MSFL - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kroměříž : Vrchovina - 15. června 2019   17:00

Kroměříž
Kroměříž
52' Masař  • 56' Silný
2:4
(0:2)
Vrchovina
Vrchovina
13' Duba   • 36' Matulka   • 48' Duba   • 64' Skalník Michal
Kroměříž
Trčka – Mlčoch, Krejčíř, Moravec, Dvořák
Popelák – Vostrejž, Marek
Fotbalový stadion Obvodová, Kroměříž
212 diváků
Vrchovina
Šmída – Smetana, Batelka, Vašíček – Michal (C), Svoboda, Skalník Kamil, Zbytovský – Duba, Matulka, Skalník Michal
Skryja – Švanda, Bača, Vícha, Wolker

Vrchovina zvládla poslední utkání díky prvnímu poločasu, kde byla jasně lepší a vyhrála jej pohodlně 2:0. Když Tomáš Duba navýšil ve 48. minutě na 3:0 pro SFK, vypadalo to jasně. Kroměříž se ale nevzdala, stáhla na 2:3. Jenže pak hrála zbytek zápasu v desíti a Michal Skalník upravil na konečných 4:2. Protože Hodonín prohrál, tak je i nadále Vrchovina třetiligovým týmem!
Nefalšovaná radost probíhá právě teď na kroměřížském fotbalovém stadionu! Hodonín prohrál s Líšní 1:2 a je rozhodnuto o tom, že Vrchovina i příští sezonu bude hrát derby s Velkým Meziříčím!
Na stadionu hoří pyrotechnika od hostujících fans, jak je zvykem. SFK slaví, ale ne tolik, stále čeká na výsledek z Hodonína.
90+1'
90+1'
Zápas se dohrává na útočné polovině a nevypadá to na větší drama.
90'
Žlutou kartu dostává Michal (SFK Vrchovina).
90'
Jediná minuta nastavení zbývá odehrát pro oba týmy v této sezoně. Vrchovina teď musí čekat, jak dopadne zápas v Hodoníně.
89'
Rohový kop pro Kroměříž rozehrán rychle a neúčinně. Hostující obrana si jej pokryla a hraje co nejdále od své branky. Záchrana je pro Vrchovinu velmi blízko. Ale stačí jeden gól Hodonína a hned je vše jinak...
87'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Skalník Michal, přichází Švanda.
87'
Žlutou kartu dostává Šmerda (SK HS Kroměříž).
86'
Za strkanici inkasuje žlutou kartu novoměstský Vašíček.
86'
Útočný faul Kroměřížských zastavuje rohový kop prakticky před tím, než se cokoliv stihlo stát. Hráči se však začínají postrkovat a sudí se radí, co dále. Nakonec určili rohový kop jako herní situaci do následných minut.
84'
Vývoj v tabulce je nyní velice zajímavý. Za tohoto průběžného stavu, kdy Hlučín hraje s Frýdkem 1:1 a Líšeň vede, by se brněnský tým stal vítězem MSFL pro tuto sezonu a Hodonín na úkor SFK padal! Do konce ale může včetně nastavení tak deset minut ještě zbývat...
84'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Svoboda, přichází Bača.
83'
Prodloužený centr hlavou skončil v zámezí a některé hráče SFK začínají chytat tolik proklínané křeče.
82'
Střela Batelky zpoza vápna byla pro Jíchu poměrně lahůdka, domácí gólman po zisku míče žene své spoluhráče dopředu.
81'
A čas to ukazuje právě nyní, neboť Líšeň vede v Hodoníně 2:1!
80'
Posledních deset minut dnešního zápasu, nepočítáme-li nastavení. Vrchovina kontroluje zápas a dovede ho zřejmě do tříbodového konce. Zda bude ve finále sladký nebo kyselý, to ukáže čas.
78'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Silný, přichází Krejčíř.
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Matulka, přichází Wolker.
77'
Vrchovina se propracovala nakonec přes Dubu až ke střele z velké vzdálenosti, tu Jícha zalehl rychle.
77'
Šmída nespěchá s rozehrávkou útoku, nemá k tomu prakticky žádný důvod.
76'
Michal zajel ostřeji do Kováře a je uklidňován hlavním sudím.
75'
Silný se tak dlouho otáčel s míčem ve vápně, až se rozhodl jej vrátit proti noze na Kováře. Jeho přízemní střela letěla vedle tyče.
74'
Přetažený centr dozadu Vrchovině nevyšel, naopak z toho mohla těžit Hanácká Slavie, jenže dlouhému výhozu na útočníka něco málo chybělo.
73'
SFK stále pokračuje v náporu na kroměřížskou obranu a chce hrát, chce přidávat góly.
71'
Vrchovina převzala v posledních minutách kontrolu nad hracím polem a Kroměříž přes polovinu moc nepouští. Navíc celkem i tahá čas. Teď už je tah na straně Hodonína, zda dokáže s Líšní udržet remízu.
68'
Pro Okleštěka se otevřel prostor na levém křídle, kroměřížský hráč s dlouhým vousem vracel na střed rozběhnutému Kovářovi, ten se přes dva obránce již nedokázal dostat.
67'
Šmída se nakonec zvedá a bude moci po chvilce pokračovat ve hře.
65'
Další přerušení hry a další emoce. Vrchovině tento způsob hry alespoň nyní vyhovuje. Šmída šel do zákroku proti míči a přes něj přeběhl kroměřížský protihráč. Ke gólmanovi míří okamžitá pomoc.
64'
Vrchovina právě vstřelila branku!
Secvičená akce Vrchovině vyšla a skvělá druhá půle pokračuje! Centr na zadní tyč nebyl ten nejlepší, v závaru před brankou se ale nejlépe zorientoval MICHAL SKALNÍK a dotlačil míč za záda Jíchy – 2:4!
62'
Vrchovina bude mít z této situace k dispozici míč, vypadá to na sehrání secvičeného signálu.
61'
Po udělení červené karty ještě přichází za strkanice další dvě žluté karty. První je pro kroměřížského Masaře, druhá pro novoměstského Svobodu.
60'
Začíná se na hřišti jiskřit a pro Hanáckou Slavii přichází velice citelné oslabení! Adam Dvořák na hřišti skutečně moc dlouho nepobyl, přesně celých osm minut. Mladý obránce předvedl ohromný zkrat, když v přerušené hře kopl ležícího hráče Vrchoviny do obličeje a dostává přímou červenou kartu!
59'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Marčuk, přichází Mlčoch.
59'
Chyba v rozehrávce stála skoro Kroměříž čtvrtý gól, Duba jenom těsně netrefil přihrávku na Jíchu.
58'
Po faulu kroměřížského plejera dostane SFK další možnost na přímák. Ten byl sehrán na přední tyčku, obrana ale práci Jíchovi o dost usnadnila.
56'
Kroměříž právě vstřelila branku!
Ale tak hotové to Nové Město ještě nemá! Slavia začala pořádně hrát a přineslo to druhý gól! Centr ze střední vzdálenosti od kroměřížského spoluhráče našel ve vzduchu JAN SILNÝ, který míč poslal za záda Šmídy – 2:3!
52'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Chytil, přichází Dvořák.
52'
Kroměříž se ale dočkala a snižuje na rozdíl dvou branek! Pravděpodobným střelcem se stal TOMÁŠ MASAŘ – 1:3!
48'
To byla bomba! Vrchovina měla k dispozici přímý kop, kterého se zmocnil TOMÁŠ DUBA a tvrdou střelou nedal Jíchovi z dálky šanci – 0:3!
46'
Hlavičkové souboje ale opanovali hosté, kteří vytlačili svého soupeře za polovinu.
46'
V Kroměříží začíná druhý poločas, výkop měla právě Hanácká Slavie. Ihned se dostala na rohový kop.
46'
První půle v Kroměříži je minulostí a Vrchovina si jde pro tři body, otázka bude, zda jí to bude k něčemu dobré. Kroměříž vypadá, že se jí moc nechce hrát, změní se její hra ve druhé půli, nebo poslední zápas sezony Vrchovina vyhraje? Druhá půle začne za 13 minut.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Zbytovský (SFK Vrchovina).
45'
V městě zahrad jdeme pomalu do konce první půle. Zbytovský jednoduše odkopl míč na útočnou polovinu, ve snaze se vrátit rychle do útoku páchají Kroměřížští, konkrétně Okleštěk, zcela zbytečnou technickou chybu.
42'
Rohový kop pro Vrchovinu dává další šanci na gól. Kroměříž působí odevzdaným dojmem, přitom ještě není konec a boj o prvenství v MSFL je stále.
40'
Kroměříž nehraje vůbec dobrý zápas a Tomáš Duba to mohl potrestat! Dlouhý výhoz dopadl až za obránce HS a Duba měl chvíli prostoru na tvrdou střelu, která přišla, ale jenom do středu branky!
40'
Matulka vidí taktéž ale první žlutou kartu dnešního utkání za ostrý skluz.
36'
Ohromná chyba Kroměříže dává SFK dvougólový náskok! RADEK MATULKA využil nedorozumění mezi Krhutem a Jelečkem, kterému vracel míč. Vběhl přesně do přihrávky a šel sám na branku, proti Jíchovi si poradil zkušeně do horní části branky – 0:2!
35'
Zbytovský táhne hru Vrchoviny středem a rozdal přesné přihrávky. Z toho těžil Duba tvrdou a důraznou střelou zpoza vápna, ale pouze do obránce.
32'
Roh ale SFK ubránilo a samo šlo do kontru, který táhl sám Duba po levém křídle. Udělal si stahovačku na střed a střílel, Jícha musel okamžitě na zem.
31'
Rohový kop pro Kroměříž, Batelka musel jít do skluzu proti nepříjemné nahrávce před branku.
30'
Do poločasu zbývá 15 minut, herně to není ani od jednoho týmu žádné velké koukání. Opticky více ze hry má Kroměříž, na tribunách má více „ze hry“ hostující kotel.
29'
Zhruba 30 metrů od kroměřížské branky byl spáchán přestupek na jednoho z hráčů Vrchoviny. Přišla rychlá a krátká rozehra, ta ale končí za čárou.
28'
Kamil Skalník byl faulován na vlastní obranné polovině a SFK má hrací předmět. Je to ale vlastně úplně jedno, alespoň v tuto chvíli, neboť Hodonín stále vede nad Líšní.
27'
Nebezpečí u branky Vrchoviny gólem nekončí! Před branku přilétl krásný centr na hlavu jednoho z hráčů Slavie, míč byl ale poslán vedle pravé tyčky!
26'
Matulka zkusil obehrát Šmerdu tím, že si před něj píchl balon, jenže to neprovedl zcela optimálně a nařízen je odkop od kroměřížské branky.
24'
Marčuk na středu pole vyhrál souboj nad Kamilem Skalníkem a posunul míč vpřed, jenže přímo do zámezí, kde logicky nikdo nebyl.
23'
A jak to vlastně vypadá v Hodoníně? Hodonín vede 1:0, což hostující fanoušci při oznámení výsledku hlasatelem ocenili bučením.
22'
Šmída provedl od své branky dlouhý odkop, který ale byl pro Jíchu nebezpečným. Nakonec Jícha prakticky vrátil míč na druhou stranu hřiště, to už ale do hry vstupuje hlavní sudí, který posílá oba týmy pro pití ke střídačkám.
21'
SFK trochu brání výsledek, který je pro něj ten nejlepší možný. Na tribunách mají Vrchovinští navíc mocnou podporu fanoušků, kteří přicestovali do Kroměříže ve velkém počtu a zcela zastínili domácí.
20'
Omlouváme se za technické potíže, do Kroměříže se dostáváme po dvaceti minutách hry, když Vrchovina vede 1:0!
13'
Autorem branky je TOMÁŠ DUBA.
1'
-52'

SK HS Kroměříž: Jícha – Šmerda, Jeleček – Cupák, Okleštěk, Chytil – Silný, Kovář, Marčuk, Krhut (C), Masař
Náhradníci: Trčka – Mlčoch, Krejčíř, Moravec, Dvořák

SFK Vrchovina: Šmída – Smetana, Batelka, Vašíček – Michal (C), Svoboda, Skalník Kamil, Zbytovský – Duba, Matulka
Náhradníci: Skryja – Švanda, Bača, Vícha, Wolker

Rozhodčí: Popelák – Vostrejž, Marek.
Vrchovina si svoji cestu za záchranou zkomplikovala ve druhé půlce jarní části sezony. Tři porážky v řadě od Hodonína, Petřkovic a Otrokovic tým poslaly do sestupových vod, počet sestupujících totož navýšilo Znojmo z FNL na čtyři. Výhra nad silným Vyškovem sice dala ještě SFK naději, ta ale byla přibita ke dnu po hladké prohře 0:3 v Hlučíně a domácí remíze s Dolním Benešovem.

Nové Město v tomto zápase muselo hrát od 21. minuty bez gólmana Koláře, který zahrál mimo vápno rukou a šel pod sprchy. I v deseti ale měla Vrchovina tlak, který gólem neskončil. Remízu nenesli dobře domácí fanoušci, pořadatelé museli rozhodčím vytvořit dokonce koridor k bezpečnému odchodu do kabin.

Jak to nyní je? K tomu, aby se Nové Město udrželo, musí získat bez podmínky tři body a fandit na dálku čitající 60 kilometrů Líšni, aby porazila Hodonín. Pokud se tak stane, SFK bude mít s Hodonínem stejný počet bodů a shodné skóre 4:4, díky pravidlu o větším počtu vstřelených gólů venku ale bude MSFL i nadále hrát Vrchovina, oproti Hodonínu dala o gól více venku. Pokud by Rýmařov zvládl vyhrát v Dolním Benešově, rozhodovala by minitabulka tří týmů, ze které by SFK vyšlo jako tým, který má nejlepší bilanci. Suma sumárum, pokud Nové Město vyhraje v Kroměříži a Hodonín prohraje, i příští sezonu se bude na Vysočinu jezdit na MSFL.

Kroměříž naopak musí vyhrát za tři body a doufat v selhání jak Líšně v Hodoníně, tak i Frýdku v Hlučíně. Pak by to byla Hanácká Slavia, která by postupovala do FNL.
Dobré parné odpoledne přeji příznivcům Moravskoslezské fotbalové ligy! Ta napíše dnes svoje poslední kolo, konkrétně s číslem 29. Oba dnešní soupeři mají stále o co hrát. Na domácím stadionu bude doufat v kolaps Frýdku-Místku a Líšně Kroměříž, proti ní ale stojí Vrchovina, která potřebuje nutně vyhrát a doufat v prohru Hodonína. Zápas začíná v 17:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.