Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Swansea : Manchester Utd. - 19. srpna 2017   13:30

Swansea
Swansea
0:4
(0:1)
Manchester Utd.
45' Bailly   • 81' R. Lukaku  (Mchitarjan) • 82' P. Pogba  (Mchitarjan) • 84' Martial  (P. Pogba)
Swansea
Fabiański – Bartley (67. Routledge), F. Fernández (C), Mawson – Naughton, Fer, Mesa (67. L. Narsingh), M. Olsson – T. Carroll, J. Ayew – T. Abraham (82. McBurnie).
Nordfeldt – van der Hoorn, Rangel, Fulton, L. Narsingh, Routledge, McBurnie.
Jonathan Moss – Edward Smart, Andy Halliday, Mike Jones
Liberty Stadium, Swansea
20 862 diváků
de Gea – A. Valencia (C), Bailly, P. Jones, Blind – N. Matić, P. Pogba – Mata (75. Fellaini), Mchitarjan (85. A. Herrera), Rashford (75. Martial) – R. Lukaku.
Romero – Lindelöf, Smalling, A. Herrera, Fellaini, Lingard, Martial.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Manchester United 0:4. Další kanonádu řídil Lukaku s Pogbou

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Dnešní utkání sledovalo 20 862 diváků!
Máme dobojováno. Sledovali jsme rychlé a pohledné utkání, které v poslední desetiminutovce rozhodl hostující Manchester United. Domácí Swansea taktéž mělo pár šancí a do 81. minuty to i vypadlo, že by snad mohlo brát body. Pak se však k míči dostal Romelu Lukaku, po něm Paul Pogba a vše završil prudkou střelou střídající Anthony Martial. Svěřenci Josého Mourinha tak i ve svém druhém zápase v Premier League berou všechny body za výhru 4:0.
90+3'
90+3'
Tom Carroll zkoušel z posledních sil nalézt Ayewa, který vypálil na branku a jeho pokus nebyl vůbec špatný, chybělo pár centimetrů, aby míč šel do sítě.
90+2'
Paul Pogba získal míč od soupeře a snažil se rozehrát útočnou akci. To by se mu i povedlo, kdyby Nemanja Matić nefauloval a domácí tak neměli k dispozici volný přímý kop ze své poloviny.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
O vítězi už je jasno, domácí se však ani tak nevzdávají a stále se snaží se alespoň probojovat do šestnáctky hostů. Tomu však nyní zabránil Ander Herrera.
89'
Marouane Fellaini vybojoval míč, jenže místo rychlého přechodu dopředu jej vrátil mezi hostující beky, kteří spolu i s gólmanem kombinují a nikam moc nespěchají.
88'
Hra se poměrně uklidnila. Domácí hráči Swansea drží míč na polovině soupeře, nicméně dostat se před Davida de Geu se jim moc nedaří.
87'
Konkrétně Romelu Lukaku hledal ve vápně nějaké spoluhráče, jenže nedokázal protlačit míč přes Routledgeho.
86'
Domácí Swansea mělo k dispozici volný přímý kop, který však skončil ve shluku hostujících hráčů. Ti se následně velmi rychle přesouvají dopředu.
85'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Ander Herrera.
84'
Manchester United právě vstřelil branku!
Neskutečné! Manchester přešel do rychlého protiútoku, Paul Pogba našel chytrým pasem ANTHONYHO MARTIALA, který nikam nespěchal a střelou mezi oběma obránci poslal míč do branky – 0:4!
83'
U míče jsou nyní domácí hráči Swansea, kteří se tlačí k brance Davida de Gey a snaží se alespoň snížit tento rozdíl ve skóre.
82'
Tak toto je velký šok pro domácí! Henrich Mchitarjan opětovně nádherným pasem našel PAULA POGBU, který svým lobem přes Łukasze Fabiańského přidává třetí gól v dnešním zápase – 0:3!
82'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Oliver McBurnie.
81'
A rázem to je o dvě branky! Henrich Mchitarjan krásným pasem našel ROMELA LUKAKUA, který byl zcela osamocen a přesnou ranou k protější tyči posílá United do vedení o dvě branky – 0:2!
80'
Nicméně tentokrát už to faul byl. Luciano Narsingh přecházel dopředu a podnikl při svém přechodu i útočný faul, čímž daroval hostujícímu Manchesteru United možnost volného přímého kopu ve středu hřiště. Manchester United však moc nikam nespěchá.
79'
Na stadionu je nyní skvělá atmosféra, fanoušci jsou opravdu hlasití. Všichni aktuálně sledují jak Martial padá k zemi poté, co se snažil projít přes tři obránce Swansea. O faul se nejednalo.
78'
Anthony Martial si vzal míč za vápnem Swansea a snažil se pálit na Łukasze Fabiańského, nicméně jeho balón byl blokován.
77'
Na hřišti byl hned vidět střídající Marouane Fellaini, který odhlavičkoval centrovaný míč od Luciana Narsingha.
76'
Paul Pogba se následně opět dral dopředu a snažil se i vysunout Lukakua, který byl však dobře bráněn a z celé akce tak sešlo.
75'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Anthony Martial.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Marouane Fellaini.
74'
K volnému přímému kopu se postavil Paul Pogba a nechybělo mnoho a byl z toho gól! Míč šel jen těsně mimo branku domácího celku.
73'
K ráně z veliké dálky se odhodlal Daley Blind, který však netrefil branku Fabiańského ani omylem. Nicméně všemu předcházel faul Leroye Fera, který si tak připisuje žlutou kartu.
72'
S dalším rohovým kopem si dali domácí poněkud načas, neboť Jonathan Moss musel ještě v pokutovém území vynadat několika hráčům za příliš agresivní hru. Ani tentokrát však rohový kop nevzešel v gól, míč tak jako spíše proletěl skrze všechny hráče až na druhou stranu hřiště.
71'
Z onoho rohového kopu vzešel další rohový kop, jelikož hlavička Federica Fernándeze byla tečována pryč Nemanjou Matićem.
70'
Hra se přesunula před Davida de Geu. Swansea se snaží prodrat do nějaké šance, nicméně aktuálně se jim podařilo získat pouze rohový kop, jelikož centr Wayna Routledgeho byl odražen do zámezí.
69'
A ani nebylo třeba, neboť to byl Henrich Mchitarjan, který zpoza pokutového území Swansea pálil ostrými. Jeho rána ovšem letěla mimo branku domácích.
68'
Oba příchozí hráči se ovšem musejí nyní zapojit do bránění další akce Manchesteru United, který předvádí kombinační hru na polovině Swansea a do vápna se zatím moc nedere.
67'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Luciano Narsingh.
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Kyle Bartley, přichází Wayne Routledge.
66'
Daley Blind obdržel delší pas od Juana Maty a snažil se nalézt Marcuse Rashforda, který však byl obsazen. Míč se za pár vteřin dostal až před Davida de Geu, který tak rozehrává další útok Manchesteru United.
65'
A opětovně si dlouhý pas mohl převzít Tammy Abraham, kdyby nebylo tentokrát Phila Jonese, který přečetl hru a vzal si balón pod svá křídla.
64'
Jordan Ayew se dostal před šestnáctku Manchesteru a nechybělo mnoho a mohl uvolnit do samostatného úniku Tammyho Abrahama! Na poslední chvíli však míč zastavil Eric Bailly.
63'
Z onoho rohového kopu se míč dostal na Juana Matu kousek za šestnáctkou Swansea. Španělský záložník si ovšem se situací nedokázal poradit nejlépe.
62'
Netrvalo to však dlouho a už jsou u míče hráči Manchesteru United. Konkrétně Juan Mata se snažil o centr do šestnáctky Swansea, jenže neúspěšně. Následně Henrich Mchitarjan zkusil druhou možnost a sice střelu, ta však byla sražena na rohový kop.
61'
Další centr si připsal Jordan Ayew, nicméně ani tentokrát neslavili Labutě úspěch, míč si sebral David de Gea. Po menší chvíli se dostal ke střele Tammy Abraham a jeho střela šla těsně vedle! Musí se nechat, že momentálně přebrali iniciativu domácí hráči Swansea.
60'
Kyle Naughton se dostal k míči na hraně vápna a snažil se o říznutý centr před Davida de Geu. Míč se mu však nepodařilo poslat přes Daleyho Blinda.
58'
Po menším souboji se k míči opět dostali domácí a Alfie Mawson centroval do šestnáctky Manchesteru United doufajíc v to, že si balón přebere Abraham. Míč však odhlavičkoval pryč Phil Jones.
57'
Po autovém vhazování se dostali k míči domácí hráči Swansea. Konkrétně Leroy Fer poslal dlouhý pas dopředu.
56'
Juan Mata svým dlouhým pasem našel Marcuse Rashforda, který to vzal vše na sebe a zpoza šestnáctky Swansea pálil na Łukasze Fabiańského. Domácí brankář si ovšem s tímto projektilem poradil.
54'
Kyle Bartley nedokázal přesně rozehrát a dopředu šel Manchester United. Atak hostujícího celku však skončil útočným faulem Marcuse Rashforda.
53'
Další nacentrovaný balón do pokutového území Swansea musel hasit Łukasz Fabiański svým pohotovým zákrokem. Po jeho odkopu se hra přenesla na druhou polovinu.
52'
Následoval další rohový kop, který se ovšem Rudým ďáblům taktéž moc nepovedl. K míči se po delší době a odkopu od branky Swansea dral Marcus Rashford, nicméně neprošel přes obranu domácího týmu.
51'
Na centr Juana Maty si vyskakovalo hodně fotbalistů, nicméně byl to Kyle Naughton, který odhlavičkoval balón pryč z šestnáctky Swansea.
50'
Po hodně rychlém přechodu se dostal k míči Romelu Lukaku, který rychle vybojoval rohový kop pro hosty.
49'
Míč od svého gólmana si přebral Daley Blind, který však nedokázal předat balón dopředu a hra se tak momentálně drží na polovině United.
48'
Dalším pokusem se prezentoval Martin Olsson, na jeho míč si však nikdo nenaběhl a prázdný balón tak odskákal do zámezí. Odkop od své branky bude rozehrávat David de Gea.
47'
Romelu Lukaku se prodral do vápna Swansea a snažil se zakončit, nicméně míč mu na poslední chvíli sebral Kyle Bartley svým pohotovým zákrokem.
46'
Druhý poločas rozehráli fotbalisté Manchesteru United, kteří se však u míče nezdrželi dlouho, neboť si jej ihned vzal Łukasz Fabiański po nepovedeném centru hostů.
46'
Je za námi aktivní první poločas. Šance byly na obou stranách, nicméně více na straně hostujícího celku. Manchester United drží více balón a i zaslouženě vede díky brance Erica Baillyho ze 45. minuty. Dokáží ve druhém poločase domácí vyrovnat? Nebo si Manchester pohlídá, či navýší vedení?
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta nad rámec řádné hrací doby.
45'
A z rohového kopu se nám otevírá skóre! K hlavičce se dostal Paul Pogba, nicméně jeho pokus trefil břevno a následně brankovou čáru. Gól to tedy nebyl až do doby, kdy se do míče opřel ERIC BAILLY a balón dopravil za záda Łukasze Fabiańského – 0:1!
45'
Další centr si připsal Paul Pogba hledajíc Marcuse Rashforda. Z tohoto centru už vzešel rohový kop Manchesteru United.
44'
Po centru od Antonia Valencii se dostal k hlavičce Romelu Lukaku. Jeho pokus ovšem neslavil úspěch. U míče se však i nadále drží hosté.
43'
Ta skončila na rohovém kopu rozehraném Juanem Matou. Tento rohový kop se ovšem hostům moc nepovedl.
42'
Dopředu se zkoušel prodrat Jordan Ayew po křídle, jenže byl zastavil Ericem Baillym. Ten rozehrál balón dopředu na Henricha Mchitarjana a zahajuje tak další útočnou akci Rudých ďáblů.
41'
Z volného přímého kopu Manchesteru United však nic moc nevzešlo, neboť se balón ani nedostal do šestnáctky Swansea. U míče jsou i nadále hosté, kteří kombinují na útočné polovině.
40'
Marcus Rashford sváděl rychlostní souboj o míč s Federicem Fernándezem. Mezitím byl však souboji přerušen hvizdem rozhodčího, který odpískal předchozí faul na Juana Matu.
39'
Ten byl rozehrán nakrátko a míč během chvíle přebrali zpátky hráči Manchesteru United. Ti se tak dostávají dopředu na útočnou polovinu.
38'
Domácí se dostali k volnému přímému kopu. Roque Mesa svým centrem našel Bartleyho, jehož hlavička vybojovala další rohový kop pro Swansea.
36'
Martin Olsson vhodil míč do hry nepřesně a k balónu se dostali domácí. Do dobré akce se dostal Marcus Rashford, jenže na tuto střelu by nejraději ihned zapomněl. Jednoduchá práce pro Łukasze Fabiańského.
35'
Rohový kop byl po menších soubojích v pokutovém území rozehrán a k hlavičce se dostal Kyle Bartley. Jeho hlavička však mířila mimo tři tyče hostující svatyně.
34'
A rázem bylo vepředu veselo pro domácí! Jordan Ayew se dlouhým náběhem dostal až k boční hranici pokutového území a hledal Abrahama. K tomu se míč jakžtakž dostal, jenže střela z toho nebyla. Domácí tak alespoň může těšit fakt, že mají rohový kop.
33'
Míč si vzal ihned nazpět Juan Mata, který se však raději rozhodl pro zpětný pas do obrany a menší uklidnění hry.
33'
Paul Pogba nádherně přešel přes Roqueho Mesu, jenže svým pasem na Lukakua celou akci pohřbil, neboť Lukaku o míč ihned přišel.
32'
Dopředu se na moment podívali i domácí. Nicméně přes zákrok Valencii se zde stejně moc dlouho neohřáli.
31'
Paul Pogba následně fauloval a domácí se dožadovali druhé žluté karty pro záložníka United. Jonathan Moss se k nelibosti domácích fanoušků však tentokrát spokojil pouze se slovním napomenutím.
31'
Romelu Lukaku si vzal míč a dostal se až k hranici vápna Swansea. Zde si míč dlouho držel i přes pressing dalších 3 hráčů. Nicméně i přes udržení míče nedokázal nic vymyslet.
30'
Další projektil Marcuse Rashforda byl poněkud dlouhý, ne však patřičně rázný. Łukasz Fabiański s tímto míčem tak neměl sebemenší problém.
29'
Míč se následně vrátil k obraně manchesterského celku. Konkrétně Phil Jones svým dlouhým centrem přesunul hru následně na druhou polovinu.
28'
Ayewa dokázal Antonio Valencia obrat o míč vysokou nohou, přičemž ho pravděpodobně i zasáhl. Faul se však nepískal.
27'
Z volného přímého kopu Swansea ovšem nic moc nevzešlo. Phil Jones s Ericem Baillym dokázali odhlavičkovat oba centry domácích a na víc se momentálně The Swans nezmohli.
26'
Paul Pogba nepěkným zákrokem poslal k zemi Toma Carrolla a instantně tak obdržel žlutou kartu.
25'
Dobrou šancí se prezentoval Martin Olsson. David de Gea si však s jeho projektilem poradil, byť se do hry delší dobu již nezapojil.
23'
Dopředu se rychle dral po pasu od Matiće Marcus Rashford. Toho ovšem v poslední možné chvíli zastavil Kyle Bartley.
21'
Federico Fernández dokázal chytře přečíst hru United a získal míč. Na jeho centr však odpověděl pouze Eric Bailly, který vrátil míč do držení United.
20'
Právě od Kyla Naughtona se míč odrazil na Mchitarjana, kterého fauloval Leroy Fer. Manchester United tak měl k dispozici volný přímý kop, který ovšem nezužitkovali hosté tak, jak by chtěli.
19'
To se pokoušel změnit Antonio Valencia svým dlouhým pasem na Romela Lukakua. Tomu však na poslední chvíli zabránil Kyle Naughton.
18'
Hra se aktuálně odehrává především ve středu hřiště, kde oba celky soupeří o míč. Žádná větší akce momentálně není k vidění.
17'
The Swans se pokoušeli o rychlý průnik, jenže Eric Bailly s Antoniem Valenciou dokázali zastavit pokus domácích o průnik. Následný přechod Manchesteru United k brance domácích se nese v pomalejším tempu.
16'
Phil Jones po pasu od Henricha Mchitarjana se dostal trochu blíže k brance Swansea. Domácí však i tento pokus o atak od United ubránili.
15'
Z toho ihned vzešla šance, když Marcus Rashford centroval do malého vápna na Lukakua. Ten se však k zakončení nedostal.
15'
Federico Fernández zkoušel svým centrem na Leroye Fera přesunout hru na druhé křídlo. Vyslaný balón byl však až moc dlouhý a míč tak jde k United.
14'
Henrich Mchitarjan dokázal vybojovat balón od soupeře a překazil tak Labutím útok. Manchesteru se však momentálně rychlý přechod ke svatyni Swansea nedaří.
13'
Nádherným průnikem přes soupeře se prezentoval Marcus Rashford, který se dostal až na hranici vápna. Zde však o míč přišel a Łukasz Fabiański bude vykopávat od své branky.
12'
Po Blindově přihrávce se zkoušel prosadit Romelu Lukaku, nicméně jeho střela se opravdu nedala počítat mezi ty, co by dokázaly ohrozit branku Łukasze Fabiańského.
11'
Po této šanci Manchesteru United je u míče opět Swansea. Domácí hráči se pokoušeli propracovat přes obranu United, nicméně rychle přišli o míč a nyní opětovně musejí bránit.
10'
Volný přímý kop rozehrál Juan Mata a svým centrem našel Phila Jonese, který svou hlavičkou trefil břevno!
9'
Antonio Valencia si s Marcusem Rashfordem vyměnil míč. Talentovaný mladík z Manchesteru se následně snažil prodrat přes Mawsona, to se mu sice nepovedlo, ale podařilo se mu vybojovat volný přímý kop.
8'
Marcus Rashford se pokoušel s Paulem Pogbou protlačit balón k Fabiańskému, jenže to se mladému duu nepovedlo přes Alfieho Mawsona. Mladý útočník se následně snažil pálit sám zpoza vápna, branku však netrefil.
7'
Paul Pogba přes Daleyho Blinda rozjel atak na polovině Swansea. Jak rychle tato útočná akce však vznikla, tak i rychle zanikla.
6'
Od první minuty sledujeme rychlý fotbal. Swansea je nyní u míče na polovině Manchesteru United a málem z toho i něco bylo. Kyle Bartley zkoušel svým centrem vytvořit útok ve vápně United, jenže míče se zmocnil na poslední chvíli David de Gea.
5'
A rázem z toho byla veliká šance na druhé straně, když se ke střele po své neúspěšné přihrávce dostal Romelu Lukaku. Rána hrotového útočníka Red Devils však letěla mimo tři tyče Łukasze Fabiańského.
4'
Kombinace Paula Pogby s Nemanjou Matićem moc nevyšla a dopředu šel Jordan Ayew, který se snažil centrem nalézt Abrahama, ten však ve veliké šanci neuspěl! Míč totiž netrefil.
3'
David de Gea se ujal odkopu od své branky a pokoušel se najít některého ze spoluhráčů vepředu, nicméně Swansea si dokázalo převzít míč a založit útok, který musel vzadu hasit Phil Jones.
2'
Do akce vyslal Martin Olsson Toma Carolla, který zkoušel centrovat před Davida de Geu na Tammyho Abrahama. Ten se ovšem k míči nedokázal propracovat.
1'
Utkání bylo zahájeno a k míči se jako první dostali The Swans, kteří ihned zkoušeli zahájit první útok zápasu. To ovšem překazil Eric Bailly, který přečetl soupeře.
1'
Před začátkem zápasu nás ještě čeká minuta ticha za oběti teroristického útoku v Barceloně.
Hráči jsou již v tunelu Liberty Stadium připraveni k zahájení zápasu.

Swansea City: Fabiański – Bartley, F. Fernández (C), Mawson – Naughton, Fer, Mesa, M. Olsson – T. Carroll, J. Ayew – T. Abraham.
Náhradníci: Nordfeldt – van der Hoorn, Rangel, Fulton, L. Narsingh, Routledge, McBurnie.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Bailly, P. Jones, Blind – N. Matić, P. Pogba – Mata, Mchitarjan, Rashford – R. Lukaku.
Náhradníci: Romero – Lindelöf, Smalling, A. Herrera, Fellaini, Lingard, Martial.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Edward Smart, Andy Halliday, Mike Jones.
MANCHESTER UNITED

Manchester letos opět atakuje nejvyšší příčky a dopomoci tomu má i příchod Romela Lukakua, který byl celé léto spojován s Chelsea, ale následně zamířil k Rudým ďáblům. Velký kamarád Paula Pogby, někdejšího nejdražšího hráče planety, se zatím jeví dobře.

V prvním utkání Manchester smetl West Ham 4:0, když se 2x prosadil právě Romelu Lukaku. Následovaly pak ještě branky Anthonyho Martiala a Paula Pogby.
SWANSEA CITY

Celek z Walesu se loni jakžtakž zachránil a letos vyšel do Premier League s cílem hrát klidný střed tabulky. Přestupové okno tomu však moc nepovedlo, jelikož k ne moc výrazným posilám přišel i odchod největší týmové hvězdy Gilfyho Sigurdssona, který byl prodán do Evertonu.

Co se týče posledního zápasu, tak si Swansea nedokázalo poradit se Southamptonem a konala se tak bezbranková remíza. Vstřelí svůj první gól The Swans dnes na Liberty Stadium?
Mnoho lig si tento víkend odbude svou premiéru, nicméně Premier League ji má již za sebou. Úvodní zápas 2. kola mezi Swansea a Manchesterem United vám zprostředkuje Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.