Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Fulham - 15. dubna 2023   16:00

Everton
35' McNeil (Garner)
1:3
(1:1)
Fulham
22' Reed  (D. James) • 51' H. Wilson  (Willian) • 68' D. James
Everton
Pickford (C) – Godfrey (58. Patterson), Keane, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, Gueye (69. T. Davies), Garner, McNeil – D. Gray, Maupay (74. Simms).
Begović – Mina, Holgate, Coady, Mills, Samuels-Smith.
Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn
Goodison Park, Liverpool
Fulham
Leno – Tete, Adarabioyo, Ream, A. Robinson – Reed (85. Lukić), Palhinha – Willian (79. Decordova-Reid), A. Pereira (79. Cairney), H. Wilson – D. James (90. Vinícius).
Rodák – Duffy, Soares, Diop, Solomon.

Z mé strany je to vše. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:6.
Zápas je u konce a Fulham si z Goodison Parku odveze všechny tři body za výhru 3:1. Po vyrovnaném prvním poločase byl ten druhý jasně v režii hostů, kteří si hned v 51. minutě zásluhou Wilsona vzali zpět ztracené vedení. Od té doby se Everton prezentoval velmi nevýrazným výkonem, za což byl ještě jednou potrestán. Po chybě v domácí defenzivě navýšil náskok Cottagers James, jenž tak dnes zapsal gól a asistenci, a výrazně tak přispěl k první ligové výhře londýnského celku od 18. února.
90+7'
90+6'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Bernd Leno).
90+5'
McNeil se po zisku vydal rychle dopředu, jenže byl rychle zdvojen a o balon přišel.
90+4'
Hosté rozehráli roh na krátkou vzdálenost a nyní budou chtít u praporku nastřádat několik vteřin.
90+3'
Vše hraje do karet Fulhamu. Tete se vydal dopředu a odrazem od Mykolenka poslal míč do autu.
90+2'
Domácí už působí hodně odevzdaným dojmem. Závěrečné minuty se tak zřejmě budou dohrávat v poklidném tempu.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno šest minut.
90'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Daniel James, přichází Carlos Vinícius.
90'
Na opačném konci hřiště střílel Garner, ovšem ani on bránu netrefil.
89'
Naopak dopředu se vydali hosté a James měl na kopačce svůj druhý gól v utkání, ale jeho přízemní pokus prolétl těsně kolem tyče.
88'
Do konce už moc času nezbývá a Evertonu se vůbec nedaří vytvořit si nějaký závěrečný tlak.
87'
Lukić napřáhl ke střele zpoza vápna a jeho rána nebyla špatná, nicméně Pickford dobře zasáhl.
86'
V dalším náběhu byl Simms, před kterým pro změnu uzmul míč pro sebe brankář Leno.
85'
ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Saša Lukić.
84'
Davies si zabíhal za obranu na průnikovou nahrávku Iwobiho, ale míč na hrací ploše nezastihl.
83'
Už se opět hraje a balon mají v držení hráči Evertonu, kteří však kombinují daleko od brány Bernda Lena.
82'
Na hrací ploše zůstává ležet střelec úvodní branky Reed, kterého trápí křeče. Zdá se, že hosté budou muset sáhnout k dalšímu střídání.
81'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Tosin Adarabioyo).
80'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Vitalij Mykolenko).
79'
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney,
ze hřiště odchází Willian, přichází Bobby Decordova-Reid.
78'
Domácí defenziva dnes již poněkolikáté neodehrála míč do bezpečí. Nyní po chybě Pattersona pálil James, jenž bránu o kousek minul.
77'
Do odraženého balonu se z první opřel Garner, který zakončil přesně do míst, kde číhal Leno.
76'
Pattersonův nepovedený centr skončil u Lena, jenž už s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchá.
75'
Právě na čerstvého Simmse hned mířil centr Garnera, avšak vytáhlý útočník se k zakončení nedostal.
74'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Ellis Simms.
74'
McNeil udržel míč před vápnem a pak nabil Iwobimu, který protáhl Lena. Po zákroku německého brankáře bude následovat rohový kop Evertonu.
73'
Gray si zabíhal za obranu na pas Iwobiho, ale nebyl dost rychlý na to, aby zastihl balon na hrací ploše.
72'
Keane přijímal míč pod tlakem a James ho donutil k nepřesnému nákopu, který vylétl na tribunu.
71'
Pereira rozehrál volný přímý kop a hledal na zadní tyči Reama, ale toho uhlídal Tarkowski.
70'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Demarai Gray).
69'
ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Tom Davies.
68'
Fulham právě vstřelil branku!
Hosté přidávají třetí branku a znovu se ukázalo, jak velké problémy má Everton s defenzivou. Fulham rozehrával z poloviny hřiště a Tete jednoduchým míčem za obranu našel DANIELA JAMESE, který se snadno uvolnil ve vápně a následně překonal Pickforda.
67'
Gray se snažil probít přes střed hřiště, nicméně proti několikanásobné přesile neměl šanci uspět.
66'
Pattersonovi teď s bráněním pomohl Iwobi, jenž odzbrojil rozběhnutého Robinsona.
65'
Domácí v posledních minutách hoří na pravé straně, kde se pohybuje dnes velmi dobře hrající Willian.
64'
Willian si vzal na starost i následný roh, ovšem tentokrát už tak přesný nebyl. Balon totiž odhlavičkoval Tarkowski.
63'
Po další nabídce Williana se Pereira zjevil sám na malém vápně. Do jeho střely nicméně stačil skočit Patterson, jenž nadzvedl míč nad bránu.
62'
Robinson poslal do vápna přízemní centr a Reed ho sklepl pro Williana. Ten okamžitě pálil, ale jeho střelu zblokoval Keane.
61'
Fulham se po druhém gólu uklidnil a momentálně diktuje tempo hry.
60'
Pickford vyběhl mimo šestnáctku a málem se mu to nevyplatilo, James neměl daleko k tomu, aby byl u balonu dřív. Anglický gólman si však nakonec se štěstím poradil.
59'
Patterson byl na hřišti přivítán Willianem, který se ho snažil obejít. Skotský obránce však stačil zasáhnout a získat míč pro sebe.
58'
ze hřiště odchází Ben Godfrey, přichází Nathan Patterson.
57'
A bude se muset střídat, Godfrey totiž za doprovodu lékařů odešel ze hřiště a rovnou zamířil do útrob stadionu.
56'
Na hrací ploše zůstává ležet Godfrey, jenž si zřejmě přivodil nějaký zdravotní problém při bránění standardky Fulhamu.
55'
Willianův centr byl odvrácen na vápno, kde se do míče opřel Reed. Jeho pumelice mířila pod břevno, avšak Pickford stačil zareagovat a vytěsnit balon nad bránu.
54'
Tete zabojoval o téměř ztracený balon a vyplatilo se mu to. Fulham bude díky jeho aktivitě zahrávat roh.
53'
Maupay to v souboji s Robinsonem přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul.
51'
Fulham právě vstřelil branku! Fulham si bere ztracené vedení zpět a nutno říct, že to bylo po velmi pěkné akci! Hosté rychle a přesně zakombinovali na levé straně a Tete pak přetáhl centr na Williana. Brazilský křídelník z prvního doteku sklepl míč pod sebe na HARRYHO WILSONA, jenž propálil Pickforda.
51'
Dobře to nyní udělal Gueye, jenž se zbavil svého strážce a poté přenesl hru na úplně volného Mykolenka.
50'
Willian to vzal na sebe, nicméně jeho střelecký pokus neměl gólové parametry.
49'
McNeil se uvolnil a poté chtěl Lena překvapit střelou z úhlu. A málem se mu to povedlo, míč každopádně skončil na tyči.
48'
Everton měl následně rohový kop, ale k žádnému zakončení se nedostal.
47'
Dva důležité zákroky teď předvedl Adarabioyo, jenž nejprve odvrátil centr Graye a poté zblokoval střelu Maupaye.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství.
46'
Je za námi první poločas, po kterém platí nerozhodný stav. Od začátku se hrálo v solidním tempu, ovšem na zajímavé šance se dlouho čekalo. První větší šance nakonec také skončila gólem, ve dvaadvacáté minutě otevřel skóre Reed. Od té doby však byli domácí lepší a zaslouženě také vyrovnali. O branku Evertonu se postaral McNeil, jenž se prosadil střelou zpoza vápna. Poté měli svěřenci trenéra Dyche ještě dvě dobré příležitosti, avšak před odchodem do kabin se už neprosadili.
45+3'
45+2'
Demarai Gray se odhodlal ke střele z dálky, avšak prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Centr z pravé strany lehce tečoval Gray a balon pak prolétl těsně kolem vzdálenější tyče.
44'
Maupay šel k zemi po zákroku Reama. Dle názoru Anthonyho Taylora se každopádně o faul nejednalo.
43'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel centr Garnera, který dolétl až do autu.
42'
Toffees vyrovnávací gól nakopl a v posledních minutách je jich plné hřiště. Nyní navíc budou mít rohový kop.
41'
Maupay si před pokutovým územím narazil s McNeilem a poté se zjevil sám před Lenem. Toho dokázal překonat, avšak balon, který se pomalu šoural do brány, stačil odkopnout Ream.
40'
Maupay si píchl míč kolem Palhinhy a ten ho poslal k zemi. Za tento zákrok se určitě dala udělit žlutá karta.
39'
Tarkowski šel do riskantního skluzu, ale vyplatilo se mu to, neboť na poslední chvíli odehrál balon před napřahujícím se Wilsonem.
38'
Tete si neporozuměl s Wilsonem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
37'
Pickford dostal pomalou přihrávku a měl co dělat, aby odehrál balon před dotírajícím Jamesem.
35'
Everton právě vstřelil branku!
Vedení Fulhamu dlouho nevydrželo, domácí po pár minutách srovnávají na 1:1! Everton dobře napadal a Garner vybojoval míč ve středu hřiště. Následně ho posunul na DWIGHTA MCNEILA, který si ho navedl na pravačku a přesnou přízemní střelou překonal marně se natahujícího Lena.
34'
Také Gray si troufl na průnik po straně, ale Tete ho i s balonem vytlačil za postranní čáru.
33'
Iwobi to zkoušeil individuálně po levém křídle, ovšem jeho akce neměla dlouhého trvání.
32'
Vyrovnání nebylo daleko! Po standardce Evertonu hlavičkoval zblízka Keane, kterého ale vychytal Leno. Následně ještě dorážel Tarkowski, jenž pro změnu bránu přestřelil.
31'
Hráči si o chvilku později vyměnili role a tentokrát to byl Robinson, kdo se prezentoval nedovoleným zákrokem.
30'
Garner naprosto zbytečně fauloval Robinsona a doslova ho tím vysvobodil ze svízelné situace.
29'
Willian rozehrál standardku Cottagers a našel na zadní tyči Reama, jenž hlavičkoval nad bránu.
28'
Po zákroku Gueye musel být ošetřován Pereira. Jeho zdravotní problém ale není vážný a brazilský záložník bude moct pokračovat.
27'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Idrissa Gueye).
26'
Willian se snažil udržet balon na útočné polovině, jenže Iwobi ho společně s Godfreym odzbrojil.
25'
Garner opět nerozehrál volný přímý kop špatně, ale i v tomto případě zasáhl kapitán Fulhamu Ream.
24'
McNeil šel krátce po rozehrávce rychle dopředu a byl faulován. Everton tak bude moct rychle odpovědět.
22'
Cottagers se dostávají do vedení! Hosté se po zisku vydali rychle dopředu a míč přenesli doprava na Wilsona. Ten to zkusil zpoza vápna a orazítkoval tyč. Balon se pak však po několika odrazech dostal k HARRISONU REEDOVI a ten už zblízka rozvlnil síť za zády Pickforda.
22'
Willian ho rozehrál na svého krajana Pereiru, který si míč zpracoval a poté vypálil. Jeho střelecký pokus však jen neškodně proskákal kolem pravé tyče.
21'
Americký bek Robinson se opět vydal do útoku a tentokrát získal pro svůj tým rohový kop.
20'
Zápas ma zatím velmi solidní tempo, avšak stále čekáme na první výraznější šanci.
19'
Robinson se utrhl na křídle a jeho následný centr se se štěstím dostal k Wilsonovi, jenž zakončoval z ideální pozice. Střela mu ovšem nesedla a Pickford si připsal rutinní zákrok.
18'
McNeil si šel pro další faul, ale tentokrát byl zákrok Teteho v pořádku. Hrát tak mohou hosté.
17'
Ani následný rohový kop šanci nepřinesl, balon tentokrát odhlavičkoval na přední tyči stojící Tete.
16'
Garner poslal do pokutového území zajímavý centr, který naštěstí pro hosty odvrátil Ream.
15'
Wilson chtěl pomoct v defenzivě, jenže v souboji s McNeilem si pomohl faulem. Uvidíme tedy volný přímý kop v podání hráčů Evertonu.
14'
McNeil dostal těžkou přihrávku a okamžitě byl pod tlakem Teteho. Nakonec mu nezbylo nic jiného než vrátit míč Mykolenkovi.
13'
Robinson si chtěl narazit s Jamesem, avšak zpětná nahrávka hostujícího útočníka vystihl Keane.
12'
Během krátké chvíle spadli na trávník dva fotbalisté Fulhamu, nicméně v obou případech byly zákroky domácích borců v souladu s pravidly.
11'
Willian si navedl balon do středu a zkusil to z dálky. Pickford si s jeho pokusem bez problémů poradil.
10'
Ta se ale hostům vůbec nevydařila, na Pereirův centr do pokutového území nemohl nikdo z jeho spoluhráčů doskočit.
9'
Mykolenko ve středu hřiště srazil k zemi Wilsona a hlavní rozhodčí nařídil standardní situaci pro Fulham.
8'
Godfrey se dostal pod tlak napadajícího Jamese, a jelikož si nechtěl přidělávat starosti, tak raději odehrál balon do autu.
7'
Mykolenko se vydal dopředu a poté hledal ve vápně číhajícího Graye. Před ním ale stačil zasáhnout Adarabioyo.
6'
Hosté chybovali v rozehrávce a Gray se pak dostal ke střele, s níž neměl Leno příliš starostí.
5'
Na míč si poprvé sáhl Bernd Leno, jenž si došel pro dlouhý nákop Mykolenka.
4'
Iwobi se zbavil dvou protihráčů a poté prostrkával balon na Maupaye. Ten však s tímto řešením nepočítal, a hrát tak může Ream.
3'
Tete odcentroval z pravé strany, ale svůj pas poslal přímo do náruče brankáře Pickforda.
2'
Willian se snažil prosadit na levém křídle, avšak po zákroku Iwobiho o míč přišel.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Rozehrávky se ujali fotbalisté Fulhamu, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř zvolil modrou sadu.
1'

Everton FC: Pickford (C) – Godfrey, Keane, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, Gueye, Garner, McNeil – D. Gray, Maupay.
Náhradníci: Begović – Patterson, Mina, Holgate, Coady, Mills, Simms, T. Davies, Samuels-Smith.
Trenér: Sean Dyche

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Ream, A. Robinson – Reed, Palhinha – Willian, A. Pereira, H. Wilson – D. James.
Náhradníci: Rodák – Duffy, Soares, Cairney, Diop, Lukić, Solomon, Decordova-Reid, Vinícius.
Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn.
První vzájemné utkání v této sezoně

29.10. 2022 – Fulham FC – Everton FC 0:0

Fulham FC: Leno – Decordova-Reid (76. Tete), Diop, Ream, Robinson – Reed, Palhinha – Kebano (67. H. Wilson), A. Pereira (76. Cairney), Willian – Mitrović.

Everton FC: Pickford – Coleman (64. Patterson), Tarkowski, Coady, Mykolenko – Gueye (64. Garner), Onana – D. Gray (75. McNeil), Iwobi, A. Gordon (86. Maupay) – Calvert-Lewin.
Fulham FC

Londýnský celek doposud získal 39 bodů a v tabulce mu náleží solidní desátá pozice. Jeho postavení mohlo být ještě lepší, jenže v posledních týdnech na něj dolehla výsledková krize. Poslední výhru Fulham zapsal téměř před dvěma měsíci, kdy vyhrál na půdě Brightonu. Od té doby sehrál pět ligových mačů a vytěžil z nich jen jeden bod. Po prohraném pohárovém utkání na Old Trafford navíc Cottagers chybí Aleksandar Mitrović, jenž si odpykává osmizápasový trest za svůj zkrat ve druhém poločase. Podaří se dnes Fulhamu nepříjemnou sérii zlomit a znovu najet na vítěznou vlnu?
Everton FC

Everton prožívá další nepovedenou sezonu. Od prvního kola se pohybuje ve spodních patrech tabulky a je jasné, že ve zbytku ročníku bude hrát o záchranu. Momentálně je na sedmnácté pozici, nicméně předposlední Leicester na něj ztrácí jen dva body. Svěřenci trenéra Dyche měli v posledních týdnech velmi těžký los, ale popasovali se s ním obstojně. Zisk pěti bodů ze zápasů s Brentfordem, Chelsea a Tottenhamem se rozhodně počítají. Na utkání s Fulhamem se ovšem Toffees nenaladili ideálně, minulý víkend totiž padli s Manchesterem United 0:2. Uvidíme, jak se jim povede doma v Goodison Parku.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Premier League dnes napíše další pokračování, k vidění bude sedm zápasů jednatřicátého kola. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Evertonu s Fulhamem, který v Goodison Parku začne v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.