Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Crystal Palace - 1. října 2018   21:00

Bournemouth
5' Brooks (C. Wilson) • 87' Stanislas
2:1
(1:0)
Crystal Palace
55' van Aanholt  (Zaha)
Bournemouth
Begović – Francis (C), S. Cook, Aké – Fraser, Lerma, L. Cook, A. Smith – J. King (84. Stanislas), C. Wilson, Brooks (58. Gosling).
Boruc – Rico, Gosling, Surman, Stanislas, Mousset, Defoe.
Michael Dean – Daniel Robathan, Mark Scholes
Vitality Stadium, Bournemouth
10 199 diváků
Hennessey – Wan-Bissaka, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – Meyer (84. Kouyaté), Milivojević (C), McArthur (77. Schlupp) – Townsend, J. Ayew (82. Sörloth), Zaha.
Guaita – J. Ward, Schlupp, Kelly, Kouyaté, Puncheon, Sörloth.

Utkání sledovalo 10 199 diváků.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:8. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:12.
Utkání je u konce a po dramatickém závěru se z výhry raduje domácí Bournemouth. Vstup do druhého poločasu ale měli hosté a už v 55. minutě se tvrdou ranou pod břevno trefil Patrick van Aanholt. Londýnský klub si pak vytvořil menší územní převahu, ale dalšího gólu už nedosáhl. Už to pak vypadalo na remízový výsledek, když v 86. minutě fauloval Sakho loktem domácího Lermu, rozhodčí nařídil pokutový kop a ten o minutu později Junior Stanislas s přehledem proměnil. Vedení 2:1 už Bournemouth nepustil a s 13 body je nyní na sedmém místě tabulky. Crystal Palace jich má sedm a je na 13. místě.
90+6'
90+5'
Ryan Fraser je dalším hráčem, který si prohlédl žlutou kartu.
90+4'
Domácím se podařilo pro tuto chvíli odkopnout pryč z vápna, ale pouze k hráčům Crystal Palace.
90+3'
... a také hostující James Tomkins.
90+3'
... hostující Cheikhou Kouyaté...
90+3'
Žlutou kartou byl potrestán domácí Jefferson Lerma...
90+2'
No a pozor, máme tu poměrně velkou strkanici u středového kruhu, Michael Dean vše pozoruje a počkáme si na tresty.
90+1'
Po Hennesseyho rozehrávce se hosté moc daleko nedostali, hraje se zase na polovině Crystal Palace.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89'
A jak se dalo čekat, tak hosté vrhají vše do útoku, tohle už nebude na trpělivou kombinaci k pokutovému území.
88'
Crystal Palace teď musí finišovat, pokud nechce z docela dobře rozehraného utkání odjet s prázdnou.
87'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Míč si na penaltu postavil JUNIOR STANISLAS, nechal Hennesseyho skočit na jeho levou ruku a sám zakončil doprostřed branky. Domácí vedou chvíli před koncem 2:1.
86'
Mamadou Sakho navíc za svůj zákrok dostal žlutou kartu.
86'
Penalta pro Bournemouth! Po rozehraném přímém kopu trefil Sakho soupeře loktem do obličeje a rozhodčí neváhal ani okamžik!
85'
Hennessey drží svůj tým, nyní totiž vyrazil prudkou Goslingovu hlavičku po centru z pravé strany! Stále je to 1:1.
84'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Cheikhou Kouyaté.
84'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Junior Stanislas.
83'
Domácí měli obrovskou šanci na vedení! Po zisku míče se do sprintu dostal Fraser, u vápna naservíroval perfektní přihrávku na Wilsona, jenže ten pouze nastřelil vyběhnutého Hennesseyho do levé nohy!
82'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Alexander Sörloth.
81'
Lewis Cook odvrátil centr od rohového praporku, domácí se ubránili.
81'
Aké je už zpátky na trávníku a pomůže svým spoluhráčům bránit rohový kop.
80'
Tak už zase můžeme pokračovat, domácí budou chvíli hrát v deseti lidech.
79'
Ošetřování se nám trochu protahuje, objevila se tam totiž i krev.
78'
Aké na trávníku, drží se za obličej. To vše vzniklo po jeho souboji s Jordanem Ayewem
77'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Jeff Schlupp.
77'
Přímý kop po signálu zakončil hrubě nepovedenou ranou Simon Francis. Míč skončil několik metrů vedle Hennesseyho branky.
76'
Andros Townsend navíc za tento zákrok mimo hru dostal žlutou kartu.
76'
Na levé straně si naběhl King, dobře i zpracoval, jeho akci ale přerušil hvizd hlavního rozhodčího. Vypadalo to, že se pískal ofsajd, jenže Michael Dean si všiml Townsendova přidržení a pískal přímý kop.
75'
Bournemouth v postupném útoku středem, Gosling však špatně zpracoval a míč mu uskočil přesně k soupeři.
73'
Patrick van Aanholt se pokusil přihrávkou po zemi dostat míč za obranu, což se mu i povedlo, jenže jeho úmysl nepochopil žádný z jeho spoluhráčů. Begović tak mohl v absolutním poklidu rozehrát.
72'
Domácí Ryan Fraser trochu kulhá a drží se za tříslo, zatím to ale vypadá, že bude pokračovat a zkusí to rozběhat.
71'
Dlouhý pas do vápna hostů zachytil Wan-Bissaka a sám také rozehrál protiakci.
69'
Frserův centr nezvládl van Aanholt odhlavičkovat podle představ a musel se pak velice rychle postarat o odkop.
68'
Souboj mezi Meyerem a Lermou nebyl posouzen jako nedovolený, hostující hráč se tak velice rychle zvedl ze země a vyslechl si i menší kárání ze strany sudího.
66'
Zaha centroval z levé strany a v pokutovém území svedl souboj o míč těsně bráněný Ayew. Jeho pád nebyl ohodnocen jako po nedovoleném zákroku, pokračuje se ve hře.
64'
Na centr z levé strany se snažili naběhnout Aké a WIlson, oběma ale scházelo několik centimetrů k tomu, aby míč sklepli na Hennesseyho branku!
63'
Do Fraserova centru se v pokutovém území položil S. Cook, byl však dobře zablokován Milivojevićem.
62'
Patrick van Aanholt uklidil míč do zámezí, domácí si tak dají rohový kop.
61'
Začal se hrát zápas v opravdu vysokém tempu, z jedné strany na druhou.
60'
Bournemouth podnikl rychlý kontr, po centru z pravé strany hlavičkoval King na WIlsona, který pálil z voleje. Zblízka poslal míč vysoko nad branku, ale i kdyby se trefil, gól by nebyl uznán pro ofsajd.
58'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Dan Gosling.
56'
Hosté jsou zase v útoku, vypadá to, že je vyrovnávací trefa ještě více nabudila.
55'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Zaha si nejprve trochu nechtěně narazil o Meyera, poté vysunul za obranu PATRICKA VAN AANHOLTA, který si našel střeleckou pozici a prudkou ránu pověsil do bližšího horního rohu Begovićovy branky. Gól platí, byť byl střelec v momentu přihrávky v ofsajdovém postavení.
53'
Jordan Ayew byl těsně bráněn a i když se snažil o kličku a centr, míč před Begoviće nedostal.
52'
Hennessey byl pod menším tlakem nabíhajících protivníků, ve spolupráci s obranou ale situaci zvládl vyřešit.
51'
Wan-Bissaka se neprobil přes Adama Smithe, míč skončil v zámezí. Domácí vhazují v hloubi své poloviny.
49'
Zaha se do pokutového území dostal, ale o míč brzy přišel a Francis s Begovićem vše dořešili.
48'
Hosté zahájili druhou půli hodně aktivně, obrana Bournemouthu zatím ale v poklidu výpady kontroluje.
48'
První střelu druhé půle zaznamenal hostující McArthur. Z vápna ale pálil vysoko nad branku.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první půle a spokojenější zatím mohou být hráči Bournemouthu. Ti vedou již od páté minuty po parádně umístěné střele Davida Brookse. Poté jsme sledovali běhavý fotbal, ovšem už s minimem okamžiků, které by mohly vést k ohrožení Begoviće v domácí a Hennesseyho v hostující brance. Výsledkem je tedy stav 1:0 pro domácí celek.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Po rozehraném rohu se v pokutovém území odehrál nedovolený zákrok na Akého, domácí tak vzniklou situaci ustáli bez úhony.
44'
Meyer nyní posunul na malé vápno na McArthura, tomu ale domácí obrana ukopla míč na roh.
42'
Z levé strany si nyní naběhl Jordan Ayew, technická rána pravou nohou však skončila mezi diváky za Begovićem.
41'
Max Meyer je velmi aktivní, spousta akcí ale u něj také končí.
40'
Domácí vhazují na půlce, nikam nepospíchají.
39'
Po hezké otočce se uvolnil Meyer, přihrál na nabíhajícího Zahu, jenže ten pálil pouze do nohou s ním se vracejícího obránce.
37'
Po Townsendově centru se pískal Ayewův nedovolený zákrok na Akého. Z místa přestupku rozehraje brankář Begović.
36'
Výpad domácích skončil nepřesným centrem, hosté z Londýna už vyráží do protiútoku.
34'
Trochu nezvládnutá rozehrávka Bournemouthu, Begović musel odkopávat trochu naslepo, přesto se mu povedlo rozehrát tak, že hru posunul na střed.
33'
Přímý kop tentokrát pro domácí. Na centr od Frasera si nejvýše naskočil Steve Cook, jenže hlavičkoval přesně do míst, kde stál Hennessey. Ten si tak připsal úspěšný zákrok.
31'
Hodně nepovedený centr hostů z levé strany skončil až mimo hrací plochu, Zaha neměl šanci tento míč zachytit.
30'
Následný přímý kop v podání Maxe Meyera vyřešil včasným vyběhnutím gólman Begović.
29'
Je tu první žlutá karta utkání, za tvrdý zákrok na van Aanholta byl potrestán domácí David Brooks.
28'
Sledujeme opravdu aktivní a běhavý fotbal z obou stran, schází tomu pouze častější zakončení.
26'
Konečně se Crystal Palace dostalo ke kloudnější akci, po kombinaci na hranicí pokutového území pálil Milivojević, trefil ovšem pouze jednoho ze stínících hráčů Bournemouthu.
25'
Patrick van Aanholt neměl komu, musel tak hru obrátit směrem k vlastní brance a akci tak zpomalit.
23'
Hra se tak vrátila na hostující polovinu, Fraser se sice s míčem dostal z úhlu, to mu ale nezabránilo vystřelit. Mířil ovšem pouze do boční sítě Hennesseyho branky.
22'
Ani další útok hostů nevyšel, vše skončilo dobrým přistupováním k rozehrávajícímu Zahovi.
20'
Tomkins alespoň na chvíli zastavil útok Bournemouthu, hosté však míč moc dlouho neudrželi.
18'
Akce hostů levou stranou byla vedena Ayewem, jenže jeho přihrávka na Zahu byla tou poslední. Pak se už mával ofsajd.
17'
Hostující Townsend možná prováhal nejlepší okamžik pro zakončení a jeho následný centr na Zahu pak obrana Bournemouthu odhlavičkovala.
16'
Domácí tým i nadále zůstává v útoku, další Kingův výpad musel odvrácením na aut řešit Wan-Bissaka.
15'
Hezkou míčovou ekvilibristiku předvedl domácí King, v běhu udržel míč ve vzduchu a přitom obcházel protivníky. Jeho cesta se zastavila až v pokutovém území, kde byl obehrán.
13'
Samotný centr sice nebezpečí nepřinesl, ale akce pokračovala a po dalším centrovaném míči se vrhl Aké. Jeho hlavička sice skončila vedle, aplaus publika si ale i tak vysloužil.
12'
Po rychlém přechodu do útoku si domácí vybojovali rohový kop, k bleskové rozehře se chystá Adam Smith.
11'
Pěknou střelu ze střední vzdálenosti vyslal Meyer, Begović byl však na brankové čáře připravený a připsal si první vážnější zákrok.
10'
Crystal Palace se snaží o rychlou korekci nepříznivého skóre, hraje se teď nahoru a dolů.
9'
Už se zase hrálo na druhé straně, Hennessey ale nemusel kdovíjak zasahovat, v poklidu pouze odkopl k půlce.
8'
Begović už má míč ve svém držení a trpělivě čeká, až se mu jeho spoluhráči nabídnou na přihrávku.
8'
Míč si postavil Milivojević a jeho pokus z levé strany srazila zeď na rohový kop.
7'
Je tu velice zajímavý přímý kop pro hosty. Lerma podrazil Meyera poblíž vápna a tohle by mohlo Begoviće ohrozit.
6'
Pokud měli hosté nějaký plán, musí jej bleskově překopat a začít útočit.
5'
Tak tohle je pro domácí velice povedený vstup do utkání. Po přihrávce z levé strany, která pronikla do vápna přiklepl Wilsona na DAVIDA BROOKSE a ten technickou ranou levou nohou zamířil o břevno do sítě. Hennessey se natahoval marně.
4'
Bournemouth vstoupil do utkání opravdu aktivně, do útoku jej žene i zaplněné hlediště.
3'
Na druhé straně se hosté pokusili o vysunutí Zahy, bylo to na něj ale až příliš prudké a Aké v poklidu odkopl do bezpečí.
2'
Domácí se ihned pustili do útoku a po Brooksově přihrávce do pokutového území se po míči natahoval King. Nechybělo mu mnoho, aby zakončil za překvapeného Hennesseyho.
1'

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké – Fraser, Lerma, L. Cook, A. Smith – J. King, C. Wilson, Brooks.
Náhradníci: Boruc – Rico, Gosling, Surman, Stanislas, Mousset, Defoe.

Crystal Palace FC: Hennessey – Wan-Bissaka, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – Meyer, Milivojević (C), McArthur – Townsend, J. Ayew, Zaha.
Náhradníci: Guaita – J. Ward, Schlupp, Kelly, Kouyaté, Puncheon, Sörloth.

Rozhodčí: Michael Dean – Daniel Robathan, Mark Scholes.
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Vitality Stadium začne ve 21 hodin, takže si na tento večerní čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Michael Dean, kterému budou na pomezí pomáhat Daniel Robathan a Mark Scholes.
Crystal Palace FC

Hosté jsou na tom hůře, na 13. místě mají sedm bodů. I oni v týdnu postoupili v rámci Ligového poháru do dalšího kola, když vyhráli na trávníku West Bromwiche jasně 3:0 a po domácí ligové remíze 0:0 proti Newcastlu potěšili své fanoušky. Dnes to ale na půdě Bournemouthu nebude vůbec jednoduché, v roli favorita bude právě soupeř.

AFC Bournemouth

Domácí tým je zatím na devátém místě tabulky se ziskem deseti bodů. Do dnešního utkání půjde s výhrou v Ligovém poháru proti Blackburnu v zádech a odčiněním ligového debaklu z půdy Burnley v poměru 0:4. Bournemouth bude chtít zapomenout na tento nepovedený zápas a potvrdit, že doma to klubu jde.

West Ham – Bournemouth 1:2
Bournemouth – Everton 2:2
Chelsea – Bournemouth 2:0
Bournemouth – Leicester 4:2
Burnley – Bournemouth 4:0
Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání sedmého kola mezi týmy AFC Bournemouth a Crystal Palace FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.