Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Lorient - 18. února 2024   13:00

Štrasburk
51' Guilbert (Bakwa)
1:3
(0:2)
Lorient
2' M. Bamba   • 45+3' M. Bamba  (Le Bris) • 49' Ponceau  (Bakayoko)
Štrasburk
Bellaarouch – Senaya (56. Delaine), Perrin, A. Sylla, Guilbert (C) – Bakwa, Mwanga (80. A. Santos), Doukouré (56. Gabriel), Deminguet (56. Gameiro) – H. Diarra (81. Nzingoula) – Emegha.
Dreyer, Pierre – Baseya, Saï. Sow.
Léonard – Evrard, Favre
Stade de la Meinau, Štrasburk
25 103 diváků
Lorient
Mvogo – I. Touré, Tálbí (45. Laporte), Adjei – Kalulu (62. Yongwa), Bakayoko, Le Bris, Abergel (C) – Ponceau, Kari (62. Aiyegun) – M. Bamba (90. Dieng).
Gomis – Bouanani, Kroupi, Makengo, Mouyokolo.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 10:3. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:12.
I druhý poločas nabídl dvě branky. Po neskutečných chbách dostal třetí branku jak na podnose Ponceau a s díky tuto nabídku přijal. Štrasburk sice vzápětí po rohu dosáhl aspoń čestné trefy kapitánem Guilbertem.

Poslední důležitá údalost v utkání bylo vyloučení frustrovaného Bakwy za nebezpečný skluz vůči Tourému.

Lorient potvrdil výhrou svou pohodovou formu a v tabulce opět poskočí nahoru. Naopak, Štrasburk marně hledá ideální výkonnost. Rozdíl mezi soupeři je tedy již jen tříbodový.
90+6'
90+5'
Červená karta pro tým RC Štrasburk (Dïlane Bakwa) za hrubou hru/skluz.
90+4'
Bakwa nešetrně sundal skluzem rychlejšího Tourého a sudí už má jasno, co s tím udělá!
90+3'
Po rohu Bakwy následné závary před brankou lépe zvládla obrana v oranžových dresech.
90+2'
Santos marně hledal centrem Emeghu po zásahu bránícího družstva to bude rohový kop pro Štrasburk.
90+1'
Bakwa s Gameirem sice dobře zakombinovali, ale stejně pohořeli na hranici pokutového území.
90'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Mohamed Bamba, přichází Bamba Dieng.
89'
Julien Ponceau dnes odmakal povedený zápas, který si jako třešničku na dortu ozdobil třetím gólem Lorientu.
88'
Snaha hráčům Štrasburku nechybí, ale ta přesnost.
87'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Ângelo Gabriel) za faul.
86'
Žlutá karta pro tým FC Lorient (Isaak Touré) za faul.
84'
Jden centr za druhým léta pokutovým územím Lorientu, po zpětném pasu do druhé vlný vystřelil Gameiro cca ze dvaceti metrů a příliš nechybělo, aby trefil brankový prostor.
83'
Prudký centr zprava musel neohroženě vyboxovat z blízkosti své branky Mvoga.
82'
Do ofsajdové pozice vletěl Tosin Aiyegun.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Habib Diarra, přichází Rabby Nzingoula.
80'
ze hřiště odchází Junior Mwanga, přichází Andrey Santos.
78'
Zblokovaná střela Ponceau znamená rohový kop, který si rozehraje tentýž hráč.
77'
Bamba dobře zakombinoval se svými spoluhráči na hranici pokutového území, jenže taktéž byl velmi pečlivě hlídán obránem Śtrasburku, takže se k ničemu většímu v tento moment nedostal.
75'
Celkem povedený centr Gabriela končí pouze v moci jistého brankáře Mvoga.
74'
U postranní čáry se dopustil faulu kapitán Štrasburku Guilbert.
73'
Hráči Lorientu hrají pečlivě v bloku a k ničemu nepouští své dnaživé protivníky.
72'
Po dobré práci Gameira bude následný, rohový kop rozehrávat již tradičně Bakwa.
71'
Přetažený centr z rohu neznamenal pro hráče Štrasburku akutní nebezpečí.
71'
Julien Ponceau bude exekutoprem rohového kopu Lorient.
70'
Kévin Gameiro dokázal zakončit, ale pouze do míst, kde stál brankář Mvogo.
69'
Mohamed Bamba nebyl úspěšný ve snaze přejít přes obránce soupeře v osobním souboji.
67'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Junior Mwanga) za faul ve formě držení.
67'
Junior Mwanga se s velkým úspěchem zúčastnil dovedností hry – chyť mě jak můžeš.
66'
Vzápětí ve středovém kruhu Sylla zápasnickým chvatem poslal protihráče k zemi.
66'
Lucas Perrin použil více agresivity v osobním souboji než bylo zcela nutné.
65'
Příchod Gabriela rozhodně rozhýbal hru Štrasburku, ale zatím to k ničemu výraznému nevedlo.
63'
Junior Mwanga nedokázal svůj pohotový volej umístit do prostoru tří tyčí.
62'
ze hřiště odchází Ayman Kari, přichází Tosin Aiyegun,
ze hřiště odchází Gédéon Kalulu, přichází Darlin Yongwa.
61'
Bakwa předvedl spíše horší rozehrání a marně vzpomíná na povedenou akci před deseti minutami jenž vedla ke snížení nepříznivého stavu.
60'
Ângelo Gabriel to zkusil technicky dloubáčkem do pokutového území a je z toho rohový kop pro Štrasburk.
59'
Ayman Kari svůj individuální průnik zakončil pouze propagační střelou doprostřed branky.
57'
Zkušený Gameiro se dostal hend do koncovky a posílá balon jen těsně vedle tyče.
56'
ze hřiště odchází Ismaël Doukouré, přichází Ângelo Gabriel,
ze hřiště odchází Marvin Senaya, přichází Thomas Delaine,
ze hřiště odchází Jessy Deminguet, přichází Kévin Gameiro.
55'
Mohamed Bamba se nakonec dostal k míči, vyslal ale pouze slabou střelu, takto dnes hattrick rozhodně nezklompetuje.
54'
Více důrazu než by bylo zdrávo zapojil do hry záložník Jessy Dominquet.
53'
Habib Diarra opět se svou snahou neuspěl.
51'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Tentokrát se rozherávka z rohu povedla a jako správný leader vykřesal jiskru naděje do zbytku zápasu kapitán Štrasburku FRÉDÉRIC GUILBERT – 1:3! Asistence: Dïlane Bakwa.
51'
Rohový kop pro Štrasburk rozehraje Bakwa.
49'
Lorient právě vstřelil branku!
Gól na zlatém podnose! Vysoký presink neskutečně dostal pod tlak obranu soupeře, brankář rozehrávkou nevybral správného hráče a i když se Bakayoko ukopl, tak následný míč do sítě spoluhlivě dopravil JULIEN PONCEAU – 0:3! Asistence: Tiemoué Bakayoko.
48'
Kapitán Guilbert neuspěl v osobním osuboji u postranní čáry.
46'
První poločas nabídl velmi zajímavé věci. Hráči Štrasburku ovládli první půli co se týče držení míče. Jak by řekl klasik štrasburk hrál fotbal A Lorient dávál branky. Již ve druhé minutě skóroval Bamba, následně povedenou bombu Abergela vyrazil domáíc brankář. V nastaveném čase skóroval hlavou opět Bamba, kdyžý byl ve správnou chvíli na správném místě.

Největší šanci domácích zazdil ve čtyřicátédruhé minutě Emegha, jenž si vylámal zuby na skvělém Mvogovi. Veškeré abranky a ostatní důležité situace můžete vidět prostřednictvím gifů kolegy Martina Augustina.
45+6'
45+6'
Pas Bakwy marně hledal někoho ze svých spoluhráčů v oblasti penaltového puntíku.
45+4'
Tento hráč má neskutečnou orientaci v pokutovém území, dnešní výkon by mohl přivodit laso ze slavnějších klubů.
45+3'
Přesný centr Le Brise našel ukázkově hlavu MOHAMED BAMBA a ten dnes již podruhé skóruje a opět se parádně vyhnul ofsajdu – 0:2! Asistence: Theo Le Bris.
45+3'
VAR systém opravil rozhodnutí rozhodčích na hřišti, hráči a fanoušci Loreintu mohou začít slavit!
45+2'
Přesný centr zleva našel Bambu, který lehce hlavou docílil branky, sudí však odpískal ofsajd!
45'
ze hřiště odchází Montassar Tálbí, přichází Julien Laporte.
44'
Tálbí se drží za rameno a musí být předčasně vystřídán.
44'
Lékařské ošetření potřebuje obránce Lorientu Tálbí a nevypadá to s ním vůbec dobře.
43'
Touré následně ostrým skluzem dohrál tvrdě Bakwu.
42'
Skvělý pas za obranu Lorientu našel rozběhnutého Emeghu, ale ten se sólo únikem naložil velmi bídně a nechal vyniknout pouze parádní reflex brankáře Mvoga!
40'
Bakwa ani z druhého rohu rychle rozehráného po sobě nic nevytěžil, jelikož centrem nalezl pouze rukavice brankáře Mvoga.
39'
Centr do mlýnice před brankou Mvoga znamená po nečekaných odrazech opět rohový kop pro Štrasburk.
38'
Bakayoko zatáhl soupeře držením za dres.
36'
Po rozehrání rohového kopu se opakovaného centru Ponceau ujal brankář Štrasburku.
35'
A z následné protiakce málem udeřilo, když parádní střelu Abergela vytěsnil výtečně mimo tři tyče na rohový kop brankář Bellaarouch!
35'
Senaya upadl v pokutovém území po souboji, hra pokračuje dále.
34'
Centr z přímého kopu našel sice Perrina, který hlavičkoval pouze v hlubokém záklonu.
33'
Perrrin při hlavičkovém souboji utropěl úder soupeře do svého obličeje.
31'
Míč se musí vrátit zpět na místo přestupku.
30'
A opět Doukouré vyslal centr, který měl směřovat do pokutového území, ale skončil pouze za koncovou čárou.
29'
Celou následnou kombinaci zpackal nepřesným pasem Doukouré.
28'
Akce Štrasburku byla zastavena faulem hned za středovám kruhem.
26'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Habib Diarra) za nesportovní chování/protesty.
26'
Habib Diarra se při ofenzivní snaze provinil útočným faulem.
25'
Kari se sice snažil uvolnit nebzpečného Bambu, ale obrana v modrých dresech toto řešení celé situace bezchybně přečetla.
24'
Od rychlé branky Lorientu díky své aktivitě narůstá počet procent u hráčů Štrasburku co s etýče držení míče. V těchto chvílích je na čísle 69%.
22'
Lucas Perrin se snažil neúspěšně přenést hru na druhou stranu hřiště.
21'
Po rohovém kopu Štrasburku se nepřesně o změnu skóre pokoušel hlavičkující Sylla.
20'
Habib Diarra se snažil svým pasem najít nějakého svého spoluhráče, ale tuto situaci výborně přečetl brankář Mvogo.
18'
Centr do pokutového území marně hledal nabíhajícího Deminqueta, který na balon nedosáhl.
17'
Habib Diarra neuspěl v osobním souboji jeden proti jednomu.
16'
Centr Bakwy z rohového kopu byl velmi přetažený.
15'
Střelecký pokus Bakwy byl zablokován a podobně dopadl centr vyslaný z kopačky Senayai a je z toho alespoń roh pro Štrasburk.
14'
Julien Ponceau se provinil evidentně proti fotbalovým pravidlům ve formě držení protihráče.
12'
Habib Diarra se dostal zcela zadarmo k míči, jeho následná střela pravačkou byla vyloženě z kategorie mizerných a zcela minula branku, kterou střeží Mvogo.
11'
Adjei poslal centrem balon na první tyč, kde sice nejvýše vyskočil Touré, ale hlavičkoval zcela mimo branku soupeře.
10'
Rohový kop pro fotbalisty nosící oranžový dres.
9'
Doukouré rozehrál přímý kop snad nejhorším signálem za posledních pět let.
8'
Le Bris se pokoušel svým pasem rozběhnout Ponceaua, jenže jemu by nestačila ani rychlost Bolta k tomu, aby zachytil míč na hrací ploše.
7'
Padla kosa na kámen, když Bakwu u postranní čáry velmi nešetrně dohrál Le Bris.
6'
Bamba opakovaně zlobí domácí obranu, která rozhodně není v dobrém rozpoložení.
2'
Centr zprava domácí brankář podběhl, navíc se srazil se svým obráncme Perrinem a MOHAMED BAMBA si v celé situaci počínal velmi šikovně, nefauloval, nehrál rukou a dostal míč pohotově za brankovou čáru – 0:1! Bez asistence.
2'
Sudí se šel raději podívat na video a gól platí!
2'
Centr zprava domácí brankář neudržel a Bamba z dorážky dostává míč do sítě! Hráči Štrasburku vehementě protestují ohledně faulu na brankáře!
1'
Úvodní rozehrávku tohoto utkání ze středového kruhu obstarali fotbalisté Štrasburku.
1'
Hráči RC Štrasburku budou hrát v modrých dresech, fotbalisté Lorientu nastoupí k utkání v tradičních oranžových barvách.

RC Štrasburk: Bellaarouch – Senaya, Perrin, A. Sylla, Guilbert (C) – Bakwa, Mwanga, Doukouré, Deminguet – H. Diarra – Emegha.
Náhradníci: Dreyer, Pierre – A. Santos, Delaine, Gabriel, Baseya, Gameiro, Nzingoula, Saï. Sow.
Trenér: Patrick Vieira

FC Lorient: Mvogo – I. Touré, Tálbí, Adjei – Kalulu, Bakayoko, Le Bris, Abergel (C) – Ponceau, Kari – M. Bamba.
Náhradníci: Gomis – Bouanani, Dieng, Laporte, Kroupi, Makengo, Mouyokolo, Yongwa, Aiyegun.
Trenér: Régis Le Bris

Rozhodčí: Léonard – Evrard, Favre.
Předpokládané absence:

RC Štrasburk

Fila, Mothiba, Sebas (všichni poraněné koleno)
Delaine, Doukouré (oba poranění kotníku)
Gameiro (poranění stehna)

FC Lorient

Silva, Mendy (oba nespecifikované zranění)
Boisgard (zranění chodidla)
RC Štrasburk dlouhodobě srážejí nevyrovnané výkony. V lize má navíc neúspěšnou sérii čtyř zápasů – 0 – 2 – 2. Úplně jinak a o dost lépe to alsaskému zástupci v Ligue1 vychází v Coupe de France, kde po výhře nad Le Havre 3:1 což znamená vstupenku do čtvrtfinále a velmi těžký a vyhrocený duel proti Olympique Lyonu.
FC Lorient neměl vůbec povedený leden, ale v únoru je to úplně jiná písnička. K záchraně v Ligue1 vykročil ve druhém měsíci roku 2024 opravdu pravou nohou, když si připsla šest bodů za výhry proti Métám a Stade Remeš.
RC Štrasburk (10) má sice lepší tabulkové postavení, ale na domácím hřišti se střetně se soupeřem ze západu Francie, který má podstatně lepší formu FC Lorient (16), takže se čeká vyrovnaná fotbalová bitva. Celek z Alsaska má náskok na svého soupeře šest bodů.