Máme tady konec dnešního zápasu! Kdo tento zápas sledoval od první minuty musí být spokojen, toto klání mělo snad všechno, co pravý fotbal má mít. Byl to zápas dvou poločasů, v tom prvním byl lepší domácí celek, ale v tom druhém zase hosté, kteří fantasticky srovnali. Jenže fotbal nemá logiku a proto je takhle krásný. Ashley Barnes v nastavení rozhodnul, že všechny body zůstanou doma. Domácí tým měl dnes více štěstí, důkazem je i hostující tyčka v posledních sekundách zápasu.

Zápas dvou týmů z druhé poloviny tabulky máme za sebou, já vám přeji příjemný zbytek víkendu a u fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:12.
90+6
90+5
Mohlo být vyrovnáno, ale Andros Townsend trefil tyčku. Tohle byla zřejmě poslední šance dnešního zápasu.
90+4
Burnley právě vstřelilo branku!
Domácí tým nám opět předvedl vynikajcí protiútok a máme tady další zvrat. Johann Gudmundsson našel svým přízemním centrem kopačku ASHLEYHO BARNESE, který se nemýlil. Asistence: Johann Gudmundsson.
90+4
I hostující celek má výhodu rozehrávky standardní situace, ale ani ta nekončí úspěchem.
90+3
Domácí tým se pomalu, ale jistě přibližuje k brance soupeře. Rozehrávku standardní situace na polovině hřiště si bere Tom Heaton, který bude míč nakopávat do vápna.
90+2
Connor Wickham teď hloupě fauloval a připraval svůj tým o dobyté pokutové území. Tom Heaton s odkopem nikde nespěchá,
90+1
Rozhodčí nastavil pět minut nad rámec základní hrací doby.
90
Závar před domácí brankou řeší až dlouhým odkopem domácí James Tarkowski. Crystal Palace se nehodlá smířit s bodem, chtějí vyhrát.
89
Steve Mandanda si dnes připsal tři zákroky v dnešním zápase.
89
Tom Heaton si dnes připsal tři zákroky v zápase.
88
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Joe Ledley.
87
Domácí tým v posledních minutách vůbec nehraje dobrý fotbal. Tohle je může stát zápas.
86
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Ashley Barnes.
85
Začíná nám posledních pět minut základní hrací doby. Uvidíme, co nám toto strhující utkání ještě přinese.
84
Hra je na malou chvíli přerušena, na trávníku se ocitnul jeden z domácích hráčů.
83
Yohan Cabaye natáhnul zhruba ze 25 metrů ke střele. Stadiónem to jenom zahučelo.
82
Crystal Palace právě vstřelil branku!
K penaltě se postavil CHRISTIAN BENTEKE, který se nemýlil. Přízemní střelou k levé tyči nedal domácímu brankáři šanci. Máme vyrovnáno!
81
Matthew Lowton zahrál v domácím pokutovém území rukou a Andy Taylor neváhal odpísknout pokutový kop.
81
Měl jsem pravdu, centr ze standardky mířil na přední tyč, kde byla pouze hlava jednoho z hostů, který odvrátil na rohový kop. Následný roh nebyl nějak nebezpečný, domácí tým se musí vracet do obrany.
80
Johann Gudmundsson vybojoval standardní situaci, která může ohrozit hostující branku.
79
Konec dnešního zápasu se nám pomalu blíží. Udrží Burnley tohle vedení a získá všechny tři body nebo se dočkáme vyrovnání?
78
Žlutou kartu dostává Damien Delaney (Crystal Palace FC).
77
Benteke opět nestihnul míč, který míří do rukavic Toma Heatona. Jeho rozehrávka však míří na kopačky hostů, kteří rychle přechází do útoku.
76
Cabaye rozehrál standardní situaci, ale ta nějak výrazněji neohrozila domácí branku. Obrana Burnley zatím drží.
75
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází James Tarkowski.
74
Hostující tlak ústí v rohový kop. Domácí obrana teď čelí obrovskému tlaku. Druhý hostující gól visí ve vzduchu.
73
Domácí obrana teď odvrací jednu střelu za druhou, ale tlak hostů nekončí. Uvidíme, co z toho vyplyne.
71
Flanagan se teď dopustil nedovoleného zákroku, rozhodčí mu pouze domlouvá. Tento faul zůstane bez napomenutí.
70
Na začátku 70. minuty je držení míče 40% – 60%. Crystal Palace hraje ve druhé půli opravdu dobře.
69
Z rohového kopu nic závažného nebylo, Crystal Palace má míč a míří do útoku, kde budou chtít vyrovnat.
68
Burnley míří za třetí brankou, ale Gudmundsson nenašel svou přihrávkou volného spoluhráče. Domácí mají výhodu rohového kopu.
67
Čím víc se blíží závěr dnešního zápasu, tím lépe oba týmy hrají. Určitě nás čeká zajímavý finiš tohoto klání.
66
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází George Boyd.
65
Zaha se po přestávce výrazně zvednul, jeho další centr našel kopačku Cabayeho, jehož střela je zblokována. Další rohový kop pro hosty.
64
Rohový kop nevyšel podle představ, ale hosté z Londýna jsou stále u míče a kombinují na domácí polovině.
63
Hosté zvyšují tlak na domácí obranu, mají výhodu rohového kopu. Uvidíme, co z něj bude.
62
Wickham je po svém příchodu na hřiště při chuti. Chytrou přihrávkou hledal rozběhnutého Bentekeho, ale ten míč nestihnul. Kulatý nesmysl skončil až v rukavicích domácího brankáře.
60
Tak to je úvod do utkání jako hrom. CONNOR WICKHAM si naběhnul na skvělý centr Zahy a nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Wilfried Zaha.
59
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Martin Kelly, přichází Zeki Fryers.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jason Puncheon, přichází Connor Wickham.
59
58
Žlutou kartu dostává James McArthur (Crystal Palace FC).
57
Hru opět zdobí nějaké ty menší nepřesnosti, ale to divákům vůbec nevadí. Oni se totiž baví po svém.
56
Vokes dnes hraje opravdu výborně, bohužel tento pokus končí vysoko nad brankou. Skvělým přízemním centrem se prezentoval Defour.
55
Defour teď ukončil tlak hostů, protože byl spáchán faul na jeho osobu. Burnley se pomalu, ale jistě přibližuje na dostřel branky.
54
Hráči obou klubů se baví fotbalem a předvádí nám skvělé technické finesy. Hra se momentálně odehrává na polovině hřiště, míč mají pod svou kontrolou hosté.
53
Gudmundsson si zpracoval míč na hranici vápna a vystřelil. Jeho projektil míří pouze mezi diváky, Mandanda se protáhne odkopem od branky.
52
Crystal Palace pomalu chytá sebevědomí a to se odráží na jejich hře, která je v posledních minutách velice kvalitní.
51
Další šance Vokese, který se snažil nadvakrát propasírovat míč pod Mandandou. Hostující brankář zůstal pozorný a míč dvakrát vyrazil.
50
Nepřesnosti na straně domácích, hosté slaví zisk míče, ale ani ti si ho neužívají na moc dlouho. Sam Vokes získal míč zpět na domácí kopačky a pokusil se opět vystřelit. Skákavý míč jenom těsně minul tyčku.
49
Sam Vokes si na přední tyči zpracoval míč a z otočky vystřelil, jeho střela končí na boční síti hostující branky.
48
První faul druhého poločasu má na svědomí Wilfried Zaha, tento faul zatím zůstane bez karetního napomenutí.
47
Před malou chvílí nám začala druhá polovina dnešního zápasu. Crystal Palace musí zabrat, pokud chce z tohoto zápasu brát nějaké body.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
V prvním poločase se už nic zvláštního nestane. Burnley jde do šatny s vedením 2:0. Domácí zažili výborný start do utkání, když už ve druhé minutě se trefil Sam Vokes. Další branky padla z kopačky Johanna Gudmunssona, který zvyšil vedení svého celku na 2:0. Hosté taky měli nějaké své šance, ale ty chytnul skvělý Tom Heaton.
45+2
45+1
Tohle nastavení začíná odpískaným ofsajdem, ve kterém se ocitnul hostující Benteke.
45+1
Andy Taylor se rozhodnul nastavit dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
45
Nepřesná rozehrávka hostující akce končí až u Heatona, který nikde nespěchá a čeká na výhodnou příležitost k přihrávce na volného spoluhráče.
44
Zaha se snaží něco udělat s nepříznivým výsledkem. Jeho snaha je však nepochopená spoluhráči. Míč končí v zámezí, Heaton bude odkopávat.
43
Tohle byla pohledná šance hostů. Townsend poslal výbornou kolmici na volného Cabayho, který ještě následně hledal Bentekeho. Jeho přihrávka ho našla, belgický šutér vzápětí vystřelil, ale pouze do prostoru, kde stál připravený Tom Heaton.
42
Hráči se zřejmě už vidí v šatně, tempo hry opadlo a poločas se už dohrává. Týmy se nikde neženou.
40
Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby prvního poločasu. Uvidíme ještě nějakou branku? Zvýší Burnley své vedení nebo Crystal Palace sníží nebo dokonce vyrovná?
39
Benteke se neprosadil proti přesila a o míč přišel, Burnley mohlo využít otevřené obrany, ale radši domácí hráči volí přihrávku zpět.
38
Jeff Hendrick se dostal úplně náhodně k míči, dělal si prostor pro střelu, která je vzápětí zblokována. Burnley však zůstává u míče, má roh.
37
Domácí tým uklidňuje hru přihrávkou až ke svému brankáři. Hosté skvěle napadají, ale stále to neslaví zisk míče.
36
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Burnley stále vede nad svým soupeřem o dvě branky a je blíž k zisku tří body.
35
Andros Townsend se ocitnul úplně sám na hranici vápna, a tak zkusil své štěstí. Jeho projektil těsně minul levou tyč domácí branky.
34
Jason Puncheon dnes skvěle centruje. Teda až na ten jeho první roh, po kterém padnul první gól. Tento centr opět mířil na zadní tyč, tam byl však Lowton, který míč odehrál do zámezí.
33
Ben Mee skvěle ubránil vysokého Bentekeho, ale hosté slaví zisk rohového kopu.
32
Domácí obrana opravdu dnes brání skvěle, hosté z Londýna zatím nenašli recept.
31
Puncheon si teď splnil své obranné povinnosti a zabránil dalšímu postupu levého beka domácích. Míč míří opět na kopačky hostů.
30
Lowton chtěl oslovit skvělým centrem svého hrotového útočníka, jenže Vokes se k míči nedostal a ten propadnul až na zadní tyč.
29
Domácí tým nezůstává pozadu s kombinací a snaží se kombinovat. Diváci tleskají a povzbuzují.
27
První poločas se nám před pár minutama přehoupnul do druhé poloviny. Crystal Palace má více ze hry, ale nemá štěstí v koncovce. Naopak domácí využili všechno, co se dalo a proto vedou o dvě branky.
26
Ani Zaha dnes nehraje dobře, ale zůstává pozitivní a směje se tomuto neštěstí.
25
Z rohu nic pro domácí nebylo, následný brejk hostů skončil neúspěchem. Jason Puncheon chtěl oslovit rozběhnutého spoluhráče, ale míč se stočil k domácímu brankáři, který míč chytil.
24
První roh pro domácí celek vybojoval pravý obrance Matthew Lowton. Uvidíme, co z něj bude.
23
Série domácích faulů, která ústí v sérii hostujících standardek, které hosty posouvají stále blíž domácí brance.
22
Hosté pomalu získávají vládu v zápase, domácí se zatáhli na vlastní polovinu, kde poctivě brání a odraží následné útoky Crystal Palace.
21
Mandanda nezažívá povedený zápas. Jeho nešťastný odkop skončil na kopačce Deana Marneyho, který neváhal a vystřelil. Hostující brankář měl štěstí, že míč mířil mimo jeho tři tyče.
20
Hra opět pokračuje. Zdá se, že postižený hráč se za malou chvíli vrátí na hřiště a bude pokračovat v zápase.
19
Hra je na malý moment přerušena, protože se na trávníku ocitnul jeden z domácích hráčů.
18
Jeff Hendrick se provinil proti pravidlům. Domácí hráč má štěstí, že nedostal žlutou kartu. Z následné standardky hostů byla pouze střela Yohana Cabayeho, která letí vysoko nad branku.
17
Hostující celek musí zabrat a ví to i jejich trenér, který je nabádá k větší aktivitě na útočné polovině.
16
U tohoto zápasu se rozhodně nenudíme, tohle je fotbal přímo pro milovníky ofenzivního fotbalu. Crystal Palace dnes nepředvádí nějaký skvostný fotbal, a tak po patnácti minutách prohrává o dvě branky.
14
Máme tady další branku. Skvělou přihrávku Sama Vokese zužitkoval JOHANN GUDMUNDSSON, který propálil Steveho Mandandu. Asistence: Sam Vokes.
13
Následně tento výborný Welšan vybojoval na svou osobu faul. Jenže faul přichází na polovině hřiště, kde nehrozí žádné nebezpečí pro hostující branku.
12
Sam Vokes si nepohlídal své postavení a rozhodčí píská ofsajd. Míč putuje na kopačky hostů, kteří postupně míří na domácí polovinu.
11
Na stadiónu vládne skvělá nálada, domácí publikum tlačí svůj tým za dalším gólem. Pozadu nejsou ani kotel hostů, opravdu skvělá atmosféra.
10
Prvních deset minut uzavírá velice zbytečný faul Deana Marneyho, který dostane žluté potrestání.
9
Zaha vzal všechno na sebe a pelášil na domácí branku, jenže o míč vzápětí přišel. Michael Keane se prezentoval výborným zákrokem.
8
Hra se po výborném začátku uklidnila, klidné tempo zápasu, kdy se oba týmy snaží kombinovat.
7
Hru Crystal Palace momentálně zdobí mnoho nepřeností, domácí tým má na kopačkách míč a s přehledem kombinuje po celé šířce hřiště.
6
Na světě byl další brejk domácích, ale ten už nevyšel podle představ. Proto se domácí hráči musí rychle vrátit, protože u míče byl Towsend, který natáhnul ke střele. Heaton měl problémy, míč chytil až na druhý pokus.
5
Zdá se, že hosté se rychle otřepali a chtějí hned vyrovnat. Proti je domácí obrana, která na začátku drží toto vedení.
4
Crystal Palace mělo další rohový kop, který byl o něco lepší než ten první. Centr Puncheona našel na zadní tyči volného Warda, ale ten míč netrefil. Tom Heaton bude odkopávat od své branky.
3
Tohle je star z říše snů, hosté jsou velice zaskočeni a bude jim trochu déle trvat to, než se zotaví z tohoto šoku.
2
Hostům se rohový kop vůbec nepovedl a domácí tým to potrestal. Výborný brejk zakočený výbornou střelou Matthewa Lowtona a následnou dorážkou SAMA VOKESE, který míč poslal za záda hostujícího brankáře.
2
Zápas o střed tabulky před malou chvíli začal. Hosté měli k dispozici úvodní výkop zápasu a ihned se řítili do útoku. Jason Puncheon vybojoval rohový kop.
1

Burnley FC: Heaton (C) – Lowton, M. Keane, Mee, J. Flanagan – Defour, Arfield, Marney, Gudmundsson, Hendrick – Vokes.
Náhradníci: Robinson – Tarkowski, Boyd, Kightly, Bamford, Barnes, Gray.

Crystal Palace FC: Mandanda – J. Ward, Dann (C), Delaney, Kelly – McArthur, Cabaye – Townsend, Puncheon, Zaha – J. Benteke.
Náhradníci: Hennessey – Fryers, Tomkins, Flamini, Ledley, Čung-Jong, Wickham.

10 zápasů, 11 bodů

Crystal Palace má stejný počet bodů jako jeho dnešní soupeř, ale má lepší skóre, kterého posouvá o příčku výš. Naopak hosté se vezou na sérii tří porážek, poslední porážka přišla z kopaček Liverpoolu, který je porazil 2:4. Jejich nejlepším střelcem je James McArthur, který nasbíral čtyři ligové zásahy.

Burnley FC (14. místo)

Burnley už dva zápasy neprohrálo a tuto příznivou sérii budou chtít prodloužit. Zatím si domácí hráči připsali tři výhry, dvě remízy a pět porážek. V posledním zápase se utkali s věhlasným Manchesterem United se kterým remizovali 0:0. Jejich nejlepším střelcem je Welšan Sam Vokes, který dokázal vsítit tři branky.

Poslední zápasy Burnley

Manchester United – Burnley 0:0
Burnley – Everton 2:1
Southampton – Burnley 3:1
Burnley – Arsenal 0:1
Burnley – Watford 2:0
Hezké sobotní odpoledne, vítám vás u on-line textového přenosu z 11. kola anglické Premier League. Burnley dnes přivítá na svém hřišti celek Crystal Palace. Zápasem vás provede Radim Polák, který vám zároveň přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.