Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Aston Villa - 22. února 2020   16:00

Southampton
8' S. Long (Djenepo) • 90+5' Armstrong (Adams)
2:0
(1:0)
Southampton
A. McCarthy – Djenepo, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Smallbone (80. Romeu), Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C) – Ings (73. Obafemi), S. Long (73. Adams), Armstrong.
Gunn – Vestergaard, Valery, Romeu, Boufal, Adams, Obafemi.
Pawson – West, Hopton
St. Mary's Stadium, Southampton
31 478 diváků
Aston Villa
Reina – Hause, Mings, Konsa (59. Hourihane) – Guilbert, Nakamba (81. Bastón), Douglas Luiz, Targett – El Ghazi (28. Trézéguet), Samatta, Grealish (C).
Nyland – Engels, A. Almuhammadí, Drinkwater, Hourihane, Trézéguet, Bastón.

Rozhodčí Pawson naposledy foukl do píšťalky a ukončil dnešní zápas, ve kterém si Southampton poradil s Aston Villou, když ji porazil 2:0. Úvodní gól padl už v 8. minutě, to se přesně trefil Long a v samotném závěru navýšil vedení domácích Armstrong, který zakončoval do prázdné brány. Hosté byli dnes velmi pasivní a za celý zápas si vytvořili jedinou střelu na branku, se kterou však McCarthy neměl žádné větší potíže. Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Jack Grealish (Aston Villa FC).
90+6'
Armstrong za svoji oslavu gólu obdržel žlutou kartu.
90+5'
Southampton právě vstřelil branku!
Jelikož šel na rohový kop vypomoct i gólman Reina, tak branka hostů zůstala prázdná. Southampton po zisku míče vyrazil do protiútoku a hostům zatrnulo. Na pravém křídle se rozběhl STUART ARMSTRONG, kterému Adams okamžitě přihrál a ARMSTRONG přesnou trefou pojistil vedení Southamptonu.
90+4'
Rohový kop vybojovali také hosté, ale nic z něj nevytěžili.
90+3'
Southampton rozehrál rohový kop nakrátko a s míčem se pohybuje v blízkosti rohového praporku.
90+2'
Adams se snažil pojistit vítězství, ale jeho střelu zpoza vápna zablokoval obránce na roh.
90+2'
Dnešní utkání sleduje 31 478 diváků.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Frédéric Guilbert (Aston Villa FC).
88'
Grealish obdržel přihrávku a snažil se s míčem dostat přes obranu domácích, ale byl čistě zastaven a útočná akce hostů skončila.
84'
Reina měl teď starosti, aby tlak Southamptonu neskončil gólem. Před brankou nastal ohromný zmatek a domácí hráči několikrát vystřelili. Aston Villa si ulevila, když se míč odrazil daleko od brány a nebezpečí bylo zažehnuto.
81'
Posledního střídání využívají také hosté. Na lavičku odchází Nakamba a na zelený pažit naskakuje Bastón.
81'
Útočná akce hostů byla zastavena, protože sudí viděl ofsajd.
80'
Smallbone opouští hrací plochu a místo něj přichází Romeu.
79'
Armstrong našel přesnou přihrávkou volného Adamse, který si míč zpracoval a připravil na pravou nohu, ale jeho rána na vzdálenější tyč byla velmi nepřesná.
73'
Hrací plochu opustil také autor dnešní branky, Long. Místo něj naskočil do hry Adams.
73'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Michael Obafemi.
72'
Reina se dostal pod tlak, když obdržel velmi těžkou zpětnou přihrávku od spoluhráče, a tak si musel pomoct faulem.
70'
Armstrong vzal všechnu zodpovědnost na sebe a vsadil na střelu asi z 28 metrů, ale jeho pokus mířil přesně do náruče gólmana.
69'
Samatta dostal těžkou přihrávku do vápna, míč si dokázal zpracovat, otočil se s ním a vystřelil. Jeho pokus byl sražen na roh, ze kterého Southampton nic nevytěžil.
66'
Na hranici pokutového území dostal přihrávku Hourihane, ale střelecky se neprosadil, protože míč napálil do jednoho z obránců.
61'
Konečně se do zajímavé šance dostali také hosté a přinutili gólmana zasahovat. Grealish našel přihrávkou Trézégueta, ten se do míče opřel pravačkou, ale jeho pokus byl lapen.
59'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ezri Konsa, přichází Conor Hourihane.
59'
Höjbjerg dostal přihrávku od Longa a z bezprostřední blízkosti mířil do levého spodního rohu branky. Brankář Reina využil svých zkušeností a jistým zákrokem ránu zlikvidoval.
58'
Domácí tým touží po druhé vstřelené brance, která by jim přinesla větší pohodu. Nejprve pálil J. Stephens, ale jeho pokus pravačkou skončil vysoko nad brankou. Pak Aston Villa chybovala v rozehrávce a Armstrong z toho chtěl těžit, avšak v obrovské příležitosti trefil jen boční síť branky. V šanci byl také Djenepo, ale jeho rána zpoza vápna skončila na tribuně.
54'
Na levém křídle dostal přihrávku Grealish, ale byl pod tlakem, protože v jeho blízkosti hru kontroloval Ward-Prowse. Grealish se k centru sice dostal, ale míč putoval mimo hrací plochu.
53'
V pokutovém území se míč odrazil k Ingsovi, který nelenil a okamžitě vypálil, ale trefil jen bránícího protihráče.
52'
Nebezpečí ještě není zažehnáno, protože Southampton bude zahrávat 7. rohový kop.
52'
Aston Villa je teď pod mírným tlakem a čelí dalšímu rohovému kopu.
50'
Hosté kombinovali s míčem na soupeřově polovině, ale dobře vystoupil Djenepo, kterému se podařilo míč soupeři uloupit a přesunul se s ním na útočnou polovinu, kde Southampton získal 5. rohový kop.
48'
Grealish odcentroval míč ke vzdálenější tyči, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Stav skóre je beze změn.
48'
Aston Villa bude zahrávat rohový kop a na starost si ho bere kapitán Grealish.
46'
Hned na úvod musel sudí fouknout do píšťalky a odpískal útočný faul, kterým se provinil Guilbert. Rozehrávat bude Southampton.
46'
Druhá polovina utkání začala beze změn v sestavách.
46'
Míč do druhého poločasu uvedli domácí hráči.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém byl jasně aktivnější Southampton a ze své aktivity vytěžil i vedoucí branku. Aston Villa je zatím velmi pasivní a za celou první polovinu zápasu se nedostala ke střele, takže McCarthy měl zatím velkou pohodu. To na druhé straně Reina se musel několikrát vytáhnout svými zákroky a třikrát svůj tým podržel. Pokud chce Aston Villa pomýšlet na bodový zisk, bude muset ve druhém poločase hodně zabrat.
45+5'
45+5'
V závěru prvního poločasu zahrával Southampton ještě volný přímý kop. K míči se postavili hned dva hráči, ale rozehrávku si vzal nakonec na starost Bertrand. Nicméně jeho centr na přední tyč zneškodnila obrana.
45+4'
Žlutou kartu dostává Ezri Konsa (Aston Villa FC).
45+1'
První poločas bude nastaven o 4 minuty.
42'
Ward-Prowse vyslal před bránu nadýchaný centr, ale obrana byla pozorná a míč odvrátila pryč. Nicméně k odraženému balonu se jako první dostal Armstrong, na nic nečekal a vypálil, avšak tvrdou střelou z voleje trefil jen jednoho z obránců.
41'
Hosté teď dvakrát za sebou faulovali, takže u míče jsou teď domácí borci a budou zahrávat volný přímý kop.
40'
Bertrand si navedl míč na levačku, ale vypálil nepřesně, takže se stav skóre nemění.
38'
Grealish zvedl hlavu a do velkého vápna poslal parádní kolmici. Samatta se okamžitě dostal k míči, vystřelil a vyrovnal na 1:1, avšak sudí nemohl branku uznat, protože Samatta si nepohlídal ofsajd.
37'
Southampton se před standardní situací v pohodě ubránil a získal míč ve svůj prospěch.
36'
Grealish byl faulovaný a získal výhodu volného přímého kopu. Na hrací plochu se vrací ošetřený Djenepo.
35'
Djenepo má zašitou ránu v obočí a je odváděn za postranní čáru, hra bude za malý okamžik pokračovat.
32'
Faulovaný byl Djenepo, takže sudí přerušil hru. Djenepo má krev v obličeji a na hrací plochu spěchá doktor.
28'
Je to tak, El Ghazi ve hře pokračovat nemůže a na hrací ploše ho nahrazuje Trézéguet.
28'
Vypadá to, že El Ghazi je otřesen a ve hře pokračovat nebude.
26'
Höjbjerg zůstal bez karetního trestu a hra po krátkém přerušení pokračuje.
24'
Pierre-Emile Höjbjerg teď udeřil svého protihráče do obličeje a ten šel k zemi, hra je přerušena. Kapitán Southamptonu by si zasloužil žlutou kartu.
23'
Reina ze své sbírky vytasil další skvělý zákrok a zlikvidoval gólovku! Djenepo dostal přesnou přihrávku do vápna, kde byl sám proti gólmanovi, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl.
22'
Aston Villa hrubě chybovala v rozehrávce, protože McCarthy si vůbec nerozuměl se svými spoluhráči. Nicméně hrubka domácích zůstala nepotrestaná.
19'
Tlak domácích fotbalistů pokračoval, ale skončil na nepřesné ráně, kterou ze své kopačky vyslal Djenepo, mít však letěl vysoko nad bránu a Reina zůstal tentokrát bez práce.
19'
Ings doběhl s míčem do velkého vápna, kde obehrál bránícího protihráče a před sebou už pak měl jen gólmana, avšak Reina si počínal zkušeně a parádním zákrokem ránu Ingse zneškodnil.
13'
Hosté však ze standardní situace nic nevytěžili a míč se přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů. Navýšit vedení chtěl Bertrand, který zakončoval levačkou, ale jeho pokus byl nepřesný a branku minul. Reina tentokrát mohl zůstat klidný.
11'
Smallbone vypomohl v obraně a svým zákrokem zabránil většímu nebezpečí hostů. Aston Villa bude zahrávat rohový kop.
8'
Do pokutového území přistála parádní kolmice a domácí fotbalisté z této nabízené šance vytěžili maximum. Djenepo nastartoval své rychlé nohy, míč zastihl ještě na hrací ploše a špičkou ho poslal před bránu. Ve vápně byl připravený SHANE LONG, který nastavil tělo a na první dotek stehnem dopravil míč za gólmanova záda.
7'
Další rohový kop už byl zajímavější. Armstrong se prodral do zakončení, napálil míč do levého spodního rohu, ale gólman Reina byl připraven a připsal si první úspěšný zákrok.
6'
Teď to zkoušel Smallbone, ale ani jeho pravačka nebyla přesná.
5'
James Ward-Prowse se prodral ke střele, ale jeho pokus pravačkou byl zblokován na rohový kop.
4'
Guilbert fauloval, sudímu tento moment neunikl a hru přerušil. Rozehrávat budou domácí hráči.
3'
Djenepo sice našel hlavičkujícího Armstronga, ale ten pálil mimo brankovou konstrukci.
3'
V úvodních minutách je aktivnější domácí tým, který měl k dispozici už dvě standardní situace. V prvním případě se jednalo o rohový kop a v tom druhém zase o volný přímý kop. Nicméně k ohrožení branky vůbec nedošlo.
1'

Southampton FC: A. McCarthy – Djenepo, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Smallbone, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C) – Ings, S. Long, Armstrong.
Náhradníci: Gunn – Vestergaard, Valery, Romeu, Boufal, Adams, Obafemi.

Aston Villa FC: Reina – Hause, Mings, Konsa – Guilbert, Nakamba, Douglas Luiz, Targett – El Ghazi, Samatta, Grealish (C).
Náhradníci: Nyland – Engels, A. Almuhammadí, Drinkwater, Hourihane, Trézéguet, Bastón.

Rozhodčí: Pawson – West, Hopton.
Aston Villa FC je v tabulce na 17. pozici a na svém kontě má 25 bodů. Aton Villa sedmkrát zvítězila, čtyřikrát remizovala a patnáctkrát zaznamenala porážku. Dosavadní stav skóre je 34:50, nejlepším střelcem týmu je Jack Grealish.
Southampton FC se v tabulce nachází na 12. místě a na svém kontě má 31 bodů. Hráči Southamptonu devětkrát zvítězili, čtyřikrát remizovali a třináctkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 32:48 a nejlepším střelcem týmu je Danny Ings, který se trefil už patnáctkrát.
Příjemné sobotní odpoledne. Anglická Premier League má na programu 27. kolo, ve kterém Aston Villa FC zavítá na St. Mary`s Stadium, kde změří síly s domácím Southamptonem FC. Zápas bude řídít hlavní sudí Craig Pawson, na čarách mu budou asistovat Richard West a Nick Hopton. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Keith Stroud, dále tu bude také VAR Simon Hooper a jeho asistent Andy Halliday. Textovým přenosem vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.