MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Brno - 27. září 2023   15:30

Opava
Opava
15' Helebrand  • 21' Blecha  • 36' Yahaya
3:2
(3:1)
Brno
Brno
41' Alijagič   • 86' Kronus
Opava
Číž – Kopečný, Helebrand, Janoščín (C), Kadlec – Omale, Blecha (79. Whiffen) – Rataj (79. Hýbl), Ondráček (62. Málek), Ščudla (62. Rezek) – Marzuq (71. Velička).
Richter – Vaněček
Zaoral – Žurovec, Pospíšil.
Stadion v Městských sadech, Opava
1325 diváků
Brno
Šiman – Toman, Hamza, Šlapanský, Štěpanovský (60. Koželuh) – Jambor (C) (70. Pachlopník), Gaszczyk (60. Mara) – Kronus, Martinek, Smejkal (46. Potočný) – Alijagič (80. Večeřa).
Berkovec – Podkalský.

Fotbalisté Slezského FC si ve 3. kole MOL Cupu poradili s oslabenou brněnskou Zbrojovkou a po výhře 3:2 postupují do 4. kola.

Opavští si během první půle vytvořili tříbrankový náskok poté, co skórovali Matěj Helebrand, Filip Blecha a Mohammed Marzuq Yahaya, v závěru poločasu z něj ukrojil hostující Denis Alijagič a krátce v závěru snížil Adam Kronus na rozdíl jediné trefy.

Srovnat ovšem Brno nedokázalo, a tak svou pouť v MOL Cupu končí, naopak Slezané jdou dál. Dočkají se vysněného soupeře z FORTUNA:LIGY?
Dnešní utkání sledovalo 1325 diváků.
90+3'
90+3'
Kopečný šetří čas, u praporku vybojoval aut a domácí nikam nespěchají.
90+2'
Rezek si navíc vykoledoval faul Martinka nedaleko rohového praporku.
90+2'
Hosté ale vzápětí o míč přišli a Opavští už opět šetří drahocenný čas na polovině soupeře.
90+1'
Opavští drželi balon nedaleko brněnské brány, ale přišli o něj a Zbrojovka se řítí dopředu.
90'
Málek s Rezkem ji rozehráli nakrátko, k centru se následně dostal Kopečný, ale balon poslal přímo do rukavic Šimana.
90'
Rýsuje se zajímavá standardka pro Opavu.
89'
Pachlopník sundal u lajny Málka a sudí Zaoral opět sahá pro kartu.
88'
Rozhodnout mohl po centru Hýbla střídající Velička, jeho hlavičku si ale pohlídal gólman Šiman.
87'
Z prakticky hotového zápasu se nám v Městských sadech stává drama. Dotáhnou Slezané duel k vítězství, nebo Zbrojovka v závěru dokáže srovnat? Odpoví nám následující minuty.
86'
Brno právě vstřelilo branku! Hosté se po standardce prosazují a snižují na rozdíl jediného gólu! Odražený míč si před šestnáctkou rychle zpracoval ADAM KRONUS a prudkou jedovkou k pravé tyči vrací Zbrojovku do hry!
85'
Tomana zastavil Rezek jen za cenu faulu a vidí žlutou kartu. Standardka pro hosty.
83'
Domácí Číž ale nepovedeným odkopem do zámezí vrátil hostům balon.
82'
Opavští na chvilku vyrazili dopředu, ale dlouho se před bránou Zbrojovky neohřáli.
81'
Pachlopník a Mara vymýšleli kulišárny před opavskou šestnáctkou, ale jejich záměr vystihl Omale a ve spolupráci s brankářem Čížem zažehnali hrozící nebezpečí.
80'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Denis Alijagič, přichází Filip Večeřa.
79'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Filip Blecha, přichází Thomas Whiffen.
79'
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Matěj Hýbl.
77'
Rozhodčí Zaoral podruhé v utkání vytahuje žlutou kartu, kterou obdržel domácí Tomáš Rataj.
75'
Hosté se snažili něco vymyslet před opavskou bránou, ale vlastní nepřesnost je připravila o balon. Do hry uvede balon domácí gólman Číž.
74'
Roh rozehrál Blecha, na jeho centr si naskočil Omale, ale hlavičkoval těsně nad hostující bránu.
73'
Slibná příležitost na straně domácích! Ve vápně sebral odražený balon Kopečný a míč po jeho tečované střele skončil těsně vedle tyče. Roh pro Opavu.
71'
ze hřiště odchází Mohammed Marzuq Yahaya, přichází Bohdan Velička.
70'
ze hřiště odchází David Jambor, přichází Ondřej Pachlopník.
70'
Hosté mohli snížit! Do rány Koželuha zpoza vápna nastavil placírku Kronus a gólman Číž měl spoustu práce!
69'
Málek nabídl míč chytrým pasem Rezkovi, ten si ale balon moc ukopl a vše s klidem řeší hostující gólman Šiman.
67'
Žlutá karta pro tým SFC Opava (Janoščín).
66'
Rozmíška kapitánů Jiřího Janoščína a Davida Jambora musí zastavovat rozhodčí.
65'
Domácí příznivci si krátí přerušenou hru "pozdravy" nenáviděného rivala z ostravského Baníku.
64'
Potočný zalepil dlouhý pas ve vápně, přiťukl balon Kronusovi, ale tomu míč vypíchl Omale.
63'
Zmatků v obraně Opavy mohli využít hosté, ale Číž vše hasí odkopem do bezpečí. Ve vápně ještě zůstává ležet Potočný.
62'
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Jaroslav Málek.
62'
ze hřiště odchází Adam Ščudla, přichází Jakub Rezek.
61'
Velká příležitost Brna! Po centru Kronuse sice nedokázal přesně zakončit Alijagič, ale míč se odrazil k Jamborovi, jehož přízemní dělovku dokázal vytěsnit mimo tyče brankář Číž!
60'
ze hřiště odchází Peter Štěpanovský, přichází Josef Koželuh.
60'
ze hřiště odchází Pavel Gaszczyk, přichází Kamso Mara.
58'
Standardka pro Opavu.
57'
Po Ščudlově centru na balon ve vápně těsně nedosáhli ani Rataj ani Marzuq.
56'
Blecha vysunul Kopečného, jenže ten si míč příliš předkopl, a tak mu balonu utekl do zámezí.
55'
Z něj ale žádné nebezpečí pro bránu Brna nevzešlo.
54'
Opavští ji rozehráli nakrátko, Ondráčkův centr zblokoval Kronus na roh.
53'
Nyní už je vepředu zase Opava. Rataje loktem trefil Kronus, standardka pro domácí.
52'
Zbrojovka je nyní aktivnější, ale hraje s míčem na kopačkách daleko od opavské brány.
49'
Ostrý souboj mezi Helebrandem a Potočným vyústil v útočný faul hostujícího borce.
48'
Zajímavá akce Opavy. Marzuq vysunul Ščudlu, který našel rozběhnutého Rataje. Ten chtěl patičkou vrátit míč na Marzuqa, ale jeho záměr přečetli hosté.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Roman Potočný.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
První půle je za námi a viděli jsme zajímavý fotbal plný branek. Domácí poslal už po čtvrthodině hry do vedení Matěj Helebrand, vzápětí přidal druhý zásah Opavy Filip Blecha a následně se trefil i Mohammed Marzuq Yahaha. Zbrojovka, která hraje ve značně okleštěné sestavě, v závěru poločasu snížila zásluhou Denise Alijagiče, ale na Slezany dál ztrácí dva góly.
45+1'
45+1'
Kronus u levé lajny fauloval Kadlece.
44'
Teď domácí gólman Číž váhal s rozehrávkou a trochu zabrnkal na nervy domácím příznivcům. Dostal se totiž do časové tísně a vše řešil razantním odkopem na hlavní tribuny, kde jen těsně minul hlouček postávajících dětí.
43'
Ondráčkův centr opět směřoval na zadní tyč, ale hosté se bez potíží ubránili.
42'
Opavští opět přepnuli směrem do ofenzivy a vybojovali roh.
41'
Brno právě vstřelilo branku! Hosté se dočkali snížení! Po rohu Nicolase Martinka propadl míč do malého vápna, kde číhal DENIS ALIJAGIČ, jenž zblízka bez problémů propálil brankáře Lumíra Číže – 3:1!
40'
A pozor! Nyní se do míče z dobrých pětadvaceti metrů opřel Hamza, jeho ránu nepříjemně tečoval jeden z domácích hráčů a Číž měl co dělat, aby balon vytáhl nad břevno!
38'
Centr Štěpanovského uklidil do zámezí Janoščín, hosté ale zůstávají na míčí.
36'
Opava právě vstřelila branku! Domácí přidávají třetí zásah! Po pasu Jana Kadlece Kadlecově na Adama Ondráčka zasáhl míč jeden z hostujících hráčů, který ho nechtíc přiťukl přímo do míst, kde byl MOHAMMED MARZUQ YAHAYA, a ten už si věděl rady. Přízemní střelou poslal míč s přispěním tyče mimo dosah gólmana Jakuba Šimana – 3:0!
33'
Domácí středopolař Filip Blecha se nyní svíjí v bolestech na hřišti. Nyní už se zvedl, ale dost kulhá.
32'
Centr Kronuse ale Alijagiče nenašel a směr hry se opět obrací.
31'
Brněnští hráči se mohou na chvíli ohřát na útočné polovině.
29'
Kadlec získal nedaleko hostující šestnáctky balon a z necelých dvaceti metrů vypálil, Šiman musel zasahovat a vyškrábl míč do zámezí! Roh pro domácí celek.
28'
Ondráček byl faulován ve středu pole a rozhodčí Zaoral přerušuje hru.
26'
Z něj ale nevzešlo pro Brno žádné nebezpečí.
25'
Další šance Opavy! Po pasu Omaleho Ščudla vybídl ke skórování Marzuqa Yahayu, který střelou zblízka bez přípravy nedokázal propálit gólmana Šimana! Roh pro Opavu.
23'
Slezané dál kontrolují dění na hřišti a nyní už vymýšlí další ofenzivní akci.
21'
Opava právě vstřelila branku! Domácí odskakují Zbrojovce do dvougólového trháku! Nařízený pokutový kop proměnil prudkou střelou FILIP BLECHA, brněnský gólman Jakub Šiman sice vystihl směr Blechovy rány, ale míč zasáhnout nedokázal, a tak Slezané vedou 2:0.
20'
Tomáš Rataj se dravě vecpal před Zdeňka Tomana, který o něj zezadu zavadil a sudí Zaoral píská penaltu!
19'
Rohový kop rozehrál Ondráček, ale míč po jeho centru sebral ze vzduchu gólman Šiman.
18'
Rataj chytrou přihrávkou do běhu vysunul Kopečného, který cpal z pravé strany centr na zadní tyč. Před číhajícím Ščudlou Šlapanský raději uklízí míč do zámezí. Roh pro Opavu.
17'
Opavští jsou při chuti. Marzuq si vyměnil míč s Ondráčkem, ale jeho zpětná přihrávka nenašla nikoho z domácích hráčů. Brňané mohou dopředu.
15'
Opava právě vstřelila branku! Domácí jdou do vedení. Zpoza vápna natáhl ke střele Filip Blecha, jeho dělovku vytěsnil hostující brankář Jakub Šiman přímo do míst, kde číhal MATĚJ HELEBRAND, jenž pohotově dorazil míč do sítě!
13'
Nyní už se hraje na opačné straně hřiště, domácí budou rozehrávat rohový kop.
12'
Nyní se ozvala i Zbrojovka. Po rychlé kombinaci dostal nabito hostující kapitán Jambor, jemuž rána bez přípravy parádně sedla, a míč po jeho jedovce prolétl těsně vedle pravé tyče opavské brány!
11'
Obrovská šance Slezanů. Z pravé strany poslal do vápna prudký centr Ondráček, na balon si naskočil Ščudla a zblízka zakončil těsně nad břevno hostující brány!
10'
Alijagič se hezky uvolnil u pravé lajny, ale následně poslal prudký centr až do zámezí.
9'
Ondráčkův centr prolétl celým vápnem, domácí zůstali na míči, ale z následné kombinace nevytěžili zhola nic. Směr hry se obrací.
8'
Na opačné straně cpal Kadlec centr zleva na Marzuqa, ale před ním míč jeden z hostujících hráčů tečoval do zámezí. Roh pro Opavu.
6'
Osmělovat se začali i hosté, první zákrok si připsal opavský gólman Číž, ale nic nebezpečného řešit nemusel.
5'
Slezané v úvodu dál tlačí, po centru z pravé strany se ve vzduchu uvolnil Marzuq Yahaya, ale hlavou minul brněnskou bránu.
4'
Opavští rozehráli standardku, konkrétně Ondráček, na jehož centr si naskočil Janoščín. Míč po jeho hlavičce ovšem bez potíží schoval v rukavicích gólman Šiman.
3'
Velká šance domácích! Po Ratajově přízemním centru z pravé strany ve skluzu zakončoval Ondráček, jeho střelu vyrazil brankář Šiman před sebe a pohotovou dorážku Ščudly zblokoval na brankové čáře obránce Štěpanovský! Nebýt jeho last minute zásahu, Opava by šla do vedení.
2'
Rataj ve vápně upadl po souboji s jedním z brněnských hráčů a domácí dožadovali penalty, ale sudí Zaoral dává jasně najevo, že tohle pokutový kop nebude.
1'

SFC Opava: Číž – Kopečný, Helebrand, Janoščín (C), Kadlec – Omale, Blecha – Rataj, Ondráček, Ščudla – Marzuq.
Náhradníci: Richter – Vaněček, Rezek, Hýbl, Whiffen, Málek, Velička.
Trenér: Miloslav Brožek.

FC Zbrojovka Brno: Šiman – Toman, Hamza, Šlapanský, Štěpanovský – Jambor (C), Gaszczyk – Kronus, Martínek, Smejkal – Alijagič.
Náhradníci: Berkovec – Pachlopník, Mara, Potočný, Koželuh, Večeřa, Podkalský.
Trenér: Luděk Klusáček.

Rozhodčí: Zaoral – Žurovec, Pospíšil.
Delegace rozhodčích
Středeční duel 3. kola MOL Cupu mezi Slezským FC Opava a FC Zbrojovka Brno bude jako hlavní rozhodčí řídit Vít Zaoral, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí David Žurovec (AR1) a Pavel Pospíšil (AR2). Delegátem FAČR je Ivo Chytil.
Domácí Slezský FC Opava figuruje ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE na šesté pozici. Naposledy doma Opavští porazili pražskou Duklu, v sobotu pak remizovali na půdě Vlašimi 1:1.

V MOL Cupu Slezané vyřídili Šumperk, na jehož trávníku zvítězili 5:1, a pak z poháru vyprovodili Holešov po jednoznačném vítězství 7:0. Nyní se opavský celek poprvé představí doma.

„Ohromně se těšíme. Čekali jsme hlavně kvůli fanouškům na ligistu, ale los dopadl, jak dopadl a čeká nás Zbrojovka. Ta je ovšem hratelná a my se na ni připravíme jako na každý jiný zápas,“ uvedl pro web SFC Filip Rydval, asistent trenéra Brožka.
Hostující FC Zbrojovka Brno po sestupu do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyhlásil jasný cíl v podobě okamžitého návratu mezi elitu a zatím se v tabulce druhé nejvyšší soutěže drží na třetí příčce.

MOL Cupem zatím Brňané procházejí jako nůž máslem. Po výhře na půdě Ždírce nad Doubravou v poměru 4:1 si poradili se Vsetínem na jeho trávníku v poměru 4:0.

Nyní ovšem čeká Zbrojovku soupeř jiného kalibru – Opava. „Čeká nás náročný test, ale chceme uspět v poháru i v lize. Aktuálně máme vinou virového onemocnění i zranění k dispozici jedenáct zdravých hráčů z kádru prvního mužstva. Žádali jsme proto o přeložení utkání, nicméně nebylo nám vyhověno,“ uvedl pro web Zbrojovky její kouč Luděk Klusáček.

„Bereme to jako fakt, se kterým se musíme poprat a který nás může semknout. Věřím, že síla týmu se prokáže a zdraví hráči příležitost uchopí. A že je v našich silách i přes tyto momentální problémy zápas zvládnout,“ dodal.
Fotbalisté Slezského FC Opava ve 3. kole MOL Cupu změří síly s brněnskou Zbrojovkou. Pojďme se podívat na aktuální formu obou celků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.