Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Hannover : Düsseldorf - 27. října 2021   20:45

Hannover
Hannover
30' Kerk  • 90+2' Beier  • 90+5' Beier
3:0
(1:0)
Düsseldorf
Düsseldorf
Hannover
Hansen – Muroja, Franke /C/, Börner, Hult – Kaiser (77. Trybull), Ondoua – Stolze (71. Weydandt), Kerk (77. Ernst), Maina (90. Krajnc) – Beier
Sündermann – Dehm, Frantz, Ennali, Hinterseer
Badstübner – Schüller, Hüwe
HDI-Arena. Hannover
14 600 diváků
Düsseldorf
Kastenmeier – Zimmermann, Klarer, Oberdorf, Hartherz (88. Hoffmann) – Sobotka, Bodzek /C/ (71. Hennings), Tanaka (46. Piotrowski) – Narey (71. Peterson), Boženík, Klaus (88. Prib)
Wolf – Koutris, Nedelcu, Schipnoski

Fotbalisté Hannoveru dali zapomenout černou sérii z druhé bundesligy, kde za čtyři kola získali pouhý bod, a tabulkově výše postavený Düsseldorf přejeli v šestnáctifinále Německého poháru hladce 3:0.
Celý druhý poločas se sice jen bránili a jednou je dokonce zachránilo břevno, ale v nastaveném čase navýšil pro hosty krutý výsledek dvěma zásahy Beier.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:11.
90+6'
90+5'
Hannover právě vstřelil branku!
Za půl minutky už padá regulérní gól ze spolupráce stejné trojice. Ernstův nákop poslal mezi nedůraznými stopery Weydandt a z náběhu se opět nemýlil zcela volný MAXIMILIAN BEIER.
90+4'
Ještě jeden míč se vlní v düsseldorfské síti, ovšem tento gól platit nebude. Pomezní Hüwe správně zvedl při Weydandtově hlavičce praporek nad hlavu.
90+2'
Brankář Hansen zachytil centrovaný míč a dlouhým výhozem zahájil pojišťující gólovou akci. Na velkém vápně sice neudržel míč proti přesile Weydandt, ale hosté ho smolně posunuli přímo k Ernstovi, po jehož chytré přihrávce napnul síť prudkou šlehou MAXIMILIAN BEIER.
90+1'
Rozhodčí Badstübner nastavuje druhý poločas o šest minut.
90'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Maina, přichází Krajnc.
90'
Střídající Hennings napálil skákavý míč z úhlu nad břevno.
89'
Dnešní utkání sleduje 14 600 diváků.
88'
Fortuna Düsseldorf využívá zbylé možnosti střídání: odcházející Klause a Hartherze nahrazují Prib a Hoffmann.
87'
Weydandt si musel po zalepení rány převléknout krvavý dres, i když u červeného trika to tolik nevadí. Nyní se síly na trávníku opět vyrovnaly.
86'
Hra pokračuje, hosté pro změnu v přesilovce spěchají s míčem dopředu.
84'
Střet s Oberdorfem odnesl silným krvácením z roztrženého obočí domácí Weydandt. První pomoc mu zdravotník Hannoveru 96 poskytuje přímo na hřišti.
82'
Na následný dloubnutý nákop se natahoval střídající Trybull marně.
81'
Žlutou kartu dostává Tim Oberdorf (Fortuna Düsseldorf).
79'
Fortuna hraje dočasně v deseti, zdravotníci za čarou obvazují krvácející hlavu Henningsovi.
77'
Kaisera a zřejmě lehce zraněného střelce Kerka vystřídali v sestavě Hannoveru Trybull a Ernst.
75'
Domácí už nějaký čas zcela rezignovali na útočnou aktivitu a jen brání hubený náskok.
72'
Klausův polovysoký přímák z pravé strany odkopává domácí Beier na roh. Po něm se míč odráží od jednoho z útočících hráčů do zámezí.
71'
Dvakrát střídá Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odcházejí Narey a Bodzek, nastupují Hennings s Petersonem.
71'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Stolze, přichází Weydandt.
68'
Krásná akce Düsseldorfu! Zimmermann si narazil s Nareyem a odcentroval na Piotrowského. Polský záložník se do míče položil ze vzduchu a karatistickým volejem otřásl břevnem!
67'
Hartherzovu střelu zablokoval spolehlivý Börner, odražený míč ale vrátil do hannoverské šestnáctky Piotrowski. Narey svou slabší levačkou zakončuje nad břevno.
65'
Fortuna by potřebovala útočit, ale vepředu není vůbec nebezpečná. Dát si několik přihrávek je pro hosty neřešitelný problém.
63'
Po trestném kopu Hannoveru hlavičkuje na horní síť Börner, kterého neubránili ani tři fotbalisté v černobílém.
61'
Rohový kop Düsseldorfu. Sobotka na čáře překáží brankáři Hansenovi a postrkuje se s ním, ale spoluhráči nedokázali rozruch využít.
57'
Piotrowski centruje na zadní tyč. Hansen zůstal bázlivě stát, ale Klause k zakončení nepouští Muroja.
54'
Kerkův roh neznamenal nebezpečí pro hosty.
53'
Japonský krajní bek Hannoveru Sei Muroja si po sérii krátkých přihrávek naběhl do palebné pozice a vyzkoušel Kastenmeiera, který vyráží na roh.
51'
Kerkovi se vůbec nepovedla exekuce přímého kopu, který zakroutil do zámezí.
50'
Narey se zmocnil míče na pravé straně a jeho únik zastavuje jen za cenu faulu domácí Hult.
46'
Do druhé půle nahradil v dresu Fortuny Düsseldorf japonského záložníka Ao Tanaku Jakub Piotrowski.
46'
V souboji druholigistů jsou blíže postupu do pohárového osmifinále Hannoverští, když jednu z mála povedených akcí dovedl do úspěšného konce po rychlé narážečce Kerk. Byla to vůbec jediná přímá střela úvodního poločasu.

Statistiky první půle:
Držení míče 55% – 45%, střely na bránu 1:0, střely mimo 3:1, rohy 1:2, fauly 9:6, ofsajdy 1:1.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
42'
Domácí celek promarnil neskutečnou tutovku. Při trestném kopu sklapla düsseldorfská past naprázdno, Börner a Beier byli sami před brankářem, jenže prvně jmenovaný ukradl šanci lépe postavenému spoluhráči krkolomnou hlavičkou o trávník nad břevno.
39'
Po Hartherzově chybě střílí domácí Beier z 22 metrů nad břevno.
38'
Tanaka hledal diagonální přihrávkou Zimmermanna. Vysoký pas však spoluhráče minul.
35'
Příležitost k brejku pro Fortunu: Klaus odtáhl míč a předal ho Boženíkovi, který posouval na Nareye, jenže útočník z Toga fauloval Börnera.
33'
Přetažený centr však nikdo z červeno-černých nezasáhl a míč končí v zámezí.
32'
Domácí vybojovali rohový kop na pravém křídle.
30'
Až doteď domácí nic nepředvedli, ale tahle akce proti zataženému bloku stála za to. SEBASTIAN KERK si zpracoval průnikovku z vlastní půlky, vyměnil si míč na jeden dotek s Beierem a prostřelil brankáře.
28'
K sedícímu Klausovi spěchá z lavičky Fortuny lékař a masér.
27'
Maina posílal prudký centr zprava, opět na něj hráči Hannoveru nedoskočili.
24'
Domácí Hutt se pěkně uvolnil a centrem zleva přehodil brankáře, jenže úplně volný Beier by potřeboval narůst o půl hlavy výše, aby mohl hlavičkovat z úhlu do prázdné brány. V záklonu už to bylo beznadějné.
21'
Kerk hledal kolmicí nabíhajícího Beiera, kterého obránci Düsseldorfu dobře zdvojili.
20'
Oberdorf odpadl ze vzdušného souboje s Beierem a svíjí se v bolestech na zemi.
17'
Hartherz z dálky přenesl hru křížně na Nareye, do jehož skákavé střely z voleje se vložil Boženík a bez přípravy posílá míč z malého vápna nad břevno.
16'
Také druhý roh zápasu kope Fortuna. Šlapák jednoho z hostů přišel za zády rozhodčího, takže hra pokračovala, ale domácí brzy vyrazili do brejku.
14'
Boženík si seběhl pro míč do hloubi pole, ale posílal ho Tanakovi padáčkem nepřesně.
12'
Míč se po rohu odráží z klubka hráčů volně před brankáře Hansena.
11'
Narey po rychlém náběhu hledal Boženíka, tentokrát slovenského reprezentanta nepouští Börner k míči za cenu rohu.
10'
Hartherzův centr zpracovala v šestnáctce domácí obrana. Klausův následný pokus už byl nebezpečnější, ale Boženíka stačili hráči Hannoveru zablokovat.
7'
První náznak útoku hostů zhatila dobře sehraná ofsajdová past Hannoveru.
6'
Kerk sebral odražený míč, ale po krátkém driblinku také nenašel cestu do düsseldorfského vápna.
4'
Hannover začal s větší chutí, ale zatím svou územní převahu nedovedl k zakončení.
1'
Domácí hrají v červených dresech a černých trenýrkách, hosté v černobílé kombinaci.
1'

Hannover 96: Hansen – Muroja, Franke /C/, Börner, Hult – Kaiser, Ondoua – Stolze, Kerk, Maina – Beier
Náhradníci: Sündermann – Krajnc, Dehm, Frantz, Trybull, Ernst, Ennali, Hinterseer, Weydandt

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – Zimmermann, Klarer, Oberdorf, Hartherz – Sobotka, Bodzek /C/, Tanaka – Narey, Boženík, Klaus
Náhradníci: Wolf – Koutris, Nedelcu, Hoffmann, Prib, Schipnoski, Piotrowski, Peterson, Hennings

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Hüwe.
Oba kluby se ve stejné fázi „DFB-Pokalu“ utkaly před pěti lety také na hřišti Hannoveru, který tehdy soupeře rozdrtil 6:1.
Bundesligu hrály společně pouze v sezóně 2018/19, kdy oba zápasy naopak vyhrál o gól Düsseldorf. Poté rok po sobě sestoupily do druhé ligy a v loňském ročníku ctily domácí prostředí v Hannoveru (3:0) i Düsseldorfu (3:2).
Fortuna Düsseldorf
Hosté jsou ve druhé lize vzorem průměrnosti. 4 vítězství, 3 remízy, 4 porážky, skóre 17:17 a deváté místo z osmnácti účastníků.
Aktuální formu má Fortuna lepší než soupeř, o víkendu porazila Karslruhe 3:1.
V letním zahajovacím kole poháru Düsseldorf bez potíží přejel účastníka páté nejvyšší soutěže Oldenburg 5:0.
Do přípravy však zasáhla koronavirová nákaza dvou hráčů, Appelkampa a Hoffmanna, zbytek mužstva byl naštěstí testován s negativním výsledkem. Dlouhodobě vypadl ze sestavy kvůli přetrženým křížovým vazům útočník Kownacki.

Nejlepší střelci:
8 – Hennings, 3 – Narey, 2 – Boženík.
Hannover 96
Ve druhé bundeslize, kam sestoupili na jaře 2019, se fotbalisté z Dolního Saska trápí. Za poslední čtyři kola získali jen bod a klesli na 14. příčku do nebezpečné blízkosti sestupových vod. S pouhými osmi vstřelenými góly za 11 kol je jejich útok druhý nejslabší v soutěži.
V prvním kole německého poháru Hannover zvítězil hladce 4:0 na hřišti čtvrtoligového Norderstedtu.
Pro zranění bude domácím chybět brankářská jednička Zieler, jinak je kádr kompletní.