monaka na levém křídle zastavena úspěšným zákrokem hostů. AS pošle míč zpět do hry od postranní čáry pomocí autového vhazování.
72'
Kehrer z pravého křídla našel na hranici velkého vápna Aklioucheho, ten udržel se štěstím těžký míč. Z hranice šestnáctky se pak k nebezpečné střele dostal střídající Ben Seghir, jeho zakroucený pokus vyráží Restes na rohový kop.
71'
ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Eliesse Ben Seghir.
70'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Hosté si berou vedení zpět! Autorem branky je LOGAN COSTA, který se po rozehrávce rohového kopu dostal ve vápně Monaka k odraženému míči a z voleje poslal míč k pravé tyči domácí branky. Kohn nyní neměl šanci na tuto střelu dosáhnout. Bez asistence.
69'
Balogun mohl poslat Monako do vedení! Dostal se ve vápně po centru Minamina ke střele z velké blízkosti, ale skvělý defenzivní zákrok předvedl Mawissa, jenž míč srazil na rohový kop.
68'
Minamino z hloubi pole vyslal centr zhruba k penaltovému puntíku, tam skvěle zasáhl hlavou obránce Nicolaisen, jenže hlavou poslal míč zpět k forwardovi Monaka, které pokračuje s míčem.
67'
Domácí se dostali k rohovému kopu, ale nerozehráli ho vůbec ideálně. Naopak pouze odevzdali soupeři, který muže pokračovat v aktivitě z posledních minut.
66'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Mawissa Elebi).
65'
Do výborné střelecké pozice se dostal Casseres, který mohl pálit z penaltového puntíku, jenže střela mu vůbec nesedla a míč pouze končí u brankáře Kohna.
63'
Do kombinace Toulouse se teď zapojil i Restes, který z první posílá přihrávku na spoluhráče v obraně. Útočníci AS se snaží o napadání, zatím ale bez úspěchu.
61'
Hodina souboje je ze námi. Domácí celek v úvodu poločasu vyrovnal, ale v posledních minutách opět nepůsobí jako favorit tohoto střetnutí. Ba naopak do vedení mohli jít zpět hosté, proti ale byla tyč domácí svatyně.
60'
Tak teď měli domácí hodně velké štěstí! Mawissa natáhl zpoza vápna a krásou ránou naneštěstí pro Toulouse trefil levou tyč domácí branky. Hosté nyní nebyli daleko od vedení.
59'
Salisu u postranní čáry hokejově srazil Magriho, který v bolestech končí na zemi. Rozhodčí přerušuje hru, ale další žlutou kartu neuvidíme. Toulouse pouze rozehraje.
58'
Magri se z ničeho nic dostal k tvrdé ráně na hranici velkého vápna, míč se kroutil k pravé tyči domácí branky, ale Kohn pohotově zasáhl.
57'
Minamino si ve středu hrací plochy nedal pozor a poslal kapitána Toulouse k zemi, a tak si s míčem chvíli zahrají také hosté.
56'
ze hřiště odchází Warren Kamanzi, přichází Mikkel Desler.
56'
Kehrer se dostal ve vápně ke střele z úhlu. Fofana ze středu sice ve vápně hledal Minamina, ale z druhé vlny naběhl do šestnáctky právě Kehrer. Jeho rána končí mimo.
54'
Jakobs hledal ve vápně volného Baloguna z levého křídla, centr sice mířil na útočník AS, ale ten si míč ideálně nezpracoval. Skvěle pak zapracoval Restes, jenž si před brankou pro míč zkušeně došel.
53'
Rychlý přesun do šestnáctky Toulouse, kde zakončoval Balogun, jeho střela sražena za postranní čáru. Následovat tak bude aut pro Monako na útočné polovině.
52'
Hosté zahrozili z protiútoku, když na levé straně naváděl do vápna míč Gboho. Tomu ale nepomohli spoluhráči, a tak v přesile tři na jednoho ztrácí.
51'
Domácí po vyrovnávající trefě ožili. Nyní vybojovali rohový kop, po kterém se míč ve vápně dostal k Zakariovi, jenže ten nastřelil pouze jednoho z bránících beků Toulouse.
50'
Akliouche při chuti. V další možnosti pálil z podobné pozice ve vápně Toulouse. Tentokrát mu ale střela nesedla, a tak zasáhl Restes.
48'
Monaco právě vstřelilo branku!
Domácí celek srovnává! O vyrovnávající branku se postaral MAGHNES AKLIOUCHE, který dostal přihrávku do vápna Tolouse, ale napoprvé se mu nepodařilo zakončit, jenže hostující obrana pak hodně zaváhala a míč se od Salisu odrazil zpět k útočníkovi Monaka, jenž z velké blízkosti trefil odkrytou část branky. Bez asistence.
47'
Netrvalo dlouho a domácí vybojovali míč zpět do svého držení. Zatím ale bez jakéhokoliv ohrožení hostující svatyně, pokračujeme stejně jako v prvním poločase.
46'
Úvodní výkop druhého poločasu si vzali na starost domácí fotbalisté, kteří rychle zvolili dlouhý nákop na útočnou polovinu, kde byl k vidění útočný faul. Rozehrávka pro Toulouse.
46'
Obě dvě mužstva již nastupují zpět na hrací plochu! Druhý poločas toho utkání začne za několik okamžiků.
První poločas utkání 22. kola francouzské Ligue 1, ve kterém domácí AS Monaco hostí Toulouse FC je minulostí. Hosté překvapivě po prvíní části hry vedou 1:0 a před domácími je tak do druhého poločasu náročný úkol. Monako bez velkých opor v útoku, kteří kvůli katám nehrají, jakoby zapomnělo útočit. Toulouse prozatím bez problémů eliminuje všechny útočné snahy domácích, navíc se dostalo ve 41. minutě do vedení, když kapitán Sierro překvapil brankáře Kohna a překonal ho z velké dálky.
45+3'
45+3'
Jakobs na levém straně získal míč, jenže ten byl pak sražen do středu, kde si ho našel Minamino. Ten si ho navedl do vápna a zakončoval z velkého úhlu, pouze do náruče Restese.
45+2'
Monako drží balón na útočné polovině, ale stále se domácím příliš nedaří dostávat se do střeleckých příležitostí. Do konce poločasu jim nezbývá mnoho času.
45'
Po dalším centru do vápna Toulouse míč vyplaval k Jakobsovi, ten v šestnáctce pálil z první, jenže se moc soustředil na to, aby nenastřelil jednoho z bránících hráčů a zakončil nad.
44'
Obránce Kehrer se dostal na hranici pokutového území k centru, jenže našel pouze jednoho z připravených obránců Toulouse, jenž poslal míč do bezpečné vzdálenosti hostující branky.
43'
Při přechodu do útoku na druhé straně zastaveni i domácí. Akliouche bude rozehrávat standardku zhruba deset metrů za půlící čárou.
41'
Hosté jdou do vedení! Gólový účet utkání otevírá VINCENT SIERRO, jenž si vzal na starost exekuci přímého kopu z velké dálky a hodně překvapil brankáře Kohna, který předpokládal centr. Záložník Toulouse ovšem pohotově vystřelil a načapal tak domácího brankáře, který neměl šanci přesnou ránu k tyči zastavit. Bez asistence.
41'
Toulouse se posunulo směrem vpřed a opět rozehraje standardní situaci. Diarra při vedení míče ražen k zemi.
40'
Dalliinga opět končí na zemi, tentokrát se tak stalo po zákroku Fofany, když hostující útočník vypomáhal spoluhráčům v obranné činnosti. Toulouse rozehraje z vlastní obranné poloviny.
39'
Kehrer si nabíhal do pokutového území, kde se ho snažil najít Fofana. Jeho pas ale zastavil před nabíhajícím wingbekem jeden z hostujících obránců.
38'
Útočník Tooulouse ošetřen, míč bude přisouzen domácím. Z vápna Monaka ho zpět do středu pole pošle výkope od branky Kohn.
36'
Menší nedorozumění opět v obraně Monaka, kde musel vybíhá z branky Kohn. Domácí ale nakonec vše zvládli bez větší újmy, hra bude na chívíli přerušena kvůli Dallingovi, jenž ve vzdušném souboji přepadl přes Zakariu a bude muset být ošetřen.
35'
Fofana se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti, ale nebyl vůbec přesný. Teď se zdálo, že záložník domácího AS pálil spíše z nouze.
35'
V držen míče teď už opět Monako, které ale má zatím velký problém projít do do střelecké pozice. Toulouse zatím zvládala defenzivu na jedničku.
33'
Domácí na vlastní polovině nerozehráli zcela ideálně, Magri vystihl jednu z přihrávek Monaka a zkoušel zhruba z hranice šestnáctý překvapit Kohna. Jeho pokus ale zamířil na tribunu za domácí brankou.
31'
Střídající Coulibaly se na hranici pokutového území dostal po odrazu míče ke střele z první, ale doslova narval prvního hráče před sebou. Monako zůstane na míči na útočné polovině.
31'
Půlhodina hry je za námi. Domácí celek zatím nepředvedl vůbec nic, bez velkých opor v útoku jakoby domácí zapomněli útočit. V posledních minutách o poznání aktivnější vpřed hosté z Toulouse.
30'
Centr od rohového praporku nepřinesl vetší brankovou příležitost, Toulouse pokračoval s míčem na kopačkách, ale po dalším centru přišel v šestnácté Monaka útočný faul, rozehrávat bude Kohn.
29'
Exekuci přímého kopu si vzal na starost útočník Dallinga, který zvolí přímou střelu, jenže napálil před sebou postavenou zeď, která sráží na rohový kop.
27'
Ne na dlouho však zůstali hosté bez míče, po nepřesném centru o něj sice přišli, ale Zakaria poté před vlastní šestnáctkou poslal jednoho z protihráčů k zemi. Uvidíme první přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
27'
Žlutá karta pro tým AS Monaco (Denis Zakaria).
26'
Coulibaly se poprvé na hranici vápna dostal k míči, ale přihrával nepřesně. Do protiútoku tak mohli spěchat hosté, kteří ale také rychle ztrácí.
25'
Camarovi zranění nedovolilo pokračovat dále, a tak domácí byli nuceni poprvé střídat. Monako bude po krátkém přerušení pokračovat s míčem, rozehraje brankář Kohn.
24'
ze hřiště odchází Mohamed Camara, přichází Mamadou Coulibaly.
23'
Ve středu pole zůstal na zemi ležet Camara, kombinaci Monaka rozhodčí přerušuje hvizdem. Domácí středopolař bude potřebovat ošetření.
22'
Zakončení domácích z velké dálky sraženo za hostující branku. Následovat tak bude tentokrát rohový kop pro domácí AS.
21'
Domácí pak rychle spěchali v přečíslení dopředu, ale na levém křídle je jejich akce přerušena z důvodu nedovoleného zákroku. Minamino rozehraje přímý kop.
20'
Po rohovém kopu se míč ve vápně dostal ke Costovi, který ještě prodloužil balón na Casserese. Ten zády k brance sice nasměroval míč na bránu, ale Kohn byl opět připraven.
19'
Magri vyslal v rychlé akci pozemní centr na Dallingu. Skvěle však zasáhl Salisu, který změnil směr míče a zabránil tak nebezpečné situaci. Následovat bude další rohový kop hostů.
18'
Kapitán Toulouse, Sierro, si vzal na starost rozehrávku od rohového praporku. Jeho centr se kroutil do malého vápna, kde si bez větších starostí došel do vzduchu pro míč Kohn. Gólman Monaka rychle rozehrává směrem vpřed.
16'
Jakobs na druhé straně rovněž zvolil z levého křídla centr, ten sice vůbec nenašel ani jednoho z jeho protihráčů, ale zvláštně se kroutil a na chvíli znervóznil brankáře Restese, jenž ale nakonec zasahovat vůbec nemusel.
14'
Magri přispěchal na pravé křídlo, odkud měl dost času na centr, našel ve vápně volného Dallingu zhruba na penaltovém puntíku, ale ten ve vzduchu netrefil míč vůbec ideálně a hlavou zamířil hodně mimo.
13'
Monaco sice na chvíli přišlo o míč, Toulouse se na vlastní polovině dostalo k autu, jenže domácí pak opět skvěle presovali a znovu získali míč.
12'
Domácí teď skvělým napadáním získali balón a mohou pokračovat ve hře, kterou předváděli v posledních minutách, tedy převaze co se držení míče týče.
10'
Hosté se v protiútoku hnali vpřed, na levé straně vápna pak zasekl míč nadvakrát Gboho, který střílel levou nohou na zadní tyč, kde ale pohotově zasáhl gólman Kohn.
9'
Monako se poprvé v utkání na delší dobu usadilo na útočné polovině, ale presující hosté zatím skvěle znepříjemňují kombinaci domácích.
7'
Další útočná snaha Toulouse končí a hra bude pokračovat od postranní čáry. Domácí rozehrávají autové vhazování.
6'
Mawissa se snažil prosadit individuálně, když šel hned do trojice hráčů, kteří ho nepustili s míčem na útočné polovině dále. Rozhodčí zde ale viděl nedovolený zákrok, rozehrávka pro hosty.
4'
Na opačné straně hřiště vybojovali hosté rohový kop, po kterém ve vápně sváděl souboj obránce Costa, kterému se nepodařilo zakončit. Toulouse pak ještě pokračovalo na míči, ale ve snaze dostat do šestnáctky soupeře další centr, ztrácí.
3'
Domácí se dostali k dlouhé přihrávce na levé křídlo, která ale byla příliš dlouhá, a tak pouze doputovala k brankáři Restesovi, jen nemusel vůbec zasahovat a pokračuje nohou.
2'
Balougn se z pravé strany ve vápně hnal na brankáře Restese, ale z velkého úhlu nastřelil právě pouze připraveného ochraně branky Toulouse.
1'
Ještě jednou vám přeji hezké nedělní odpoledne! Před námi je utkání 22. kola francouzské Ligue 1, ve kterém se střetne domácí AS Monaco proti Touluse FC! Utkání startuje zhruba za pět minut, přeji příjemnou zábavu.

AS Monaco: Köhn – Kehrer, Maripán, Salisu, Jakobs – Yo. Fofana, Zakaria (C), Mo. Camara – Minamino, Balogun, Akliouche.
Náhradníci: Liénard, Majecki – E. Ben Seghir, M. Coulibaly, E. Diop, Michal, Ouattara, Platret, Valme.
Trenér: Hutter A.

Toulouse FC: Restes – Mawissa, Nicolaisen, Costa – Kamanzi, Cásseres, Sierro (C), M. Diarra – Magri, Dallinga, Gboho.
Náhradníci: Domínguez – Babicka, Cissoko, Desler, Dønnum, Gelabert, Keben, Schmidt, Spierings.
Trenér: Martinez C.

Rozhodčí: Bastien B.
Toulouse FC

Hostující tým bojuje na opačném konci tabulky, dvacet bodu ho řadí na čtrnácté místo. Vzhledem k vyrovnanosti na spodu tabulky má Toulouse pouhé čtyři body náskok na poslední Clermont a pouhý bod na 16. Lorient, jenž by v aktuální situaci hrál baráž o udržení v nejvyšší francouzské soutěži. Toulouse doposud nasbíral pouhé čtyři výhry, osmkrát dělil body se soupeřem a devětkrát prohrál. V posledním kole nestačil na dvanácté Nantes. V dresu Toulouse v tomto ročníku září především nizozemský útočník Thijs Dallinga, který se postaral o sedm branek svého družstva.

Poslední odehraná ligová utkání:
Toulouse – Nantes 1:2
Reims – Toulouse 2:3
Toulouse – Lens 0:2
AS Monaco

Domácí celek s osmatřiceti body na kontě okupuje třetí příčku, na první PSG ztrácí domácí dvanáct bodů. Domácí celek v probíhajícím ročníku nasbíral jedenáct vítězství, pět remíz a stejný počet porážek. V jednadvaceti kolech nastříleli domácí fotbalisté čtyřicet branek, což je po první Paříži nejvyšší počet, naopak jich inkasovali třicet, což je zase srovnatelné s posledním Clermontem (33). V posledních třech kolech AS pokaždé bodovalo, když dvakrát remizovalo a v posledním kole pak vyhrálo na hřiště tabulkového konkurenta Nice 3:2. Nejlepším střelcem mužstva je, s jedenácti přesnými zásahy, v tabulce střelců soutěže druhý, Ben Yedder.

Nice – Monako 2:3
Monako – Le Havre 1:1
Marseille – Monako 2:2
Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu z utkání 22. kola francouzské Ligue 1, ve kterém se střetne domácí AS Monaco proti hostujícímu Toulouse FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.