SESTŘIH Premier League: Stoke - Watford 2:0

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou!
Dnešní utkání je tedy u konce a důležité tři body si do tabulky připisuje Stoke City. Domácí měli prakticky od začátku zápasu navrch a v nastaveném čase první půle nakonec vytěžili úvodní branku z kopačky Ryana Shawcrosse. Hned v úvodu druhé části sice zahrozili hosté, ale odpovědí domácích byla trefa Petera Crouche, jenž využil Prödlovy chyby. V závěru se ještě domácí dostali do několika šancí, avšak třetí branky jsme se nedočkali.
90+3
90+3
S poslední akcí se ještě pokusil přispěchat Marko Arnautović, nicméně jeho výpad na levé straně byl zastaven ofsajdem.
90+2
A další nedovolený zákrok jednoho z hostujících fotbalistů. Stoke City v pohodě kontroluje závěr zápasu.
90+1
V úvodu první nastavené minuty je ještě žlutou kartou potrestán Christian Kabasele (WAT).
90
Hlavní rozhodí nastavuje tři minuty.
89
Nepřesný pokus o vysunutí Sinclaira. Příliš rychlý míč si to namířil za brankovou čáru a následuje tak pouze odkop od Grantovy brány.
88
Další rohový kop Holebas nezahrál dobře. Centr na první tyč byl odvrácen a obrana domácích si poté poradila i s další přihrávkou mířící do šestnáctky.
88
Přesto se ale Watford dostal k rohovému kopu. Ten přistál na hlavě Shawcross, avšak posléze si to míč namířil jen na bránu.
87
Stoke City si dovolilo jednu nepřesnost na vlastní polovině, nicméně rodící se bleskovou akci Watfordu razantním odkopem odmítl Pieters.
86
Ibrahim Afellay rychle posunul míč od půlící čáry až na nějakých třicet metrů od brány Heurelha Gomese, avšak následně odcentroval jen k soupeři.
85
I bez Adama se domácí dokázali dostat do šance po rohovém kopu. Míč propadl k Shawcrossovi, avšak ten placírkou těsně minul vzdálenější tyč.
84
Zasloužené ovace si nyní vyslechl Charlie Adam, jenž připravil obě branky domácích. Na poslední minuty ho totiž vystřídal Glenn Whelan.
83
Mohlo být definitivně hotovo! Jonathan Walters šel trochu ze strany sám na Gomese, ale ten se předvedl parádním zákrokem a vytáhl míč na roh.
81
Hřiště opouští Sebastian Prödl, který chyboval u druhé branky Stoke City. Opačný směr nabral Michael Folivi.
80
Jenže nepřesný pokus o vysunutí Ighala si to namířil za brankovou čáru. Mezitím se chystá poslední střídání Watfordu.
79
Na levé straně se dopředu rozběhl Arnautović. Rakušan byl zřejmě za dres stažen Kaboulem, nicméně pokračuje se ve hře a dopředu míří opět hosté.
78
Stoke City se v posledních desítkách vteřin soustředí především na defenzívu. Zřídka teď domácí vyrážejí do protiútoků, a když už, tak v malém počtu.
77
Hosté se rychle dostali k míči a vybojovali rohový kop. Ten přistál u Sinclaira, avšak jeho zakončení bylo zablokováno a další pokus Prödla už letěl mimo.
76
Hlavní rozhodčí teprve podruhé vytahuje žlutou kartu. Za tvrdý faul u půlící čáry ji vidí Abdoulaye Doucouré (WAT).
75
Na začátku 75. minuty se do obrovské šance dostali domácí. Peter Crouch se však hlavou na hranici ofsajdu netrefil moc dobře a dorážku pak Waltersovi sebral Gomes.
73
Pomalu se blíží poslední čtvrthodina řádné hrací doby. U míče jsou sice hosté, ale ti aktuálně kombinují až v blízkosti vlastní brány.
72
Na levé straně teď problémy hostující obraně způsobil aktivní Arnautović. Jeho finální přihrávka do šestnáctky ale byla zablokována.
71
Ibrahim Afellay se na hřišti uvádí krásnou střelou! Bývalý hráč Barcelony natáhl za pokutovým územím, avšak nádherným projektilem těsně minul tyč Gomesovy brány.
70
Na pravé straně u rohového praporu nyní standardní situaci ve prospěch Watfordu získal Kabasele. Jedovatý centr Holebase však znovu vyboxoval Lee Grant.
69
Hned po domácích střídají i hosté. Odpracováno má Adléne Guedioura, který si vyměnil pozici se střídající Jeromem Sinclairem.
68
Přichází první střídání domácího celku. Na hřiště vbíhá Ibrahim Afellay, který zaujme místo uvolněné Mamem Doiufem.
67
Charlie Adam byl sice faulován a Stoke City zahrávalo volný kop, ale hosté se rychle dostali k míči a pomalu míří za půlící čáru.
66
Grant si šel pro sraženou střelu Ighala, nicméně ještě před svým brankářem se míče chopil Glen Johnson, který dokonale zmátl Deeneyho.
65
Jenže tento rohový kop už se Holebasovi vůbec nepovedl. Míč byl hned prvním bránícím hráčem Stoke City odkopnut daleko za postranní čáru.
64
Volný kop hostů byl rozehrán nakrátko a následná tvrdá střela po přistrčení byla sražena na roh. Ten bude rozehrávat opět Holebas.
63
Při snaze odkopnout míč teď Shawcross do zadních partií trochu nakopl Deeneyho. Je z toho zajímavá standardní situace pro Watford.
62
Marko Arnautović si nyní nepohlídal své postavení a asistent rozhodčího mu přes celou šíři hrací plochy odmával ofsajd. Jednalo se však o správné rozhodnutí.
61
Po nepřesnosti Stoke City hosté dlouho čekali s navázáním hry při vhazování. Nabídka spoluhráči totiž opravdu nebyla zrovna hojná a nakonec šel míč pouze k domácím.
60
Protiútok Stoke City byl zastaven, nicméně ani hosté v ofenzívě znovu nic nepředvedli. Výsledkem byl dokonce jen Britosův faul na Walterse.
59
Parádně kopnutý centr Holebase šel do skvělého prostoru, ale Grant se dokázal prosadit přes hromadu těl před sebou a posunul míč rukou do bezpečí.
58
První rohový kop byl na bližší tyči odvrácen. Následuje ale další standardní situace stejného typu.
57
Dlouhé vhazování v podání Kabaseleho nyní doputovalo až k Deeneymu. Do pokutového území Stoke City se stěhují všichni vysocí hráči hostů, neboť Holebas bude kopat roh.
56
Watford se po druhé brance domácích tlačí dopředu, avšak zatím je na polovině soupeře stále poměrně bezzubý. Opět se míč rychle vrací k polovině hřiště.
55
Joe Allen hodně důrazně atakoval Holebase. Zřejmě se jednalo o faul, ale hlavní rozhodčí se rozhodl nepřerušovat a k míči se hosté dostávají až po následném autu.
54
Perfektní centr nyní před Gomese poslal opět aktivní Charlie Adam. Na hranici malého vápna si naskakoval Dioug i Crouch, ale míč si to namířil pouze vedle brány.
53
Younés Kaboul se vydal podél postranní čáry, nicméně na polovině hřiště míč ztratil a vhazovat tak budou domácí.
52
Hodně naštvaný Walter Mazzarri už několik minut mocně gestikuluje ke svým svěřencům a vše okořenil několika peprnými výrazy. Nutno říci, že hosté opravdu nehrají dobře.
51
S rychlou odpovědí teď mohl přispěchat Watford. Troy Deeney ale z pravé strany odcentroval pouze na hlavu jednoho z domácích fotbalistů.
49
Stoke City právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do dvoubrankového vedení. Po odvráceném rohovém kopu se míč dostal na nohu Charlieho Adama, který skvěle odcentroval do pokutového území. Prödl měl míč na noze, nicméně neodkopl ho do bezpečí, a za jeho zády číhající PETER CROUCH už měl zdánlivě jednoduchou práci. Zakončení anglického dlouhána šlo navíc do protipohybu Gomese. Asistence: Charlie Adam.
48
Na druhé straně se do šance dostal Walters. Domácí záložník byl v pokutovém území špatně bráněn, ale prudkou přihrávku zprava netrefil dobře.
48
Následně se ještě něco zajímavého pokusil vymyslet Holebas, avšak jeho hodně vysoký centr prolétl nad hlavami všech hráčů.
47
Hosté mají výborný vstup do druhého poločasu. Ke krásné střele z levé strany pokutového území natáhl Doucouré, ale Grant vytáhl parádní zákrok.
46
Hosté jdou do druhé části s jednou změnou v sestavě. Zdravotně indisponovaného Valona Behramiho nahrazuje Odion Ighalo.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a spokojenější jsou zatím domácí fotbalisté. Ti měli v první půli jednoznačnou převahu, ale sami se prakticky nedostávali k přesnějšímu zakončení. Už už se zdálo, že poločas skončí bez branek, ale ve třetí minutě nastavení se v šestnáctce při rohové kopu uvolnil Ryan Shawcross a na jeho zakončení k tyči byl Gomes krátký. Hosté tak o přestávce mají o čem přemýšlet a výrazně se musí zlepšit.
45+4
45+3
Zřejmě poslední akce poločasu končí úvodní gólem zápasu. Domácí vybojovali další rohový kop, přízemní centr doskákal až k RYANU SHAWCROSSOVI a ten se levou nohou přibližně ze středu pokutového území trefil přesně k tyči. Asistence: Charlie Adam.
45+3
Centr od rohového praporku teď nebyl zrovna podařený. Míč je v pohodě odvrácen až k půlící čáře, avšak hrát budou stále domácí.
45+2
Sebastian Prödl velmi dobře vystoupil z obranné řady Watfordu, ale sám nedošel dále než k půlící čáře. Odpovědí pak byla rychlá akce Arnautoviće, kterou za cenu rohového kopu zastavil právě Prödl.
45+1
Domácím se znovu podařil rychlý přechod na polovinu soupeře. Tentokrát je ale nedovolený zákrok odpískán Waltersovi a míče se ujme Heurelho Gomes.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
44
Peteru Crouchovi se to sice vůbec nelíbí, ale hlavní rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok. Jedna z posledních akcí v tomto poločase je tak u konce.
43
Po Gomesově výkopu s míče znovu chopili domácí fotbalisté. Ti pomalu zvyšují procento držení míče a stále častěji se dostávají blíže k šestnáctce soupeře.
42
Valon Behrami se sice postavil na nohy, ale jeho kroky směřují pouze za postranní čáru. Uvidíme, zda bude potřebné střídání.
41
Poměrně špatně to teď vypadá s Valonem Behramim. Zkušený švýcarský fotbalista má zjevně problém s pravou nohou a na hřiště už vbíhají lékaři hostujícího celku.
40
Charlie Adam přihrávkou do strany oslovil Arnautoviće, který si míč navedl na pravou nohu, ale poté zakončil hodně nepřesně.
39
Ani s blížícím se koncem první půle se hostům vůbec nedaří kombinace na polovině soupeře. Stoke City se znovu záhy dostává do útoku.
38
Jenže standardní situace nebyla zrovna nebezpečného rázu. Watford míč rychle dostává až k půlící čáře.
37
Aktivita Stoke City je opravdu patrná. Po rohovém kopu byl zhruba třicet metrů od brány faulován Arnautović a je z toho volný kop pro domácí.
36
Kabasele už je zpátky na trávníku a zřejmě bude schopen pokračovat minimálně do poločasové přestávky. Domácí už mezitím přenesli hru na útočnou polovinu.
35
Při vzdušném souboji si trochu ublížil Kabasele, jenž už v doprovodu lékařů kráčí za brankovou čáru. Nevypadá to ale na nic moc vážného.
34
Watford se dostal do nadějné rychlé akce. Na levé straně pokutového území měl hodně prostoru Doucouré, ale ten posléze ještě zbytečně přihrával a Grant si zbytek akce pohlídal.
33
Arnautovićovu přízemní přihrávku do pokutového území teď ve skluzu zastavil Kaboul, kterému se míč zřejmě dotkl ruky. Pokutový kop však odpískán není.
32
Na druhé straně mohl z brejku zahrozit Deeney. Hostující kapitán však byl vytlačen mimo střeleckou pozici a celou akci pokazil nepřesnou přihrávkou.
31
Registrujeme první přímé zakončení na bránu! Peter Crouch se dostal do vzduchu, ale hlavičku ke vzdálenější tyči výborně vytěsnil Gomes.
30
Výborně se na levé straně až do blízkosti pokutového území prodral Marko Arnautović. Celý prúnik však nakonec zastavilo podklouznutí.
29
Následná protiakce Watfordu byla znovu zcela bez problémů zastavena pozornou obranou domácího týmu. Hosté jsou naprosto bezradní.
28
Nyní už ale na polovině soupeře kombinují znovu aktivnější domácí. Ani ti se však stále nedostávají do střeleckých pozic.
27
V útoku se nyní pro změnu předvedli fotbalisté Watfordu. Domácí sice reklamovali zřetelný faul na Crouche, ale sudí nechává pokračovat ve hře.
26
Walters se dvakrát dostal k centru z pravé strany. V prvním případě sice našel Allena, ale ten v těžké pozici nedokázal zakončit. Nepřesně pak z úctyhodné dálky vypálil Charlie Adam.
25
Domácí útočník je zřejmě v pořádku, ale akce jeho celku končí pouze faulem Marka Arnautoviće. Stále nejsme svědky příliš atraktivního fotbalu.
24
Obrana Stoke City si sice dvakrát poradila s centrem do pokutového území, ale následně se nedokázala dostat do kombinace. Na trávníku se mezitím zjevil Walters.
23
Deeney si došel pro vysoký nákop od Gomesovy brány a dokonce byl zezadu nedovoleně atakován. Volný kop ve prospěch Watfordu.
22
Opět byl v akci Arnautović, který nyní vyřešil rychlý brejk vysunutím Pieterse. Jeho centr byl ale na levé straně zablokován.
21
Po pár nevýrazných minutách se nám znovu připomněl Marko Arnautović. Tentokrát se rakouský reprezentant objevil na pravé straně, ale proti dvojici obránců neměl sebemenší šanci.
20
Standardní situace Watfordu nepřinesla nic moc zajímavého. Výsledkem byl pouze útočný faul Troye Deeneyho.
19
Vypadalo to na hodně přetažený centr, ale Holebas si nakonec poradil a faulující Mame Diouf (STK) byl poté odměněn žlutou kartou.
18
Watford se sice po nepřesné kombinaci soupeře dostal k míči, ale na útočné polovině se moc dlouho neohřál. Hosté se od začátku utkání převážně brání.
17
Hodně nešťastně teď Kabasele fauloval Pieterse. U postranní čáry totiž podklouzl a zepředu podrazil domácího obránce. Vše je vyřešeno domluvou.
16
Hned dvěma centrům v krátkém časové úseku musel čelit Gomes. Při druhém zákroku byl ale faulován a ohrožení jeho brány je tak pro tuto chvíli zažehnáno.
15
První velká šance zápasu. Allen dokázal využít chybné rozehrávky hostů, vysunul Arnautoviće a ten přihrával před Walterse. Finální zakončení ale ve skluzu zastavil Miguel Britos.
14
Ani další akce Stoke City nebyla zrovna ideální. Po vhazování hostů se sice domácí znovu rychle dostali k míči, ale Crouchovi byl odpískán ofsajd.
13
Domácí hru znovu přenesli na útočnou polovinu hřiště. Defenzíva Watfordu si ale opět věděla rady a rychle soupeře obrala o míč.
12
Joe Allen hlavou v klidu odvrátil nepovedený centr soupeře a následné zakončení Holebase už letělo vysoko nad.
11
Svou první standardní situaci zápasu si nyní mohou užít také hostující fotbalisté. Faulem se totiž u postranní čáry provinil Walters.
10
Stoke City pokračuje v převaze. Zatím ale kombinace nedospěla až k zakončení a Watford se tak zdánlivě v pohodě brání.
9
Marko Arnautović se výborně uvolnil, nicméně jeho prudký nízký centr si obrana Watfordu bez problémů pohlídala. Následně šel míč dokonce až za brankovou čáru.
8
Aktivní Diouf se znovu pokusil vymyslet cosi zajímavějšího, avšak po akci na pravé straně nezískal ani autové vhazování. Míč už tak do rukou bere Holebas.
8
Na začátku osmé minuty se na hranici šestnáctky dostal k zakončení jeden z hostů. Střela však byla zablokována dobře se vracejícím Allenem.
7
Z pokračující akce nyní Stoke City získalo rohový kop. Míče šel opět ke Crouchovi, který byl bráněn dvěma hráči a nedokázal poté přesněji zakončit.
6
Adam odcentroval přesně na hlavu Petera Crouche, který v pohodě přeskočil bránícího soupeře a připravil šanci pro Dioufa. Domácí záložník však neprostřelil blokující hráče.
5
Po Dioufově akci se míč dostal k nohám Walterse. Ten byl zastaven nedovoleným způsobem a je tady standardní situace Stoke.
4
Domácí mají stále trochu více ze hry. Kombinací poblíž středové čáry se ale nyní ne a ne dostat blíže hlouběji na útočnou polovinu.
3
Tentokrát to domácí zkusili po levé straně. Arnautović chtěl odcentrovat na nabíhajícího si Crouche, avšak jeho nepovedený centr zamířil za brankovou čáru.
2
Na pravé straně byl dobře rozběhnutý Diouf, nicméně ten byl usvědčen z ofsajdu. Celá akce tak končí odkopem od brány Heurelha Gomese.
1
První minuta zápasu je zatím poměrně opatrná. Ani jeden z celků se nikam moc netlačí, ale můžeme konstatovat, že s míčem hrají především domácí.
1

Stoke City: Grant – Johnson, Shawcross (C), Martins Indi – Diouf, Allen, Adam, Pieters – Walters, Crouch, Arnautović.
Náhradníci: Given – Bardsley, Shaqiri, Imbula Wanga, Afellay, Whelan, Krkić.

Watford FC: Gomes – Prödl, Kaboul, Britos – Kabasele, Guedioura, Behrami, Capoue, Holebas – Doucouré – Deeney (C).
Náhradníci: Pantilimon – Mason, Cathcart, Eleftheriou, Folivi, Ighalo, Sinclair.

Rozhodčí: N. Swarbrick – S. Beck, S. Ledger.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

27.11.2016 Watford – Stoke 0:1
19.3.2016 Watford – Stoke 1:2
24.10.2015 Stoke – Watford 0:2
WATFORD FC

Ani hosté si nevedou o moc lépe než domácí, avšak hlavním cílem Watfordu je letos především záchrana mezi elitou. Momentálně mají hosté jen o bod více než Stoke a to stačí na třináctou pozici. Ve čtyřech posledních utkáních navíc Watford získal jen jeden bod a to při skóre 2:8!

STOKE CITY

Domácí fotbalisté zřejmě měli patřit mezi lepí týmy Premier League, ale zatím se jim moc nedaří. Po devatenácti utkáních je totiž Stoke City až patnácté a od sestupových pozic ho dělí jen pět bodů. V posledních pěti utkáních navíc Stoke nevyhrálo ani jednou a inkasovalo hned třináct branek! Celkově jsou domácí šestým nejčastěji inkasujícím celkem.

31.12.2016 Chelsea – Stoke 4:2
27.12.2016 Liverpool – Stoke 4:1
17.12.2016 Stoke – Leicester 2:2
14.12.2016 Stoke – Southampton 0:0
10.12.2016 Arsenal – Stoke 3:1

Nejlepší střelec: Joe Allen – 5 gólů
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.