SESTŘIH Premier League: Swansea - Manchester United 1:3

Ode mě je to vše, přeji pěkný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 0:1.
Zápas je u konce. United už ve druhé půli trochu polevili z tempa a domácí se trochu dostali do zápasu. V 69. minutě se Swans povedlo i snížit zásluhou branky Mikea van der Hoorna. Na víc se však domácí nezmohli. Po poměrně nudném druhém poločase si Manchester United připsal důležité tři body a reprezentační pauzu přečká na 6. místě. Swansea naopak patří předposlední 19. pozice, s šestibodovou ztrátou na místa zaručující záchranu.
90+4
90+4
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Timothy Fosu-Mensah.
90+3
Paul Pogba ještě samostatnou akcí zaměstnal obranu soupeře, s míčem se však nakonec dostal až do zámezí.
90+2
Pogba nakonec fauloval, Swansea už ale zbývá jen něco málo přes minutu.
90+2
Hosté rozehráli přímý kop nakrátko a znovu se jim daří držet míč na svých kopačkách.
90+2
Manchesteru se daří držet míč na útočné polovině. Po faulu na Schneiderlina budou navíc zahrávat zkrácený roh.
90+1
Nastavují se tři minuty.
90
Opět se do zakončení tlačil Mike van der Hoorn, tentokrát z toho ale je pouze odkop od brány.
90
Po dalším souboji Barrow – Darmian následuje roh pro Swansea.
89
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Wayne Rooney, přichází Morgan Schneiderlin.
88
Darmian se mezitím vrátil na hřiště a vypadá to, že nebude potřebovat střídat.
87
Ibrahimović našel průnikovou přihrávkou Rooneyho, ten dostal míč do sítě, gól ale kvůli ofsajdu neplatí. Nutno říct, že šlo o velice hraniční situaci.
87
Matteo Darmian nakonec odkulhává do zámezí po svých. Uvidíme, jestli bude muset být vystřídán, nebo závěr zápasu zvládne.
85
Barrow táhl domácí akci na pravém křídle, vzápětí se ale srazil koleny s Darmianem a hra je přerušena, protože s italským bekem to nevypadá vůbec dobře.
84
Na druhé straně nepadl na úrodnou půdu centr Lingarda, Manchester se tak musí opět soustředit na defenzivu.
83
Dobrá šance domácích! Výborně to opět udělal Montero, jenž po přestávce hodně oživil hru Swans. Ekvádorský záložník se tentokrát dostal z levé strany až do vápna, odkud našel na vzdálenější tyči úplně volného Barrowa. Jeho zakončení z voleje ale chyběla větší razance, de Gea byl u své bližší tyče včas.
81
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Jesse Lingard.
80
Juan Mata poslal k zemi Montera a i on vidí za svůj prohřešek žlutou kartu.
79
Hosté už přece jen spoléhají spíše na defenzvu a následné vyrážení do rychlých protiútoků.
78
A opět to mohl být blesk z čistého nebe! Rooney se výborně dostal do šestnáctky, kde posunul míč na Matu, jehož ráně na vzdálenější tyč chybělo jen pár decimetrů.
77
Hosté po delší době podrželi míč a budou vhazovat na útočné polovině.
76
Zlatan Ibrahimović zastavil Ferův postup středem pole a je prvním hráčem, který dostal žlutou kartu.
74
Zlatan opět zkusil štěstí z dálky. Jeho rána, kterou ještě lehce tečoval Rooney, však skončil několik metrů vedle Fabiańskiho svatyně.
73
Aktivní Montero poslal z levé strany zajímavý centr, ten ale nenašel nikoho z nabíhajících spoluhráčů.
72
Domácí jsou při chuti a opět se usazují na polovině United.
70
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Leon Britton, přichází Leroy Fer.
69
Swansea právě vstřelila branku!
A domácí se přece jen prosazují! Sigurdsson našel nadýchaným centrem zcela volného MIKA VAN DER HOORNA, který přesnou hlavičkou nedal de Geovi žádnou šanci.
68
Akci Barrowa zastavil nedovoleným zákrokem Darmian a je tu další zajímavá možnost domácích.
68
Z hostujícího napadání nakonec vzešel jen Pogbův faul, hrát tak mohou opět Swans.
67
Po Sigurdssonově centru se míč odrazil za hranici šestnáctky. Tam byl osamocený Angél Rangel, střela z dobré pozice mu ovšem vůbec nevyšla a de Gea mohl zůstat v klidu.
66
Swansea v posledních minutách přece jen trochu zvýšila aktivitu. Nyní se o zakončení pokusil Montero a po teči jednoho z hostů následuje první domácí roh.
65
Ani domácí nenaložili s výhodou přímého kopu nejlépe a Manchester už vyráží do protiakce.
64
Zajímavý přímý kop i na druhé straně poté, co Fellaini poslal k zemi Song-junga.
63
Hned vzápětí byl Pogba faulován, z Rooneyho přímého kopu však United nic nevytěžili.
62
Skvěle to teď udělal Pogba, který to vzal na sebe a obešel bránícího Mawsona, vzápětí ale nechal za sebou to nejdůležitější, a sice míč.
61
Sigurdsson dobře napadal rozehrávku soupeře, po zásahu islandského záložníka ale budou hosté vhazovat.
60
A znovu vyšel vzájemný souboj Rangela s Pogbou ve prospěch prvního jmenovaného. I nyní se však faul nejdražšího fotbalisty světa obešel bez žlutého napomínání.
60
Pogba u půlící čáry fauloval Rangela a může být rád, že za svůj prohřešek neviděl žlutou kartu.
59
Další faul van der Hoorna, domácí stoper se tentokrát provinil v souboji s Ibrahimovićem.
58
Hosté opět rozehráli přímý kop nakrátko a nakonec se dostali krátkými přihrávkami až ke stoperům.
57
Rooney byl na útočné polovině faulován van der Hoornem a je z toho zajímavá standardní situace.
56
Ashley Young si nabíhal na Pogbův diagonální pas na pravé křídlo, tam mu ale nevyšel krok a kulatý nesmysl nedokázal udržet ve hře.
55
Na Liberty Stadium vládne trochu ponurá atmosféra. Není se co divit, domácí se s míčem příliš nepotkávají a hosté se do žádných odvážných akcí ve druhém poločase nepouštějí.
54
Mata našel pěkným obloučkem Ibrahimoviće, který ve vápně ještě sklepl míč pro Fellainiho. Belgický obr ale neměl lehkou pozici a skákající míč nakonec nedokázal poslat na Fabiańskiho bránu.
53
Na levém křídle nevyla spolupráce Darmiana s Pogbou, Labutě ale s míčem na kopačkách dlouho nevydržely.
51
Ibrahimović si nerozuměl s Rooneym a Swansea se po delší odmlce dostala k míči.
50
United to zkoušeli po pravé straně, tam se ale Young neprosadil a přes Carricka se míč dostal až na druhou stranu hřiště.
49
Na druhé straně o sobě dal vědět vystřídavší Montero, ten si ale míč poslal příliš daleko před sebe. Bude se tedy kopat od de Geovy svatyně.
48
Carricka fauloval na útočné polovině Ki. Manchester rozehrál standardku rychle a ihned se dostává ke své kombinační hře.
47
Obraz hry se v prvních minutách druhé půle příliš nemění. Hosté znovu drží míč a postupnou kombinací se přibližují domácí šestnáctce.
46
Swansea přešla po vystřídání na systém 4-2-3-1. Uvidíme, jestli se domácím bude po přestávce dařit více.
46
46
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Modou Barrow.
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Fernando Llorente, přichází Jefferson Montero.
46
První poločas je u konce. Swansea v něm jen potvrzuje svoji letošní mizérii a po velice špatných 45 minutách prohrává s Manchesterem United už 0:3. Hosté sice nepředvádějí nijak úžasný fotbal, na rozdíl od domácích se jim však daří držet míč a vytvářet si šance. Ty dokázal Manchester proměnit hned třikrát a po brance Paula Pogby a dvou zásazích Zlatana Ibrahimoviće vede po první půli rozdílem třídy.
45+2
45+2
S tou sice Swansea naložila mizerně, nakonec však může domácí celek alespoň vhazovat na útočné polovině.
45+1
Fellaini fauloval ve středu pole Mawsona a domácí tak mají v samotném závěru poločasu výhodu standardní situace.
45+1
Nastavuje se jedna minuta.
45
Matteo Darmian se z levého křídla protáhl až do vápna, střela mu ale nevyšla podle představ a Fabiańskiho bránu vůbec neohrozila.
44
Další postupný útok ztroskotal na nedorozumění mezi Pogbou a Matou. Domácí však, dnes už tradičně, o míč hned po jeho zisku přišli.
42
Darmian s Pogbou nakonec v rohu hřiště přišli o míč, Mawson jej však opět odkopl jen k Rojovi.
41
Svěřenci Josého Mourinha v závěru poločasu opět kombinují ve středu pole a čekají, až se otevře nějaká šance v obraně Swans.
39
V závaru před hostující šestnáctkou se neprosadili Routledge, ani Sigurdsson. Naopak, dobře zabojoval Carrick, který už zakládá protiakci.
37
Swansea mohla po Pogbově faulu rozehrávat uprostřed hřiště, hned vzápětí se ale domácí zbytečně vyhnali až do zámezí.
36
Už to vypadalo, že se Young s de Geou nedomluví před nabíhajícím Routledgem, první jmenovaný ale nakonec stihl dostat míč do bezpečí.
35
Dnes velice aktivní Wayne Rooney táhl další šanci United, dostal se až do šestnáctky, z jeho střílené přihrávky však tentokrát nic nebylo.
33
Manchester United právě vstřelil branku!
A Manchester znovu udeřil z ničeho nic! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ sklepl dlouhý míč pro Rooneyho, načež si naběhl na přihrávku mezi domácí obránce, s trochou štěstí obešel Rangela a bez problémů prostřelil Fabiańskiho!
32
A opět, hosté drží míč ve středu pole a rozhodně nikam nespěchají.
31
Při napadání to s důrazem přehnal Fellaini, kterému byl odpískán nedovolený zákrok.
30
Dobrou přihrávku do vápna dostal Juan Mata, španělský záložník už ale vzápětí nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
28
Manchester jako by s dvougólovým vedením v zádech volil tak trochu uspávací taktiku. Hosté drží většinu času míč ve středu pole, načež se snaží soupeře překvapit rychlou akcí.
27
Ibrahimović se pokusil o zrychlení hry, jeho přihrávku ale Darmian neměl šanci zachytit na hrací ploše.
26
Tentokrát ztroskotala akce Swansea na Bastónově ofsajdu. Manchester tak rozehrává pár metrů od půlící čáry.
24
A opět podobný obrázek. Ibrahimović sice o míč na levé straně přišel, domácí se jej ale velice rychle zbavili a musí se znovu bránit.
23
Manchester se očividně uklidnil, Swans se naopak vůbec nedaří podržet míč na svých kopačkách.
21
Netrvalo dlouho a Manchester přidává druhou branku. Rooney výborně podržel míč na levém křídle a posunul jej do středu ZLATANU IBRAHIMOVIĆOVI. Ten si jej posunul do středu pole a povedenou přízemní ranou překonal Fabiańskiho podruhé. Nutno dodat, že polský gólman si nyní asi mohl poradit lépe, o nechytatelnou střelu určitě nešlo.
20
Hosté nikam nespěchají a zakládají útok na vlastní polovině.
19
S důrazem to nyní přehnal i Ibrahimović, Swansea bude rozehrávat na vlastní polovině.
18
Opět to byl Pogba, kdo si naběhl na dlouhý míč za obranu, v souboji s Fabiańskim si však počínal až příliš důrazně.
18
Manchester je po vstřelené brance na koni a v poklidu kombinuje ve středu pole.
17
A mohlo to být 0:2! Darmian našel ideálním centrem Fellainiho, jehož volej skončil těsně vedle.
15
Hosté jdou do vedení a byla to krásná branka! Celá akce začala na levé straně u PAULA POGBY, který obloučkem našel ve vápně Rooneyho. Ten ještě vracel míč do ohně na Zlatana, jenž byl ale výborně ubráněn a míč se dostal až za hranici šestnáctky, kde si na něj znovu počkal Pogba, a ten parádním halfvolejem vymetl pavučiny v pravé šibenici!
13
A do třetice švédský forvard, tentokrát ovšem jeho dlouhý pas nenašel nikoho v červeném. Následuje odkop od brány Swansea.
12
Znovu to dobře udělal Zlatan, jenž našel na levém křídle zcela volného Darmiana. Italský bek si míč zasekl na pravačku, trefil ale pouze prvního bránícího hráče.
11
Ibrahimović sklepl míč přesně do běhu pro Paula Pogbu, Ki Song-jung však předvedl skvělý zákrok a bude se kopat od domácí brány.
10
Manchester nadále drží míč na útočné polovině, v poslední třetině hřiště mu však chybí větší kreativita.
9
Hosté po trochu nejistém začátku uklidnili hru a postupným útokem se dostávají dopředu.
7
Ve středu pole dobře zabojoval Pogba, následný centr Ashleyho Younga ovšem adresáta nenašel.
6
Swansea je zatím lepším týmem, jejich další akci ale zastavil Rojo, jenž dobře přečetl Routledgeovu přihrávku.
5
Nakonec to byl opět Sigurdsson, jenž se dostal k míči v zajímavé pozici, na poslední chvíli jej ale dobrým zákrokem zastavil Young.
4
Swans kombinují ve středu pole a čekají na okénko v obraně Manchesteru.
3
Po několika nepřesnostech na obou stranách mohou hrát domácí.
2
Nyní o sobě dal Rooney vědět na druhé straně a byla z toho první velká šance! Po přiťuknutí Paula Pogby se protáhl až do vápna, jeho následné ráně na zadní tyč chyběly jen decimetry.
1
Obrovskou chybu v rozehrávce vyrobil hned v první minutě Wayne Rooney a hosté mohli být rádi, že ji Sigurdsson nedokázal potrestat.
1
Týmy nastupují na hrací plochu Liberty Stadium, utkání začne co nevidět.

Swansea City: Fabiański – Rangel, van der Hoorn, Mawson, Kingsley – Routledge, Ki Song-jung, Britton (C), G. Sigurdsson – F. Llorente, Bastón.

Náhradníci: Nordfeldt – Naughton, Amat, Cork, Fer, Barrow, Montero.

Manchester United: de Gea – Darmian, P. Jones, Rojo, Young – Carrick, Fellaini – Mata, P. Pogba, Rooney (C) – Ibrahimović.

Náhradníci: Romero – Blind, Fosu-Mensah, Lingard, Schneiderlin, Martial, Rashford.

Rozhodčí: Swarbrick – Ledger, Wilkes.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí pískat Neil Swarbrick, kterému budou na čarách vypomáhat Scott Ledger a Matthew Wilkes. Čtvrtým rozhodčím bude Rodger East.
Domácím by měl chybět pouze zraněný Nathan Dyer. Za Manchester si nezahrají zranění Bailly s Valenciou, otazník pak visí nad stavem Pogby a Smallinga. Ander Herrera do utkání nezasáhne kvůli červené kartě z utkání s Burnley.
Ani Manchesteru United se však nedaří podle představ. Tým se pod taktovkou nového manažera Josého Mourinha stále hledá a nedaří se mu dostat do optimální formy. V lize United nevyhráli již čtyřikrát v řadě, dnes tedy budou chtít tuto nelichotivou sérii prolomit.
Domácí Swansea zatím zažívá velice nepovedenou sezonu. Swans v Premier League zvítězili pouze v prvním kole, od té doby si připsali pouhé dva body za dvě remízy a má stejně bodů jako poslední Sunderland. Velšský tým bude se svou nepříznivou sérií něco udělat, jinak by mohly v klubu nastat personální změny, třeba i na pozici manažera.
Hezké nedělní odpoledne! V dnešním utkání Premier League se na Liberty Stadium utkají týmy Swansea City a Manchester United. Textovým přenosem vás provede Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.