Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Crystal Palace - 2. února 2021   21:15

Newcastle
2' Shelvey (C. Wilson)
1:2
(1:2)
Crystal Palace
21' Riedewald   • 25' Cahill  (Eze)
Newcastle
Darlow – Manquillo (77. Gayle), Clark (89. Carroll), Schär, Lewis – Hendrick (63. Saint-Maximin), Hayden, Shelvey (C) – Almirón – C. Wilson, Fraser.
Darren England – Gary Beswick, Nicholas Hopton
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Guaita – Clyne, Cahill, Dann, van Aanholt – Riedewald (90+2. Kouyaté), Milivojević (C) – J. Ayew, Eze, Zaha (58. A. Townsend) – Batshuayi (73. Ch. Benteke).
Butland – Kelly, T. Mitchell, Kouyaté, A. Townsend, Mateta, Ch. Benteke.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 10:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:11.
Je dobojováno a hosté z vítězství se mohou radovat fotbalisté Crystal Palace. Hosté ve druhém poločase vsadili na defenzivní taktiku, což se jim nakonec vyplatilo. Newcastle si nedokázal vytvořit žádnou šanci na vyrovnání a v závěru mohl ještě jednou inkasovat, nicméně Townsend se svou obrovskou příležitostí naložil mizerně. To ale nic nezměnilo na tom, že Eagles si do tabulky připíší velmi cenné tři body.
90+5'
90+4'
Po centru Lewise zakončoval Carroll, avšak Guaita si s jeho slabou hlavičkou poradil.
90+3'
Žlutou kartu dostává Jordan Ayew (Crystal Palace FC).
90+2'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jaïro Riedewald, přichází Cheikhou Kouyaté.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90+1'
Mohlo být hotovo! Riedewald přetlačil v souboji Lewise a následně předložil balon nikým neatakovanému Townsendovi, který ve stoprocentní šanci nepochopitelně selhal.
90'
Hosté to nyní dělají velmi dobře a v posledních okamžicích se jim daří kombinovat na polovině soupeře.
89'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ciaran Clark, přichází Andy Carroll.
88'
Eze získal balon a mohl jít dopředu. Raději ale podržel míč a poté přihrál dozadu na volného Danna.
87'
Do konce zápasu zbývá zhruba pět minut a domácí stále prohrávají o jeden gól. Dokáží ještě vyrovnat?
86'
S dalším zakončením přispěchal Shelvey, nicméně ani jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
85'
Schär vystihl nahrávku Ezeho a následně se odhodlal ke střele z velké dálky. Švýcarský stoper ve službách Newcastlu ale neseřídil svá mířidla a bránu překopl.
84'
Za pasem Almiróna se opět hnal Wilson, avšak u balonu byl jako první Cahill, který ho raději odehrál do autu.
83'
Tu rozehrálo Crystal Palace na krátkou vzdálenost a nyní se snaží držet balon daleko od vlastní šestnáctky.
82'
Defenziva Newcastlu měla opět plné ruce práce s Bentekem a belgický forvard nakonec dokázal vybojovat další standarku.
81'
A po něm se domácí opět dopustili útočného faulu. Gayle naprosto zbytečně naskočil do Guaity a může být rád, že jeho zákrok nebyl oceněn žlutou kartou.
80'
Saint-Maximin se proháčkoval mezi dvěma obránci a poté tvrdě vypálil. Do dráhy letu se ale obětavě postavil Dann, který tuto pumelici zblokoval na roh.
79'
Eze si všiml rozběhnutého Bentekeho a hned mu také adresoval svou přihrávku. Ta se ale nakonec ukázala býti příliš dlouhá, jelikož u míče byl jako první Karl Darlow.
78'
Saint-Maximin si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu nedovoleně atakoval Townsenda.
77'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází Dwight Gayle.
76'
Clark to zkusil vzduchem na Wilsona, avšak Cahill si s tímto nákopem dokázal poradit.
75'
Výborně to nyní provedl Benteke, který udržel na zádech Shelveyho a poté se jím nechal faulovat.
74'
Clark se vydal na menší ofenzivní dobrodružství a po centru Frasera dokonce zakončil. Jeho hlavička byla ale hodně slabá a Guaita si připsal rutinní zákrok.
73'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Christian Benteke.
72'
Svěřenci kouče Bruce měli záhy další standardku, po které hlavičkoval Schär. Jeho zakončení ale nebylo přesné a míč zamířil nad bránu.
72'
Žlutou kartu dostává Luka Milivojević (Crystal Palace FC).
71'
Hned po jeho rozehrávce byla ale hra přerušena, neboť Clark se ve vápně dopustil útočného faulu.
70'
Fraserova nabídka byla zblokována jedním z obránců Crystal Palace, a následovat tak bude rohový kop.
69'
Patrick van Aanholt chtěl zrychlit hru přihrávkou na Ezeho, ale ten s tímto řešením nepočítal a balon si to následně namířil do zámezí.
68'
Po nějaké době se na útočné polovině usadili hosté, kteří trpělivě kombinují kolem šestnáctky Newcastlu.
67'
Shelvey kolmou přihrávkou vyslal do šance Wilsona, ovšem tomu nevyšel první dotek s míčem a následně mu ho od nohy ukopl vracející se Clyne.
66'
A je tu další nedovolený zákrok domácích, tentokráte se proti pravidlům provinil Wilson.
65'
Saint-Maximin ztratil balon na útočné polovině a následně musel faulovat Townsenda, který by jinak mohl postupovat do rychlého protiútoku.
64'
Manquillo se uvolnil u rohového praporku a pak hledal své spoluhráče číhající ve vápně. Centr se mu ale příliš nepovedl a míč zamířil do Guaitových rukavic.
63'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Allan Saint-Maximin.
62'
Almirón zahnal nepřesnou přihrávkou Schära, jenž tak musí rozjet další akci Newcastlu z vlastní poloviny.
61'
Eze odcentroval z levé strany, ovšem jeho sraženou nabídku pro sebe uzmul brankář Darlow.
60'
Je za námi hodina hry a hosté zatím stále vedou 2:1. Ve druhém poločase jsou si více na balonu fotbalisté Newcastlu, nicméně žádnou velkou šanci na vyrovnání si nevypracovali.
59'
Čerstvý Townsend se hned snažil proniknout po pravém křídle, avšak na Manquilla jeho schopnosti nestačily.
58'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Wilfried Zaha, přichází Andros Townsend.
57'
Na hrací ploše nyní zůstává ležet Wilfried Zaha, který se drží za zadní stehenní sval. Zdá se, že kouč Hodgson bude muset vynuceně střídat.
56'
Milivojević to teď zkoušel vzduchem na Ayewa, avšak jeho pas neprošel přes pozorného Schära.
55'
Hosté jsou od začátku druhého dějství hodně pasivní a spíše čekají na to, co jejich soupeř vymyslí.
54'
Zaha se prodíral středem hřiště a málem se mu podařilo dostat se do šance, ale na poslední chvíli mu míč vypíchl Clark.
53'
Straky měly o chvilku později ještě rohový kop, ovšem nabídku Frasera odhlavičkoval na přední tyči stojící van Aanholt.
52'
Po faulu na Frasera měl Newcastle volný přímý kop. Almirón posílal balon do dobrého prostoru, jenže Guaita včas vyběhl z brány a míč vyboxoval do bezpečí.
51'
Žlutou kartu dostává Nathaniel Clyne (Crystal Palace FC).
50'
Na opačném konci hřiště pak centroval do pokutového území Fraser, ale jeho nepovedená nabídka skončila v Guaitově náruči.
49'
Zaha potáhl balon středem hřiště a pak roztáhl hru doleva na van Aanholta. Nizozemský bek se následně dostal až ke střele z úhlu, ovšem bránu netrefil.
48'
Následně to individuálně zkoušel Lewis, nicméně jeho akce po levém křídle se s úspěchem nepotkala.
47'
Krátce po rozehrávce hledal Clark dlouhým nákopem Wilsona, který se ale nedokázal prosadit v hlavičkovém souboji s Cahillem.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude tento mač vyvíjet ve druhé pětačtyřicetiminutovce.
46'
Je za námi první poločas a hráči odcházejí do kabin za stavu 1:2 z pohledu domácího celku. Newcastle vstoupil do utkání výborně a hned ve druhé minutě se díky přesnému zásahu Shelveyho ujal vedení. Postupem času ale hosté přebírali iniciativu hry a odměnou jim byl rychlý obrat ve skóre. Ve 21. minutě nejprve srovnal Riedewald a o chvilku později přidal druhou branku Crystal Palace Cahill. Straky měly následně dvě dobré šance na vyrovnání, nicméně ani jedna z nich gólem neskončila.
45+3'
45+2'
Z úhlu nyní pálil Ayew, ale jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Lewis hledal na zadní tyči číhajícího Wilsona, nicméně balon se k němu kvůli zásahu Cahilla nedostal.
44'
Fotbalisté Crystal Palace se v závěru první půle hodně zatáhli a s defenzivou teď vypomáhá i útočník Batshuayi.
43'
Hosté nyní kupí jednu nepřesnost za druhou. Naposledy to dokázal Riedewald, který doslova odevzdal balon Haydenovi.
42'
Fraser to teď zkoušel individuálně po křídle, nicméně na pozorně bránícího van Aanholta si nepřišel.
41'
Zaha si dal špatný první dotek a toho využil Clark, který k němu rychle přistoupil a čistě ho odzbrojil.
40'
Z velké dálky to vyzkoušel Riedewald, ale tentokráte neměl Darlow s jeho střelou sebemenší problém.
39'
Straky se v posledních minutách zvedly a udávají tempo hry. Dočkají se v následujících minutách gólu?
38'
Batshuayi se na hrotu útoku statečně pral se dvěma obránci soupeře, avšak nakonec ho balon přišel.
37'
Vyrovnání opět nebylo daleko! Do balonu se opřel Miguel Almirón, jenž otřel svůj povedený pokus o břevno.
36'
Riedewald před pokutovým územím fauloval Wilsona a Newcastle bude mít k dispozici standardku z velmi dobré pozice.
35'
Rohový kop už nic důležitého nepřinesl, neboť po rozehrávce na krátkou vzdálenost byl odmáván ofsajd Almirónovi.
34'
Mohlo být opět srovnáno! Wilson se krásně protáhl po pravé straně a pak přesným pasem vyslal do úniku Frasera. Guaita mu však rychle zmenšil střelecký úhel a následně vyrazil jeho střela na roh.
33'
Wilson si pohybem řekl o přihrávku Almiróna, nicméně nakonec nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
32'
A máme tu další nedovolený zákrok na straně domácích, tentokráte se proti pravidlům provinil Hayden.
31'
Shelvey se zbavil svého strážce a pak posunul míč na Frasera, s jehož slabou střelou si Guaita bez problémů poradil.
30'
Před vápnem se po souboji s Clarkem poroučel k zemi Milivojević, avšak standardka z toho nebude.
29'
Žlutou kartu dostává Jonjo Shelvey (Newcastle United).
28'
Po delší době se na útočnou polovinu vydali také domácí fotbalisté, avšak jejich akce skončila neslavně.
27'
Hosté se už už radovali ze třetího gólu, avšak tentokráte nebyla jejich branka kvůli ofsajdu Zahy uznána.
26'
S další akcí modro-červených přispěchal Ayew, kterého ale čistě zastavil Lewis.
25'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Hosté během krátké chvíle otáčí skóre! Po faulu Lewise mělo Crystal Palace standardní situaci, ze které se dokázalo prosadit. Ezeho přesný centr si ve vápně našel GARY CAHILL, jenž přesnou hlavičkou nedal Darlowovi šanci zasáhnout.
24'
Hayden se vydal napadat rozehrávku Crystal Palace, ovšem v souboji s Milivojevićem to přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul.
23'
Svěřenci kouče Hodgsona jsou nyní na koni a momentálně sledujeme jejich kombinaci kolem soupeřovy šestnáctky.
21'
A máme srovnáno! Patrick van Aanholt si rychle narazil s Ezem a následně poslal do vápna velmi nepříjemný střílený centr. Jeden z obránců Newcastlu ho odehrál jen na hranici pokutového území, kde se do míče opřel JAÏRO RIEDEWALD a jeho tvrdou ránu zastavila až síť za zády Darlowa.
20'
Ze střední vzdálenosti to teď zkusil Eze, nicméně jeho zblokovaný pokus zamířil přesně do Darlowových rukavic.
19'
Lewis se utrhl na křídle a po jeho centr pálil Wilson. Tomu ale zakončení příliš nesedlo, takže Guaita mohl zůstat v klidu.
18'
Hendrick hledal dlouhým nákopem Wilsona, avšak pas irského středopolaře byl příliš dlouhý a míč skončil u Guaity.
17'
Shelvey poslal pomalou zpětnou přihrávku Schärovi a ten měl co dělat, aby balon odehrál před dotírajícím Batshuayim.
16'
Almirón tentokráte našel Haydena, ovšem ten zakončoval z velmi těžké pozice a Guaitovu svatyni netrefil.
15'
Wilson příkladně zabojoval o téměř ztracený míč a za svou snahu byl odměněn, domácí budou díky němu zahrávat rohový kop.
14'
Po následném rohovém kopu pálil zpoza vápna Riedewald, ovšem jeho pokus vylétl vysoko nad bránu.
13'
Nyní už se jim to povedlo a defenziva Newcastlu se musela mít na pozoru. Zahova nabídka totiž mířila na volného Ayewa a nebýt zásahu Lewise, tak ghanský útočník by zakončoval z velmi slibné pozice.
12'
Eagles jsou od začátku zápasu daleko více na balonu, nicméně zatím se jim nedaří prokombinovat se k soupeřově šestnáctce.
11'
Po souboji s Lewisem se k zemi poroučel Zaha, který se dožadoval odpískání faulu. Hlavní sudí ale žádný nedovolený zákrok nezpozoroval, a proto nechal hru plynout dál
10'
Už to mohlo být o dvě branky! První centr se ještě příliš neujal, nicméně po tom druhém se balon dostal k Hendrickovi, jehož zakončení proskákalo těsně kolem pravé tyče.
9'
Manquillovu nabídku z pravé strany zblokoval van Aanholt a následovat bude rohový kop.
8'
Almirón si teď příliš neporozuměl s Wilsonem a po jejich neshodě uvedou hosté balon do hry autovým vhazováním.
7'
Milivojević to zkoušel vzduchem na Ayewa, ale ten neměl v hlavičkovém souboji s Clarkem šanci uspět.
6'
Lewis chtěl vyslat do útoku Wilsona, avšak jeho pas s vypětím všech sil zastavil Clyne.
5'
Domácí velmi aktivně napadali hráče s míčem a Cahill byl nakonec donucen ke zpětně nahrávce na Guaitu.
4'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Eze, nicméně jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.
2'
Newcastle právě vstřelil branku!
Newcastle se hned ve druhé minutě ujímá vedení! Almirón se na levém křídle šikovně zbavil Danna a pak našel ve vápně číhajícího Wilsona. Ten sklepl balon pod sebe na JONJOA SHELVEYHO, jenž nekompromisní ranou z první překonal marně se natahujícího Guaitu.
2'
První útok táhli hosté po pravém křídle. Ayew se zkoušel protáhnout kolem Lewise, ovšem ten mu balon dokázal čistě odebrat.
1'
Arbitr England poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Crystal Palace, kteří dnes nastupují v modro-červených dresech. Jejich soupeř pak zvolil černo-bílou sadu.
1'

Newcastle United: Darlow – Manquillo, Clark, Schär, Lewis – Hendrick, Hayden, Shelvey (C) – Almirón – C. Wilson, Fraser.
Náhradníci: Dúbravka – P. Dummett, Krafth, M. Longstaff, Anderson, Carroll, Joelinton, Saint-Maximin, Gayle.

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Cahill, Dann, van Aanholt – Riedewald, Milivojević (C) – J. Ayew, Eze, Zaha – Batshuayi.
Náhradníci: Butland – Kelly, T. Mitchell, Kouyaté, A. Townsend, Mateta, Ch. Benteke.

Rozhodčí: Darren England – Gary Beswick, Nicholas Hopton.
Poslední vzájemné ligové utkání:

27.11. 2020 – Crystal Palace FC – Newcastle United 0:2

Branky: 88. C. Wilson (Joelinton), 90. Joelinton (C. Wilson)

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Cahill, Dann (C), van Aanholt – Kouyaté, McArthur (82. Batshuayi) – A. Townsend (67. Riedewald), Schlupp, Eze – J. Ayew (66. Ch. Benteke).

Newcastle United: Darlow – Manquillo, F. Fernández, Clark, Lewis – Hendrick, S. Longstaff, Shelvey (C) – Almirón (68. Ritchie), Joelinton (90+3. Schär), C. Wilson.
Crystal Palace FC

Ani Crystal Palace letos neprožívá vydařenou sezonu a po jednadvaceti zápasech má na svém kontě 26 bodů, což mu stačí na třináctou pozici. Jednoznačným tahounem týmu je bez pochyby Wilfried Zaha, jenž v rámci Premier League nasázel devět branek. Se střílením gólů by mu měl nyní pomáhat Jean-Philippe Mateta, kterého vedení získalo na hostování z Mohuče. Během ledna pak v londýnském klubu prodloužili smlouvu Nathaniel Clyne a Vicente Guaita. S Eagles naopak ukončil spolupráci německý záložník Max Meyer, jenž se po dvou a půl letech se vrátil do Bundesligy, kde bude hrát za Kolín nad Rýnem. V posledním kole se Crystal Palace utkalo s trápícím se Wolverhamptonem a díky přesnému zásahu Ezeho zvítězilo 1:0.
Newcastle United

Newcastle nevstoupil do letošního ročníku špatně, nicméně v polovině prosince se dostal do velké výsledkové krize, během níž nasbíral jen dva body z devíti mačů. Černou sérii nakonec ukončil v minulém kole, kdy dokázal zvítězit 2:0 na půdě Evertonu. Přestože se svěřenci kouče Bruce během tohoto období hodně trápili a postupně se propadali tabulkou, tak na pásmo sestupu mají stále poměrně komfortní osmibodový náskok. Vedení navíc, zdá se, současným hráčům i nadále věří, neboť během ledna nepřivedlo ani jednu posilu. Z týmu ale naopak zřejmě odejde americký obránce DeAndre Yedlin, který je podle dostupných informací na cestě do Turecka, kde by se měl upsat istanbulskému Galatasarayi.
Hezký úterní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má tento týden na programu další vložené kolo, v jehož rámci na sebe narazí také Newcastle a Crystal Palace. Úvodní výkop je v St. James' Parku naplánován na 21:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.